FRANKRIJK. Alles in mineur. Brandpunten der Internationale Politiek, Voor onze Luchtmacht. 25 jaar Wereldspaardag. Onze „jongens" danken Soest. Meningen van onze lezers. UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT - SOESTDIJK ÖïJïciële mededelingen. Voetbal. IN DE HOEK. Burgerlijke stand. VRIJDAG 28 OCTOBER 1949. 25e JAARGANG No. 80. SOESTER COURANT Abonn. per kwart, fl.50 - p. post f 1.75. t Van Weedestraat SS - Teleloon 2566 Giro 126156 Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. VREES VOOR DE GROTE RIVALEN. Nadat de heer de Queille 't even langer dan 365 dagen had uitgehouden om minis ter-president van Frankrijk te blijven, hebben de sociaal-democraten verteld, dat ze er genoeg van hadden. Waarvan? Van hun mede-ministers? Er bestaan in derdaad diepe meningsverschillen tussen hen en de anderen en wat hen tot nu toe in het kabinet deed blijven was dan ook de vrees, dat óf de Gaulle, óf de commu nisten aan het roer zouden komen. Twee mogelijkheden, die, wanneer één er van tot werkelijkheid zou worden, ver bui ten Frankrijk zou worden gevoeld. Niet alleen in West-Europa maar ook in de verhouding Rusland-Amerika. Want wat zou men er van zeggen, als in het hart van West-Europa een communistische re gering zou komen? Welke gevolgen zou het hebben voor de West-Europese Unie, het Marshall-plan, het Atlantisch Pact b.v. En hoe zouden de landen buiten Frankrijk reageren op een, zij het wat afgezwakt soort van een Franco-regiem door de Gaulle? Wat een regering van Communisten be treft, wij zouden de hand er voor in het vuur durven steken, dat die niet komt. De consequenties, die daaraan vast zitten, reiken te ver. Tot over de Atlanti sche Oceaan. Maar of diezelfde hand bij een Gaullistisch regiem zo brandschoon zou blijven? Welke kant Frankrijk ook uit zou val len, het zou het toch al zo bewogen water van de wereldpolitiek in nog ster ker deining brengen. Was het de Franse socialisten misschien om zulk een deining begonnen toen ze uit de regering traden? Natuurlijk niet. Veeleer zou men kunnen zeggen, dat de deining in de Franse so ciaal-democratische partij de ministerië le bootjes heeft doen kantelen. Een mo tie van een partij-afdeling in Parijs was het golfje dat het regeringsbootje deed vollopen en sedertdien zijn er al twee formateurs in de weer geweest met een vlotje om de drenkelingen weer bij el kaar te krijgen. Tot nu toe zonder resul taat. En wanneer niet rechts de Gaulle en links de communistenleider Thorez klaar stonden om hun slag te slaan, zou men zeggen: gelukkig maar. Want met de re geringsploeg, zoals die tot nu toe was samengesteld, was geen constructief werk te verrichten. Vrees bond hen op de plaatsen, vrees voor hun kiezers belette hun maatregelen te nemen, die bij de een of andere partij wellicht een rimpel van ongenoegen te voorschijn zou roepen. Want elke rimpel betekende een stem voor het linkse of voor het rechtse ex tremisme. Uit vrees voor misnoegen bij de een deed men niets voor een ander. Er gebeurde niets en de ministers zaten er letterlijk om te zitten, omdat anders een ander hun plaatsen zou innemen. Zo bleef men eindeloos bakken aan de status van Indo-China. Daarbij vergele ken mogen onze moeilijkheden in Indo nesië een weg over rozen worden ge noemd; de sociale politiek ontbeert ie dere vaste lijn. Mijnwerkers in de buurt van Lyon, geschoolde, hard werken de mensen in een ongezonde omgeving» leiden een leven van ontbering en armoe de. Het loon gaat op aan het noodzakelij ke eten. Maar een geschoolde arbeider uit de Citroën-fabrieken van Parijs heeft een leven, waarom een Amerikaanse collega hem haast zou kunnen benijden'. Zou men zich zulke tegenstellingen in Ne derland nog kunnen indenken? Frankrijk is een van de weinige landen in West-Europa, dat een graanoverschot - (je) heeft. Nu zou men zeggen, dat het brood dat daar werd gedistribueerd ten minste in enigszins voldoende mate zou zou worden verstrekt tegen een redelijke prijs. Maar terwijl de Parijzenaars zich Zwart betalen aan de zwarte broodprij zen, bewaarden de boeren hun bankpa pier in nianden in de kelder. Men was bang voor een rimpel van ongenoegen. Sinds het einde van de eerste wereldoor log bestaat er een huurstop. Men was \fras bang voor de rimpels van de huur ders. Van 1919 af tot 1949 toe. Wat be wijst, dat de kwalen van nu al oude kwa len zijn. Maar het gevolg is, dat de eige- Ligt het aan de storm en regen, Aan het gure Najaarsweer? Alles wat de kranten schrijven Haalt de stemming steeds weer neer. Weer mislukte conferenties En een toegesmeten deur. 't Is een wereld zonder lichtpunt En een stemming in mineur. i Churchill op verkiezingsveldtocht, Frankrijk zonder kabinet, De Chinese burgeroorlog Nog intenser voortgezet. Werkeloosheid, angst voor crisis En verkrachting der moraal. Jachtig zoeken naar vernieuwing Achter een gordijn van staal. Jongens die geweigerd hebben Naar het Oosten toe te gaan, Wil men met geweld nu dwingen Wanneer breekt de zon zich baan? Zon, die deze aarde tovert Tot een tuin vol vree en kleur, Die een eind maakt aan de stemming. Aan die stemming in mineur. naars zich van hun huizenbezit niets aan trekken en de gewone man in uitgewoon de cavaljes woont, waar een plind paard geen schade kan doen. Trouwens de be volkingsteruggang noopte ook niet tot een of andere voirm van woningpolitiek. Toevallig was de devaluatie, idie tot die crisis aanleiding gaf, een forse stoot, maar een minder sterke zou het brokkeli ge regeringsgebouw ook al uit elkaar nebben doen vallen. Wat zal pr nu uit de bus komen? Het lijkt er op, dat de oude regeringspartijen nu stuk voor stuk de partijpoot zo strak houden, dat het op een minderheidfsirege- ring uitdraait, die men accepteert uit vrees voor de twee grote rivalen. Wat ook al geen sterke basis ïs, maar misschien de gelegenheid biedt iets tot stand te brengen. Maandag a.s. js het 25 jaar geleden, dat het perste internationale spaarbank congres te Milaan zijn werkzaamheden beëindigde. Tot die werkzaamhecïen be hoorde o.a. de oprichting van een Inter nationaal Instituut voor het Spaarwezen, dat zijn zetel na de oorlog naar Amster dam verplaatste. Aan hel einde van het congres werd op voorstel van een deur deelnemers bij ac clamatie besloten, die laatste congresdag, de 31ste October, tot Wereldspaardag uit te roepen. Waarom? Om de hele mensheid een aanleiding te geven, zich ten minste eenmaal per jaar te bezinnen op de waarde van het sparen. Sp.-.ren! Kunnen wij er niet beter over zwijgen? Het „klimaat'' is immers niet gunstig voor sparen? Het zij zo, maar de atmosfeer is ook wel eens niet gunstig om te ademen en toch ademen wij. We moeten immers wel. Zo is sparen voor verreweg de meeste mensen de énige manier om kleding, schoesel, brandstoffen enz. te kopen. Nu ja, er ïs ook nog de af betaling. Maar js afbetaling dan geen sparen? Het js sparen achteraf en in een heel wat ongunstiger „klimaat". In de bijna anderhalve eeuw van spaar bank-werkzaamheid in West-Europa en in Nederland is er natuurlijk nogal eens wisseling in het „klimaat'* geweest, maar de spaarbanken hebben zich daardoor nimmer laten afbrengen van hun doel stelling: het aankweken van spaarzin ter bevordering van de volkswelvaart. Wat ïs welvaart? Welvaart is volgens een be kend econoom „a state of mind'*, een ge moedstoestand. In verband met de spaar- gedachte gezien, heeft deze uitspraak ze ker een diepe zin. Het gezin, dat zich na een lange tijd van moeizaam sparen een radio-toestel verwerft, geniet van de programma's, maar ook op een heel bij zondere wijze van het bezit op zichzelf, waarvan het een diepe bedoeling, een welvaartsgevoel ondervindt. Ja, zelfs het bezit alleen al van een bescheiden spaar duitje op het spaarbankboekje is voor velen op zichzelf reeds een bron van vol doening. Daarom is het goed, dat <$e spaarbanken voortgaan, bij jong en oud deze spaarzin in stand te houden op hun beproefde manier, d.w.z. los van commer ciële of politieke oogmerken. Daarom mo gen bij alle polemiek over het sociaal en economisch beleid, de grote psycho logische waarden van het sparen niet lichtvaardig worden geschaad. En daarom is het goed, ook de 25e verjaardag van de Wereldspaardag niet stilzwijgend voor-» bij te laten gaan. Uiteenlopende waardering voor dic tatoriale systemen. Canadese oor logsvliegers bouwen een nieuwe we reld. Weer gaat Engeland de broekriem aanhalen. Frankrijk, de zwakke plek ïn het oude Europa. Joegoslavië en Wisjinski's veto. Gun ieder diertje zijn pleziertje en als Franco er nu plezier in heeft om zijn buurman, de president Carmona van Por tugal, tot „ere-luitenant-generaal" van 't Spaanse leger te bevorderen, vooruit dan maar! Bedenkelijker voor de internatio nale politieke verhoudingen is het, dat die kleine dictator er toe over ging, zijn eerste buitenlandse tournée te maken, sinds zijn „bewinds-overname". Terwijl de U.N-O. voor de vierde keer ja rig was en in New-York met veel offi cieel vertoon de eerste steen werd gé- legd voor de nieuwe woning met 39 eta ges der V.N., gaan er opnieuw stemmen op om Franco-Spanje in het bloc van 't Atlantische Pact op te nemen. Het schijnt voor velen moeilijk om de waanzin in te zien van een Iwleneld', waarin men elkaar in de haren zit, om dat in bepaalde landen, volgens bewe ring van velen, de Rechten van de Mens niet worden eerbiedigd, terwijl men op hetzelfde moment pen ander land, waar diezelfde rechten even drastisch met voeten wordt getreden, een eer gééft, die het evenmin toekomt als welke Mos- kou-sateliet ook. Het moge bij in hun vak vergrijsde dipló ten niet meer dan een welwillende grijns opwekken, maar voor wie nog niet alle idealisme heeft verloren door de inter- nationale-belangen-politiek, is het besluit van twee Canadese oorlogsvliegers be grijpelijk. Onder indruk der oorlogsd|e- structie en haar gevolgen, willen zij in Nieuw Schotland pen aantal proef-neder- zettingen stichten voor mensen, die ge neigd zijn in gemeenschap te werken. De pioniers van dit „Edense-Walden-ideaal" zullen zich aanvankelijk veel moeten ont zeggen, doch voor de gegadigden, die eventueel uit Engeland zullen komen, zal dit niet zo moeilijk vallen. Eerste minister Attlee heeft daar een nieuw bezuinigingsprogramma aangekon digd, dat er zijn mag. Om een dreigende inflatie te bestrijden, wil men 250 miï- lioen pond sterling gaan besparen, waar in zelfs voor defensie-doeleinden 30 mil- lioen pond is gecalculeerd. Dat laatste wil iets zeggen in Europa, waarheen men in November de eerste zending Ameri kaanse wapenen ter waarde van een mil- liard dollar gaat verschepen en waarvoor Amerikaanse bewapenings-experts zich, in het geheim, het hoofd breken over nieuwe voorstellen, die West-Europa mi litair nog krachtiger moeten maken. Hoe zal er eóhter ooit van een werke lijk weerbaar Europa sprake kunnen zijn, als het met een der edelste delen van dit oude lichaam zo zorgelijk gaat als met Frankrijk het geval is? De politieke leiders, die Marianne het vuur en het elan zouden moeten verlenen om naar binnen en naar buiten rustig het roer in handen te houden, worden niet moe el kaar vliegen af te kapen, die een brood nodige kabïnets-formatie onmogelijk ma ken. Hoe langer hoe meer gaat het er op lijken, dat nien tot nieuwe verkiezingen de toevlucht zal moeten nemen, al weet vrijwel niemand, wat men daarmee voor gunstigs zal bereiken. Mogelijk specu leert men op een teruglopende commu nistische aanhang, wat de socialisten meer wind in de zeilen zou geven, maar dit is dan ook vrijwel alles wat aan verhelderends van die stembustocht mag worden verwacht. Spannender dan de interne politieke pe rikelen in Frankrijk, zijn de internatio nale verhoudingen geworden voor zover het de veiligheidsraad betreft, waarvan Joegoslavië na 1 Januari, als niet perma nent lid, deel zal uitmaken. Wisjinski heeft gevochten met woorden om dat te verhinderen. Zijn strijd is op een volkomen Russische nederlaag uitgelopen, waardoor mag worden gevreesd, d!at straks ieder voorstel, dat door Joego-Sla- vië wordt ingediend, met een welgemikt Russisch veto in de grond zal worden geboord. Wie denkt, dat er, behalve de genoemde punten, geen spanningen meer in de wereld zijn, vergist zich. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter algemene kennis, dat ter se cretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van Coöp. Land- bouwvereniging „Soest'', Torenstraat 16, alhier, om vergunning tot het uitbreiden van het bedrijf door bijplaatsing van een electromotor van 6 P.K., in het perceel Torenstraat 16, kad. bekend in sectie H nr. 6733- Op 8 November 1949 zal gelegenheid be staan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen. Daartoe zal op die dag des voormiddags elf uur ter secretarie zitting worden gehouden. AAN DE BURGERS VAN SOEST. Ziehier wederom een reactie op Uw of fervaardigheid en meeleven met de jon gens overzee. Het Niwin-comité alhier ontving onder staand schrijven en wil u gaarne in de blijdschap hierover doen delen. Het Comité dankt de redactie bij voor baat voor de verleende plaatsruimte. O. T- Waldeck Pyrmontlaan 6. Donomoeljo, 12 Oct. '49- Mijne Heren, Men zegt wel eens: Alle zegen komt van boven. Dit was bij ons inderdaad het ge val. Gisteren bracht het vliegtuig met droppingsgoederen ons sportartikelen. U kunt zich niet indenken, hoe verheugd de jongens en ik waren. Ér werd snel een volïeyball-terrein gemaakt en een veld je voor Badminton. Wij zitten hier op een geïsoleerde post. 35 Inlandse jongens van het K.N-I.L. en ik' zelf als enige Blanda van de K.L. Dit is de schuld van een radioverbin ding, die onderhouden moet worden. Het Knil had geen telegrafisten, dus werd ik uit de beschaafde wereld de wildernis ingezonden. Eenmaal in de week gaat er 'n patrouille naar de bewoonde wereld, aangezien er geen auto of andere verbinding mogelijk is. Eenmaal per week komt er een vlieg tuig uit Soerabaja en gooit parachutes met voeding af. We vervelen ons gruwe lijk en maakten voetballen van kapok. U kunt zich dan ook wel indenken, hoe welkom uw geschenk was. Uit naam van allen hier stuur ik onze hartelijke dank voor deze verrassing. Een van de jongens van het Knil zal hieronder ook even een regeltje schrijven hetgeen ik daarna voor u zal vertalen voor het geval u geen tolk voorhanden heeft. Hier komt dan Korp. Koevel van III Inf- 26 Knil: minta terimah Kasih boeat soedara se- moea. Het ïs niet veel wat hij schrijft, maar het zijn geen van allen grote schrij vers, vooral wanneer ze weten, dat het naar Holland gestuu/rd wordt. Het bete kent zoveel als: Dank aan alle famflïe's. Alvorens te eindigen wil ik eerst nog «een woord van lof uitspreken voor het prach tige werk van de Niwin-comité's. Ik ben pas zes maanden in de tropen en had tot nog toe geen kennis met Niwin-gaven gemaakt. Hopend dat het Niwïn-werk nog lange tijd zo door moge blijven gaan en nog maals hartelijk dankend namens ons al len, verblijf ik Hoogachtend, G. H- VRIELING. Nog steeds wordt er door de consumen ten melk gehaald bij de boer, alhoewel dit niet is toegestaan. Door deze gang van zaken wordt een groep middenstan ders (de melkhandelaren) ernstig bena deeld, terwijl het gevaar voor de con sument hieraan verbonden niet denkbeel dig is. De consumptie-melk zoals deze door de melkhandel in de verkoop wordt gebracht, staat steeds onder een strenge controle van Keuringsdienst van Waren en het Melk-Controlestacion Utrecht, zo dat een besmetting, overgebracht door de consumptie-melk, practisch is uitgesloten. Door het bestuur der C.S-M- u.a. ïs con tact opgenomen met de boeren-organisa- tïes en zijn deze gewaarschuwd, dat de melkhandel maatregelen zal treffen te gen de verkoop van melk door de boeren aan consumenten. Ook met de plaatse lijke autoriteiten js overleg gepleegd en deze hebben ons toegezegd, dat een stren ge controle tegen een ongeoorloofde ver koop van melk zal worden ingesteld. In dien dan ook nu een overtreding zal wor den geconstateerd, zal niet alleen de be treffende verkoper maar ook de koper aan een strenge strafmaatregel worden boot gesteld. Wij hopen echter, dat het zover niet zal komen en een ïeder begrip toont voor deze maatregel. Het bestuur C.S«M. u.al Op initiatief van de Vereniging „Onze Luchtmacht'' en de Stichting „Het Van Weerden Poelmanfonds'' maakt de be roemde Central Band der Royal Air For- ce van 21 October tot 2 November a.s. een tournée door Nederland. Op Zaterdag, 29 October a.s. wordt door dit orkest een concert gegeven in „Bosch- lust" te Zeist. Aanvang 8 uur. Na afloop van dit concert is er bal tot 2 uur, waarbij de dansmuziek zal worden verzorgd door het dansorkest der Royal Air Force, „,The Glasters". Het doel van de tournée is, de Lucht machtgedachte in brede zin onder de aandacht van het Nederlandse volk te brengen en ïn het bijzonder, aan de doel stellingen, zowel van de Vereniging „On ze Luchtmacht'' als van de Stichting 't „Van Weerden Poelmanfonds", meer dere bekendheid te geven. Over de Stichting „Het Van Weenden Poelmanfonds'' nog het volgende. Het doel van deze Stichting is, hulp te verlenen aan (oud) personeel der Lucht macht en aan nagelaten betrekkingen van omgekomen luohtmachtpersoneel, die in moeilijke omstandigheden verkeren. Hulp wordt verleend aan gedemóbiliseer- den (b.v. bij het veroveren van een plaats in het burgerleven) en aan dienstplichti gen (o.a. door de gelegenheid tot studie open te stellen). De gehele opbrengst van de tournée van de Central Band der Royal Air Force komt ten bate van de Stióhting en dus van onze jongens bij de Luchtmacht. Niet alleen, dat U bij het beluisteren van de beide, elk op hun gebied, uitstekende orkesten, kunt genieten van hetgeen ten gehore wordt gebracht, maar steunt tevens het goede werk, dat door de Stich ting wordt gedaan. Ik vestig dan ook gaarne de aandacht op deze unieke gelegenheid, met dit beroém- de orkest kennis te maken. De Burgemeester van Soest, S. P- BENTINCK- Het programma van deze week vermeldt de volgende wedstrijden: Zaterdag 29 October. Jeugd voetbal- IJsselmeervogels A—S.E-C. A te Spaken- kenburg, 3.3Ö uur. Baarn A—S.E-C. A te Baarn, 2.30 uur. B-DtC. B—S.E.C. B te Soest, 4 uur- Quick AB.Di.C. C te Amersfoort, 2.30 u. Zondag 30 October: S.E-C-—Voorwaarts te Soest, 2.30 uur. En Avant B.DuC. te Utrecht, 2 uur. BilthovenSoester Eoys te Bilth., 2 u- Vriedensch. 2S-E-C. 2 te Culemfy, 2 u» KV VA 3B.DwC. 2 'te A'foort, 2 uur. A.P.W.C. 2S^E»-C 3 te Amersfoort, 12 u, APWC C—B-D^C. C te A'foort, 12.30 uur. Zoals uit het bovenvermelde programma kan worden opgemaakt, wordt het zowel voor S-E-C. als voor BDC a.s,. Zondag een belangrijke dag. S.E-C. krijgt bezoek van Voorwaarts, de kampioen van het vorige seizoen, dat nu met 2 punten achterstand op de 3e plaats van de ranglijst van de 4e klasse K staat. De Utrechtenaren zullen er alles opzetten S.E-C. van de bovenste plaats te verdrin gen, terwijl S.E.C-, spelend voor eigen publiek, zal trachten haar positie boven aan de ranglijst door een overwinning op We krijgen in het komende voorjaar weer een Winkelbeurs. Aldus werd besloten in een vergadering van de Soester .Win keliersvereniging. Het staat alleen nog niet zo heel erg vast waar, want er dreigen zeer donkere wolken voor het ondernemende Winkel beurscomité. Het uiterst geschikte terrein in de Middelwijkstraat, omdat het onge veer in het midden van de Soester pij penla ligt en tevens per bus is te berei ken, dreigt het comité ontfutseld te wor den. Ik sprak er een winkelier-deelnemer over, die, zeer begrijpelijk, nogal warm liep over het verzoek van de omwonenden van het winkelbeursterrein aan ons ge meentebestuur, om dit terrein niet meer voor deze dingen beschikbaar te stellen. Die winkelier vond het, populair gezegd, „flauwe kul'' van die omwonenden. Maar is het wel zo'n erge flauwe kul? Die winkelier zelf woont kilometers uit de buurt .en de tijd, welke hij op de beurs doorbrengt, ïs hij daar voor zaken. Hij hoort dan niet de herrie en als hij het wél hoort, kan hij met recht zeggen, dat het hem „in zijn kraam te pas komt". Laat ik vooropstellen, dat ik een voor stander ben van de Winkelbeurs. Het „koopt in Soest'' ligt mij zeer na aan 't hart. U moet mij echter vergevfn, dat ik alleen al bij het idee, zo'n herrie een dag of tien voor m'n huisdeur te moeten velen, de bibber krijg. Ik geloof, dat ik de tweede beurssdag in staat zou zijn brandstichting te plegen. Gelooft U maar gerust, dat het niet mee valt om langer dan een week en tot haast middernacht, zoiets te moeten aanhoren. Maar waar moeten we dan heen met die tentengeschiedenis? Het plan was nog wel een tentje meer te zetten dan vorig jaar. Waar die tenten dan moeten worden neergezet? Nou, ik weet het niet hoor- Ik zou zeggen: ziet U maar. Misschien dat we de marechaussee in Braamhage er mee kunnen opschepen? Maar och, het duurt nog een half jaar tje voor de beurs wordt gehouden en het wil er bij mij niet in, dat Soester in woners de Soester Middenstand gaan te genwerken. De beurs mag dan een drukte geven, maar bet is toch nog iets anders dan een kermis met zijn tergende muziek, si- rene-geloei en kop-van-jut-geknal. Neen, we mogen het de winkeliers niet moeilijk maken. Desnoods gaat Oekman woor 8 of 14 dagen een woningruiltje aan. H. OEKMAN- een naaste concurrent te verstevigen. Aan spanning zal het niet ontbreken en een voorspelling is moeilijk' te geven. Onze verwachting is ,een gelijk spel. B.DwC. staat er ongeveer zo voor als SEC, met dit verschil echter, dat B.D*.C. te Utrecht de leider van de le klasse B, En Avant, gaat bekampen. Willen de B.D.C.- ers in de running blijven, dan moet er gewonnen worden. Thans heeft En Avant twee verliespunten minder dan B.D>.C., dus winnen de Soesters, dan korrven zij gelijk. Ook in dit geval is een voorspel ling niet te geven, maar brengt ook B.EXC. het in dit geval tot een gelijk spel, dan zou dit zeer eervol moeten worden ge noemd. De Soester Boys gaan op visite bij Bilt hoven en zijn aan hun stand verplicht de winstpunten mede naar Soest te bren gen en gezien de vorm waarin de Boys momenteel spelen, is dit ook mogelijk. De S.E.C.-reserves krijgen Zondag te Culemborg een moeilijke opgave op te lossen, daar Vriendenschaar 2 op eigen terrein moeilijk is te kloppen. Toch ver moeden wij, dat de S.E-C.-ers één punt je mee naar buis brengen. B.D.G 2 gaat haar positie op de ranglijst versterken door KVVA 3 een gedecideer de nederlaag toe te brengen. S.E-C. 3 gaat bij A.P„W.C- 2 op bezoek en zal op Birk'hoven trachten de neder laag zo klein mogelijk te houden. GEBOREN. Jacobus, z- v- J. Stiphout en IJ. Westerdaal, Verl- Kolonieweg 13- Hendrika Jacoba Catharina, d. v- F. J. Dröge en C. W- Groot Enzerink, Burg- Grothestraat 50. Johanna Petronella, d- v. H- Hols en K- Schaap, Wieksloterweg W-Z- 37c- Marianne, v. v. S. v- d, Brink en E. Konstapel, Dijkhuisstraat 8- Ger- rit Philip, z. v- G- ter Meulen en E. M. Kloos, Baarn. Antonius Johannes, z- v. M. de Reus en A- C- B. Schepers, Amers- foortsestraat 121. Hendrikus Martinus, z- v. M- de Reus en A- C. B. Schepers* ONDERTROUWD. J- A. Couturier, 31 jr., kantoorbed-, Hilversum en A- S. N. Timmer, 27 jr., kantoorbed. v. Straelen- laan 38. A- Bakker, 60 jr., opperman, Wieksloterweg W-Z- 5 en G- Bouwmees ter, 60 jir-, Lange Brinkweg 5- H. A. Versteijne, 24 jr., schrijver N-S., Schriks- laan 27 en J. Th. F. Damink, 26 *jr., v. Weedestraat 42. GEHUWD. G- Muts, 26 jr., chauffeur monteur en C. Labree, 23 jr., Heideweg 24. G- J- D. van Blerk, '28 jr., scheeps- werktuigkundige en E. Zaalberg van Zeist, 25 jr., Curacao- OVERLEDEN. Neeltje van Essen, 67 jr., gehuwd m. C- van Ooijen, Luit. Koppen- laan 20. Theodoor J. Wigtman, 65 jr., ge'h. m. G. Grift, Oude Grachtje 4a- Anto nius W. van Beckum, 72 jr., geh. m. A. M. T. Schmitz, Da Costalaan 2. Jan Jes se, 77 jr., wednr. v. G. Voet, Ossendam- weg 10.

Soester Courant | 1949 | | pagina 1