NAAR DE CHAOS? Gezegcnde vaart. Soest bouwt aan zijn toekomst. Brandpunten der Internationale Politiek. SOEST. IN DE HOEK. UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT - SOESTDIJK ■■ma i Vaa Wtedestrul SS Telefoon 2666 - Giro 126156 In 4 dagen 1 woning gereed. Burgerlijke stand. VRIJDAG 7 JULI 1950. 26e JAARGANG No 52. SOESTER COURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. Abonn. per kwart, 1.50 - per post 1.75. Het is nu alweer een kleine twee weken geleden, dat de wereld werd opgeschrikt door de overval van de Noord-Koreanen op hun Zuidelijke mede-schiereilandbe woners en sinds dien is het nog steeds nieuws op de voorpagina der grote kran ten. Inderdaad, wie zou, al niet met span ning, dan toch met belangstelling het ver loop van dit treffen niet gadeslaan? Een proefmonstertje van het Rode leger contra een proefmonstertje van Uncle Sam? Och, per slot van rekening is dat meer een technische kant van de zaak, die beroepsmilitairen meer interesseert. De houding, die de wereld aanneemt ten opzichte van het conflict, geplaatst te genover de achtergrond van de tegenstel ling totalitaore-niet-totalitaire staat, is van algemeen belang, want die beslist over een principiële kwestie, n.1. in hoe verre de laatsten bereid zijn om de poot stijf te houden tegenover de communisti sche agressie. Of de Zuidelijke helft van Korea daarbij kan worden gehouden of niet, is, in dit licht bezien, niet 'n kwestie van de aller eerste rang. Alleen moet het ons nog wel van het hart, dat de keuze van het oefeningsterrein voor beide strijdkrachten wel laat ver moeden, dat Rusland „het er op aan zal laten komen". Een geïsoleerd stukje land aan de rand van een communistisch mas sief. Buurstaten, die bij ongeluk in het conflict kunnen worden meegesleurd zijn er niet. Men zou ongestoord „grote" proef nemingen kunnen doen. Intussen heeft de Veiligheidsraad verheu gend snel gereageerd op de Hitleriaanse tactiek van het stellen van het voldongen feit en even verheugend is het toezeggen van daadwerkelijke of symbolische hulp van meerdere landen. Een reactie, die door iedere weldenkende een gezonde reatie mag worden genoemd. Hoe staat het nu met de formatie van krachten, die de reactie eventueel moeten effectueren? Laten we ze stuk voor stuk bekijken. Naast Amerika zijn het in de stormhoek wel Australië en Nieuw-Zeeland, die po litiek het hechtst zijn om, met inzet van al hun krachten, de rode agressie tege moet te treden, waarbij nog de traditie komt, dat deze landen zich tot nu toe hebben verzet tegen elke uitbreiding van welke macht ook in en langs de Pacific, wanneer die van Aziatische zijde kwam. Anders wordt het al met India. Dit land meende tot nu toe in het conflict tussen Rusland en Amerika neutraal te kunnen blijven. Dat het van die dwaling is te ruggekomen mag tot verheugenis stem men. De economische achterlijkheid, waarin de brede volksmassa daar ver keert, is toch weer een te dankbare voe dingsbodem voor de zogenaamde radicale hervormingen van de communisten om er veel meer in te zien dan een getuigenis. Dat Achter-Indië geïnfiltreerd is met com munisten weten we. Tot nu toe berust de bestrijding daarvan in Malakka bij de Engelsen en in Indo-China zijn het de Fransen, die het spit moeten afbijten. Maar het lijkt er veel op, dat de Fransen de Engelsen na zullen zeggen wat die in Griekenland tegen Amerika zeiden: „Het wordt ons te duur, knappen jullie het maar op." Over Indonesië en het Nabije Oosten kun nen we gerust zwijgen. Ze missen tot nu enige politieke stevigheid. Met Europa is het eigelijk niet anders. Ook wanneer we afzien van de twee gro te communistische partijen in Frankrijk en Italië levert dit werelddeel wel een sterke eenheid, maar dat is een negatie ve, n.1. het afwijzen van het totalitaire regiem. Een positieve eenheid, het willen loslaten van de nationale souvereiniteit op punten waar dit nodig is om tot een sterkere, grotere eenheid te komen, ont breekt. De ontvangst van de verschillen de plannen bewijst het. Maar dit houdt te vens in, dat de bevolking hier niet dat maximum aan welstand deelachtig kan worden, die Europa's rijkdommen kunnen geven en dit is juist een der ondermij- nendste krachten, waarop een immer ac tieve vijfde colonne van Moskou specu- Aan boord van de „Atlantis", op weg van Indonesië naar Rotterdam, wer den reeds 50 kinderen geboren. (Reuter.) Tussen allerlei verhalen Van onaangename aard Lees je soms een klein berichtje, Werkelijk de moeite waard Om een loflied aan te wijden Zo las ik heden in de krant: Er is een schip met heel veel mensen Weer op weg naar Nederland. Ogenschijnlijk niets bijzonders Zult U daad'lijk zeggen, maar.... Deze reis werd we) merkwaardig Door mijn vriend: de ooievaar. Vijftig babies werden nu reeds Door het dier aan boord gebracht En een dikke twee maal honderd Worden er nu nog verwacht. 't Kraaiennest, zo heet de uitkijk, Maar het lijkt me niet iets raars Om 't op dat schip om te dopen Tot hoofdkwartier der ooievaars. leert. „De wil is goed, maar het vlees is zwak" zouden we, concluderend, willen zeggen. Moge die wil spoedig over het zwakke vlees zegevieren voordat de chaos gaat zegevieren over beiden. Het is heel lang geleden wel gebeurd, dat een Soester metselaar van zijn baas 3 we ken vrij-af kreeg, om in die tijd een huis je te bouwen voor zich en zijn bruid, zo heeft men ons wel eens verteld. Het verhaal wordt geloofwaardiger als men thans nog de plaatsen en de bouw trant beziet waar en waarin toen werd gebouwd. Kleine huisjes, weggedoken achter strui ken en geboomte zijn er gebouwd op plekjes waar het toen waarschijnlijk schilderachtig leek, doch waar in de toe komst slopershanden hun mokers zullen hanteren om ruimte te scheppen en plaats te maken voor de nieuwe Soester wonin gen. Onze gemeente heeft een grote opper-, vlakte, ongeveer 4500 hectaren. Dit heeft velen vroeger verleid om maar ergens in de ruimte te bouwen met alle gevolgen van dien. Soest werd een gemeente met uitgerekte en verspreide bebouwing, zon der een centrum en de erfenis welke ons is nagelaten geeft thans grote moeilijkhe den bij de grootse poging om een afge rond geheel van Soest te maken. Zoals wij reeds eerder mededeelden heeft Ir. Van Embden, in opdracht van het ge meentebestuur, een plan ontworpen, om de twee toekomstige woonkernen Soest- dijk en Soest vol te bouwen en aaneen te sluiten. De woningnood, waarvan de oplossing na de oorlog op de voorgrond trad, moest met het plan Van Embden gecoördineerd werden en het is thans zover, dat het resultaat van vele over wonnen moeilijkheden eerstdaags werke lijkheid zal worden. HET PLAN HART. Het gedeelte van Soestdijk, hetwelk on der de naam 't Hart wel bekend is, is het eerst onder de loupe genomen. De eerste woningcomplexen verrezen tussen Laanstraat en Beetzlaan op bouw rijpe terreinen, waarvan de bebouwing door de oorlog uitgesteld was. Thans worden op het Hart andere terrei nen ontsloten en daarop wordt thans met bekwame spoed gebouwd. We bedoelen de terreinen gelegen tussen Nieuwstraat, Hartweg, Beckeringhstraat en Koningin- nelaan. Op 1 Februari werd een aanvang ge maakt met de bouw van de eerste 36 wo ningen, nadat eerst met een bulldozer geweldige hoeveelheden grond verzet waren, om de terreinen te egaliseren. Het is het begin geworden van een bouw plan, hetwelk 150 woningen omvat en waarmede de opvulling van de bestaande bebouwing tot woonkern een grote en goede stap vooruit doet. Geprojecteerd is een straat, welke loopt van de Koninginnelaan naar de Hartweg, waaraan gebouwd zullen worden 2 blok ken van 8 woningen en 3 blokken van 3. Vanaf een ander punt van de Hartweg, ongeveer tegenover de oude Zuivelfa briek, komt een straat te lopen naar de Nieuwstraat, ter hoogte van wasserij Kuijer. Hieraan worden geplaatst 1 blok van 6, 2 blokken van 5 en 1 van 4 wonin gen, welke thans in aanbouw zijn. Deze straat wordt volgebouwd met 24 wonin gen van 225 M3. inhoud en 28 woningen voor grotere gezinnen. Op de verbindingsweg tussen deze twee straten worden gebouwd 53 woningen, waarvan 17 kleinere en 36 grotere. EEN WONING IN 4 DAGEN. Binnenkort worden de eerste 36 wonin gen afgeleverd door de aannemer, de fir ma Hendriks uit Hoogland, die daarmede binnen de afleveringstermijn bliift, niet in het minst door het arbeidstempo van de arbeiders, die kans hebben gezien iedere 4 werkdagen een woning gereed te krij gen. De prestaties van deze ploeg van 30 arbeiders is verheugend te noemen en de vele gezinnen, die daar een plaats zul len vinden, zullen deze mannen ongetwij feld dankbaar zijn. Zoals reeds door ons gemeld worden deze straten genoemd naar de bekende staats lieden Thorbecke, Schaepman, Troel stra erï Groen van Prinsteren. MODERN EN LANDELIJK. De gehele opzet van dit grote bouwplan is wel modern maar gelukkig is er niet het karakter van een stadswijk aan gege ven. Groenstroken en kleine plantsoenen breken het straat-idee en zullen fris en groen het geheel een min of meer lande lijk aanzien geven. Natuurlijk worden de straten met bomen beplant en een geluk kige oplossing heeft men gevonden voor een „verloren" ruimte van 400 M2., wel ke zal worden ingericht als speelveld voor de daar wonende jeugd. Nieuw is de gedachte om de voortuinen als één geheel aan te leggen onder leiding van een tuin-architect. Toch zal het lan delijke ook worden gespaard, o.m. door 't aanleggen van achterpaden met grintbe- dekking, zodat de bewoners b.v. niet ver plicht zijn met hun rijwiel door de voor deur en gang te gaan, terwijl de achter tuinen naar ieders inzicht beplant kun nen worden. MODERNE INDELING. Om het beschikbare bouwvolume zo effi ciënt mogelijk te benutten, ontkwam men niet aan het bouwen van blokken, maar gelukkig heeft men een z.g. kazernebouw weten te ontwijken. Blokken van 3, 5, 6 of 8 woningen zijn niet massief te noemen en de bouwstijl en het materiaal zijn fris gebleven. De indeling is modern en daardoor prac- tisch. De voordeur is voor een groot gedeelte voorzien van draadglas, waardoor de gang een lichte ruimte is geworden. De woonkamer is licht en groot c.a. 6 50 bij 3.50 meter. Een schuin uitlopende schoorsteen in het midden van de tus senmuur is voorzien van een mantel van handvormsteen, waarboven tegeltjes. Aan de muur, waarvan zich aan de andere zij de de keuken bevindt, is een glazenkast gemaakt, welke ook dient als doorgeef- kast en waaronder een met deurtjes afge sloten ruimte, gelegenheid geeft aan de huisvrouw tot het opbergen van stofdoe ken en ander huishoudelijk gerei. De keuken is niet te klein geworden. Frisse tegels zijn aangebracht rondom de aanrecht, terwijl de andere muren aan de onderzijde voorzien zijn van betonemaille. De bovenstukken van de muren behoeven geen kalk of witsel, daar zij geschuurd zijn met zilverzand. Voor hen, die een ko- lenfornuis willen gebruiken, is 'n schoor steen aangebracht. In de keuken bevindt zich verder een gasgeyser, terwijl de vloer van graniet is gemaakt evenals de gang vloer. Stenen plafonds zijn in deze bouw niet toegepast, zodat een normale houten vloer de twee verdiepingen scheidt. Boven bevinden zich 2 grote slaapkamers en 1 kleinere. Verder een practische, ruime douche-cel van graniet, waarin een vaste wastafel, van welke cel de muren ook weer zijn voorzien van beton-emaille. Een gang en behoorlijke bergkast vol tooien de bovenverdieping. Onder het dak is nog een vliering, welke echter klein en niet hoog is. De plafonds zijn voorzien van steengaas, in plaats van het gebruikelijke riet, waardoor scheuren uitgesloten en het brandgevaar geredu ceerd is. Het traphuis is hoog en luchtig en een draaitrap geeft de verbinding tussen de 2 verdiepingen. Natuurlijk is het benedenhuis voorzien van een watercloset, keurig uitgevoerd, terwijl een kelder van 2.60 bij 2.20 meter de woning vervolmaakt. Ook de schuurtjes zijn niet vergeten. Het zijn stenen gebouwtjes van 3.50 bij 2.50 meter, waarin een practisch kolenhok met een inhoud van 10 H.L. is gemetseld. De grootte der voortuinen wordt als volgt. De tuinen op de zonzijde worden 6.10 bij 4.50 meter groot, terwijl de tuinen aan de Noordzijde 2.50 bij 6.10 meter wor den. De achtertuinen hebben daarenbo ven een diepte van 14 meter. De woningen zijn verder voorzien van ge nuanceerde dakpannen, waardoor is ver kregen, dat niet een egaal rood vlak fel afsteekt tegen de omgeving. In de straten wordt de riolering reeds gelegd, maar deze zal eerst dan haar diensten gaan bewijzen, wanneer in ge heel Soest de riolering is tot stand geko men. Thans worden bij deze huizen de nodige putten en sceptic-tanks ingegra ven, waarin gedurende de eerste 5 jaar water en faecaliën zal worden afgevoerd. De kosten voor deze 36 woningen, welke nog dit jaar betrokken worden, bedragen de som van 400.000.—. Het gehele plan voor 150 woningen vergt een bedrag van 1.500.000.—. Al met al kunnen we ons gelukkig prij zen met de uitvoering van dit plan. Niet alleen, dat dit weer een goede stap voorwaarts is in de oplossing van de wo ningnood, maar ook, omdat het gemeen tebestuur hier practische en goede wo ningen laat bouwen, waarmede we ook bouwen aan onze toekomst. De aannemer laat hier goed vakmanschap zien en de goede directie van de heer Boersen, ambtenaar van Gemeentewer ken, is hier eveneens te waarderen. Is alle problematiek gelocaliseerd tot een schiereiland, hier ver vandaan? - Mobilisatie van de wil om Rood Im perialisme halt toe te roepen? - Mac Arthur evenzeer een politiek als een militair leider. - Zal Rusland weer gaan deelnemen aan het werk der V.N.? - West-Europa gedompeld in een overvloed van vraagstukken. De wereld blijft haar belangstelling wij den aan de strijd tussen Noord- en Zuid- Korea". Plotseling is het of er geen andere proble men meer bestaan dan dit ene veel om vattende, waarachter ieder de vreesaan jagende vraag verscholen weet: Komt er spoedig een wereldoorlog of niet? Nóg overstemt in het Westerse kamp een zekere juichtoon de mineurstemming, ter wijl in 't Oosten de anti-Amerika scheld kanonnade geen groter omvang bereikt dan de laatste jaren reeds voor „heel normaal" gold. Waarom die juichtoon in het Westen? Zeker niet omdat alle problematiek als in een slag zou zijn gelocaliseerd tot „een schiereiland hier ver vandaan". Ook niet omdat er onder de drang der toegespitste omstandigheden een grote soepelheid speurbaar is bij het zoeken van de oplos sing voor die duizend plus één grote en kleine kwalen, waaraan de wereld labo reert. Helemaal niet omdat het met de blussing van dat ontvlamde brandpunt zo bijzonder voorspoedig zou gaan. Neen, niets van dat al. Alleen in de vastbera denheid van Noord-Amerika, in de mobi lisatie van de wil om het Rode Imperia lisme een halt toe te roepen, moet die juichtoon zowel zijn klankbodem als zijn rechtvaardiging vinden. Een schriel motief? Ja en neen. Ja, als we ons indenken wat de gevol gen zijn van al die vastberadenheid, in dien het Zuid-Koreaanse verzet door de weliswaar wat slappe knieën zou knik ken. Dan immers is er geen sprake meer van, dat de hulp van de Amerikaanse in fanterie, bombers, straaljagers, vlooteen- heden, plus de morele en „overwogen daadwerkelijke steun" der overige „pro Amerika V.N.-leden" langer is te recht vaardigen als „een hulpactie aan de over rompelde partij." Mac Arthur's vraag aan de legerleiding der Zuid-Koreanen, om de Hanlinie „nog 48 uur" te houden, tot de U.S.A.-infante- rie haar stellingen kon hebben betrok ken, had niet minder politieke als militai re betekenis. Valt deze linie en daarmee de regering van president Syngman Ree, dan staat Amerika met zijn Westerse en Zuid-Amerikaanse volgelingen alléén in de strijd tegen Moskou's troetelkind: Nrd - Korea. Dan zal er nog maar weinig voor nodig zijn om alle gejuich en vastberaden heid te doen verkeren in een openlijke strijd tussen Oost en West. Gèèn schriel motief voor de juichtoon van het Westen, als wij letten op de reacties in de Economische en Sociale Raad van de V.N. te Genève. Die raad gaat weer vergaderen en laten de tekenen er nu op wijzen, dat Rusland, na lange tijd afwezigheid, weer wél en Nationaal China, na permanente aan wezigheid, niet meer, zal meedoen! Voor wie het liever bij een wereldvrede dan bij een wereldoorlog houdt, is dat 'n gunstig teken, gunstiger dan het verlan gen, dat de Chinese Nationalisten te ken nen gaven, om aan de strijd op Korea daadwerkelijk te gaan deelnemen. Dat schept een wat louche verhouding, die wij, bij al het om opheldering vragende onverkwikkelijks, kunnen missen. Ons dunkt, dat de Chinezen handen te kort ko men voor de te verwachten bloedige slag om Formosa. In tegenstelling tot de vastberaden toon van de opperbevelhebber der Amerika nen op Korea, Generaal CHurch: „Als de Russen gaan meedoen, zullen wij tegen hen gaan vechten", probeert de Hoge Commissaris in West-Duitsland elke toe spitsing van de situatie te vermijden. Engeland, waar het kabinet, evenals in Australië, in een speciale zitting bijeen kwam om „positie te kiezen", staat weer eens voor een intern probleem dat er zijn mag. De Britse Nationale Steenkolenraad ver stoutte zich het verzoek om loonsverho ging van 400.000 mijnwerkers van de hand te wijzen. Het behoeft geen betoog welk een voedingsbodem daarmee is ge legd voor een diepgaand maatschappe lijk en economisch conflict. Met 365 tegen 208 stemmen werd verder Queuille Frankrijk's minister-president, een glansrijke overwinning vergeleken bij die van het kabinet Duvieusart in Bel gië, dat met 108 tegen 100 stemmen het „vertrouwen" van de kamer kreeg. Dat dergelijke uitslagen in onze tijd niet veel zeggen, blijkt uit het feit, dat het ka binet Queuille twee dagen later weer van de kaart was. Het mag dan lijken of er geen andere problemen bestaan dan het Koreaanse, ze zijn er nog wel en meer dan genoeg. EVERT GRIFT IN DE STRIJD. Op 16 Juli a.s. komt Evert Grift uit op de stadion-baan te Amsterdam voor het Lange-Afstands-Kampioenschap van Ne derland. De cracks van ons land, zoals Gerrit Schulte, Arie van Vliet e.d. zullen het hem daar wel moeilijk maken. Onze Soester renner is tevens voornemens als stayer zijn entree op de baan te ma ken. Proefritten met gangmakers bewe zen, dat hij zich in deze afdeling van de wielrensport goed thuis voelt en zijn tem po wist hij reeds tot 62 kilometer per uur op te voeren. HOE DE DUIVEN VLOGEN. De Vereniging „De Vriendschap" hield Zondag een wedvlucht vanaf St. Maxen- ce. De resultaten waren als volgt: C. Dijkman 1 20 39. J. Rijnders 2 11 23 39. W. Nieuwenhuis 3 7 9 21 33. E. van Daat- selaar 4 5 10. H. Klarenbeek 6. Th. de Muynck 8 26 30 34. H. Spikman 12 32 36. R. Koster 13 15 17 18 22 25 35. R. Bokma 14 28 29. M. Bergers 16. G. Sukel 19 37. J. Koster 24. J. Onwezen 27 en J. Blanken- Enige dagen geleden hoorde ik een uit spraak van een ondernemer, die reeds se dert tientallen jaren een niet onbelang rijk bedrijf in onze provincie drijft. Op mijn vraag hoe het met de zaken ging antwoordde hij: „Druk genoeg. Eigenlijk drukker dan ik het ooit had, maar on danks dat heb ik het gevoel, of ik met 'n strop om mijn nek loop. Je weet hoe ik voor de zaak voel. Met stilzitten heb ik het niet gekregen. Maar wanneer de een of andere idioot of onze regering mij ^4 van het door mij in de zaak gestoken ka pitaal zou uitbetalen, b.v. in Amerika, konden ze de hele rommel van mij ca deau krijgen." Ik zal U het hele verhaal besparen. Het zou te lang worden en vooral te bitter. De voorbeelden die hij aanhaalde en de voorspellingen die hij deed, waren het overdenken waard. Mogelijk, dat hij in zijn bitterheid de zaken niet meer zag zo als ze zijn. Enig idee van zijn gemoedstoestand kunt U misschien echter wel afleiden uit zijn vraag, toen wij het over het Regeringsbe leid hadden, of ik wist, dat iemand, die zijn faillissement voelt aankomen, zich schuldig maakt aan eenvoudige bank breuk en daarvoor strafbaar is, wanneer hij grotere uitgaven doet dan onder zijn omstandigheden veroorloofd is. Ik wist dat toevallig wel, maar vond de vergelijking griezelig. Het gaat inderdaad ons land niet voor de wind. Mensen, die het tegendeel beweren, doen dit uit on wetendheid of met een vooropgezet doel. Ons invoeroverschot is in de afgelopen maand weer gestegen en bedraagt 57 Wie dit wil bagatelliseren kan dit doen, maar verstandig doet hij daaraan niet. Het steeds beter worden van de sociale verzorging is prachtig en noodzakelijk, maar wanneer we niet uit de stijging van het invoeroverschot komen, zal de val naar de werkelijkheid aanstonds een erg onaangename zijn. De voorspellingen en aanwijzingen van die zakenman hebben me de hele week dwars gezeten, voornamelijk wel, omdat ik ze niet kan weerleggen. We gaan de put in zo diep als we zelf maar willen. Zonder Marshallhulp zou den we allang het haasje zijn geweest, want te bieden hebben we de wereld niet veel meer. Ik kan het helaas niet anders zien, dan dat de wegen, die onze regering volgt od financieel en fiscaal terrein, misschien past in een „steenrijk" Nederland (dat we waren), maar funest is voor de faillie te boedel, die zij nu te beheren hebben. H. OEKMAN. stein 31. Ook de Vereniging „De Zwaluw" hield 'n wedvlucht vanaf St. Maxence, waarvan de resultaten waren: H. Gorissen 1 5 23. H. v. d. Eroek 2 11 47. H. Overbeek 3 16 77. Sj. Rijksen 4 7 9 12 13 30 61. J. v. d. Brakel 6. P. Duyst 8. A. van Asch 10 31 32 63. A. Rijksen 14 18 28 34 43 54. G. Roe ten 15 25 76. A. Waayenberg 17 36 41 65 74. R. Schiffart 10. J. Leek 20 56. A. van Sloten 21 66. A. Dorrestein 22. G. Haks 24 29. G, Coerman 26 60. H. Kriek 27. R. van Soest 33. J. van de Brink 35 39 45. J. Gaasbeek 37 59. H. Westerveld 38 52. J. Stalenhoef 40. W. van Klooster 42. Mej. Zimmerman 44' 49. N. van Veen 46 48 72. W. Grift 50 55 .71. H. Smit 51. D. Pure- veen 53. H. Onwezen 57 64 75. H. de Bree 58. C. van Soest 62 70. J. v. d. Belt 67. E. Veerman 68 69. J. Kamerbeek 73. GEBOREN. Froukje Josien, dochter van M. P. Sillevis en D. Klaasen, Middenlaan 1. Ingrid, dochter v. A. J. A. Nijhoff en G. Boersma, Julianalaan 10. Johannes Anthonius Hendrikus, zoon van A. J. W. Steenman en A. P. de Jong, Bosstraat 157. Susanna, dochter van J. Hendrikse en A. A. M. Vink, wonende te Maarssen. Corne- lis, zoon van J. van Tricht en J. Dijkhui zen, Kerkpad Z.Z. 94. Johannes Gerardus Maria, zoon van G. M. A. de Grijs en H. G. Krijnen, wonende te Baarn. Ype Ma ria, zoon van D. J. Huisman en O. Velt- man, Koninginnelaan 38. Berthus, zoon van C. Hogendoorn en L. Klein, Andries- sestraat 2. Barendina, dochter van J. Bak ker en T. G. Hoonhoud, Wald. Pyrmont- 'laan 50. Henricus Wilhelmus, zoon van L. C. Kok en M. J. van den Hengel, K. Brinkweg 31. Dirkje Geertje, dochter van J. de Ruig en T. van Soeren, Nieuwstraat 31. Johanna, dochter van O. W. Heidman en J. I. van den Brink, Nieuwstraat 56. ONDERTROUWD. C. A. den Hartog, 25 jr., Ambtenaar bij de Belastingen, Zeist, Hertenlaan 43 en E. Middelman, 22 jr., Torenstraat 3b. B. H. A. Elbertse, 28 jr„ Ambtenaar bij de Wederopbouw, Gen. Winkelmanstraat 117 en J. T. G. M. van Angeren, 31 jr., Rademakerstraat 51. GEHUWD. J. Ramselaar, 27 jr., meubel maker en P. H. Appelhof, 27 jr„ Eigen domweg 117. C. J. Hillaert, 25 jr., spoor- ambtenaar en C. H. van Dijk, 25 jr„ Gen. Winkelmanstraat 2b. J. G. Hovenier, 28 jr., gemeenteambtenaar en F. van Mer- kesteijn, 20 jr., Rembrandtlaan 6. OVERLEDEN. Arnoldus Johannes Ro- mijn, 81 jr., Klaarwaterweg 55. Cornelis Karstens, 72 jr., geh. met C. C. van Rooij- en, Dorresteinweg 20.

Soester Courant | 1950 | | pagina 1