Carel Briels' Export-circus* De prijzen gaan omlaag. Naar Den Dolder. SOEST. IN DE HOEK. UITGAVEDRUKKERIJ SMIT - SOESTDIJK Burgerlijke stand. VRIJDAG 5 MEI 1950. 26e JAARGANG No. 35. SOESTER COURANT Abonn. per kwart, 1.50 - per post 1.75. mt Van Weeücstraal 15 Telefoon 2566 - Giro 126156 Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. Carel Briels is een man, die er zijn beroep van heeft gemaakt aan de weg te timmeren en de manier, waarop hij dat doet is gedurfd, zwierig en charmant. Men herinnert zich nog wel zijn massa-spelen en zijn artistieke aan kleding van de landbouwtentoonstelling in Eindhoven van de vorige zomer. Hij werkt met mensen en vlaggen, kleuren en bewegin gen, figuren en lichteffecten en daarmee weet hij duizenden te boeien. Dat is geen geringe verdienste. Nu wil hij deze talenten dienstbaar maken aan de export van Nederlandse producten naar Amerika en Carel Briels zou Carel Briels niet zijn als hij niet te voorschijn was geko men met een opvallend plan ten dienste van de hoogste economische deugd van deze da gen: het verdienen van dollars. Hij heeft zijn plan neergelegd in een brochure en zich daar bij reeds zo in de Amerikaanse sfeer ver plaatst, dat hij het boekje rechtstreeks in het Engels heeft geschreven, hoewel hij er in de eerste plaats in Nederland belangstelling voor zal moeten wekken. Dit plan beoogt de con structie van een reizend „exportcentrum" (op zijn Engels spreekt Briels van een Export center) en hij heeft zich zo'n centrum gedacht in de vorm van een circus, al gebruikt Briels dat woord niet. Hij stelt zich voor een ronde aluminium tent te bouwen met een middellijn van 58 meter. Wat dat zeggen wil zal duidelijk zijn voor hen, die de laatste jaren op de Jaarbeurs of op tentoonstellingen de grote tent hebben zien staan, die eigenlijk een vliegtuighangar uit de oorlog is en die 40 bij 50 meter groot is. Deze aluminiumtent zal bestaan uit een mid delste gedeelte met een doorsnee van 42 me ter, waarin een theater voor 2000 personen kan worden opgebouwd met een groot toneel. Om dit theater heen ligt een 16 meter brede buitengang, waarin verschillende stands zul len worden ingericht. Al het materiaal van dit gevaarte zal wor den vervoerd op 16 open en 46 gesloten vijf- ton-trailers, waaronder kantoorwagens, keu kenwagen, wasserij, hospitaal, electrische in stallatie, watervoorziening, brandweer, kas sa's, reclame en natuurlijk ook opklapbedden voor slaapgelegenheid van het personeel. Deze trailers of opleggers zal men van plaats tot plaats per spoor vervoeren, maar daar naast heeft men nog 8 tot 10 gewone auto's nodig, een propaganda-omroepwagen en en- kele tractoren voor het ophalen van de trai lers. Als de platte wagens zijn afgeladen worden ze naast elkaar gezet om het toneel te vormen, terwijl de gesloten wagens al naar hun taak een plaats in de buitengang of op het open terrein zullen krijgen. De taak van het exportcircus zal zijn ii Amerika van stad tot stad te trekken en over al 'n soort Holland-revue op te voeren, waar bij verschillende Nederlandse producten aan bevolen worden. Diezelfde producten zullen in de stands van de zijgang worden geëxpo seerd. Op die manier hoopt Briels de vraag naar Nederlandse producten op te wekken en het aanknopen van handelsrelaties te bevor deren. Aan personeel wil hij uit Nederland 120 jon gelui meenemen van 21 tot 26 jaar, zowel jon gens als meisjes, die geen salaris doch alleen zakgeld zullen ontvangen, teneinde niet in conflict te komen met de Amerikaanse vak verenigingen. De medereizenden zullen zorg vuldig uitgekozen worden en een voorberei dingscursus van drie maanden moeten volgen. Tot zover is Briels heel uitvoerig in zijn me dedelingen, maar hij heeft er geen kosten- begroting bijgedaan en een plan als dit zal wel een formidabel bedrag vereisen. Zullen dergelijke uitgaven gerechtvaardigd zijn? Uit een oogpunt van reclame lijkt het ons lang niet verwerpelijk. Als men in Amerika iets aanpakt, moet men het inderdaad groot scheeps doen. Doch een dergelijk exportcircus heeft alleen zin, wanneer vaststaat, dat onze exportartikelen inderdaad in Amerika op re delijke voorwaarden toegelaten worden. Daar voor is het nodig, dat de invoerrechten wor den verlaagd en dat de invoerbepalingen veel eenvoudiger worden gemaakt. Op het ogen blik stuiten Europese exporteurs bij hun po gingen om meer in Amerika te verkopen maar al te vaak op een onoverkomelijke bar ricade van invoerbepalingen, die bovendien nog zwaar bezet is met een prikkeldraadver sperring van invoerrechten. Zo lang dit zo is, zullen onze vooruitzichten op de Amerikaanse markt niet groot zijn. Onderhandelingen met de Amerikaanse regering om hierin verbete ring te brengen en een grondig onderzoek van de Amerikaanse markt zullen nodig zijn, wil het plan van Briels kans van slagen maken. De vraag of de springvloed van prijsstijgin gen, als gevolg van de devaluatie van de gul den, zijn hoogste punt overschreden heeft, schijnt bevestigend beantwoord te mogen wor den. De tekenen die wijzen op het keren van het getij zijn te talrijk en te duidelijk ge worden om ze helemaal verkeerd te kunnen verstaan. De onverkoopbare voorraden van Amerikaan se landbouwproducten wier waarde enige maanden geleden op ruim drie milliard dollar geschat werd, heeft er toe geleid dat in de Verenigde Staten de prijzen van voedings artikelen naar beneden gaan. Vooral nu het Huis van Afgevaardigden het plan van de Commissie van Buitenlandse Zaken om de Marshall-hulp te verminderen met 1000 mil- lioen dollar en in de plaats daarvan een deel van de onverkoopbare landbouwproducten naar Europa te zenden, heeft verworpen, mag een nog grotere prijsdaling van consumptie artikelen verwacht worden. De Amerikaanse markt is een wereldmarkt, van de kentering die daar intreedt moet West- Europa en zeker Nederland, de gevolgen on dervinden. Dat ook op het terrein der industriële produc ten een kentering op komst is, viel o.a. dui delijk te beluisteren in de rede, die de direc teur van de Koh. Ned. Jaarbeurs, mr J. Milius, enige dagen voor de opening van de 54e Utrechtse Jaarbeurs voor de Raad van Beheer en de vertegenwoordigers van de binnen- en buitenlandse pers hield. De heer Milius noemde de detailhandel de thermometer van de binnenlandse markt. Deze wijst aan dat de klant, ondanks de ruimere keuze, weer zeer kieskeurig is geworden. De omzetten lopen in bijna alle branches terug. Dit heeft tweeërlei oorzaak. Ten eerste be hoort de tijd van schaarste op elk terrein tot het verleden en ten tweede valt er bij het pu bliek een groot gebrek aan koopkracht te be speuren. Vooral zaken die handel drijven in luxe artikelen en genotmiddelen zien hun om zetten sterk achteruit lopen. Het gevolg zowel van 't een als var 't ander is een opleving van de concurrentiestrijd, die uiteindelijk al tijd resulteert in lagere prijzen. Dat de concurrentie zelfs op het terrein der consuptie-artikelen weer opleeft, bewees de margarine-oorlog. Dat zich ook de prijzen van andere voor de consumptie bestemde producten in dalende richting bewegen, is o.a. bij de gestadig da lende prijzen voor kaas en eieren en chocola de te constateren. Een andere factor, die een verdere daling der prijzen in de hand zal werken is de grote in voer van goedkope Duitse producten. De han del van West-Duitsland op Nederland wordt op 't ogenblik geschat op 2 milliard gulden per jaar. Dit moet binnenkort van grote in vloed zijn op de Nederlandse markt. In de warenhuizen zijn dan ook reeds vele goedkope artikelen van degelijk Duits fabrikaat ver krijgbaar. Ook de Nederlandse confectie-industrie zal haar prijzen moeten herzien wil zij voorko men dat de goedkopere Duitse confectie een groot gedeelte van haar afzet gebied op de binnenlandse markt overneemt. Voor de na de oorlog ontstane jonge indus trieën breekt een ernstige tijd aan. Zij zullen aan een zware concurrentiestrijd het hoofd moeten bieden. De oplossing voor productie en handel zal ge zocht moeten worden in rationalisatie en ver mindering van de zware belastingdruk, zodat de kostprijs een verlaging kan ondergaan, het geen prijsdaling ten gevolge moet hebben. Geen nieuwe loonronde, maar een verder gaande prijsdaling kan verlichting brengen in de moeilijke omstandigheden van de mil- lioenen Nederlandse mannen en vrouwen, die thans meer dan ooit te voren elk dubbeltje moeten omkeren alvorens het uit te geven. 't Voorjaar is in 't land gekomen Op de eerste dag van Mei, Menigeen maakte een tochtje Naar de bossen en de hei. Velen togen op die Meidag Naar het Koninklijk Paleis En vervolgden door de bossen, Op die mooie dag hun reis. Ook wij reden langs Soestduinen, „Zomers-Buiten", door het groen, Om vervolgens langs de Blokhut Ook Den Dolder aan te doen. Langs de spoorbaan loopt een wegje, Achter 't Soesterbergse kamp, Vroeger zat die weg vol kuilen, Maar nu is t een ware ramp. Al die gaten ging men dichten, Maar ze bakten het daar bruin, Scherpe rommel, glas en scherven, Met een beetje afbraakpuin. Alle fietsers moesten lopen, Fietsen déér dat lijkt naar niets, 'k Zag er vele lekke banden, Iedereen droeg er zijn fiets. 'k Vroeg een man, die langs de weg stond, Hebben ze hier soms de kolder Ben je gek zei deze lachend, Je bent hier toch in.Den Dolder Y E. VaN EEDEN. prachtige fruitmand en de rivaliteit tus sen Soest en Soestdijk op een gezonde wijze tot uiting kwam. Soest droeg de ere-palm weg en al waren enigen het niet geheel eens met de toewijzing der punten, het bleef toch een sportieve wedstrijd van de geest. De spraakwaterval, die na de pauze werd gehouden en waarbij twee minuten moest worden gesproken over de band tussen Oranje en Nederland, viel zeer in de smaak. Ditmaal bleek de vrou welijke deelnemer het minst haar mond je te kunnen roeren. De avond werd door Ds. Leenhouts met dankgebed besloten, nadat de aanwezi gen hadden gezongen: Dankt, dankt nu al len God. CADEAUTJES VAN DE WINKELBEURS. Op de folders, welk wij aan onze stand afgegeven hebben, zijn de volgende prij zen gevallen: 235 theemuts, 943 schoor steenloper, 1231 voetkussen, 1625 tafel kleedje, 2040 theemuts, 2832 kamer Bala tum (pl.m. 7 meter), 3025 theemuts, 3636 kleedje, 3851 schoorsteenloper, 3968 thee muts, 4028 cocosmatje, 4236 Corridormat. De prijzen zijn af te halen aan onze zaak: Woninginrichting Ton Beuken, Soester- bergsestraat 1, Tel. 2180. DE 1 MEI-VIERING. In verband met de viering van de verjaar dag van H.M. de Koningin, op Maandag j.1., vond de 1 Mei-viering van de Partij van de Arbeid, afdeling Soest, Dinsdag 2 Mei plaats. Vele leden waren 's avonds in de zaal van Eemland bijeen, toen de voorzitter, de heer K. de Haan, deze feestelijke bijeen komst opende met een welkomstwoord en een korte inleiding. Nadat het zangkoor „Kunst na Arbeid" uit Baarn enige socialistische liederen ten gehore had gebracht, werd de film ver toond, welke het afscheid te zien gaf, dat het congres van het N.V.V. aan de schei dende bestuursleden E. Kupers en C. v. d. Lende bereidde. Vervolgens sprak Mr. G. van 't Huil, oud- voorzitter van „Nieuwe Koers", die een duidelijke uiteenzetting gaf van de bete kenis der 1 Mei-viering. Na de peuze draaide de Amerikaanse speelfilm „Hoog bezoek" met Gary Grant in de hoofdrol. Het programma werd be sloten met het weder optreden van het zangkoor. OVERDRACHT ZERK. De zerk, die onlangs op het graf van Ds. Verkerk geplaatst werd, zal op 'Zater dag 13 Mei a.s., des middags om half vier, in de aula van de Herv. begraafplaats aan de familie worden overgedragen. Dit sa menzijn is voor ieder toegankelijk. GRATIS ANTHRACIET. In de stand van Sukel's Brandstoffenhan- del op de Winkelbeurs was een stuk an- thraciet opgenomen, dat wel ietwat te groot was voor onze haarden en kachels, doch waarvan de bezoekers het gewicht mochten raden. Thans blijkt, dat niemand het juiste ge wicht, n.1. 95 K.G. en 6 ons, had geno- teerd. Wel bleken de heren M. Woud, Middel wijkstraat 38 en D. v. d. Broek, Becke- ringhstraat 32, met een gewicht van 95% K.G., goede schatters te zijn. Zij zagen zich elk een H.L. anthraciet toegewezen. HOE DE DUIVEN VLOGEN. De Postduivenvereniging „De Zwaluw" hield j.1. Zondag de eerste wedvlucht van het seizoen vanaf Venlo, afstand 110 k.m. In concours waren 632 duiven, welke te 8.30 uur met Z.W. wind werden gelost. De eerste duif arriveerde om 10 uur 2 mi nuten 32 seconden. De houders der 5 eerst aankomende dui ven waren: Sj. Rijksen, S. van SoesT, A. van Slooten, Mej. G. Zimmerman en G. H. d. Broek. Ook de Postduivenliefhebbersvereniging „De Vriendschap" hield over dezelfde af stand een wedvlucht met 293 duiven. De eerste duif kwam aan om 10 uur 4 min. 9 sec. binnen en bereikte een snelheid van 1165,5 meter per minuut. Hier waren de houders der 5 eerstaanko- mende duiven: W. Nieuwenhuis, G. Hooij- er, J. Mulder, G. Teeken en Th. de Muinck. VREUGDEVUUR GAAT NIET DOOR. Het vreugdevuur, dat hedenavond zou worden ontstoken op een terrein aan de Ossendamweg, zal, als gevolg van techni sche omstandigheden, geen doorgang heb ben. FEESTAVOND „BEATRIX". De grote zaal van St. Jozef liep Maandag avond stampvol, velen moesten zelfs te leurgesteld naar huis terugkeren, omdat er geen plaatsen meer waren, zóveel be langstelling was er voor de feestavond, die de Chr. Nat. Oranjevereniging „Bea trix" had georganiseerd. De voorzitter, de heer Th. Scheurwater, sprak in zijn ope ningswoord zijn vreugde uit over deze massale opkomst en stond vervolgens stil bij de betekenis van het Oranjehuis voor ons volk. God heeft ons zeer gezegend met een vorstin en onze dank moet dan ook uitgaan tot Hem, Die het boek der his torie schrijft. Het zangkoor „De Roepstem" trad enige malen voor het voetlicht om, onder leiding van haar directeur, de heer G. den Broe der, een aantal liederen te zingen, terwijl er ook samenzang was. Er werd gede clameerd door de heren C. Brouwer en Anne Holtrop, ernst zowel als luim. De familie-competitie, waarbij twee groepen van zes personen elkaar bekampten, bracht spanning, omdgt het ging om een VOORJAARS-APPèL CHR. NATIONAAL VAKVERBOND. Op Zaterdagmiddag, 13 Mei a.s., wordt in de Pekingtuin te Baarn een Voorjaars- Appèl gehouden, uitgaande van de Chr. Besturenbond uit het Gooi en omstreken. Als sprekers hopen op te treden de heer H. Oudekerk, Secretaris-penningmeester Chr. Landarbeidersbond en de heer K. de Boer, secretaris Chr. Nationaal Vakver bond. Slotwoord door Prof. J. H. Bavinck. Verder zal medewerking worden verleend door het Harmonie-Orkest „Prinses Ire- uit Huizen en het Dubbelmannen- kwartet „De Spadumakwa's" uit Spaken burg-Bunschoten. GEVONDEN VOORWERPEN. Boodschappentas, inh. portemonnaie met geld, duozitting, kinderkousje, dubbele rij wieltas, witte gvmnastiekschoen, 10 ge schaafde latten, bruine lederen portemon naie met inhoud, militaire veldmuts, b rui- ne met astrakan gevoerde handschoen, bos latten, hond (Dobberman Pincher), heren rijwiel, paar wollen kinderwantjes, hon den halsband met penning, gekleurde sjaal, enige bescheiden w.o. diploma s en getuigschriften, rode balpoint, zakkam in etui, herenrijwiel, portemonnaie met 35 ct., grijs kinderregenjasje, busje met 20 kwart j es* Inlichtingen Woensdag en Zaterdag, van 2 tot 4 uur, aan het politiebureau. LET OP UW GRASLAND. De landbouwers worden gewaarschuwd, dat practisch in alle percelen grasland, gelegen aan weerszijden van de spoorlijn Baarn-Amersfoort, zeer veel emelten voor komen, waardoor een slechte grasgroei het gevolg is. De bestrijding is uit te voeren door per H.A. 1 K.G. Parijs groen met 25 K.G. tar wezemelen ofwel 3 K.G. Hexa-melt met 25 K.G. tarwezemelen te strooien. Dit moet eerst droog worden gemengd, waarna pl. m. 0,6 liter water per K.G. tarwezemelen wordt toegevoegd en knedend een fijn kruimelige massa wordt verkregen. Dit product moet tegen de avond worden uitgestrooid, als een warme nacht ver wacht wordt. Let wel Parijs groen is een sterk maaggif en mag dus niet gezaaid worden als er vee in het weiland loopt. NED. VROUWEN ELECTR. VER. Voor een overvolle zaal, in Astoria te Baarn, hield Mej. Boender, demonstratri- ce van Calvé te Delft, Dinsdag een demon stratie en lezing voor de N.V.E.V., afde ling Eemland. Over de bereiding van saolie deelde spr. o.m. het volgende mede: Slaolie wordt bereid uit pinda's, die uit de tropen komen, veelal uit Frans West- Afrika. Om een goed product te verkrij gen zijn goede grondstoffen nodig, die door het vervoer niet mogen leiden. De nootjes zouden kunnen bederven door lucht, licht en water, maar worden be schermd door hun harde dop. Aangezien zij echter zonder dop veel min der scheepsruimte innemen, verzendt men ze tegenwoordig gedopt. Daardoor komt het, dat nu nog niet de vroegere extra kwaliteit bereid kan worden. Mej. B gaf daarna een korte uiteenzetting, hoe de b-.-reiding plaats heeft. Wanneer de pinda's in de fabriek komen, worden zij door een machine, die enige meters hoog staat, door een zuigbuïs opge zogen, waarna ze in een schudzeef belan den, die het vuil verwijderd. Na deze zuivering worden ze gewogen en naar de opslagplaatsen vervoerd, in af wachting van verdere bewerking, is die tijd aangebroken, dan gaan ze naar het oliegebouw om gepeld te worden, hetgeen geschiedt door een machine, welke het best vergeleken kan worden met een man gel. De stalen rollen zijn voorzien van ribben, waartussen de noten, via trechters, doorgevoerd worden en op een lopende band, gescheiden van de doppen, worden opgevangen- De nootjes zijn dan nog heel en blijven achter. De rode velletjes wor den weggeblazen. Door een steenlezer wor den de noten van steentjes en dergelijke gereinigd en in 5 of 6 stukjes gebroken. Dan komen de noten in filterpersen (ijze ren ramen met doek bespannen) en wordt de olie er uit geperst, eigenlijk gewron gen. De eerste keer wordt er weinig kracht bij het wringen gebruikt en blijft 20 ~°/o olie in de noten achter. Deze per sing geeft de eerste kwaliteit slaolie. De tweede keer worden de noten verwarmd en krachtiger gewrongen. Hieruit ontstaat de tweede kwaliteit. Deze wordt voor de margarine-fabricage gebruikt. De rest, welke nog ongeveer 6 °/o olie bevat, dient tot veevoeder. U ziet, de pinda moet een uitgebreide be werking ondergaan alvorens ze als prima slaolie in de fles in de keukenkast prijkt. Na deze zeer belangrijke lezing, ging mej. B. over tot het bereiden van flensjes en andere lekkernijen. Voor een cake, die niet gebakken behoeft te worden, gebruikte zij Delf ia. Dit is co- cosvet met een zeer laag smeltpunt, c.a. 36/37 graden, dus lichaamstemperatuur. Het is daardoor zeer geschikt voor berei ding van zo'n cake, omdat dan de vet- smaak ontbreekt. Delfrite is slaolie in vaste vorm met een veel hoger smeltpunt en geschikt als fri tuurvet MET MUZIEK DOOR 'T LEVEN. Het City-Theater heeft deze week één der films met 's werelds meest beroemde jon genskoor, de Wiener SangerKnaben, op haar programma staan. Velen zullen zich deze producten, die wel een zeer bijzondere plaats tussen de mu- ziekfims innemen, kunnen herinneren en graag hun kennismaking met de jeugdige zangers willen hernieuwen. „Met muziek door 't leven", welk vroeger onder de titel „Singende Jugend" in ons land vertoond werd, is de geschiedenis van de kleine Toni, een wees, die zijn moe der in het leven zoekten vindt. Naast ontroerend spel en echte Weense humor krijgen wij volop gelegenheid de Wiener Sangerknaben te beluisteren en het is volkomen gerechtvaardigd om de ze zeldzame film in vele opzichten iets uitzonderlijks te noemen, waarvan alle mensen, van welke richting en opvatting zij ook mogen zijn, kunnen genieten. LAVVNTENNIS. Voor de competitie 4e klasse West speelde Zondag de L.T.C. „Soest" 1 in het Van Lennep's Sportpark tegen T.C.U. 3 uit Am sterdam. Soest behaalde een gedecideerde overwin ning door dit Amsterdamse team met 8-0 te verslaan. De gedetaileerde uitslag is: SOEST 1 - T.C.U. 3 Heren enkelspel: F. A. Mud-B. Vogels 6-3, 6-4. G. v. d. Poll-A. Hillege 9-7, 6-3. Dames enkelspel: Mej. R. Segers-Mej. T. Bloothoofd 6-4, 7-5. Mej. J. Poot-Mej. C. Bergkamp 6-4, 6-1. Gemengd dubbelspel: Mej. C. Rupert en F. A. Mud-Mej. C. Bergkamp en B. Vogels 6-3, 6-2. Mej. R. Segers en G. v. d. Poll- Mej. M. Meijer en A. Kerstjens 6-4, 4-6, 6-0. Vorige week is in de Tweede Kamer het voorstel aangenomen om onze geallieerde vrienden en bevrijders, de Canadezen, een van onze beroemdste schilderijen aan te bieden, als een uiting van dankbaarheid, die het Nederlandse volk voor het Cana dese volk voelt. Naar mijn smaak is dit, vijf jaar na de bevrijding, wel een beetje weinig vlot, maar het is altijd nog beter laat dan nooit. Wanneer onze Tweede Kamer het ooit over iets eens is geweest, is het wel over de keuze van dit geschenk. In Ca nada waardeert men bovenal de schilde rijen van Hobbema en het door onze re gering uitverkoren stuk van deze schil der is het beste stuk wat we bezitten. Onze regering meende terecht, dat we niet met „een iets mindere dan de beste", maar met de allerbeste moesten komen, wanneer wij onze dankbaarheid tegenover het Canadese volk, dat zijn de vaders en de moeders, die hun kinderen gaven voor onze bevrijding, wilden tonen. Het is daarom zo jammer, dat een van onze meest vooraanstaande verenigingen bezwaar tegen deze schenking meende te moeten maken. Zij vond, dat wel volstaan had kunnen worden met ,,'n iets mindere Hobbema" en dat wij best eens hadden kunnen rondkijken op veilingen. Buiten het feit, dat ik dit erg zielig vind, is het toch wel een teken hoe vlug we ver geten. Hoe vlug we zijn vergeten, dat we in 1943 en 1944 graag het hele Rijksmu seum, 't Stedelijk museum en de inhoud van het Mauritshuis, met alle Hobbema's, Rembrandt's enz. enz. zouden hebben ge geven, wanneer wij daarmee onze vrij heid zouden hebben kunnen kopen. Alle schatten van alle musea kunt u voor mijn portie cadeau krijgen, wanneer ik ze niet in vrijheid kan bezichtigen. Daarom vind ik het een nare wanklank, dat deze vereniging in een persconferen tie te kennen gaf: „dat het zonde was- zo'n mooi stuk, als deze Hobbema, cadeau te doen aan Canada". Herwonnen vrijheid en schuldafdoening wordt blijkbaar niet door iedereen even hoog aangeslagen. H. OEKMAN Heren dubbelspel: F. A. Mud en G. v. d. Poll-A. Hillege en A. Kerstjens 6-1, 6-0. Dames dubbelspel: dames J. Poot en C. Rupert-dames T. Bloothoofd en M. Meijer 6-4, 2-6, 6-3. Soest 2 was voor de 4e klasse V/est afde ling 37 te Amsterdam op bezoek bij Mete oor 3 en wist eveneens te winnen en wel met 1-7. De gedetailleerde uitslag is: METEOOR 3 SOEST 2 Heren enkelspel: F. N. Mooihuysen-P. Nij- hoff 1-6, 1-6. R. Drabbe-B. Hoorn 2-6, 0-6. Dames enkelspel: Mej. v. d. Vrande-Mej. D. Wilmink 4-6, 2-6. Mej. Schmidt-Mej. L. v. d. Berg 6-4, 2-6, 6-3. Gemengd dubbelspel: Mej. Besseling en F. N. Moolhuysen-MejD. Wilmink en P. Nij- hoff 7-9, 8-6, 3-6. Mej. v. d. Vrande en R. Drabbe-Mej. L. v. d. Berg en H. de Graaf 2-6, 4-6. Heren dubbelspel: R. Drabbe en F. Mool- huysen-P. Nijhoff en H. de Graaf 1-6, 3-6. Dames dubbelspel: dames Besseling en Schmidt-dames Wilmink en v. d. Berg 9-7, 4-6, 1-6. GEBOREN. Emma Elisabeth, dochter van R. Oosterbeek en J. Boers, Den Blieklaan 47 Johanna Cornelia Maria, dochter van J. v. d. Heuvel en M. A. Kooloos, Veen- zoom 2. Aart Cornelis, zoon van C. v. d. Zouwen en C. de Kruijk, da Costalaan 11. Maria Wilhelmina, dochter van J. C. Hart man en A. P. M. Kuijer, Kerkpad N.Z. 15. Cornelia Sophia, dochter van J. v. Brum- melen en J. v. d. Veer, Ferd. Huycklaan 4c. Daniël, zoon van C. C. Dekking en P. v. d. Meeberg, Vinkenweg 20. Agnes Bea trix, dochter van C. L. Post en J. J. Zui- dema, plartmanlaan 52. Gerda Klasina, d. van G. J. v. d. Brink en K. Eefsting, Pr. Hendriklaan 8. Martina Jacoba, dochter v. G. A. Hagen en A. M. v. d. Heiden/ H. Blaeckweg 6. Geertje Cornelia Maria, dochter van P. Visser en A. den Toom, Julianalaan 57. Maria Constantina, doch ter van C. Vermont en M. H. Hasselbach, Soesterbergsestraat 3. Jannetje Hendrika Jacoba, dochter van H.Grift en T. Vlaan deren, Beckeringhstraat 12. Stephanus Paulus Mari, zoon van A. P. Stokhof de Jong en A. M. W. Sinnige, Kerkpad Z.Z. 31. Sylvia Yvonne Henriëtte, dochter van H. Frank en G. E. v. d. Berg, Pelikaan- weg 1. ONDERTROUWD. G. Roelofsen, 34 jr„ chauffeur, Duinweg 23 en G. Broek, 31 jr„ Bosstraat 179. E. van Voorthuizen, zonder ber„ Julianalaan 15 en E. van Eek, Apel doorn. GEHUWD. A. van Dijk, 29 jr„ suikerbew. en C. M. Kool, 26 jr„ Spoorstraat 9. C. P. Majoor, 29 jr„ best. P.T.T. en F. Rouwen daal, 22 jr„ Beckeringhstraat 21. J. G, Lieverse, 27 jr„ ambt. ter secretarie en G. A. M. Rokebrand, 26 jr„ Voorschoten. E. Som de Cerff, 34 jr„ Autospuiter en W. A. C. L. L. Rijnja, 37 jr„ Eemstraat 12. W. H. Steninga, 23 jr„ bakker en C. W. N. Meffert, 22 jr„ Eigendomweg 85. A. H. van Nieuwkerk, 28 jr„ meubelhandelaar en A. v. d. Flier, 26 jr„ Amersfoort. J. H. v. d. Linde, metaalbew. en J. A. Kaats, Beukenlaan 90. OVERLEDEN. Josephina J. P. Geerts, 56 jr„ geh. met L. H. v. d. Crommenacker, Julianalaan 72. Johannes Wark, 9 jr„ Am sterdam. Hendrika W. Hoogendak, 81 jr„ wed. van J. C. Kooge, Van Lenneplaan 4. Wilhelmina Nales, 73 jr„ wed. van H. Vóórhaar, Beetzlaan 84.

Soester Courant | 1950 | | pagina 1