Ode aan Minister Lieftinck. Brandpunten der Internationale Politiek. KERSTFEEST 1949 Industrialisatie van het platteland, Meningen van onze lezers. SOEST. IN DE HOEK. UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT - SOESTDIJK GESMOKKELDE HORLOGES VERKOCHT. Burgerlijke stand. VRIJDAG 23 DECEMBER 19-19. 25e JAARGANG No. 96- SOESTER COURANT Abonn. per kwart, fl.50 - p. post f 1.75. BoreauVan Weedestraat SS Telefoon 2566 - Giro 126158 Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag- Nog maar weinige uren. Dan zullen de Kerstklokken weer het feest der geboor te aankondigen, dan zullen onze ge dachten weer worden bepaald bij het grootste gebeuren aller eeuwen, de ge boorte van Christus. Hoe vieren wij dit Kerstfeest? De moderne mens kent er vele manieren voor. Met kunstzinnig uitgevoerde kaar ten wordt ons „Vrolijk Kerstfeest' toege wenst en als men het heel deftig wil doen, dan staat dat er in het Engels: A merry Christmas. Laten we de komende dagen vooral vro lijk zijn. Laten we maar vergeten, dat de datum niet zó gunstig valt, dat we er nog niet een extra vrije dag bijkregen. Volgend jaar beter. We gaan Kerstfeest vieren. Velen zullen trachten met een uitgebreid diner, besproeid met de meest exquise wijnen tot de gewenste kerststemming te komen. Thuis staat de kerstboom in flonkerende pracht; de kerstrollades worden klaar gemaakt, het konijn, de gans of eend worden gebraden en dade lijk zal de roep van de man: wie heeft er nog hazen- of konijnenvellen de stilte van de avond doorbreken. Feestzalen kondigen grote kerstprogram ma's aan, doch even arm als men er in gaat, komt men er weer uit- Kerstfeestvredesfeest, het feest van het grote Licht, dat verscheen. Kerstlie deren zullen weerklinken, men zal weer zingen van vrede op aarde en de cyni cus zal even vergeten, dat het met die Vrede nog niet zo heel best is gesteld, ook al zal straks de souvereiniteitsover- dracht voor Indonesië een feit zijn. Misschien heeft U dezer dagen ook ge luisterd naar het spel, dat via de raidio tot ons kwam, het luisterspel, dat mede duidelijk maakte, hoe moeilijk het voor de gewone mens is, naar Christelijke be ginselen te leven; hoe de wereld vaak van ons schijnt te verlangen, het met ons geloof op een accoordje te gooien. Mis schien heeft u medelijden gevoeld met die geliefde dwaas en wellicht heeft u in zijn strijd uw eigen strijd teruggevonden. Ook nu, met het komende Kerstfeest zijn er vele dingen, die ons van de hoofd zaak dreigen af te voeren. De kerstboom moge groot zijn, met grote feesten en overvloedige maaltijden mo ge men menen het feest van de geboorte te moeten vieren, toch is er slechts één naam, die ons een beter leven verzekert: de naam van het kind, dat in doeken gewonden in een kribbe werd gelegd. Hij is de enige, die ons reeds op aarde de vrede des harten kan schenken. Als wij dit geloven, heffen ook wij de Engelen zang aan, dan kunnen wij juichen en zin gen ook in de wereld van 1949, die in de diepste duisternis verkeert. Hoe weinig zijn wij, moderne mensen, nog doordrongen van de geweldige bete- kenis van hetgeen de herders in de vel den van Efratha ervoeren. Aan die eenvoudige herders werd immers het eerst geopenbaard, dat de Zaligma ker was geboren, de Zaligmaker: Jezus Christus. Als wij de zekerheid hebben, dat Chris tus ook voor ons ter wereld kwam, dan heerst er in de komende dagen blijdschap in ons hart, dan kunnen wij dankbaar in stemmen met de engelenzang, die Gode de eer geeft. Het oostelijk deel van Friesland heeft dus besloten gezamenlijk pogingen aan te wenden om meer industrieën naar dit gebied te trekken. Van sommige zijden wordt dit initiatief om een zgn. „indus trie-schap" te stichten weinig minder dan belachelijk gevonden en zelfs heeft een onzer grootste weekbladen dezer da gen smalend gesproken over een „strop- pen-schap". Nu zijn we geenszins voor standers van geforceerde industrialisa tie, maar het is totaal verkeerd om bij voorbaat een verdienstelijke poging in een bespottelijk daglicht te stellen. Het zoud-oosten van Friesland is een streek, die weieens een belangrijk industriege bied zou kunnen worden. De tegenstan ders van het industrie-schap zullen vra gen: Waarom? Er zijn immers geen grote verbindingswegen, er is geen steenkool in de buurt, de afstand naar de havens is vrij groot, en dus, wat heeft het voor zin om nu juist daar in dustrieën uit de grond te willen stam pen? Daartegenover stellen wij dan de vraag En Eindhoven dan? En Twente? Zijn die niet alle twee ontstaan midden in een arm en half verlaten land, dat des tijds toen de eerste industrieën er kwa men,, niet alleen hoegenaamd geen be hoorlijke verbindingen had, maar waar bovendien de bevolking op een naar ver houding laag ontwikkelingspeil stond. Wij zouden dus zeggen, dat Friesland minstens zulke goede kansen maakt als die beide andere streken, die zich onder invloed van de nijverheid in ieder op zicht gunstig ontwikkeld hebben.Twente en Eindhoven zijn thans brandpunten van de Nederlandse industrie, die wij in onze nationale economie niet kunnen missen. Niet ontkend kan worden, dat er een groot verschil.bestaat tussen het Friese plan en de ontwikkeling van Twente en Eindhoven. In Eindhoven was het een energieke ondernemer, die zijn fabriek daar begon, omdat grond en arbeids kracht er overvloedig en goedkoop wa ren. In Twente is de geschiedenis anders gelopen en daar is meer overeenstem ming met hetgeen thans in Friesland gaat gebeuren. Het begin van de Twent se industrie is n.1. eveneens geweest een streven om de bevolking aan andere in komsten te helpen dan de landbouw kon bieden. Het verschil met Friesland is, dat de bevolking daar geenszins onont wikkeld of achterlijk is en dat de mid delen om industrieën te vestigen thans veel meer gevarieerd zijn dan destijds. Maar wat er ontbreekt is het doel een bepaalde industrie te vestigen. Zonder twijfel is het uitermate dubieus of bedrijven kunnen worden gesticht al leen uit sociale overwegingen. De Zui- derzee-steunwet heeft genoegzaam be wezen, dat het kunstmatig oprichten van fabrieken om overtollige bevol kingsgroepen opte vangen, geen zin heeft; een gezond bedrijf ontstaat al leen wanneer er vraag naar zekere ar tikelen bestaat, die door het nieuwe be drijf geleverd kunnen worden. De taak van het industrie-schap zal dan ook nooit kunnen zijn zelf ondernemingen op te richten, men moet alleen zor gen voor het scheppen van wat men te genwoordig noemt „het industriële kli maat", d.w.z. dat gezorgd moet worden voor transportmiddelen, wegen, spoor wegen, kanalen, enz., die op het moder ne verkeer berekend zijn, dat industrie terreinen worden aangelegd en dat de plaatselijke verordeningen de vestiging van industrieën aantrekkelijk maken. Waar in Nederland bewust of onbewust aan deze voorwaarden werd voldaan, heeft men steeds industrieën zien ver rijzen zonder dat daartoe kunstmatige middelen werden aangewend. Wij noe men plaatsen als Beverwijk, Waddinv- veen, Ridderkerk, Deventer, de Veenko loniën, enz. enz. Er is echter nog een mogelijkheid om oostelijk Friesland bijzonder aantrekke lijk te maken, n.1. door deze streek aan te sluiten op de nog niet zo lang geleden aangeboorde aardgasbronnen bij het Schoonebeekse olieveld. Ter weerszijden van de grens zijn grote voorraden van dit vluchtige „mineraal" in de bodem gevonden en dit gas kan voor de zuidelijke Veenkoloniën en oos telijk Friesland dezelfde betekenis krij gen als het gas van de Staatsmijnen voor Limburg en Brabant en het hoog- ovengas in Velzen-IJmuiden. Het trans port van dit gas over lange afstanden is geen probleem meer. Van Limburg uit wordt reeds bijna geheel Brabant van gas voorzien en in Amerika is sinds Augustus van dit jaar een pijpleiding in werking, die niet minder dan 2900 km lang is en die het aardgas vervoert van Texas naar New-York. Men begint ook reeds pijpleidingen te maken van alumi- niumbuizen, zodat geen grote aankopen aan staal behoeven te worden gedaan. Wanneer men zorgt, dat de gebieden, waar men industrieën wil aantrekken, overvloedig en goedkoop gas kunnen krijgen, is een der belangrijkste voor waarden geschapen om de vestiging van fabrieken uit te lokken. Goedkope ener gie en intelligente arbeidskrachten zijn beide noodzakelijk om een industrie op te bouwen, die hoogwaardige producten aflevert. Als het Rijk, de provincie en de gemeente dan tegelijk zorgen, dat aan alle andere behoeften van industrieves tiging voldaan wordt, zal de industrie zeker niet op zich laten wachten en be hoeft men niet bang te zijn voor een „stroppenschap" Strakjes is dit goede jaar weer, Zo gezegd: verleden tijd, Daarom even op de valreep, Mijn beste vriend een lied gewijd. In de afgelopen maanden Heb ik vaak z'n naam genoemd, Is er eig'lijk één minister Zo berucht en zo beroemd? Nu is er met de belasting Iets bijzonders aan de hand. Volgens Zijne Excellentie Is er grote achterstand. Groot' en kleine geldbedragen Dienen strakjes nog betaald. Dit wordt volgens de minister Langzaamaan weer ingehaald. Zó lang zijn we schuldenaren Van het Nederlandse rijk, Daarna zijn we, volgens Lieftinck, Met die schulden weer gelijk. De Minister wil wel wachten Tot de tijd wat beter wordt; Soepelheid wil hij betrachten Want de burger komt tekort. Inderdaad, Minister Lieftinck, »t Zij volkomen toegestemd, Als 't zó doorgaat, Excellentie, Staan wij allen in ons hemd. Von Mansteins houding scherp ver oordeeld- Proces met achtergrond. Aan de vooravond van Stalin's 70e verjaardag- Geschenken-stroom- Wijs besluit van bezettingsautoritei ten in West-Duitsland. Geen nieuw adelarendom. Waarop zal precai re Jeruzalem-kwestie uitlopen? In Syrië staatsgrepen aan lopende band. Na een voorarrest van vier jaar heeft Von Manstein aan het slot van een pro ces, dat zo slepend was, dat 't overgrote deel van het wereldpubliek er al lang geen belangstelling meer voor koesterde, tot ontsteltenis van de oude vechtjas, achttien jaar tegen zich horen eisen. Deze uitspraak van het Brits Militair Gerechtshof is er een met een achter grond. Midden in een periode van Rus- ïand-verguising hebben de Engelse rech ters niet geschroomd om voor het over grote deel in de Sovjet-Unie gebeurde oorlogsmisdaden scherp te laken. De houding van vele vooraanstaanden in het Engelse politieke en militaire leven, is door de eindphase van dit proces scherp aan de kaak gesteld. Zonder zelfs maar te willen suggereren dat bij de heren rechters een zweem van bijbedoeling aanwezig was toen zij zich opmaakten voor het vormen van hun oor deel, mogen wij ons afvragen of de re actie in Moskou ook maar enigermate welwillend is geweest bij 't vernemen van dit gedane recht over het door hun men sen geleden onrecht. Hoewel een dergelijke reactie evenmin onlogisch als onwelkom zou zijn, mag zij niet worden verwacht- De Kremlin- politiek blijft grenzeloos zelfgenoegzaam en speelt de verdrukte onschuld. Indachtig de toon, waarop Wisjinski, bij zijn terugkeer uit Lake Success, te Pa rijs sprak over de juist beëindigde As- semblée der V.N-, is op internationaal politiek-terrein niets goeds van Rusland te verwachten. De rode machthebbers zijn verbitterd. Terwijl de versterking van het Russische blok door de rode overwinning in Chi na geen merkbare verbetering in de stem ming der Russen teweeg heeft kunnen brengen en de bedevaart zowel van Mao Tse Toeng als van de Oostduitse premier Ullbrïcht geen glimlach kon afdwingen, koestert niemand meer enige hoop, dat zelfs Stalin's zeventigste geboortedag een mildere politieke stemming kan veroor zaken. Met schrik realiseert men zich, bij het vernemen van het geschenken-lijstje, wat er dan wél nodig is om Stalin en de zij nen tevreden te stellen. Behalve immers de niet te onderschatten stroom tastbare cadeaux alleen reeds vijftien wagon ladingen uit arm China staan er be paalde, niet direct tastbare presentjes op de lijst, die Stalin reden tot tevredenheid zouden mogen geven. Wij denken aan de kleine portie uranium door Franse arbeiders aangeboden met de belofte, dat de opbrengst van „hun" Franse uranïummijn nooit zal worden aangewend tegen de Sovjets. Zolang deze stemming leeft onder arbeiders, maar dan ook in de landen van het westen, mag van een soort angst-psychose alleen weinig wor den verwacht. Het besluit der bezettingsautoriteiten van West Duitsland om de Duitsers zomin toestemming te geven tot oprichting van een eigen l eger als van een soort West- Europese brigade, wijst er anders op, dat men wat over de te laken angst heen groeit. Hoe wijs dit besluit is geweest, bleek eerst recht uit de woede van de Duitse communist Max Reimann, die zich niet ontzag om, naar aanleiding van Ade- nauers bewering, dat hij nooit de oprich ting van een nieuw Duits leger had voor gesteld, de West-Duitse-regering 'n Ma rionetten-regering te noemen. Het besluit ten opzichte van dit niet reeds weer gewenste adelarendom moge enerzijds wat internationale spanning heb ben weggenomen, het weinig wijze besluit der V.N. ten opzichte van Jeruzalem bracht er een andere en zo mogelijk gro tere voor in de plaats. Het valt nog moeilijk te bezien, waarop deze precaire kwestie, waarin zomin Is raël als de Arabische Staten van wijken weten op zal uitlopen, maar wel is het te betreuren, dat juist in de Kersttijd weer zoveel beroering in het Oosten gewekt. Naast de penibele beheerskwestie Jeru zalem trok de nieuwe staatsgreep in Syrië, de derde m negen maanden, nau welijks de aandacht. Niettemin zou die aandacht de moeite lonen, al ware het slechts te constateren hoe actief de mili tante Arabische leiders nog altijd zijn. Geachte Redactie, Naar aanleiding van het verschijnen hier en daar van publicaties (ook in Uw blad) over „praeparaten van Van Leeuwen", over „kwakzalverij'' en zelfs „misdadig heid", acht ik het ogenblik gekomen, hiertegen een vlammend protest te laten horen. Ditmaal niet op grond van horen zeggen of verwijzende naar slecht of helemaal niet op de hoogte zijnde collegae, maar enkel en alleen op grond van een ruim 2-jarige ervaring, waarbij de werkzaam- zaamheid van ongeveer 27000 (zeven en twintig duizend) ampullen kon worden gecontroleerd. Daar ik, eenmaal gefascineerd door de werkzaamheid en daardoor bekend ge worden met de gedachtengang van de heer Van Leeuwen, de ontwikkeling van de verschillende praeparaten vanaf het begin meemaakte en van de gang van zaken van De Sphinx geheel op die. hoogte ben, acht ik' mij beter tot oorde len bevoegd dan momenteel wie dan ook in Nederland- Tot nu toe zijn de volkomen nieiuwe principes, waarop de therapeutische wer king van de vrij uiteenlopende praepa raten berusten, nog niet algemeen be kend. Dit op zichzelf is niets bijzonders, wanneer hier sprak'e is van iets geheel nieuws- Voorbeelden genoeg zijn aan te halen om aan te tonen, dat ieder nieuw principe aanvankelijk is verguisd en tot nu toe is het niet nodig geweest hiertegen te protesteren- Maar nu de meest grove leugens en verdachtmakingen de wereld in worden geslingerd, kan mij, als op recht bewonderaar van deze nieuwe mo gelijkheden, die „cri de coeur" niet wor den verweten. i Het is mij bekend, dat overal geroepen wordt om publicaties en dan Van Leeu wen kwalijk wordt genomen, deze prea- paraten niet te hebben voorgelegd aan grote klinieken en bekende onderzoekers. Weet men dan zo zeker, dat dit niet is gebeurd? Helaas weet ik wel beter, maar de weerstanden, die moeten worden overwonnen, zijn dermate groot, dat zelfs publicaties en ruimere onderzoekingen misschien nog wel enige tijd op zich zul len laten wachten. Niets zou mij liever zijn dan de resulta ten en onderzoekingen, in een klein huis begonnen, nu uitgaande van een goed geoutilleerd laboratorium, van de daken te schreeuwen, maar tot op heden is „re clame" verre van ons gebleven. Wil men Van Leeuwen en zijn medewer kers tot grootscheepse reclame aanzetten, dan moet men vooral doorgaan met schel den en verdachtmaking, heus, dan krijgt men hen er toe zalen af te huren en in het openbaar datgene fe vermelden, wat zeker belangrijk genoeg is om de weg te wijzen tot het helpen van -diegenen, die nu slechts weinig of niet geholpen kunnen worden. Een eerlijk onderzoeker of uitvinder is geen wondermens, maar laat men inzien, dat het wel eens mogelijk zou kunnen zijn dat zelfs in Holland iemand kan bestaan, die door zijn bijzondere gaven tot meer in staat is dan soms zelfs een professor. M- BROUWER, Arts, Bilthoven. Wanneer U aanstonds de kaarsjes in uw Kerstboom aansteekt, buiten de sneeuw valt (of niet valt), moeder in de keuken de Chocolademelk aanmaakt en de kin deren een beetie ruzieën om het plek je onder de boom, dat ze door een ander bezet zien, hangt er, ondanks de gewone geluiden uit de keuken en het dagelijks gekrakeel van de jeugd, toch een andere stemming in onze woning dan anders. Een stemming, waarin we meer kunnen verdragen dan gewoonlijk en waarin we de dingen niet zo akelig precies zien als de andere 364 dagen van het jaar. Zelfs de ergste rabauw en de hij of zij met de grootste mond is op Kerstavond een beetje ïngetoomder dan gewoonlijk. Het is het wonder van het Kerstfeest, dat zelfs de meest geharde wat meer doet meeleven en meer bevattelijk maakt voor het leed van anderen; dat iedereen op die avond doet denken aan mensen en dingen, die, zo hij er in de 364 an dere dagen al eens aan denkt, toch niet tot hem of haar doordringen. Op Kerstmis denken wij vooral aan de afwezigen, misschien ergens op zee, mo gelijk voor een werkkring in een ver land, of ergens in de tropen. Wij denken vooral op deze avond aan wie ons ont vielen. -die vorig jaar nog daar zaten. Voor de families, die een dierbare mis sen, is het een harde avond, omdat juist een avond als Kerst ons het schrijnend gemis meer doet gevoelen. Deze mensen wens ik uit het diepst van mijn hart sterkte en kracht toe en ik hoop, dat Kerstmis 1949 voor hen een Kerst mag zijn, waarop zij „Vrede" zul len vinden en dat zij het „waarom?'" kunnen wegdringen. Mensen, ontsteekt aanstonds uw kaars jes. Laat het echter niet een gedachten- loze handeling zijn, maar hoop bij ieder kaarsje, dat gaat branden, dat er meer licht gaat schijnen in de harten der ver doolden, die de grote betekenis van het Kerstfeest niet kunnen of willen begrij pen, die niet beseffen, dat er alleen 'n heerlijk gelukkige wereld kan bestaan, wanneer wij er allen van doordrongen zijn, -dat wij daarvoor nodig hebben: Vrede op aarde, in de mensen een wel behagen. H. OEKMAN. GRONINGER VERENIGING OPGERICHT. Tegen Dinsdagavond was door enige ini tiatiefnemers een vergadering belegd in de zaal Rheoboth aan de Buntweg, met het doel te komen tot de oprichting van een z.g- Groninger vereniging. De oproep in ons blad was oorzaak, dat veel Groningers aanwezig waren, terwijl, op verzoek der initiatiefnemers, ook het bestuur van de Amersfoortse Groningse Vereniging „Gruno" present was. Na een gezellige bespreking van doel en streven van 'n dergelijke vereniging, ble ken velen enthousiast en bereid tot de vereniging toe te treden, tot de stichting waarvan dan ook werd overgegaan. In het voorlopig bestuur werden gekozen de dames Van Erp en Hooi werf en de heren Wildeboer. Schoenmaker en Bos. Aangedrongen w-erd de nïet-aanwezige oud-Groningers, waarvan Soest er zeer velen telt, aan te sporen eveneens tot de vereniging toe te treden, opdat ook onze gemeente spoedig een bloeiende Gronin ger vereniging rijk zal zijn. KERSTFEEST NED. VER VAN HUISVROUWEN. Te Baarn, in hotel Zeiler, werd Maan dag j.1- door de Ned. Ver. van Huisvrou wen het Kerstfeest gevierd. Hiervoor wa ren de Huisvrouwen uit Baarn en Soest bijeengekomen. Nadat de presidente deze feestelijke bijeenkomst geopend had en enige mededelingen van zakelijke aard te berde had gebracht, werd 't woord aan Mevr. Aline Marcus gegeven- Deze verdeelt haar programma in 2 delen; voor de pauze 't meer ernstige genre, daarna het lichtere. Spr. begint met 'n Middeleeuws gedichtje voor te dragen om voort te gaan met enige bekende rijen uit de Gijsbrecht van Amstel van Joost van de Vondel- Dan passeren eni ge zeer fijne gedichtjes de revue, „Die mijn's harte en vrede zijt" van Jacqueline v. d. Waals en enige gedichten van Hen riëtte Rolandt Holst en Van Duinkerken. Het koor. o.l-v. Mevrouw Haasse en ge accompagneerd door Mej- Helling, wis selde het programma van tijd tot tijd af. Na de pauze zingt 't koor enige door Mevr. Haasse gecomponeerde liederen en draagt Mevrouw Marcus enige proza en gedichten voor, o.m. een Kerstvertelling van Selma Lagerlöff en een Iers Kerst verhaal. Tot slot speelt Mevrouw Haasse nog enige piano-soli en eindigt het koor met Stille Nacht, Heilige Nacht". Mevrouw Braat brengt vervolgens harte lijk dank aan alle medewerkenden van deze middag en hiermede wordt dan de ze laatste bijeenkomst in 1949 besloten. Een woord van bijzondere dank komt Mevr. Haasse wel toe, die met zoveel ambitie in zo'n korte spanne tijds 't koor heeft weten op te voeren tot hetgeen het deze middag heeft weten te bereïkén. In de zitting van de Politierechter te Utrecht werd Maandag opnieuw de zaak behandeld tegen J. M. alhier, wien het voorhanden hebben en te koop aanbieden van gesmokkelde horloges ten laste was gelegd. Rekening houdend met het over verdach te uitgebrachte rapport, alsmede het feit. dat op ruime schaal handel is ge dreven in deze smokkelwaar, eiste de Of ficier van Justitie tegen M. 3 maanden gevangenisstraf. De politierechter maakte er een voorwaardelijke veroordeling van met een proeftijd van 3 jaar. GEBOREN. Ferdinand Tohannes Maria, z. v- W. C. Th. Jacobs en J- M, Buiten dijk, Leeuwerikweg 5- Geertruida Hermi- na Henkrida, d. v- H. Klein en G. B. Pauwels. Hartweg 20a. Gerda, d- v. E. van Geijtenbeek en H- J- P. Meesters> Korte Hartweg 31- Hans Marius, z. v. W. J. van der Hurk en H. M. E. Ober- liesen. Hildebrandlaan 2. Hendrika Ge- rarda, d. v- P. A. van Doorn en G. Kaats, Oude Utrechtseweg 43- Cornelia, d- v. G. Koelewijn en J- Steinfort, Laanstraat 37. Geurt André, zoon van A- Groene- steijn en M. Muis, Nieuweweg 65- Job, zoon van J. la Rivière en M- Bosma, v. Straelenlaan 30. Gijsbertus Everardus Hendrikus, zoon van J. B. Onwezen en H. E- v. d. Deijssel, Emmalaan 3. Pe- tronella Wilhëlmina. dochter van W'. Smink en P. v- d. Hoed, Lange Brink- weg 39. ONDERTROUWD. W- Ververst, 32 jr., winkelier en E. I- Pritschke, 22 jr., Nieuwstraat 18. G- J. van Velzen, 27 jt., mach. houtbew.. Beukenlaan 64 en A. van Essen, 26 jr., Kerkpad Z.Z. 14. OVERLEDEN. Hendrik Altena, 67 jr., geh. m- M. Kuijper, Schoolstraat 62. Maarten Krap, 73 jr-, geh. m. K. de Jong, Stadhouderslaan 33. Gerardus A- J. v. d. Leur. 68 jr., geh. m. O. J. Humel, Stad houderslaan 49. Naatje van Groot Bat- tavé. 89 jr., wed. van K. J. Schaap, Duin weg 6.

Soester Courant | 1949 | | pagina 1