Wonderen uit de bijenwereld. 3% l J. LENSSEN, MAKELAAR Brief uit Canada. NILVERSUmi SOEST. VOOR ONZE DAMES. Hypotheek verkrijgbaar tegen Van Weedestraat 29 - Telefoon 2169 - Soestdijk Ook voor Levensverzekering en Lijfrenten. Wie van dieren- en plantenleven houdt, voelt liever het mulle zand of het zachte gras onder z'n voeten dan straatstenen of asphalt. Voor hem is een zorgeloze zwerftocht door veld en bos, duinen en zandafgravingen een der aantrekkelijkste dingen. Hier vooral is het domein van. graafbijtjes en graafwespen. De eerste graven in het zand zulke alleraardigste en vernuftig ingerichte nestjes, voorzien deze van stuifmeel, met honing vermengd, en verwerken dit voedzame kostje tot een geschikte voedselklomp voor het na kroost. Hoewel verwant aan de honing bij komen deze graafbijen niet tot sta- tenvorming, maar graven geheel zelfstan dig haar nestjes uit, terwijl een flink deel van de dag wordt besteed aan het op halen van fourage op allerlei bloemen. In dit opzicht zijn zij niet de enigste. Want in de insectenwereld gewinnen duizenden soorten het „dagelijs broocf' door bloembezoek. Van het vroege voor jaar tot laat in de herfst is een bont ge zelschap op de bloemenweelde te gast. Zwartgele en roodzwarte graatwespen naast allerlei vliegen met prachtig ge kleurde patroontjes op de rug, mefaal- glanzende kevertjes en vlindertjes als kleurige lapjes, in gezelschap van brom merige hommels, die vanuit haar tijdelij ke zomerstaten in een of ander mollegat door de lucht kruisen naar de bloemen wei, waar ze, ruig bepelst en kleurig gebandeerd, begerig haar lange tong ste ken in de honingpotjes op de bloembo dem. Geen enkele van al deze geire- gelde stamgasten is evenwel zo gespecia liseerd in dit werk, of wint het in routine van de in een eenvoudig pakje zonder enige ophef van kleur of patroon ge stoken honingbijen, die zich druk en be zig te midden van het gewemel bewegen. Het zijn de in een bruine „overall" ge klede werksters uit korf of kast van een naburige bijenstand. Ze hebben een twintigtal dagen in de bij enwoning allerlei huisarbeid verricht en zijn daarna gepromoveerd tot vliegbij. Nu zullen ze voortaan de drie weken, die haar nog beschoren zijn, geen an dere arbeid meer verrichten dan het naar huis transporteren van ladingen nectar en stuifmeel uit de bloemen, water uit sloten en plassen en klompjes hars van boomschors en knoppen. De soms ster ke geur en felle kleuren der bloemen lokken de vliegbijen van zeer ver. Hoe wel de gewone vliegafstand gemiddeld van 2 a 3 tot 5 k.m- bedraagt, komen de ijverige zamelaarsters bij windstil, zonnig weer wel van 15 k.m. ver toe vliegen. Hetzelfde aantal kilometers zul len ook weer worden afgelegd, als het honlngblaasje na vlijtig puren gevuld is. Met grote zekerheid wordt weer koers gezet naar het eigen home, waar de bij zonder enig aarzelen op het juiste vlieg gat toeschiet te midden soms van vele andere. Geen wonder! De wijze, waarop de uitvliegende bijen zich op haar wo ning hebben georiënteerd, om deze na een lange speurtocht zonder falen te rug te kunnen vinden, is zo vernuftig en zo doeltreffend, dat wij mensen de oriën tatiemethode yan de bij moeilijk zouden kunnen verbeteren. Maar dat is nu weer een ander verhaal. De zomer van 1949 is alreeds weer vervlogen. Het is thans diep in de herfst. De meeste bo men hebben bijna al hun bladexen verloren. We hebben al meerdere dagen koud weer ge had. Ook enkele keren nachtvorst. Koude win den komen van het noorden van Canada, al waar de sneeuw reeds enige weken geleden zijn intrede deed. Toch loopt het vee nog bui ten hier in het Zuiden, in het Zuidelijk ge deelte van de provincie Ontario. Vandaag is het zelfs, na enige dagen regen, weer zacht weer. De drukke tijd van de harvest, het laatst van bonen, is nu goeddeels achter de rug. Ik ben wel benieuwd hoe de winter hier zal zijn. Men zegt dat er niet zoveel verschil is tussen het oude Holland, inclusief West-Europa, en hier het Oosten van Canada, als tussen het Oosten en Westen van Canada. The Far-West met z'n bergen en prairiën. Dat westen van Canada is nog al eens een geliefkoosd onder werp voor de film. Vele films spelen zich daar zogenaamd of in werkelijkheid af. Cow boys die elkaar neerschieten om een meisje, enz. Allemaal een beetje primitiever en Wil der. Nou, de wereld van de film en van de werkelijkheid is mij dunkt meestal nogal ver schillend. Eén ding is er toch verder wel, in ieder geval wat deze streek wereldberoemd maakte, dat is de cowboy-muziek. Het schijnt dat de mensen die in de vrije natuur leven een ontvankelijk gemoed en een gevoeligheid kunnen hebben, die bij een kunstzinnige en dichterlijke aanleg een religieuze en romanti sche bekoring in hun werken kunnen leggen, die de harten van de veelal overgecultiveerde stadsmens wonderwel verwarmen. Daar ik het zelf bij ondervinding heb, welk een heerlijke en rustgevende, romantische invloed de vrije natuur heeft, kan hebben op een mens, die er oog en gevoel voor heeft, kan ik mij dat zo goed voorstellen. Wie kent niet de cowboy song: „Home on ranch!!? In het verre westen komen de cowboys, te paard gezeten, met geweer over de schouder, soms na een 13 uren van rondweiden thuis met de kudden vee, van de uitgestrekte vel den en prairiën tussen de bossen en door de dalen naar de gebouwen van de farm, de ranch. En dan dromen ze, zo te paard gezeten, van thuis, van hun vrouw, of hun sweetheart, ge liefde. Dan zien ze de zon langzaam onder gaan in een schoonheid en veelheid van kleu ren, tussen de heuvelen of de bergen, over de groene bossen. Hoe kan een mens somtijds terug verlangen naar de onbeperkte ruimte, die er vroeger geweest moet zijn, toen er nog niet zoveel mensen waren. Die onbeperkte vrijheid Daarom ook al komen er zoveel Amerikanen in de zomer naar Canada, om te genieten van „vacation unlimited" Dit seizoen echter is voor dit jaar weer achter de rug. Nu is het land daar weer practisch ge sloten door hoge sneeuwlagen. W. B rasZSKTT Vraagt ons prospectus: MIDDENSTANDSDIPLOMA Algemene ontwikkeling" - BELASTINGEN. De Inspecteur der Belastingen te Baarn brengt ter kennis van belanghebbenden, dat verzoeken om vermindering van loon belasting, in verband met uitgaven we gens hogere kosten tot verwerving, per soonlijke verplichtingen, buitengewone lasten en meerderjarige studerende kin deren (t.m. de leeftijd van 24 jaar), over het jaar 1950, voor de inwoners van de gemeenten Baarn, Eemnes en Soest, ten spoedigste, doch uiterlijk 15 Decem ber 1949, schriftelijk te zijner Inspectie, Javalaan 3, dienen te worden ingezonden. In het verzoek dienen te worden opgeno men, naam, adres en stamnummer van de tegenwoordige werkgever. Op -niet tijdig ingediende verzoeken kan niet met terugwerkende kracht een be- beslissing worden genomen. TOEKENNING STUDIEBEURZEN. In de practijk is meermalen de wense lijkheid gebleken om aan de daarvoor in aanmerking komende leerlingen een studiebeurs of een toelage toe te kennen. Thans is een concept verordening gereed1, waarbij is uitgegaan van de gedachte, dat studiebeurzen etc. enkel aan die leerlingen worden toegekend, die krach tens aanleg en karakter hiervoor in aan merking komen. Aangenomen wordt, dat in die gevallen de ouders, of zij, die de ouderlijke macht uitoefenen, slechts ten dele in staat zijn de kosten te voldoen. In vele gevallen kan slechts sprake zijn van een tegemoetkoming in de studie kosten, maar toekenning van een hoger bedrag zal mogelijk zijn. In de gemeentebegroting voor het jaar 1950 is een bedrag van f2500.uitge trokken. ST. NICOLAAS BIJ VOLKSONDERWIJS. Woensdagavond gaf de toneelgroep van Volksonderwijs een St. Nlcolaasuitvoering voor de kinderen der o.l. scholen aan de Beetzlaan, de Kerkebuurt en de U-L-O. Onder regie van de heer J. Kronemeijer werd opgevoerd het kindertoneelstuk „De Gouden Sleutel". De middag was bestemd voor de klassen 1 tot en met 5- Er werd gewefdfigl ge noten en dat de kinderen met het stuk meeleefden, bleek wel uit de veelvuldi ge interrupties. In de pauze werden allen getracteerd. 's Avonds was Eemland wederom ge heel bezet. Nu was het feest voor de zesde klas, de U-L-O. en de ouders. Om 8 uur opende de voorzitter, de heer Ch. de Vries, met een kort welkomstwoord;, waarna gezamenlijk enige St. Nicolaas- liedjes gezongen werden, waardoor de ware stemming er al direct inzat- Het werd muisstil in de zaal toen St. Ni- colaas met zwarte Piet op het podium verschenen. Jong en oud leefden mee, toen St. Nicolaas verschillende standjes uitdeelde. Na afloop ontvingen de medespelende da mes bloemen, terwijl de heer Kronemeijer een boekwerk over toneelkunst in ont vangst moest nemen. Tot slot reikte Sinterklaas en Zwarte Piet de prijzen uit van de verloting. Volksonderwijs kan terugzien op een prachtig geslaagde uitvoering. VIERING 30-JARIG BESTAAN A-N-B- De Algemene Nederlandse Bouwarbei- dersbond viert zijn 30-jarig bestaan, ter gelegenheid waarvan het bondsbestuur 'n jubileumtournee heeft georganiseerd, waarvan de afdeling Soest Vrijdagavond haar deel kreeg in „Eemland". Het van A tot Z Cabaretgezelschap, o.l-v- Jan de Kleijn, zorgde voor de vrolijke noot bij deze herdenking. Toen de voorzitter, <te heer J. v- d. Bra- kel, met een welkomstwoord de avond opende, was de zaal tot in de uiterste hoeken bezet. Spreker schetste in 't kort het werk van de afdeling, die thans 100 leden telt en bracht vooral dank aan hen, die direct na de bevrijding hun schouders onder het werk van de bond hadden ge- gezet. Vervolgens kreeg de hoofdbestuurder, de heer H. de Jong, het woord. In een uit gebreid overzicht schetste spr. de groei en ontwikkeling van de organisatie. In 1865 klein begonnen als timmerliedeiv organisatie, groeide deze uit tot de A.N-B- van thans, welke heden 42-500 leden telt- De tot standkoming van het pensioen fonds, dat 1 Januari a.s« in werking treedt, zag spr. een zekere bekroning van het werk. Aan twee leden van de afdeling Soest, die 40 jaar of langer lid van de organi- tie waren, n.1- de heren E. Grift en Ji Rijksen, werd door de heer De Jong een herinneringsmedaille uitgereikt. Na dit meer officieële gedeelte verscheen Jan Kleijn, de leider van het A. tot Z. Cabaretgezelschap, voor het voetlicht, om met een geestig praatje het pro gramma in te leiden. Het kwartet Nel Brink, Siny Nooten, Jan de Kleijn en Ap Hofstee, aan de piano begeleid (door Gerard in 't Veld, heeft daarna de aan wezigen een zeer vrolijke avond bezorgd. Vooral het gezamenlijk optreden van Jan de Kleijn en Ap Hofstee was hoogstaan de cabaretkunst. De duetten, gezongen door Ap Hofstee en Siny Nooten waren ook een en al bekoorlijkheid, waarbij de mooie decors het effect nog verhoogden. Op waardige wijze hebben ook de Soester Bouwvakarbeiders het jubileum van hun bond gevierde VOORZICHTIGHEID BLIJFT GEBODEN. Op het terrein van het kindervacancie- oord „Trein 8.28" aan de Birktstraat wer den twee handgranaten gevonden, terwijl op een stuk bouwland aan de Beetzlaan een partijtje munitie werd aangetroffen. Het gevaarlijke goedje werd door be voegde instanties opgeruimd. BILJARTEN. In café De Jong te Baarn werd het dioor het district Eemland georganiseerde „Ge combineerde Libre-Cadre-tournooi" voort gezet met de ontmoeting van „Ons Ge noegen' tegen „De Gouden Ploeg". Wegens het bedanken van de heer Lank- horst, beschikte Ons Genoegen niet over cadre-spelers met het vereiste moyenne, zodat slechts twee libre partijen werden gespeeld. De le partij ging tussen F. v. ch Nat van Ons Genoegen en p. Sta lenhoef van De Gouden Ploeg en hoewel v. d- Nat een speler met bijzondere aan leg is en zijn spel veel voor de toekomst belooft, tegen het spel van een P. Sta lenhoef in vorm was hij niet opgewassen. Stalenhoef stootte zijn partij van 250 ca- rambols in 10 beurten uit, zonder dlaarbij te poedelen, met series van 27, 47, 59 en 68. Van der Nat bracht het tot 133, met series van 24, 31 en 39, hetgeen teer zeker goed is te noemen. De 2e partij tussen A. v« d- Heiden van Gouden Ploeg en C. v. d- Burg van Ons Genoegen, stond niet op zo'n hoog peil. De Gouden Ploeg-speler benaderde op geen stukken zijn voortreffelijke vorm van de vorige week, terwijl wij v. d- Burg ook wel eens in betere conditie hebben gezien. Deze speler zag verschil lende goed opgezette combinaties door ketsen verloren gaan, hetgeen vanzelf sprekend het spel niet ten goedle kwam. Uiteindelijk slaagdfe v. d. Heiden er in de partij in 29 beurten in zijn voordfeel te beslissen, waarmede hij zijn club de overwinning bezorgde. Voor het clubkampioenschap vond in ca fé Butselaar de eindstrijd plaats tussen D.O-S. en Zonneheuvel. D.O.S,- wist drie van de vier partijen te winnen en daar mede beslag te leggen op het kampioen schap librc van Soest en zal nu de groen witte kleuren moeten verdedigen tegen Metropole uit Amersfoort en O-D^L- uit Baarn. In café „Centraal" werd verder nog de verliezersronde gespeeld van het tour- nooi om het clubkampioenschap tussen Centraal en Middelwijk. Dit treffen werd door Centraal gewonnen door het winnen van vier van de vijf partijen. POSTDUIVENTENTOONSTELLING „DE ZWALUW". Ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van dc postduivenvereniging „De Zwa luw", werd Zaterdag en Zondag een gro te postduivenlentoonstelling gehouden in de zaal van De Gouden Ploeg. De voorzitter der vereniging, de heer J. v. d. Brink, opende de tentoonstelling met er op te wijzen, dat dreze was georga niseerd om de onderlinge band te ver stevigen en te zien wie over de mooiste dieren beschikken. Verder deelde spr- mede, dat die heer Rovers uit Utrecht binnenkort een lezing zal houden voor de leden over hokkeu- ring, duivenkweek, koppelen, ziften en speelwijze. Spr. bracht dank aan de concourscom missie voor het vele werk en aan de heer J. F- Lenten, zaadhandel alhier, voor liet gratis beschikbaar stellen van een zak voeder, waarmede de duiven tij dens de tentoonstelling kunnen worden gevoederd. Een schone collectie van 210 duiven was te bewonderen. De prijzen vielen ten deel aan: Oude doffers, onbevlogen: 1. p. Grift, 2. Gebr. Stas, 3. H. v. d. Kuil* Oude duivinnen, onbevlogen: 1. D. Rad- EEN GOED ZITTEND SLOBPAK. Lekker warm en doelmatig. Dat is de eis voor de winterkleding van onze kinderen. Deez twee eigenschappen bezig het aar dige slobpak, dat wij hier afbeelden. Het enigszins klkokend manteltje staat echt pittig. De knoopsluiting is op een bijzondere wijze aangebracht. Het voor pasje is er n.1- apart opgestikt en is aan een kant opengelaten voor de sluiting. Het voorpand van het rokje bestaat uit 4 delen. Twee baantjes middenvoor en aan weerskanten een zijbaantje. Het achterpand knipt men aan één stuk, zonder naad in het midden, dus tegen de stofvouw leggen bij het knippen. De mouw heeft een onder en boven- mouw. Bij het dichtstikken van de bin nennaad moet de bovenmouw iets wor den ingewerkt. j De capuchon kan met een oordig stof je een ruitje of een lapje in een af stekende kleur worden afgewerkt. De muts zit aan het manteltje vast. Voor de stevigte kan men een bies maken met twee knoopsgaten en op de capuchon 2 knopen zetten. De bies houdt dan onder de kin de capuchon bij elkaar. Aan mouw en rokje maken wij een brede zoom. Dat zal niet overbodig blij ken; de kleintjes groeien zo hard. Het patroon van dit model is voor de leeftijden van 2-4 en 4-6 jaar verkrijgbaar bij „Hef Patronenhuis", Middenweg 200, Amsterdam-O- Omgaande toezending volgt na ontvangst v aneen postwissel ad. fl.10, waarop ver meld staat: No. 4772, alsmede de leef tijd van het kind waarvoor het patroon wordt gevraagd. stok. 2- A. Graumans. 3. G. Haks, 4, C. van Soest. Oude doffers tot 250 k.m.: 1. H. Over- beek. 2- Jac. van Herwaarden. Oude duivinnen tot 250 k.m.: 1- H. Over- beek. Doffers van 250 tot 500 k.m.1- A. Priem. 2. Jac. van Herwaarden. 3. H. van de Valk, 4. A. v. Slooten, 5. J. v. d- Brink, Duivinnen van 250 tot 500 k.m-: 1. H- Gorissen, 2. p. van Brienen, zeer eervolle vermelding G. Geijtenbeek, eervolle ver melding J. v. d. Brakel. Doffers boven 500 k.m.: 1. J. v. Herwaar den, 2. J. Kruseman, 3. C. van Soest, 4. P- Grift. Oude duivinnen boven 500 k.m.: 1. H. Gorissen, zeer eerv. verm- B- Roest. Jonge doffers, onbevlogen: 1. A. Waaijen- berg, 2. J. Kamerbeek, 3- R. Schiffart. Jonge duivinnen, onbevlogen: 1. A- Dor- restein. 2. P. de Bes, 3. W. Huurdieman. Jonge doffers tot 100 k.m.: 1. G. Visser. 2. J. Kamerbeek. Jonge duivinnen tot 100 k.m-: 1- H. Go rissen. 2- A. Rijksen. Jonge doffers, 100 tot 200 k.m.: 1- G. Visser, 2. J. v d. Brink, 3. A. Dorre- stein, 4. G. Roeten, 5- J. Stalenhoef, 6. Gebr. Stas, zeer eerv. verm. R. van Soest, eerv. verm. J. v. d. Brink. Jonge duivinnen 100 tot 200 k.mu: 1- G. Roeten, 2. H. Gorissen, 3- H. v. d. Valk, 4- J. v- d. Brink. 5. H, de Breo, zeer eervolle verm. A- Dorrestein. Jonge doffers boven 200 k.m.: 1- H. Smit, 2. A. Priem, 3. A. van Slooten, 4. A. van Slooten, 5- E- Veerman, 6« A. Grauw- mans. Zeer erv. verm. J. v. d. Brakël; erv. verm. B. Roest. Jonge duivinnen boven 200 k.m.: 1- R. Burgsteden. 2. G. Haks, 3. A. Rijksen. Ereprijzen verwierven: Schoonste oude doffer: H- Overbeek, (med>aille)~ Schoonste oude duivin: H. Gorissen, (medaille). Schoonste jonge doffer: G. Visser (mediaille-). Schoonste jonge duivin: G. Roeten, (medfaille.).. Schoonste inzending van de gehele ten toonstelling: H. Overbeek. GEMEENTERAADSVERGADERING. De Raad der gemeente Soest in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Vrijdag 9 December 1949, des voormiddags 9.30 uur, met eventuele voortzetting des na middags 2 uur, ter behandeling van de volgende agenda. 1. Mededeling van ingekomen stukken, a. Schrijven van de Directeur van Ge meentewerken, ter beantwoording van enige in de Raadsvergadering van 21 Oc- tober 1949 gestelde vragen. 2. Voorstel inzake reorganisatie der Schoonheidscommissie en benoeming van 1 lid en twee plaatsvervangende leden. 3. Voorstel tot benoeming lid van het bestuur van het Maatschappelijk Hulp betoon, wegens periodieke aftreding van J. Vonk. 4. Voorstel tot wijziging der gemeentebe groting 1949. (Overbrenging nadelige sal di kapitaaldienst 1948 en niet-verwerkte credieten 1949.) 5. Voorstel tot verhoging van het bij raadsbesluit van 21 October 1949 toege stane crediet voor de bouw van de 36 woningen in het plan Hartweg, als gevolg van de gehouden openbare aanbesteding. 6. Vaststelling van besluiten inzake ge meente-eigendommen, te weten: a. Verpachting van weiland a. d. Lange Brinkweg aan diverse personen. b. Verpachting van een perceel weiland a. d- Lange Brinkweg aan W- A. Kuijer en P. Brouwer* c- Overdracht door de Raad der gemeen te van de bevoegdheid tot vernuur van gemeente woningen a. d- Vinkenweg aan B. en W. d. Verkoop grond aan de Beckeringstraat aan E. Kann te Naarden, te bestemmen als industrieterrein. e. Verkoop perceel grond a. d. Gallen- kamp pelsweg aan A. Veringa te Soest. f. Verpachting perceel Bouwland a. d. Verl. Talmalaan aan J. B. Lanser en P. Majoor. g. Huur perceel Van Weedestraat 3- 7. Bedrijfsbegrotingen en gemeentebegro ting voor het dienstjaar 1950- Bij de desbetreffende posten zullen te vens worden behandeld: a. Voorstel tot subsidie-verlening aan de Ned. Herv- Wijkverpleging te Soest. b. Voorstel tot vaststelling van voorwaar den en regelen inzake subsidie-verlening aan kleuterscholen; c- Voorstel tot vaststelling van een ver ordening op toekenning van studiebeur zen en -toelagen; d. Voorstel tot vaststelling van het be drag per leerling, als bedoeld in art. 55 bis der Lager Onderwijswet 1920. HET GEMEENTEBESTUUR ANTWOORDT. In het antwoord van het gemeentebestuur op de verslagen der raadsafdelingen be treffende het onderzoek der ontwerp-be- groting 1950, worden o.a. de volgende opmerkingen gemaakt. De klachten over het woonwagenkamp en de last, die de aanwezigheid van de be woners in de omgeving meebrengt, zijn bekend en hebben de volle aandacht. Getracht zal worden voor deze niet zo eenvoudige kwestie een oplossing te zoe ken. Nadere voorstellen hieromtrent kun nen tegemoet gezien worden. Verbouw van de noodwoningen aan de Wieksloterweg levert momenteel het be zwaar op, dat door gebrek aan andere woningen niet direct in de huisvesting van de huidige bewoners kan worden voor zien. De toestand, waarin de woningen verkeren, wordt overigens weinig ideaal genoemd. Er wordt geen aanleiding aanwezig ge acht de steunnorm voor armlastigen met f2.50 per week te verhogen. Een vergelij king van de steunnormen van hier en el ders laat zien, dat deze niet lager zijn. Daar persoonlijke factoren van de on dersteunde ook een zeer belangrijke rol spelen, blijft 'n individuele beoordeling steeds nodig, zodat aan de normen geen strenge hand wordt gehouden. Het veelvuldig voorkomen van kropziek- te, hetwelk onder de schoolkinderen werd geconstateerd, is voor het gemeentebe stuur aanleiding geweest een advies te verzoeken van de desbetreffende Hoofd inspecteur van de Volksgezondheid. De tandheelkundige verzorging voor de schoolkinderen neeft de volle aandacht; met de ziekenfondsen is reeds overleg gaande. LAAGSTE INSCHRIJVER NOG TE HOOG. In de openbare aanbesteding voor de bouw van 36 woningen in het plan „Hartweg", bleek de laagste inschrijver te zijn de firma Hendriks te Hoogland, voor de som van f 319.500- Dit bedrag ging echter uit boven de door het Ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting toegestane maximum prijs. Een vermindering van de aanne mingsom met f 6000.is door enige aangebrachte bezuinigingen in het bestek verkregen. Voor dit bedrag, f 313-500. heeft de firma Hendriks zich bereid ver klaard de woningen te bouwen. „HET LAND VAN DE DICHTER" De dichter Gabriël Smit hield voor de Volksuniversiteit een voordracht over: „Het land van de dichter". Op duidelijke en vaak geestige wijze werd een aandachtig gehoor rondgeleid in de wereld van dichter en gedicht. Spreker begon met te zeggen, dat hoewel er na de oorlog enige verbetering valt te be speuren, er te weinig belangstelling voor

Soester Courant | 1949 | | pagina 2