Hypotheek verkrijgbaar tegen J. LENSSEN, MAKELAAR In Canada loert Mars* Officiële mededelingen. Voetbal. VOOR ONZE DAMES. SOEST. 31| Of [2 ,0 Van Weedestraat 29 - Telefoon 2169 - Soestdijk Ook voor Levensverzekering en Lijfrenten. De olievelden van Redwater bedreigen de wereldvrede. Uit het volgende artikel, overgenomen uit „la Tribune des Nations" blijkt wel duidelijk, dat het praatje van petroleum-gebrek in de Ver enigde Staten van Amerika naar het rijk der fabelen kan worden verwezen. Redwater is het centrum van een gedeelte van de provincie Alberta in Canada. Sedert October 1948 heeft men de zekerheid verkre gen, dat in de bodem van dit gebied onmete lijke hoeveelheden petroleum verborgen lig gen. Men schat dit reservoir in totaal op een hoeveelheid van 400 millioen ton ruwe olie. Alleen Texas kan men, wat productie betreft, met dit petroleum-gebied vergelijken. De verschijning van dit nieuwe stuk op het wereld-petroleum-schaakbord maakt een uiterst precaire situatie nog moeilijker. Na de nederlaag van Duitsland hebben de Verenig de Staten, die vreesden, dat hun oliereservoir uitgeput zou geraken, verschillende maatre gelen genomen. In het midden-Oosten heb ben ze de Arabische Liga aangemoedigd, om de petroleumproductie op te voeren, met de belofte, er een gedeelte van af te nemen. In de U.S.A. werd een enorm programma van synthetische olie opgesteld, met een produc tie van honderd millioen ton per jaar. Nieuwe ontdekkingen van oliebronnen in de Ver. Sta ten zelf hebben deze plannen weer achter haald. De ontdekking van deze reservoirs, de crisis in de U.S.A.het dollartekort over de gehele wereld, hebben tot gevolg gehad, dat de Ver. Staten reeds spoedig met een over productie te kampen zullen hebben. Het pro gramma van synthetische olie werd stopge zet. Alleen de Texaco-Hydrocol-Foster- Wheelergroep zet zijn synthetische arbeid voort. Men neemt aan, dat de States een unieke kans, om tien jaar voorsprong te ver krijgen met synthetische petroleum, voorbij hebben laten gaan. De Arabische Liga, verstoken van de beloof de hulp, leed een smadelijke militaire neder laag en het regiem van Zaïm in Syrië werd geëlimineerd. De Amerikaanse petroleum- bron liep evenwel langzamerhand over en de grote maatschappijen hebben aan de regering moeten verzoeken, om de import van strate- gisch-politieke buitenlandse petroleum stop te zetten. Tezelfdertijd zochten Amerikaanse chemici naar de middelen, om de ruwe olie om te zetten in chemische producten. Uit zui ver technisch oogpunt bezien, hebben ze grote successen bereikt. Synthetische glycerine, die door geleerden en technici van de Shell uit een petroleum-bijproduct werd verkregen, is een van de grote triomfen van de moderne chemie. Maar uit het oogpunt van de nieuwe afzetgebieden voor deze bijproducten van de petroleum, staan de kansen zwak. Wanneer niet meer dan 1% van de wereld-petroleum- productie in chemische producten wordt om gezet, kan de gehele wereld met chemische producten overstroomd worden. De ontdek king van de bronnen van Redwater (die voor namelijk door de Standard Oil van New- Yersey geëxploiteerd worden) brengt de Amerikaanse productie in groot gevaar. De regering van Saint Laurent is vast beslo ten om deze gebieden te gaan exploiteren. De twee honderd millioen dollar, die Canada ieder jaar voor petroleum-import uitgeeft, drukken zwaar op het budget van dit domi nion. De olievelden van Redwater zijn trou wens ideaal gelegen, dichtbij het industriële centrum van de Verenigde Staten. Voor Ca nada zijn aan deze exploitatie belangrijke voordelen verbonden: Evenwicht van de han delsbalans; verbetering van het defensieve stelsel van het westelijk halfrond; mogelijk heden van Amerikaanse kapitaalsbeleggingen in pijpleidingen; raffinaderijen en chemische fabrieken in een landstreek, waar sedert an derhalve eeuw de vrede niet verstoord werd. Maar wat moet er dan van het Amerikaanse petroleum-overschot terecht komen? Er is maar één uitweg: Europa. De capaciteit van de Europese raffinaderijen zal, dank zij het Marshall-plan, langzaam groter worden. Al leen Groot-Brittanië reeds zal van 3Vs mil lioen ton in het jaar 1947 zijn productie kun nen opvoeren tot 20 millioen in 1952. In 1953 zal in geheel Europa per jaar 66 millioen ton geraffineerd kunnen worden. Hier zal dus het Amerikaanse overschot gemakkelijk een weg kunnen vinden. Maar de politieke gevol gen van een dergelijke economische verschui ving zouden van nog ingrijpender aard zijn dan die in de jaren 1939-1945. Het uitschake len van de petroleum-exploitatie in het mid den-Oosten zou voor Engeland catastrophale gevolgen kunnen hebben. Het uitvallen van de Indonesische pe troleum (gekoppeld aan een opleving van de synthetische rubberfabricage) zou Nederland als koloniale mogend heid volkomen uitschakelen. Venezuela en Columbia zullen zonder nieuw Ame rikaans kapitaal in een ommezien van tijd geruïneerd zijn. Dit zijn enige facetten van de crisis, die op het punt staat om uit te breken. De petroleum-industrie heeft in 1930 reeds een dergelijke crisis doorgemaakt. Sir Henry Deterding, die Hitier en de Duitse herbewa pening steunde, is 't gelukt, om deze crisis te bezwaren en de tweede wereldoorlog te doen ontbranden. In 1949 is de situatie niet dezelfde. Toch is de crisis van Redwater in Canada een van de ernstigste bedreigingen van de vrede, die we sedert 1945 gekend hebben en men zal deze met de grootste waakzaamheid onder de ogen moeten zien. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van Fa- Heesterbeek en Koster, alhier om in per ceel Van Weedestraat 43a, kadastr. be kend in sectie H, no. 7356, een banket bakkerij te mogen oprichten, door hen voorwaardelijk is ingewilligd op 28 Octo ber 1949. VOETBALOVERZICHT. S.E-C heeft het tegen Voorwaarts niet tot een overwinniing kunnen brengen, maar heeft, door een 1—1 gelijk spel, de aan val op haar leiderschap weten af te slaan. Toch heeft deze wedstrijd bewezen, d,at S.E-C in de komende wedstrijden nog vele moeilijkheden te overwinnen zal krij gen. De overige uitslagen in de 4e Klasse K. waren: VVOGJSV 11- LVV Maarssen 16. 's GravelandAmersf- Boys 16- Zwal. VooruitKampong 11- J-S-V- liet, met een gelijk spiel te Har derwijk, de kans om een punt op S-EC in te lopen voorbij gaan, zodat het on derling verschil bij de kopploegen geen wijziging onderging. De stand in de 4e klasse K. is nu: S.EC 7 5 2 0 12 J-S-V- 7 4 2 1 10 Maarssen 7 4 12 9 Voorwaarts 6 3 2 1 8 Amersf. Boys 7 3 13 7 Zwal. Vooruit 6 2 13 5 L.V.V. 7 13 3 5 's Graveland 7 2 14 5 Kampong 7 2 14 4 V.V-O-G. 7 0 3 4 3 De moeilijke uitwedstrijd tegen de lei ders van de le klasse B van de Affd|. Utrecht, heeft B.D.C. twee kostbare winst punten opgeleverd. Dat was een keurige prestatie van B.D.C Door deze over winning werd tevens aan En Avant de eerste nederlaag toegebracht, waardoor B.DuC. de kopplaats in deze klasse over nam. En nu op deze plaats stand houden B.D-C.-ers. De overige resultaten van deze afdeling waren: EMSFAK 22. De ToekomstOdin 30. Oranje-Wit IJ.F-C 31. HDSWoudenberg 31. De stand ziet er nu als volgt uit: B-DwC. 8 5 3 0 13 H.EkS- 8 5 2 1; 12 En Avant 7 5 1 T 11 Voorwaarts 7 4 0 3 8 De Toekomst 7 3 2 2 8 Odin 8 4 0 4 8 Fortissimo 7 2 3 2 7 F.A.K. 8 2 3 3 7 Oranje Wit 8 2 3 3\ 7 E.M-S. 8 2 2 4 6 Woudenberg 7 10 6 2 IJ.F.C. 7 0 16 1 In de 3e klasse C hebben de Soester Boys teleurgesteld door van Bilthoven met 42 te verliezen. Van de gewijzigd ie voorhoede schijnt niet de kracht te zijn zijn uitgegaan, welke men er van verwachi had. Ook 't uithoudingsvermogen schijnt de Boys parten te spelen. Wil men een wedstrijd winnen, dan moet 2 maal 45 minuten op volle kracht gespeeld kunnen worden. Nu deelden de gastheren het laatste half uur de lakens uit. De S-E-C.-reserves haalden te Culemborg tegen Vriendenschaar 2 het kunststukje uit een 31 achterstand in een 56 overwinning om te zetten. Bravo S.E.C.- ers, dat waren twee kostbare punten. Ook B.D*.C- 2 bleef het goede pad be wandelen en bond nu K-V-V-A. 3 met 15 aan haar zegekar. Dat gaat vermoe delijk recht op de reserve 2e klasse aan. De overige uitslagen waren: APWC 2 S.E-C 3 10. B^DlC- jun, ATOV jun, A 42. BDC jun- BSEC jun- B 50. Quick jun. CB-D-C. jun. C 0 SPORTIEVE STRIJD BIJ EN AVANT—B.D-C Lang hebben de vele Soesters, die Zondag naar Welgelegen waren getogen, moeten wachten, aleer er gebeurde, waarop zij al weken lang gehoopt hadden. Maar toen vier minuten voor het einde de steeds goed opgestelde Kees Reijerse met éen formidabel hard schot de winnende goal in de touwen joeg, kende 't enthousiasme van de honderden B.D-C.-supporters geen grenzen. En toen de feilloos leidende scheidlsrech- ter C. Maas het éinde aankondigde, stormde het uitgelaten publiek het veld op en gingen Kees Reijerse en Bep Eps- kamp de hoogte in. De eerste omdat van zijn voeten de twee voltreffers waren gekomen en de laatste omdat hij minstens twee zekere doelpunten op magnifieke wijze had weten te voorkomen. We kunnen ons de vreugde van de sup porters heel go^d begrijpen. Op de eerste plaats omdat ze Jaren hebben moeten wachten voordat nun club zo'n mooie plaats op de competitieladder wist te be reiken als deze competitie het geval is en vooral ook was deze vreugde een reac tie op de vele benauwde en angstige mo menten, die zij in de voorafgaande 80 minuten hadden moeten doorstaan. Want van het begin af tot het einde is het een open strijd geweest. Dan weer was het al En Avant wat de klok sloeg en kwamen de Soesters er, bij wijze van spreken, niet aan te pas. Dan weer een flitsende onverwachte aanval der BDC- ers, waaraan de zeer goed spelende En Avant verdediging slechts met moeite het hoofd kon bieden. Voordien waren zij ge- tuige geweest van een strijd op leven en dood, waarbij elke duimbreed grond werd betwist, een strijd vol hachelijke, spannende momenten, maar, en dat geldt als een compliment voor beide partijen, een zeer sportieve strijd, zonder ook maar een enkele wanklank. Het begin is ietwat rommelig. Om de beurt trekken de voorhoedes ten aanval, maar verder dan de verdedigingen komen zij vooreerst niet. Pas nadat B-D.C. tame lijk onverwacht de leiding genomen heeft, krijgt de wedstrijd een geheel ander aan zien. Dit gebeurde in de 20ste minuut, toen een goed aangegeven bal bij Kees Reijerse belandde en deze na <fe back omspeeld te hebben, onhoudbaar in de rechter benedenhoek schoot. 01- Hierna komt de thuisclub er veel beter in. Herhaaldelijk moet nu ook de Soester keeper handelend optreden, hetgeen hém verschillende open doekjes bezorgt. Toch moet hij in de 20ste minuut zwichten, wanneer zijn achterhoede en middenlinïe, die voor de rust een opvallend afwach tende houding aannamen, aarzelen met opruimen en de En Avant-,rechtsbinnen maar voor het inschieten heeft. 11- De tweede helft is voornamelijk uitge vochten op de BXkC.-helft. Onophoude lijk wordt het Soester doel onder vuur genomen, maar nu tonen de BDC-achtcr- hoede en de middenlinie, dat zij uit het goede hout gesneden zijn. Telkens weten zij de gevaarlijke En Avant buitenspe lers en de midvocr het schieten te be letten. Adembenemende momenten spe len er zich soms voor de Soester veste af. Tot tweemaal foe voorkomt een fraaie duiksprong van Beb Epskamp een doel punt. Eenmaal zendt Goos Huu'rdeman vanaf de doellijn het leder retour. Doch gelukkig, telkenmale wanneer de druk bij B.D>.C. echter te groot dreigt te worden, is daar een onverwachte en daardoor zeer gevaarlijke Soester uitval. Ook de .Utrechtse verdediging weet ech ter, zij het soms op het nippertje, tot in de laatste minuut de BDC-ers het sco ren te beletten. Dan wordt een ver naar voren geplaatste bal En Avant noodlottig. Wel weet de Utrechtse doelman de BDC- midvoor de voet dwars te zetten, maar het oerharde schot van Kees Reijerse is hem toch te machtig. 21- B.D.G, had opnieuw de leiding genomen en stond de ze niet meer af. SPANNENDE STRIJD TUSSEN S.E-C. EN VOORWAARTS. De met spanning tegemoet geziene wed strijd S.E-C.-Voorwaarts is met een ver deling der punten geëindigd en hoewel het veldspel der Utrechtenaren aantrek kelijker was dan dat van S.E-C., geeft het 11 gelijke spel de krachtsverhou ding van beide ploegen o.i- goed weer. Na enig terrein verkennen van beide par tijen kwam Voorwaarts langzaam maar zeker iets in de meerderheid. Het plaat sen der groen-zwarten was becer en de S.E.C.--defensie werd dan ook op een zware proef gesteld. De S-E.C.-midden linie stond daarbij haar achterhoede uit stekend bij, maar het voeden van de voorhoede kwam daarbij in het gedrang. Toch dachten wij S-E-C. de leiding te zien nemen, toen linksbuiten O. Maassen, na een kwartier spelen, handig de Voor- waarts-achterhoede passeerde en snel op doelman De Wilde afstormde, maat de ze doelman wist hem nog juist de bal te ontfutselen. Even later beging een der S-E-C-achterspelers, juist op de rand van het strafschopgebied een overtreding, waaruit de Voorwaarts-midvoor Metzke met een formidabele kogel vlak langs de staander wist te scoren. Na 20 minuten spelen had Voorwaarts dus een voor sprong van 01- Niet ontmoedigd viel S-E-C. daarna weer onstuimig aan en reeds even later noteerden, wij bij een S-E-C.-aanval een fraaie kopbal van rechtsbuiten v. d. Valk, die door de bo venlat werd gekeerd. Toch wist Voor waarts het spel weer naar de S-E-C- helft te verplaatsen. Het schot van Utrechte naren was echter niet te best en hoewel de S.E-C-achter hoede bergen werk kreeg te verzetten, kreeg doelman v. Zoghei geen moeilijk werk te verrichten. De rust kwam met 01 voor Voorwaarts. Na de hervatting waren de rollen omge keerd, met de zon in de rug kwam S-E-C. nu gevaarlijk opzetten. We noteerden drie felle schoten op het doel der bezoekers, die echter fraai door doelman De Wildfe werden gekeerd. Ongeveer een kwartiér van de tweede helft was verstreken, toen, bij een SE-G-aanval, een der Voor- waarts-spelers de bal binnen de beruchte lijnen met de hand bewerkte, hetgeen de arbiter niet ontging. Linksbinnen Van Veen voltrok met een welgericht schot het vonnis en de stand was 11. S.E-C begon door dit succes iets rustiger te spelen en hoewel ook nu de gasten trachtten het spel te verplaatsen, elke aanval werd resoluut door de S.E-C.-ach- terhoede gekeerd. Bij een aanval van de S.E-C.-linkervleugel werd de Voorwaarts- doelman reeds gepasseerd, maar een der Voorwaairts-spelers wist nog juist op de doellijn te redden. Een hard vliegend schot van de S.E-C.-rechtsbinnen De Mink wordt dan door De Wilde met een fraaie safe tot hoekschop verwerkt, maar ook deze hoekschop brengt S-E-C. geen EEN EXCLUSIEF MODEL. Deze fraaie japon zal zeker iedere vrouw aan haar garderobe willen toevoegen. Het strak getailleerde lijfje met het aar dig klokkend schootje, staat bijzonder leuk bij de wijde klokkende rok. Uw ou de klokrok van de vorige winter, die waarschijnlijk veel te kort is, wordt door de ingezette biezen op de juiste lengte gebracht. Eventueel kan er alleen de onderste strook aan worden gezet, die dan smaller of breder kan worden ge maakt, al naar nodig is. De biezen op het schootje worden van dezelfde stof als de rok-biezen gemaakt. De brandebourghs op het lijfje staan heel apart. Een ritssluiting in afstekende kleur vormt echter ook een aardige gar nering. De gladde mouw kan met pic-pac-knoop- jes worden gesloten. Deze japon biedt vele mogelijkheden om dat de rok bij verschillende blouses en de blouse bij verschillende rokken kan worden gedragen. Het klaargeknipte patroon kan a f 1.05 onder no. 4840 in de maten 40, 42, 44 en 46 worden besteld bij „Het Patronen- huis", Middenweg 200, Amsterdam-Oost. Na ontvangst van postwissel, waarop nummer en maat staan vermeld, wordt u het patroon per omgaande toegezonden. Tegen het einde zakt het spel van S.E-C iets af en -Voorwaarts komt weer meer in de aanval. Snel gaat dan het spel van doel tot doel. De spanning stijgt met de minuut, verschillende gevaarlijke situa ties spelen zich voor beide doelen af en één keer moet de S.E-C.-half Pureveen doelman Van Zoghei bijstaan om een Voorwaarts-doelpunt te. voorkomen. Een vrije trap, even buiten het strafschopge bied wordt door Belt rakelings over het Voorwaarts-doel gekogeld. Met S-E-C. in de aanval komt tenslotte het einde van deze spannende strijd en heeft S.E-C- haar voorsprong op Voorwaarts weten te behouden. SOESTER BOYS STELDEN TELEUR. Geheel buiten de verwachting heeft Bilt hoven de Soester Boys een 42 neder- toegebracht. De anders zo gevaar lijke linker vleugel van de Boys was er Zondagmiddag geheel uit, terwijl de Boys citmaal het ware enthousiasme mis ten. Het eerste gedeelte van de wed strijd ging vrijwel gelijk op. De aan vallen golfden op en neer en wij dach ten de rust met blanke stand te zien ingaan, toen de midvoor van Bilthoven van een misverstand in de Boys-verde diging profiteerde en met een hard schot de stand op 10 voor zijn club bracht. Reeds spoedig na de hervatting was het de Boys-midvoor v. Asch, die met een kopbal de partijen op gelijke voet bracht. I I- Reeds enige minuten later bracht, weer met een kopbal, J. Campert de stand op 12 voor de Boys- Het spei van de Soesters zakte aanmerkelijk af, waarvan Bilthoven gebruik maakte om het spel in handen te nemen en hun ach terstand in een 32 voorsprong om te zetten. Even voor het einde kreeg de thuisclub nog een strafschop toegewezen, waaruit de stand op 42 werd gebracht, met welke stand ook het einde kwam van deze sportieve ontmoeting. SPORTIEVE FAMILIE. Ter gelegenheid van het 40-jarig huwe lijksfeest van het echtpaar Van den Berg alhier, hadden de negen zonen van het bruidspaar, t.w- Nico, Herman, Joopt» Ri- chard, Theo, Gerard, Antoou, Cornelis en Piet, besloten dit heugelijk feit op spor tieve wijze .te herdenken en met mede werking van twee schoonzoons, de he ren C. v -!d- Deijssel en B. Jansen, werd een voetbalelftal gevormd, dat j.1- Za terdagmiddag, ten bate van de Niwin, een wedstrijd speelde tegen een B.D^C- combïnatie. Vergezeld van talrijke bruiloftsgasten volgde het bruidspaar, gezeten op een met vlaggen gedrapeerd podium, met belangstelling de verrichtingen van hun kinderen op het groene tapijt, terwijl hon derden belangstellenden het sportterrein omzoomden. Ook de geestelijk adviseur van B.D-C, pastoor Lommerse, woonde dit feestelijk sportgebeuren bij. De wedstrijd was het aanzien ten volle waard. In de eerste helft vlotte de com binatie bij de fam. v- d- Berg nog niet zo goed en de rust kwam met de gelijke stand 33. Na de gebruikelijke thee ging het echter beter en hoewel de krachtsverhouding in het veld niet veel verschilde, de familie v. d- Berg beschik te over betere schutters, want niet minder dan vijf keer moest de B.D.C.-doelman nog vissen en daar de B.D-C-voorhoede geen kans meer zag doelman Nico te ver schalken, kwam het einde met een ver diende 83 overwinning voor de spor tieve familie. TAFELTENNIS. Deze week was succesvol voor Soestdijk. Soestdijk 2 was het eerste team, dat in deze competitie de grootst mogelijke overwinning behaalde n.1- 100 op Pats 6- Soestdijk 3 won met flinke cijfers n.1- 9-1 van M-H-S- 4, terwijl Soestdijk 4 zich ook niet onbetuigd liet door met 82 van Demka 4 te winnen. De wedstrijd Soest dijk 1M-H-S. 2 werd verschoven naar 7 November, te spelen in Utrecht. Het programma voor deze week luidt: Donderdag 3 Nov.: Rivendi 4Soestdiijk 1- Woensdag 2 Nov-: Z-T.T.Vy 2-Soest- dijk 4. Zaterdag 5 Nov-: Soestdijk 2 P.V-H- 2 en Soestdijk 3Jaffa 5. GEVONDEN VOORWERPEN. Snoer kralen, bruine portemonnaie aan padvindersriem, groen vulpotlood, brood mes, hamer, rijwielreparatietasje, vulpot lood, moer, pet, 2 boorden, kinderwant jes, zilverbon van f 2.50, alpinopet, glacé dameshandschoen, grijs kinderwantje, paars-grijze ceintuur, rechter pantoffel, rechter dames glacé handschoen, heren- riem met platte gesp, herenrïjwiel, rode damesportemonnaie. Inlichtingen elke Woensdag en Zaterdag van 14 fot 16 uur aan het politiebureau. PERSOONLIJKE KAMPIOENSCHAPPEN N.B.B., DISTRICT EEMLAND. De voorwedstrijden van de persoonlijke kampioenschappen van de N.B-B-, di strict „Eemland", van de verschillende klassen zijn beëindigd en de volgend^ spelers hebben zich vooir de eindwed- wedstrïjden geclasseerd: 2e Klasse Libre: D- ten Hoeve, Verg- Wagen. J- de Vries, Ons Genoegen. W. Japin, Leusderkwartier. W- Veltman, Me tropole. W- Onrust, O.D.R. Dl de Jong, Ons Genoegen. H- Engelhart, Metropole- C. Rijn, Verg- Wagen, kampioen 1949- 3e Klasse Libre: J. Schuuring, Leusder kwartier- J- Roovers, Verg- Wagen. G. v. Beek, Soesterkwartier. G- Haarman, Nieuwe Kei. C Butselaar, D.O.S. J- We- ry Sr., Metropole- W- J. Craanen, Leus derkwartier, kampioen 1949. 4e Klasse Libre: R. Koster, Zonneheuvel- H. Lambrechts, Metropole- J- Dammers, Nieuwe Kei. W- Bleumink, Metropole- J. Polman, Leusderkwartier. J- v- d. Berg, Leusderkwartier. P- van Asselt, Cen traal. A- Oudendorp, O.D.L., kampioen 1949. 5e Klasse Libre: Th- van Roekei, Leusder kwartier. B- Koppen, D-O.S. K- Runne- bocm, Leusderkw. R- Bitterling, Soester kwartier. J- Oosterbeek, Zonneheuvel. W. E. v- d. Meer, Zonneheuvel, J. Schulte, Nieuwe Kei. Reserves: 2e Klasse Libre: J. Kranen borg, Verg. Wagen- J- v. d. Brug, Leus derkwartier. 3e Klasse Libre: A- v- Lent, Nieuwe Kei. L- Eggelmeijer, Metropole- 4e Klasse Libre: Th. v- d- Pol, D.O.S. Th< Ramselaar, Metropole. 5e Klasse Libre: M- Dekker, Soesterkwartier- W. la Grouw, De Schouw. WAARSCHUWING. Dezer dagen vervoegde zich bij enkele in woners dezer gemeente een persoon, die voorgaf reparaties aan vulpenhouders te kunnen verrichten. Alvorens met deze persoon in relatie te treden wordt men aangeraden eerst informaties bij de po litie in te winnen. MIJ. ZIEKENFONDS „AMERSFOORT EN OMSTREKEN. Verschenen is het 18e jaarverslag van het Algemeen Maatschappij Ziekenfonds „Amersfoort en Omstreken" over het jaar 1948. Hieraan ontlenen wij het vol gende: Evenmin als over het voorgaande jaar heeft men over 1948 nog geen definitieve oplossing gevonden t-a-v- de financie ring der Vrijwillig Verzekerden. Voor de ze verzekerden werd uit het Verenigings fonds een bedrag van f 12.000-000- be schikbaar gesteld. Hiermede waren de fi nanciële moeilijkheden voorlopig weer

Soester Courant | 1949 | | pagina 2