SOEST. Voetbal. VOETBALOVERZICHT. SE*C. is er in geslaafd de aanval op haar leiderschap door het zich her stellende Zwaluwen Vooruit af te slaan door de Utr- ploeg met een gedeci deerde 41 nederlaag te verslaan. Maar de medeconcurrenten voor de titel be gingen eveneens geen fout en al waren de cijfers niet zo overtuigend, de begeerde winstpunten werden behaalci Zo won Voorwaarts, bij Kampong op bezoek, op 't nïppertïe met 01, even als Maarssen. die T-S-V. er met dezelf de uitslag onder hiejdl Dt& overige uitslagen waren: L-V-V.Amersfoortse Boys 13. VVOG's Graveland 30- De stand van de 4e Klasse K. is nu: S-E-C. 13 9 4 0 22 Maarssen 14 7 4 3 18 Voorwaarts 10 6 3 1 15 Amersf- Boys 12 6 1 5 13 T-S.V. 13 5 3 5 13 Zwal- Vooruit 11 5 1 5 11 Kampong 12 3 3 6 9 V.V-O.G. 13 2 4 7 8 L-V-V. 11 2 3 6 7 *s Graveland 13 2 2 9 6 Te Bilthoven heeft het in de wedstrijd' F-A-K.B.D.C- niet aan spanning ont broken, hetgeen in de 11 uitslag tot uitdrukking komt. Toch ging door dit resultaat voor B-D.C. een kostbaar winstpunt verloren, maar zonder geluk' vaart niemand wel en zo ging het Zondag ook met B-D.C., want de groot ste concurrent, H-D'-S-, was zo welwil lend van de Toekomst te verliezen en nog wel met 50- Door deze müs- stap van H-D-S. heeft B.D.C- de lei ding in de le klasse B van de afd- Utrecht genomen. In deze afdeling wer den nog gespeeld: IJ-F.C.Fortissimo 01- E-M.S.Woudenberg 42. Oran je WitVoorvvaarts(R-) 23. En Avant Odin 22. De stand is: B.D-C. 13 8 4 1 20 H-D-S. 14 9 2 3 20 Fortissimo 13 7 3 3 17 En Avant 13 6 5 2 17 De Toekomst 13 7 3 3 17 Odin 13 6 2 5 14 F-A-K. 13 4 4 5 12 Voorwaarts! R1 13 6 0 7 12 Oranie Wit 13 3 3 7 9 EM-S. 14 3 2 9 8 Woudenberg 12 2 2 8 IJ-F-C. 12 1 2 9 4 Voor de 3e Klasse C speelde de Soes- ter Boys thuis tegen Austerlitz, even eens een club uit de middenmoot- Na een spannende kamp moesten de Boys met 12 de meerderheid van hun te genstanders erkennen- S-E-C. 2 stelde enigszins teleur door slechts met 2—2 gelijk te spelen te gen het bezoekende Fortitudo 2- Met de rust stonden de S-E-C.-ers met 2—0 voor. Na de rust werden een paar blunders in de S-E-C.-achterhoede prompt door de Culemborgers afge straft en daar de S.E-C.-voorhoedie geen kans meer zag te scoren, werd het een gelijk spel- S-E-C. 3 deed het beter en distan tieerde zich verder van de laatste plaats door het bezoekende 't Gooi 3 een 3—2 nederlaag toe te brengen- De B-D.C.-reserves dwaalden eveneens niet van het goede pad af en hiel dien H-V-C. 5 er met 51 onder. VERDIENDE 4—1 OVERWINNING VOOR S-E-C. In een wedstrijd, rijk aan spannende momenten, is het S-E-C. gelukt haar leidende positie in de 4e klasse K en haar ongeslagen record te handha ven, door Zwaluwen Vooruit een 4 1 nederlaag toe te brengen- Deze overwinning werd eerst 13 minu ten voor het einde bezegeld, toen de uitstekend spelende M- Maassen er, na geraffineerd samenspel, in slaagde doelman Veldkamp van Zwal- Vooruit voor de derde maal te passeren en de stand toen 31 voor S-E-C. werd. Tot op dat ogenblik was alles nog mogelijk, daar beide partijen elkaar niets toegaven. Direct na de aanvang zette SE-C. een fel offensief in en de Utrechtse doel man kon aldra zijn capaciteiten tonen. Na tien minuten moest hij zwichten voor een fraaie kopbal van linksbin nen Beernink, nadat rechtsbuiten Klom penhouwer de bal fraai voor het Utr. doel had geplaatst- Wel trachtte Z- V- het spel daarna te verplaatsen, maar verder dan de SE-C.-achterspelers kwamen zij niet en deze zetten steeds maar weer met ver re trappen hun voorhoede aan 't werk. Weer kopte Beernink fraai in, maar nu wist Veldkamp keurig te redden. Een pracht schot van Klompenhouwer milimeterde even later de bovenlat van het doel der gasten- In deze periode ontpopte de S-E-C-- lïnksbinnen De Mink zich als een uit stekende verbindingsspeler en met ver rassende pases bracht hij soms de Zw. Vooruit-verdedigers tot wanhoop- De Utrechtse doelman was echter on vermurwbaar en zond zelfs de moei lijkste ballen retour. Na een half uur spelen wisten de gasten het spel enigszins te verplaat sen en er volgde een strijd met wis selende kansen. Enige minuten voor het verstrijken van de eerste helft werd een fraai uitgevoerde aanval der gas- met een prachtig doelpunt beloond, toen midvoor Hagemans keihard in schoot. 11. Hoewel SE-C. met energieke aanvallen trachtte nog voor de rust de leiding te hernemen, gelukte dit niet, zodat met de stand 11 van doel werd verwisseld. Met de steun van de schuin over het veld staande wind ging Zw- Vooruit direct na de hervatting tot de aanval over en de S-E-C.-achterhoede kreeg het zwaar te verduren. Met snelle aanvallen bracht de SE-C.-voorhoede zo nu en dan opluchting, maar steeds kwamen de gasten terug. S-E.C. wij zigde toen haar opstelling- Koster kwam op de midvoorplaats en Maassen werd linksbinnen. Vanaf dit moment werden de SE-C.-aanvallen weer gevaarlijker en de 2e helft was 20 minuten oud, toen Koster van dichtbij een. schot loste, dat evenwel werd gekeerd- Hij kreeg de slecht weggewerkte bal ech ter weer voor de voeten en nu vloog de bal onhoudbaar in de touwen- 21- De gasten gaven zich hierdoor niet gewonnen en enthousiast werd verder gespeeld. De Z-V.-achterhoede drong steeds meer naar voren om SE-C. in de verdediging te dringen en hoewel zich menig spannend moment voor het SE-C.-doel afspeelde, het gewenste doelpunt bleef uit- Een kwartier voor tijd werd het op dringen de Utrechtenaren noodlottig- Snel en met prachtig samenspel wer den de Utrechtse verdedigers gepas seerd en met alleen de doelman voor zich faalde de linsksbuiten Maassen niet. Met een prachtig schot bracht hij de stand op 31. S-E-C. werd zien derogen sterker en het was tenslotte de linksbuiten Van Veen, die O-Maas sen verving, die met een strak schot vlak langs de paal, de stand op 4T bracht. Met deze stand kwam het einde van deze spannende en enthousiast ge speelde wedstrijd- De leiding was bij de heer Smits in goede handen. VOLOP SPANNING BIT F-A-K.B.D.C- In een enerverende, zeer spannende en door beide ploegen met groot en thousiasme gespeelde wedstrijd hebben F-A-K. en B.D.C de puntjes broeder lijk gedeeld. Misschien dat met een tikkeltie meer geluk de Soesters beide punten mee naar huis nadden kunnen nemen, maar alles "bij elkaar genomen geeft de 11 uitslag wel een juiste indruk' van het vertoonde spelbeeld- Want was voor rust B.D-C. de meest aanvallen de ploeg, in de tweede helft waren de bordjes verhangen en waren de F.A-K.-aanvallen talrijker- In het begin was alles B-D.C. wat de klok sloeg. De Soesters begonnen overrompelend en F-A.K. werd al di rect geheel in de verdediging gedron- den- De thuisclub had in deze pe riode niet over gebrek aan geluk te klagen- Zeker niet toen Gerard v. d. Berg zich in de twintigste minuut van de wedstrijd vrij wi?t te spelen en de bal keurig over de uitlopende kee per mikte. Deze belandde echter niet in het net, maar ketste via de lat weer in het veld terug. Maar ook de F-A-K.-voorhoede zat niet stil- Weinig minuten later kroop het Soester doel door het oog van die naald, toen de B-D.C.-keeper uit een corner de bal precies voor de voeten van de F-A.K.-midvoor stompte. Deze wist echter van de prachtkans niet te profiteren. Direct er na zijn de Soesters weer gevaarlijk in de aanval- Een oerhard schot v.an Kees Reljerse wordt door de F-A.K.-doelman fraai gestopt. Een zelfde lot ondergaat een hard' schot van de F-A.K.-linksbinnen, dat door Epskamp prachtig tot corner wordt gestompt. Hierna zien we tot aan de rust een meer gelijk opgaande strijd- Beide verdedigingen grijpen telkenmale resoluut in, zodat met dubbel blanke stand gedraaid wordt- Ook de 2e helft had een zeer spannend verloop. In het begin was F.A-K. het meest aanvallend, doch de Soester backs Ro land en v- d- Berg met de middenspe lers Sïmons en Van Megen vormden tesamen een hechte, voor de F-A-K.- voorwaartsen niet te. doordringen vercÉe- dïgingsblok- Ook de F.A-K--achterhoed.e gaf de B.DC.-aanvallen tot acht minu ten voor het einde geen enkele kans- Toen kreeg M- Brouwer de bal bij een doelworsteling te pakken en wist hij de F-A-K.-keeper van dichtbij te passseren. 01. Lang plezier hebben de Soesters van deze voorsprong niet mogen beleven. Korte tijd later werd de Soester doel man door een hoog van verre afstand gelost schot verrast en was de stand alweer gelijk. 11- Beide ploegen zetten hierna nog even alles op alles, evenwel zonder resul taat- 1 OPGESPOORD. Enige weken geleden deed 'n Soes ter ingezetene aangifte van diefstal van een Eever. Deze bever wérd door de politie te Amersfoort opgespoord en aan de rechtmatige eigenaar te ruggegeven- Het onderzoek in deze zaak duurt nog voort- VERTREK DER RALLEY-RITDERS. Woensdagmorgen, te 9.30 uur, neemt onze Burgemeester voor het gemeen tehuis afscheid van de Soester Ralley- rijders- De enige Soester groep, welke difc jaar heeft ingeschreven, bestaat uit de heren M. v« d. Ent Braat en W. P. Schortemeyer en Mevr. A Bodegra ven. NED. VER- VAN SPOOR- EN TRAMWEGPERSONEEL. In de zaal van de Gouden Ploeg vond een vergadering plaats van de Ned. Ver. van Spoor- en Tramwegpersoneel- Het hoodbestuurslid, de heer C- Jan sen in de Wal, gaf op deze bijeen komst een duidelijke uiteenzetting over de werking en het beheer van het Zieken- en Ongevallenfonds van de Spoorwegen, waarbij ook het reglement van het fonds onder de loupe werd genomen. Na afdoening van enkele agendapun ten en een korte pauze, behandelde dezelfde spreker het werk van de S-E-T.A.R. (Spoor- en Tramweg Ambte naren Reisvereniging) en welke voorde len deze vereniging de spoorwegman nen bij hun reizen biedt. Vervolgens werden enige prachtige films gedraaid, welke prachtige opna men te zien gaven o.a- van Z.O. Frank rijk' met de havenstad Marseille en Lotharingen met de ijzergieterijen en tenslotte Parijs met haar vele beziens waardigheden, waarbij de Metro (on dergrondse) in de bijzondere belang stelling van de spoorwegmannen stond. DE STIER UIT CALIFORNIë- De R-K- Gemengde Toneelvereniging .Hogerop" trad Zondagavond voor het eerst in dit seizoen op en bracht het toneelspel in drie bedrijven „De Stier uit Californië" voor het voetlicht- Er werd vrij en vlot gespeeld, terwijl de rollen uitstekend werden vertolkt- Een bijzonder woord van lof verdient de vertolking van de typen Mina, Adriaan, Tozef Piekering en de Stier, alsmede Mr- Kouters, mevrouw en Miepïe. De lachsalvo's waren soms niet van de lucht en het daverend applaus na elk bedrijf was een verdiende be loning voor de medespelenden- „Ho gerop" kan op een geslaagde uitvoe ring terugzien- TAARFEEST S-E-C. Het bestuur van SE-C. biedt, evenals andere jaren, ook' dit winterseizoen haar leden en donateurs een feest avond aan- Een Utrechts Revue Ge zelschap, bestaande uit een dertigtal medewerkenden, zal de revue „Wat de pot schaft" ten tonele brengen- Uitsluitend voor de leden vindt Za terdagavond de eerste opvoering van deze revue plaats in hotel Eemland, terwijl a-s- Dinsdagavond 24 Tanuari een tweede opvoering voor uitsluitend donateurs zal worden gegeven. Deze avonden zijn alleen toegankelijk op vertoon van uitnodiging en van lid- maatschapkaart- TERUG UIT DE TROPEN- Met het troepentransportschip „Came- rona", welke boot 24 Januari te Am sterdam wordt verwacht, keren uit de tropen terug: D<- G- van Velzen met gezin, Korenweg 9 en S v. d. Ploeg met echtgenote, Steenhoffstraat 71- De volledige passagierslijst ligt op ons bureau gratis ter inzage. BELEDIGING VAN DE POLITIE- H- B- alhier diende bij de politie een klacht in over een ïegens hem begane onrechtmatigheid, maar de autoriteiten gingen daarop niet in- Dat was voor hem aanleiding een be ledigend schrijven aan de politie te richten. Daar werd wél notitie van genomen en het belande tenslotte bij de Of ficier van Justitie te Utrecht, met ge volg dat de schrijver werd gedag vaard Maandagmiddag voor de Politie rechter te verschijnen wegens beldiging van een ambtenaar in functie. Gelet op de ongunstige antecedenten van de briefschrijver, die reeds drie veroordelingen achter de rug heeft, veroordeelde de Politierechter dé man tot tien dagen gevangenisstraf. Geëist was twee weken. VROUWENBOND N.V-V. OPGERICHT. Een dezer dagen sprak voor een klein gehoor de penningmeesteresse van 't Centraal Bestuur van de Vrouwenbond N-V.V., Mevr. Roskamp, over het doel en de betekenis van deze organisatie- Zij zette op duidelijke wijze uiteen, dat alle echtgenoten en verloofden van de leden van het N-V-V. lid kun nen zijn van deze bond, die zich als taak gesteld heeft onder haar leden de doelstellingen van het N-V.V. te verbreiden en aan de verwezenlijking daarvan mede te werken- De bond zal deze taak verrichten door het bevorderen van gezinshulp, het or ganiseren van speciale vrouwen-vacan- tie-weken, verlenen van advies en hulp in aangelegenheden betreffende prij zen, huisvesting enz. Er wacht voor de vrouwen der leden belangrijk' werk, werk dat gedaan moet worden ter versteviging van het Vak verbond, welke ten slotte het gezin weer ten goede komt* Spreekster hoopte, dat het ditmaal gelukken zou te Soest een afdeling op te richten. Dit is ook gebeurd. Staande de verga dering gaven alle aanwezigen zich als lid op, terwijl nog verschillenden hun opgave aan de bezoeksters hadden me degegeven. Die zelfde avond werd ook nog een bestuur samengesteld, waarin zitting namen de dames W- Grift-Homsvelq, T- P. Swart-Vorwerk en A. v. Vliet- Dit bestuur wordt nog gecompleteerd met een vertegenwoordiger van de N-V.V. Bestuurdersbond. CENTRAAL EN DE GOUDEN PLOEG DELEN DE PUNTEN. Voor de competitie van de N-B-B., district Eemland, cadre klasse, was de Gouden Ploeg Vrijdagavond' op be zoek' bij Centraal. De gasten, die in deze ontmoeting als favoriet startten, zijn echter op ernstige tegenstand ge stuit, met het gevolg, dat het een gelijk' spel werd. Niettegenstaande een paar goed ge speelde series in de eerste partij te gen Verkerk, bleef Ries Stalenhoef ver onder zijn kunnen. Verkerk wist goed bij te blijven en na 18 beurten was de stand Verkerk 231 en Sta lenhoef 230 carambols. Verkerk, die toen nog maar 19 caramboles nodig had om de partij in zijn voordeel te beëindigen, maakte in de twee volgende beurten 8 en Stalenhoef 9 caramboles, zodat bij de 20e beurt de stand 239 gelijk was- De 21ste beurt leverde Verkerk 3 en Stalenhoef 31 carambols op, waarna Verkerk de par tij beëindigde, maar de nastoot van Stalenhoef legerde hem de resteren de 30 carambols, zodat de partij in een gelijkspel zijn bekroning vond- De tweede partij tussen Waasdorp van Centraal en P. Stalenhoef van De Gou den Ploeg was van vee] minder ge halte en vooral Stalenhoef stelde te leur. Beide spelers speelden matig, want na 22 beurten was de stand 96 voor Waasdorp en 97 voor Stalen hoef- De Centraal-speler kwam er toen beter in en in de volgende 8 beur ten, w.o- een paar aardige series van 35 en 39, stootte hij de resterende 124 carambols bij elkaar, waartegen over Stalenhoef slechts 43 carambols wist te stellen- Flet resultaat werd 220-140- In de laatste partij tussen J- Stalen hoef van Centraal en A. van der Heiden van De Gouden Ploeg, wist de Gouden Ploeg-speler een nederlaag voor zijn club te ontgaan en een ge decideerd^ overwinning op de onvast spelende Stalenhoef te behalen. Voor de libre-klassen werden te Baam gespeeld: K.O.T. 1—Animo 1 2—6 Ons Genoegen 4O-D-L. 3 44 De stand in de Cadre klasse is thans: 1- De Gouden Ploeg, 4 gesp- 7 pnt. 2. Centraal, 4 gespeeld 5 punten- 3- Vergulde Wagen, 4 gesp. 6 punten. 4' Ons Genoegen, 4 gespeeld, 0 pnt. BILJARTEN. Na het weinig bemoedigende begin van de vorige week heeft het eerste team van Zonne heuvel zich Dinsdag avond keurig hersteld door de favoriet van de le Klasse libre, De Vergulde Wagen 2, met een 62 nederlaag naar de Keistad terug te doen keren- De Amersfoorters staken goed van wal, daar hun kopspeler, de heer Ten Hoe ve, met het uitstekende gemiddelde van 7.38, A- Stalenhoef van Zonneheuvel geen schijn van kans gaf. De eindstand werd 17069. In de 2e partij, die tussen Rijn (V-W-) en Hopstaken (Zonneh-) stelde echter Rijn danig teleur. Hij kon maar niet in zijn spel komen, terwijl Hopstaken met kleine series regelmatig op hem uitliep, om de partij in de 24e beurt in zijn voordeel te beëindigen. De stand was 91130- De 3e partij tussen Smit van V-W en Dijkstra van Zonneheuvel, ging vrijwel gelijk op. De 20 caramboles handicap, die Smit zijn tegenstander moest geven, bleken juist voor de Amersfoorter te zwaar, want toen Dijk stra de benodigde 95 caramboles bij elkaar had, kwam Smit er juist 14 te kort. Eindstand 101-95* De laatste partij tussen Kranenborg van V.W- en Van Straten van Zonne heuvel, moest de beslissing brengen. Een gelijk spel was nog mogelijk, maar deze opgaaf bleek voor Kranenborg te zwaar. Van Straten, die slecht begon en na 10 beurten slechts 9 carambols kon noteren, tegen Kranenborg 27, kwam er daarna uitstekend in en liep met series van 19 en 30 op Kranen borg uit. Door het grote spel van Van Straten kreeg de Verg. Wagen-speler enige keren zeer moeilijke aanvangs- stoten, waardoor Van Straten steeds meer uitliep om de partij in de 26 beurt in zijn voordeel te beslissen en daarmede de wedstrijd voor zijn club te winnen. Uitslagen van biljartwedstrijden, Don derdagavond voor de competitie van het district Eemland te Soest gespeeld: De Gouden Ploeg 3Metropole 2 26 D.O-S- 1Centraal 3 62 Zonneheuvel 4De Schouw 2 22

Soester Courant | 1950 | | pagina 3