En nu ZURE SUIKER. Waterleiding en Vorst* UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT - SOESTDIJK SOEST. IN DE HOEK. Voetbal. VRIJDAG 16 DECEMBER 1949. 25e JAARGANG No. 94. SOESTER COURANT Abonn. per kwart, fl.50 - p. post f 1.75. Boreaal Van Weedcstraat 15 Telefoon 2566 - Giro 126156 Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag- Zo heeft de Tweede Kamer dan de re sultaten van de RonkÜe Tafel Confe rentie aangenomen en hangt het nog van de Eerste Kamer af of inderdaad; van) Nederlandse zijde in de Staatscourant ïde onafhankelijkneid van Indonesië erkend zal worden. De Indonesiërs zal dit misschien wel iets interesseren, maar dat het veel meer zal zijn dan iets, wagen wij te betwijfelen. Ze hebben, met of zonder de uiteindelijke Nederlandse erkenning daarvan, hun on afhankelijkheid in de zak en ze weten- te goed, dat niemand die er weer ruit zal durven halen. Op dat stuk van zaken kunnen ze daar dus aardig gerust zijn- Maar zijn er geen andere dingen, die die gerustheid daar weer kunnen wegnemen. Het staatkundige leven was in Indonesië tot nu toe tamelijk eenvoudig. Mensen zeer uiteenlopend inzicht verzamelden zich op één programmapunt: de vrijheid. Maar nu die vrijheid er is. Wat zullen ze er nu mee beginnen? Hoe zullen ze hem gebruiken? Allereerst, hoe zullen ze hem gebruiken jegens het buitenland? De communistische pers heeft een on verholen vijandigheid aan de dag gelegid jegens de nieuwe Indonesische regering en wanneer straks door „het Westen" toelating voor Suriname wordt gevraagd in de organisaties der Verenigde Naties, zal het niet voor de eerste keer zijn, d]at zulk een nieuweling wordt getroffen door liet veto van Moskou. Heeft Hatta zich dat wel volkomen ge realiseerd toen hij verklaarde in het con flict tussen het Westen en Rusland neu traal te willen blijven? Nu kunnen we ons best voorstellen, dat zulk een piep--jonge staat zich gaarne verre houdt van het donflict tussen twee zulke geduchte madhten en menigeen zou willen, dat dit oude stukje wereld een beetje kon op schuiven naar een rustiger plekje. Het doet daarom een beetje naief aan van de prominentste der Indonesische politici te horen, dat hij meent, dat het land neu traal kan blijven, terwijl 't geografisch thuis hoort in dat blok van landen, waar tegen de communistische expansie via China juist dood moet lopen- Overigens heeft Hatta gezegd, dat hij wel samenwerking zou zoeken met de Aziatische landen en met India- Maar waar dezen hun houding in het conflict Washington-Moskou reeds zeer duidelijk hebben bepaald en dat is een positieve vóór Washington, vrezen wij voor de heer Hatta, dat er van zijn neutraliteit niet veel terecht zal komen. Wat het binnenland betreft is er van de neutrale houding tussen Washington en Moskou al niet veel meer overgebleven. Wanneer de communistische oppositie Hatta voorziet, dat deze zeer sterk te gen de federale regering zal opponeren tot geweld mocht overgaan, meent Hatta, dat 'dë T.N-I- deze wel zal kunnen neer slaan. Mocht de oppositie parlementair blijven, dan zal hij haar ongemoeid laten. Allicht, zeggen wij. We mogen toch niet verwachten, dat jullie tegenover opposan ten dezelfde tactiek toepassen, die het oude koloniale bewind' van Nederland jegens de nationalistische oppositie van toen, dat is de Indonesische regering van nu, toepaste? Maar wat zal Hatta doen als de communisten géén geweld gebrui ken, de oppositie openlijk en langs le gale weg voeren, maar via hun mantelor ganisaties en door hun infiltraties en al lerlei organen, aanzetten tot stakingen en sabotage? 't Économische leven lijkt ons wel het zwakste punt in de jonge staat en zou 't buitenlandse kapitaal zich erg aangetrokken voelen tot een land waar het door sociale onrust zijn functie niet kan uitoefenen: rente opbrengen voor zijn bezitter? Hatta meent wel, dat hij zich buitenland se kapitaalgoederen kan verschaffen door een zeer intensieve exploitatie van de bossen. Hout verkopen dus om machi nes e.d- aan te schaffen. Want het land moet geïndustrialiseerd: worden. Land bouw alleen kan de mensen in de dichtst bevolkte gebieden niet meer voedjen. Trouwens naast die industrialisatie is er ruimte om van de dicht-bevolkte streken mensen naar minder bevolkte gebidd|en over te hevelen* Plannen, die reeds lang leven in de gedachten van de jonge staatslieden. Maar heeft men er wel re kening mee gehouden, dat de uitvoering van zulke projecten een tijdsduur vragen van jaren en dat een onervaren bestuurs apparaat het moet uitvoeren? Een be stuursapparaat bovendien, dat aan zijn prestige in binnep- en buitenland wel verplicht is van meet af aan feilloos te werken? In de komende jaren zullen de nieuwe heren moeten tonen wat ze waard zijn- Lees ik altijd in de krant; Excellentie, uw berichten Van minis'triële dingen Heb ik niet zo veel verstand. U hebt ook' een huishoudboekje Van uw groot departement; 'k Hoop, dat u ook straks kunt zeggen: Alles klopt tot op een cent. Maar als ik1 mijn huishoudboekje Zo eens per week bekijk, Zeg ik elke keer weer zuchtend „Ik word denk ik ook niet rijk." 'k Was zo blij met uw berichtje Van verlaagde suikerprijs; 't Besluit die prijs te gaan verlagen Vond ik kort gezegd: zeer wijs. Zal ik u eens wat verklappen? U hebt het nu bij ons vergokt, Want de prijs blijft nu 't zelfde; De minister... heeft gejokt. Heus, we zullen wel weer zoet zijn, Ook al blijft de suiker duur, Maar zo'n zuur-zoet krantberichtje Vind ik toch wel extra zuur- HOE VOORKOM IK EEN BEVROREN WATERLEIDING Het winterseizoen nadert en daarmede het gevaar voor bevroren waterleidingen en andere narigheden. Ten einde afwijkingen in de binnenlei dingen te kunnen constateren, dient men als volgt te werk te gaan. In de eerste plaats moet worden nage gaan of de hoofdkraan (van het water leidingbedrijf) goed kan worden afgeslo ten. Dit is gemakkelijk te constateren door deze kraan goed dicht te draaien en daarna de hoogst gelegen aftapkraan in het perceel te openen; blijft het water daaruit doorstromen dan sluit de hoofd kraan niet goed af. In dit geval dient het waterleidingbedrijf ten spoedigste te worden gewaarschuwd, welk bedrijf voor herstelling zorg draagt. In de tweede plaats overtuige men zich of de tussen-afsluïtkranen, waardoor gedeelte van de binnenleiding kan wor den afgesloten, goed funcfionneren. Deze kranen maken het mogelijk bepaalde ge deelten van de binnenleiding, gelegen in niet-vorstvrije ruimten, gedurende een vorstperiode ook overdag af te sluiten. In de keuken kan dan bijv. het aftappen van water nog blijven doorgaan. Het gevaar van bevriezen van de leiding kan zodoende zoveel mogelijk worden beperkt. Indien deze tussen-afsluitkranen afwijkingen vertonen, dient men zich voor reparatie tot een loodgieter te wenden. Het vrijwaren van de hoofdkraan tegen bevriezing kan op een eenvoudige wijze geschieden door het omwikkelen van de kraan met stro, kranten e.d. Voordat de vorst invalt is het noodzake lijk. dat de watermeter tegen bevriezing wordt beschermd, indien men althans ge vrijwaard wil zijn tegen groot ongerief en hoge kosten. Niet alleen moet voor de gebruikelijke afdekking met stro, kran ten e.d- van de watermeter worden ge zorgd, doch bovendien moeten de meter- putten. waarvan het deksel ontbreekt» thans zo spoedig mogelijk daarvan wor den voorzien. Men make deze bij voorkeur van ijzer of beton, daar houten deksels nog steeds voor brandhout te gebruiken zijn. In kelders, waarin zich de hoofdkraan (en watermeter) bevindt, dient het bui tenraampje gesloten te worden. WAT WE NIET MOETEN DOEN: Het gebeurt wel, dat geabonneerden tij dens een vorstperiode één of meer der tapkranen geregeld laten doorstromen. Een dergelijke handelwijze is zeer laak baar. aangezien daardoor nodeloos wa ter verloren gaat en bovendien electri- sche stroom wordt verspild, voor de op wekking waarvan steenkolen nodig zijn. Iedere geabonneerde wordt in zijn eigen belang aangeraden de binnenleiding in zijn perceel thans spoedig te controleren; hij zal zich zelf daardoor in de komende winter veel ongerief besparen. ALS HET GAAT VRIEZEN: Als het gaat vriezen is het noodzakelijk onderstaande raadgevingen nauwkeurig op te volgen. Ie. Sluit de hoofdkraan 's avonds zo vroeg mogelijk af, wanneer dit kan over dag. Voordat U daartoe overgaat natuur lijk eerst voldoende water in voorraad nemen. Open het leegloopkraantje en al le aftapkranen en trek de closet-stort bakken door. 2e. Blaas de leidingen door. In vele ge vallen kan dit noodzakelijk zijn. Begin daarbij op zolder en eindig beneden. U blaast daartoe in elke kraan met behulp van een gummislang of desnoods met de mond. Daardoor vloeit het nog in de leidingen achtergebleven water door het leegloop kraantje bij de hoofdkraan weg. 3. Sluit daarna alle kranen. U voorkomt zodoende waferverlies en eventuele over stroming indien de hoofdkraan later weer opengedraaid wordt. 4e. De stopkranen bij de closet-stortbak- ken mogen nimmer gesloten worden. U moet daaraan dus nooit draaien. CONTACT-AVOND BAND NED.-INDONESIë. Uitgaande van de afd. Soest van de Band Nedlerland-Indonesië vond Maan dagavond in het Wijkgebouw' „Eltheto" aan het Driftje een goed geslaagde contact-avond plaats. De voorzitter, de heer J. Kraaijenhagen, richtte in zijn openingswoord een bijzon der woord van welkom tot de pas terug gekeerde militairen H. Hornsvetd en J. v. d. Evel, de laatste juist uit het hospi taal ontslagen. Medewerking verleenden de dames Mas- selink en Hornsveld met blokfluit en piano. Anne Holtrop), een twaalftal per sonen imiterend ein de heer Hornsveld met enige voordrachten, oogstten veel succes. De Hawaiian-muziek,uitgevoerd dpor het trio Miek Hornsveld, Henk Horns veld en Hans Hollestelle, vervolmaakte de sfeer van deze avond. TERUG UIT DE TROPEN. Met de troepentransportschepen „Zuider kruis" en „Kota Inten", welke resp. op 19 en 24 December te Rotterdam wor den verwachi, keren wederom een 15- tal militairen uit de tropen terug. Op dé „Zuiderkruis" vertoeven: J. JrL Adams, Schrikslaan 45. W. Berkhof, Eikenhorstweg 14- A- H- M- Bosboom, Steenhoffstraat 16. G. Dijkman, Koninginnelaafrt 80- C. P. Hilhorst. Kerkstraat 17- S- de Zoete, Koninginnelaan 124- Met de „Kota Inten" zijn op de thuis reis: H- G- Appelhoff, Eigendomweg 117. H. W. de Beer, Smitsweg 37. J. J- van Breukelen, Vinkenweg 27. M. van Hornsveld. Nieuweweg 63- J. G. van de Kuit, Schoutenkampweg 5. A- van Tricht, Plasweg 18- W. A- Westerbeek, Beetzlaan 13. T- Wis, Wieksloterweg O-Z- 35. N. v. d. Zouwen. Braamweg 81. JAARVERGADERING COöP. LANDBOUWVER. „SOEST". Voor de Dinsdagavond in de Gouden Ploeg gehouden jaarvergadering van de Coöperatieve Landbouwvei-eniging Soest bestond grote belangstelling. Na een har telijk welkomstwoord van de voorzitter, de heer J. J. Brouwer, gaf de heer W- P. Hilhorst een globaal overzicht van de bedrijfsresultaten uit het jaar 1948-1949. De totale omzet steeg van 1.579.418 k.g. in 1947 tot 2-300-486 k.g. in het afgelopen jaar. Vooral de omzet van veevoeder. (644.486 kg), ruwvoederartikelen (469486 kg) en kunstmeststoffen (814.046 k.g.) steeg aanmerkelijk. De winst, welke f 300 bedroeg, werdl aan het reservefonds toe gevoegd, waardoor dit steeg tot f 47.492,28- Van de voornaamste bestuursbesluiten uit het afgelopen iaar werd genoemid: de aankoop van „De Drie Rringen", d&t intussen reeds is ingericht als pakhuis en stalling, de verkoop van diverse land bouwmachines en de verhoging van het crediet bij ide Boerenleenbank tot f 100.000'- Dit laatste bleek echter nog niet hoog genoeg, afgezien vaak grote voorraden kunstmest en andere artikelen geruime tijd te voren ingekocht moeten worden, waardoor veel geld beschikbaar moet zijn. Om hierin verandering te bren gen zullen in de toekomst de leden geld in hun coöperatie kunnen steken. Het ledental bleef stationnair en be draagt thans 170. Het entree-geld voor nieuwe leden werd vastgesteld op f10.behalve voor kin deren van leden, die nog geen jaar het landbouwbedrijf voor eigen rekening uit oefenen. Voor deze werd; het entreegeld 'bepaald op f2-50- De rente van 't ledenkapitaal werd vast gesteld op 3 procent, af te nemen in natu- ra. Bij de bestuursverkiezing werd de voorzitter, de heer J. J- Brouwer, bij ac clamatie herkozen. Inplaats van de heer W. A- Kuijer. die zich niet meer herkies baar stelde als commissaris, werd de heer P. G. Kok gekozen. De voorzitter be>- dankte de heer Kuijer voor de wijze, waarop hij bijna 25 jaar lang de belan gen van de coöperatie heeft gedjiend. Op verzoek gaf de heer Hilhorst pok een beknopt verslag over de bedrijfsre sultaten van de C.O.V.A. te Amersfoort, waarbij de Coöperatie „Soest" geïnte resseerd is. Ook1 deze waren gunstig' te noemen. De winst bedroeg ruim f 30-000. Per week werd een omzet bereikt van ongeveer 1.000-000 k.g. Vooral de omzet van gestoomde aardappelen steeg enorm. Alleen Soest nam reeds meer dan 800.000 k.g. af. Aan het einde van de vergadering dankte de heer Brouwer het personeel en allen, die steeds op de bres staan voor de belangen van de vereniging. KERSTSPEL „STER VAN BETHLEHEM" In geen enkele maand voelen wij zo het gemis van een „Soester Gemeen schap", (in dezelfde geest als te Amers foort de Amersfoortse gemeenschap be staat), een bundeling van alle verenb gingen op het gebied van geestelijk leven, zang, muziek, toneell, kunst enz., als in de maand December. Wat zou o-a- in deze maand, waarin zich toch alles toespitst op Kerstmis, de verkondiging van de Blijde Boodschap, in onze gemeente veel kunnen worden gedaan, opdat het Kerstgebeuren ook werkelijk wordt beleefd. We denken daarbij aan Kerstzangavonden, Kerstwij dingen, lekenspelen enz. Wat zouden wij in deze verdjeelde, tot de tanden gewa pende wereld ons toch hopeloos voelen als daar niet het Kerstfeest was en zou den wij dat nu niet gezamenlijk kunnen beleven, Hervormden, Rooms Katholie ken, Gereformeerden, en gij buiten-ker- kelijken? Zo'n instelling alls een Soester Gemeen schap kan ooki aan dit ideaal veel bij dragen. Maar zover zijn we in Soest nog niet. Toch zal er een schuchtere poging wor den gedaan om te komen tot een zich gezamenlijk bezinnen op het grote Kerst gebeuren. Op Donderdag 22 December, des avonds te acht uur, zal in de Ondekerk aan de Torenstraat, door een groep Soester ion- geren als lekenspel worden opgevoerd „Ster van Bethlehem" van M. NijihofL' Geen kijkspel maar gezamenlijke bele ving van het Kerstgebeuren door spelers en toeschouwers. Nijhoff is erin geslaagd om in eenvoudige, maar aangrijpend scho ne dichtvorm ons te boeien, zodat wel licht velen bereikt worden, die anders het Kerstfeest niet zouden verstaan. Hij laat ons zien en de spanningen voelen tussen Bethlehem en het Paleis van He rodes; tussen .dia zichzelf handhavende en alles naar zich toetrekkende macht; aan de ene kant en de gevende Liefde door het Kind; in de kribbe aan de an dere kant. Hopelijk zal volgende week Donderdag de Oudekerk gevuld worden door zeer velen, die zidh willen bezinnen op het Feest van het Licht in deze donkere en hopeloze wereld. De toegang is vrij. SOESTER SCHAAKCLUB VERLIEST. Dinsdagavond1 speelde het eerste team van de Soester Schaakclub voor de com petitie tegen M-A-T. 1 uit Utrecht. De Domstedelingen wisten deze ontmoeting met 37 te winnen. De uitslag is: Soest 1 M-A-T- 1. J. C. ThomaszeA- v. Wichenhagen 01 1. GorterF- Buursma 1/2-1/2 A. van DijkM- van de Hoff 1/2-1/2 H. GoossensJ. Akkermans 1/2-1/2 J. van EmdenC- C- de Brouwer 01 H. SchreuderA- M- Klabbers 01 L. de RegtTh- de Brouwer 01 Th. de RuigH- v. d. Brink 10 W. BenschopW- Th- v. Ranstein 01 J. TimmerC- Verdurmen 1/2-1/2- VERTEGENWOORDIGER STAAT TERECHT. L- M-, die Dinsdag voor de Utrechtse Rechtbank was gedagvaard wegens ver duistering, had kans gezien c-a« f966- achter te houden van de gelden, welke hij voor de N.V. „Victoria" Verz£kjerings-i maatschappij moest innen. Het geld gebruikte hij om met het ene gat het andere te stoppen, d.w-z- er zijn eigen schulden van de betalen. Hoewel hij oorspronkelijk volhield, het geld voor terugbetaling van een borgstelling ge bruikt te hebben, bekende hij thans ge noemd beidlrag ten eigen bate te hebben aangewend. ,Een eigenwijs,, arrogant persoon, wiens misdrijf terug fce voeren is op karakter fouten", luidde heit oordeel, dat de Of ficier van Justitie over verdachte uit sprak'. Streng toezicht was z-i- het enige middel om de jongeman in het rechte sjpoor te houden en derhalve luidde de eis 12 maanden gevangenisstraf met af trek', waarvan 4 voorwaardelijk met een proeftijd van 3 iaar en toezicht van de Reclassering. Uitspraak volgt 27 Dec. a.s. TAFELTENNIS. Dat deze spoart in Soest 'n toenemende belangstelling geniet, blijkt uit het van verschillende zijdien gedane verzoek, om de samenstelling der teams van de T-T-V- Soestdijk en het verloop van een wed strijd te vernemen. Nu het rad der competitie tot Januari is stilgezet, lijkt dit een geschikt moment om aan een en ander te voldoen. De teams van Soestdijk bestaan uit: I. B. Borgts, B. van Haarlem en B. Dahl- berg. 2. H. van Haariem, Th. Daatse- laar en J. Dahlberg- 3- C. Verwoerd, G, Berends en W,. Tabak'. 4- Th. Greeve, J. Hooft en P. v. d. Wansum. De laatstgenoemden zijn aanvoerders- Ieder team bestaat dus uit 3 spelerts- Zo ook het team, waartegen gespeeld wordt. Iedere speler ontmipet in een wedstrijd éénmaal z'n tegenstander. Er worden dus per wedstrijd 9 partijen (sets) gespeeld. Voor iedere gewonnen set wordt 1 punt toegekend. Per wed*1 strijd dus 10, daar ook het winnen van de bouble (2 tegen 2) met 1 punt gehono reerd wordlt De uitslag luidt dus b-v. 64, 55 enz. VLEESVERKOOP. Morgen (Zaterdag), 9 uur, heeft aan 't slachthuis wederom vleesverkoop plaats voor iedereen. Ook bouillon zal verkrijgbaar zijn, waar voor men een pannetje of emmertje ge lieve mede te brengen. VERGADERING GECOMBINEERDE MOTORCLUBS. Maandagavond had in het clublokaal „Zonneheuvel" van de Motor- en Auto mobielclub „Soest" een vergadering plaats van een negental motorclubs uit Gooi- en Eemland en het Sticht. Afgevaardigden van de M.C 't Sticht (Doorn), M. C Zeist, Baarnse M.C., M. C. Amersfoort en Omstreken, M,C. Soesterberg, Hilversumse M.C., Hilver- sumse M-C. „Gooiland", M-C. De Uitlaat ('s Graveland) en M' en A.C- „Soest", waren aanwezig toen de heer P. Oly- slager de vergadering met een welkomst woord opende. Het hoofdpunt van de agenda bevatte de vraag „Moet de com binatie van motorclubs blijven bestaan?" Na breedvoerige discussies werd ten slotte besloten, dat de combinatie zal blijven bestaan, echter onder voorwaar de, dat een algehele reglementswijziging zal plaats vinden. Tevens werd vastgesteld, dat op Zaterdag 28 Januari a.s. in Eemland een fees telijke bijeenkomst zal plaats vinden, alwaar de prijzen van de zomercom'pte- titie 1949 zullen worden uitgereikt. Met de organisatie van deze bijeenkomst werd de M. en A C- „Soest" belast. Ik' miste deze keer iets in de verslagen van de Raadsvergaderingen. Geen enkel gezellig duik je in een geheime zitting. Ze ker alle kruit verschoten in de voorlaat ste vergadering, toen het tot twee maal nodig was geheim te doen. Maar we weten weer een hoop. We weten nu gelukkig ook, dat er spoe dig zal worden begonnen met de overweg aan de Eikenlaan. Dit naar aanleiding van een verzoek van een der leden, om te informeren bij de Ned. Spoorwegen, hoe veel ongelukken er nog moeten gebeuren, alvorens er iets aan de veiligheid wordt gedaan. Uit „welingelichte bron" weet ikl dat dit, welgeteld, 7842 keer zal moeten wezen, maar dat wist de voorzitter niet, terwijl de overwegbomen op Soestdijk' nog 4308 maal in de prang zullen moeten wortdjen gereden. Gevallen zonder dodelijke af loop, b.v- met enkel maar een schedel- hreukje enzo, gelden voor een half punt, net als 'bij de hersengynastiek. U ziet, goed geïnformeerd zijn is wat waard. Ik weet verder nog, dat de Ned- Spoor wegen niet verwachten, dat wij de eerste 25 jaar het vereiste aantal ongevallen zullen halen. We zullen dus nog even ge duld moeten hebben. Wanneer U het mij eerlijk vraagt, geloof ik, dat de kwaliteit der verongelukten in onze gemeente ook wel wat te wen sen overlaat. Wij zullen met een paar „sprekender" brokkengevallen op de proppen moeten komen. Kijkt U maar naar Rotterdam. Daar wer den een paar directeuren het slachtoffer van een onbewaakte overweg en ineens was het een gedraaf en gedoe van belang om aan de wantoestand een einde te ma ken. De volgende dag was er reeds be waking, compleet met flikkerlicht en al. Wij, Soester knollen, blijven in Utrecht steed sneties informeren hoe het zit. H. OEKMAN-, CLUBKAMPIOENSCHAPEN DISTRICT „EEMLAND". Voor de demi-finale van het clubkampi oenschap biljarten van het district Eem land vond Maandag- en Dinsdagavond de ontmoeting plaats tussen O.D-L-, kanl- pioen van Baarn en D.O.S-, kampioen van Soest. Door Maandagavond' te Baarn alle vier partijen te winnen nam D-O-S. mfet 4—0 de leiding. Dinsdagavond te Soest, spelende in café Butselaar werd met 2-2 gelijk gespeeld, zodat D.O-S- met 62 won en eerstdaags met Metropole te Amersfoort zal moeten uitmaken, wie van deze twee verenigingen op het club-kam pioenschap van het district beslag zal we ten te leggen. DE KOMENDE WEDSTRIJDEN. A.s- Zondag draait de competitie vrijwel op volle toeren. Voor de 4e Klasse K< vermeldt het programma de volgende wedstrijdien: KampongJ.S-V- Voor waartsAmersf. Boys^ MaarssenZwalu wen Vooruit. L-V.V.'s Graveland. en S.E.C.-V.V.O.G Zoals men ziet, een programma waar hiuziek in zit. Vooral in de eerste twee ontmoetingen zouden wel eens verrassin gen kunnen komen. Maar ook het tref fen tussen S.E-C. en VVOG is voor de Soesters van groot belang. In Harderwijk werd maar net gewonnen en daar VVOG er alles op zal zetterr, de laatste plaats te verlaten, is dit voor S-E-C- een waar schuwing haar tegenstanders niet te on derschatten. En laten de S-E.C.-ers er vooral aan denken doelpunten te maken, want dat was bij de laatste wedstrijden maar zeer povertjes- Bt-D^C- gaat bij E.M.S. te Bunnik op be zoek, eveneens een degradatie-candidaat. Hetzelfde geldt dus ook voor B.D.C. De B.D'.Q-ers hebben echter reeds voor las tiger opgaven gestaan en wij achten hen dan ook in staat de volle buit te bemach tigen. De drie weken rust zal de BDC- spelers zeker goed gedaan hebben en het zelfvertrouwen zal ook wel terugge keerd zijn. De Soester Boys krijgen bezoek van Hoogland, eveneens een club uit de mid denmoot. Te Hoogland! werd in het be gin van de competitie met 55 gelijk ge speeld, dus nu op eigen terrein de strijd moet worden aangebonden, ligt een over winning van de Boys in de lijn der ver wachtingen. Aan spanning zal het niet ontbreken. De S-E-C.-reservcs zijn Zondag vrij. S.E.C 3 daarentegen gaat wederom een moeilij ke wedstrijd' tegemoet na Donar 3 te Hilversum de tegenpartij is. De Hilver summers zijn op eigen terrein lastige tegenstanders. In ieder geval zullen ae S.Ë.C.-ers hun huid zo duur mogelijk' verkopen. De lagere elftallen van BDC. zijn allen vrij evenals die van de Soester Boys. Het volledige programma is als volgt: Zaterdag 17 December. Jeugdwedstrijden: S-E-C- aAmsvorde a te Soest, 3 uur. H.V-C- bS.E.C. b te Amersfoort, 3 uur- IJsselmeervogels aB-D-C. a te Spaken burg, 3 uur. Zondag 18 December. S.EC-—VVOG te Soest, 2.30 uur. E.M-S,B.D.C. te Bunnik, 2 uur- Soester BoysHoogland, te Soest, 2 uur. Donar 3S-E-C- 3 te Hilversum, 12 uur. BDC jun. CMeervogels jun. a te Soest, 12 uur.

Soester Courant | 1949 | | pagina 1