GRENZEN. Tweemaal zo groot. jubileum Pastoor Voss. SOEST. IN DE HOEK. UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT - SOESTDIJK Burgerlijke stand. VRIJDAG 18 AUGUSTUS 1950. SOESTER COURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. Bartaa i Vaa Weedestraat W - Teleloon 2566 - Giro 126158 Abonn. per kwart, 1.50 - per post 1.75. Afgezien van de wereldburgers, die ze niet erkennen en van sommi ge te chauvinistische lieden, die langs de grenzen het liefst een soort Chinese muur zouden willen optrekken, wekken de staatkundige grenzen bij de gemid delde burger een gevoel van wrevel en van genoegdoening tegelijk. Wrevel, om dat ze de zakenman honderd belemme ringen in de weg leggen als hij iets ver kopen wil, omdat zij de vacantieganger vaak dwingt zijn plannen te herzien als hij niet genoeg franken of ponden krijgt toegewezen. Genoegdoening omdat we binnen die grenzen toch maar lekker „onder elkaar" zijn, het lek en gebrek van onze nationale samenleving, zo sap pig als we dat zelf maar willen, uitmeten, vaak dezelfde dingen die we in het buitenland met vuur en gloed hebben verdedigd tegenover de vreemdelingen en omdat we in ons hart allemaal een beetje trots zijn op eigenschappen, die specifiek Nederlands zijn of heten te zijn, maar ons in het buitenland de naam van de „Chinezen van Europa" bezorgen. Hoe we ook over de nationale grenzen mo gen denken, het staat vast, dat ze aan betekenis beginnen te verliezen. Het ijzeren gordijn. Veel reëeler is die andere grens, die we in Europa het ijzeren gordijn noemen, die rondom het gehele Aziatische-Eu- ropese, communistische statenblok loopt en die meer is dan een staatkundige al leen, n.1. ook een strategische. Een stra tegische grens, die Moskou voortdurend tracht uit te zetten en waartegen de aan grenzende landen zich in steeds toene mende mate trachten sterker te maken. Zo kwam in de laatste zitting van de Europese Raad het plan naar voren om Europa te bewapenen „uit één pot", niet alleen van de verschillende nationale mi litaire effectieven een leger te maken, maar ook de uitrusting van dat leger ge zamenlijk te maken, voor gemeenschap pelijke rekening, Over het principe van dat plan kan weinig verschil van mening bestaan. Het is ten enenmale rationeler dan de oude toestand. Boter boven de kanonnen. Maar wel houde men rekening met een paar opmerkingen, die in verband mét dat plan zijn gemaakt en waarvan de eerste tot strekking had, dat ook het best geperfectionneerde leger weinig in nerlijke tegenstand kan hebben, wanneer, om zulk een leger in stand te houden, het volk in krotten zou moeten leven. En de tweede, dat voor deze tijd het alter natief van nu wijlen de heer Goering niet geldt, die voor Duitsland de keus bepaal de op kanonnen in plaats van boter, maar dat het Europese volk alleen met kanon nen genoegen kan nemen wanneer het ook boter heeft. De grenzen der armoede. Hier komen niet alleen de nationale gren zen aan de orde, noch alleen de strate gische grens, maar nog een ander soort grenzen, n.1. die van de armoede. Grof geschetst kunnen we de wereld buiten de Sovjet-sfeer verdelen in drie gebieden: le. dat waar de mensen in welstand leven, 2e. waar de soberheid moet worden betracht en 3e. waar de ar moede heerst. Welstand heerst in Noord Amerika, in enkele staten van Zuid Amerika, in Zuid Afrika en in Australië. Europa moet so ber leven. Maar wat er verder ligt tussen het welvarende Amerika en het door de ruif gevoerde Slavische volk, leeft in ar moede. Gehaat regiem. Natuurlijk is de strijd op Korea geen strijd óm Korea, doch 'n krachtmeting tus sen dictatuur en democratie. Doch wan neer we lezen over armoede in Z. Korea en, wat erger is, over de nalatigheid om de sociale structuur, die aan de armoede debet is, te wijzigen, dan bekruipt ons de angst, dat het ijzeren gordijn in dat deel Onze radio vertelde Deze week in 't nieuwsbericht, Dat de wetenschap door proeven Onze dieren heeft ontwricht. Door behandeling zo zei men, Kan een doodgewoon konijn Na drie maanden in zijn leven Reeds totaal volwassen zijn. Bij het verder kuren wordt het Na drie maanden slechts daarna, Op de leeftijd van zes maanden, Tweemaal groter dan zijn Pa. 't Is te hopen, dat de dieren Hiervoor worden gevrijwaard, Want een bok, een schaap of jachthond Worden groot gelijk een paard. Neem eens aan, dat ook dit wonder Op de mensheid overslaat, Daarbij zijn beslist de bakker, En de kleermaker gebaat. Als het dier zo groot gaat worden Is dat waarlijk ongehoord, Want je gaat vast van de sokken Als een vlo springt op je boord! E. VAN EEDEN. van de wereld met een magnetische kracht over dat armoede-gedeelte zal worden gestolpt. Wat zegt men b.v. van boeren, die aan pacht aan hun landheren en practisch zijn alle boeren pachters èn aan belas ting aan de regering en practisch vor men de grondeigenaren de regering een tachtig procent van hun oogst moeten af staan? Is het te verwonderen, dat deze boeren in de strijdkrachten van de V.N. niet hun beschermers zien maar veeleer de instandhouding van 'n gehaat regiem? Wat zegt men van een land als Perzië, waar de grond in het bezit is van een 200 families en die hun pachters een zes tig procent van hun inkomen laten be talen? Goed, twintig procent minder dan in Zuid Korea, maar daar staat tegen over, dat het geld, dat ze nodig hebben om een trekdier of een middeleeuws stuk je materiaal aan te schaffen vercijnsd wordt tegen 30 procent. En omdat dat geld ook komt van de landheer, komt de laatste toch nog wel aan zijn trekken. Hoe zal zulk een bevolking ook maar enige weerstand kunnen bieden aan de communistische propaganda die odanks alles, natuurlijk toch doorsiepelt? Corruptie. Het beroerdste van dit alles is echter, dat de Westerse steun, bestemd voor de bevolking, verzandt in de corruptie van de hogere regeringsorganen. Tsjang-kai tjek's regiem is er het klas sieke voorbeeld van. Hij zit op Formosa en we zouden vele middeleeuwse po tentaatjes op nog wel wat ongeriefelij ker eilanden wensen, mits we in het Wes ten de weg maar zouden weten te vin den om niet alleen de steun doch ook de besteding daarvan in eigen hand te ne men. Want anders schuift ook daar het beroemde gordijn overheen, wat mis schien de arme boeren daar nog wel ten goede kon komen, maar voor ons de be dreiging met slavernij slechts zou doen toenemen. Dinsdagmiddag had in het St. Jozefge bouw de huldiging en de receptie plaats ter gelegenheid van het 50-jarig priester jubileum van pastoor W. M. Voss. De grote zaal van dit gebouw was ver sierd met bloemen, groen en geel-witte vanen en toen de jubilerende parochie herder te 2 uur met familie en leden van het feestcomité de zaal werd binnenee- leid, waren zeer veel belangstellenden aanwezig. Na het zingen van het Jubilate Deo door het kerkkoor sprak de heer J. H. A. Ru- pert, ere-voorzitter van het feest-comité, de jubilaris toe. Spr. stond stil bij de 15e Augustus van het jaar 1900, toen de jubilaris door de Bisschop van Utrecht tot priester werd gewijd en hoe daarmede een lange loop baan begon, waarvan bijna 20 jaar in Soest werd gewerkt. Spr. wees op het werk van een parochie-geestelijke en had geconstateerd, dat achter een schijnbaar onemotioneel priesterleven zich een leven verbergt van moeite en zorg, van een on gekend aantal malen daad en raad geven, van steun en troost schenken, van wonden helen en weldoen. Daarnaast een open baar leven, zich uitend in grote steun en sympathie voor het verenigingsleven en met een grote zorg voor het kerkgebouw en de eredienst. Spr. herinnerde in dit verband aan de vernieuwing van het baroque Maria- altaar, de vernieuwing van het kerkor gel, de vergroting van het St. Jozefge bouw, het weer plaatsen van de kerk klokken, de oprichting van de R.K. Open bare leesbibliotheek en hoe de verschil lende verenigingen tot groter bloei zijn gebracht in de 20 jaren pastoraat in de gemeente Soest. Spr. stelde verder vast, dat geheel Soest de jubilaris kent als een stoere werker en een zeer gastvrij mens, die voor een ieder toegankelijk is en voor iedereen klaar staat. Kenmerkend voor het karakter van de jubilaris heeft hij geen persoonlijk geschenk gewenst, waarom spr. hem, namens de parochie, aanbiedt een fraaie collectie altaarbeno digdheden, misgewaden, acolythen-kan- delaars, flambouwen en ampullen, alsme de een doopkan, doopkandelaar, doopta- fel en doopvontdeksel. De misgewaden en altaarbenodigdheden zijn vervaardigd door de Missie-riaai- krans en de Theresia-vereniging, terwijl de doopbenodigdheden zijn ontworpen door de heer en mevr. Stokhof de Jong alhier. Deze collectie geschenken, waarvan meerdere in zilver zijn uitgevoerd, was opgesteld in de zaal van het St. Jozefge bouw en gaf een fraaie en verzorgde in druk. Nadat Mej. T. Segers op gevoelvolle wij ze het gedicht van Guido Gezelle, „De Priester", had gedeclameerd, werd het A.B.C. van Pastoor Voss op geestige wij ze vertolkt door verscheidene dames en heren. Hierna had een zeer druk bezochte re ceptie plaats. Uit alle kringen en stan den schuifelde men in een lange rij langs de jubilaris en afgevaardigden van or ganisaties en verenigingen waren even talrijk als particulieren. Ook het gemeentebestuur van Soest was vertegenwoordigd door de burgemeester en wethouder Van Zadelhoff. Te half vijf werd deze middag besloten met een plechtig Lof met Te Deum. Dés avonds werd op het speelterrein van de jongensschool aan de Steenhoffstraat een openluchtspel opgevoerd van de En gelse auteur Dorothy L. Sayers, in het Nederlands bewerkt door Rie van Dijk, getiteld „De ijver voor Uw huis". Het schoolplein, met zitplaatsen ingericht, bevatte c.a. 1200 personen, onder wie de bergemeester en de Wethouders De Haan en Van Zadelhoff, toen de jubilaris met verschillende geestelijken arriveerde. De achterzijde van het St. Jozefgebouw vormde het decor, waaromheen en waar op, op realistische wijze, de plaats van handeling was uitgebeeld, n.1. een ge deelte van de door brand vernielde Ka thedraal van Canterbury. Steigers en lad ders waren aangebracht op het gebouw, terwijl de achterzijde was omgevormd tot refter. De regisseur Wim Bary Jr. gaf middels de microfoon een korte inhoud van het spel en bood dit de jubilaris aan als een feestelijke ruiker van de parochianen, erop wijzend dat hier amateurs zouden spelen van 17 tot 70 jaar. Onder de tonen van orgelmuziek kwa men de engelen Michaël, Rafaël, Gabriël en Cassiël ten tonele, die, nadat zij op het dak hadden plaats genomen, feeëriek werden belicht met kleurenlicht. In hun filosofische beschouwing omtrent het mensdom in het algemeen, werd men ingewijd in de schiedenis van de Kathe draal van Canterbury, waarvan in 1172 het koor afbrandde, als een hemelse wraak op de moord van bisschop Thomas Becket. Terwijl deze engelen-figuren roerloor op hun hoge plaats blijven, vergadert inmid dels het Kapittel van 11 monnikken over de opdracht voor de nieuwbouw van het koor. De drie architecten Jan van Kent, Wil lem van Sens en Hendrik van York wor den tot dit kapittel toegelaten en beplei ten ieder hun bouwplan. Ondanks de hef tige verdediging van zijn concurrenten krijgt Willem van Sens de opdracht met een kleine meerderheid van het kapittel. De vlotte, levenslustige Willem van Sens pakt de zaak energiek aan, maar de mon nikken worden gewaar, dat van Sens een niet al te nauwgezet geweten heeft inza ke de bouw en de levering van de mate rialen, terwijl zijn vlotte verovering van Lady Ursula, de weldoenster van de Ka thedraal, de aandacht trekt. Na 't krach tige optreden van Van Sens tegenover de wijze en diplomatieke grijze prior, zal de kroon op het bouwwerk van Van Sens worden gezet, n.1. het plaatsen van de boog, welke de muren moet overspan nen. Het werkvolk, dat tijdens de bedrij ven de steigers heeft bevolkt, loopt te hoop om te zien hoe de trotse bouwmees ter naar boven zal worden gehesen, om de laatste hand te leggen aan een groot on derdeel van zijn schepping. De engel Mi chaël grijpt echter in en doorklieft met zijn zwaard het touw waaraan Van Sens hangt, hiermede tevens een einde ma kend aan de trots, de hoogmoed en de validiteit van de bouwmeester. Na deze climax is het de totaal gebroken Van Sens, die zijn troeven weet te heb ben uitgespeeld en na een prachtige scè ne zijn opdracht verder overgeeft aan zijn grote rivaal. Op deze prachtige avond werden meer dan 1000 mensen in stijgende bewonde ring gebracht door het spel van amateurs en de regie van Anton Sweers en Wim Bary Jr. Dat het publiek zo werd geboeid, was mede te danken aan de decoratie, ont worpen door Cuno van de Steene, in sa menwerking met de plaatselijke schil ders, door de muziek van Jan Mul. de zang van het kerkkoor, de costumes en kapwerk van „Ons Lekenspel" te Bus- sum en niet in het minst door het spel van alle uitvoerenden, gedragen en ge stuwd door het spel van de Prior en van Willem van Sens. De prachtige verlichting maakte het spel tevens tot een feest voor het oog. De jubilerende pastoor Voss dankte de spelers en de regisseur aan het eind van de avond voor de maandenlange voor bereidingen en het geboden spel. Woensdagmorgen trad de jeugd van de parochie aan, begeleid door het onder wijzend personeel, om, op de plaats waar het openluchtspel was gespeeld, in een 7-tal zangspelletjes de pastoor te hul digen. De heer A. Kloppenburg, hoofd der lage re school, sprak vooraf de jubilaris toe, zijn vriendschap voor de kinderen hier bij memorerend. Onderbroken door het steeds terugkerende lied van de honder den kinderen, werden door groepjes kin deren, verkleed in Soester Boerendracht, het zangspel van Herman Divendal opge voerd: „De Pastoor en zijn Pappenhei mers". Ieder kindergroepje kwam met bóeren- geschenken en de tafel voor de jubilaris bevatte tenslotte een keur van geschen ken in natura, waarbij tot slot nog een kruiwagen met pijptabak werd gevoegd. Een van de meest aardige groepen was die, waarin, rondom levende korenscho ven, een muis, een poes, een hond en ten slotte, een pastoor met een boerenbrui loft-aanhang het toneel vulden. Voor de beste costumes waren prijzen uitgeloofd, deze vielen ten deel aan: Jongens: le prijs Theo Dorresteyn, 2e prijs Ko Kagenaar, 3e prijs Gerard van de Brink, 4e prijs Franco v. d. Lugt. Meisjes: le prijs Annie Hilhorst, 2e prijs Greet de Beer, 3e prijs Toos Tolboom, 4e prijs Marietje van Klaren. Troostprijzen: Tonnie Vonk, Ries van Rossum, Antoon van Klooster, Willy Meeder, Wim Klören, Alex Haage en de groep melkmeisjes. Natuurlijk ontbrak een tractatie niet en daarna kwam een poppenkast de jeugd bezighouden met de belevenissen van Jan Klaassen, die voor dokter fungeerde. Ondanks een beetje motregen hebben de kinderen zich opperbest vermaakt. Woensdagavond werd het openluchtspel wederom opgevoerd en ook toen hebben pl.m. 500 personen van het goede spel ge noten. Zondag a.s. heeft de derde en laatste opvoering plaats. GEMEENTERAADSVERGADERING. De Raad onzer gemeente is in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Maan dag 21 Augustus 1950, te 16 uur, ter be handeling van de navolgende agenda: 1. Mededeling van ingekomen stukken. a. Schrijven van de Minister van Ver keer en Waterstaat, omtrent de stand van zaken inzake verbreding spoorwegover gang te Soestdijk. b. Schrijven van de Nederlandse Spoor wegen N.V.; inzake aanbrenging van zelfwerkende seinen voor treinaankondi- ging ter weerszijden van de onbewaakte overweg aan de Molenstraat. c. Verslag betreffende de werkzaamhe den van de Schoolartsendienst Baarn e.o. over 1949. d. Schrijven van de Utrechtse Provin ciale Brandweerbond, inhoudende de me dedeling, dat de heer W. Groart, lid van het bestuur en van de technische Com missie van de Bond, als zodanig niet heeft medegewerkt aan de totstandko ming van het advies omtrent de Brand weer Soesterberg. e. Verslag van de instelling voor Maat schappelijk Hulpbetoon te Soest over 1949. 2. Stemming over het voorstel van B. en W. om aan H.M. de Koningin te verzoe ken, het maximum aantal vergunningen ingevolge de Drankwet met één te verho gen, over welk voorstel de stemmen in de vorige vergadering hebben gestaakt. 3. Voorstel van B. en W. om in beroep te gaan tegen de beslissing van Gedepu teerde Staten, waarbij gedeeltelijk goed keuring is onthouden aan het Raadsbe sluit van 26 Augustus 1949 inzake vast stelling uitbreidingsplan in hoofdzaak voor het gedeelte der gemeente gelegen ten Zuiden van de spoorlijn Amersfoort- Utrecht. 4. Vaststelling van een besluit inzake toe kenning voorschot op vergoeding ingevol ge artikel 101 bis der Lager Onderwijs wet 1920 van de beloning der vakleer kracht in de nuttige handwerken, ver bonden aan 7e en 8e leerjaar der R.K. Meisjesschool. 5. Vaststelling van een besluit tot ver koop van grond, gelegen aan de Becke- ringhstraat, aan O. L. Zimmermann. JEUGDTOURNOOI VAN S.E.C. Zondag 20 Augustus en Zondag 27 Au gustus wordt op het terrein aan de Kost- verlorenweg een jeugdtournooi gehou den voor adspiranten en junioren. De verenigingen „A.W." uit Bussum, „Do- nar' uit Hilversum, „Kampong" uit Utr., „Meteoor" uit Amsterdam en „S.E.C." zullen hierbij elkander bekampen. Het programma van 20 Augustus is voor adspiranten en is als volgt samengesteld: S.E.C.-Donar te 12 uur. A.W.-Kampong te 12.35 uur. Meteoor-Donar te 13.10 uur. S.E.C.-A.W. te 13.45 uur. Kampong-Me teoor te 14.20 uur. A.W.-Donar te 16.05 uur. A.W.-Meteoor te 16.40 uur. S.E.C.- Kampong te 17.15 uur. Ditzelfde programma is ook vastgesteld' voor Zondag 27 Augustus, doch dan voor de junoren van deze verenigingen. De le prijs is een fraaie wisselbeker, wel ke driemaal achtereen of 5 maal in totaal moet worden gewonnen. VIJFKAMP SOESTER POLITIE. Dinsdag werd door de Soester Politie Sport Vereniging een 5-kamp georgani seerd, op het terrtin achter „Bosch en Duin", voor de leden van het politiecorps. De deelnemers waren in verband met de leeftijden in 2 groepen verdeeld, zodat de strijd onderling geen grote verschillen opleverde en een spannend verloop had. Onder de deelnemers aan het hardlopen, verspringen, hoogspringen, discuswerpen en kogelstoten was ook de hoofdinspec teur, de heer C. van Es. Na afloop van de wedstrijden reikte de voorzitter van S.P.S.V., de heer A de Liefde, de prijzen uit, waarbij hij dank bracht aan de organisator van de wed strijden, de heer F. Sonders. De prijswinnaars waren: Groep 1 (tot en' met 35 jaar): 1. W. den Hartog, 14 pun ten. 2. W. Kaspers, 17 punten. 3. B. Snij ders, 18 punten. 4. J. A. Schalkx, 20 pun- Het was voor de sollicitant een hele op gaaf zich te melden in de zaak waar hij hoopte werk te kunnen krijgen. Er zijn mensen, die heel gemakkelijk hun dien sten aanbieden, maar er zijn er ook, die enige dagen te voren al met „buikpijn" rondlopen. Zo ook de sollicitant, waar over ik hieronder iets zal zeggen. Het lichten van zijn doopceel, dat er nu eenmaal aan vast zit, leverde geen rede nen voor afwijzen op, terwijl de bij het diploma gevoegde cijferlijst door de „baas" keurig werd bevonden. In de loop van het verhoor en het daar op volgende gesprek kreeg de sollicitant reeds min of meer de indruk, dat alles in kannen en kruiken was en hij met ingang van de nieuwe maand, of liever nog di rect, kon beginnen. Hij zou het nog wel horen De directeur, of althans de man die hier de sollicitant te woord stond, scheen ech ter in de volgorde der vragen er één te hebben overgeslagen. Bij het afscheid nemen schoot het hem gelukkig nog te binnen en vroeg hij schijnbaar zo terloops: „o ja, welk ge loof?" De sollicitant noemde het en kreeg toen het gevoel, dat er met zijn geloof iets niet in orde was. Te oordelen althans naar het „Oóóóh" van de baas. De zekerheid, die de werkzoeker had ge kregen tijdens het aangename onderhoud, smolt weg als sneeuw voor de zon en niet ten onrechte. Tot op heden hoorde hij niets meer en op de stoel waarop hij dacht te gaan zitten, zit nu een ander, met blijkbaar wel het passende geloof. Het is verre van mij om me met geloofs kwesties in te laten, maar daarom mag ik natuurlijk wel zeggen wat ik er in dit speciale geval denk, omdat in de oproep voor sollicitanten geen voorwaarde be treffende een speciaal geloof stond opge geven. Het staat werkgevers natuurlijk geheel en al vrij om voorkeur te hebben voor geloofsgenoten, maar een zaak of instel ling, die van alle gezindten graag de penningen int zonder er eerst aan te rui ken, mag het m.i. niet zo ver laten komen. Hierdoor werkt men stemmingen in de hand, die tot niets anders dan ongename wrijving leiden. En daaraan hebben we heus geen gebrek. H. OEKMAN. B. te Soest. Uw schrijven werd mij door de redactie toegezonden. Waarom doet U mij het verzoek deze zaak aan te snijden? Ik heb nog zoveel zaken, die op behandeling wachten en ben zuinig op elk „hoekje". Wanneer U de redactie verzoekt Uw schrijven als „ingezonden stuk" op te ne men, zal hiervoor wel plaats worden in geruimd. Ik heb Uw schrijven aan de redactie teruggezonden. H. OEKMAN. ten. Groep 2 (van 36 jaar en ouder): 1. F. Son ders, 8 punten. 2. A. de Liefde, 11 punten. 3. P. Bergman, 14 punten. 2. W. le Clerq, 2 punten. De heren Den Hartog en Sonders ontvin gen een medaille als kampioensprijs. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Zondag a.s. is geopend Apotheek „Soest dijk", Van Weedestraat 46. GEBOREN. Josephine Madeleine Maria, dochter van W. G. van Zadelhoff en J. A. M. Rupert, Burg. Grothesiraat 47. Majel- la Antonia Klazina Miep, dochter van C. Wolfsen en C. Mostertman, Molenstraat 75. Johanna Jacoba, dochter van F. IJfs en G. Akkerman, Eemstraat 2a. Hendrik Willem, zoon van H. W. Westeneng en E. Pul, Den Blieklaan 76. Everdina Hendri- ka, dochter van W. G. Kok en W. C. v. d. Pol, Smitsweg 30. Gerrit Wilhelm Ru- dolf, zoon van H. Posthumus en W. A. van 't Lam, Kerkpad N-Z. 39a. Ferdinand, zoon van F. Veltman en M. v. d. Broek, Braamweg 24. René Hubertus Antonius, zoon van J. Th. Boers en A. M. E. Brug man, Torenstraat 3. Anna Maria Johan na, dochter van W. R. Huurdeman en M. J. E. Simons, Eikenlaan 1. Petrus Corne- lis Maria, zoon van A. J. Alders en W. J. M. Kort, Van Weedestraat 12. Johannes, zoon van A. van 't Net en R. v. d. Berg, Schrikslaan 47. Gerrit Hendrik, zoon van B. Reijerse en G. A. Broers, Verl. Kolo- nieweg 4a. Paul Jozef Arnold Maria, zoon van F. K. Visser en J. J. E. M. Roelvink, Kolonieweg 12. ONDERTROUWD. H. v. d. Veen, 20 jr., bakker en A. Fonteijn, 19 jr., Schouten kampweg 32. GEHUWD. Geen. OVERLEDEN. Evertje Veldhuizen, 81 jr., wed. van G. M. Kaas, Steenhoffstraat 46. Gijsbert Strumpel, 65 jr., geh. m. E. Kraaij, le Heeserlaantje 24. Willem Wolf sen, 51 jr., geh. met J. H. van Doorn, Parklaan 31. Maria Snip, 56 jr., geh. met F. C. W. Borcherding, Soesterbergsestr. 102.

Soester Courant | 1950 | | pagina 1