il Armoede is betrekkelijk* GEERVLIET SOEST. VOOR ONZE DAMES. Kunnen de Woestijnen weer vruchtbaar worden? SOEST. J. LENSSEN, MAKELAAR hoort hoortoestel Daling inkomen door BELASTINGEN. Verhoogt Uw inkomen door een lijfrente en verzekert U een vast inkomen. Advies van FISCALE DESKUNDIGE om Uw belangen te behartigen. Vredehofstraat 10 - Telefoon 2169 - Soestdljk Een verslaggever ontmoet een wijs man! Een verslaggever, die zich onder de mensen begeeft, kan dikwijls meer nieuws vertellen, als hij zijn aandacht wijdt aan wat hem bij toevallige ont moetingen wordt verteld, dan als hij zich bevlijtigt „gebeurtenissen", feeste lijkheden of plechtigheden te „ver slaan". Schrijver dezes ontmoette dezer dagen een onopvallende persoonlijk heid, die niettemin veel van de wereld bleek te hebben gezien en die verklaar de, dat een mens pas slaagt in het leven als hij zijn goede humeur weet te be houden, zich niet te veel zorgen maakt en besef heeft van zijn eigenrijkdom! Hij lichtte dit voor uw verslaggever enigszins nieuwe gezichtspunt nader toe door te be weren, dat hij rijker was dan wijlen keizer Karei de Grote, welke beklagenswaardige mo narch niet in de gelegenheid was om voor een belachelijk gering aantal centen te telefo neren of met de tram te rijden. Wie de oorlog meegemaakt heeft en honger heeft geleden, die kan niets meer overkomen. En de man, die van alles al bij de hand had gehad zeeman, koopman, journalist etc. zette zijn inzichten uiteen, die men misschien nog het best zou kunnen omschrijven als een relativi- teits-theorie van de armoede. Neem nou Amerika. „Neem nou Amerika!" zei hij uitnodigend. Daar had hij een gezin gekend, dat de wo ninginrichting vernieuwde en het huis inricht te met minder en eenvoudiger meubelen. Toen bleek er een piano over, die men niet meer nodig had, aangezien men een kleinere had gekocht. En nu stonden die mensen voor het probleem om van die piano af te komen. Ze probeerden vergeefs hun kennissen het instru ment aan te praten. Niemand wilde het heb ben. Een Hollandse kennis, werkzaam bij de Verenigde Naties, wist niet hoe hij het had, toen hij hoorde, dat men in Amerika ver legen kon zitten met een piano, die nog niet eens „voor het weghalen verkrijgbaar" een gegadigde kon vinden. De Hollander sprak er over met een Scandinavische collega zelf had hij een uitstekende piano maar deze kon zich niet voorstellen, dat de piano deugen kon en fcöen men hem eindelijk aan het ver stand had gebracht, dat het wel degelijk een bruikbaar instrument was, en hij aarzelend en telefonisch informeerde of de piano nog beschikbaar was, viste hij achter het net. Daags tevoren was men de piano kwijt ge raakt aan Bella, een neger-kokkin, die zeer muzikaal was en aan wie de familie zich ver plicht voelde, omdat ze op eigen kosten de piano had laten weghalen en geen bijdrage in die kosten had willen aannemen! Kunnen wij ons zo'n land voorstellen? En toch zijn er daar „arme" mensen, d.w.z. lie den, die zich arm en ontrecht voelen, omdat zij geen toonbare auto hebben, geen ijskast en geen televisie-apparaat. Fietsen in Moskou. De man vertelde, dat hij in zijn jeugd be hoorde tot de velen, die geloofden dat men in Rusland een aanvang had gemaakt met de afschaffing van de armoede. En hij had als cineast blijkbaar ook een van zijn talrijke beroepen meegewerkt aan het opnemen van een film, die een werklozen-demonstratie weergaf ergens in Groningen. Van heinde en verre kwamen de werklozen het was in de crisistijd vóór de oorlog ze kwamen met grimmige gezichten en op de fiets. Ze gooiden hun fietsen achteloos tegen de muur van het gebouw waar de bijeenkomst zou worden ge houden en die hoop daar neer geworpen fiet sen was een schrijnend beeld van ellende de zer uit het productieproces uitgesloten men sen. Natuurlijk filmde hij dit aangrijpende beeld en toen de film, behoorlijk gearrangeerd en van teksten voorzien, werd gedraaid, was hij trots geweest op zijn product, dat in zijn soort even goed was als de films van Poe- dowkin of Eisenstein, naar zijn geestverwante vrienden hem verzekerden. Hij had veel voldoening van dit werk en zijn blijdschap steeg ten top, toen hij werd uit verkoren om een copie van deze film naar Moskou te brengen en daar te vertonen. Maar hem wachtte een bittere teleurstelling. Weliswaar werd de film voor een aantal des kundigen gedraaid, maarhij werd onge schikt bevonden. Waarom? Dat was hem pas des avonds duidelijk geworden, toen hij op het Rode Plein een aantal fietsers had gezien, die in een speciale fietskledij heen en weer reden van de ene kant van het Rode Plein naar het andere. En die daarbij trots als ge braden hanen van onder de grote kleppen van hun sportpetten om zich heen keken. Het bleken bij navraag „stootbrigadiers" te zijn, die als beloning voor hun bijzondere presta ties een fiets hadden gekregen. Stel je voor, een fiets! Het waren prachtige vernikkelde karretjes en er waren nummerborden aan be vestigd, net als bij ons aan de auto's „En toen kreeg ik in de gaten, waarom onze film, waarop Hollandse werklozen werden uitgebeeld, hier in Moskou onbruikbaar was. Al die mensen hadden fietsen! En ze gingen er mee om alsof het waardeloze prullen wa ren!" De gevolgtrekkingen van deze zegsman waren niet on-interessant, naar het uw verslaggever „Parijs in Arnhem" viert de Franse na tionale feesdag. - Een groep Jacobijnen die de Bastille gaan bestormen. voorkwam. Armoede is een betrekkelijk be grip. Natuurlijk is er ook een absolute ar moede, namelijk daór waar de mens van hon ger krepeert. Maar overigens is het moeilijk de grens aan te geven, het punt namelijk waar de armoede overgaat in haar tegendeel, in de rijkdom. En dus besloot hij: „We hebben het nog zo kwaad niet. We hebben ons brood", zei hij glimlachend. „Met iets er op!" vulde uw verslaggever aan, en hij gelooft werkelijk een wijs man te heb ben ontmoet. Ook er weer bij me» een modern Zadelstraat 43 Utrecht Vraagt gr al ia brochure. TENNIS-TOURNOOI. In aansluiting aan ons kort verslag in ons vorig nummer melden wij nog, dat ook de drie laatste dagen van de week 't tournooi een vlot verloon had en in een regelmatig tempo vele partijen werden af gewerkt. Ook de heren Van Epen, Hop penbrouwers en Soors d'Ancona vonden hun meerdere, waardoor de kans op een finale, waarin één onzer Soester spelers zou uitkomen, uitgesloten werd. De uitslagen waren als volgt: Heren enkelspel: le ronde: C. Karres-J. v. Vliet 0-6 3-6. H. van Hasselo-J. Blanken berg 6-0 6-0. P. Hoorn- B. Koenderink 4-6 1-6. G. v. d. Poll-G. Pels Rijckeil 4-6 7-5 4-6. E. de Bruin-A. Beumer 4-6 1-6. H. de Man-E. van Leusden 10-8 6-4. C. Gereke- B. Sprangers 6-4, 3-6, 2-6. P. Dekker-W. Manger 4-6 6-1 5-7. Ch. Kan-D. Eysink 6-0 6-1 J. Beers-A. ten Oever 0-6 1-6. P. Schutte-S. Ypma 6-3 6-4. P. v. d. Hoek- P. Nijhoff 6-1 6-4. H. Molenaar-A. Kraan 6-2 1-6 1-6. H. Kroes-A. van Dors- sen 2-6 2-6. 2e ronde: F. Mud- J. van Vliet 4-6. G. Pels Rijcken w.o. J. van Vliet-H. Hasselo 0-6 2-6. B. Hoying-J. Bout 6-1 7-5. G. Pels Rijcken -C. Gereke 2-6 5-7. C. Gereke-L. van Epen 6-2 7-5. B. Hoying-Mr. ten Oever 3-6 8-6 6-2. H. Hasselo-G. Soors d'Ancona 2-6 6-0 7-5. Mr. Ten Oever-J. Hoppenbrouwers 6-0 6-2. P. Schutte-P. v. d. Hoek 2-6 3-6. A. Kraan-A. van Dorssen 10-8 6-4 6-3. P. v. d. Hoek-A. Kraan 6-1 6-3. H. Hasselo-C. Gereke 6-4 6-0. Mr. ten Oever-P. v. d. Hoek 6-0 7-5. P. v. d. Hoek-W. Mans 6-2 1-5. Finale: H. Hasselo-Mr. ten Oever 7-5 6-3. Dames enkelspel: le ronde: Mej. A. Holl- man w.o. Mej. L. v. d. Berg-Mej. K. Wa- gensveld 3-6 6-8. Mevr. M. Goedkoop-Mej. R. van Marle 8-6 7-5. Mej. Th. de Witte- Mej. K. Ankerman 5-7 7-5 1-6. Mej. A. Ellenbroek-Mej. R. Segers 2-6 1-6. Mej. J. Poot-Mevr. ten Oever 3-6 2-6. Mej. M. v. Putten-Mevr. S. Ypma 9-7 6-2. Mej. D. Wilmink-Mej. A. Burger 5-7 1-6. 2e ronde: Mej. Hollman-Mej. Wagensveld 1-6 2-6. Mej. R. Segers-Mevr. ten Oever 2-6 6-2 6-8. Mej. M. v. Putten-Mej. A. Burger 6-3, 6-4. Mevr. Goedkoop-Mej. Ankerman 6-1 6-1. Mej. Wagensveld-Mevr. Goedkoop 7-5 6-4. Mevr. ten Oever-Mej. van Putten (Mej. van Putten teruggetrokken). Finale: Mej. Wagensveld-Mevr. ten Oever 8-6 4-6 6-4. Heren dubbelspel: le ronde: J. Degenhart en B. v. d. Woude-A. Hoorn en B. Dre- wes 4-6 4-6. H. de Graaff en L. van Epen- H. Kraan en Ten Oever 1-6 4-6. H. de Man en A. van Dorssen-G. v. d. Poll en B. Sprangers 6-4 6-3. G. Soors d'Ancona en E. de Bruin-P. Dekker en A. Thieme 3-6 6-8. A. Hamming en A. Hamming-Th. Se gers en J. van Vliet 9-7 10-8. P. Dekker en A. Thieme-C. Kempeneer en C. Gereke 9-11 6-4 6-3. D. Eysink en J. Hoppenbrou wers-P. v. d. Hoek en W. Manger 3-6 4-6. Hasselo en Ch. Kan-B. Hoying en P. Nij hoff 6-3 8-6. H. Barendse en F. Mud- E. van Leusden en A. Beumer 6-2 6-1. A. Hoorn en A. Drewes-A. Kraan en A. ten Oever 6-4 4-6 2-6. H. de Man en A. v. Dorssen-P. Dekker en P. Thieme 2-6 4-6. A. Hamming en A. Hamming-P. v. d. Hoek en W. Manger 1-6 2-6. P. Hasselo en Ch. Kan-F. Mud en J. Barendse 6-4 6-4. P. v. d. Hoek en W. Manper-P. Hasselo en Ch. Kan 4-6 4-6. Finale: H. Kraan en A. ten Oever-P. Has selo en Ch. Kan 0-6 5-7. Dames dubbelspel: le ronde: Mej. K. An kermans en Mej. K. Wagensveld-Mevr. Goedkoop en Mevr. Stroband 6-0 6-4. Mej. T. van Hess en Mej. N. Segers-Mej. C. Rupert en Mej. R. Segers 6-1 6-0. Mej. W. Ellenbroek en Mevr. van Loon-Mej. Ankermans en Mej. Van Wagensveld 2-6 2-6. Finale: Mej. C. Rupert en Mej. R. Segers- Mej. Van Wagensveld en Mej. Ankermans 4-6 6-4 6-3. Gemengd dubbelspel: le ronde: Mevr. M. Goedkoop en J. Stroband-Mej. H. Woude- berg en J. Aelbers 6-1 6-2. Mej. W. Ellen- broek en Van Dorssen-Mej. R. Segers en Th. Segers 6-2 6-4. Mej. J. Poot en L. van Epen-Mej. Ankermans en J. Drop 8-6 6-8 2-6. Mej. L. v. d. Berg en H. de Graaff -Mevr. Ypma en S. Ypma 7-5 6-4. Mej. T. Pos en A. Beers-Mevr. Stroband en E. Goedkoop 3-6 6-4 6-2. Mevr. Bleker Caar- ten Perelin en Ch. Kan-Mej. Hollman en Ten Oever 7-5 6-1. Mej. K. Wagensveld en J. Bout-Mej. C. Rupert en F. Mud 4-6 4-6. Mej. A. Ellenbroek en P. Schutte-Mevr. ten Oever en H. Kraan 0-6 1-6. Mej. N. Se gers en H. Molenaar-Mei. W. Ellenbroek en A. van Dorssen 0-6 0-6. Mej. D. Wil mink en G. Soors d'Ancona-Mej. M. An kermans en J. Drop 6-1 6-4. Mevr. Goed koop en J. Stroband-Mej. L. v. d. Werf en H. de Graaff 6-1 6-4. Mej>. J. Pos en J. Beers-Mej. W. Ellenbroek en A. v. Dors sen 5-7 1-6. Mevr. Bicker Caarten en Ch. Kan-Mej. D. Wilmink en G. Soors d'Anco na 6-4 6-2. Mevr. ten Oever en H. Kraan- Mevr. Van Loon en C. Gereke 5-7 3-6. Mevr. Goedkoop en J. Stroband-Mej. W. Ellenbroek en A. van Dorssen 6-4 11-9. Mevr. Bicker en Ch. Kan-Mevr. van Loon en C. Gereke 6-0 6-1. Finale: Mevr. Goedkoop en J. Stroband- Mevr. Bickers Caarten en Ch. Kan 4-6 4-6. Zondagmiddag had, na een onderbreking door de regen, de finale van dit tournooi plaats en kwamen de sterksten op de baan. De Wageninger Hasselo kwam in 't heren enkelspel uit tegen Mr. A. ten Oever uit Driebergen; de laatste werd verliezer na hardnekkige tegenstand. Niet minder tegenstand leverde Mevr. ten Oever, toen deze de finale speelde te?en de 16-jarige Mej. v. Wagensveld uit Amers foort. Deze laatste veelbelovende speel ster wist na lange strijd te winnen. Het dames dubbelspel werd gewonnen door Mej. R. Segers en Mej. C. Rupert, die de enigste Soestenaren waren, die een eerste prijs bemachtigden. Ook deze partij vergde veel tijd en strijd en de twee Alta- meisjes, Van Wagensveld en Ankerman, gaven zich pas na goede strijd gewonnen. Het gemengd dubbelspel werd gewonnen door Mevr. Bickers Caarten en de Wage ninger Ch. Kan, die een regelmatige zege behaalden op het Soester dubbel Mevr. Goedkoop en J. Stroband. Het heren dubbel werd een Wageningse aangelegenheid, daar de vier heren uit die plaats tegen elkaar uitkwamen. De com binatie Hasselo en Kan bleek de sterkste. Burgemeester Bentinck, die met zijn echt genote, meerdere malen tijdens dit tour nooi zijn belangstelling toonde, woonde de finale bij en reikte na afloop, onder een geestig speechje, de prijzen uit aan de winnaars. Aan de organisator en de wedstrijdleider werd dank gebracht onder aanbieding van een blijvend aandenken. De heer Hasselo bleek hierna nog bereid tegen de sterkste Soester speler een partij te spelen. Hij bleef met goede cijfers de meerdere van W. Schuuring. Behalve de kunstvoorwerpen, welke als prijzen golden, kregen de heer Hasselo en de dames Rupert en Segers een legpen ning van de Gemeente Soest. HARD AANGEKOMEN. Een 14-jarig meisje uit Amsterdam kreeg Zondagmiddag, op het terrein van het Na tuurbad, een schommel zodanig hard te gen haar knieën, dat het noodzakelijk was haar per auto naar huis te vervoeren. AB. TOETENEL EXPOSEERT. De Soester Kunstschilder Ab. Toetenel exposeert momenteel weer met eigen werk in zijn atelier Prins Bernhardlaan 43, alhier. Met het warme weer, waarmee we deze zomer tot nu toe maar schaars bedeeld zijn, zoeken we de luchtigste jurken op, maar.... hoewel Amerika weer de z.g. „hemdjurken" brengt en U natuurlijk ook graag zo veel mogelijk met de mode „mee doet", mogen wij toch niet uit het oog ver liezen, dat een hemdjurk niet door ieder een kan worden gedragen. Een hemdjurk staat alleen aardig wanneer deze door jeugdige sportieve figuren wordt gedra gen, anders wordt het een soepjurk, waar in U er lang niet elegant en charmant zult uitzien. Wij weten wel, dat er, al zijn het er ge lukkig lang niet zo veel als vroeger, toch nog altijd vrouwen zijn, die de opvatting huldigen, dat het model er voor een zo mer japon eigenlijk niet op aan komt, als het maar gemakkelijk en luchtig is. Niets is echter minder waar, want het zomer japonnetje wordt niet zoals de winterjur ken alleen maar binnenshuis getoond, doch U vindt het bij warm weer maar wat prettig in uw enkele ja ponnetje te wandelen of boodschappen te doen, dus is het kiezen van een aardig model zeker van belang. Met het model dat wij lieten ontwerpen kunt U zich ze ker zonder mantel buiten de deur verto nen, het is smaakvol en gekleed. Het lastige inzetten van de mouwen waar zo veel minder ervaren naaisters moeite mee hebben is bij dit model niet nodig. Het ruime schouderstuk is iets breder ge knipt en doet tevens dienst als mouwtje. Verder is dit model ook heel gemakkelijk te maken. De stroken van lijfje en rok worden apart geknipt, doch voor het in- rimpelen aan elkaar gestikt. De strik wordt van dubbele stof geknipt, aan de verkeerde kant op elkaar gestikt, met de achterkant van een potlood de goede kant boven halen, er een strik van maken en op de taille hechten. Mouwen, hals en onderkant van de rok worden met een schuine bies of biesband afge werkt. Het klaargeknipte patroon van dit model is onder no. 4804 iri de maten 40, 42, 44 en 46 a 1.05 bij „Het Patronenhuis", Middenweg 200, Amsterdam, verkrü^- baar. Eerst na drie jaar komt Toetenel thans weer naar buiten en opnieuw komt men, bij een bezoek aan deze expositie, onder de bekoring van het werk van deze kun dige en gevoelvolle kunstenaar. Zijn werk is van hoog gehalte en toch dringt het zich niet op. Kleur, licht en ruimte in de geëxposeer de schilderwerken en aquarellen verra den tevens een groot kunstenaarschap van de schilder. Hoe sprankelend en blij is b.v. één van zijn laatste werken: „Bloemen in een kan" en hoe verstild en innig is het bosgezicht en het doorkijkje op de Lage Vuur- sche. Een prachtige aquarel met rozen be wijst tevens hoe Toetenel de moeilijkhe den van het waterverf-schilderen heeft weten te overwinnen. Het bosgezicht met beuken, mooi en diep doorleefd en de mooie aquaria met de fraaie lichtval in het water bewijst de veelzijdigheid van deze kunstenaar. Ook de veelheid van onder werpen deed ons verbazen en daardoor kunnen we met de schilder instemmen als hij ons met een lach verzekert, dat al les waard is geschilderd te worden. Terwijl half Nederland zich met verba zing afvraagt hoe het mogelijk is, dat het kolderstuk „Vader en Zoon", van de schil der Ouberg, een prijs toegewezen krijgt, is het een genoegen op deze expositie te toeven, tussen echte en waarachtige kunst van een bescheiden kunstenaar. De drukte van het moderne leven laat dikwijls zo weinig tijd tot aandachtige kunstbeschouwing, dat een bezoek aan deze expositie een verademing betekent. De tentoonstelling wordt gehouden van 15 Jul tot 5 Augustus a.s. en is dagelijks ge opend van 10 tot 5 uur en des avonds van 7 tot 9 uur. Grote mogelijkheden in de dorre vlakten. ,4>e woestijn zal bloeien als een roos". (Jesaja). Het was met enige schroom, dat de bekende Engelse journalist R. Calder de militaire gou verneur van de Franse Sahara, Kolonel Que- nard, de vraag stelde: „Waar haalde Hannibal in Noord-Afrika de olifanten vandaan, waar mede hij over de Alpen trok?" Deze kinder lijke vraag behoorde tot één der onderdelen van zijn werk voor de Unesco, dat hem door de woestijnen van Noord-Afrika en het Mid den-Oosten voerde. Hij was geprepareerd op een sarcastisch ant woord, zoals hij reeds zo vaak in deze gebie den op deze vraag had gekregen, zoiets van: „Maar dat weet toch elke schooljongen Deze vraag was voor hem steeds het begin van ernstige discussies in de meest afgelegen uithoeken der woestijnen en steeds kreeg hij hierdoor de sleutel voor tal van problemen. Immers, tal van experts beweren, dat de Car- thaagse olifanten uit Azië afkomstig moeten zijn geweest, omdat de Afrikaanse olifant niet getemd zou kunnen worden een bewering die inmiddels reeds dikwijls is tegengespro ken. Als zij echter toch b.v. uit India gekomen zijn, dan zijn de woestijnen die zij doorgetrok ken zijn. niet altijd woestijnen geweest. „De woestijnen, die ik gezien heb," aldus Calder, „moeten meer water en meer vegetatie gekend hebben. Aan de andere kant, als Hannibal echte Afrikaanse olifanten gehad heeft, die afkomstig zijn geweest uit Centraal Afrika, dan moet de Sahara of als zij door de Nijl- vallei getrokken zijn de Lybische woestijn niet geweest zijn, wat deze thans zijn; de grond moet vruchtbaarder geweest zijn en tenminste moeten de oases talrijker geweest zijn." Waar Hannibal zijn olifanten ving-. Waren de dieren werkelijk afkomstig uit N. Afrika, dan moeten de gebieden die thans troosteloze woestijnen zijn, bosrijk geweest zijn. Het schijnt wel vast te staan dat in de tussenliggende 2200 jaar het klimaat en de regenval niet drastisch veranderd zijn, zodat, aldus Calder, mijn „olifantenjacht" te gebrui ken is om een onderscheid te kunnen maken tussen „climatalogische" en „door mensen ge maakte" woestijnen. Een climatologische woestijn kan men het best omschrijven als een woestijn waar onvoldoende regen valt om le ven mogelijk te maken. Een woestijn door mensen gemaakt, is er één waar mensen en dieren eens hebben kunnen leven, doch waar ingrijpen van de mens het leven vernietigd heeft. Dat geldt b.v. voor de verdwenen oases van de Sahara, sedert duizenden mijlen daar vandaan wouden omgehakt zijn, waardoor het waterpeil aanzienlijk gezakt is." Kolonel Quenard dan, bleek ernstig op zijn vraag in te gaan. Hij stond op van achter zijn bureau en liep naar een militaire kaart van de Sahara. „Hannibal," zei hij, „ving zijn oli fanten hier." Dat „hier" was de vallei van de Guir, een riviertje dat ontspringt in de ber gen van Marokko en dat vier of vijfmaal per jaar uitstroomt in de dorstige Sahara. En dus reisde Calder naar de Guir. Het legen darische woud van de Guir is nu barre woes tijn, maar dat zal het niet lang meer zijn. Hij zag het begin van het enorme werk, dat 50.000 acres dorre grond opnieuw vruchtbaar zal maken. Binnen niet al te lange tijd zal hier voldoende graan verbouwd kunnen wor den om alle nomadenstammen van de Sahara te voeden. Gecoördineerde irrigatie. Eind Mei kwam de algemene vergadering van de Unesco bijeen in Florence; men stelde een raad in, die tot taak heeft een coördinatie tot stand te brengen tussen het werk en de on derzoekingen die in de verschillende Dorre Zones gedaan moeten worden: de Dorre Zones noemt men de woestijnen, die in de verschil lende werelddelen liggen. Al deze lege ruim ten op de kaarten van Tripolitanië, Cyrenaica, Egypte, Sinaï, Irak en Iran en Israël worden te snel als hopeloze woestijnen gebrandmerkt. Zij worden veronachtzaamd als er gesproken wordt over de mogelijkheden om een wereld bevolking te voeden, die met iedere ander halve seconde met een mond toeneemt. De olifanten van Hannibal zijn de symbolen van de rijke beschavingen, die eens gevoed werden door de grond, die thans tot stof ver worden is. Thans moeten wij trachten de fou ten door mensen gemaakt, goed te maken. De woestijn is geen hopeloze plek en de moed en de opofferingen van de mannen, die er tegen vechten en die Calder ontmoet heeft op zijn reis, bewijzen dit. Er zijn duizenden bronnen, vergaarbakken, die de taak kunnen hervatten, die zij ook duizenden jaren geleden verricht ten. Het wordt tijd dat de archeologen hun aandacht afwenden van paleizen en tempels en zich gaan wijden aan de onderzoekingen naar de watervoorzieningen van de oude be schavingen. SCHIETWEDTRIJDEN. De schietwedstrijden op de banen van „Oranjehof" werden Zaterdagmiddag on der grote belangstelling voortgezet. Voor de wedstrijd tussen de corpsen wa ren de corpsen uit Baarn en 's Graveland in het strijdperk, terwijl de vrije- en per sonele baan druk bezet waren. Morgenmiddag worden de wedstrijden voortgezet, terwijl a.s. Zaterdagmiddag de laatste patronen zullen worden afge vuurd. De stand tot op heden is:

Soester Courant | 1950 | | pagina 2