Rood het „England-Spiel". Het grote rapport, De Feest-week van Soest-Vooruit. SOEST. SOESTERBERG. IN DE HOEK. UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT - SOESTDIJK Alleen het goede blijft Burgerlijke stand. VRIJDAG 21 JULI 1950. 26e JAARGANG No. 55. SOESTER COURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. Imwi Vu Weedestraat M Telefoon 2566 - Giro 126166 Abonn. per kwart, 1.50 - per post 1.75. De publicaties van het rapport van de parlementaire enquête-commissie, dat han delt over het befaamde „England-Spiel", brengt niet alleen vele mensen in verle genheid, die er rechtstreeks bij betrokken waren of meenden dat zij het waren, maar stelt ook de krantenschrijvers voor problemen. Het opengeslagen boekdeel bedekt de op pervlakte van een kleine tafel, het telt enkele duizenden bladzijden en de velen, die er in aan het woord komen, maken het verleidelijk om nu eens die figuur of die situatie naar voren te halen, „waar van men altijd wel zoiets had gedacht". Men kan er tegenstrijdige conclusies uit halen en dat heeft het rapport dan ge meen met sommige andere schrifturen, die al een lange levensloop achter de rug hebben. Hoe het ook zij: wil men in de gruwelijke geschiedenis, die met duivels sarcasme 't England-Spiel wordt genoemd, werkelijk inzicht proberen te krijgen, dan moet men het rapport zelf lezen. Het is spannend, het is scherpzinnig, maar. het is duur. Daarom zouden we alle openbare biblio theken in overweging willen geven, het werk aan te schaffen. Als we nu zelf nog wat over het rapport willen zeggen is het niet zo zeer over de inhoud en over de gebeurtenissen, die er in worden ontrafeld op een feilloze ma nier! Wel over de lessen, die -het ons leert en die we voor de toekomst ter har te kunnen nemen. LESSEN VOOR DE TOEKOMST. Dat is dan in de eerste plaats de les over de paraatheid om de dingen, die mogelij kerwijze in de toekomst kunnen gebeuren, op te vangen. In de tweede plaats, dat men moet breken met de gedachte, dat 'n volgende oorlog begint op de manier, waarop de vorige is geëindigd"; in de der de plaats: dat voor de verantwoordelijke posten de allerscherpste selectie op het personeel moet worden toegepast. Voorkomen is beter dan genezen. Wanneer het conflict niet meer gaat over het overschreiden van de 38ste breedte graad, maar b.v. dat van de 13e lengte graad, dan is een situatie als die van Mei 1940 niet ondenkbaar. Dat wil zeggen; dat een oolog, die in de moderne tijden op vier terreinen wordt gevoerd, te land, ter zee, in de lucht en ondergronds, plotse ling wordt beperkt tot de laatste, de on dergrondse, met zijn vele vormen van verzet, sabotage, spionnage, lijdelijke hou ding enz. Dat zulk een verzetsactie zijn grootste resultaten afwerpt wanneer de gehele be volking tegenover de aanvaller staat, is duidelijk. Ook dat deze houding slechts kan worden bereikt door een doeltreffen de economische politiek, die aan de be volking een verzekerd bestaan biedt. Slechts op deze basis kan er worden be gonnen aan een tijdig onderkennen van met de vijand sympathiserende elemen ten, met het plannen van kernen, op wel ke het verzet moet steunen en het voorbe reiden van de verbindingen met het even tuele regeringscentrum in het buitenland. Wanneer dit werk ten uitvoer moet wor den gebracht te midden van een, voor een groot deel, onverschillige bevolking, heeft het geen volle zin meer. ALTIJD ANDERS. Dan moet men zich hoeden voor de ge dachte, dat de derde wereldoorlog zou beginnen op dezelfde manier als de twee de eindigde, n.1. met operaties op de grond, gesteund door operaties van uit de lucht, ook achter het front. Wanneer nu in Korea nog de ouderwetse manier ge volgd wordt, is dit eerder een teken, dat de aanvaller voor de toekomst juist de andere weg zal bewandelen, n.1. operaties van uit de lucht, gesteund door grondope- raties. Maar luchtoperaties op de modern ste manier uitgevoerd, houden in, dat voor de ondergrondse actie alleen het mi litair element van belang blijft. Econo misch en ook politiek verzetswerk zal in die gebieden veel van zijn waarde verlie zen, om de eenvoudige reden, dat er wei nig economische en politieke activiteiten overblijven. En tussen deze twee uiter sten zijn nog vele combinaties mogelijk, die een ontwerpen van dit deel der verde diging alleen al de volle inzet van een bekwame functionaris met een onbetwis te autoriteit eisen. POSTEN VAN VERTROUWEN. Dit laatste brengt ons meteen op ons der de punt, de personeels-selectie. Het rap port noemt ons enkele dingen, die op dit onderwerp een schril licht werpen. Men sen, die zichzelf op dit stuk van zaken on geschikt .achtten, werden gehandhaafd en een omstreden figuur tot zulk een vertrou- wenspost geroepen! Dingen, die misschien onvermijdelijk waren omdat men moest improviseren, maar dingen, die eveneens leren, dat improviseren in deze uit de boze is en in de toekomst moet worden voorkomen! Maar of dit ook het geval zal zijn? De man, die in deze tijd verantwoor delijk is voor de opbouw van onze ver dediging, de minister van oorlog, weet nu nog niet eens op hoeveel steun hij mag rekenen van onze bondgenoten van het Atlantisch Pact. Een slecht teken, maar dat hem in elk geval déchargeert voor een eventuele volgende enquête-commissie. Weer zo'n dik en lijvig boekdeel Over 't Londense beleid, 't Lijkt wel interessant te wezen, Ook al is 't verleden tijd. Als ik zo eens rustig blader In 't uitvoerige rapport, Kan ik 't niet helpen, dat 'k even Een heel klein beetje draaierig wordt. England-Spiel, geheime codes, Het is alles niet charmant, Maar dan stuit je plots op namen Namen als meneer van 't Sant. Na zo'n vijftal vredesjaren Word 'ik zeker niet meer boos, Maar ik denk toch wel eens even Daar was af en toe iets loos. Eind'lijk kom je dan te weten, Nu pas, na een jaar of wat, Dat de omroep van de Flitspuit Genoegelijk in Engeland zat. De commissie der enquête Zwijgt het zaakje heus niet dood. Maar er blijven volgens mij nog Heel wat koeien in de sloot. 't England-Spiel wordt opgerakeld; Weet U er nu alles van? Als ik m'n neus in dit rapport steek Danzat er toch een luchtje an. Er komt thans tekening in het program ma van de feestweek, welke „Soest-Voor- uit" organiseert van 29 Juli tot en met 5 Augustus. Enige geprojecteerde programma-onder- delen kunnen helaas niet aan de orde ko men, door omstandigheden, welke buiten de macht van Soest-Vooruit. liggen. Er is echter een programma aan het groeien, dat elck wat wils biedt. Op Zaterdag 29 Juli is het de jeugd, wel ke deze V.V.V.-week opent. In twee speel tuinen, n.1. aan de Klaarwaterweg en de Nieuwstraat, zullen kinderspelen gehou den worden voor kinderen van 6 tot 16 jaar. De le prijswinnaars van deze spelen zul len op 31 Juli, in Braamhage, in competi tie tegen elkaar uitkomen. Op Braamhage zal dan worden gestreden tussen de favo rieten van beide speeltuinen in blokjes- rapen, touwtrekken, ringsteken op rijwie len enz. De kinderspelen in deze speeltuinen zul len op de avond van 29 Juli worden be sloten met een attractie-avond voor de ouderen in de speeltuin Nieuwstraat, waar verklede paren zich zullen bezighouden met kruiwagentje rijden, tonnetje steken enz. Voor de kinderen worden prijzen uitge loofd door Soest-Vooruit. 1 Augustus wordt de dag van de sport. Onze drie Soester gymnastiekverenigin gen, Olympia, Soester Turnclub en Cres cendo zullen dan demonstreren. De Soester Politie Sport Vereniging zal 'n demonstratie schermen geven, terwijl de ploegen van de Koninkliike Marechaus see en die van de politie een volleybal wedstrijd zullen spelen. Dit programma, dat tegen populaire prij zen in het openluchttheater zal worden uitgevoerd, zal nog worden aangevuld met 't optreden van acrobatische clowns, waarmede men nog in onderhandeling is. KABOUTERTJE FLOEP. Op 2 Augustus zal de grote kinder-show van Kaboutertje Floep plaats hebben in het openluchttheater, waarover wij reeds uitvoerig schreven in ons vorig nummer. Des avonds zal P.V.O. een uitvoering ge ven in de muziektent. VARIéTé. Op 3 Augustus wordt het openluchtthea ter weer het middelpunt. Dan wordt een variété-programma gegeven, dat verzorgd wordt door radio-artisten van zeer ver schillend genre. Dick Herrys, Toby Riks, Koos Speenhoff Jr„ Cor van Veen en an deren zullen liedjes, muziek, acrobatiek e.d. brengen. Waarschijnlijk zal ook de film: „Een kijkje achter de schermen van de Radio" worden vertoond. Na de dag van 4 Augustus, welke dag nog „open" is, wordt op Zaterdag 5 Augustus de zeepkisten-race gehouden, om het Pro vinciaal Utrechts kampioenschap. Des avonds zal op het terrein aan de Kostverlorenweg een voetbalwedstrijd worden gespeeld tusen de veteranen van S.E.C. en B.D.C. GEMEENTERAADSVERGADERING. De Raad onzer gemeente is in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Don derdag 27 Juli 1950, des avonds te 7 uur, ter behandeling van de volgende agenda: 1. Vaststelling van de notulen der verga dering d.d. 31 Mei 1950. 2. Ingekomen stukken: a. Verzoek van het R.K. Schoolbestuur te Soesterberg om medewerking voor de aanschafing van een nieuw globaal-ana- lystische leesmethode voor de R.K. school. 3. Voorstel om H.M. de Koningin te ver zoeken het maximum aantal vergunnin gen ingevolge de drankwet met één te verhogen. 4. Verzoek van de O.B.I.M. om ontheffing van het verbod om in de kom der gemeen te een bovengrondse benzine-opslagplaats te mogen oprichten met voorstel van B. en W. 5. Voorstel om afwijzend te beschikken op het verzoek van P. B. Sterk te Rotter dam, om schadevergoeding ingevolge de Schadevergoedings-verordening. 6. Verzoek van Mevr. de Wed. H. Bakker- Nieuwenhuizen te Soesterberg, om voor ziening ingevolge art. 24, 2e lid der Wo ningwet. 7. Verzoekschrift van de kleuterscholen om verhoging der subsidie voor 1950 met voorstel van B. en W. 8. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet van 500.voor vervanging van in bezettingstijd verloren gegane leer middelen der o.l. school te Soesterbere. 9. Voorstel naar aanleiding van een ver zoek om vergoeding van reiskosten inge volge artikel 13 der L.O. Wet 1920. 10. Voorstel inzake wijziging van het Re glement voor Maatschappelijk Hulpbe toon. 11. Voorstel tot het opnieuw vaststellen van een 3-tal belastingverordeningen in verband met het Besluit Bezettingsmaat regelen. 12. Voorstel tot vaststelling van een nieu we Verordening op de heffing van een recht voor het ophalen van as en vuilnis en het gebruiken van vuilnisemmers. 13. Voorstel om het parkgedeelte van de buitenplaats „Colenso" uit het Grondbe drijf te nemen. 14. Verzoek van de Koorvereniging „Ex celsior" tot toekenning van een bijdrage in het tekort ontstaan door een door haar gegeven concert met voorstel van B. en W. 15. Vaststeling van besluiten tot begro tingswijziging 1949, t.w.: a. gemeente-begroting. b. begroting gasbedrijf. c. begroting gemeentewerken. d. begroting wegenfonds. 16. Vaststeling van een 2-tal besluiten tot wijziging der gemeente-begroting 1950 in verband met opmerkingen van Ged. Sta ten. 17. Vaststelling van een besluit tot ver wisseling van een pandbrief. 18. Crediet-aanvrage voor doorlichting van het gemeentepersoneel. 19. Voorstel om het K.B. van 20 Jan. 1950, Stbl. K. 15 (Uitkeringsbesluit) voor het gemeentepersoneel ook voor het 3e en 4e kwartaal 1950 van toepassing te verkla ren. 20. Vaststelling van besluiten inzake ge meente-eigendommen, t.w.: a. Tot vestiging van een zakelijk recht op gemeentegrond voor het leggen van een kabel door de P.U.E.M. te Soesterberg. b. Tot aankoop van grond aan de Becke- ringhstraat van B. Schouten c.s. c. Tot aankoop van enige percelen grond te Soesterberg van het R.K. Kerkbestuur. d. Aankoop van grond aan de Veldmaar schalk Montgomeryweg van A. F. M. Timmermans te Voorburg. e. Tot wijziging van de raadsbesluiten d.d. 20 Juli 1949 en 21 Oct. 1949, inzake aan koop van grond van Mevr, A. M. Lungen- Blooker. f. Tot overdracht bevoegdheid aan B. en W. tot verhuur van woningen in het complex „Hartweg". g. Tot verpachting van een perceel grond met schuur, gelegen nabij de Julianalaan, aan W. Benschop. h. Tot verhuur van een strook grond, ge legen aan de Beckeringhstraat, aan W, van Breukelen. i. Tot verhuur van een garage met hou ten loods en grond op het landgoed „Braamhage" aan J. G. H. Veenstra. j. Tot onderhandse verpachting van het jachtrecht op gemeentegrond aan de V. Montgomeryweg aan J. v. d. Krol te Maartensdijk. 21. Belastingreclames. DRIE ONBEWAAKTE OVERWEGEN WORDEN BEVEILIGD. De spoorwegovergangen aan de Ossen- damweg, Eikenlaan en Kolonieweg zullen binnen enige weken bewaakt zijn, d.w.z. van spoorbomen voorzien. Hiermede zal een einde gekomen zijn aan een wel zeer onveilige toestand, welke verschillende mensenlevens en zwaar gewonde 'slachtof fers heeft geëist. Op het stationpetje Soest-Zuid heeft de Nederlandse Spoorwegen een seinhuis ge bouwd, vanwaar uit deze drie overgangen worden bediend. Teneinde ook zicht te hebben vanuit dit huisje op de overweg aan de Kolonieweg, is het aan de achter zijde uitgebouwd, waardoor de spoorweg ambtenaar, achter het haltegcbouw om, in de richting Kolonieweg kan zien. De overwegen worden voorzien van de bekende stopborden, zoals die ook bij het station Soestdijk aanwezig zijn. Vermoedelijk worden de bomen verlicht. Met het aanbrengen van een knipperlichte installatie op de overgang aan de Molen straat wordt onze gemeente verder ver lost van de vierde gevaarlijke overgang. Het is nog niet bekend hoe de overweg op de Dalweg zal worden beveiligd. HINDOE-DANSEN IN HET OPENLUCHTTHEATER. De Hindoe-danser Indra Dev Prasad was Dinsdagavond met zijn groep de gast van Soest-Vooruit, toen hij optrad in het openluchttheater. Hij bracht wel contrast, deze zoon van In dia, die temidden van Hollandse dennen- tooi, de mysterieuze sfeer van het verre Oosten naar hier bracht en ons in aanra king bracht met een cultuur en cultusvor- men, ouder en bezonkener dan onze Wes terse beschaving. In authentieke, kleurrijke costuums dans te Indra Dev met zijn partnerinnen, reli gieuze en volksdansen, in vloeiende be wegingen en volmaakte stijl, begeleid door het rythme en de klanken van Inheemse muziek. Stijlvol begon het programma met een ceremonie, waarin de zegen van Gana- pati, de God der kunsten en wetenschap pen, werd afgesmeekt en waarin men al dadelijk geboeid werd door de Oosterse gratie en expressie. Mevrouw Ellen van Borselen gaf daarna een uitlegging van de onderdelen, waar uit de dansen waren opgebouwd en In dra Dev gaf hierbij demonstraties van de vele Mudra's en Rasa's, de rituele hand houdingen en expressies, welke gebruikt werden bij de uitbeelding van verschil lende zaken, bloemen, dieren e.d. Met deze wetenschap konden de aanwezi gen het programma volgen en begrijpen en werden zij geboeid door de gratie en overgave van de dansende groep. Dansen, ontsproten aan volkslegenden van India of als een vertolking van volks- melodiën en gedichten, vulden deze avond, waarin nog meer warmte kwam, toen de verlichting werd ontstoken en rondom ons de duisternis ging heersen. Was de vertolking van de Krishna legen de voor de pauze een hoogtepunt, na de pauze was Indra Dev groots in zijn uit beelding van een Naga, de heilige slang, waarin op buitengewone wijze zijn han den en armen de bewegingen van de slang vertolkten. Het slotnummer was de uitbeelding van de Shiva-legende, groots en kleurrijk, waarmede Indra Dev afscheid nam van Soest. Het was een prachtavond van diepzinnig kunstgenot in Oosterse stijl. Vermelden wij nog, dat de inheemse in strumenten, zoals de dilnuba naltarang en het Indische harmonium werden bespeeld door jhr. mr. J. K. D. van Haeften, terwijl mevrouw Ellen van Borselen de tambura en gongs verzorgde. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Zondag is geopend Apotheek „Soestdijk", Van Weedestraat 46. NIEUWE AANWINSTEN R.K. OPENB. UITLEENBIBLIOTHEEK. Romans: Durbridge, Paul Vlaanderen en het mysterie van de markies. G. Daven- port, Mijnheer de gouvernante. G. van Eckeren, Klopsymphonie. T. Franken, De roman van Frans Hals. V. Gheorghiu, Het vijf en twintigste uur. D. du Maurier, De kopermijn. E. Remarque, De weg te rug. M. de la Roche, De bouw van Jalna. F. de Sinclair, Jonkheer Florimond As perge. H. Spring, O, Absalom, P. Wode- house, In de soep. Studie: A. Cronin, The stars look down. H. Bijlmer, Naar de „Achterhoek der aar de". N. Johnson, Safari. B. Nathan, Por- trait of Jennie. J. Melkman, Israël. M. v. d. Oudenrijn, De Armeniërs en hun kerk. Jeugd: G. Betlem, Gerrie trouwt met Daantje, m. 16-18 jr. D. Deming, Penny volgt haar roeping, m. 16-18 jr. D. De ming, Penny maakt carrière, m. 16-18 jr. D. Deming, Penny's verdere avonturen, m. 16-18 jr. M. DiekmanEn wat kan ik, m. 16-18 jr. F. Fransen, Puk en Muk in China. k. 8-10 jr. B. Otten, Ons eigen leven, m. 16-18 jr. E. Ott, Beren Karin, m. 14-16 jaar. SCHIETWEDSTRIJDEN. Woensdagmiddag werden de door de S.P.- S.V. georganiseerde schietwedstrijden op de banen van „Oranjehof" voortgezet. De korpsen uit Hilversum en Amersfoort traden ditmaal in het strijdperk, terwijl de andere banen eveneens druk bezet waren. Tot des avonds acht uur is er met animo geschoten. De stand in de corpswedstrijden is thans als volgt: I. 's Graveland, 184 punten. 2. Hilversum, 179 punten. 3. Luit. Gen. Verspyk, Soest, 177 punten. 4. S.P.S.V. 1, 167 punten. 5. Amersfoort, 162 punten. 6. Baarn 2, 157 punten. 7. Baarn 1, 155 punten. 8. S.P.S.V. 2, 115 punten. 9. Amersfoort 2, 105 pnt. Personele baan: 1. W. J. Langendijk, 's Graveland. 2. D. J. Hoekstra, Doesburg. 3. C. v. d. Brink, Baarn. Vrije Baan: 1. G. Pasman, Soest. 2. C. van Wijngaarden. 3. L. v. d. Kamp. 4. J. W. Kaspers, Soest. Snelvuur: P. van Kemnen, 36 sec. 29 pnt. Geluksbaan: 1. J. W. Ooms 298 pnt. 2. G. Pasman 285 pnt. 3. J. W. Kaspers 283 pnt. Zaterdagmiddag a.s. heeft het slot van deze wedstrijden plaats. en overleeft de tijden. Purol geniet reeds een ruim 40-jarige wereld- reputatie. Houdt de huid gezond, zuiver, zacht, mooi en rimpelvrij. TUINFEEST PADVINDERIJ. Ter gelegenheid van hun 5-jarig bestaan gaven Zaterdagavond de padvindsters en kabouters van het N.P.G. te Soesterberg een tuinfeest op het terrein achter de openbare school, dat een feestelijke aan blik bood. Na de vlaggenparade en feeën- ring heetten de kaboutersleidster de tal rijke ouders en belangstellenden hartelijk welkom, in 't bijzonder de hoofdleidster Terwijl de hele wereld in rep en roer is en het gevaar dreigt, dat we weer de el lende van een oorlog krijgen te doorstaan, iets wat we voor altijd uitgebannen waanden, maken onze Belgische vrienden zich druk om hun Koningskwestie, alsof er niets belangrijkers is. Ik ontken niet de waarde, die een defini tieve afdoening van deze kwestie inhoudt, maar het ergert mij, dat onze Benelux- partner net doet of deze interne aangele genheid het meest voorname vraagstuk in de wereld is. Het is niet netjes je met andermans zaken te bemoeien en daaron is het ook niet mijn bedoeling iets over het pro of contra der Koningskwestie te zeggen, maar het moet mij wel van het hart, dat wat de demo craten op het ogenblik te aanschouwen geven, niet veel met democratie te maken heeft. Een goed democraat legt zich bij de be slissing der meerderheid neer. De weg, die dan open staat voor de verliezer, is de op positie, met alle geoorloofde middelen. Ik geef toe, dat dit een niet gemakkelijk te verwerken hap is, wanneer je gewend bent de lakens uit te deleen, maar het is nu eenmaal zo. Je bent democraat of je bent het niet. Wanneer dan ook onze Belgische demo craten zeggen, dat zij, hoe dan ook, zich nooit zullen neerleggen bij de onlangs ge houden stemming, waarbij zij een kleine nederlaag leden, geven zij blijk er eigen aardige democratische opvattingen op na te houden. Met het verwekken van een economische chaos door stakingen uit te roepen, omdat zij de nederlaag niet „nemen", bewijzen zij de democratie geen dienst, wel een partij, die gaarne in troebel water vist. Zoals gezegd, hebben wij met de Belgi sche kwestie niets te maken, maar we mo gen er wel lering uit trekken. En dan zien we dat er nog een groot ver schil is tussen luidkeels te verkondigen dat je toch zo democratisch bent en er naar te handelen. Het blijkt vaak moeilijker een goede ver liezer te zijn, dan een zegevierende over winnaar. H. OEKMAN. uit Soest en de dames van het groepsco- mité. Als eerste nummer van het programma voerden de kabouters enkele dansjes uit. Daarna waren de padvindsters aan de beurt met een A. B. C„ waarin alle bele venissen van het Pinksterkamp op rijm verteld werden. Hierop volgde het ver haal van Tommy en Betty uitgebeeld door enige kabouters, waarbij ook de uil in de boom niet ontbrak. Als laatste nummer vóór de pauze werd door enige padvindsters de poppenkast vertoond, die vooral bij de jongste bezoe kers buitengewoon veel succes oogstte. Na de pauze voerden de „kabouters nog het stukje op van „Hans en de kabouters" en deden de padvindsters het Maori-stok- kenspel en nog een pantomime. Tot besluit een gezellig kampvuur. OPDRACHT. Door de Genie B.A.B.O.V. te Amsterdam is aan Jan in 't Hout te Soesterberg opge dragen het herstellen van onderkomens en van een stenen gebouw van het Vlieg veld Soesterberg tot een bedrag van 9696.—. Tevens was de heer In 't Hout laagste in schrijver in de aanbesteding voor het bou wen van een transformatorhuis op het ter rein van het le Voertuigepark te Soester berg, met een bedrag van 6.095. MEDISCHE DIENST. Dokter Brandt, Dolderseweg 59, Den Dui der, zal Zondag 23 Juli de artsendienst waarnemen. GEBOREN. Jeanette, dochter van P. Geers en C. v. d. Weijden, Sinnemaplein 7. Eve- rardus Johannes, zoon van H. Groenestijn en M. E. Blom, Klaarwaterweg 84. Yvon- ne Maria, dochter van J. W. L. v. d. Oord en M. M. Lagemaat, Kerkpad N.Z. 45.' Antonius Petrus Maria, zoon van P. G. Kok en G. J. van Roomen, Kerkpad Z.Z. 7. Stephanus Johannes Maria, zoon van W. C. v. d. Wijngaart en L. Groen, Heideweg 29. Elisabeth, dochter van A. de Waard en G. Dros, Kerkpad N.Z. 10. Johannes Adrianus, zoon van J. A. J. Brouwer en P. M. Weerdesteijn, Gen. Spoorstraat 67. Gerrit, zoon van G. v. d. Hoef en N. Re- nes, Molenstraat 18. Maria Gerhardina, d. van J. B. Kool en M. Berkhof, Braam- weg 45. ONDERTROUWD. P. de Bruin, 27 jr„ tramconducteur, Rotterdam en S- J. de Nooij, 23 jr., Beetzlaan 58. B. van Ginkel, 23 jr., hulpkok, Molenstraat 70 en M. Stip, 19 jr., Kolonieweg 2e. GEHUWD. J. A. van Gennep, 61 jr., bank werker en S. J. E. Hanibals, 47 jr„ Gen. Spoorstraat 65. B. H. A. Elbertse, 28 jr., ambtenaar wederopbouw en J. Th. G. M. van Angeren, 31 jr., Gen. V/inkelmanstr. 83. C. J. Jansen Verplanke, 37 jr., onder wijzer en J. M. van Woudenberg, 38 jr., Molenstraat 33. C. A. den Hartog, 25 jr., ambt. belast, en E. Middelman, 22 jr., Zeist. OVERLEDEN. Geertruida Kaan, 62 jr., wed. van M. Hildering, Pr. Hendrikl. 3.

Soester Courant | 1950 | | pagina 1