Verontruste wereld. Brandpunten der Internationale Politiek, Voor wat hoort wat. SOEST. IN DE HOEK. UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT - SOESTDIJK Burgerlijke stand. VRIJDAG 10 FEBRUARI 1950- 26e JAARGANG No- 12. SOESTER COURANT Abonn. per kwart, fl.50 - p. post f 1.75. li Vu Wcedcstraal as Telefoon 2566 - Giro 126156 Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. Zo hadden de communisten in West- Europa en Italië nog maar net goed en wel hun actie ingezet om de schepen, die Amerikaanse wapens vervoerden, niet te lossen, of Truman deed de me dedeling. dat de V-S- tot 't besluit wa ren gekomen de waterstof-bom te gaan maken. En de commentaren en de toe komstfantasieën en de uiteenzettingen van deskundigen stonden nog maar kwa lijk goed en wel in de krant of op de voorpagina konden we lezen, dat er een professor in Engeland is gearresteerd, die er van wordt verdacht uiterst be langrijke geheimen „aan de vijand" te hebben doorgegeven- Binnenin die zelfde krant staat een kor ter berichtje: een „vredescomité" ïn Rotterdam vertelt zijn stadsgenoten, dat Rotterdam, als belangrijke haven van het Westen, bovenaan op het lijstje staat om in een eventuele oorlog te worden „ausradiert". Er is meer: publicisten bepleiten tege lijkertijd het denkbeeld om van West- Europa een soort neutrale-zone te ma ken, een smalle, isolerende gordel tus sen de V-S. en Moskou. Bovendien dreigt onze, zo vaak en zo vaak tevergeefs, gepropageerde eenhéid van het oude Europa er een, naast die vele die het al heeft, diepe barst bij te krijgen. Een economische. De schei ding tussen Engeland en Scandinavië enerzijds en de Benelux met Frankrijk en Italië anderzijds. Terwijl dat zo de zorgen en wat voor zorgen, van het Westen zijn, wordt er in Moskou, naar het schijnt moeilijk onderhandeld over de verhouding tussen Rusland en China, waarvan we de fines ses vooralsnog wel niet aan de weet zul len komen, maar dat op een of andere manier wel zal uitlopen op de vorming van een reusachtig economisch blok met alle politieke en militaire stootkracht als gevolg daarvan, zich al vast openbarende in de erkenning van de communistenlei der in Indo-Chïna- „De wereld heeft zijn nachten en het zijn er niet weinige" zeide Bernard van Clairvaux al in de 12e eeuw- Wij, in de 20e eeuw, kunnen nog steeds dezelf de verzuchting slaken, maar, kon hij daarbij steeds denken aan nachten, waarop een morgen volgde, het zou wel eens kunnen gebeuren, dat er voor ons een nacht aanbreekt, waarop geen mor gen meer volgt. Tussen al het zwarte van de aandonke- rende nacht gloort echter een klein licht puntje, zij het een met een gemeen-gélé kleur. Er is wederzijds vrees voor zelf vernietiging. I De Amerikanen hebben niet de illusie, dat Rusland ook niet vrij spoedig het geheim van de water stof-bom zal hebben. De stap van uranium- naar hydrogeen- bom schijnt geen grote te zijn. Van Amerikaanse zijde hebben we de beduchtheid al vernomen, dat wanneer een waterstof-bom, zelfs afgeworpen op een ver-verwijderd doel, zijn radio-ac tieve stoffen gaat afscheiden, deze zelfs een land met de uitgestrektheid van de V-S- zou kunnen bereiken en tot leven loosheid zou doemen. Inderdaad is in de V-S de algemene opinie, dat het berit van de waterstof bom nu in de eerste plaats een dreige ment voor de Russen kén zijn, om hen te dwingen toe te stemmen in een af doende internationale controle op de atoomwapens- Maar wanneer Rusland voor dit dreigement niet bukt? Wel toestemmen in een internationale controle betekent voor de dictators een prestige-verlies in hun eigen land en hun vazalstaten, dat óók dodelijk kan werken. Misschien zelfs in de letterlijke betekenis van het woord- Zo wordt op het ogenblik alles wat zich op het ogenblik afspeelt in de wereld overschaduwd door het dreigende toe komstbeeld van twee giganten, die elk wapen in de hand houden wiens gebruik de wereld op zijn hoogst enkele schame le resten van leven zou overlaten- „De techniek heeft goden van ons ge maakt, nog voor wij de naam mens waar dig zijn" zegt de Fransman Jean Ros tand. Hij heeft gelijk. Amerika blaast ïn Duitsland einde lijk hoog van de toren- Saar en Marianne weer samen aan een ta fel. Waterstofbom en de reali teit. Beroep op Truman tot stop zetting van een gevaarlijk spel- „Het welzijn van de mens" in de Wereld van heden. Wij zouden ons kunnen indenken, dat er Europeanen zijn, die een tikkeltje leedvermaak hebben over de ervaringen van de Amerikaanse bezetters in West- Duitsland. In hun zucht naar democratieën voor zich en tegen het aanlopende Oosten in te nemen, hebben de yanks de Wes terlingen graag hun eigen politieke pret- ies gegund. Mag zelfs Franco zich niet weer in een stijgende belangstelling ver heugen, alleen al omdat hij van alles kan worden verdacht, behalve van pro sovjet-gevoeligheden? Ook Wesf-Duitsland mocht zich ïn de ze vertedering voor politieke vrijheid, uit Washington toegewaaid, verheugen en de West-Duitsers verheugden zich ook. Op een zo bekende manier verheugden zij zich, dat in de oude wereld velen reeds reprises van tragi-kömïsche actes met bekende slot-effecten in het ver schiet zagen- Nog merkten de Amerikanen niet, dat zij met hun goedwillendheid hier bij een afnemer kwamen, die slechts tot steeds driester afdingen in staat is- Een heksensabbat van ketelmuziek, hak kengeklap en afgebeten kreten gingen de lucht weer vervullen tot over de Franse grenzen. Brutaliseren was weer aan de orde van de dag en de kort aangebonden Fransen, met al hun kopzorgen over Indo-Chlna, lieten Washington weten met dit alles geen blijvend genoegen te nemen. Ge volg? Een op het matie geroepen Ame rikaanse Hoge Commissaris in Duitsland, die, teruggekeerd, plotseling via pers en radio laat weten, waf de Amerikaanse bedoelingen wel zijn. Op een toon, die men bïi Amerikanen voor niet mogelijk zou hebben gehouden, maar voor Duit sers zeer goed verstaanbaar, laat Mac- Clav eens even weten, dat hij en zijn landgenoten niet naar Duitsland kwamen „alleen om de Duitsers van levensmidde len te voorzien maar ook om 't politiek op te voeden-" In één adem liet de hoge commissaris er even op volgen dat Duitsland geen ge wapende macht zal krijgen, dat de Duit sers moeten stoppen met hun agressie- politiek tegen Frankrijk en speciaal, dat de premier van Würtemberg-Baden een toontje lager moet gaan zingen- De gevolgen zijn al merkbaar. Saar en Marianne hebben hun bespre kingen in Parijs weer hervat. Men zal praten over de rechten der burgers in beide landen en de rechten van Marian ne in Saar's mijnen. Frankrijk krijgt een Amerikaanse pleis ter op de wonde in de vorm van vijf flotieljes torpedobootiagers en het staal van de Ruhr gaat niet langer naar de Oost-Europese landen. Het zijn niet alleen waterstofbommen, die hun invloed doen gelden, hoewel deze nieuwste uitingen van menselijk „vernuft" al heel wat te weeg kunnen brengen nog voor zij tot ontploffing zijn gekomen. Trouwens wat dat ontploffen betreft, geloven wij niet, dat het zo'n vaart zal lopen. Oost en West wedijveren in het uitdenken van defensieve stunt stukjes met geen ander doel dan elkaar weer voor een poosje te intimideren- Toch bliïven dergelijke dreigementen een gevaarlijke kant houden. Pandit Nehroe heeft de zaak kernachtig afgedaan toen hem naar zijn mening omtrent het nieu we wapen werd gevraagd. „Als men geen vertrouwen meer heeft in deze oude we reld, laat men dan verder gaan met de waterstofbom. Mocht er echter nog 'n greintje hoop op verbetering leven, maak dan een eind aan de bom en een be gin met de verbetering der wereld-" Een Amerikaanse senator deed inmid dels een krachtig beroep op Truman, om dat kat en muis spel niet langer voort te zetten, maar opnieuw een in ternationale ontwapeningscommissie te formeren. Hopelük heeff Truman met zijn zorgen over 360-000 stakende mijnwerkers nog tijd en lust om op korte termijn hieraan de nodige aandacht te besteden- Het wordt de hoogste tïid- Overal neemt een duidelijk waarneem baar gerommel in omvang toe. Volgens Dr. Tessup zal Rusland troepen naar Tndo-China zenden-, in Polen staat een Franse spion terecht, betrapt bij militaire snionnaues; de Chinese natio nalisten bombarderen Sjanghai uit de lucht en raken ook wel eens fabrieken. De VoogdüsChapsraad der V-N. gaat in Genève weer leiding geven aan het ge bekvecht over Jerusalem en temidden van dit alles start opnieuw de Econo mische en Sociale raad der V-N. met 40 punten op haar programma saam te vat ten in één punt: „het welzijn van de mens". Ja ja. Officiële mededelingen. INENTING TEGEN DIPHTERIE- Men wordt er aan herinnerd, dat de 2e, tevens laatste inspuiting tegen diphterie van al degenen, die op 18 Januari j.1. de eerste inenting daartoe hebben onder gaan, plaats heeft op Woensdag 15 Fe bruari a-s. FINANCIERING MIDDENSTANDSZAKEN. Over dit onderwerp werd Dinsdagavond in hotel De Gouden Ploeg, door de heer H- van Harten, directeur Ned. Midd'en- standsbank alhier, een lezing gehouden Deze avond werd verzorgd door het In stituut voor Middenstands-ontwikkeling (I-M.O.), afdeling Soest, Instituut Prac ticum- De Wethouder van Onderwijs, tevens voorzitter van het toezichthoudend Cu- Overal in alle landen Wordt nog Marshalls naam genoemd, Marshall maakte zich onsterflijk, Werd door 't Marshall-plan beroemd- Overal waar een tekort was, 't Zij van rubber, vee of graan, Speciale Marshallschepen Voerden al die dingen aan- Hier werd vaak met geld geholpen, Daar weer met het goudgeel graan, Marshall zorgd' voor nieuwe veren: Kip Europa was zo kaal. Maar wij lezen in de kranten, Dat het di&x penibel wordf- Door een staking in de mijnen Heeft men zelf nu veel te kort- Door het groot tekort aan water Werden zorgen extra groot: Vrijdags mag men zich niet scheren Want er heerst ook water-nood. Laat óns nu onsterflijk worden Als 't ook maar even kan, Laat ons Uncle Sam gaan helpen Met een Hollands Marshall-plan- ratorium van de Plaatselijke I-M.O,-cur sus, sprak een openingswoord en gaf in korte trekken de moeilijkheden voor de Middenstand weer. Hierna volgde onmiddellijk de causerie van de heer H. van Harten, die de vol gende punten stuk voor stuk onder de loupe nam: 1- De algemene financieringsaspecten. 2. Credietmogelijkheden en credietmoei- lijkheden. 3. Zekerheid en technische details- Alle credietmogelijkheden werden door spreker uiteengezet op een zeer deskun dige en zakelijke wijze. Na de pauze was er voor de toehoorders gelegenheid om vragen te stellen over de behandelde onderwerpen. Hiervan werd in het begin een aarzelend ge bruik gemaakt, maar al spoedig kwamen meerdere zeer interessante vragen naar voren. Weth. De Haan sloot de avond met 'n d_ankwoord aan de spreker en aan de organisatoren van deze avond. De cursisten waren in grote getale ver tegenwoordigd, terwijl ook de diverse verenigingen op Middénstandsgebled ver tegenwoordigd waren door hun besturen en leden. De organisatoren deelden ons mede, dat meerdere avonden als dergelijke nog in dit winterseizoen gegeven zullen worden en wel over: sociale wetten, belasting wetten, publiekrechtelijke bedrijfsor ganisatie enz- ZONDAGSDIENST APOTHEKEN- Zondag a-s. is geopend Apotheek „Soest- dijk", Van Weedestraat 46- AANRITDING. Zonder voldoende op het verkeer te let ten stak v- d. B. Dinsdagavond de rijweg van de Kerkstraat over, om zich naar zijn aan de overzijde van de weg ge legen woning te begeven. Hïi werd hlerbii door een motorrijder aangereden, waarbij hij een hersenschud ding en inwendige kneuzingen opliep. De motorrijder, die geen schuld treft, kwam eveneens te vallen. Zijn verwon dingen waren echter niet van ernstige aard- PROPAGANDA-AVOND N-C.V.G.B. De Ned. Centrale Bond van Chr. Arbei ders in de bedrijven van voedings- en ge notmiddelen hield ïn de zaal van „De Gouden Ploeg" 'n propaganda-avond om te komen tot oprichting van een Soes- ter afdeling. De vergadering stond o-l.v. de heer M. de Dreu, die, na opening met gebed, aan de spreker van de avond, de heer P. B. Bedeker uit Amersfoort, hoofdbe stuurslid, het woord gaf- Onder het motto: „Hoe zit dat toch met die Bond?" ving spreker zijn betoog aan met er op te „wijzen, welk stand punt een christelijk arbeider ïn het orga nisatieleven moet innemen. Wijzend op de verwarring, die allerwe- ge bestaat, toonde hij aan, hoe de we reld beter dient te worden gemaakt- Hieibii moet als uitgangspunt worden genomen Gods onfeilbaar woord. Het socialisme kan daarom onze steun niet hebben. Dit schakelt Christus, die onze enige weg is, uit. Spreker noemde in dit verband de pro ductiefactoren, die dit beginsel tot ach tergrond moeten hebben. Reeds 40 jaar vecht de Christelijke Bond om dit ideaal te bereiken- Wat een afdeling van de Bond voor Soest kan betekenen ging spreker vervolgens uitvoerig na. Hij weer er o.a. op, dat er ook' een afdeling voor vakonderwijs in deze organisatie bestaat- Ook een pensioenregeling Is in voorbereiding. Na deze inleiding kwam de vergadering tot de conclusie, dat een afdeling van de Bond alle reden van bestaan had- Beslo ten werd dan ook tot de oprichting, terwijl het bestuur als volgt werd samen gesteld: M. H. J. de Dreu, voorzitter; A- v. Oostenhrugge, 2e voorzitter; L. Voge', secretaris; W- Derks, penningm.: P- Roos, 2e penningmeester. Hierna gaf de heer Bedeker de aan wezigen nog goede wenken om tot een goed functionerende afdeling te komen. Het lidmaatsohap van deze betrekkelijk kleine afdeling moet inhouden, dat elk lid een propagandist moest zijn in eigen kring. Ook slagers komen voor lidmaat schap in aanmerking. De heer De Dreu bracht vervolgens al len dank, die aan de totstandkoming van* de nieuwe afdeling hadden medegewerkt en in 't bijzonder de heer Bedeker, voor zijn propagandistisch betoog. Ds- D. van Krugten sprak aan 't einde" van de vergadering een slotwoord en sprak de wens uit, dat de afdeling vruchtbaar zou zijn voor het christelijk organisatieleven. BENOEMING. De heer G- Witte alhier is benoemd tot onderwijzer aan de openbare lagere school te Velp. Met ingang van 16 April a-s. is benoemd tot onderwijzer aan de Prot- Chr. School te Nijmegen, de heer A- E. van Eeden, alhier. NED. VROUWEN ELECTR. VER. De jaarvergadering, die zeer druk be zocht was en in hotel „Zeyler" te Baarn werd gehouden, werd geopend door de presidente Mevr. C. lans. In een kort openingswoord spoorde zij de leden o.m. aan het ledental te hel pen uitbreiden. Deze bloeiende afdeling moet nog groter worden, opdat er ook in 1950 weer prima middagen gegeven kunnen worden. Na voorlezing van de notulen der vo rige jaarvergadering, werd het Jaarver slag 1949 door Mevr. H- J. van Vee- ren-Van Lohuizen voorgelezen. Spr. deelde mede, dat het ledental steedis groeiende is en bijna de 200 heeft be reikt. Mevr. Touber-Baasdorp moest we gens drukke werkzaamheden haar taak als excursieleidster neerleggen. In haar plaats werd Mevr. E. C. van Goor-Cle- ton gekozen. De dames C. Jans en R. van Knaape-Bleeker werden bij accla matie herkozen. Mevr. Van Veeren legt per 1 Februari haar taak als secretaresse in handen van Mevr. E. Franse en zal in de toekomst de functie van Vice-pre- sidente gaan vervullen. Hierna bracht de penningmeesteresse, Mevr. Van Knaape, haar finantieel ver slag uit. De boeken konden dit jaar met een batig saldo van f 120-15 worden afgesloten dank zij het prachtige beleid van de penningmeesteresse. Nadat er voor de rondvraag verschillen de suggesties door de leden werden ge uit met betrekking tot excursies voor het komende seizoen en Mevr. Jans belooft heeft, dat het Bestuur haar best zal doen zoveel mogelijk rekening te zul len houden met de wensen van de leden, eindigde het zakelijke gedeelte van dezê middag. Na de pauze kwam Piet Ekel met zijn schitterende imitaties van diverse radio sprekers en -artisten, waarna hij nog een zeer humoristisch gedeelte voordroeg uit het bekende boek van onze plaats genoot Mr. Jan van Doorne „Achter de Waaldijk". Als bijzondere verrassing kwam tenslotte Rijk de Gooijer als lied jeszanger en met een schitterende imi tatie van Buzieau- Al met al een buiten gewoon geslaagde N-V.KV.-middag, die de huisvrouwen weer eens haar zorgen heeft doen vergeten- DIEFSTAL OF LASTER? T.A.C. moest zich voor de Utrechtse Politierechter verantwoorden wegens diefstal van anthraciet ten nadele zan H. v. d. O. Verdachte ontkende stellig het hem ten laste gelegde, waarop de rechter op merkte, dat hij bil het verhoor door de politie had erkend het feit te hebben bedreven. C. gaf dit weliswaar toe, maar verklaarde daartoe te zijn gekomen, om dat de politie hem de mogelijkheid van een langdurige hechtenis voor ogen had gehouden wanneer hij geen bekentenis aflegde. De als getuige gehoorde buurvrouw van verdachte, Mevr. C. v. d. O.-B, ver klaarde, dat zij op de avond van vier November j.1., des avonds te half elf, vanaf de overloop harer woning door het bovenraam van de aangrenzende ga rage had gezien, dat C. tot tweemaal toe kolen schepte uit haar kolenhok, dat in de directe nabijheid van de kolenberg plaats van C- was gelegen. Zij had vol gens haar zeggen reeds eerder achter docht gekoesterd tegen naar buurman, omdat haar kolenvoorraad zo onrustba rend slonk. De mede als getuige gehoorde recher- cheur-hoofdagent van politie C v. H. verklaarde, dat het onmogelijk is vanaf de door de aanklaagster aangegeven plaats de kolenhokken waar te nemen en te zien wat er nu precies gebeurde- Na deze verklaring werd de zaak wegens het vermoeden van meineed onmiddel lijk geschorst, teneinde een nader onder zoek in te stellen naar de juistheid van de door Mevr. v. d. O. afgelegde ver klaring. S.P.S.V.—UTRECHT 2. Dinsdagmiddag speelde S-P-S.V. tegen Utrecht 2- Reeds na 10 min. scoorde C. de Bruin (10), maar terstond hierna maakte Utrecht gelijk (11). Voor de rust hernam S.P.S.V. echter nogmaals de leiding door middel van Willemse- 21. Wii hier in Soest hollen niet zo hard wanneer er iets te doen is. Wij doen wel graag alsof en het staat voor de buitenwacht wei gekleed, dat we overal aan mee doen, maar het resul taat is vaak een sof- U moet me maar niet kwaad aankijken als ik dit zeg en het is ook niet bedoeld voor die mensen, die altijil c.n liij ïcderc gelegenheid hun beste beentje voorzetten- Het zijn steeds dezelfde mensen, nooit eens een nieuw en maar heel zelden 'n iong gezicht. Vooral daarom wilde ik het ditmaal meer speciaal tegen de jeugd hebben- Voor zover mij bekend is er geen enkele ïeugdinstelling of vereniging ïn ons dorp, die zich met de jeugd Inlaat en zich kan beroepen op een werkelijke bloei- Meest al is het een zich moeizaam gaande houden en met veel kunst en vliegwerk toch nog iets zien te bereiken- Steeds weer is de oorzaak de weinige interesse, die de jeugd toont. Ik geef toe, dat de endeldnrmachtige bouw van onze gemeente een zeer na delige factor is en haast had ik er ook nog de slechte straatverlichting bijge sleept, maar daar kunnen wij toch niet alle schuld op afschuiven- Vorige week was er door het Nederland se Rode Kruis een bloedplasma-avond georganiseerd. Ondanks dringende oproe pen, ook in deze krant, en ondanks het feit, dat 't {och wel ieder duidelijk is voor welk prachtig doel het Rode Kruis smeekt om bloed, meldde zich van de ruim 20-000 inwoners slechts een 150-tal bloedgevers. 150 Inwoners van de meer dan 20-000 gaven gehoor aan de oproep wat bloed af te staan voor hun medemensen, wan neer die in doodsnood verkeren en van die 150 waren er geen 30, die ik' onder de Soester ïeugd zou willen reke nen. De rest waren oudere mensen, men sen, die hun plicht begrepen. De jeugd van Soest en hieronder reken ik die van c-a- 18 tot 25 jaar, schit terden door afwezigheid, terwijl zij toch In veel mindere mate het argument van ongeschiktheid kunnen aanvoeren, het geen bij ouderen nog wel het geval kan zijn. Gelukkig waren er enkelen, zowel jon gens als meisjes- Ik vond ze haast om ïn-een lijstje te zetten. Gunstige uitzon deringen op een droeve, massale regel. Jullie 30 jeugdige „donors", maakt pro paganda onder al je jeugdige vrienden en vriendinnen voor het mooie doel, waarvan jullie hebben getoond de be tekenis te begrijpen- Zorgen jullie er voor, dat, wanneer het Rode Kruis in Soest weer „bloed komt halen", de jeugd heel ver het aantal ouderen overtreft- H- OEKMAN. Na de thee kwam Utrecht verwoed op zetten, hetgeen tot gevolg had, dat al spoedig de voorsprong van Soest in een achterstand werd omgezet. Door twee doelpunten van de Utrechtse midvoor. werd het 23. Hoewel in het laatst van de wedstrijd de Soesters nog eens hun tanden lieten zien, kwam er geen verandering ineer in de stand en ging Utrecht met de puntjes naar huis. GEBOREN- Everarda Maria, d* v. H. Wolfsen en O. A. M. Bronkhorst, Veld weg 19- Gerardus Maria, z* v. G. A- Roest en J. A. Derickx, Nieuws traat 6. Tan Willem, z- v. J. W. de Lange en M- C* L. v. d. Waal, v* Straelenlaan 27, Elberta Geertruida, d- v. E. v. 't Net en D* Hornsveld, Heuvelweg 7. Maartje, d. v. G* v. d. Weerd en H* bij 't Vuur, Géh. Spoorstraat 43* Gïjsberdina Har remijntje, d- v. T. v. Dijk en M* Su- kel, Molenstraat 104- Caiola Maria To- hanna, d* v. J. W. Pas en C- Aj* W, Bullens, A- Paulownalaan 2. Tohanna Lu cia Theodora, d- v. E. A. M- L* van Angeren en Th- M. Th. Kreeftmeijer, Ra demakers traat 51- Trees, d. v. H. Muïj- laert en A- Meurs, Dalweg 2- Nïcolaas, z* v- N. Keijser en C. van Herwaarden, Kampweg 70- Nicolaas Petrus, z. v. T- v. d. Berg en A. W. H- Ermerins, Kerk- pad Z-Z* 114. Elfriede Agnes, d. v- F* Zee en C* M* A. Hendriksen, Stadhou derslaan 108- Lambertus Petrus, z* v. H. P* Majoor en J. H. Verschoor, Stad- houdersl- 148* Cornelis Gijsbertus, z. v. T- A* v. d. Heuvel en A- S- de Bruin, Eigendomweg 57- ONDERTROUWD- C* Langedijk, 30 ir., landarb-, Hoogwoud en J. M. van Wegen, 27 jr. p. v. d. Bremerweg 6* C- Klomp, 26 ir., rijwielhersteller, Nieu- werhoekplein 8bis en G- v. Barneveld, 26 jr-, Verl. Kolonieweg 5. GEHUWD. B. A. J. v. cl Wildt, 27 jr, schilder en A- W. Reynders, 26 jaar, Amersfoortsestraat 66* J. J. Engel, 47 jr., bakker en K. v. d. Meij, 41 jr-, Zuilen- C. Jonker, 26 ir., bakker en G. Fonteijn, 25 ir., Muiden. OVERLEDEN- Clasina E* Verbree, 85 jr., wed. v. G. J- v. d, Giesen, \Prins Bernhardlaan 15- Tacob v* Dijk, 75 jr., wednr. v* T. A. v. Êijk, Dorresteinweg 17- Bartholomeus Spruijt, 62 jr*, geh. m. F. X- L- Hazebroek, Molenstraat 57.

Soester Courant | 1950 | | pagina 1