GEVAT. Brandpunten der Internationale Politiek, Eventjes terzijde Incident of oorlog» SOEST. IN DE HOEK. UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT - SOESTDIJH Voetbal. Burgerlijke stand. VRIJDAG 30 JUNI 1950. 26e JAARGANG No. 50. SOESTER COURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. ■at Vaa Weedestraat SS Telefoon 2S66 - Giro 126166 Abonn. per kwart, 1.50 - per post 1.75. KEERPUNT BIJ KOREA Wel niemand zal geloven, dat "het samen wonen van de Koreanen ten Noorden van de 38e breedtegraad en ten Zuiden daarvan zo verstoord is geworden omdat de lieden zelf zo'n plotselinge hekel aan aan elkaar kregen. „Natuurlijk zit daar Rusland achter" zegt de een en „naturlijk zit daar Amerika achter" verzekert de ander. Alleen moeten we ons dan afvragen, waar om zitten zowel Rusland als Amerika achter de strijd om een stukje land, dat tegenover het enorme China niet meer dan een achtertuintje is en dat bovendien strategisch niet de minste betekenis heeft? Is het bluf van Moskou? Is het een aan leiding om de derde Wereldoorlog lang zamerhand in te zetten? Is het een ma noeuvre? Is het.ja, wat is het? Amerika heeft China losgelaten. Bij de verdediging van Formosa heeft het geen enkel belang verklaarde het State-Depar- tement onlangs nog en liet daarmee niet alleen weten, dat Tsjang-Kai Tsjek zich zelf maar moest redden, maar tevens, dat Amerika zich wel redden zou zonder China. Het vaste land van Azië was daarmee practisch in handen van Moskou en men zou de poging om Zuid-Korea te bezetten dus kunnen zien om dat bezit af te ron den en daarmee basta. Dat de Amerika nen niet al te veel bezwaar maken tegen -oipafsi uee om. uaqqaq 'uapuojje rqnz Slowakije gezien. Maar de Amerikanen maken tegen deze afronding van de Russische invloedssfeer wel degelijk bezwaar. Aanstonds nadat de vorderingen van de Noordelingen bekend werden, zegde Amerika wapenjjulp toe aan de Zuidelijken en de eerste „symbolische' hulp arriveerde prompt in de vorm van 10 vliegtuigen. Dat ze niet met meer kwa^ men zal men slecht kunnen wijten aan 't niet paraat zijn van de Amerikanen. We kunnen ze dan ook beter beschouwen als een wenk aan Rusland „hou op met dat gedoe, anders moeten we werkelijk ko men." Terwijl we dit schrijven weten we nog niet óf en zo ja hóé Rusland reageerde. Maar wel leert het ons, dat we de gehele opzet van deze geschiedenis moeten zien als een proefbalonnetje, dat wordt opgela ten om te ontdekken hoe Amerika rea geert op het aantasten van een punt, dat het om prestige-redenen niet los mag la ten. In het Westen deed het dat met de blokkade van Berlijn, in het Oos ten, waar het uit de aard der zaak min der „economisch" kan worden aangepakt, doet men het militair. De afloop zal dan een vingerwijzing zijn hoe Amerika zal handelen wanneer ge bieden, die wél strategisch en die wél economisch belangrijk zijn, aan de orde komen. Welke gebieden dat zijn? In het Zuid- Oosten van Azië ligt een trits van drie: Viet-Nam, Birma en Thibet. In het nabije Oosten zijn er de olievelden van Iran en van de Arabische staten. Verder zijn er nog de troebelen in Malakka, de zwakke regering in Indonesië en India, dat wel beter geconsolideerd is dan de genoem de landen maar toch ook zijn interne spanningen kent en zijn communistische invloeden. Tot nu is er altijd nog een aarzeling ge weest in Amerika om in zake deze landen ondubbelzinnig voor de dag te komen maar misschien heeft het optreden van Rusland in Noord-Korea - nee, het op treden van Noord-Korea in Zuid-Korea - het voordeel, dat het Amerika vaster bindt aan de consequenties, die het nu ten aanzien van de Koreaanse kwestie schijnt te willen trekken. Daarmee zou voor één keer de chantage- politiek van Moskou toch eens z'n goede zijde hebben. langrijke Oosten. In feite heeft Rusland zijn zin doorgedre ven toen het Westerse geallieerde denk beeld om Korea tot gemeenschappelijk be zet gebied te maken, van de baan ging. Er werd een grenslijn getrokken tussen het Noorden en het Zuiden en daarmee een begin gemaakt voor de van dat mo ment af niet meer wijkende moeilijkhe den. Rusland, dat het Noorden bezette, kwam in Juli 1948 met het voorstel de bezet tingsroepen terug te trekken. Amerika, de bezetter van het Zuidelijke deel, door zag deze manoeuvre en begreep, dat het zelfbestuur in Noord-Korea zou steunen op goed bewapende, prima gedrilde „volkslegers". De bui dreef over en.... Amerika ging tóch, zij het dan met achterlating van een militaire missie, bestaande uit 500 man. Weer kreeg Rusland wat het verlangde, een regering voor Noord- en voor Zuid- Korea, die elkaar niet erkenden. Beiden vroegen toelating tot de V.N., beiden werden afgewezen. In Juli 1949 bekende de president van Zuid-Korea „kleur", door Dean Acheson te verzoeken beveiliging te zenden tegen het op de loer liggende Noorden. Wéér zijn we een jaar verder en de strijd is ontbrand. Vooralsnog een ongelijke strijd, waarin binnen de 24 uur de Zuid- Koreanen hun zaak als hopeloos betitel den. Als een haas heeft Mac Arthur ech ter de wapenzendingen in beweging ge bracht. Terwijl onder vele andere de vraag op dringt, waarom Amerika eerst nu tot stappen nemen komt (wilde het zich in de ogen der wereld op „overtuigende ma nier" als vredesengel tot het uiterste aandienen?), die stappen zijn er. Daarom kunnen we zo moeilijk in een snelle vrede geloven. Op zijn minst zijn de grote ma noeuvres begonnen en zoiets kennen we nog van Spanje. Het zou ook best eens kunnen zijn, dat de druppel is gevallen, die de emmer deed overlopen, dat Amerika nu juist dat ene steunpunt in het Verre Oosten niet wil missen. Voorlopig schijnen de mogelijkheden nog even talrijk als weinig hoopvol. In dit stadium, waarin aller ogen zich richten op het Oosten, moeten we de aan dacht voor wat dicht bij huis gebeurt proberen niet te laten verslappen. België staat opnieuw aan de vooravond van spannende dagen. De datum, waarop Leopold zal terukeren, nadert en de anti- Leopoldisten poetsen de wapens. Na een korte afwezigheid trad Henri Queuille weer voor het forum der po litieke belangstelling. Dit tengevolge van de informatieve opdracht, hem door Auriol verstrekt om te trachten een nieuw kabinet in elkaar te zetten Het kabinet Bidault is ter ziele. Overle den aan haar loon-politiek ten opzichte van de ambtenaren. De Franse socialis ten, die tot geen prijs de steun uit amb tenaarskringen wensen te verliezen, von den in een en ander aanleiding te over Bidault een beentje te lichten. Onderwijl proberen de Amerikanen on verdroten hun staatsburger Vogeler uit z'n Hongaarse gevangenis te verlossen. Voor één ding is de actie in ieder geval goed. De „bedroefde" mevrouw Vogeler ver scheen weer eens, compleet met haar liefste glimlach, op de voorpagina's der wereldpers, waarop zij in Februari ook al troonde. Toen in een andere pose, maar niet minder zelfgenoegzaam. De paus heeft bezwaar gemaakt tegen de losprijs: de door de Duitsers geroofde en nog steeds niet teruggekeerde kroon van de Heilige Stefanus. Enfin, wie weet krijgt mevrouw haar derde kans ook nog wel. (Historisch.) Op een school vroeg d'onderwijzer Aan de jongens in de klas, Of er op de maan daarboven, Ooit een mens gekomen was. 't Was een klas, ik meen de vierde, Kinderen van negen jaar; Op zo'n vraag heb je niet altijd Maar direct een antwoord klaar. Eindelijk stak Jan zijn vinger Voor het eerste antwoord op, Alhoewel hij voor het grapje Wel zou krijgen op z'n kop. Meester sprak hij, 't is toevallig, Vindt U 't gek als ik het zeg Want vanaf vanmorgen acht uur Is mijn Vader onderweg. Hij had woorden met mijn Moeder, Ma zei: „Loop jij naar de maan!" Pa is toen direct vertrokken, 'k Hoor de deur nog hard dichtslaan. Meester zei: „Neen beste kerel, Dat is voor mij geen bewijs; Je weet niet of Pa zal slagen, Ook al ging hij vroeg op reis." 'k Heb gevraagd: „Zijn er ooit mensen Op de maan gearriveerd?" Kleine Piet stak toen zijn hand op, Hij begreep het niet verkeerd. Prompt gaf Pietje toen ten antwoord, Voor de straf had hij geen vrees d'Enige, die op de maan kwam, Is die Ouwe.... Oome Kees! E. VAN EEDEN. Zal Korea het tweede Spanje wor den? Belgische socialisten poetsen hun wapens; Leopold komt. Kabi net Bidault overleden aan haar amb tenaren loonpolitiek. Mevr. Voge ler en haar verleidelijke glimlach. Westduitsland, antisemitisme en tin nen-soldaatjes. Helaas, de Oosterse en Westerse politie ke brandpunten zijn tot ontbranding ge komen. De armelijke bewoners van het weinig vruchtbare schiereiland Korea, in het Verre Oosten, verklaarde elkaar de oorlog. In „opperste wijsheid", zo vertelde Tru- man, ,,'t zou 'n gevaarlijketoestand kun nen worden, maar ik hoop 't niet." 'n Be wering, die qua strekking die van ons bellemeisje merkwaardig dicht bepadert en niet in staat is onze bezorgdheid te temperen. Van harte hopen wij, dat het slechts een klein vuurtje is, dat spoedig zal zijn uit gebrand. Wij hopen het, geloven doen wij het niet. Naar onze overtuiging gaat het probleem daarvoor te diep en zeker dieper dan wel ke burgeroorlog ook. Reeds van 1945 af vormde Korea een wrijfpaal voor de Russische en Ameri kaanse belangen-politiek. Zonder tot een openlijke uitspraak te komen wenste zo wel Rusland als Amerika Korea als steun punt in het economisch en militair be- SOESTENAREN IN DE SHELL-RIT. Aan de in de afgelopen week gehouden Shell Nederland Jubileumrit voor auto mobielen is. ook door enige leden van de Soester Motor- en Automobielclub deelge nomen. De heren v. Kooy en Olyslager vormden 'n koppel met een Volkswagen en waren in Arnhem gestart. Daar alleen de deelne mers, welke in Goes waren gestart binnen de vastgestelde tijd binnen konden zijn, was een prijs voor de heren Van Kooy en Olyslagers niet wgggelegd. De heer Van Schuppen, die wel in Goes was gestart, werd gediskwalificeerd, daar de neus van de auto wegens een aanrijding met een hond, was beschadigd. Een prachtig resultaat bereikte de heer Van Schinkel uit Curagao, die in Soest is gelogeerd. Deze reed zonder tegenslag in prachtig tempo met zijn Buick 1950 en kwam op tijd birmeri. Mevrouw Schoorel uit Soesterberg wist daarentegen geen prijs te bemachtigen in de dames-afdeling. De heer De Hartog starte in Utrecht met zijn Mercury en reed een prachtige rit, doch -kwam onderweg in botsing met een Citroën, welke laatste auto totaal ver nield werd. Het aantal deelnemende wagens bedroeg 396, waarvan er 8 niet aankwamen, daar zij totaal vernield werden. Het aantal zwaar en licht beschadigde auto's bedroeg 30 stuks. Deze zware tocht, met slecht weer, over 1500 kilometer, werd in 36 uur volbracht en voerde door geheel Ne derland. In Den Haag was door de Shell voor een prima ontvangst en verzorging zorg ge dragen. OPENBARE VERKOPING. Woensdagavond werd in hotel „De Gou den Ploeg", door Notaris A. Romer te Baarn, openbaar verkocht het herenhuis, Steenhoffstraat 22, alhier. Kopers wer den de heren Weerdenburg en Kramer te Hilversum voor 9.000. UITWISSELING VAN GASTEN. De verenigingen voor vreemdelingenver keer te Hilversum, Soest, Soesterberg, Amersfoort, Bilthoven, De Bilt en Zeist hebben een streek-commissie „Bos en Hei de" gevormd. De bedoeling is, dat deze V.V.V.'s nauw samenwerken en hun plannen en werk zaamheden coördineren. De vreemdelin gen, welke in een van deze plaatsen ver toeven, worden van tijd tot tijd uitgewis seld en er worden dan tochten en excur sies georganiseerd naar de aangesloten gemeenten. Het om-en-om-programma van deze V.V.V.'s wordt samengesteld door de di recteur van de V.V.V. Hilversum, de heer J. v. d. Hengst en door de heer W. Su- rink, directeur van de V.V.V. Soest-Voor- uit. ORIëNTERINGSRIT M.A.C. „SOEST". De Motor- en Automobielclub „Soest" hield Dinsdagavond haar eerste oriënte- ringsrit over 'n afstand van pl.m. 60 k.m. De route voerde van het clublokaal „Zon- neheuvel" naar Amersfoort en vandaar via Hoogland, langs de Eem naar Eem- brugge, Eemnesserpolder, Blaricum, La ren, Hoge Vuursche, Soest. Om 7 uur werd gestart door 14 automo bilisten, 11 motorrijders en 3 wielrijders met hulpmotor. Te ruim negen uur wa ren alle deelnemers binnen en kon de heer P. Olyslagers, voorzitter der vereni ging, de prijzen uitreiken aan: Auto-klasse: 1. Kuinders, Soest, 1 strafp. 2. Slagt, Soest, 1 strafp. 3. Schuppen, Amersfoort, 3 strafpunten. 4. G. v. Kooy, Soest, 3 strafpunten. 5. Stroinck en 6. Roest. Motor-klasse: 1. Ab. Vuyst, Naarden, 1 strafpunt. 2. J. C. van Essen, Soest, 1 strafpunt. 3. G. Wassenaar, Soest. 4. T. de Graaf. Rijwielen met hulpmotor: 1. Mevr. van Rouwendaal, Soest. GYMNASTIEK KRING PARADE. De Soester Turnclub, die in de laatste ja ren wel wat moeilijke tijden heeft doorge maakt, is druk doende haar oude plaats weer in te nemen. In de oorlog was zij de enige Soester Gymnastiekvereniging, welke niet kon doorwerken, daar haar oefenlokaal door de Duitsers in beslag was genomen, het geen zeer begrijpelijk verlies van leden tot gevolg had. Het is echter verheugend te constateren, dat op de fundamenten, door de directeur, de heer J. J. v. d. Linden, lang geleden gelegd, opnieuw wordt voortgebouwd door een uitgebreid en vernieuwd bestuur. Met een 150 leden is ook de heer v. d. Linden de kleuren van S.T.C. trouw ge bleven en de club is vast besloten haar oude rol weer te gaan spelen in het Soes ter sportleven. Het eerste optreden naar buiten in dit jaar is de verzorging van de Kringparade op Zaterdag 8 Juli a.s. Thvintig Gymnastiekverenigingen uit de Kring Utrecht van het Koninklijk Neder lands Gymnastiek Verbond, zullen op die dag hun beste turners en turnsters paar het Soester Openluchttheater zenden, waar, onder auspiciën van de Soester Turnclub, de Kringparade wordt gehou- den. De deelnemende verenigingen zijn: Lon- ga te Jutphaas, Donar te Amersfoort, Bilt hoven te Bilthoven, Sport Vereent te Zui len, Unitas te Doorn, Kracht en Vlugheid te Utrecht, Kracht en Vriendschap te Cu- lemborg, Vlugheid en Kracht te Laren, Jange Kracht te Amersfoort, Kunst en Kracht te Culemborg, Sparta te Drieber gen, Bato te Zeist, Keizer Otto te Naar den, Sparta te Veenendaal, Hygiëa te Zeist, Hilversumse Gymnastiek Ver. te Hilver sum. Doto te Scherpenzeel, Atilla te Utr., D.O.K. te Kortenhoef en de Soester Turn club. Deze verenigingen komen haar beste num mers demonstreren, waaronder er zijn, welke in binnen- en buitenland bekroond zijn. De belangstelling van de zijde der verenigingen was zo groot, dat vele per- enigingen moesten worden afgewezen en voor deze zal elders in de provincie een Parade worden gehouden. De hoofdleiding van deze dag zal be rusten bij de directeur van de Soester Turnclub, de heer J. J. v. d. Linden. Te half vier 's middags treden de adspi- ranten aan met een volledig programma, waarin ook de keurploegen van de Kring zijn opgenomen met demonstraties op rek en brug. Des avonds te 7 uur wordt het non-stop programma geopend met een indrukwek kende vaandeloverdracht aan de oudste vereniging van de Kring, door de Kring voorzitter, de heer J. v. d. Woordt. Op deze dag zal tevens een aardige plech tigheid plaats vinden. De gymnastiek-pia- nist (zoals we hem wel mogen noemen), de heer P. de Geus, wordt dan gehuldigd voor het feit, dat hij 25 jaar lang de mu zikale begeleiding heeft verzorgd bij het optreden van de Soester Turnclub, Longa te Jutphaas, Jonge Kracht te Amersfaort en de Stichtse Turnkring. Het werk dat op deze dag zal worden ge demonstreerd, zal van zeer hoog gehalte zijn en het programma vermeldt dan ook practisch alles op gymnastiek-gebied. We willen aannemen, dat het weer zich op deze dag ook van zijn beste zijde zal laten zien. COLLECTE SAN. ZONNEGLOREN. Ten bate van het plaatselijk sanatorium wordt ook dit jaar weder een beroep op U gedaan. Deze collecte aanbevelen is fei telijk onnodig, want ieder weet, dat het zegenrijke werk der t.b.c.-bestrijding zon der de jaarlijkse collecte niet kan uitko men. De financiën zijn een rem voor de ontplooiing van deze arbeid. Gelukkig brengt de collecte ieder jaar 'n flink bedrag op, maar wanneer ieder in gezetene van Soest bij het bepalen van zijn gift eens dacht aan de waardevermin dering van het geld of wanneer eens goed werd nagedacht hoeveel aan rook artikelen en drank wordt uitgegeven, zou de inzameling stellig meer opbren gen. In tegenstelling met voorgaande jaren, toen de collecte op één dag werd ge houden, zal nu de inzameling gedurende de week van 3-8 Juli worden gehouden. Geeft met milde hand, opdat het resul taat de voorgaande jaren mag overtref fen en Soest een goed figuur slaat in het landelijk collecteplan. Het was geen gewone zucht, die een zeer goede kennis van mij dezer dagen slaakte. Het leek meer op een venijnig sisje, dat een voetzoeker maakt, juist even voor hij uit elkaar spat. Na de volgende vertwijfelde zucht wist ik waar het om ging. Hij is blij, dat het ach ter de rug is, U denkt natuurlijk aan een examen of aan een laatste termijnbetaling van zijn belasting, maar dat was het niet. Die ken nis van me is alleen maar blij, dat de kersenpluk achter de rug is en dan niet de kersenpluk in de Betuwe of waar ze nog meer groeien, maar speciaal in die ene snertboom, zoals hij het zegt, van z'n buurman. Man, zegt hij, praat me niet over kersen. Nu al haast een maand lang luidt bij mij de bel, die mijn kersenboom bezittende buurman, met veel zin voor techniek, in genieus heeft opgehangen in die rode- dingen-boom. Hij behoeft thuis, vanaf zijn stoel, maar aan een touw te trekken en buiten in de boom begint de bel te luiden. Af en toe, wanneer hij zeer terecht twijfelt aan de schrikuitwerking van zijn koperen mon ster, stuift hij als iemand, aan wiens ver stand men twijfelt, brullend en sprin gend op zijn boom af en zegt dan dingen aan het adres van de vogels, die erger zijn dan het verschrikkelijke luiden der bel. De vogels schrikken inderdaad van zo'n uitval en vliegen op, om in een naast- staande boom hun bekje te gaan zitten af vegen aan hun vlerken, maar nog is de boomeigenaar niet terug bij zijn stoel of de roverties zitten zich alweer te goed te doen en lachen zich, wanneer dit bij vo gels mogelijk is, de stuipen. Gelukkig is het nu voorbij. Van de week 's morgens, voor dag en dauw, werd de laatste kers uit de boom gestolen, toen de baas nog op één oor lag. M'n kennis heeft nu weer 11 maanden rust. Tot op een onzalige dag, in Mei 1951, z'n buurman weer hetzelfde spelletje gaat spelen. H. OEKMAN. VOOR HET GOEDE DOEL. Mijn dierbare echtgenote gelooft in geluk. Dat is een heel goede eigenschap en ik zou er zeker niets over zeggen, als dat geluk-geloof niet een behoorlijk deel van mijn huishoud-budget verslond. Om duidelijker te zijn: Mijn echtgenote koopt van alle mogelijke liefdadigheids instellingen lootjes. U kent die loterijen wel. Ze worden ons met veel bombarie aangekondigd. Motorfietsen, auto's, radiotoestellen, slaap kamerameublementen, ik weet niet wat voor moois nog meer daarbij wordt ten toongesteld en de goe-gemeente wordt er lekker mee gemaakt. Je kan al dat moois winnen, als je maar geluk hebt. In dat geluk gelooft zij, ik nare cynicus, geloof er helemaal niet in. Elke keer als mijn vrouw met zulk een lot thuiskomt, en dat gebeurt nogal eens, vertel ik haar vriendelijk, dat zij vooral het goede doel voor ogen moet houden en dat ze niet moet rekenen op een prijs. Zo wijs schijnt ze nu langzamerhand ook te worden. Als het maar tijd wordt. We zijn al tientallen jaren getrouwd en het eerste loterij-slaapkamerameublement moet nog komen. Toch kan ik te dezen aanzien enige verbetering constateren. De eerste tijd van ons huwelijk rekende zij strijk en zet op zo'n hoofdprijs, maar dat is nu voorbij. Aan de andere kant kan ik er haar niet toe krijgen op die loterij-hobby te bezui nigen. Telkens weer bezwijkt ze voor de Amerikaanse humbug-reclame, die ron dom die twee kwartjes- of één gulden loterijen wordt gemaakt. Die reclame doet het hem. Daar tippelen de mensen steeds weer in. Neen, zo'n loterij wordt niet uit liefdadig heid voor de lotenkopers opgezet. Er moet dik aan worden verdiend; 't is voor het goede doel, dat het loterijbriefje vermeldt. De loten moeten aan de man. Dat gebeurt met het nodige geschreeuw. En dan.... silence. Doodse stilte na de trekking, die ten overstaan van notaris zus of zo nog 'n paar maanden wordt uitgesteld. De trek- kingslijsten worden gedrukt, maar de gro te ruchtbaarheid, die na de lootjesdruk kerij tentoon gespreid werd, is er niet meer bij. Dat hoeft toch niet? Het goede doel is bereikt. De centjes zijn binnen. Misschien heeft het „goede doel" geluk, dat de prijzen niet worden afgehaald! Zo heeft die goede vrouw van me han denvol lootjes, waar ze nooit de trek kingslij st van heeft gezien. Misschien is er wel een auto, een prachtslee bijge weest! Want de liefdadigheid weet 't wel: prijzen, die na een beDaalde tijd niet zijn afgehaald, vervallen aan „het goede doel". P ATRIASJ5.C. De Patria-junioren zullen Zondagmiddag te 5 uur een wedstrijd van 2 maal drie kwartier spelen tegen de S.E.C.-junioren, als voorwedstrijd vóór het treffen tussen Patria en S.E.C.De Junioren vertrekken te 4 uur van het Handelshuis aan de Soesterbergsestraat per rijwiel. Suppor ters, welke per rijwiel naar Zeist willen gaan, kunnen de S.E.C.-junioren begelei den. JUBILEUM-VOETBAL. De derde Jubileum Voetbalwedstrijd in 't kader der wedstrijden ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan der K.N.V.B., afde ling Utrecht, wordt Zaterdagavond ge^ houden op het Amsvorde-terrein aan de Leusderweg te Amersfoort. De elftallen van het district Amersfoort en het district Hilversum zijn ditmaal genoemd Veluwezoom en het Gooi. De opstellingen zijn: Veluwezoom: Doel: H. van Loon (Quick). Achter: G. Pieters (Amsvorde) en P. Snijders (A.P.W.C.). Midden: B. Bakker (Amersf. Boys), A. v. d. Flier (A.P.W.C.) en S. de Graaf (Baarn). Voor: J. van Es (Baarn), J. Kraak (Amersf. Boys), W. Jansen (Amers- foortse Boys), S. Mossing (A.P.W.C.) en A. Meskes (Amsvorde). Het Gooi: Doel: H. Vlug (E.M.M.). Ach ter: B. Bus (A.W.) en T. de Bruin (B.F.C.). Midden: M. Radstok (Hilversum), J. Koeling (Olympia) en C. Puik (L.V.V.). Voor: S. van Dijk (E.M.M.), J. v. d. Wa ter (Laren), S. van Thiel (B.F.C.), G. Neerrijnen (S.D.O.), W. Dekker (S.D.O.). GEBOREN. Geertrudis Maria, dochter v. P. W. Boersen en M. H. Valkenhoef, Schoutenkampweg 79. Gerritje Hendrika Petronella, dochter van D. J. Westeneng en T. Pleizier. Nieuweweg 40. ONDERTROUWD. G. Akkerman, 24 jr., sergeant K.L., Nieuwstraat 30 en H. Hul- zebos, 23 jr., Stadhouderslaan 80. W. Burgman, 26 jr., kantoorbediende, Hart manlaan 21 en C. G. van Riemsdijk, 24 jr., G. Pelsweg 21. GEHUWD. P. J. van Leeuwen, 29 jr., brandstoffenhandelaar en A. W. J. Eskes, 25 jr„ Luitenant Koppenlaan 6. D. Wou denberg, 28 jr., electriciën en M. A. F. Wiersma, 23 jr., Nieuweweg 91. G. H. v. d. Ploeg, 37 jr., accountant en P. de Kruif, 32 jr., Heideweg 54. A. v. d. Meij- den, 30 jr., typograaf en C. Stomp, 26 jr., Van Maarenstraat 7. W. F. A. Leijssen, 25 jr., Ie Luit K.L. en E. A. Goijert, 22 jr., Birktstraat 70b. OVERLEDEN. Neeltje Kok, 49 jr., geh. m. W. Simons, Heerjansdam. Jeanne Cno- pius, 56 jr., wed. van H. L. van Roijen, Oude Tempellaan 6. Arie J. van Ham, 36 jr., geh. mei P- Oudshoorn, Anna Paulowna. Gijsbertus van Zijtveld, *71 jr., geh. met W. Lagemaat, Praamgracht 3. Karst Troost, 69 jr., geh. met W. Stelling werf, Steenhoffstraat 38.

Soester Courant | 1950 | | pagina 1