De ondergrond* Onbekend Brandpunten der Internationale Politiek. Economische hulpverlening aan Joego-Slavië. Onze Weekspiegel. SOEST. IN DE HOEK. UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT - SOESTDLÏK VRIJDAG 15 SEPTEMBER 1950. 26e JAARGANG No. 68. SOESTER COURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. ■mmi Via WnUkMl M Ttltloon U66 - Giro 126186 Abonn. per kwart, 1.50 - per post 1.75. Korea moge dan in de komkommertijd van de krantenschrijver de plaats van de zeeslang hebben ingenomen, het nadeel ervan zal ook direct door iedereen wor den aangevoeld. Korea is al wat de klok slaat. Overigens is er nog een nadeel aan verbonden. Zo zwaar als over 'n zeeslang kun je er niet over fantaseren. Daar is de Koreaanse kwestie te ernstig voor. Ernstig niet in de eerste plaats om wat het resultaat van de strijd daar zal zijn, maar wel omdat het leren kan in hoever de niet-communisti- sche landen bereid zijn en kunnen zijn, om de communistische druk te weerstaan. Deze druk wordt van Moskou uit als cen trum geoefend op alle aangrenzende lan den en dat zijn dan van Zuid-Korea af, door het Zuiden, tot en met Noorwegen en Finland, alle landen. Landen in aller lei schakeringen van levenspeil, cultu rele hoogte, economische ontwikkeling, staatkundige vrijheid en geestelijk ni veau. Ook in allerlei schakeringen wat betreft hun bereidheid om een commu nistische agressie te weerstaan. Op die be reidheid komt het tenslotte aan, wil men op de duur het rode imperialisme van het Kremlin ergens een halt toeroepen. Waarop zou zulk een bereidheid echter moeten berusten? Op de zekerheid van het voortduren van een redelijk, in ver band met toenemende prestaties stijgend, levenspeil voor de gehele bevolking, voor de slechts bedeelden in de eerste plaats. Daar mankeert nog te veel aan. De levensstandaard. Niet alleen wanneer wij de z.g. onontwik kelde gebieden vergelijken met de le vensstandaard in West-Europa, maar ook wanneer wij met elkaar gaan vergelijken hoe de Russische arbeider staat tegen over de Russische „schaal van kosten van levensonderhoud" en de houding van zijn West-Europese collega tegenover de W. Europese dito. Laten we voorop stellen, dat de levens standaard van de Russische arbeider be langrijk lager is dan die van de West- Europese. Al wat Russophielen bazelen over het te genovergestelde is geleuter tegen beter weten in. Het belangrijke is echter wèl, dat die lage levensstandaard, hoé laag die ook wezen mag, een geleidelijke, zij het niet grotere stijging vertoont, dat de Rus sische arbeider nooit iets anders heeft ge kend dan de zwartste armoede en dat elk vergelijkingsmateriaal met wat de door snee arbeider in West-Eurona zich van zijn loon kan permiteren, zorgvuldig wordt onthouden. Stilstand óf achteruitgang. Maar hoe staat het in het Westen? In geen enkel land uitgezonderd is de levensstan daard voor de arbeider een ding. dat op het ogenblik misschien wel beter kan, maar waarvan hij de overtuiging heeft dat het vroeg of laat in de hoogte móét gaan en hem dus een beter leven ver schaffen. Integendeel! Terecht of ten on rechte leeft bij hem, op de achtergrond, de gedachte, dat er wel weer een werkeloos heidsperiode zal komen; de toenemende producte ziet hij niet gehonoreerd met hogere aanschaffingen maar met hogere prijzen; loonrondes komen uit de aard van de zaak achter de verhoogde prijzen aan; de aanschaf van wapenmateriaal snijdt iedere aanschaffing voor een betere voor ziening in een dagelijkse behoefte af en is het dan niet menselijk, dat de arbeider in het Westen tureluurs wordt? De Fran se arbeider b.v., die toch al niet lijdt aan een overmaat van afschuw voor commu nistische methodes, ziet het „vitale mini mum loon" pas vastgesteld na een maan denlange actie van zijn vakbonden. Is het dan te verwonderen, dat het blad van de Franse katholieke volkspartij de regering waarschuwt, dat het Franse levenspeil verbeteringen behoeft want dat het anders een „directe uitnodiging aan Stalin" wordt? Is het dan ook niet te begrijpen, dat de Engelse Labour Partij zint op mid delen om de bewapening in de verbeterde economie te doen samen gaan, maar geen „Men heeft mij uitgekozen om als mi litair attaché naar Djakarta te gaan omdat ik nog nimmer in Indonesië ben geweest". Kolonel Valk in „Het Parool". Weer iemand naar de Oost.... In opdracht der regering, Verlaat je vouw en kroost Ter naad're oriëntering. Nu gaat een kolonel Eens kijken hoe het daar is En hangt straks aan de bel Bij d'Hoge Commissaris. De zaak is kant en klaar, Wat kan je meer verlangen? Geen mens die kent hem daar Van die hem straks ontvangen. De taak, die hem daar wacht Is nieuw en vol problemen, Hij kan dus onverwacht Steeds zijn besluiten nemen. 'k Ben leek in 't grote spel 'k Weet niets van al die zaken, 'k Hoop dat die kolonel Geen brokken daar kan maken. andere uitweg vond dan het voorstel om het Plan Marshall ook na 1952 voort te zetten? Dat zal dan van een Amerika moeten komen, dat het beroemde „punt vier" programma van Truman naar een vergeten hoekje verbande en, naar het er uitziet, daar voorlopig wel niet meer naar om zal zien. Dubbele dreiging. Zo werkt de militaire dreiging van Rus land dubbel op. Naast een directe militai re een indirecte sociale, die het werk van de vijfde colonnes vergemakkelijkt. En omdat het de dreiging uit kan doen gaan van zijn satelietstaten Kost het aan het moederland van de concentratiekampen niets anders dan een nauwlettend toezien op de uitvoering van zijn orders door de vazallen en een tikkeltje verhoging van de rantsoenen voor zijn arbeidsslaven om ze te doen denken, dat ze in een paradijs leven, waarvoor het waard is z'n leven te laten. Wat ze dan te zijner tijd ook wel getrouwelijk zullen doen. Wijze praatjes van Acheson. Wordt Potsdam aan de kant gezet? Duits land mag meehelpen. Bijna een gouden veto. Frankrijk vecht te gen de vijfde colonne. Hamsteren doet prijzen stijgen evenals de oor logsaankopen. De Amerikaanse minister van buitenland se zaken, Acheson, heeft gemakkelijk praten. We moeten het niet altijd heb ben over een onvermijdelijke oorlog, zei hij. Dat is een heel slechte gedachtegang en volkomen onjuist. Als wij het altijd maar over die oorlog hebben, aldus zijne Excellentie, dan brengen wij juist over onze hoofden, wat wij trachten te voor komen. Dat zouden heel wijze woorden zijn, ware het niet, dat de heren, die in de buitenlandse politiek de toon aangeven, het over niets anders hebben. De heer Acheson zelf verzekerde, dat „wij met een krachtige organisatie alle moge lijke horden kunnen tegenhouden, onge acht onze numerieke minderheid". Praat meneer over oorlog, of praat hij er niet over? Alle redevoeringen, ook als zij heel huiselijk „praatjes bij de haard" worden genoemd, hebben altijd weer de komende oorlog tot onderwerp of tot achtergrond en alle maatregelen van belang, die wor den aangekondigd, besproken of uitge voerd, staan met de oorlogsdreiging in verband. De grote baas van Acheson, Pres. Tru man, keurde de voorstellen van zijn staf chefs goed, om de Amerikaanse troepen in Duitsland nog deze winter aanzien lijk te versterken. Ter financiering van 'n defensieprogramma dat tot midden van het volgend jaar dertig milliard dollar zal vragen, deed de president een beroep op het Amerikaanse volk om langer en har der te werken en hij voegde er aan toe, dat de „gewone" productie zou worden ingekrompen en dat de belastingen zou den worden verhoogd. Praat er maar niet over! We zouden er ook niet over willen praten, dat Amerika thans van het destijds gron dig verslagen Duitsland alle heil ver wacht. Van het Westen ten minste. Met zijn collegae van Engeland en Frankrijk zal Acheson de kwestie West-Duitsland nader onder de ogen zien. Reeds gingen er geruchten, dat deze grote drie de staat van oorlog, welke nog steeds voor geheel Duitsland geldt, zouden opheffen. Wij vergeten dan maar, dat zulk een ingrij pend besluit volgens het verdrag van Pots dam enkel en alleen door de gezamenlijke bezettingsmachten, dus ook met mede werking van Rusland, voor het Oosten kan worden genomen. Aan de medewerking van Rusland wordt echter niet veel waarde meer gehecht. Dat zien we overduidelijk in de „martel gang" van de Veiligheidsraad, waar het verzoek van Malik om de periode van de Russische boycot af (13 Jan.) tot 15 Juli, het einde van het jaarverslag, te schrap pen, van de hand werd gewezen. Dit was ook het geval met het voorstel van Malik, om het communistische China bij de besprekingen over Mandsjoerije en Formosa toe te laten. Slechts vijf leden van de Veiligheidsraad, de vijf landen, die het communistische China hebben erkend, spraken zich voor het voorstel uit, terwijl minstens zeven leden dit hadden moeten doen om de wens van Malik voorlopig te vervullen. Ik zeg voorlopig, omdat het nationalistische China deze toelating kon tegenhouden met haar veto, waarvan in dit geval zeer zeker gebruik zou zijn ge maakt. Ook zonder oorlog richt de gehele inter nationale politiek zich od de strijd teeen het communisme. In Frankrijk heeft men de zaken eenvoudig aangepakt, door een razzia te houden onder de Russische vrienden, die als ongewenste vreemdelin gen over de grens werden geleid. In België heeft men een andere methode ontdekt om de vrede te handhaven. Grote hoeveelheden goederen ziin daar inge voerd om het hamsteren tegen te gaan. Dat zijn dingen die helpen. Zo zou men ook het communisme dienen te bestrij den: garandeer de werkers een behoorlijk bestaan en men rukt te zelfdertijd het communisme de tanden uit. Niemand denkt er aan te gaan hamsteren, als er goederen in overvloed zijn en geen mens zal communist worden, indien hij niet denkt, dat daar geen maatschappelijke re den voor is. Doch niet alleen het hamsteren doet de prijzen omhoog stijgen. Grote Duitse tex tielzaken kochten de gehele productie van lamswol op bij de jaarlijkse wolmarkt, in Neu-Ulm gehouden. Die wol wordt voor legeruniformen gebruikt. Bij de Australi sche wolveilingen bracht Merino-wol twee maal meer op dan de hoogste prijs van verleden jaar. Verder vernamen wij de afgelopen week van een hausse op de me taalmarkt: de loodprijs in Engeland was, De Joego-Slavische economie, die door de algehele nationalisatie en de blokkade door de Cominform-landen op een zware proef was gesteld, werd door leningen van de internationale Ex-Im-Bank, het internationale valutafonds en de Interna tionale Herstelbank op ruime schaal ge holpen. Maar rekent men deze bedragen per hoofd van de bevolving, dan komt op elke Joegoslaaf een bedrag van slechts 3 dollar, terwijl elke Oostenrijker 7 en elke Fransman 20 dollar ontvangt. Daarbij komt nog, dat de Joego-Slavische econo mie nog bij lange na niet voldoende ont wikkeld is. Het is dan ook te begrijpen, dat men te Belgrado de nieuwe Amerikaanse lening van 15 millioen dollar, evenals de lenings overeenkomst tussen West-Duitsland en Joego-Slavië van harte toejuicht. Onaf hankelijk van het handelsaccoord, dat voorziet in een wederkerige goederenruil van 126 millioen dollar, verstrekt de W. Duitse bondsrepubliek aan de Joego-Sla vische regering een langlopende lening van 30 mill. dollar en een kort lopende revolving crediet van 35 mill. dollar. Het Joego-Slavische vijfjaarsplan, dat nu de beslissende eindphase heeft bereikt, kan dus tot een goed einde worden gebracht. Joego-Slavië had uiteraard liever gewild, dat de Amerikaanse en Westduitse cre- dieten nog hoger waren geweest. Gezien echter Joego-Slavië geen goudvoorraden heeft en geen diensten (door scheepvaart of werkkrachten) kan aanbieden, kunnen rente en amortisatie van de credieten slechts door middel van export worden betaald. De Joego-Slavische buitenlandse handel is echter reeds door hoge invoeren sterk belast, terwijl de uit de graan- en maisoogst van dit jaar voor de export ge reserveerde hoeveelheden door de droog te te sterk zijn ingekrompen, zodat reeds een crediet van 65 mill. dollar een zeker risico betekent. Zonder zijn tot nu toe gevolgde economi sche politiek aanzienlijk losser te maken, zal Joego-Slavië aan zijn verplichtingen niet voldoen. Het officiële te Belgrado verschijnende blad „Borba" heeft toege geven, dat er in 20 mijnen tal van arbei ders „gedrost" zijn, zodra zij na onderte kening van het arbeidscontract hun distri butiekaart van extra zware arbeid ont vingen. Bij de bekende Treptsja-loodmij- nen in Zuid-Servië hebben in het afgelo pen jaar van 11.000 arbeiders niet minder dan 10.500 verstek laten gaan. Voor buitenlandse crediteurs is het allesbehal ve bemoedigend, dat de voorbereidende werkzaamheden voor de nieuwe grote walsfabriek in Bosnië nog steeds niet vol tooid zijn, terwijl de 18 maanden geleden in Amerika bestelde machines ter waarde van 3,5 millioen dollar reeds lang gereed staan. En het ziet er niet naar uit, dat deze fabriek voor de zomer 1951 geopend zal worden. Het stemt tot nadenken, dat Joego-Sla vië zijn import van Zwitserse machines en werktuigen met niet minder dan 75 heeft beperkt, maar in plaats daarvoor voor 4 mill. Zw.frs. Zwitserse horloges heeft ingevoerd. Tal van Joego-Slavische fabrieken hebben hun bedrijf voorlopig stop gezet, omdat de voor de reparatie noodzakelijke machine-onderdelen niet aangeschaft kunnen worden. Men dient dus de bewering van de Joego-Slavische regering met meer dan één korreltje zout te nemen, dat de totale productie gedu rende de eerste 6 maanden van 1950 tegen over dezelfde periode van 1949 met 9 is gestegen. Het handelsaccoord en het leningsver drag met Westduitsland stelt Joe°o-Slavië nu wel in staat om ten minste een gedeel te van de achterstand in te lopen. Wat Joe go-Slavië in de eerste plaats nodig heeft, zijn machines en producten van de zware industrie, in bepaalde omvang verbruiks- goederen om de uitermate lage voorzie ning van de bevolking enigszins te verbe teren en tevens de arbeidsprestaties op te voeren. De voltooiing van de autoweg Belgrado-Agarm was ongetwijfeld een knap stuk werk en volgens de Britse on derstaatssecretaris E. Davies, die een be zoek aan Joego-Slavië heeft gebracht, een bewijs, „dat de zwoegende bevolking be reid is om der wille van de toekomst in het heden offers te brengen". Het moet ons echter van het hart, dat dergelijke opmerkingen gedurende de laatste 20 jaar reeds dikwijls zijn gehoord, al neemt het niet weg, dat Joego-Slavië inderdaad een land is, dat toekoms! heeft, mits er ook het economische beleid naar tengevolge van een prijsverhoging in de Verenigde Staten, met liefst acht Pond per ton gestegen, waardoor de hoogste prijs werd bereikt, die ooit voor dit me taal werd betaald. Ook de prijs van het zilver, sinds October 1949 steeds gedaald, onderging een aan zienlijke verhoging in verband met het feit, dat zilver als een belangrijk mate riaal voor strategische doeleinden wordt beschouwd. Helaas: alles wat waarde heeft voor de orlogs-industrie, liep in prijs omhoog. De handelaren in oud-metaal en in schroot, beleven weer gouden tijden. Maar laten we er maar niet over nraten. Acheson acht dit niet wenselijk. OPBRENGST COLLECTE. De collecte, welke j.1. Zaterdag gehouden werd voor het tuberculose bestrijdings- fonds „Draagt Elkanders Lasten" heeft in Soest en Soestdijk opgebracht 766,38 en in Soesterberg 104.32. Totaal 870.70. Aan allen, die medegewerkt hebben tot het welslagen van deze collecte, wordt hartelijk dank gebracht. LANGE AFSTANDSRIT. Zondag 24 September wordt de lange af- standsrit voor de leden van de ren- en tourvereniging „Tempo" verreden. De A- en B-renners rijden 100 k.m., ter wijl de C-renners 55 k.m. moeten afleg gen. I DE HELDHAFTIGE STORMLOOP. Van Vrijdag tot en met Maandag ver toont het City Theater de romantische avonturenfilm „De Heldhaftige Storm loop", met in de hoofdrollen de bekende John Wayne en Joanne Dru. Deze film, die bekroond werd voor zijn uitstekende kleurenfotografie, grijpt weer terug naar de romantische tijd in de Amerikaanse geschiedenis, de verovering van het Westen op de Indianen. Deze tijd, toen harde, moedige kerels de grondslagen legde voor de Verenigde Staten, zal ook thans ongetwijfeld het pu bliek weten te boeien. Het middelpunt van deze door John Ford uitstekend geregisseerde film, is de ca- callerie in een der buitenposten. John Wayne geeft hier een prachtige uit beelding van de geharde kapitein, die door zijn ondergeschikten wordt veraf good. Spannend zijn de gevechten met de In dianen, die hun grondgebied tot de laat ste meter trachten te verdedigen. Een film, die het publiek van de eerste tot de laatste meter geboeid zal houden. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Zondag a.s. is geopend Apotheek „Soest dijk", Van Weedestraat 46. Koningin ter Jaarbeurs. H.M. de Koning in bracht Dinsdag een bezoek aan de Jaarbeurs, die gisteren werd gesloten. Veldmaarschalk Smuts. H.M. de Koning in heeft de nabestaanden van Veldmaar schalk Smuts haar deeneming betuigd bij diens verscheiden. Een grote krans werd namens de Koningin en Prins Bernhard naar Zuid-Afrika gezonden en op 't graf van Veldmaarschalk Smuts neergelegd. Leger-commandant gaat heen. Comman dant C. H. Durman, van December 1945 af leider van het Leger des Heils in Ne derland, zal begin October naar Enge land terugkeren. Een uitje. Op uitnodiging van de Ameri kaanse regering zal het Tweede Kamer lid Evert Vermeer een studiereis van drie maanden door de V.S. maken. Pas op Uw kleding. In Zuid-Limburg opereert weer een maniak, die de kleding van voorbijgangers met een scheermesje beschadigt. Prijsstop en prijsbeheersing. De regering heeft voor deze onderwerpen een nota in uitzicht gesteld, waarover de Tweede Ka mer dan 21 September het hare kan zeg gen. Een prijsstop voor margarine werd inmiddels door de regering afgekondigd. De noodwet Drees. De Tweede Kamer keurde een wijziging in de Noodwet Ou derdomsvoorziening goed, waardoor on geveer 5000 behoeftige bejaarden méér van deze Noodwet kunnen profiteren, indien ook de Eerste Kamer deze wijzi ging aanvaardt. Hij wist hoe laat het was. De douane-re cherche arresteerde een koopman, die horloges naar ons land had gesmokkeld en er liefst 80 bij zich had toen de politie hem aanhield. Ook werd een Amerikaan aangehouden, die niet minder dan 13 k.g goud ons land binnen smokkelde. Prinses wordt al groot. Met de nieuwe cursus is Prinses Beatrix overgegaan naar de afdeling middelbaar onderwijs van de school van Kees Boeke te Bilt- hoven. Ambtenaren uit Indonesië. Een ontwerp Garantiewet is ingediend tot bevestiging van de regeling, vastgesteld ten behoeve van ambtenaren, die na beëindiging van hun dienstverband nog geen recht hebben op normaal pensioen. Kunt U zich nog herinneren lezer, dat er eens een tijd is geweest, dat U bij de slager een gulden op de toonbank legde en daarvoor in ruil kreeg 4 pond lappen en een pond vet? Nou, misschien is het 3 pond geweest, wat doet het er ook toe, op een pondje meer of minder keken we toen niet. Deze toestand was niet ideaal. De boer kon er geen koe van mesten en de slager geen cent aan het uitbenen verdienen. Toch, zult U zeggen, bleef de boer boeren en de slager uitbenen. Goed, maar vraag niet welke gekke bokkensprongen velen moesten maken om staande te blijven. In tegenstelling met toen liggen de prij zen nu uitzonderlijk hoog en worden er de laatste maanden veel lelijke woorden gezegd aan het adres van de slager. Ech ter volkomen ten onrechte, want ook het debiet van deze mensen wordt er niet groter op. Als een slager vroeger twee beesten nodig had om z'n klanten te be dienen, staat hij nu angst uit of hij één enkel beestje wel op tiid de deur zal heb ben uitgewerkt. Nee, bij de slager behoeft U het niet te zoeken. Wanneer U er persé achter wilt komen, waarom U 1.60 voor lappen en 2.00 voor biefstuk moet betalen, dan zult U, zo werd mij dezer dagen gezegd, moeten doordringen in de geheimen der melkoo- litiek. Als ik dit zeg, denkt U waarschijn lijk aan veeboeren en zuivelfabrieken, maar ook die klagen steen en been. Ook zij klagen over de hoge kostprijzen en dat er weinig te verdienen is, dat knech ten zo duur zijn en dat het wintervoer niet te betalen is. Kortom, U krijgt ook medelijden met deze mensen. Toch zit er ergens iets fout, want onver klaarbaar is het, dat velen niet aan het kopen van vlees en zuivelproducten kun nen denken en dat nog wel in ons land, waar de veehouderij, dus de koe en de melk, zo'n grote rol spelen. Nee, er moet op de weg van de koe naar de eters van vlees, boter, kaas enz. een station zijn, waar het spul niet goed loopt of de kosten of iets anders te hoog zijn. Ik weet dit station niet aan te wijzen, maar voor onze regering, die zo graag al les regelt, moet het niet moeilijk zijn de oorzaken op te sporen en zodanig maat regelen te treffen, dat vlees en zuivelpro ducten niet langer een luxe zijn voor het grootste deel der bevolking. H. OEKMAN. Herleeft Oss? In verband met een in braak werden drie beruchte bewoners van Oss, onder wie „Bijs de Sijp" en „De Soep" gearresteerd. Meer vlees en tabak? De regering stelt pogingen in het werk om uit België goedkoop bevroren vlees en ruw'e te- bak in te voeren. Ons kopje koffie. Minister Mansholt deel de in de kamer mede, dat de subsidie op de koffie zal worden opgeheven, zodat de prijs ervan aanzienlijk zal stijgen. De berk te Willemsstad. Om het herstel van de door brand verwoeste kerk te Willemsstad te kunnen bekostigen (een half millioen gulden) is aan de Synode der Hervormde kerk toestemming ge vraagd in alle kerken einde October een collecte te houden. Kardinaal De Jong. Kardinaal De Jong vierde te Utrecht zijn 65ste verjaardag. De zaak Bertha Hertog. Het Hof te Sin gapore zal het verzoek tot nietigverkla ring van het huwelijk van Bertha Hertog op 16 October en eventueel vier volgende dagen behandelen. Rare geschiedenis. De eigenaar van een varkensfokkerij te Vogelenzang, die geen permissie had gekregen om op een com plex op de grens van Heemstede en Bloe- mendaal een schuur te bouwen op het Bloemendaalse deel van het terrein kwam op een voor hem kwade ochtend tot de ontdekking, dat Bloemendaalse gemeen te-werklieden zijn schuur hadden afge broken. Prins Bernhard beschermheer. Z.K.H Pr. Bernhard werd beschermheer van de Ne derlandse Federatie van Harmonie- en Fanfarecorpsen. Welk een schrik. In het tasje van een juffrouw uit Helmond, die te 's Herto genbosch een blondeermiddel had ge kocht, ontstond door zelfontbranding van het spul een ontploffing. Vlugger controle. Ter bespoediging van de treindienst tussen Nederland en West- Duitsland zal met October de douane-con trole in de rijdende treinen worden ge houden. Komt de Modekoning? Men doet pogin gen om de bekende Parijse Mode-ontwer per Jacques Fath op 18 en 19 November een modeshow in 't Victoriahotel te Am sterdam door zijn aanwezigheid groter luister te laten geven. Rondom Nieuw-Guinea. Het definitieve rapport over Nieuw-Guinea is bij de Tweede Kamer ingediend. Duurder brood. Op het 27e congres van de Ned. R.K. Bakkerspatroonsbond werd be toogd, dat de prijs van het volksbrood verhoogd dient te worden. Voor de kleuters. Verwacht wordt, dat binnenkort een wetsontwerp ter regeling van het kleuteronderwijs zal worden in gediend.

Soester Courant | 1950 | | pagina 1