Integratie en Fritalux. GELUKKIG MAAR! UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT - SOEST DIJK Nederland aan de spits bij de Woningbouw. Grote Nederlandse uitvoer naar Duitsland. Officiële mededelingen. Voetbal. SOEST. IN DE HOEK. DINSDAG 2 DECEMBER 1949. 25e JAARGANG Nq. 90- SOESTER COURANT Abonn. per kwart, fl.50 - p. post fl.75. Boreaal Van Weedestraal SS Telefoon 2S66 - Giro 12615# Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. Laat u ditmaal niet afschrikken door de hooggeleerd-schijnendie titel van ons ar tikel, want alles is feitelijk eenvoudig. Die Fritalux Integratie ook. Misschien weet u nog, dat Amerika aan Europa een hoop dollars leent en daarenboven nog een hoop dollars schenkt: Het Mar shall-plan. Dat feest zal vier jaren du ren maar... ten eerste moet het Ameri kaanse congres elk jaar de sommen goed keuren, die de regering ter beschikking wil stellen en ten tweede moet Europa daadlwerkelijk laten zien, dat het die gelden gebruikt, om na afloop van die hulp op eigen economische be nen te staan. Het lopende Marshall-jaar heeft z'n Oudejaar in Maart aanstaande en vóór die tijd moet het Congres, dus de nieuwe gelden voor het nieuwe jaar toestaan. Zal het dat doen? Mijnheer Hofman, die de uitvoering van de steun in handen heeft, is een paar weken ge leden naar Parijs gekomen en heeft ge waarschuwd. *Als jullie in Europa er niet in slagen om al die tolmuurtjes voor jullie grenzen, al die invoerbeperkingen en exportbelemmeringen, kortom al die dingen, die een vrij onderling handels verkeer in jullie werelddeel in de weg staan op te ruimen, dan kon het Con gres wel eens genoeg krijgen van jullie gehannes en de hand op de zak houden." „Maak van jullie werelddeel op econo misch gebied een harmonisch en orga nisch geheel, net als bij ons in Amerika,'' voegde hij er vermanend aan toe. Tus sen twee haakjes, dat „harmonisch en organische geheel maken" heet nu inte gratie. Eén woord voor een hele mond vol. Echt Amerikaans. Als je dat wordt gezegd, wat moet je dan anders gaan doen dan integreren? Frankrijk en Italië deden reeds enkele schuchtere stappen op die weg der in tegratie en de Benelux was die weg al een eindje verderop. En nu begrijpt u na tuurlijk ook al dat mooie woord Fritalux, dat in dit ene woordje vijf landen van Europa omvat. Harmonisch en organisch- Voorlopig alleen nog maar in dat woord1, want dadelijk al rezen de protesten. Ei genlijk niet tegen het in overeenstem ming brengen van die landen als zodanig, maar wel, dat het nu in eens, op slag en stoot, zou moeten gebeuren. Terecht wijst men er op, dat Nederland), België en Luxemburg, die uit eigen beweging en zonder druk van buiten, naar economi sche eenheid streven, de nodige moeilijk heden hebben te overwinnen. We geven grif toe, dat die eenheid komen moet. Ze had er al lang moeten zijn, zo zeggen ze, maar we kunnen niet in weken doen wat jaren nodig heeft om te groeien. België heeft ook zijn beduchtheden. Het Frans-sprekende deel heeft een neiging om bij Brussel weg te glijden naar Pa rijs toe. De Waalse congressen waren niet mals de laatste jaren en een economische unie, waarin Frankrijk betrokken wordt, zou dat afglijdingsproces maar verhaas ten, menen velen. En hoort Engeland niet bij West-Europa, of is dit zo maar een eilanld in de Noordzee? De Fritalux zou Engeland min of meer in een ge-isoleerde positie plaatsen, maar het is ten eerste ook een deelgenoot in de Marshall-hulp en ten tweede een belangrijke afnemer van het West-Europese continent. Van Neder landse artikelen en speciaal landbouw producten, wel de voornaamste. De heer Hpfman sprak over de economische een heid van Europa maar we hebben er expres voor op de kaart gekeken de Scandinavische landen liggen allemaal nog op hun plaats. En dan is er mogl West-Duitsland, waar, als we ons niet vergissen, nog enige zware industrie is, die men zelfs wilde inschakelen in ons economische leven. Het lijkt er veel op, dat de heren van de Fritalux van louter schrik over des he ren Hofmans woorden zo maar aan het integreren zijn geslagen. Als we in Europa eens wat eerder onze nationale belange tjes en gevoeligheden aan de kant hadden gezet, eens wat vroeger de eenheid! had- West-Europa heeft een klein leger, maar meer atoombommen dan die Russen. (Krantenbericht.) Och, wat leefden ze gelukkig In die kaas- en broodvolktijd, Want toen ging men vaak uit knokken, Zo maar voor gezelligheid. Met een grote knots of knuppel, Eentje van een pond of vijf. Ging men voor plezier elkander In die goede tijd te lijf. Tegenwoordig doen we 't anders, Want in volle vredestijd Worden speciale dagen Aan de strategie gewijd. Veel geleerde heren komen Dan gezellig bij elkaar, Aan de hand van statistieken Wijst men op het groot gevaar. Tegen vijand plus atoombom Trekt men resoluut van leer, Want, zo zegt men, van die bommen Hebben wij er toch veel meer. Nou, bedankt, meneer professor, Dat u 't zaakje hebt gesust; Om de waarheid hier te zeggen: 'k Maakte me al ongerust- den betracht, dan hadden we nu niet hals over kop behoeven te doen wat een Ame rikaan ons zei. Serker: dan had een Amerikaan het misschien niet eens hoe ven te zeggen!... In de eerste negen maanden van dit jaar zijn bijna 30.000 woningen gereed geko men, terwijl er eind September 40.000 in aanbouw waren. Dit zijn alle volledig nieuwe woningen, waarbij de inrichting van zgn. „deelwoningen'' door middel van verbouwing van bestaande huizen niet in aanmerking worden genomen, 't Aantal van deze woningen is trouwens maar heel klein, want in de eerste drie kwartalen van dit jaar kwamen daardoor in geheel Nederland niet meer dan 565 van dergelijke nieuwe woningen gereed, blijkens de desbetreffende statistiek van het Centraal Bureau voor de Statistiek. In totaal was er met deze activiteit van het bouwbedrijf een bedrag van ruim 700 millioen gulden gemoeid. Geen land is er in Europa, waar, de grootte van de bevolking in aanmerking genomen, zo veel wordt gebouwd. Zowel 't aantal wo ningen, dat gebouwd wordt als de hoe veelheid geld, die daarvoor ter beschik king wordt gesteld, vormt een record. Daardoor zullen de scherpste kantjes van de woningnood betrekkelijk spoedig af geslepen zijn. Reeds thans gebeurt het, dat jonge gezinnen, die een woning toe gewezen krijgen, van de aanbieding geen gebruik maken, omdat zij tegen de kos ten opzien en zich inmiddels bij het in wonen aangepast hebben. Zelfs op het ogenblik is Nederland nog een bevoorrecht land, wat de woning toestanden aangaat Ons volk heeft steeds een groot gedeelte van zijn inkomen over gehad voor zijn huisvesting met het ge volg, dat vóór de oorlog nergens de wo ningtoestanden beter waren dan hier. Zonder twijfel zijn het lage sterftecijfer en het hoge geboortecijfer van Neder land mede het gevolg van deze goedje zorg voor de huisvesting. Wij zijn nu wel heel wat achterop geraakt, maar zelfs thans is de toestand hier nog beter dan het in andere Europese landen voor de oorlog was. En uit de activiteit van het bouwbedrijf blijkt, dat wij niet alleen weer op de goede, oude weg voortgaan, maar ook bij de herbouw aan de spits staan. In October, de eerste maand van her stelde vrijheid van handel, heeft de ex port van Nederland naar Duitsland re sultaten opgeleverd, die de verwachtingen verre overtroffen. Gerekend was, dat in de eerste twaalf maanden voor 300 tot 400 millioen gulden naar Duitsland zou kunnen worden uitgevoerd, maar deze eerste maand heeft een uitvoer van zo grote omvang te zien gegeven, dat een jaar-export van ongeveer 1000 millioen gulden zou kunnen worden bereikt, als de handel in dit tempo zou voortgaan. Men acht het echter niet waarschijnlijk', dat wij in staat zullen zijn iedere maand zo veel naar Duitsland te exporteren; in de betrokken kringen is men van oordeel, dat de run op de Duitse markt vrij spoe dig zal bedaren. Door deze onverwacht grote uitvoer is onze handelsbalans met Duitsland plot seling actief geworden, d.w-z- dat wij meer aan Duitsland verkopen dan Duits land aan ons levert. Wij hebben nu dus van de Duitsers geld of goederen te goed (over de milliarden oorlogsvorderingen, die wij op Duitsland hebben, spreekt reeds niemand meer). De meeste van deze nieuwe vorderingen op Duitsland worden voldaan in Engels geld, aange zien de meeste handel betrekking heeft op de Britse zone en de regeling van be taling in guldens of marken nog niet in kannen en kruiken is. Daardoor stromen op het ogenblik door de Duitse handel de Engelse ponden bij mïllioenen ons land binnen, wat de Nederlandse de- viezenautoriteiten allesbehalve prettig vinden. Toen wij nog maair weinig konden verkopen naar Duitsland en dus een deel van onze aankopen in dat land in geld moesten voldoen, dwong men ons aie aankopen met dollars te betalen; nu echter de balans naar de andere zij de doorslaat, scheept men ons af met ponden- Het is zaak, dat van Nederlandse zijde thans betracht wordt zoveel mogelijk Duitse waren van goede kwaliteit in ruil voor onze eigen producten te krijgen, want aan Duitse machines hebben wij meer dan aan ponden, die geen „sterling" meer zijn. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen, overeenkomstig 't bepaalde bij de artikelen 5 en 7 der Hinderwet, ter algemene kennis, dat ter secretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van Timmer- en Meubelfa briek „L.A-GO.", Kerkstraat 53, Soest, om vergunning tot het uitbreiden van de bestaande machinale houtbewerkingsin richting, door bijplaatsing van 8 electro- motoren met een gezamenlijk vermogen van 261/2 P.K-, in perceel Kerkstraat 53, kadastraal bekend in Sectie C no. 2157- Op Vrijdag 9 December a-s- zal gelegen heid bestaan om bezwaren tegen dit ver zoek in te brengen. Daartoe zal op die dag, des voormiddags 11 uur, ter secre tarie zitting worden gehouden. Burgemeester en Wethouders van Soest, gelet op art. 76 der Lager Onderwijswet, brengen ter algemene kennis, dat de Raad dier gemeente in zijn vergadering van 22 November 1949, ingevolge art. 72 der Lager Onderwijswet, besloten heeft de wettelijk voorgeschreven medewerking te verlenen ten aanzien van de navolgende aanvragen: a. van het bestuur der Vereniging „Een school met de Bijbel te Soest" om vergoe ding van de oorlogsschade der Chr. v-g.- l.o.-school- b. van het sub a genoemde bestuur om betegeling van 'n gedeelte der speel plaats van de Chr. lagere school aan de Prins Bernhardlaan no. 11- c. van het sub a genoemde bestuur om tijdelijke uitbreiding van de fietsenberg plaats van de Chr. lagere school aan de Pr. Bernhardlana no- ll- d. van het R-K- Kerkbestuur van de Pa rochie van de H. Familie te Soest-Zuid om de bouw van een lagere school op een terrein aan de St. Willibrordusstraat- e. van het bestuur der Vereniging „Een school met de Bijbel te Soest" om de bouw van een lagere school op een ter rein nabij de Hartweg. Binnen 30 vrije dagen, te rekenen van af heden, kan iedere ingezetene van de ze besluiten bij Gedeputeerde Staten in beroep komen. Burgemeester en Wethouders van Soest, gelet op de beschikking van de Minister van Economische Zaken, van 17 Novem ber 1949, Nr. 51290 M-W-, brengen ter algemene kennis, dat zij goedgevonden hebben, dat de winkels op 1, 2, 3, 22 en 23 December a.s- voor het publiek tot 21 uur geopend mogen blijven. De Burgemeester der gemeente Soest brengt ter openbare kennis: Ingeschrevenen voor de lichting 1949 kun nen, ingevolge het Koninklijk Besluit van 21 October 1949, nr. 47, Stbl- J 476, wor den bestemd tot Buitengewoon Dienst plichtige, indien een wettige broeder of halfbroeder van de ingeschrevene^als mi litair: a. gedoodl is tijdens krijgsverrichtingen, b. overleden is tengevolge van verwon ding, veroorzaakt door de vijandj, of e. overleden is in en door de militaire dienst, of d. overleden is tengevolge van verwon ding of zietke, opgedaan in en door de militaire dienst, dan wel als lid van een verzetsorganisa tie: a. gedood is tengevolge van het plegen van actief verzet, of b. overleden is tengevolge van verwon ding, opgelopen tengevolge van het ple gen van actief verzet, of c- tengevolge van het plegen van actief verzet in een gevangenis of concentratie kamp is opgesloten geweest en aldaar overleden is, of d. de onder C bedoelde opsluiting hebben ondergaan en als gevolg van de daarbij doorstane ontberingen binnen zes maan den na terugkeer uit een der vermeldle inrichtingen zijn overleden. Het verzoek om op grond van het boven vermelde tof buitengewoon dienstplich tige te worden bestemd, moet worden gedaan bij de Burgemeester, waarbij de nodige bewijsstukken dienen te worden getoond. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van de Hollandse Bitumen Industrie, Apeldoorn, om in perceel Nieuweweg 60a, kadastraal bekend in sectie G no. 4243, een inrich ting tot verfbereiding te mogen vestigen, door hen is geweigerd op 29 November. VOETBALPROGRAMMA. Zondag krijgt S-E-C- bezoek van het Utrechtse Kampong, waarvan in 't begin van de oompetitie in de Domstad met 05 werd gewonnen. Bracht deze Utrechtse ploeg er in de eerste wedstrijden van ait seizoen niet veel van terecht, thans is zij zich aan het herstellen en slaagde er 1.1. Zondag zelfs in het o.i- toch lang niet zwakke elftal van de Amersfoortse Boys met een 60 nederlaag naar de Keistad terug te sturen. De S-E-C.-ers kunnen er dan ook van verzekerd zijn, dat zij Zondag op ern stige tegenstand zullen stuiten. Er zal heel wat productiever gespeeld moeten worden dan ïn de laatste wedstrijden, want de Kampong-verdediging met aan voerder v. d- Woord, is niet voor de poes- d.D-C- gaat Zondag te Utrecht ODIN be kampen en als de B.D^C.-spelers over de schrik van de j.1- Zondag geleden neder laag heen zijn, dan brengen zij de punten mede naar Soest- De Soester Boys, die Zondag met 0—3 van de leiders, S.V-M-M. uit Maarn ver loor, gaat a.s- Zondag bij Hamersveld op visite. De thuiswedstrijd werd van deze ploeg gewonnen en ook nu achten wij de Boys in staat de overwinning te be halen, maar dan zal er tweemaal drie kwartier op volle toeren gespeeld moeten worden. De S.E-C--reserves spelen op Birkhoven tegen H.V-C. 3. Dat zijn altijd lastige wedstrijden en een voorspelling is dan ook moeilijk te doen. Aan hup stand op de ranglijst zijn de S.E-C.-reserve's ver plicht te winnen, maar wij zijn al te vreden met een gelijk spel. Het 3e elftal van S.E-C. gaat bij Voor waarts 2, een van de leiders in de Res- Ie Klasse, te Utrecht op bezoek. Dit is een zware opgave voor S.E-C- 3, vooral in de zware Utrechtse klei, maar daar het elftal de laatste weken Tn kracht is toegenomen, is een gelijk spel lang niet uitgesloten. B.D-G 2, 3, 4 en 5 zijn Zondag vrij', evenals de Soester Boys 2 en 3. Voor de jeugdelftallen zullen op de Za terdagen 3, 24 en 31 Deoember en 'de Zondagen 4, 11, 25, 26 December en 1 Januari a.s- geen wedstrijden worden vastgesteld. Het volledige programma voor de Soes ter clubs ziet er voor a.s- Zondag als volgt uit: S-Ë-CKampong te Soest, 2.30 uur. Odin—B.D-G te Utrecht, 2 uur. HamersveldDe Soester Boys te Hamers- veld, 2 uur. H-V-C- 3S.E.C. 3 te Amersfoort, 12 uur Voorwaarts 2S-E-C. 3 te Utreclht, 2 uur. TERUG UIT DE TROPEN. Met het troepentransportschip Joh. van Oldenbarnevelt, vermoedelijke aankomst 8 December te Amsterdam, keren terug uit de tropen: M. J- Beekink, Nieuweweg 105. G J- Majoor, Postdwarsweg 2, Soes- terberg. J- Stasse, Rademakerstraat 24, Soesterberg. De volledige passagierslijst ligt gratis aan ons bureau ter inzage. FILMAVOND C.N-V. De Chr. Besturenbond alhier heeft een goed geslaagde filmavond gegeven in Eemland. De voorzitter heette in zijn kort openingswoord allen hartelijk wel kom. Als aanvulling bij de hoofdfilm: „Naar vernieuwing der samenleving" liep een goed verzorgd bijprogramma. In de eerste film konden wij genieten van de vele bijzonderheden, die op het vliegkampschip Karei Doorman voor komen. Met de tekenfilm vermaakten zich ook de ouderen, terwijl de laatste film, welke voor de hoofdfilm werd vertoond, ons liet kennis maken met de mensen, natuur en het werk in Noord-Amerika. Alvorens de hoofdfilm vertoond werd, gaf de heer W- v- d. Hof, districtsbe stuurder van het C.N-V., een korte toe lichting. Hierin sprak de heer v. d- Hof over het beeld van de film, waarin tot uiting komt de weg, welke het Christelijk Natio naal Vakverbond gegaan is en nog gaat. Op de jubileumsamenkomst in Juli 1949 werd ook over de titel van de hoofdfilm „Naar vernieuwing der samenleving" ge sproken- Deze titel houdt in, aldus spr., dat er een drang naar vernieuwing der samenleving is. Aan die samenleving man keert helaas ontzettend veel. Hij, die bij Gods Woord leeft, weet, dat die vernieu wing mogelijk is. Ook mede in de ar beid is deze vernieuwing mogelijk. Dit is de roeping, die het Chr. Nat. Vakver bond wil verkondigen. Daarna werd de hoofdfilm: „Naar ver nieuwing der samenleving" vertoond. Op duidjelijke wijze kregen we in deze prach tige film een beeld van het vele en ook succesvolle werk, dat het C.N-V- gedaan heeft en nog steeds doet voor iedere ar beider, waarom dan ook iedere arbei der georganiseerd moet zijn. Aan het slot van de film wekte de voorzitter van het C.N-V-, de heer Ruppert, ieder daartoe op. De heer W. v- d- Hof sloot d^ze goed geslaagde filmavond, waarvoor veel be langstelling bestond, met dankgebed. OPBRENGST COLLECTE. De afd. Soest van het Centraal Genoot schap en de desbetreffende afdeling van de K-A-B-, die beiden de uitzending van het zwakke kind naar vacantiekolonies bevorderen, hielden een gezamenlijke col lecte in deze gemeente- De opbrengst bedroeg f566.29- Een welkome bron in komsten voor deze nuttige organisaties, nu door het invoeren van de schoolartsen- dienst blijkt, dat tientallen kinderen jaar lijks moeten worden uitgezonden. BENOEMING. Naar wij vernemen is de heer P- Boersen, technisch ambtenaar bij de dienst van gemeentewerken alhier, met ingang van 1 Januari a.s- benoemd als technisch amb tenaar bij de Stichting van de Landbouw, aldeling Boerdierïjenbouw. Dit technische bureau wordt gevestigd in de stad Utrecht. Een eervolle benoe ming, als men bedenkt, dat deze nog jonge ambtenaar een breed arbeidsveld in zijn nieuwe functie krijgt toegemeten. Niet minder dan 12000 boerderijen staan op het programma om in de loop der eerstvolgende jaren te worden gebouwd. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Zondag a.s- is geopend Apotheek „Soest", Soesterbergsestraat 8. Van de week' heb ik horen fluisteren, dat er een goede kans bestaat, dat we er in Soest een grote industrie bij krij gen. Of het inderdaad een grote is, weet ik niet zeker, dus valt u mij er niet hard over, wanneer het anders uitpakt en het een kleintje blijkt te zijn. Maar wanneer het nu inderdaad een kleintje blijkt te wezen, moeten we er niet minder blij om zijn. Kleintjes wor den vaak groot en wanneer wij dlit in Soest zouden mogen beleven, is het om dubbel trots op te zijn. Ik bedoel niet trots op het groot worden, want djaar kunnen wij met z'n allen toch niet zo heel veel aan doen, maar ik bddioel trots zijn op het feit, dat wij in 1949 zo goochem zijn geweest die industrie te acoepteren. Dit woord is wellicht wat slecht gekozen en sommigen zullen het niet op z'n plaats achten, omdat wij ei genlijk een gat in de lucht moeten sprin gen, wanneer een zaak besluit z'n sociale lasten, ondernemingsbelasting e.d. in Soest te gaan spenderen. Ik kan er ech ter geen ander woord voor vinden, omdat ik de behandeling van vestigingsaanvra- gen in onze gemeente niet helemaal kan bewonderen. Met alle respect voor tijdi en moeile, die deze zaken kosten, overwegen wij in Soest m-i- een beetje te veel- Inplaats van practisch te zijn en, neemt u mij niet kwalijk, verder te kijken dan onze Soester neuzen lang zijn, laten wij vaak die neus te veel beslissen, of we een industrie zullen „accepteren" of niet. De éne zaak riekt te veel, een andere ontsiert de gemeente, nog een ander wil op een te mooi plekje zitten enz. enz-, maar steeds is er een andere reden waar door de vestiging geen doorgang vindt. Ik heb soms het idee, dat we 111 Soest iets erg speciaals zoeken. Dat we zitten te wachten op een hoenderpark-vestiging, waarvan de kippen alleen maar gouden eieren leggen en waaraan we bovendien als voorwaarde kunnen stellen, dat van iedere 2 eieren er 1 voor de gemeente is. Een bedrijf dus zonder geduveljaag en direct ping ping op tafel. Een bedrijf met een beetje lucht en een beetje gok geven we maar liever aan andere gemeenten over. Wanneer dan la ter zo'n weggebonjourde industrie groot wordt, kunnen we alleen met spijt in onze stem zeggen, dat we die industrie in Soest hadden kunnen hebben... H- OEKMAN- CLUBKAMPIOENSCHAP BILJARTEN. In de winnaarsronde van het clubkam pioenschap van het district Eemland vond gisterenavond het treffen plaats tussen „Zonneheuvel" en D.O-S-, in het clublo kaal van eerstgenoemde. Zonneheuvel wist met 31 te winnen. De resultaten waren: C. Butselaar, D^O-S-, verloor van A. Stalenhoef, Zonneheuvel. W- van Woensel, Zonneheuvel, won van A. Bokma, D^O.S. J. van Hopstaken, Zonneheuvel, verloor van G. Teeken, D^O.S. H. Brons, Zonneheuvel, won van H- DeijS, D.O-S. In de verliezers-ronde wist Centraal, op bezoek zijnde bij Middelwijk, met 32 van Middelwijk te winnen. De resulta ten waren: J. van Rossum, Middèlwijk, won van Th- de Ruig, Centraal. F. Reijerse, Middelwijk', verloor van P- Brekelmans, Centraal- F. Heeremans, Middelwijk, verloor van D. Kater, Centraal- C. de Bruin, Middelwijk', verloor van J. van Breukelen, Centraal- H. Zimmermann, Centraal, verloor van W. Epskamp, Middelwijk- LIBRE-CADRE TOURNOOI- In „Centraal'' alhier werd het door het district Eemland georganiseerde „Gecom bineerde Libre-Cadre luornooi'' voortge zet met de ontmoeting tussen „Centraal" en „De Vergulde Wagen" uit Amersfoort. De resultaten van de twee llbre partijen waren: J. Waasdorp (G), won van H- Ilmer. C. Rijn (V-W.), verloor van J. Stalen hoef (C.). In de cadre-partij tussen Verkerk van Centraal en Steffen van De Vergulde Wa gen, speelde de Vergulde Wagen-speler zijn gewone soliede spel met in zijn 11e beurt een fraaie serie van 72 carambols- Verkerk kon niet in zijn spel komen en alleen in de 8e, 9e en 10e beurt stoot te hij een aardige serie van 22, 42 en 48 carambols bij elkaar- Geleidelijk liep Steffen echter uit om de partij in de 17e beurt met de benodigde 250 caram bols te beëindigen, Verkerk met 194 ca rambols achter zich latend. SIMULTAAN-SEANCE VAN Mr. SPANJAARD- Dinsdagavond gaf de Utrechtse schaker Mr. Ed- Spanjaard een simultaan-seance aan 23 borden voor leden en genodigden van de Soester Schaakclub. Het resultaat was, dat Mr- Spanjaard 17 partijen won, 4 remise maakte en 2 par tijen verloor, n-1- tegen de nestor der ver eniging, de heer H- Schreuder en tegen de heer D. Reefman- Remise speelden de heren J. Gorter, J- C. Thomasze, H- Goossens en L- de 'Regt.

Soester Courant | 1949 | | pagina 1