Nieuws uit Indonesië* Zonnestraal-collecte. Barmhartigheid voor de zwakke evenmens. SOEST. Een „gatt" in dc Tolmuren? SOESTERBERG. IN DE HOEK. UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT - SOESTDIJK Burgerlijke stand. VRIJDAG 19 MEI 1950. 26e JAARGANG No. 39. SOESTER COURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. UimanVan Weedestraal U Telefoon 2566 - Giro 126156 Abonn. per kwart, 1.50 - per post 1.75. Laten we eens voor de spiegel gaan staan lezer, met de krant nog in de hand, waar in we allemaal lazen wat er allemaal wel gebeurde in Indonesië sinds het Unie- Statuut. Het optreden van Westerling, de arres taties van de sultan en van Aziz, de onge regeldheden in Makassar, nu weer de strubbelingen op Ambon en daartussen door veel moorden op Nederlanders, waar we niet zo heel veel en op een paar Ame rikanen, waar we heel wat meer van hoor den. Verder een serie arrestaties, stakin gen om niets en ten slotte het weer ge regeld optreden van rampokkers en, meer officieel, het optreden van legercomman danten, die hun onkosten maar vast goed maken bij de ondernemingen. Zeg nu eens eerlijk: zien wij in dit alles niet een weinig leedvermaak weerspie geld Toen de Nederlanders er -nog wa ren had je die dingen toch maar niet. Nee, allicht niet. Het vrije politieke leven in Indonesië werd immers voor een be langrijk deel al aan banden gelegd vóór het zich kon ontplooien Is het dan te verwonderen, dat al die problemen, die de Indonesische binnenlandse politiek nu be springen en op een manier tot uiting ko men, die ons Westerlingen, die al zo lang in de tredmolen van het staatsapparaat meelopen een laatdunkend lachje ontlokt? Wie kenden de problemen De Neder landers. Wie konden die prooiemen oplos sen De Nederlanders. Wat deden de Nederlanders Een allerbescheidenste motie in de Neder landse Volksvertegenwoordiging om tot enige medezeggenschap te geraken het was een verzoek om na te gaan óf, en zo ja, op welke wijze men zou kunnen ko men tot een eerste begin tot meerege- ren werd verworpen. Is het dan wel gerechtvaardigd, dat wij met leedver maak en laatdunkendheid neerzien op de stuntelige manier, waarop een gemeen schap, die men zo lang onmondig liet, nu z'n eigen boontjes ziet doppen De Chinese vrouwen bonden vroeger hun voeten in, waardoor ze moesten lopen op misvormde klompjes vlees. Wat zou men zeggen als men zulke vrouwen eens een horde-loop had laten houden met langs de lijn normale mensen, die zich op de dijen slaan van plezier om de stumperige wezens, die zich daar voortbewegen Nu moet men de Indonesiërs ook niet be kijken als duifjes zo rein en als lammetjes zo1 onschuldig. Zo ligt de zaak niet. Er is door Nederland veel gedaan wat land en volk daar ten goede kwam en wat een voorbeeld is geweest voor andere kolonia le mogendheden, maar het kardinale punt was, dat men het deed zonder het volk. "foen in het laatst van de 19e eeuw en in het begin van de 20e eeuw de eerste stem men opgingen om gezamenlijk met de in landse ingezetenen en, natuurlijk, aanvan kelijk onder leiding van Europeanen deze dingen te gaan doen vóór en dóór de in landers, sloeg men die stemmen in de wind en voor zover dat niet het geval was werd het meer een bemoederen dan een opvoeden. Vergetende dat men grote kin deren niet kan blijven behandelen als zui gelingen op straffe van het feit, dat ze zich balorig afwenden. Voegt men daarbij, nog de laverende po litiek van de regering na de bevrijding, nu eens vechten, dan eens praten, dan weer eens beschoolmeesteren, dan kan men zich voorstellen, dat men het nu in Indonesië liever zelf doet, al gaat het dan ook tienmaal rotter dan met Nederlanders. Natuurlijk kan dat niet zo blijven. Als die bui zijn tijd heeft uitgeduurd zal de Ne derlander er opnieuw aan te pas komen als hij er zijn plaats kent en niet meer de „knappere blanke" uithangt. daarbij echter een woordje meespreken. Er moet niet alleen worden gelet op de daad, maar ook op de dader. Op zijn aard of karakter en op zijn algemeen gedrag. Op het milieu, waarin hij is opgevoed en tijdens de misdaad verkeerde. Op zijn vriendenkring en op de omgang der men sen bij zijn werk enz. Maar ook op even tuele verzachtende omstandigheden, die in aanmerking genomen kunnen worden. Dit alles serieus te onderzoeken en te rap porteren aan de rechterlijke macht, be hoort o.m. tot de taak der Reclassering. Zeker, er zal in de regel gestraft moeten worden. De vraag is maar hoe, op welke wijze en in welke mate. Straf brengt on herroepelijk vrijheidsberoving met zich, hetzij in een cel of inrichting, hetzij door onder toezicht stelling van de reclasse ring (patronaat). Wanneer zij dit mogelijk of wenselijk acht, verklaart de reclassering dit toezicht op zich te willen nemen. Er volgt dan in den regel een voorwaardelijke veroor deling (V.V.), met een bijzondere voor waarde, waarop de patroon streng acht moet geven. Is de delinquent in overtre ding, dan moet dit worden gerapporteerd fen kan de bepaalde gevangenisstraf vol gen. Bij een drankdelict kan de voorwaarde inhouden verplichte geheelonthouding, b.v. aansluiting bij een drankbestrijders- organisatie en verbod van kroegbezoek. Volgt er celstraf of d.g., dan is het de re classering, die de gevangene op geregelde tijden een bezoek brengt en voorbereid of geschikt tracht te maken voor zijne wederopneming in de Maatschappij, vol gens de zedelijke of religieuze opvattin gen van de reclasseerder. Vandaar de ver deling der verschillende richtingen in de verenigingen voor de reclasseringsarbeid, waarbij vanzelf steeds rekening moet wor den gehouden met het geloof en de rich ting, voorzover die aanwezig is van de reclassant. Is de straf verstreken, dan tracht de re classering weer een passende betrekking voor hem of haar te vinden. Ook kan zij voorstellen doen tot een vroe gere of voorwaardelijke invrijheidstel ling (V.I.). Verder is er een voorzorg in Consultatiebureaux en de verpleging of opvoeding in asyls of stichtingen van barmhartigheid. Ieder, die enig begrip heeft wat het „zit ten" niet alleen voor de betrokkenen, maar ook zeer sterk voor de naaste fa milieleden betekent, zal ook begrijpen, welk een immens leed of smart de re classering tracht te verzachten. Maar voor deze geheel vrijwillige en be langeloze liefdedaden is toch veel, zéér veel geld nodig, wegens organisatie-, ou tillering- en verplegingskosten. Daarom, geachte medeburgers, geeft gul, uit een medelijdend hart C. BUITENDIJK, Secretaris van het Com. v. Uitvoering. P.S. Er zijn nog veel collectanten nodig. Wie helpt er nog mee Morgen is er een collecte, Deze keer is 't „Zonnestraal" Dat Uw offer weer komt vragen, Dus U geeft toch allemaal? 't Sanatorium, hoe groot reeds, Bouwt een vrouwenpaviljoen En een afdeling voor zieken, Die staan in de kinderschoen. Binnenkort moet daar ook komen 'n Afdeling voor Chirurgie En de zorg voor al die zieken Heeft toch ook Uw sympathie „Zonnestraal" bestrijdt een kwart eeuw De gevreesde T.B.C.; Geef een feestelijke gave Bij dit zilver Jubilé Beter geven dan ontvangen Moet het motto voor ons zijn; Geef dus morgen aan die zieken: 'n Zonnestraaltje Zonneschijn E. VAN EEDEN. De ondergetekenden verklaren gaarne, dat zij de Nationale Reclasseringscollecte, voor alle gezindten, in de gemeente Soest, te houden van 5 tot en met 17 Juni a.s., van harte aanbevelen. Mr. S. P. Baron Bentinck, burgemeester. J. v. d. Arend. Wethouder van Financiën. K. de Haan, Wethouder van Soc. Zaken. W. G. van Zadelhoff, Wethouder van Openbare Werken. Verder, ook alphabetisch: Ds. L. de Bruyne. Mej. E. J. Jolles. H. Kleijn. Ds. D. van Krugten. Mevr. Wed. S. G. Landweer-de Visser. Ds. A. A. Leen- houts. G. J. Nijhoff. M. van Veeren, nota ris. W. M. Voss, pastoor. K. Wiersema. N.B. Voorzover er iemand van een be paalde richting niet in dit comité is opge nomen, is dit te wijten aan een z.g. ,,be- ginselbezwaar." WAT DOET DE RECLASSERING Er is ons gebleken, dat tal van mensen niet goed weten wat reclasseren is, of wat de reclassering doet. Ter inlichting daarom het volgende: Het recht moet zijn loop hebben. De mis daad moet worden gestraft. Vandaar de Wetboeken van Strafrecht en de Rechter lijke Macht. Dat is een eis van een goede rechtsorde of van morele normen en dat vordert ook het belang van de menselijke samenleving. Rechtvaardigheid, billijk heid en barmhartigheid mogen en moeten Tot de vele nobele, doch weinig resultaat op leverende strevingen, waaraan onze tijd zo rijk is, behoort ook het voornemen om een gat in de tolmuren te breken door middel van de GATT. Dit woord is de afkorting van de „General Agreement on Tariffs and Trade", d.i. de Algemene Overeenkomst inzake In voerrechten en Handelsverkeer. Aan deze overeenkomst wordt sinds 1947 gewerkt, eerst in Genève, later in het stadje Annecy in Frankrijk, terwijl voor dit jaar een bijeen komst op het programma staat in Torquay in Engeland. De bedoeling van deze bespreking is in gezamenlijk overleg de invoerrechten en invoerregelingen te herzien teneinde een gro tere onderlinge handel mogelijk te maken. Bij de voorlopige besprekingen is reeds ge bleken, dat de landen, die hieraan deelnemen verdeeld kunnen worden in twee groepen, nl. die met hoge en die met lage invoerrechten. Nederland is een voorbeeld van lage invoer rechten en de voorzitter van de Nederlandse delegatie, de heer D. P. Spierenburg, heeft er daarbij de aandacht op gevestigd, dat ons land alleen de invoerbeperkingen kan ophef fen, wanneer ook de landen met hoge invoer rechten dat tegelijk doen en eveneens tegelij kertijd die invoerrechten aanpassen bij de ta rieven van de andere groep. Als dat niet ge beurt zou deze laatste groep dadelijk in moei lijkheden komen, daar zij open zouden komen te liggen voor invoer uit de landen met hoge invoerrechten, doch daarentegen naar die lan den niet zouden kunnen exporteren. Het standpunt van onze gedelegeerde werd op de conferentie gedeeld door België, Luxemburg, Noorwegen, Zweden en Finland. Intussen heeft de Amerikaanse regering een lijst van 2500 producten samengesteld, die in bespreking zullen komen, maar het zal van de houding van het Amerikaanse bedrijfsleven voor een groot deel er van afhangen, of de handel inderdaad gemakkelijker zal worden gemaakt. Wat de Europese landen betreft, die vinden elkander wel naarmate hun productie zich herstelt, de kwaliteit van hun artikelen beter wordt en de tekorten op de handels balansen verminderen. GROOT JEUGDORKEST OP TOURNEE. Het groot Jeugdorkest, onder leiding van de heer G, Rooda, zal Maandag 22 Mei op verzoek spelen in het militair sanato rium „De Lichtenberg" te Amersfoort. RODE KRUIS-COLLECTE. In de laatste week van Mei en in de eerste week van Juni houdt onze plaatse lijke afdeling van het Rode Kruis de grote jaarlijkse inzameling. Behalve de verzorging van gewonde en hulpbehoevende soldaten en burgers in oorlogstijd heeft het Rode Kruis ook vele vredestaken, waaronder de bloedtransfu siedienst; inrichting van hulpposten langs de wegen en de stranden; sociale zorg in hospitalen door werktherapie voor inva lide militairen en burgers; medische hulp aan de getroffen bevolking in Nieuw-Gui- nea; moedermelkdienst voor ondervoede zuigelingen; directe hulp bij rampen en grote ongelukken; bijstand in het vervoer van gewonden, zieken en invaliden; uit stapjes voor ouden van dagen; vriend schap, hulpvaardigheid, hygiëne en jeugd E.H.B.O. door het Jeugd Rode Kruis; pakketten voor hulpbehoevende landgenoten in den vreemde; noodhospita len; hoornvliesoverbrenging voor blinden enz. enz. Alles moet worden bekostigd uit vrijwil lige bijdragen. Ook Uw bijdrage is on misbaar. Geeft daarom wat U missen kunt. Geef gul VEROORDEELD. Op 16 Maart j.1. werd een auto van de taxi-ondernemer G. Klomp alhier aange reden op de Schrikslaan, hoek Vinken- weg door een vrachtauto van de firma R. uit 's Graveland. De bestuurder van de vrachtauto gaf daarbij het verkeer van rechts geen voor rang, met het 'gevolg, dat de taxi totaal verloren ging. Dezer dagen stond de vrachtauto-bestuur der voor dit feit terecht. De Ambtenaar O.M. was slecht te spreken over een der gelijke manier van rijden en de niet malse schrobbering resulteerde in een eis van 60.boete of 10 dagen, benevens in trekking van het rijbewijs gedurende 3 maanden. Verdachte gaf volkomen toe, ter plaatse niet te hebben opgelet, omdat hij een win kel zocht. Hij vroeg echter clementie in zake het intrekken van zijn rijbewijs. De Kantonrechter verdisconteerde in zijn eis de deemoedige houding van verdachte en het vonnis werd J 60.of 10 dagen. ALGEMENE LEDENVERGADERING NED. RODE KRUIS. Wij herinneren nog even aan de jaarver gadering van de leden van het Nederl. Rode Kruis, afdeling Soest-Soesterberg, hedenavond (Vrijdag), te 8 uur, in hotel „De Gouden Ploeg". VOORJAARSTENTOONSTELLING VAN „DE EEMSTREEK". In het St. Ludgardisgebouw wordt mor gen, Zaterdag 20 Mei, een Voorjaarsten- toonsteling van leden der werkgroep van schilders en tekenaars „De Eemstreek" geopend. Een ballotage-commissie, gevormd door de beeldende kunstenaars, de heren Cuno van den Steene, Weiman en Gerard van Weiland heeft de inzendingen der leden beoordeeld en die werken afgewezen wel ke voor een expositie ongeschikt zijn. De aquarellen, schilderstukken en teke ningen, welke van 20 Mei tot 4 Juni in het St. Ludgardisgebouw zijn te zien, zijn dan ook werken die verantwoord zijn, zodat een bezoek aan deze expositie aanoevolen kan worden. Trouwens de namen van de Baarnse ex posanten, zoals Frans Hollaardt, Beint Mankes, Mevr. van de Fleer Ladèr, Eric Bauknecht en Jaap de Ruig staan er borg voor, dat op deze Voorjaarstentoonstelling iets goeds te zien zal zijn. Ook de Soester kunstschilders, waarvan we slechts Peet Vissers en Sebo Detmers noemen, hebben verscheidene kunstzinnige werken inge zonden, die de publieke belangstelling verdienen. Naast schilder- en tekenwerk wordt op de tentoonstelling ook enig beeldhouwwerk en een zeer merkwaardig weefsel van een Soester kunstenaar geëxposeerd. Onze burgemeester, Mr. S. P. Baron Ben tinck, zal Zaterdagmiddag, te 3 uur, deze Voorjaarstentoonstelling openen. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Zondag a.s. is geopend Apotheek „Soest", Soesterbergsestraat 8. GESLAAGD. Voor het examen van de Centrale Bond van Leraren en Leraressen te Baarn, slaagden voor het diploma machineschrij- ven de dames E. C. P. de Vries, J. Hette- ma, J. M. Versteijne, J. J. Wils en C. A. v. d. Brink-Rasch en de heren G. v. d. Hoek en W. Hakse. Voor stenografie Nederlands, 130 letter grepen, systeem Groote, slaagden de da mes J. M. A. Nooteboom, A. L. Wasterval en Y. Borst en de heren J. J. v. d. Hoek en R. Robert. Zowel voor het Associatie examen als voor het examen van de Ver. van Leraren, slaagde voor het diploma Engelse handels correspondentie, Mej. Graffner. Allen waren leerlingen van het Handels instituut „Practicum" te Soest. LAWNTENNIS. Het eerste team van de L.T.C. „Soest" speelde Zondag te Amsterdam tegen Dash 8 en wist deze ontmoeting met 2-6 te win nen. De gedetailleerde uitslag is: Heren enkelspel: H. Kirchheiner-F. A. Mud 4-6 2-6. J. v. d. Meer-Hohr-G. v. d. Poll 6-3 2-6 7-5. Dames enkelspel: Mevr. Schnertz-Mej. R. Segers 6-4 6-4. Mevr. Van Straten-Mej. J. Poot 1-6 2-6. Gemengd dubbelspel: Mevr. Schnertz en J. v. d. Meer-Mohr-MejC. Rupert en F. A. Mud 4-6 4-6. Mevr. Van Straten en H. van Straten-Mej. R. Segers en G. v. d. Poll 6-2 1-6 4-6. Dames dubbelspel: Dames Schnertz en v. Straten-dames Rupert en Poot 5-7 3-6. Heren dubbelspel: Heren van Straten en Kirchheiner-F. A. Mud en G. v. d. Poll 2-6 3-6. Soest 2 speelde in het Van Lennep's Sportpark op eigen banen tegen N.W.T.L. 2 uit Amsterdam. In deze ontmoeting ble ven de Amsterdammers met 3-5 in de meerderheid. De totale uitslag is: Heren enkelspel: P. Nijhoff-C. de Haan 6-4 3-6 6-4. B. Hoorn-W. Louwman 6-2 6-2. Dames enkelspel: Mej. D. Wilmink-Mej. L. Aarts 6-4 6-4. Mej. L. v. d. Berg-Mej. N. Aarts 4-6 3-6. Gemengd dubbelspel: Mej. Wilmink en de heer Hoorn-Mej. L. Aarts en C. de Haan 4-6 6-1 3-6. Mej. L. v. d. Berg en C. Nijhoff-Mej. N. Aarts en W. Louman 4-6 3-6. Dames dubbelspel: Dames Wilmink en v. d. Berg-dames Aarts 8-6 1-6 3-6. Heren dubbelsnel: heren Nijhoff en Hoorn- heren de Haan en Louwman 8-6 1-6 3-6. HOE DE DUIVEN VLOGEN. De Vereniging „De Zwaluw" hield Zondag een wedvlucht vanaf Maastricht, afstand 150 k.m. In concours waren 645 duiven, die te 8.30 uur met N.O.-wind werden ge lost. Aankomst eerste duif 10 uur 46 min. 51 sec. Bereikte snelheid 1092,30 meter per minuut. Aankomst laatste prijswinnende duif, 11 uur, 9 min. 12 sec. De totale uitslag is: H. Gorissen 1 21 52 59 60 63 68 79. J. Herwaarden 2 38 93 100. J. Stalenhoef 3 4 36 41 54 72 104 111. P. Duijst 5 19 43 92. A. Waaijenberg 6 7 11 18 24 31 46 116. J. Kamerbeek. 9 62 113. J. v. d. Brakel 9 17. G. Roeten 10 12 69 99 125. H. Overbeek 13. L. van Klooster 14 35 95 138. G. Haks 15 108. A. Snijders 16 47 53 112. H. Onwe- zen 20 92. Mej. Zimmerman 22 56 88 151 158. G. H. v. d. Broek 23 37 58 94 101 127 128. J. Knoops 25. P. de Bes 26 135. ,N. van Veen 27 34 145. J. v. d. Brakel 28 50 76. A. Rijksen 29 42 48 90 109 141. A. van Asch 30 32 78 133 147 150. C. van Soest 33 75 82 91 120 137 161. H. Kriek 39 149. E. van Es 40. Sj. Rijksen 44 49 87 110 122 155 157 160. W. van Klooster 45 129. G. Coerman 51 74 132. H. J. Wester- veld 55 64 85. R. van Soest 57. W. Huur- deman 61. E. Veerman 65. K. Keja 66 152. G. Visser 67 121. P. Grift 70 84 123. W. Grift 71 86. C. van Brienen 73. A. van Slooten 80 89. P. van Brienen 81 107. J. Kramer 83. F. Limburg 77. N. Baltus 96 114 139 153. A. Dorrestein 97 126 134. A. Priem 98. J. Rausch 103 105. H. v. d. Kuil 106. C. Karsten 115 142. H. Westerveld 117 144. B. Roest 118. J. C. van Breukelen 119 159. W. Krijt 124. B. Oprins 131. H. Smit 140 146 154. A. van Soeren 143. C. de Goede 148. G. Verwoerd 156. De Vereniging „De Vriendschap" hield over dezelfde afstand met 293 duiven eveneens een wedvlucht. Aankomst eer ste duif 10 uur 51 min. Bereikte een snel heid van 1054 meter per minuut. Aan komst laatste prijswinnede duif 11 uur 9 min. 49 sec. De totale uitslag is: R. Koster 1 22 34 43. J. Rijnders 2 4 15 31 56. G. Hooijer 3 24 26. W. Roest 5 29. W. Nieuwenhuis 6 10 13 19 25 35 37 43 46 62. Th. Luvtelaar 7 63. G. Teeken 8 9 23 60 61 69. J. Kaats 11. H. Spikman 12 64. H. Klarenbeek 14 49. Th. de Muynck 16 17 30 41 45 59 68. G. Sukel 18 65. J. On- wezen 20 27 58. R. Kaats 21 52. G. v. d. Broek 28 57. E. Daatselaar 32 39 54 55 C. Dijkman 33 48 70. J. Mulders 36 71 73. G. Sikkelbein 38. J. Blankenstein 40. R. Bokma 44 50. G. Blom 47 67. J. Mets 51. WAARSCHUWING VOOR DE BESTRIJDING VAN DE APPELZAAGWESP. De eerste larven komen uit. Met de be strijding dient thans te worden begonnen. Vroeg bloeiende rassen móeten zo spoedig mogelijk worden bespoten. Middentijds- en laatbloeiende rassen bespuite men la ter, rekening houdende met de bloeitijd. De volgende middelen kunt U gebruiken: De vliegtuigongevallen in de afgelopen week, eerst in Noord-Brabant en een paai dagen later net buiten de bebouwde kom van Haarlem, hebben weer eens aange toond, dat het vliegen nog altijd een erg labiele kwestie is. Een botsinkje waarmee je op de begane grond alleen een terechtwijzing ontvangt, dat je uit je ogen moet kijken of waar bij naar je verstandelijke vermogens ge- informeerd wordt, heeft in de lucht meestal fatale gevolgen. In Brabant raakte twee vliegtuigen el kaar even. In Haarlem tast men omtrent de oorzaak nog in het duister. Zo was het vliegtuig er nog en even later was het ge schied. De schrik, die ooggetuigen beving en de vrees, dat het vliegtuig in een be woonde wijk was gevallen, bleek achteraf ongegrond, al scheelde het ook maar een haar. Ons mooie dorp vormt om begrijpelijke redenen en ook om z'n ligging een trek pleister voor de mensen van de luchtvaart. Er wordt vaak een stukje stuntvliegen cadeau gegeven, dat ons met ontzag voor de vliegers vervult. Wat mij betreft ook met een beetje afgunst. Vanzelfsprekend is het allernoodzakelijk, dat onze vliegers alle capriolen, die zij met hun „kist" kunnen maken, volkomen beheersen. We hebben pas een oorlog ach ter ons om deze dingen naar waarde te kunnen schatten. Maar, zij zouden ons toch een heel erg groot plezier doen, wanneer zij voor het oefenen een „ander stukje lucht" opzoch ten, waar beneden niet zoveel mensen wonen. Er bestaan trouwens, wanneer ik goed ben ingelicht, zowel voor het stuntvliegen als wat de minimum hoogte betreft, voor schriften. Sedert de oorlog wordt (iaar blijkbaar niet zo erg de hand aan gehouden en ik geloof, dat het geen overdaad zou zijn, wanneer de Overheid de betreffende in stanties verzocht de vliegeniers voor te schrijven zich, zowel wat hoogte als plaats betreft, zich aan de bepalingen ie houden. Voor het te laat is. H. OEKMAN. 1. Wanneer geen onderteelt van bessen of groenten aanwezig is (voorzichtig ook voor vroege pruimen): H.C.H. (6.6.6.) middelen (percentage volgens aanwijzingen van de fabrikant). 2. Bij aanwezigheid van een onderteelt van bessen of groenten is men wegens smaakbeinvloeding door H.C.H. aangewe zen op: Derris (percentage volgens aanwij zing van de fabrikant). Wanneer de vruchtzetting gering is of waneer de eerste bespuiting onvoldoende resultaat heeft gehad, kunt U een twee de bespuiting uitvoeren wanneer de rups jes beginnen over te lopen van de ene naar de andere vrucht. Dit gebeurt afhan kelijk van de weersomstandigheden 10 a 20 dagen na het uitkomen van de eerste larven. Bij bespuiting tegen overlopers kan geen H.C.H. meer worden gebruikt doch wel Derris. GEBOREN. Paul Nicolaas Barthold, zoon van M. S. F. de Moraaz Imans en E. M. Spruijt, Molenstraat 55. Johannes, zoon v. C. J. Vervat en A. Bruin, Braamweg 94. Elisabeth Irmlinde, dochter van G. D. Kil- kowski en G. H. Wagenvoort, Anna Pau- lownalaan 12. Robert Henricus Theodo- rus, zoon van J. A. Stokvis en A. E. Vonk, Gen. Winkelmanstraat 2. Maria Geertruy, dochter van L. Kooij en C. J. Wagema- ker, Hartmanlaan 12. Dina Maria, dochter van G. Glaasker en M. K. Verheijden, K. Brinkweg 34. Johanna Wilhelmina, doch ter van W. v. d. Hoed en J. M. Egbers, Heuvelweg 30. Jörgen, zoon van K. Rei- mer en M. H. Honings, Burg. Grothestraat 70-72. ONDERTROUWD. W. H. Vink, 32 jr., ver tegenwoordiger, Eigendomweg 92 en O. A. Nüsson, 31 jr., Soesterbergsestraat 39. J. K. van Zijtveld, 24 jr., winkelier, Burg. Grothestraat 29 en P. S. v. d. Engel, 25 jr., Regentesselaan 6. J. H. Burgering, 27 jr., bakker, Amersfoort en J. v. d. Horst, 28 jr., Ossendamweg 3. G. J. de Beer, admi nistrateur, Wilhelminalaan 17 en J. A. Stalenhoef, Laanstraat 76a. W. H. Olde- mans, 29 jr., ass. account., Gouda en J. v. d. Leek., 27 jr., Hartmanlaan 31. W. v. d. Akker, 28 jr., landb., Ie Heeserlaantje 48 en H. P. Coljee, 21 jr., Buntweg 3. J. C. v. d. Berg, postbeambte, Baarn en F. v. Rouwendaal, 23 jr., Korteweg 5. N. Cam per, 36 jr., schoenmaker en K. Stuiven- berg, 26 jr., Soesterbergsestraat 31. J. Vos, 25 jr., marechaussee, Den Haag en A. A. Damen, 19 jr„ Zwaluwenweg 12. A. B. v. Hamersveld, 42 jr., caféhouder, Baarn en J. Berg, 42 jr., K. Brinkweg 26. GEHUWD. E. van Voorthuizen en E. van Eek, Julianaplein 10. L. Vogel, 25 jr., bak ker en M. F Meerburg Snarenberg, 23 jr., Buntweg 18. H. Nap, 25 jr., timmerman en D. van Schaik, 21 jr., Lindcnlaan 8. OVERLEDEN. Gerrit van Ooijen, 69 jr., geh. met P. Dijkman, Korenweg 7. Karei J. de Koster, 19 jr., Noorderweg 19. Wol ter Nieboer, 75 jr., °eh. m. J. M. Kolle, Van Lenneplaan 50. Gijsbei,..a G. Stou- tenburg, 40 jr., geh. met J. A. Vonk, Ei- kerrhorstweg 8. Henriëtte S. M. Luijten, 69 jr., wed. J. A. Glaudemans, W. Pyr- montlaan 24.

Soester Courant | 1950 | | pagina 1