De stembus is rood. Diner-bezuiniging. Brandpunten der Internationale Politiek. SOEST. IN DE HOEK. UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT - SOESTDUH Burgerlijke stand. VRIJDAG 20 OCTOBER 1950. 26e JAARGANG No. 78. SOESTER COURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. ■■nul Vu WWWtlMl M - Telefoon 2566 - Giro 136154 Abonn. per kwart, 1.50 - per post 1.75. De techniek, die aan de verkiezingen in de Oost-Europese landen ten grondslag ligt, kennen we nu zo langzamerhand wel. Eerst worden alleen de partijen toegela ten van uiterst links tot aan de centrum partijen toe. Dan wordt een regering ge vormd met communisten op de sleutel posities. Op soms meer, maar meestal min der opvallende wijze nemen de commu nisten de leiding, de leiders van de ande re partijen, voor zover ze niet al te kneed baar zijn, worden weggezuiverd of weg gewerkt en bij een volgende verkiezing mag de kiezer ja zeggen tegen een combi natie van partijen, die op hun beurt al leen maar ja mogen zeggen tegen Mos kou. En al neemt de belangstelling voor verkiezingen in het Westen nu niet be paald toe, aan zulke verkiezingen als ach ter het IJzeren Gordijn is nu helemaal geen smaak of geur te bekennen. Onder het net. Toch is er alle aanleiding toe om bij de ze verkiezingen eens na te gaan, hoe de verhouding onder het officiële camoufla ge-net liggen. Er is natuurlijk een be langrijk gedeelte, dat de tegenwoordige toestand wel acceptabel vindt. De hogere en lagere functionnarissen onder het nieu we bestel kunnen hun hart weer ophalen aan het hakkenklappen voor hun meerde ren en het trappen naar hun minderen: de massa met de beruchte Feldwebel- mentaliteit. Nu hoort een Feldwebel wel tot het lagere kader maar de mentaliteit bindt zich niet aan standen. Ook in krin gen, waar men het allerminst verwachten zou, treft men een Russen-freundliche houding aan, zij het een vriendelijkheid met bijbedoeling. Onder de oude Junkers- kaste vindt men velen, die op het Rus sische steppe-paardje wedden, omdat ze in hun toekomstverwachtingen onder hun leiding de Russen West-Europa onder de voet zien lopen of hun positie van groot grondbezitter hersteld. Men vergisse zich niet. In de grote landbouwbedrijven van Rusland heeft de leider een positie, die haast meer dan een oppermachtige is. Tegen elke dictatuur. Daar tegenover staat natuurlijk de tegen stelling overwinnaar-overwonnene. We weten niet, hoe de Oost-Duitsers de Russen noemen als ze onder elkaar zijn, maar als we weten, dat de Polen in volle vredestijd in het dagelijks gesprek al met „varkens" werden betiteld, kunnen we 't wel ongeveer raden. Belangrijker dan deze tegenstelling is wel het feit, dat, ondanks Hitier en ondanks Rusland, het principiële verzet tegen wel ke dictatuur ook, is gebleven. En wat nog belangrijker is, deze invloed werkt door op West-Duitsland en via dit contact-punt op de internationale poli tiek. Dezelfde wensen. Zoals West-Duitsland overwegend Katho liek is, is Oost-Duitsland overwegend Protestant. En Adenauer mag met zijn Christen-democraten op het ogenblik een politiek voeren, die met zijn godsdienstige en politieke tegenvoeters weinig rekening hoeft te houden, beiden hebben op hun verlanglijstje toch ook nog zo iets staan als een herenigd Oost- en West-Duitsland. Inderdaad zal dat nog wel een poosje du ren, zelfs is het mogelijk, dat dit eerst zal gebeuren na een derde wereldoorlog. Dat de als een leger uitgeruste Volkspolitie van Oost-Duitsland daar buiten zou blij ven, gelooft niemand. Maar West-Duitsland? Het geschetter van Adenauer af tot de kleine dorpspoliticus toe, komt hierop neer, dat men wel wat bewapening wil mits de officieren van het derde rijk weer in hun eer worden hersteld. En nu kan men over Duitsers in het algemeen denken zoals men wil, het is verkeerd de ogen te sluiten voor het feit, dat er ook nog anderen zijn, die krachtens hun verleden aanspraak mogen maken op ons respect. En dan kan men er in komen, dat het voor het nationaal ge voel onduldbaar is, dat in hun land twee zulke representanten de kans krijgen te genover elkaar te komen staan. Misschien is in dit verband het aftreden van de West-Duitse minister van Binnenlandse We moeten minder consumeren, Anders gaat het hier niet goed. Volgens de minister leven Wij op veel te grote voet. Kijk eens, arme Nederlanders, Kijk eens naar het buitenland. Als we nèt zo zuinig aan doen Zijn we gauwer uit de brand. Niet van alles volop nemen, Zorg dus, dat je zuinig wordt, Des te meer blijft er dan over En dat is dan voor export. Maar vooral goedkoper eten, Ook al valt het vaak niet mee, Dat vertelde de Minister Aan de persbij een diner. Excellentie, heus geloof me, 't Is voor mij een zware taak; Ik moet wel minder consumeren, Maar zeg het tot de grote heren, Die.dineren nogal vaak. Zaken te zien, die, uit de aard der zaak alleen voor het Westen, het volk een uit spraak wenste te ontlokken over de re- militarisering van het land. Aan welke kant? Intussen is het duidelijk, dat Duitsland geen luchtledig zal worden tussen Moskou en het Westen. Men moge toegeven, dat Rusland aan het Oosten minder gelegen heid heeft gegeven chantage-politiek te voeren dan de Geallieerden aan het Wes ten, toch is het nog de vraag of het Oos ten betrouwbaarder zal blijken dan het Westen als ze in een conflict zouden wor den ingeschakeld. Ook al stemden alle kiezers in het Oosten voor de communis ten en al schreeuwden de Adenauers in 't Westen tien maal zo hard als ze het nu al doen. Al met al denkt men in deze dagen wel eens terug aan Clemenceau, die meende, dat er in Duitsland enkele millioenen Duitsers te veel waren. Niet in het openbaar De „volledi ge overeenstemming" tussen Truman en Mac Arthur. Wordt Rood China spoedig erkend? Russische vredes wil moet blijken. Iemand, die met belangstelling de buiten landse en ook de binnenlandse politiek volgt, zal zeker bevestigen, dat de belang rijkste besluiten niet in het openbaar worden voorbereid. Wat, ook in onze de mocratisch geregeerde landen, in het licht der openbaarheid wordt gegeven, is bin nenskamers in de regel reeds diepgaand besproken en bekeken. Als u wilt: bekok stoofd. Deze bewering bedoelt niets te zeggen tegen het wezen der democratie. Elke zaak moet nu eenmaal van te voren rijp worden gemaakt voor een publieke be handeling. Eerst daarna kan men er in het openbaar zijn licht over laten schij nen. Het behoeft, in dit licht gezien', dan ook geenszins te verwonderen, dat er grote belangstelling bestond voor het ondier- houd „binnenskamers" dat Mac Ar thur met President Truman op het eiland je Wake, ergens in de Stille Oceaan, had. Na een paar uur babbelen werd, zoals het communiqué vermeldde, volledige over eenstemming bereikt en nu zal uit rede voeringen, die in het openbaar door Tru man worden gehouden, wel blijken, waar uit deze overeenstemming bestaat. Bekend is, dat Mac Arthur nog wel eens van de officiële Amerikaanse mening af week. Herinneren wij slechts aan het te legram, dat hij oud-strijders in Chicago zond, aan zijn bezoek aan Formosa. Maar nu is alles dan koek en ei. O.m. werd gesproken over de maatregelen op Korea en over de erkenning van Commu nistisch China. Juist dezer dagen verklaarde de leider van India, Pandit Nehroe, dat de meeste onrust in de wereld ontstaat door het niet-toelaten der regering-Peking tot de Verenigde Naties. Misschien, dat in een dichtbijzijnde toekomst deze onrust wordt weggenomen. Ook Rusland kan daartoe het zijne zo niet alles bijdragen. Rusland begint meer en meer in te zien, dat de andere mogendheden ernst maken met de verdedigingsoorlog. De Sovjet mo ge dan al valse vredesleuzen aanheffen, nu men merkt, dat de overigen zich daar door niet in slaap laten sussen, komt het met „praat-voorstellen". Zoveel te beter. Nu wil, overeenkomstig art. 106 van het Handvest der Verenigde Naties, Rusland de vier andere mogendheden: Engeland, Frankrijk, Amerika en China bijeenbren gen om over de vrede en veiligheid der volken te spreken. Men zou zo zeggen: daar is niets op tegen. Zolang er wordt gepraat wordt er niet gevochten. Er zit echter een klein addertje onder het gras. Deze bijeenkomst zou moeten wor den gehouden vóórdat door de Verenigde Naties het besluit wordt genomen, gewa pende strijdkrachten ter beschikking te stellen van de Veiligheidsraad. Dit laatste doet de vraag opkomen: „Zou Rusland, gezien het succes van het „Volkenbond- leger" in Korea, het misschien minder prettig vinden, dat de Veiligheidsraad nu een vuist maakt die er zijn mag en die zijn besluiten niet tot .„vodjes papier" degradeert? Wisjinsky moge dan al een beroep doen op de Verenigde Staten om terug te keren tot „de politiek van samenwerking van de afgelopen oorlog", die politiek bereikt men niet door het eeuwige „neen". Die politiek moet uit daden blijken. Om een echte daad te noemen: Rusland zou Noord-Korea kunnen opdragen het vuren te staken. CONCERT VOOR ZONNEGLOREN. Een kleine inleiding tot het concert, dat volgende week Vrijdag gegeven zal wor den, is misschien niet overbodig. De wei nige waardering die de organist der Oude Kerk voor zijn concerten mocht ondervin den, heeft ons weer eens duidelijk doen zien hoe klein de belangstelling van het publiek voor orgelspel is. Wat staat de orgelkunst toch ver van de mensen af dat ze zo weinig aanhangers vindt. Wel is het orgel der Oude Kerk voor solisten vaak een handicap, doordat ze nooit zacht begeleid kunnen worden. Om deze redenen en ook om nu eens in het centrum van ons dorp een kerkcon- cert te geven, wordt het Zonnegloren-con cert ditmaal in de kerk van de Ned. Prot. Bond in de Rembrandtlaan gehouden. De orgel-soli, die op dit orgel weer min der mooi tot haar recht komen dan op het mooie orgel der Oude Kerk, komen daar om niet op het programma voor. Echter zal de begeleiding der solisten nu wel die souplesse en nuancering ontvangen, die voor de solisten onontbeerlijk is. De solist-fluitist A. van Bonsel, welbe kend om zijn radio-optreden, is deze avond wel de hoofdpersoon. Onder meer zal hij de fluit-solo „Syrnix" van Debussy spelen, die geheel zal passen in de intieme sfeer van dit kerkje. Verder speelt de cellist Peter Parker en kele soli en zullen we een paar aria's van de tenor A. Roodbergen mogen beluiste ren. Een klein koor uit Amersfoort zal nog enkele werkjes zingen. Evenals andere jaren staan er weer musi ci klaar om U geheel belangeloos 'n avond van stil genot te bereiden met als doel „Zonnegloren". Weet U, dat nu reeds jaren lang door mid del van dit concert aan een of meer pa tiënten enkele jaren onderdak verleend kan worden? De gemeente gaf weer toestemming dit concert belastingvrij te geven en de kerk is geheel pro deo ter beschikking gesteld. De daad is aan U om geen plaats onbezet te laten. DE BEDRIJFSTELLING. De tweede phase van de algemene be- drijfstelling die in ons land wordt gehou den, is begonnen. In de eerste helft van October werden aan ongeveer 500.000 adressen formulieren door tellers uitge reikt. Thans wordt een aanvang gemaakt met de inzameling der uitgereikte vragen lijsten, die gedurende de tweede helft van October zal plaatsvinden. De vragenlijsten moeten dus niet over de post worden ge retourneerd. De uitreiking is over het algemeen bevre digend verlopen. De formulieren waren zoveel mogelijk van te voren geadresseerd. De meeste gemeenten konden vóór de uit reiking het adresmateriaal nog in belang rijke mate aanvullen. Bovendien hadden de tellers, die de formulieren uitreiken, opdracht, naar bedrijven te zoeken waar voor zij geen geadresseerde formulieren hadden ontvangen. De door het Centraal Bureau voor de statistiek verstrekte adres sen konden zo nog met vele duizenden worden aangevuld. Indien de bedrijven er voor zorg dragen, dat de volledig beantwoorde formulieren d.wtz. de vragenlijst met de bijbehorende omslag, gereed liggen als de teller deze komt ophalen, zal ook de inzameling binnen de gestelde termijn kunnen plaats vinden. OP WEG NAAR DE SOESTER GEMEENSCHAP. Thans kunnen wij mededelen, dat de po gingen om te komen tot een Federatie in het Soester verenigingsleven, geslaagd zijn. Het fundament hiertoe is opgetrokken door de V.V.V., de Volksuniversiteit, het Nut van het Algemeen en de Zangvereni ging „Semper Avanti". Het doel van de Federatie is, de coördine ring van de programma's van verenigin gen, welke werkzaam zijn op eenzelfde gebied, om daarmede een verspilling van krachten, geld en tijd te voorkomen. Onze Burgemeester heeft in een folder, welke de Federatie eerstdaags laat uit gaan, deze vorm van samenwerken ten zeerste toegejuicht en spreekt daarbij de hoop uit, dat de burgerij enthousiast en eensgezind zal volgen en medewerken aan de uitbreiding van het culturele en artistieke leven ter plaatse. Moge vooral een massaal bezoek aan de door de geza menlijke verenigingen georganiseerde avonden aantonen, dat dit appèl aan on ze gemeenschapszin en samenwerking be grepen is, aldus de Burgemeester. Hier behoeft niets aan te worden toegevoegd. Nu geen 2 soortgelijke culturele avonden vlak na elkaar gehouden door twee ver enigingen met als gevolg twee maal een zaal, waarin een blind paard c&roussel zou kunnen lopen. De samenwerkende verenigingen verlie zen hun zelfstandigheid niet, doch coördi neren hun programma en voeren ook ge zamenlijke programma's uit. De eerste gemeenschappelijke avond is op 25 October, waarop een concert wordt ge houden in de zaal van „Religie en Kunst", terwijl in Januari en Februari eveneens een gemeenschappelijke avond wordt ge geven. Uiteraard is deze Federatie niet opgezet voor vier verenigingen. Alle verenigingen werkzaam op cultureel gebied, doch ook andere verenigingen, b.v. sportverenigin gen behoren zich hierbij aan te sluiten. Wij wijzen er nog op, dat het lidmaat schap van een vereniging reductie geeft op de avonden van de andere aangesloten verenigingen. Verenigingsbesturen worden verzocht zich in verbinding te stellen met het secretari aat van de Federatie, kantoor V.V.V., Van Weedestraat 4. Het begin is gemaakt voor de totstand koming van een Soester Gemeenschap, 'n Gemeenschap, welke thans gemist wordt en waardoor ons dorp in zijn bevolking niets eigens heeft. PADDESTOELEN TENTOONSTELLING. Woensdagavond werd de jaarlijkse pad destoelen-tentoonstelling geopend, welke georganiseerd is door het onderwijzend personeel van de o.l. school aan de Beetz- laan. In de gangen van deze school waren de werk- en sierstukjes van ongeveer 200 kinderen tentoongesteld, waarbij de meest uiteenlopende soorten paddestoelen kun stig en fantasierijk waren gerangschikt. Speciaal de leerlingen der laagste klassen bleken wel de meeste fantasie te hebben gebruikt, zulks in tegenstelling met de groepjes afkomstig van de leerlingen van de hogere klassen, waar het zwaartepunt meer in de compositie lag. Uit de ruim 100 soorten paddenstoelen noemen wij de Goudvliesbundelzwam, de weke aderzwam, de porcelein-koraal, de herten- en grijze anijszwam, de botercol- lybia en heksenboleet als niet veelvuldig voorkomende soorten. Behalve de tentoongestelde werkstukjes was een gedeelte van de ruimte gebruikt om de aanwezigen in kennis te brengen met de diverse benamingen, terwijl te vens paddestoelenschotels bereid waren. De jury, bestaande uit Mevr. B. J. Tchur en de heren F. van Zanten en J. v. d. Lugt, kenden de volgende prijzen toe: le klas: 1. Eveline Geytenbeek. 2. Ab Stuyvenberg. 3. Marja Verwoerd. 4. Bert Hooyer. 2e Klas: 1. Ria Kremer. 2. Gijsje van Klooster. 3. Dik v. d. Veer. 4. Ansje Door nekamp. 3e Klas: 1. Beppie Vink. 2. Beppie van Zanten. 3. Anneke Zijlstra. 4. Alie Veen- kamp. 4e Klas: 1. Christa Waayenberg, 2. Adria v. d. Burgt. 3. Ria Trip. 4. Bertus van Eg- dom. 5e Klas: 1. Ria Witteveen. 2. Geurt Kleijn, 3. Jopie van Lambalgen. 4. Rudie Barre- veld. 6e Klas: 1. Aadje Hoogeveen. 2. Tiny Smit. 3. Jan Kronemeyer. 4. Walther v. d. Veer. De belangstelling was deze avond en ook op Donderdag groot. S.E.C. KREEG NIEUWE VOORZITTER. Dinsdagavond had in café „Zonneheuvel" een buitengewone ledenvergadering van S.E.C. plaats. Nadat de voorzitter, de heer C. van Wijn gaarden, het openingswoord gesproken had, werden notulen en ingekomen stuk ken behandeld. Hierna kwam aan de orde een voorstel van het bestuur om dit be stuur uit te breiden van 9 op 11 leden en tegelijkertijd daarmede de elftal-commis sie op te heffen. Nadat over dit punt veel gezegd was ge worden, werd het voorstel met grote meerderheid van stemmen verworpen, waardoor dus werd bewerkstelligd, dat de elftalcommissie blijft bestaan. Hierna werd overgegaan tot de verkiezing van een nieuwe voorzitter, daar de heer Van Wijngaarden deze functie niet meer ambieerde. Met algehele meerderheid van stemmen werd de heer O. L. Zimmer- mann als voorzitter gekozen. In de vacature J. v. d. Broek werd voor zien door de verkiezing van de heer J. van Herwaarden, eveneens met grote meerderheid van stemmen. De technische commissie, die op een vori ge vergadering te kennen had gegeven en-bloc te willen aftreden, werd herbe noemd. Zij bestaat uit de heren A. Rom- mersen, H. de Beurs, R. Jansen, A. Wou denberg, P. van Zoghei, J. van Ginkel en B. van Veenendaal. Met een geanimeerde rondvraag werd de ze drukbezochte vergadering besloten. VIJFTIG JAAR ZONDAGSSCHOOL. De Nederlands Hervormde Gemeente al hier herdacht in de afgelopen dagen het feit, dat voor vijftig jaar de Zondags school werd opgericht. Met enige samenkomsten werd de officië le herdenking op Dinsdagavond in de Ou de Kerk ingeleid. De godsdienstonderwijzer, de Eerw. Heer Hofmeester uit Hilversum sprak op de bijeenkomst, welke in de Emmakerk werd gehouden. Onder zijn gehoor bevond zich mede het godsdienst-onderwijzend perso neel van omliggende gemeenten en het onderwerp „Vertellen op Zondagsschool" werd op deze bijeenkomst kundig behan deld. De voorzitter der Zondagsschool, de heer J. v. d. Lugt, sprak hierna de heer S. van Gorkum toe, die thans 25 jaar als godsdienstonderwijzer in dienst is. De heer v. d. Lugt dankte de heer Van Gor kum voor zijn arbeid en schonk hem na mens het personeel der school een vulpen met inscriptie. Ds. Spruyt te Amsterdam ging voor in de dankdienst welke eveneens in de Emma kerk werd gehouden. Z. Eerwaarde legde vooral de nadruk op het feit, dat het vaak zo moeilijk is aan kinderen het Evangelie te vertellen, doch dat ieder voor zich en ieder op zijn wijze verplicht is om dienst knechten in Zijn wijngaard te zijn. In de Oude Kerk werd Dinsdagavond het jubileum herdacht met een herdenkings samenkomst, waaraan medewerkten de Op uitnodiging van een collega ben ik vo rige week, tijdens een bezoek in een ande re gemeente, eens mee gaan kijken naar hetgeen een schillenboer zoal thuis brengt na een rondgang. Het kwam door een gesprek, waarin ik niet veel geloof aan de dag legde, toen mij werd verteld wat die collega wel al lemaal op de kar van die schillenboer aantrof. Nu heb ik het niet over het aantal aard appelmesjes, zelfschillers, 9 dubbeltjes op een hoop en meer van dit soort desnoods nog aan te nemen zaken. Wat ik niet geloven kon waren aange troffen dingen als: stukken roastbeef van ruim een pond; 4 karbonaden, nog in het slagerpapiertje verpakt; ruim een mudzak brood, zeker een kwart mud ongeschilde aardappelen; een gebraden konijn en vol doende gekookt eten om een middelmatig weeshuis mee te voeden. Wanneer ik dat niet wilde geloven, moest ik maar eens mee gaan. Eerlijkheid gebied mij te zeggen, dat ik geen stukken roastbeef en carbonaden vond, maar wat ik wel op het erf van de schillenboer aantrof was wel zo'n groot bewijs dat de mensen maar weer raak smijten, dat ik zonder voorbehoud mijn twijfel heb ingetrokken. Het was inder daad ellendig om te zien hoe in 1950 door een deel der Nederlanders met levens middelen wordt omgesprongen en zonder dat U mij sentimenteel hoeft te noemen, moest ik denken aan de ontelbare Chine zen, die de schors van de bomen knagen om in het leven te blijven, wat hen meest al niet gelukt. Stapels en stapels brood. Geen oud brood, maar meestal brood van de vorige dag. Bakken met gekookt voedsel, compleet met vlees en hard van het vet. Een bosje paling. Bedorven verpakte levensmidde len enz. Meneer, zei de schillenboer, ik weet er soms geen weg mee en wanneer ik geen droogapparaat had, moest ik het meeste weggooien. Mijn hond walgt van al het vlees. Zo is de situatie in 1950 weer. Ik informeerde nog bij welk soort klan ten hij nu meestal deze dingen ontving. Wat de schillenboer mij toen vertelde houd ik maar liever in de bijzonderheden voor me, want het was strijdig met alle mogelijke sociale voorzieningen. Alleen dit, dat hij het meeste „vangt" in huizen waar je het niet verwacht. Zoals gezegd gebeurde het bovenstaande niet in Soest. Maar, zijn we in Sc est beter? H. OEKMAN. Chr. Muziekvereniging „Soli Deo Gloria" te Weesp. De voorzitter, de heer J. v. d. Lugt, ge waagde in zijn openingswoord van de hoogte- en dieptepunten in het vijftigja rig bestaan van de school en besprak de moeilijkheden in het verkrijgen van per soneel. Ds. Groeneveld en Ds. Van Krugten spra ken hierna bemoedigende woorden tot het personeel en de gemeente. De muziekvereniging bracht zeer gewaar deerde koraalmuziek ten gehore, waarbij de directeur der vereniging een korte uitleg gaf voor elk nummer. Mej. Jolles sprak hierna namens de Ned. Protestanten Bond, de heer Boon namens de Gereformeerde Zondagsschool, de heer De Bruin namens de Kerkvoogdij en Ds. Van Krugten namens de Evangelisatie. Met een uitstekende begeleiding van „So li Deo Gloria" werd tot slot gezongen „Dankt, dankt nu allen God". GEBOREN. Wilhelmina, dochter van J. Wiss en W. T. Voorneveld, Ericaweg 12. Jacobus, zoon van R. v. d. Heuvel en W. Plaizier, Sinnemaplein 6. Cornelis Adria- nus Johannes, zoon van K. J. Kaldeway en M. van Hoevelaken, Veldweg 8. Anna Ga- briëlla Maria, dochter van Th. v. d. Meer en A. G. M. Langeslag, Stadhouderslaan 15. Reijntje Gijsberta Maria, dochter van J. Glas en M. van Beek, Buntweg 10. Ce- cilia Maria Johanna, dochter van O. J. Zimmermann en C. M. P. Brouwer, Steen- hoffstraat 17. ONDERTROUWD. J. W. van Dijk, 68 jr„ zonder ber., Amersfoortsestraat 1 en A. C. Bultena, 46 jr., Rotterdam. P. J. Buijsman, 23 jr., werktuigk., Bovenkars- pel en E. J. Rademaker, 30 jr., Lange Brinkweg 52b. G. C. J. N. Hinderdael, 28 jr„ typograaf, Kolonieweg 4 en C. A. Waardhuizen, 21 jr., Leiderdorp. J. Kuy- venhoven, 37 jr., bloemist, Nieuwerhoek- plein 7 en W. Koole, 20 jr., Wald. Pyr- montlaan 24. GEHUWD. C. J. Knoop, 39 jr., bakker en G. A. van Roomen, 35 jr., Beuningen. G. J. de Beer, administrateur en J. A. Stalen hoef, Beukenlaan 86. P. H. E. Giele, 27 jr., winkelier en J. H. M. Segers, 22 jr., Baarn. J. W. Janssen, 63 jr., zonder ber. en A. J. Karreman, 48 jr., v. Beuningen- laan 10. OVERLEDEN. Gerritje v. d. Broek, 59 jr., gehuwd met Th. Groenesteijn, Nieuweweg 73. Karei Verwoerd, 23 jr., ongeh., Ring weg 10.

Soester Courant | 1950 | | pagina 1