R. &S. KOUSEN ,DE STER" SOEST. Pension gevraagd Limonadesiroop Een juweeltje Firma C, POST SOESTERBERG. RHENEN Voetbal. 89 cent per lies. Carol Mineur 1165— Verder grote sortering prima STOFZUIGERS vanaf f 94.— Erven D. de Vries Alleen bij Een advertentie in de Soester Courant doet wonderen. S.E.C. WINT VAN V.V.IJ. Met een 5-tal autobussen werd het S.E.C.- elftal vergezeld toen Zondag de reis naar IJ;celstein werd gemaakt. De wel zeer zomerse temperatuur moest uiteraard een handicap zijn voor een mooie wedstrijd. S.E.C. kreeg al dadelijk een voorsprong en met deze ruggesteun zijn de Soester spelers de IJsselstemers moreel de baas gebleven De jonge gastheren met hun gevaarlijke linksbinnen Adelaar candidaat voor 't Nederlandse Jeugd-elftal waren niet opgewassen tegen het doelbewuste spel der Soesters en vonden hun enthousiasme van vorige week toen zij een 3-1 ach terstand tegen Donar in een gelijk spel omzetten niet terug. Vóór de wedstrijd kreeg de S.E.C.-aan- voerder bloemen en een toespraak van de voorziter van V.V.IJ., wegens het behaal de kampioenschap. Met de zon dwars over het veld, trapte S.E.C. af en hieruit forceerde de Mink :n corner. Het was V.V.IJ., dat met snelle aanvallen de S.E.C.-verdediging probeer de, doch na enige minuten was de stand 10 voor S.E.C., toen O. Maassen bij een uitgooi de bal bij Karelse bracht, waarna deze een hoge pass naar rechts gaf. De linksbinnen van V.V.IJ. kopte de bal hoog in de richting van zijn doel en bliksem snel was Maassen erbij om de bal over Je uitlopende keeper in te koppen. Enige minuten later benutte O. Maassen een voorzet van rechtsbuiten Valk, schoot hard in de handen van de keeper, de bal kwam terug en uit een kluwen van spelers haalde M. Maassen de bal weg en met een keurige omhaal werd de stand 20. De wedstrijd was toen 7 minuten oud en het was duidelijk, dat de grondslag voor een overwinning gelegd was, temeer daar V.V.IJ. gedeprimeerd scheen. In de vol gende minuten moest de V.V.IJ.-keeper 'n zeker schijnend doelpunt voorkomen door de bal van de voeten van M. Maassen weg te pakken, toen de laatste de bal in een snelle sprint alleen opbracht. De V.V.IJ.-verdediging drong toen een beetje op met het gevolg, dat O. Maassen tweemaal in de buitenspel-val liep. Ook de V.V.IJ.-voorhoede werd aggressiever en Hornsveld moest éénmaal energiek in grijpen om erger te voorkomen. De S.E.C.- voorhoede, waarin de gebroeders Maassen uitstekend op dreef waren, gaf de IJssel- steinse verdediging handen vol werk en in de 18e minuut werd een voorzet van rechtsbuiten Valk door de linksback ver keerd gestopt en de bal verdween in het eigen doel, zodat ue stand toen 30 was. De gebroeders Maassen schenen wel het minste last van de warmte te hebben en met fraaie combinaties en solo-rennen kregen zij beurtelings goede kansen tot scoren, slechts verhinderd door de zware verdediging der gastheren. In enkele minuten had het 60 kunnen staan. Dit schenen de gastheren ook te begrijpen en er werd met meer enthou siasme en energie aanval op aanval opge bouwd en enkele momenten van aarzeling in de Soester verdediging hadden nood lottig kunnen worden, toen er tweemaal hard naast geschoten werd. Vlak voor de rust dachten we O. Maassen te zien scoren, toen deze, alleen voor de keeper staande, net naast het doel schoot. Na de rust was het initiatief aan V.V.IJ, doch de aanvallen waren ongevaarlijk en de S.E.C.-verdediging hield de score blank. Hornsveld moest enkele malen zijn plaats waardig tonen en verrichtte be hoorlijk werk. Na een kwartier wist S.E.C. zich aan deze druk te ontworstelen en aanval op aanval werd ondernomen op het I-Jsselstein-doel. De gebroeders Maassen benevens de Mink en Westerveld gaven uitstekend spel te zien, terwijl De Noóy de tegenaanvallen uitstekend afbrak. Dat het tempo zicht baar minder werd was begrijpelijk en er werd druk gebruik gemaakt van de em mers water, welke naast het veld waren geplaatst. Midvoor Maassen had niet veel geluk, door ook in deze tweede helft en kele malen naast en over te schieten. Ein delijk 8 minuten voor het einde was het de rechtsbuiten Adelaar, die de eer red de met een prachtig doelpunt. 31. Niet tevreden met deze overwinning wist O. Maassen een corner van Valk te be nutten en met een hard schot werd de stand op 4-1 gebracht, waarmede het einde kwam. M. Maassen was enkele minuten voor het einde uitgevallen, terwijl van de gasthe ren een 4-tal reserve's reeds ingevallen Daar de wedstrijd PatriaD.W.S.V. ein digde met een 2-1 overwinning voor Patria is D.W.S.V. thans uitgeschakeld. HOE IS DE STAND S.E.C. is door de overwinning op V.V.IJ. in de kopgroep gebleven en thans, nadat de heift van de competitie is gespeeld is ae stand: Donar 7 punten. S.E.C. 6 punten. Patria 3 punten. D.W.S.V. 2 punten. V.V.IJ. 2 pnt. De striid zal beslist worden door Donar en S.E.C. Van de vier wedstrijden, welke nu nog moeten worden gespeeld, komen V.V.IJ. en Donar naar Soestdijk. Zondag a.s. zal de wedstrijd worden ge speeld D.W.S.V.—S.E.C. op het U.V.V.- terrein te Utrecht. Speelt S.E.C. zoals afgelopen Zondag, dan komen zij met de punten in Soest terug. Te Zeist wordt gespeeld Patria—Donar. De beste papieren heeft Donar, doch het zal in Zeist wel spannen. BEKERWEDSTRIJD K.P.S. Zaterdagmiddag werd de jaarlijkse be kerwedstrijd gespeeld tussen het eerste elftal van het personeel van het Konink lijk Paleis Soestdijk (K.P.S.) en het eerste elftal van het nersoneel van het Konink lijk Stal Departement (K.S.D.) uit Den Haag. Traditie-getrouw bood de aanvoerder der gasten bloemen aan aan de aanvoerder van K.P.S., de heer Jurriens. De rust ging in met een 2-1 voorsprong voor de Soestdijkse Paleismannen, doch na de rust kregen de vele bezoekers - w.o. diverse leden van de Hofhouding - enige sensatie te beleven, doordat M. v. d. Kloos ter een 4-tal doelpunten wist te scoren. Deze speler bewees daarmede deze mid dag in topvorm te zijn. B. Hogeveen en R. van Soest maakten de andere 2 doelpun ten, zodat de eindstand 6-1 voor K.P.S. werd. Zowel K.P.S. als K.S.D. hebben de be ker thans ieder 2 maal gewonnen en de 5e keer komt deze beker definitief in het bezit van de winnaar. Het 2e elftal van K.P.S. verloor met 3-1 van het. 2e elftal van K.S.D. Zaterdagavond werd in hotel Eemland de wisselbeker aan de K.P.S.-aanvoerder overhandigd tijdens een gezellig samen zijn. NEDERLAAGWEDSTRIJD K.P.S. Vrijdagavond wordt de 5e nederlaagwed strijd door K.P.S. gespeeld tegen een elf tal van de Spoorwegen uit Baarn. Van de 4 wedstrijden zijn er door K.P.S. 2 gewonnen en 2 verloren. B.D.C. 3 PROMOVEERT A.P.W.C. 4—B.D.C. 3 1—2. Daar de promotie-competitie voor B.D.C. 3, A.P.W.C. 4 en C.D.N. 3 eindigde met voor alle verenigingen een gelijk aantal punten, moest de competitie geheel wor- di o overgespeeld. Nadat B.D.C. 3 vorige week met 4-2 van C.D.N. 3 wist te winnen, zag zij Zondag kans een 2-1 overwinning op A.P.W.C. 4 te behalen, waardoor de promotie een feit is geworden. Hulde aan H. v. d. Berg en zijn mannen. SOESTER BOYS. Zondag speelde het eerste en tweede elf tal van de Soester Boys vriendschappelij ke wedstrijden tegen 2 elftallen van de Veensche Boys uit Nijkerkerveen. Het eerste elftal ging met 5-1 ten onder in een mooie wedstrijd tegen de jonge ploeg uit Nijkerk. Het tweede elftal wist met 3-2 te winnen. B.D.C.-NIEUWS. B.D.C. is voornemens Zaterdagavond a.s. een vriendschappelijke wedstrijd te spe len tegen E.M.M. uit Hilversum. SCHOOLKORFBALWEDSTRIJDEN. Aan de Schoolkorfbalwedstrijden, welke worden georganiseerd door de Amers- foortse Commissie voor Lichamelijke Op voeding en Zaterdag 10 Juni aanvangen, wordt door de volgende Soester scholen deelgenomen: Van der Huchtschool, Chr. School Pr. Bernhardlaan, Chr. U.L.O., Openbare U.L.O., R.K. U.L.O. en U.L.O. v. d. Huchtschool. RIJDT NIET OP TROTTOIRS. Vier wielrijders moesten de afgelopen da gen, via een bekeuring aan het verstand worden gebracht, dat zij met hun rijwie len de rijweg moesten berijden en niet de trottoirs. WINKELLADE GELICHT. Een winkelierster van de Nieuweweg kwam Zaterdagavond tot de ontdekking, dat haar winkellade gelicht was. Éen kistje met geld was door de dader(s) medegenomen. UIT HET R.O.G. ONTVLUCHT. Op verzoek van de leiding van het Rijks Opvoedings Gesticht te Amersfoort heeft de politie een 18-jarige delinquent opge pakt en ter plaatse afgeleverd. RECTIFICATIE. In de advertentie van de heer Co van Woerkom, in ons vorig nummer, stond als prijs van de 1-persoons Divanbedden ver meld 22.50. Dit moet zijn 25.50. Te vens kan nog vermeld worden, dat op al le ledikanten en spiralen een garantie wordt verleend van 10 jaar. DIEFSTAL IN DIENSTBETREKKING. Een Soester inwoonster werd door de po litie gearresteerd toen zij van de me vrouw, alwaar zij in dienstbetrekking was, een armbandhorloge en een bedrag aan geld had gestolen. Het laatste woord is aan de Officier van Justitie. GEVONDEN VOORWERPEN. Kinderschoentje, hondennalsband, hand schoen, 3 bankbiljetten, bos sleutels, hond, kinderjasje, oorbel, kinderportemonnaie, portemonnaie, herenrijwiel, hangertje, kist sinaasappelen, strandbal, bril, ceintuur, baret, armbandhorloge, portemonnaie, da meshorloge, portemonnaie. Inlichtingen aan het politiebureau op Woensdag en Zaterdag van 14 tot 16 uur. WANDELEN MET RINKE TOLMAN. De leden van de Volksunuiversiteit heb ben Zaterdagmiddag weer een wandeling gemaakt onder leiding van Rinke Tolman, ditmaal naar de Soester heide en stuif- zandgebied. Het beginpunt van de wande ling bij de Spoorweg-halte Soest-Zuid was direct al aanleiduing voor de heer Tolman om de deelnemers te confronteren met de flora van de spoorbermen. De veldzuring, smalbladwikke, vijfvmgerkruid, muizen oor, ringelwikke en heidespurrie en op de vochtige gedeelten de dopheide, vleugel- tjesbloem, boskartelblad, grote wolfsklauw en de vleesetende plant: de zonnedauw, werden onder de aandacht gebracht van de deelnemers. De Lange Duinen, geologisch fraai gefor meerd, was bij deze temperatuur een Sa hara in het klein en de aandacht werd ge vraagd voor de zandzegge en helm, die zich een blijvende plaats in het dorre ter rein hebben veroverd. Er was volop gele genheid bovendien om de geelgors, de boompieper en de fitis gade te slaan, waarna uitvoerig de valkuilen onder de loupe werden genomen, welke gebouwd worden door de larven van de mieren leeuw. Verborgen In het zand wachten deze larven hun prooi af, welke bestaat uit argeloze insecten. De heer Tolman is een kenner der natuur en vanzelfsprekend kwamen ook de vlin ders ter sprake. Merkwaardige bijzonder heden wist hij mede te delen omtrent de gentiaanblauwtjes, een dagvlinder, welke op de Soester heide voorkomt en haar eie ren legt op de bloemen van de klokjes gentiaan. De rupsen hieruit voortgeko men, voeden zich met delen van deze plant en laten zich, na diverse vervellingen, op de bodem vallen. Mieren slepen deze lar ven naar hun schuilplaats en voeden hen met mierenbroed. Als tegenprestatie van de larf scheidt deze een zoetige vloeistof van 6 tot 12 Aug.. voor gezin met 4 kinderen, resp. 4, 10, 13 en 15 jaar. Br. met prijs aan Tuerlings, Hoefstraat 219, Tilburg. ERRES STOFZUIGER Kerkstraat 29 Tel. 2938 Reparaties aan UURWERKEN, GOUD en ZILVER in 1 week gereed. WEKKERS in 3 dagen. Groest 22a, tel. 5758 HILVERSUM Fijne kous met foutjes f 0.98 Stevig kous f 1.62 Zeer mooie linkse kous f 2.55 Dito iets fijns (mooie zomertinten) f 2.70 Fijne, dubbel geweven kous (niet doorschijnend) f 3.85 Mooie dames skisok f 1.10 Aardig gestreept kindersokje f 0.89 Fijne fill d'ecosse herensok f 1.98 Sterke wollen dito f 1.48 enz. enz. VOORTS Fijne garnituren (onderj. en dir.) f 6.25 Flinke baddoek f 1.58 Kinderschorten f 2.49 Tetra luiers f 0.97 Rode handdoek f 1.19 WITTE gordijn marquisette f 1.58 Onderjurken f 2.95 Elastieken Beha's f 3.90 enz. enz. Het speciaal-huis voor Corsetten en Beha's. Van Weedestraat 5a-5b Telefoon 2504 af, waarop de mieren „wild" zijn. De ver popping van de rupsen vindt ook plaats in de mierenwoning. Het jeneverbes-gebied gaf de prachtige groeperingen van de Juniperusstruiken te zien, welke een fraaie stoffering van het landschap geven. Toen de deelnemers een padvindersgroep ontmoetten, welke met 1500 man, de natuur ter plaatse hadden versierd met papier en rommel, werden hierop natuurlijk aanmerkingen gemaakt. De leider der padvinders beloofde de rommel te zullen laten opruimen. De excursie was na 6 uur beëindigd en men had buitengewoon genoten. COLORADOKEVERS. Van diverse percelen aardappelen zijn op het politiebureau de aanwezigheid gemeld van de beruchte coloradokevers. De Plantenkundige Dienst te Wageningen is op de hoogte gebracht en bestrijdings maatregelen werden genomen. DICK RENOOIJ IN ACTIE. Tijdens de Zondag gehouden motorwed strijden te Etten (N.B.) behaalde onze plaatsgenoot Dick Renooij in de 125 c.c. klasse de tweede prijs. OPENBARE VERKOPING. Hedenmorgen had ten overstaan van No taris M. van Veeren de publieke verko ping plaats van de navolgende percelen: 1. Huis aan de Kolonieweg no. 1. Koper J. Swager, Soest, voor 2700. 2. Huis aan de Eikenlaan no. 35. Koper W. van Rij, Soest, voor 1325. 3. Twee huizen aan de Eikenl. nos. 2 en 4. Koper C. Blad te Amsterdam, voor 3100. 4. Twee huizen aan het Driftje nos. 2 en 4. Koper H. de Vries, Soest, voor 2900. 5. Huis aan de Veenzoom no. 3. Koper C. Blad, A'dam, voor 2820. 6. Twee huizen aan de Vaarderhoogtweg nos. 6 en 8. Opgehouden op 3200. 7. Huis aan de Wieksloterweg W.Z. no. 5. Koper W. v. Dorrestein, Soest, 2300. 8. Dubbel huis aan de Soesterbergsestraat 160 en 162. Opgehouden op 15.000. EEN ZAKENJUBILEUM. Donderdag 1 Juni was het dertig jaar ge leden, dat de heer G. van den Berg aan de Verlengde Tempellaan 2 een zaak in rij wielen opende. Later werd deze zaak met een radiohandel uitgebreid, zodat zij in 1936 naar een geheel nieuw gebouwd en modern ingericht perceel aan de Radema- kerstraat 17 moest worden overgebracht. Toen in de bezettingstijd alle radio's inge leverd moesten worden, hielp de heer v. d. Berg mede aan de verspreiding van het illegale blaadje „De Onderduiker". Er was dan ook uit alle kringen buiten gewoon veel belangstelling voor het jubi leum van deze bekende Soesterberger. Tal van fraaie bloemstukken werden aan geboden en de Harmonie „St. Jozef" kwam 's avonds nog een serenade brengen. Aan dit jubileum was een zeer aardige attractie verbonden. Men kon raden naar het aantal nippeltjes in een glazen pot. Prachtige prijzen waren hieraan ver bonden. Het juiste aantal bedroeg 1032. Er waren 350 deelnemers en de eerste prijs werd gewonnen door de heer B. Len- sink, die 1030 had geraden. TERUG UIT DE TROPEN. Met het troepentransportschip „Gen. M. L. Hersey" keerde Donderdag 1 Juni o.m. uit de tropen terug de militair P. C. Weerdesteijn, Montgomeryweg 47. Hem werd een feestelijke ontvangst bereid. Bij het militair tehuis en uit tal van wonin gen hing de vlag uit. Des avonds kwam de Harmonie „St. Jozef", die bij deze gele- ggpheden nimmer ontbreekt, een serena de brengen en bood het ijverige bestuur van de Niwin-afdeling, dat nooit verstek laat gaan, de gerepatrieerde een souvenir aan. FEESTAVOND SOESTERBERG'S GEMENGD KOOR. Zaterdag gaf „Soesterberg's Gemengd Koor", met medewerking van de perso neelsvereniging „Bafibion" te Baarn, voor haar leden en donateurs een feestavond in „Huis ten Halve". Vooraf sprak de Voor zitter, de heer Van Lankeren, een woord van welkom tot de aanwezigen, onder wie de alhier wonende raadsleden. Daarna bracht het koor, onder leiding van de heer Theo de Vries, op voortreffelijke wijze een tweetal nummers ten gehore: „Zaans Liedeken" van E. Wettig-Weisen- born en „Die Bereidsamkeit" van Jos. Haydn. In een gul applaus gaven de aan wezigen uiting van hun waardering voor het gebodene. Dan volgde direct daarop de opvoering door „Bafibion" van „En de bossen zingen hun lied", een toneelspel in drie bedrijven, een stuk Noors volksleven. De opvoering was over het algemeen voor treffelijk en heeft het publiek van het be gin tot het eind geboeid. TER WAARSCHUWING. Bij de politie werd in een tweetal geval len aangifte gedaan van schennis der eer baarheid op het rijwielpad Soesterberg- Zeist, nabij de Kerklaan. Of 09 GHEeaf as«o

Soester Courant | 1950 | | pagina 3