u n 'i. Dat kunt U ook. Juweel Enamel. SOEST. Drogisterij „De Ster" VOOR ONZE DAMES. GEERVLIET J. LENSSEN, MAKELAAR Ook voor Levensverzekering en Lijfrenten. Ook Voetbal. Hypotheek verkrijgbaar tegen Vredehofstraat 10 - Telefoon 3169 - Soestdijk STICHTING 1940-45. De voor de Stichting 1940-'45 in onze ge meente gehouden collecte heeft de mooie som opgebracht van 2733.98, waarvan 2360.68 in Soest en 373.30 in Soester- berg. Het totaalbedrag bleef alzo slechts pl.m. 20.onder de opbrengst van vo rig jaar. Het plaatselijk comité brengt hartelijk dank aan gevers(sters) en de collectan- ten(trices) voor dit prachtig resultaat. CONTACTAVOND BAND NEDERLAND-INDONESIë. A.s. Vrijdagavond houdt de Band Neder- land-Indonesië een contactavond in de zaal Vos kuilen aan de Birktstraat, waar op o.m. aan uit de tropen teruggekeerde militairen herinneringsalbums zullen wor den uitgereikt. DIERENBESCHERMING OVER DE MAAND MEI. Onlangs werd in het asyl gebracht een uitgehongerde, zeer vermagerde, en ver vuilde bouvier. Ondanks de slechte ver zorging, die hij „genoot" was het dier zijn baas trouw. Hij holde namelijk achter een vrachtwagen aan die door zijn baas be stuurd werd van Doorn naar Den Dol- der, waar hij in uitgeputte toestand werd aangetroffen door dierenvrienden, die de hond eten en drinken verstrekten. De trouw van het dier werd slecht be loond! De baas had genoeg van hem en wilde de hond niet mee terug nemen op de wagen. De hond, die te uitgeput was om mee terug te hollen, werd eenvoudig zonder meer achtergelaten en daarmede dacht de eigenaar er gemakkelijk te zijn afgekomen. Evenwel, niet alleen de Die renbescherming, maar ook de Rijkspolitie heeft deze zaak in handen, zodat dit muis je nog wel een staartje zal hebben. Gebleken is, dat op het terrein van „Zo mers Buiten" maar liefst 7 c.a. 3 meter diepe putten open lagen: een hond en een konijn waren er reeds in omgekomen: 'n gevaar en niet alleen voor dieren. Intus sen zijn de putten door de inspecteur dient gedekt. Helaas werden weer jonge eendjes aan kinderen verkocht als „speelgoed". Dit. betekent doorgaans ondeskundige behan deling en dus lijden voor deze diertjes. Ouders, werkt hieraan niet mee. Vele van deze eendjes sterven na enkele dagen. ALS DE REMMEN NIET DEUGEN. Maandagmorgen zag een automobilist op de Van Weedestraat de Spoorwegover gang gesloten. Hij zag ook een Volkswa gen voor de spoorbomen staan. Op grote afstand begon hij de remmen van zijn wagen aan te zetten, doch de rem-weg was dusdanig groot, dat hij met zijn wa gen op de achterkant van de Volkswagen botste. De politie maakte proces-verbaal op en zag toe, dat de wagen eerst in orde werd gemaakt alvorens de reis werd ver volgd. DIERENMISHANDELING. D. R. alhier, die op 24 April in eerste in stantie voor de Utrechtse Politierechter verscheen om zich te verantwoorden we gens mishandeling van een hond, stond Maandag j.1. opnieuw terecht. De Officier van Justitie vond het een ern stig geval van dierenmishandeling en re- quireerde tegen R. veertien dagen gevan genisstraf. De Politierechter, gelet op het blanco strafregister van de verdachte en ook de opzet tot ernstige mishandeling niet bewezen achtend, maakte er 20. boete, subs. 10 dagen hechtenis van. SOESTER POLITIE SCHOOT MEE. Op de te 's Graveland gehouden schiet wedstrijden voor politiemensen en bur gers behaalden de Soester deelnemers de volgende resultaten: Eerste corpsen: 4e plaats met 176 pnt. Tweede corpsen: 3e plaats met 152 pnt. Bij het personeel-schieten bezette de heer W. Pasman met 43 pnt. de 4e plaats. RENNERSVERENIGING „TEMPO". De zomercompetitie van deze vereniging werd voortgezet met de 4e rit op de Bos straat. De uitslagen waren: Klasse A 75 k.m.: 1. E. Grift; 2. C. Ver schoor; 3. A. van Asch. Klasse B 60 k.m.: 1. Dolstra; 2. Van Eu- gen; 3. v. Herwaarden. Klasse C 30 k.m.: 1. H. de Jager. 2. J. Bon; 3. G. Bunschoten. DRUKTE IN HET NATUURBAD. Het prachtige zomerweer heeft velen verleid tot een duik in het zilte nat. Het Soester Natuurbad kreeg Zondag c.a. 7000 bezoekers te verwerken. KAMPIOENSCHAP 3 BANDEN. De wedstrijden om het persoonlijk kampi oenschap 3 banden van de N.B.B., district Eemland, werden Vrijdagavond voortge zet, in Café Centraal. In de stand van de avond daarvoor kwam niet veel verande ring. De kopleiders Klaassen en Stalen hoef moesten hun krachten meten voor de bovenste juaats. De heer J. Stalenhoef wist de beslissende partij tegen Klaassen te winnen. De eind-stand was: 1. J. Stalenhoef 2. A. Veer. 3. C. Klaassen. 4. R. v. d. Linden. 5. L. Eggelmeijer. 6. J Ankersmit. 7. H. Rebel. 8. J. Hopstaken. De heer A. Verkerk, die de districts-voor zitter verving, reikte de heer Stalenhoef de kampioensmedaille uit, terwijl de acht finalisten een herinneringslepeltje ont vingen. Voor de beste prestaties waren nog vele andere prijzen beschikbaar gesteld. De heer J. Ankersmit dankte namens de spelers voor de organisatie en bood Mevr. Verkerk bloemen aan. DE NIEUWE ST. FRANCISCUSFILM. In het Citv Theater wordt Donderdag avond a.s. de film „II Poverello" vertoond, een Mexicaans product, dat zowel door in houd als uit filmisch oogpunt aller be wondering afdwingt. De typering van de verschillende figuren zijn stuk voor stuk uitstekend gekozen en vooral de uitbeel ding van José Jiminez als St. Franciscus is sterk en overtuigend. St. Franciscus zó uitbeelden, dat zijn karakteristieke eigen schappen, zijn prediking en beleving van armoede, liefde en vrede in klare taal spreken tot hart en verstand, is van zeer grote betekenis voor deze tijd, die aan niets méér behoefte heeft dan aan deze St. Franciscusgeest. Doordat de film 's morgens 10 uur, 's middags 2.30 uur en 's avonds acht uur vertoond zal worden, is een ieder in de gelegenheid om haar te gaan zien, waarbij we nog vermelden, dat de baten grotendeels bestemd zijn voor 't missiewerk. ONGELUKKIG GEVALLEN. Mej. R., werkzaam bij de familie Z. op het Nieuwerhoekplein, viel van de kelder trap en kwam met haar hoofd terecht op de betonnen vloer. Met een hersenschud ding werd zij per ziekenauto naar haar ouderlijke woning vervoerd. OUDERS WEEST GEWAARSCHUWD. Onze bossen en heidevelden worden weer onveilig gemaakt door lieden, die eigen lijk levenslang opgeborgen moesten wor den. Kinderen worden onder aangename voorwendsels meegelokt voor minder goe de bedoelingen. Het is de taak van ouders en onderwij zend personeel de jeugd op deze gevaren te wijzen. De politie verzoekt in voorko mende gevallen onmiddellijk gewaar schuwd te worden, opdat deze lieden niet kunnen ontsnappen. Schilder zelf met Demonstratie Vrijdag en Zaterdag a.s. TORENSTRAAT 4 - SOEST Eerste nieuwe haring in IJmuiden. - De eerste nieuwe haring is in IJmuiden bin nengebracht door de „Scheveninger 9" Prinses Marijke. Direct werd de haring per auto vervoerd naar Scheveningen, waar de vissersvrouwen de „Hollandse Nieuwe" proefden. hoort er weer bij mei een modern hoortoestel van Zadelstraat 43 Utrecht Vraagt gratis brochure. DE KORENVELDEN GEEN SPEELPLAATS. Het is eigenlijk dwaasheid dat de krant de Soester jeugd moet wijzen op het feit, dat de korenvelden geen speelplaats zijn. De ouders en het onderwijzend personeel zijn hiervoor weer aangewezen adressen. Dat wij het toch doen, komt door het feit, dat de klachten van de landbouwers weer legio zijn. De politie deelde ons mede, deze erger lijke baldadigheid intensief te gaan be strijden. GOED AFGELOPEN. Een jeugdige wielrijder stak plotseling de Steenhoffstraat over toen een auto nader de. De bestuurder kon hem niet meer ont wijken, waardoor een aanrijding volgde. Toen de auto tot stilstand was gebracht, bleek èn de jongen èn het rijwiel èn de auto practisch niets te mankeren. DE DUINWEG AANBESTEED. De openbare aanbesteding van de riolering en bestrating van de Duinweg had het volgende resultaat: Ingeschreven hadden: Fa. v. d. Biezenbos en Groenenberg, Amersfoort j 29.400. Gebr. Verheul, Amersfoort 29.486.W. van Plateringen, Amersfoort 29.500, N.V. Gebr. Hogenbirk, Laren 31.193, Joh. Rooy, Vleuten 33.960.E. de Bruin Hoogland f 35.000,Joh. de Kroon, Rhe- nen 35.105,H. Bunschoten Zoon, Noordwijk 35.680,J. A. Stomphorst, Utrecht 36.000,H. v. d. Berg Zoon, Maarssen 36.777,M. Groenhuizen, Hilversum ƒ41.500, Het werk werd gegund aan de laagste in schrijver, de Fa. v. d. Biezenbos Groe nenberg te Amersfoort. OUDERAVOND VAN DER HUCHTSCHOOL. Wederom houdt de Van der Huchtschool een ouderavond en wel hedenavond, in de school. Mevrouw S. C. ten Bosch-van Steenber gen houdt een inleiding over: „Wat doen we tegen de baldadigheid van de jeugd". WAT WIL EN DOET R. S. Om aandacht te vragen voor onze nieuwe zaak, waarvoor ons pand geheel werd verbouwd, vergroot en gemoderniseerd, schreven wij vóór de opening, welke Woensdagmiddag onder zo grote belang stelling plaats had. een prijsvraag uit on der het motto: „Wat wil en doet R. S.?" Een groot aantal inzendingen, waarin de meest uiteenlopende meningen werden weergegeven, kwamen in, maar slechts enkele inzenders hadden begrepen, dat het hier ging om de vernieuwing van de reeds meer dan 25 jaren bestaande Radio- en Electrohandel van de fa. De Ruiter, welke zaak nu wordt voortgezet onder de naam R. S. Als de beste inzending werd gekozen de ontboezeming van Mevr. C. A. Meurs-de Greef, Dalweg 2, niet alleen om de onop gesmukte weergave van hetgeen R. S. wil en doet, maar mede om de goede woordkeus en de stijl, welke uit het ge dichtje spreekt. Het door Mevr. Meurs ingezondene is als- volgt: U vraagt: Wat wil en doet R. en S.? Voor mij is 't zo klaar als 2 x 3 is 6. Toch wil ik het even zeggen, aan wie 't nog niet weten, Ze zullen het dan nooit meer vergeten. R. en S. wil de beste service op radio- gebied; Een toestel van R. S. en je geniet. Electriciteit: Apparaten van groot tot klein; Iedereen zal tevreden zijn. R. en S. doet alles voor zijn klant, Zowel de aanleg in een nieuw pand, Als wel de kleinste van Uw wensen. Hij werkt dus wel voor alle mensen. Ik wens R. en S. veel goeds bij zijn begin En sluit mijn hartelijke gelukwensen in. Adv. AUTO-RACER VAN DE KAART. Een vrachtauto, welke op de Julianalaan reed, wilde linksaf de Sophialaan inrij den. De richtingaanwijzer was uitgesto ken en de mede-bestuurder stak zijn lin ker arm uit, doch toen de bestuurder af draaide, schrok hij van het hevig remmen achter hem. Hoewel hij naar rechts te rug draaide, vloog er toch een personen auto boven op zijn vrachtauto. De bestuur der van deze laatste auto meende blijk baar, met een vaartje van 80 tot 90 k.m. te mogen rijden in de bebouwde kom, maar daarvan zal hij t.z.t. wel terugko men. Overigens zal de personen-wagen, welke flink gehavend was, eerst gerepa reerd moeten worden, wil zijn berijder dit kunstje nog eens uithalen. SPEURHOND CONTRA DIEF. Dezer dagen onderbraken een heer en een dame hun reis per motorrijwiel en vleiden zich neer in de Soester bossen. Het motorrijwiel hadden zij op enige af stand geparkeerd en daarop was de man tel van de dame gelegd. Plotseling zagen zij een man hard weglo pen en niets vermoedend keken zij de hardloper na. Wat zij niet zagen, was de Borduurwerk en applique geven het een voudigste kindergoed een apart cachet. Dit schattige garnituurtje is met een beestje afgewerkt. U kunt hier naar eigen verkiezing en smaak een ander motiefje opwerken. Het modelletje is door zijn eenvoud juist zo bijzonder lief en menig moeder zal graag dit manteltje en mutsje zelf voor haar kleine meid willen maken. Ook al, omdat het confectie-kindergoed zo ver schrikkelijk duur is. Het zelf maken van dit modelletje is heel gemakkelijk. U begint na het knippen aan voor- en rugpand de plooi er in te rijgen. Daarna worden de zijnaden van voor- en rugpand aan elkaar gestikt. Nu van het voor- en het rugpasje de schoudernaden sluiten en het pasje op het manteltje stikken, zodat de puntjes orecies od de plooien vallen. Het beleg stuk van het voorpand omrijgen en vasthechten. Van de mouw de naden sluiten, aan de kop inhalen en in het arms gat zetten. De ruimte aan de onderkant inhalen en hier het manchetje aanstikken. Het kraagje met de goede kanten op el kaar stikken, omhalen en platrijgen. Aan de goede kant op het jasje stikken en aan de binnenkant overnaaien. De zoom op de juiste lengte met een onzichtbaar steekje tegenzomen. De muts is nog eenvoudiger te maken. Aan de achterkant een paar plooitjes in- stikken, dan de beide delen van het muts je aan elkaar stikken. Het mutsje met een bandje onder de kin sluiten. Het klaargeknipte patroon van dit garni tuurtje is voor de leeftijd van 1-2; 2-4 jaar onder no. 4822 a 0.95 bij „Het Patronen- huis", Middenweg 200, Amsterdam, ver krijgbaar. Na ontvangst van postwissel met duidelijke vermelding van no. en leef tijd wordt het per omgaande toegezonden. mantel van de dame, welke door de onbe kende was meegenomendoch dit ontdek te men pas later. De politie kwam ten to nele met een speurhond en de hond vond de mantel terug, verborgen onder het kreupelhout. De dader zal later wel gedesillusioneerd huiswaarts zijn gegaan. JONGETJE AANGEREDEN. Op de Middelwijkstraat stak het 4-jarig zoontje van B. plotseling de weg over, vlak voor een passerende personen-auto. De automobilist remde uit alle macht en gooide zijn stuur om, doch kon het knaap je niet ontwijken. Deze werd door de auto geschept en bekwam wonderwel geen let sel maar de schaafwonden herinnerden aan zijn eerste grote avontuur. De auto had materiële schade. RIJWIEL GESTOLEN. Een bewoner van de Koninginnelaan deed aangifte bij de politie dat zijn rijwiel van eigenaar verwisseld was. TERUG UIT DE TROPEN. Op ons bureau liggen gratis ter inzage de passagierslijsten van de troepentransport schepen „Waterman", „Cheshire", „Helle- nic Prince", „Gen. A. Greely" en „Ama- repoora", welke schepen resp. 10, 14, 17, 19 en 29 Juni worden verwacht. Met deze boten keren de navolgende per sonen uit de tropen terug: Met de „Waterman": A. Wilken, Middel wijkstraat 64; mt de „Hellenic Prince": W. Bos, Belvedèreweg 5; met de Gen. A. V/. Greely: C. Overeem, Eikenlaan 15; A. F. v. d. Vegt, Dorresteinweg 115 en A. J. Riemsdijk, Gallenk. Pelsweg 21. WEER BOSBRAND. Zondagmiddag rukte de brandweer uit voor een brand in het Monnikenbos, al waar 300 M 2. snoeisel, gelegen onder de dennenbomen opbrandde. S.E.C. WINT VAN V.V.IJ. Met een 5-tal autobussen werd het S.E.C.- elftal vergezeld toen Zondag de reis naar IJfselstein werd gemaakt. De wel zeer zomerse temperatuur moest uiteraard een handicap zijn voor een mooie wedstrijd. S.E.C. kreeg al dadelijk een voorsprong en met deze ruggesteun zijn de Soester spelers de IJsselsteiners moreel de baas gebleven De jonge gastheren met hun gevaarlijke linksbinnen Adelaar candidaat voor 't Nederlandse Jeugd-elftal waren niet opgewassen tegen het doelbewuste spel der Soesters en vonden hun enthousiasme van vorige week toen zij een 3-1 ach terstand tegen Donar in een gelijk spel omzetten niet terug. Vóór de wedstrijd kreeg de S.E.C.-aan- voerder bloemen en een toespraak van de voorziter van V.V.IJ., wegens het behaal de kampioenschap. Met de zon dwars over het veld, trapte S.E.C. af en hieruit forceerde de Mink n corner. Het was V.V.IJ., dat met snelle aanvallen de S.E.C.-verdediging probeer de, doch na enige minuten was de stand 10 voor S.E.C., toen O. Maassen bij een uitgooi de bal bij Karelse bracht, waarna deze een hoge pass naar rechts gaf. De linksbinnen van V.V.IJ. kopte de bal hoog in de richting van zijn doel en bliksem snel was Maassen erbij om de bal over de uitlopende keeper in te koppen. Enige minuten later benutte O. Maassen een voorzet van rechtsbuiten Valk, schoot hard in de handen van de keeper, de bal kwam terug en uit een kluwen van spelers haalde M. Maassen de bal weg en met een keurige omhaal werd de stand 20. De wedstrijd was toen 7 minuten oud en het was duidelijk, dat de grondslag voor een overwinning gelegd was, temeer daar V.V.IJ. gedeprimeerd scheen. In de vol gende minuten moest de V.V.IJ.-keeper 'n zeker schijnend doelpunt voorkomen door de bal van de voeten van M. Maassen weg te pakken, toen de laatste de bal in een snelle sprint alleen opbracht. De V.V.IJ.-verdediging drong toen een beetje op met het gevolg, dat O. Maassen tweemaal in de buitenspel-val liep. Ook de V.V.IJ.-voorhoede werd aggressiever en Hornsveld moest éénmaal energiek in grijpen om erger te voorkomen. De S.E.C.- voorhoede, waarin de gebroeders Maassen uitstekend op dreef waren, gaf de IJssel- steinse verdediemg handen vol werk en in de 18e minuut werd een voorzet van rechtsbuiten Valk door de linksback ver keerd gestopt en de bal verdween m het eigen doel, zodat ue stand toen 30 was. De gebroeders Maassen schenen wel het minste last van de warmte te hebben en met fraaie combinaties en solo-rennen kregen zij beurtelings goede kansen tot scoren, slechts verhinderd door de zware verdediging der gastheren. In enkele minuten had het 60 kunnen staan. Dit schenen de gastheren ook te begrijpen en er werd met meer enthou siasme en energie aanval op aanval opge bouwd en enkele momenten van aarzeling in de Soester verdediging hadden nood lottig kunnen worden, toen er tweemaal hard naast geschoten werd. Vlak voor de rust dachten we O. Maassen te zien scoren, toen deze, alleen voor de keeper staande, net naast het doel schoot. Na de rust was het initiatief aan V.V.IJ, doch de aanvallen waren ongevaarlijk en de S.E.C -verdediging hield de score blank. Hornsveld moest enkele malen zijn plaats waardig tonen en verrichtte be hoorlijk werk. Na een kwartier wist S.E.C. zich aan deze druk te ontworstelen en aanval op aanval werd ondernomen op het IJsselstein-doel. De gebroeders Maassen benevens de Mink en Westerveld gaven uitstekend spel te zien, terwijl De Noöy de tegenaanvallen uitstekend afbrak. Dat het tempo zicht baar minder werd was begrijpelijk en er werd druk gebruik gemaakt van de em mers water, welke naast het veld waren geplaatst. Midvoor Maassen had met veel geluk, door ook in deze tweede helft en kele malen naast en over te schieten. Ein delijk 8 minuten voor het einde was het de rechtsbuiten Adelaar, die de eer red de met een prachtig doelpunt. 3 1- Niet tevreden met deze overwinning wist O. Maassen een corner van Valk te be nutten en met een hard schot werd de stand op 4-1 gebracht, waarmede het einde kwam. M. Maassen was enkele minuten voor ne einde uitgevallen, terwijl van de gas1j e~ ren een 4-tal reserve's reeds ingevallen waren. Daar de wedstrijd Patria D.W.S.V. ein digde met een 2-1 overwinning voor Patria is D.W.S.V. thans uitgeschakeld. HOE IS DE STAND S.E.C. is door de overwinning op V V-IJ- in de kopgroep gebleven en thans, nadat de helft van de competitie is gespeeld is ae stand: 0 Donar 7 punten. S.E.C. 6 punten. Patria 3 punten. D.W.S.V. 2 punten. V.V.IJ. 2 pnt. De strijd zal beslist worden door Donar en SEC Van de vier wedstrijden, welke nu nog moeten worden gespeeld, komen V.V.IJ. en Donar naar Soestdijk. Zondag a.s. zal de wedstrijd worden ge speeld D.W.S.V.—S.E.C. op het U.V.V.- terrein te Utrecht. Speelt S.E.C. zoals afgelopen Zondag, dan komen zij met de punten in Soest terug. Te Zeist wordt gespeeld PatriaDonar. De beste papieren heeft Donar, doch het zal in Zeist wel spannen.

Soester Courant | 1950 | | pagina 2