01 Eventjes terzijde Nu alles zooder punten. Het Modehuis Bont Binnenlands Gebeuren. Portretspecialist DE SMALEN Predikbeurten. ERKENDE PHILIPS RADIO SERVICE De laatste Nouveauté's brengt U KERKSTR.3 TEL.27Ö6 Zeer ruime keuze toestellen van f105.— tot f1450.- Burgerlijke stand. Voethal, Ve s* k o u cl Shs e i d Alle verrzekeingen. Laat Fa. v. d. WIJNGAART adviseren Hoe U zich moet assureren -m SOEST. DE ENGELSE KAPERS 3* Voor een goede foto. Voor Uw amateur werk. Voor het vernieuwen van verbleekte portretten. Voor vakkundige repa ratie van Uw toestel Burgemeester Grothestraat 14 Soestdijk Telefoon 2209 SOEST. NED. HERV- KERKEN- Oudekerk. 10 uur Ds- E. Groeneveld. 5 uur Ds- M. Verkerk. Emmakerk. 10 uur Ds. D. van Krugten- 5 uur Ds. E. Groeneveld. Heeskapel. 10 uur Ds. A. G. Haring, Lage Vuursche Zonnegloren. 10 uur Ds- J* v. d. Sar, Pernis. Eltheto en zaal v. d. Broek. 10 uur Kinderkerk. Maandag 7 November 1949: Oudekerk. 7.30 uuir, Ds. M. Verkerk. Dankstond voor het gewas- Evangelisatiesamenkomsten Zaal v. d. Broek: Dinsdag 8 Nov., 8 uur, spar- de heer Muthert. Woensdag 9 Nov-, 8 uur, spr. de heer Hofmeester van Hilversum. GEREF. KERKEN- J ulïanakerk. 8.30, 10.15 en 5 uur Ds- K. Blom van Baarn. W ilhelminakerk. 10 en 5 uur Ds. H- v- d. Berg. GEREF. KERK. Gebouw Rehoboth, Buntweg. 11 uur Ds- J. Waagmeester van Baarn. 4 uur Ds. J. Rïjneveld van Bunschoten- Spakenburg. CHR. GEREF. KERK. 10 uur leesdienst- 5 uur Ds. J- Velema van Bunschoten. Donderdag, 7.30 uur Ds. J. Jongeling van Bussum. GEREF. GEMEENTE. Kleine Rembrandtzaal. 10 en 5 uur leesdienst. Maandag, 7.30 uur Ds. Kok van Vee- nendaal. VER. VAN VRIJZ. GODSD. (N.P.B.)- Rembrandtlaan. 10.30 uur Prof. Dr. M. A. Beek van Amsterdam. DOOPSGEZ. GEMEENTE SOEST. Oranjehof, Pr. Bernhardlaan 40. 10-30 uur Ds* D* Richards v. Bussum; BAARN. VRIJ EVANG. GEMEENTE- Eemnesserweg 63b, Baarn. 4 uur Ds- Veldkamp van Hilversum.. EVANG. LUTH. GEMEENTE. Lutheikapel. Korte Schoolstr. 12, Baarn. 10.30 uur Ds* P. Kastelijn van Zeist. LAGE VUURSCHE. NED. HERV. KERK. 10 uur Ds- Goslinga- 6 uur Ds. A. G- Haring. SOESTERBERG. NED. HERV. KERK. 10 uur Ds. B- v. Ginkel v. Ufcrfechti 6.30 uur Ds> W. H. Poot ZWIJGENDE RADIO. Als bezuinigingsmaatregel stel ik mij er niemendal van voor. De radio zal een paar keer per dag zwijgen, om electrici- teit te besparen, in de wintermaanden, van half November tot half Januari. Nu moet ik eerlijk bekennen, dat ik tech nisch niet voldoende „bij" ben, om de draagwijdte van die maatregel te overzien en het kan best gebeuren, dat straks een of andere hoofdingenieur met grafie ken en tabellen komt aandragen om haar fijn uiteen te zetten, hoeveel millioenen kilowatts wij met die paar uur minder radio wel besparen. Maar-zullen er wel veel eïgen-toestelbezitters iets van die zwijgende Nederlandse zendstations merken? Ik heb gelezen, dat de toestel mensen ook moeten meewerken, door ge durende die zrwijgtijd hun radio óf te zet ten. Ik ben maar een doodgewoon mannetje met een distributie-aansluiting. Zo'n enkel keertje luister ik naar wat zachte muziek of ik volg 'n hoorspelfetje. Voor de rest zwijgt m'n luidspreker. Als jk wat radio wil en dat is zo leuk „bij de distributie'' dan draai ik aan de knop. Op cijfertje één: Hilversum I, op cij fertje twee: Hilversum II, gemakkelijker kan het al niet, op cijfertje 3 en 4: een of ander buitenlands station. Nu is het me opgevallen, dat ik bij no. 1 en 2 meermalen een spreker kreeg, die één of ander belangwekkend onderwerp be handelde, terwijl ik op- 3 of 4 een mopje muziek voor m'n dure abonnementsgeld kreeg. Dat is natuurlijk stom-toevallig en ik weet ook wel, dat !k in een gids door aetherland moet kijken, m'n keus moet bepalen en dan pas mag luisteren- Maar ik ben een raar mens. Ik wil luis teren als MIJ dat zo uitkomt en dan wil ik in de regel een stukje muziek. Meer niet. En dan tref ik het binnenslands heel vaak slecht. Wat mij betreft mogen ze voor de iradio die bezuinigende spits uren daarom wel een beetje uitbreiden. Er zijn radio-voordrachten waarvan de titel alleen me al koude rillingen bezorgt en ik hoorde wel eens sprekers, voor wie een kwart kilowatt electriciteit nog te veel is. Bovendien, ik vind het wel rus tig, als de radio eens niet speelt, ook niet bij m'n buurman. Daar staat van de vroe ge ochtend tot de late avond de radio aan. Sprekers waarnaar niemand luistert, schetteren de kamer vol en muziek da vert in de lege karnen door de dunne wanden naar ons toe. Ik hoop nu maar één ding, dat buurman niet op de onfatsoenlijke gedachte komt, gedurende de bezuinïgingstijd naar een buitenlandse zender te gaan luisteren. Wat zouden we dan een paar heerlijke rustige uurtjes per dag kunnen hebben. Mijn vrouw, die altijd graag weet wat ik schrijf, zegt, dat die bezuiniging bij de radio kinderwerk is. Er zou op dit ter rein, zo zegt zij, veel meer te bezuinigen en te genieten zijn, wanneer in de uitzen dingen slechts één taal werd gesproken. Mijn vrouw is Esperantiste moet U we ten en omdat zij zich ook schaart onder de Wereldburgers, prefereert zij ook één regering, één munteenheid voor alle lan den en nog veel meer eenheid. Ze zegt, dat we niet meer aan bezuini ging zouden behoeven te denken, wanneer we in dit en menig ander opzicht de za ken maar anders deden. Ik ben al heel wat jaartjes getrouwd, maar ik heb nooit geweten, dat jk mijn vrouw onder de stille wateren moest re kenen. DAMES Sjaals Blouses Pullovers Vesten Rokken Handschoenen Wanten enz. En voor de HEREN Sjaals Slipovers Wanten Handschoenen enz. Steenhoffstraat 15 Telefoon 2132 GEBOREN. Theresïa Maria, d- v- N Kuijer en B. van 't Klooster, Birktstraat 83. Everdina Johanna Maria, d- v- G. W. Kok en G- M* Stalenhoef, Smitsweg 30- Rudolph, z- v- H. Bos en H. H. M* van Amerongen, Pr. Bernhardlaan 16* Jo- sephus Johannes Maria, zoon van F. G- H- Kleïnegris en W« H- Verstege, Steen hoffstraat 43. Carolus Barromeus Maria, zoon van W- Th- Schut en J. Th. Bi. Smaak, Van Weedestraat 43. ONDERTROUWD. W* Tuinman, 27 jr„ metaalbewerker, Eemnes en E- D'- v* d. Kuil, 26 jr., Hartmanlaan 41a- J. M. Kaats, 45 jr., schilder en C- M« Blomme- stein, 33 jr., Nieuweweg 31b- GEHUWD. Th- J. Hagebeuk, 22 jr., chauffeur en J. M* Huigen, 24 jr., Hil versum. OVERLEDEN. Jacobus M* Homburg, 66 jr., geh. m. j. C. Sonneveld, W. Pyrmont- laan 10. Theodoor H. Mac Gillavirij, 82 jr,, geh- m- A. de Winter, Bartolottilaan 45- Andries Atsma, 70 jr-, geh- m. Mr Nelemans, Wald. Pyrmontlaan 11- Ber- nard L. Droste, 79 jr-, geh. m. M. Schreïj, Oranjelaan 5. HOE ONZE VOETBALCLUBS DRAAIEN. Daar a.s- Zondag te Rotterdam de jaar lijkse interland-wedstrijd Nederland-Bel gië in het Feijenoord-Stadion wordt ge houden, staat het grote raderwerk van de competitie, zowel van de K-N-V-B. als van de afdelingen, zo goed als geheel stii. Ook onze Soester clubs zijn, behalve en kele jeugdelftallen, geheel vrij. Nu wij hierdoor voor de eerste elftallen niets behoeven te schrijven, maken wij van. deze gelegenheid gaarne gebruik om de bereikte resultaten van enige lagere elftallen onder de Jioupe te nemen. S.E-G 2, dat door opschuiving van spe lers een algehele verjongingskuur heeft ondergaan, doet het in de reseve 3e klas se van de K.N-V.B. niet sleoht dit sei zoen. Van de 14 te behalen winstpunten werden er 10 veroverd en met wat over leg en geluk kan zelfs een gooi naar de ereplaats worden gedaan. De stand van de Res. 3e Klasse is thans: Utrecht 2 7 5 2 0, 12 S.E.C. 2 7 4 2 1 10 D.O-S- 4 8 3 3 2 9 C.DwN. 2 6 3 2 1 8 H.V-G 3 7 3 2 2 8 Vriendenschaar 2 7 3 1 3 7 Velox 3 6 3 0 3 6 Fortitudo 2 6 0 5 1 5 Zeist 3 6 2 0 ,4 4 Quidk 2 7 10 6 2 Patria 2 5 0 1 4 1 Na de verjongingskuur van S.E-C- 3 schijnt de reserve le klasse A. van de afd. Utrecht jets te zwaar te zijn voor dit elftal. Van de 7 gespeelde wedstrij den werden er 5 verloren, echter allen met slechts gering verschil. De iets te lichte voorhoede schijnt de grootste han dicap te zijn. Toch behoeft men de moed niet te verliezen, want in de resterende 11 wedstrijden kan nog veel worden goed gemaakt. De stand is: De Zebra's 2 7 4 2 1 10 A.P.W.C. 2 7 4 2 1 10 E.M.M. '15 2 7 4 2 1 10 R.U.C 2 8 4 1 3 9 Donar 3 7 3 2 2 8 Voorwaarts '2 7 3 2 2 8 't Gooi 5 8 1 4 3 6 V.V-O.G. 2 8 2 1 5 5 S.DuO. 2 8 1 3 4 5 S.E.C. 3 7 115 3 Het 2e elftal van B.D*C*, dat het vorige seizoen naar de Res- 3e klasse promo veerde, doet het in haar nieuwe omgeving prima en als de voortekenen niet bedrie gen stevent dit elftal weer op een kam pioenschap af. De stand in deze klasse is: B.D.C 2 5 5 0 010 N.S.C. 2 4 2 1 2 5 Barneveld 2 4 2 0 2 4 K.V.V.A. 3 4 1 0 3 2 H.V.G 5 2 10 12 Quick 4 - 3 0 12 1 Amerf. Boys 4 2 0 0 2 0 Ook B.D*G 3 is met goede voornemens bezield en js de enigste ongeslagen ploeg van haar afdeling. "De stand van de Ses. 4e klasse O is als volgt: Kieviten 2 5 4 0 1 8 Putten 2 5 3 1 1 7 B.D.C. 3 3 3 0 0 6 Hoogland 2 3 2 0 1 4 N.S.C. 3 4 2 0 2 4 Hooglanderveen 2 5 1 0 4 2 Veense Boys 2 4 0 1 3 1 Achterveld 2 3 0 0 3 0 van neus, keel of borst, snuift en wrijft U weg met JU. Eerste Marva-lustrum feestelijk ge vierd. Dr. Bos op vrije voeten. Lieftinck zegt „komt tijd, komt raad'" en leent een half milllard. Holdert en Van Mechelen gaan nadenken, 10 en 12 jaar. Politieke stormen om Haagse burgemeestersbenoeming. Koningin kreeg goede raad, die „goud waard'' is. 't Is feest geweest. Waarom niet met het leukste nieuwtje dit overzicht begonnen? De afdeling Mar ine-Vrouwtjes vierde in Den Haag haar eerste lustrum. Of u die vrouwen in uniform nu graag ziet of niet, er is toch maar een echte Schout bijl Nacht aan te pas gekomen, om de Marva met haar vijfde verjaardag geluk te wen sen. De Schout sprak vertederd over het „Jon ge Marinekind'', dat een plaats heeft in het hart der marine-mannen. Wij weten niet of die baardige bootsman van de ^Karel Doorman'', die desgevraagd! eens opmerkte, dat er gelukkig geen vrouwen aan boord waren (,,'n Vrouw en 'n kip is de pé op je schip" zei die) óók door de feiten is bekeerd en een plaatsje ïn z'n hart heeft ingeruimd voor die jarige meisjes in het marineblauw. Of het door die lusfcrum-vreugde kwam weten we niet, maar Dr. Bos, de secreta ris van de vroegere Haagse burgemees ter, is, voorlopig, na van Mei af in voorarrest te hebben gebromd, op vrije voeten gesteld. De rechter zal het ge konkel met deviezen echter niet „blauw- blauw'" laten, want binnenkort komt Dr. Bos voor mijnheertje. Van heren gesproken. In Indonesië ge draagt, volgens de jongste rapporten, de T.N.Ï. zich weer voorbeeldig. De samen werking tussen onze jongens en de Re publiek is er wéér voortreffelijk. Zo te gen het einde der Ronde Tafelronde was men blijkbaar opnieuw druk doende el kaar te vinden. Nou ja, zij die geloven haasten niet, dus wie weet hoe prettig het alles nog afloopt. De regering en de Tweede Kamer wa ren feestelijk gestemd bij de slotzitting der R.T.G en als gevolg hiervan moeten we het er maar voor over hebben, dat, deze week nog geen mondeling overleg over de (regeling der materiële oorlogs schade mogelijk js. „Komt tijd, komt raad" zal minister Lieftinok denken. We leven nu eenmaal van en bij de gratie van leningen en zo. Tussen neus en lip pen heeft zijne Excellentie daarom een lening voor de Regering aangevraagd van een half milliard bij Rijksfondsen en in stellingen, tegen een rente van 31/2 0'° en voor de duur van hoogstens 50 jaar. Zo lang duurt het niet voor we weten wat er nu precies met Nieuw-Guinea zal gaan gebeuren. Op aandringen- van de V.N.-Commissic voor Indonesië zijn 'bei de partijen overeengekomen deze hyper- precaire zaak nog een jaartje te laten rusten. Ja, ten slotte moest er toch een eind aan die Conferentie komen- Ons inziens zou de zo nodige rust in belang rijke mate zijn bevorderd, als de dirie belanghebbenden hadden geweten, waar aan ze toe waren. Heideweg 29 - Soest Telefoon 2064 I HOOFDPIJN? <- Mijnhardt Hoofdpijnpoeders. Doos 45 ct. Mijnharde Hoofdpijncabletten. Koker 75 ct. In tegenstelling hiermede zijn er al heel wat mensen en zaken in Nederland aan wier onzekerheid een einde kwam. Voor de oud-directeur van de Telegraaf en de oorlogsdirecteur van het A.N*P* bestond dat einde der onzekerheid in het horen vellen van een vonnis van respectievelijk 12 en 10 jaar brommen. Ook de Haagse bevolking weet nu eindelijk wie haar be- vaderen zal. Door de benoeming van Mr. F. M. A. Schokking, de burgemeester van Alphen aan de Rijn, is in de vacature voorzien. Of hiermede de rust ook haar intrede deed in de Residentie? Ge^ién de politieke stormen, die over deze be noeming zijn opgelaaid, hopen wij slechts, dat die storm door de burgemeester zelf spoedig zal worden bezworen. Het heeft de laatste tijd al genoeg ge stormd, wie het vergeten is, vrage het aan de Amsterdammers, wier gejuich bij het Koninklijk bezoek volkomen werd weggevaagd. Toch is het een democratisch feest geweest, al was het alleen ai door die boute opmerking van Cor Ruijs, die de Koningin de stellig welgemeende raad gaf meer aan Schouwburgbezoek te gaan doen. Het subsidie-probleem zou hier door volgens deze acteur in één slag tot oplossing worden gebracht, omdat het publiek Haar als één man zou volgen. Hoewel wij ook' gaarne met een feeste lijk bericht zouden eindigen, kan dit dit maal niet, want niemand zal het als een heugelijk feit aanmerken, dat de benzine deze week tot 29 ct. per liter werd ver hoogd, welke prijs op 1 Jan. vermoedelijk nog eens tot 35 ct. zal worden opgevoerd- ST. NICOLAAS-ACTTE DER WINKELIERSVERENIGING. Gisterenavond hield de Soester Winke liersvereniging in „De Gouden Ploeg" 'n goed bezochte ledenvergadering, ïn zijn openingswoord verheugde de voor zitter zich er over, dat het ledental in middels tot 120 was gestegen. Aan de St. Nicolaas-actie zullen 106 win keliers deelnemen. Naar aanleiding van het gesprokene in een vorige vergadering kwam het pro bleem der dubieuze debiteuren aan de orde. De heer Zondervan, vertegenwoor diger van het Centraal incassobureau voor de middenstand; „De Samenwer king'', gaf daarop een uiteenzetting van de werkwijze van deze instelling. Een collectieve aansluiting aan dit bureau werd na deze inleiding aan de orde ge steld, doch vond geen doorgang. Wel ga ven verschillende leden zich ajs lid op. Van enkele plaatselijke bladen waren aanbiedingen ingekomen om een adver tentie-campagne in deze bladen te orga niseren. Het bestuur was echter de mening toege daan, dat de Winkeliersvereniging 2ïch niet achter een of ander blad kon stellen. De St. Nïcolaasactie zal van 28 Novem ber tot en met 5 December worden ge houden, dit in afwijking van het por- spronkelijke plan om een 14-daagse ac tie te voeren. In samenwerking met de Federatie van Buurtverenigingen zal de Winkeliersvereniging een driedaags be zoek van St. Nicolaas aan Soest organi seren. Alle delen en straten van de ge meente zullen door Sint Nicolaas worden bezocht. De Sint zal per trein arriveren en begeleid door de Paleisruiters en he rauten naar het gemeentehuis rijden om daar door het gemeentebestuur te worden ontvangen. Ir. A- VAN EMMENES VOOR DE V.U. A.s* Donderdag 9 November, komt Ir. A- van Emmenes in Eemland spreken voor de Volksuniversiteit met als onderwerp: „De betekenis van een goede voorberei ding in de sport''. Daar de belangstelling en ook de deel name aan de verschillende takken van sport ook in Soest groeiende is, kan het streven van de Volksuniversiteit, om elk wat wils te brengen, niet genoeg worden gewaardeerd. De komst van de heer Van Emmenes is vooral voor de vele jonge ren, die de een of andere tak van sport beoefenen, een pracht gelegenheid hun theoretische kennis te verrijken. BEDANKT. Naar wij vernemen heeft Ds. A. Keijser van Zwartehroek, die door de Geref. Kerk' alhier werd beroepen in de vacature van Ds. H* v. d. Berg, voor het op hem uitgebrachte beroep bedankt- KAMPIOENSCHAPPEN BILIARTEN. Gisteren werd in Astoria te Baarn een aanvang gemaakt met de eindstrijd om het persoonlijk kampioenschap van de 5e klasse libre van de N.B-B-, district Eemland. Alvorens de wedstrijden een aanvang na men sprak de wedstrijdleider van het district ,de heer A. Verkerk» de acht finalisten toe. Het was spr. een groot genoegen de heren finalisten met het behaalde succes te kunnen gelukwensen. De voorwedstrijden waren zeer sportief verlopen en spr. ver trouwde er op, dat (dit ook' in de finale het geval zal zijn. Meerderen uwer be haalden in de voorwedstrijden een moy enne boven de 1.25 en spr. sprak de hoop uit, dat het alle spelers mocht ge lukken de sprong naar de 4e klasse te maken. Vervolgens verklaarde spr- deze wedstrijden voor geopend. De resultaten van de eerste partijen zijn: J. Schulte 50 41 7 T2l B. Koppen 45 41 4 1*09 K. Runneboom 50 35 6 1*42 Th., v* Roekei 20 35 6 0-57 R. Bitterling 50 40 6 1*25 H. Kuiter 45 40 6 1*11 W. v* d- Meer 50 33 8 1.51 J. Oosterbeek 40 33 4 1-21 Th. v- Roek'el 42 33 6 1*27 R. Bitterling 50 33 7 1*51 H. Kuiter 50 40 6 1*25 K. Runneboom 38 40 4 0*95 J. Oosterbeek 34 43 6 0-79 B. Koppen 50 43 6 1-16 M. v* d. Meer 32 38 5 0,84 J. Schulte 50 38 6 1-31 De stand van de 5e klasse libre is thans: I. R. Bitterling, Soesterkwartier. 2. j- Schulte, Nieuwe Kei* 3. K. Runneboom, Leusderkwartier. 4. H* Kuiter, Leusderkwartier. 5- B* Koppen, DuO.S. 6. W* v. d. Meer, Zonneheuvel. 7. J. Oosterbeek, Zonneheuvel. Th- van Roekei, Leusderkwartier. 114. De ogen van de grijze Wolf schit terden, toen hij het huis zag. Daar woon den de gehate Spanjaarden in. Geen ge luid verstoorde de stilte van de nacht. Met een sprong bereikten ze de palen, waarop het huis gebouwd was, en begon nen erin te klimmen. Anderen wachtten op hun beurt om te volgen. 115. Ze trokken zich op aan de railings om de veranda en kwamen zo op 't ter ras. Daar lagen de Spanjaarden, die de grijze Wolf jn de val gelokt en minach- tend weer op virije voeten gesteld haddien. De grijze Wolf kende geen erbarming en voelde geen dankbaarheid omdat z'n le ven gespaard was gebleven. 116. Ongelukkig voor de Indianen sloeg een van hen met z'n speer tegen de rai- ling. Kapitein Benson werd met een schok wakker en zag 'n aantal donkere figu ren In het maanlicht, maar voor hij z'n wapens kon nemen, werd hij gegrepen. Hal overkwam hetzelfde.

Soester Courant | 1949 | | pagina 2