VADERDAG» De strijd om Nieuw-Guinea* Grootse plannen van Soest-Voor uit* SOEST. SOESTERBERG. IN DE HOEK. V.V.V. Fcestweek. Voetbal. Burgerlijke stand. VRIJDAG 16 JUNI 1950. 26e JAARGANG No. 46. SOESTER COURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. UITGAVE t DRUKKERIJ SMIT - SOESTDIJK Abonn. per kwart, 1.50 - per post 1.75. Bnrean i Van Weedestraat U Teleloon 2566 - Giro 126166 Het is al wat jaren geleden, het was zelfs nog lang voordat de Batavieren bij Lobith in ons land kwamen, dat de hoge randstreken hier werden bewoond door 'n soort mensen, dat stenen werktuigen ge bruikte. Als men wat geluk heeft vindt men die „gereedschappen" nog wel eens in het Z.O. van Friesland, in Drente en ook op de Veluwe. Het zijn stukjes steen, afge slagen van vuursteen, dat zich nogal ge makkelijk laat afschilferen. Als men ze rustig beschouwt, krijgt men eigenlijk wel een beetje eerbied voor de primitieve mensen, die van zulke eenvou dige schilfertjes stenen schrabbertjes konden maken, die gemakkelijk in de hand liggen en die waarschijnlijk als mes moes ten dienen. In het Provinciaal Museum in Leeuwarden bewaart men zelfs 'n prach tige bijl van steen, ook daterende uit die tijden. Waarom deze lange uitweiding? Wel, om dat het land waar we het vandaag over zullen hebben nog wordt bewoond door mensen, die op een ontwikkelingstrap staan, die nog maar weinig hoger is dan die van onze vroegere landgenoten. Evenals voor onze voorouders koesteren we een zekere bewondering voor hen, omdat ze met hun primitieve middelen er zich, temidden van een vijandige natuur, toch nog doorslaan. In hun primitiviteit tonen ze ons, waar wij, met al onze moderne gemakken en ongemakken, eigenlijk wel vandaan zijn gekomen. Dat stemt tot enige bescheidenheid. Maar het gebied, dat deze eenvoudige mensjes bewonen, schijnt rijk te zijn en er is een bescheiden begin gemaakt om het te exploiteren en het op zijn rijkdom men te onderzoeken. Zoiets kost altijd geld, doch men hoopt ervan, dat het de „cost" is, die de „baat" vooruit gaat. Als we er nog bij vertellen, dat het land voor de ene helft aan Nederland, voor de andere aan Australië hoort en dat het, van Z.O. Azië uit, de laatste strategische positie is voor Australië, dan weten we meteen, waarom het land van de krul- harige Papoea's in de belangstelling van de internationale politiek staat. Laten we hopen, dat de bewoners er even gelukkig om zijn. Indonesië zegt aanspraak te maken op Nieuw Guinea, op het nu nog Nederland se deel tenminste en Nederland meent, dat het bij het oude behoort te blijven. Ter Ronde Tafel Conferentie werd beslo ten, dat dit jaar hierover een beslissing zou worden genomen. Waarom maken de Indonesiërs zich eigen lijk druk om dat onontdekte gebied? Om tot ontwikkeling te worden gebracht zal het kapitalen eisen, die Indonesië zelf niet kan fourneren. Het zal arbeidskrach ten, technici enz. vragen, waar Indonesië zelf te kort aan heeft. We vermoeden, dat het niet meer is dan een beetje dikdoene rij voor binnenlands gebruik en misschien is het ook nog een beetje traagheid van stof. Als je eenmaal aan het eisen bent gegaan, kun je er zo maar niet mee op houden? De heren hebben van Nederland de gehe le hand reeds gekregen en nu vragen zij er nog een extra vinger bij, zouden wij met een misschien wat gewaagde variant op een bekend spreekwoord willen zeggen. 't Is de laatste jaren mode Ook te vieren „Vaderdag", Ofschoon men in vroeger tijden In Papa niet zoveel zag. Moeder, ja, dat edel wezen, Wordt door iedereen bemind, Maar bedenk, dat je nog altijd Van je Vader bent een kind. Gek toch, dat die goeie Vader Vroeger tijden werd miskend, Hoewel Vader, net als Moeder, Graag zijn kinderen verwent. Vaders hebben net als Moeders Voor hun kinderen steeds zorg. Of stond Vader ook niet altijd Voor je klaar en voor je borg? En van wie kreeg jij je zakgeld? Neen, ik houd er maar mee op, Want als er gestraft moest worden, Van wie kreeg jij op je kop? En wie heeft de hardste handen? 'k Denk dat jij dat zelf niet weet, Omdat hij altijd zo goed is, Dat hij straffen graag vergeet. Vader zijn is niet eenvoudig, 'k Geef je de verzekering, Als er op de pof gekocht wordt, Wie betaalt de rekening? Doch als Vadertje en Moeder Vormen een goed Ouderpaar, Komt, door beider zorg en liefde, Alles netjes voor elkaar. Gaf je laatst dus aan je Moeder Een geschenk op Moederdag, Dan bedenk je, dat je Zondag Vader niet vergeten mag. Geef hem Zondag een sigaartje, 'k Wed dat hij het heerlijk vindt; Toon hem eens je kinderliefde. Hij zal blij zijn als een kind! E. VAN EEDEN. In elk geval heeft Soekarno er dit ple zier van, dat, na iedere verklaring van hem over Nw. Guinea, er wel een Austra liër naar de microfoon snelt of z'n schrijf machine bewerkt, om de wereld te vertel len, dat er tussen land, dat bestuurd wordt door blanken en land dat bestuurd wordt door gekleurden, altijd een streepje wa ter moet blijven. Een uitvloeisel van 's lands „blank volk" politiek? We hebben een ingeboren afkeer van rassendiscriminatie, maar als we zien, hoe het toegaat in landen waar men met een kleurlingenprobleem „zit", landen als de V.S. en Zuid Afrika, dan kan men zich voorstellen, dat Australië zich inspant om dat probleem ver van zich te houden. Trouwens de grote tegenstelling in de wereld tussen Moskou en Washington doet zich ook hier gelden. De ligging van het land is immers van strategisch belang en het eerste belang van een strategische basis is nu eenmaal, dat er een rustige politieke atmosfeer heerst. Daarom zien wij een beslissing nog zo gauw niet vallen, wat de bewoners van Nieuw-Guinea overigens wel geen al te grote zorg zal zijn. Te vaak hebben we de klacht gehoord, dat er in onze gemeente „toch nooit, wat te doen is" en de klagers hadden daarm gedeeltelijk gelijk, daar enerzijds de daadkracht ontbrak van de - in de regel - topzware comité's en anderzijds Je ge ringe medewerking van het publiek oor zaak was, dat de plannen mislukten. Nu kan men twee wegen inslaan, d.w.z. men kan eindigen met organiseren of men gaat zodanig organiseren, dat de kans van slagen voor 90 of 100 aanwezig is. Onze gemeente heeft nog altijd een grote toeloop van vreemdelingen, welke hun vacanties hier doorbrengen en het is een zaak van niet te onderschatten belang, dat deze toeloop niet alleen blijft, maar zelfs groter wordt. Men heeft in ons blad uitvoerig en gedo cumenteerd kunnen lezen over de finan ciële voordelen, welke de vreemdeling aan onze gemeente brengt, maar wij moe ten er ook rekening mee houden, dat de doorsnee-vacantieganger in zijn vacantle niet alleen de ruimte van de Soester Na tuur zoekt, doch ook vermaak, vertier en culturele ontspanning. Het is logisch, dat de pensiongast, die veelal de stad is ontvlucht, naast het na tuurschoon zijn portie vermaak zoekt, welke hij in zijn stad met regelmaat ge bruikt. Daarbij komt de ligging van onze gemeen te op zeer korte afstand van het Paleis Soestdijk. De vreemdeling gaat niet alleen het Paleis bezien, doch wil ook gaarne weten hoe wij, als naaste buren, een Ko ninklijke feestdag vieren. Het zal goed zijn, dat wij ons naarstig be zinnen op de mogelijkheden om de vreem deling hier te krijgen en hen de mogelijk heden te bieden zich te verpozen. Wij menen in dit opzicht te hebben be merkt, dat men daarin een andere rich ting gaat inslaan. De Vereniging Voor Vreemdelingen Ver keer „Soest-Vooruit" heeft in haar direc teur, de heer W. Surink, een man van gro te activiteit getroffen, die in de komende tijd, leven in de brouwerij gaat brengen op grootse en originele wijze. Naast een reeks van voorstellingen in het Openluchttheater, waarop wij nog terug komen, is er een V.V.V.-feestweek geor ganiseerd. In het tijdvak van 29 Juli tot 5 Augustus zal er een programma worden uitgevoerd, hetwelk in alle opzichten „bont" zal zijn en ieder het zijne zal bieden. Deze week wordt geopend met het op treden der Waikiki Hawaiians in 'n open lucht-sterrenparade met bekende artisten. Plannen worden uitgewerkt om op een besloten terrein - waarschijnlijk Braamha- ge - een Marktdag te houden in de stijl van oud-Soest, waarbij de deelnemende middenstanders, gekleed in oud-Soester dracht, hun waren zullen aanbieden. Deze oud-Soester Marktdag zal worden aangevuld met de bekende Soester Boe rendansen, uit te voeren door Soester boeren en boerinnen. Voorts is er een demonstratie met zweef vliegtuigjes met motoraandrijving ont worpen, terwijl een sterrit voor motoren van Nationale of Provinciale allure, met motor-acrobatiek wordt georganiseerd. Tevens wordt gedacht aan een rit voor auto-scooters, waarvan Soest de pri meur zou hebben, daar tot op heden een dergelijke rit nog niet werd gehouden. Dat onze Harmonie zich zal laten horen is vanzelfsprekend, maar ook wordt nog gedacht aan het houden van tentoonstel lingen van schilderijen en op fotografisch gebied. Daarenboven zal de Provinciale Zeepkis ten-race alhier worden gehouden. Tot zover de voorlopige plannen van de V.V.V., welke nog wel aangevuld zullen worden. Het is nu zaak, dat het publiek deze at tracties waardeert, medewerkt en steunt. Deze feestweek moet slagen, maar dan is ook de spontane medewerking van ve len nodig. VOETBAL-OVERZICHT. Terwijl B.D.C. en de Soester Boys van 'n voetbal-vacantie genieten, moet S.E.C. moeizaam doorvechten, om zich een plaatsje in de derde klasse te veroveren. Zondag-avond, 7 uur, krijgt S.E.C. de IJs- selsteinse club V.V.IJ. op bezoek en we verwachten van V.V.IJ. niet zoveel tegen stand, dat S.E.C. zal struikelen. De grote mededinger Donar speelt thuis tegen D.W.S.V., waarbij de punten wel voor Donar zullen zijn, tenzij D.W.S.V. in deze wedstrijd ook Donar op haar ei gen manier de voet dwars zet. S.E.C. heeft twee punten minder dan Do nar (indien het S.E.C.-protest wordt ge wonnen, dan is de achterstand 1 punt) en wanneer de Soestenaren van V.V.IJ. en Patria winnen, zal de wedstrijd S.E.C.- Donar de beslissing brengen. S.E.C. heeft haar lot in eigen hand en sportlievend Soest zal gaarne getuige zijn van de uiteindelijke promotie. De wedstrijd S.E.C.V.V.IJ. wordt voor afgegaan door een wedstrijd tussen de elftallen vas S.E.C.-junioren en V.V.IJ.- junioren. Aanvang om kwart voor zes. AUTO VLOOG UIT DE BOCHT. De heer J. A. L. uit Den Haag reed Woensdagmiddag met een dusdanige snel- hied door onze gemeente, dat zijn wagen in de bocht van de Kerkstraat, nabij de oude molen, begon te slingeren. Met de linkerachterzijde vloog de wagen tegen 'n paal van het electriciteitsnet en daar de paal sterker was dan de auto, werd de auto zwaar beschadigd. Een geluk was het, dat er geen ander verkeer in de nabijheid was, daar dan de gevolgen ongetwijfeld groter zouden zijn geweest. DE POLITIE-JEEP VERDWIJNT. Dezer dagen zal de jeep van de politie worden verkocht, daar deze zal worden vervangen door een Station-car. ALLEEN LEVENSLANG ZAL HELPEN. Sinds enige dagen werden vrouwen en meisjes lastig gevallen door een mansper soon op het rijwielpad tussen Zeist en Soesterberg. De Soesterbergse politie arresteerde de dader, zekere R. en bracht hem over naar het politiebureau alhier. Het bleek, dat R. pas een jaar had gezeten wegens dezelfde delicten en voor verbete ring niet vatbaar schijnt. VOLLELBAL. De wedstrijd Brigade Koninklijke Mare chaussee contra een team van de Baarnse Politie op Donderdagavond is niet door gegaan doch wordt gespeeld op Dinsdag avond a.s. Vrijdagavond zal het team van de Soes ter politie een wedstrijd spelen tegen een team van Olympia. GEVONDEN VOORWERPEN. Kinderportemonnaie, ceintuur, bril, scha kelarmband, damesrijwiel, kindervestje, melkbus, zwembroek en handdoek, reflec tor van rijwiel en dames-cape. Des Woensdags en des Zaterdags, tussen 14 en 16 uur, zijn aan het politiebureau inlichtingen te bekomen omtrent deze ge vonden voorwerpen. UNDER CAPRICORN. In deze film van Alfred Hitchcock, welke vanaf heden in het City Theater vertoond wordt, volgen wij het verhaal van een drama in Nieuw-Zuid-Wales, waar een ex-gedeporteerde met zijn vrouw getracht heeft een nieuw leven te beginnen, maar waar hij overal de harde Ierse kop stoot tegen de vooroordelen, de jalouzie (hij is maatschappelijk geslaagd) en de klein burgerlijkheid van zijn medeburgers. De neef van de Gouverneur tracht speciaal de vrouw van de ex-veroordeelde op te hef fen uit de staat van onverschilligheid waarin zij verkeert. Het komt ten slotte tot een conflict tussen beide mannen, maar het einde is niet zonder hoop. Naast middelmatig spel van Ingrid Berg man worden wij geboeid door Michael Wilding, die op zeer briljante wijze zijn tekst brengt en de soberheid van Jozeph Cotten verhoogt de beklemmende sfeer, die er over dit verhaaal ligt. EVERT GRIFT NAAR VALKENBURG. Onze Soester wielrenner Evert Grift heeft ook ditmaal ingeschreven voor deelname aan de ronde van Valkenburg, waar de wieler-kampioenschappen voor professionals worden verreden, op 18 Juni a.s. Zoals bekend is deze wedstrijd te Valken burg zeer zwaar, wegens de Cauberg, wel ke in het parcours ligt. Het vorig jaar bezette Grift de 5e plaats en naast de vele supporters, welke met hem naar Valkenburg gaan, vergezellen hem vele goede wensen. MARKT IN BRAAMIIAGE. De Winkeliers Vereniging Soest hield Dinsdagavond een ledenvergadering in De Gouden Ploeg. De voorzitter, de heer Schaddelee, heette de aanwezigen welkom, doch drukte daarbij zijn spijt uit over de kleine op komst. De notulen van de secretaris, de heer Van Harten, werden goedgekeurd. De af tredende bestuursleden, de heren Brou- wer en Van Essen werden herkozen. Omtrent de gevraagde medewerking van de middenstand, tijdens de feestweek, die de V.V.V. Soest-Vooruit gaat organiseren, ontstond de nodige discussie. Uit de ver schillende voorstellen bleek een te hou den Marktdag eventueel met in Soester dracht gestoken zakenmensen achter hun kraam, de meeste instemming te hebben. De tuin van „Braamhage" zou daarvoor het meest geschikt zijn en het bestuur zal een en ander nader uitwerken. Aan de individuele deelnemers van de winkelbeurs werd een deel van het kleine batig saldo door de penningmeester uitge keerd. I.V. „PHILATELICA", AFD. SOEST. In de dezer dagen gehouden vergadering was het eerste uur bestemd voor onder ling ruilen, waarvan een druk gebruik is gemaakt. De jeugdafdeling komt tot stand en hier over volgt later een meer uitgebreid pro gramma. Bij de bestuursverkiezing werd de secre taris herkozen en in de tweede vacature benoemd de heer J. K. de Bruin, die pen ningmeester is geworden. De secretaris dankte de afgetreden pen ningmeester, de heer A. J. Bolmers, wiens gezondheid op het ogenblik te wensen overlaat, voor alles wat hij had verricht en voor zijn zuinig beheer van de gelden, waardoor de tentoonstellingscommissie bij het tweede lustrum over de nodige con tanten kon beschikken. Hij wenste hem 'n spoedige beterschap en hoopte op zijn verdere steun als lid der afdeling. De verloting had, als steeds, een prettig verloop. Bij de rondvraag kwamen vele klachten over de vele toeslagzegels en eveneens kon men geen bewondering hebben voor de uitvoering van de Nederlandse zegels. Het bestuur is reeds bezig met een vast plan voor het winterseizoen en rekent öp de nodige suggesties der leden. GEMEENTEWERKEN KREEG NIEUWE GARAGE. Achter het gebouw van Gemeentewerken aan de Lange Brinkweg is de nieuwe ga rage voor het wagenpark van Gemeente- Werken gebouwd en dezer dagen ppgele- verd. Het is een solied gebouw geworden, waar in een gedeelte als werkplaats is vrijge houden. Sober eri strak-lijnig opgetrok ken geeft deze garage plaats aan tien auto's. UITSLAG VERLOTING, De uitslag van de trekking der verloting van de Federatie van Buurtverenigingen is als volgt: De hoofdprijs is gevallen op No. 230, ter wijl de verdere prijzen vielen op de num mers: 78 114 212 276 299 339 472 490 504 553 603 611 639 660 691 707 727 781 796 800 812 851 857 876 900 - - 926 1032 1325 1350 - 1395 1406 1445 1598 1684 1692 1718 1740 1758 1839 1890 1902 1929 1963 2Ü12 2084 2218 2234 2422 2482 2642 2649 2669 2715 2784 2874 2902 2906 2918 2920 2972 2978 2979 3073 3133 3190 3203 3215 3240 3261 3320 3323 ra 3458 3496 35^4 3548 3562 3591 3630 3647 3700 3731 3751 3803 3812 3813 3854 3882 3896 4072 4091 4166 4305 4409 4418 4432 4566 4570 4633 4661 4765 4567 4783 4784 4848 4903(. De prijzen kunnen tegen inlevering van het lot worden afgehaald Nieuweweg 84, op alle werkdagen, 's avonds van 7 tot 9 uur. Prijzen, welke op 1 December niet zijn afgehaald, vervallen aan de vereni ging- LOPENDE KOFFIEBON GELDIG TOT 18 JUNI. De aandacht van het publiek wordt er op gevestigd, dat de op 1 Juni aangewe zen koffiebon 464 Algemeen uiterlijk op 17 Juni bij de detaillist kan worden in geleverd. De volgende koffiebon zal op 13 Juli worden aangewezen. SCHOOLKORFBALWEDSTRIJDEN. Aan de schoolkorfbalwedstrijden in het sportpark Te Amersfoort gehouden, werd ook deelgenomen door een gemengd 12- tal van de Chr. school te Soesterberg. De jongelui behaalden de 2e prijs, wat, gezien de grote deelname, een mooi suc ces kan worden genoemd. Met een diplo ma en een medaille keerden zij vrolijk huiswaarts. MEDISCHE DIENST. Dokter Splinter, Amersfoortsestraat 3 te Soesterberg, zal Zondag 18 Juni de art- sendienst waarnemen. GESLAAGD. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden slaag de voor het candidaatsexamen indologie de heer M. E. J. G. Verstraelen. JEUGDORKEST. Maandag 10 Juni a.s. geeft het Groot Jeugdorkest, o.l.v. de heer G. Rooda, een muziekavond voor de patiënten in het sa natorium „Zonnegloren". Het is met die goedkope zomerkolen een nare geschiedenis. Toen enige tijd geleden de verlaagde zomer- en nazomer-prijzen werden aangekondigd, maakte men geen enkele restrictie. Integendeel er werd zelfs op gewezen, dat wie in de zomer reeds zijn kolen in huis nam, een aardig voor deeltje kon behalen. Zoals het tegenwoordig meer met „gelei de" zaken het geval is, schijnt ook deze zaak in elkaar te zijn gezet door mensen, die niet de juiste kijk op een en ander hebben, om het maar voorzichtig te zeg gen, want nu blijkt plotseling niet de be doeling te zijn geweest, dat U alle kolen in huis nam, die U meende nodig te heb ben in de a.s. winter, maar slechts een klein gedeelte daarvan. In een verontwaardigd stukje in de dag bladen doet de vakgroep der kolenhande laren het nu net voorkomen, of het de schuld van de kolenhandelaren is, dat de zaak fout loopt. Achteraf zegt men, dat het de bedoeling in geweest om aan ieder slechts Vi van z'n normale verbruik tegen de verlaagde prij zen te leveren. Maar had het dan niet een beetje voor de hand gelegen, wanneer dit gelijktijdig be kend gemaakt was met de notering der prijsverlaging? De vakgroep kan toch op haar vingers nagaan, dat al degenen, die er het geld voor hebben, die goedkope kolen zouden inslaan? Daarvoor behoef je toch waar achtig geen economisch genie te zijn! De vakgroep moet dus niet zo erg ver ontwaardigd doen en zeggen, dat wij hadden moeten snappen, dat dit de bedoe ling niet was. Het had meer in de lijn ge legen wanneer zij destijds had gezegd hoe de opzet wel was. Enfin laten we het maar weer afschrijven op onze na-oorlogse onrijpheid en dank baar zijn, dat de kolen, voor het eerst na veel jaren, weer zonder bon te krijgen zijn, al zijn de prijzen voor velen onbe taalbaar. H. OEKMAN DOBBELRIT. Op Zondac 25 Juni, tussen 2 en 7 uur, wordt weer een dobbeltocht per fiets ge houden naar het Missiehuis „3t. Jan". Startplaatsen: Utrecht, De Bilt, Zeist, Soestduinen, Soestdijk,. Soesterberg en Amersfoort. De hoofdprijs is een Berini- hulpmotor. EEN AANHOUDING. Door de politie werd gearresteerd een te Soesterberg verblijvende persoon, we tens feitelijke schennis der eerbaarheid. GEBOREN. Henrica Maria, dochter van H. W. Sukel en Th. A. Heeremans, Kerk- pad Z.Z. 35. Augustinus Gijsbert Gerard, zoon van C. A. Kok en A. Stoutenberg, Wilhelminalaan 1. Jacques Karei, zoon van A. A. J. M. Naethuys en H. M. Gaar- landt, Laanstraaf 61. Thimotius Francis- cus, zoon van Th. F. van der Laan en H. M. van 't Klooster, Apeldoorn. Cornelis Nicolaas Maria, zoon van J. E. Esveld en C. A. Kortekaas, Kolonieweg 8. Hans Dirk, zoon van J. D. Roest en A. LI. Bruinsma, Klaarwaterweg 72. Alijda Geertruida, dochter van G. A. Pronk en A. C. Schimmel, Birktstraat 56. Janna Aartje, dochter van D. J. v. d. Broek en L. N. de Reus, Verl. Talmalaan 3a. Cor- nelia Maria Aleida, dochter van H. Schou ten en C. M. A. Huls, Ringweg 12. Hen drik Lambertus, zoon van H. L. Voskuilen en G. W. van den Broek, Steenhoffstraat 62. Anthonie Ignatius, zoon van A. van den Hoed en M. S. S. Heinsman, Korte Brinkweg 16a. Ernestine Petronella, doch ter van H. Voortjes en P. W. Borrias, Mo lenstraat 15. ONDERTROUWD. M. Barkey Wolf, 54 jr„ dirigerend officier van gezondheid, Leus den en A. A. van Roijen, 33 jr., Oude Tempellaan 6. J. Ramselaar, 27 jr„ meu belmaker en P. H. Appelhof, 27 jr., P. v. d. Bremerweg 4. P. J. van Leeuwen, 29 jr., brandstoffenhandelaar en A. W. J. Es- kes, 25 jr., Rademakerstraat 41. C. H. v. d. Grift 27 jr., schilder en W. A. J. M. van Steen, 24 jr., Ossendamweg 2a. D. Wou denberg, 28 jr., electricien, Hilversum en M. A. F. Wiersema, 23 jr., Koninginnelaan 44. GEHUWD. G. Th. van den Hengel, 31 jr., landbouwer en A. J. Wantenaar, 25 jr., Leusden, Hamersveldsestraat 5. A. B. van Hamersveld, 42 jr., caféhouder en J. Berg, 42 jr., Baarn, Zandvoortweg 132. J. van der Reijden, 26 jr., gereedschapmaker en H. Ramselaar, 21 jr., Amersfoort, Breit- nerstraat 7. J. Vos, 25 jr., marechassee en A. A. Damen, 19 jr., Zwaluwenweg 12. W. J. de Vlaming, 51 jr„ winkelier in groente en fruit en N. Meulie, 42 jr., Van Weede straat 43. A. A. Geervliet, 32 jr., metaal schaver en G. van den Broek, 31 jr., Vlis- singen, J. Israelstraat 22 boven. P. Ma- nussen, 38 jr., wever en J. H. van Charl- dorp, 34 jr., Hilversum, Bakkerstraat 81. T. P. Niemantsverdriet, 27 jr., winkelbe diende en E. K. E. Zielke, 28 jr., Laan straat 7. OVERLEDEN. G. Nuis, 76 jr., zonder be roep, Prins Bernhardlaan 2. M. Verwaal, 75 jr., zonder ber. echtgenote van M. van der Pauwert, Van Lenneplaan 27. J. Camphuis, 80 jr., echtgenoot van G. Tam boer, Van Lenneplaan 40.

Soester Courant | 1950 | | pagina 1