aan VAL DA Eventjes terzijde Televisie-uitzending FUGERS 1 VOOR ONZE DAMES. SOEST. Het rijdende Postkantoor SOESTERBERG. KERKSTR.3 TEL.2786 r~ J Daling inkomen door BELASTINGEN Verhoogt Uw inkomen door een lijfrente en verzekert U een vast inkomen. Advies van FISCALE DESKUNDIGE om Uw belangen te behartigen. J. LENSSEN, MAKELAAR Vredehofstraat 10 - Telefoon 2169 - Soestdijk Zo op gezette tijden wordt de een of an dere reclame op ons, doodgewone boeren, burgers en buitenlui losgelaten. Dan ver schijnen er in alle mogelijke bladen han dig samengestelde, door zogenaamde co pywriters verzorgde slagzinnen, die er het een of ander bij ons moeten inhameren. De voorbeelden liggen voor het grijpen: u herinnert zich nog wel, dat een Engelse sigaret destijds op ieders lip hoorde en de beste was voor je gezondheid, dat de melk goed voor elk zóveel biefstuk ken, bananen en weet ik hoeveel eieren Bevatte. U kent nog wel de leus: Eet meer brood of eet meer vis, U weet nog wel, dat Bleu-band vroeger vers was gekarnd, net zo lang tot dit niet meer mocht, om dat margarine evenveel met karnen heeft te maken als een koe met vioolspelen en nog niet zo lang geleden werd ons tot in het oneindige voorgehouden, dat het bier weer best was. De reclame-makers trekken ongetwijfeld profijt van de schone leuzen, die zij laten verzinnen en die zij ons uitentreure voor houden. Ik moet het prettig vinden, dat er aldus reclame wordt gemaakt. Reclame is de ziel van de negotie ook van menige krantennegotie, die zonder z'n adverten tiepagina mij misschien het honorarium van dit stukje niet zou kunnen uitkeren. Laat ik dus blij zijn. Ik ben ook blij, maar laat ik er eerlijk heidshalve aan toevoegen, dat ik mij ver beeld, dat ik me door zulke opgelegde re clame niet laat beinvloeden. Nu is er dezer dagen een campagne ge opend om het pijproken te animeren. ,,Er gaat niets boven een pijp goede tabak!" en „Pijproken.... mannenwerk." Ik heb niets tegen die slagzinnen - waar om zou ik? De heren hoeven mij persoon lijk niet op te wekken, een pijpje te stop pen. Dat doe ik uit mijzelf wel, mede om dat ik die dure sigaren en sigaretten niet meer kan betalen. In elke krant die ik zag en ik zie uiteraard nogal wat bla den werd me voorgehouden, dat ik een pijp moest roken. En in al die bladen stond daar een tekening bij, die mij alle trek in het roken van een pijp in één keer benam. De getekende vent had een pet op en hij rookte natuurlijk een nijp. Maar hij loenste me daarbij zó gruwelijk vals-la- chend aan, dat ik. mijn vers gestopte pijp heb uitgeklopt en een sigaret heb op gestoken. Reclame? Ik ben er voor waarom niet? Maar ze moeten je er niet bang mee ma ken. Onder veel belangstelling zijn wij er Zaterdag 11 November in geslaagd de uit Eindhoven te ontvangen. Voetbal. A.P.W.C.S.E.C. 3—3. S.E.C. heeft Zondag een nuttige oefen wedstrijd gespeeld tegen het Amersfoort- se A.P.W.C. De Soestenaren kwamen met twee invallers voor Westerveld en Belt, terwijl de Mink weer stond opgesteld. Verder stond E. Karelse op de plaats van O. Maassen en Loman en M. Maassen wa ren naast elkaar opgesteld, respectieve lijk als rechtsbinnen en midvoor. J. van Kooy verving de linksback Belt, terwijl De Nooy weer op de spilplaats stond. Dadelijk ontwikkelde zich een snel spel. De Soestenaren hadden een goede snel heid, terwijl zij vlug combineerden. Een gevaarlijke aanval van A.P.W.C. werd di rect beantwoord en het was Karelse, die met een hard diagonaal schot S.E.C. de leiding gaf. 01. Even daarna weer een snelle reactie van de Soestenaren na een Amersfoortse aan val. De Nooy haalde de bal op en gaf een goede pass aan Karelse, die goed doorgaf aan Maassen en deze wist het twede doel punt te maken. 02. Alsof het zo hoorde, was het weer S.E.C., dat nogmaals scoorde. Een mooie aanval, ingeleid door de Mink, resulteerde in een hard schot van Karelse tegen de lat. De terugspringende bal werd bemachtigd door M. Maassen en nadat hij de links back had omspeeld, scoorde hij het derde doelpunt. 03. A.P.W.C. pakte nu resoluter aan en de Soester doelman Hornsveld werd op zijn talenten beproefd. Linksback Van Kooy zwoegde hard, doch kon niet altijd vat krijgen op het goed combinerende bin- nentrio van A.P.W.C. Vlak voor de rust beoordeelde hij een situatie verkeerd en knalde in eigen doel. 13. Na de rust leek het wel, dat A.P.W.C. de achterstand wilde inlopen en mede door- Deze maand herdenkt de K.L.M. het feit, dat gedurende 15 jaar stewardessen in dienst zijn. Het is altijd moeilijk om een groot aantal stewardessen voor een foto bij elkaar te krijgen, doch dit is ons toch gelukt en de stewardessen maken van de gelegenheid gebruik om een vreugdedans op het plat form van Schiphol uit te voeren. dat het spel van Koster en De Nooy af zakte, bracht de midvoor van A.P.W.C. de stand op 23, terwijl even later de links binnen de stand gelijk maakte. 3—3. Het einde kwam met deze stand, hoe S.E.C. ook probeerde te overwinnen De opstelling van Karelse als linksbuiten bleek een versterking, terwijl De Mink uitstekend werk deed om het gat tussen verdediging en aanval te dichten. De overige uitslagen waren: S.E.C. 2 was vrij. Gooi 3—S.E.C. 3 6—1 S.E.C. 4—V.V.Z.A. 3 14—0 S.E.C. 5Actif 6 60 S.E.C. AQuick B 03 B.D.C. a—S.E.C. b 6—0 B.D.C.—V.V.IJ. 2—3. Het is B.D.C. niet gelukt de 2 kostbare punten in Soest te houden en daardoor enige plaatsen op de ranglijst te stijgen. De trouwe B.D.C.-aanhang had de inter landwedstrijd gelaten voor wat deze was en was naar de Ferd. Huycklaan gekomen om de Soestenaren aan te vuren in deze moeizame strijd. Na de aftrap ontwikkelde zich een gelijk opgaande strijd, doch het waren de bezoe kers, die de leiding wisten te nemen na een kwartier spelen, 01. V.V.IJ. werd daarna sterker, kwam steeds gevaarlijker opzetten en er ontstonden hachelijke situaties voor het Soester doel, waarin Epskamp uitstekend werk ver^ richtte. De achterhoede mistte echter de steun van Theo Roland, die deze Zondag verhinderd was. Even voor de rust was het weer V.V.IJ., die doelpuntte en de voorsprong vergroot- te- 02. Na de rust tapte B.D.C. uit een ander vat. De Soestenaren waren er beter in en al spoedig wist B. Daselaar de stand op 12 te brengen. Uiteraard gaf dit doelpunt de B.D.C.-ers veel moed. Zij bouwden gevaarlijke en snelle aanvallen op om de gelijkmaker te scoren en het was G. v. d. Berg, die 20 minuten voor het einde de IJsselsteinse doelman passeerde en daarmede de stand op 22 bracht. De resterende tijd werd een felle strijd om de winnende goal. Helaas voor B.D.C. kwam dit vijfde doelpunt aan de verkeer de zijde, toen 10 minuten voor het einde V.V.IJ. de Soester doelman verschalkte 2—3. B.D.C. heeft daarna nog hard gezwoegd om nog een gelijk spel uit het vuur te ha len, doch dit mocht niet meer gelukken. De lagere elftallen boekten de volgende uitslagen: Amsvorde 3B.D.C. 5 53 Baarn 4—B.D.C. 6, afgelast. B.D.C. A S.D.O. A afgelast. B.D.C. CS.D.O. C afgelast. B.D.C. a—S.E.C. b 6—0 KVVA a—B.D.C. b 7—1 HANDBAL-AFDELING B.D.C. B.D.C. V.B.O. afgelast. Olympia 2B.D.C. 2 00 Neem een.doos echte pastii_l.es VOOB UW HOEST NACHTRIT M. EN A. C. „SOEST". De Motor- en Automobielclub „Soest" hield Zaterdagavond een nachtrit voor auto's en motoren. Dr. H. J. Stroband en de heer D. Eysink, bekende automobilisten in onze gemeen te, hadden een parcours uitgestippeld, van bijna 300 kilometer, dat, zoals later bleek, liep over Amersfoort, Nijkerk, Nunspeet en Kampen naar Hattem, waar een uur rust gehouden mocht worden en vandaar over Heerden, Elspeet, Kootwijkerbroek, Lunteren Woudenberg, Amersfoort en Huis ter Heide naar Soest. Onder deze deèlnemers merkten wij ook op de militaire kampioen op het gebied Gisteren begon, ter ondersteuning van de verkoop der Kinderpostze gels, het rijdende postkantoor zijn tocht door ons land. Waarom deze tocht juist in Soest begon, weten we niet, maar in ie der geval is in onze gemeente een goede start gemaakt. Na enige uren in de Soester straten zijn diensten te hebben verricht, heeft het rij dende kantoor, bediend door enige dames van het Soester comité, een bezoek gebracht aan het Paleis. Hare Majesteit de Koningin kocht voor een belangrijk bedrag aan ze gels en prentbriefkaarten en vond het jammer, dat de prinsesjes, door hun verblijf op school, niet in de gelegenheid waren zelf ook zegels te kopen. Polygoon heeft het bezoek van het rijdende postkantoor aan het Ko ninklijk Paleis op de film vastge legd en wij zijn Overtuigd, dat net zien van deze film velen in den lande zal stimuleren tot aankoop van de kinderzegels, waartoe ook in onze gemeente vanaf heden ge legenheid bestaat in het postkan toor. van motorwedstrijden, kapitein J. Ger- hard. Te ongeveer half acht werd gestart en 10 minuten over vijf des morgens kwam de eerste deelnemer café ,,Zonne- heuvel" weer binnenstapoen. Het bleek al ras, dat deze tocht zeer zwaar was geweest en strafpunten waren dan ook met tientallen genoteerd. Een van de mooiste stunts in deze tocht was, dat deze rit voerde dóór een particu lier gebouw, hetgeen wel de moeilijkste opgaaf was. In de afdeling motoren waren drie rij ders, die een prijs ontvingen, n.1. 1. J. W. Wittenberg, Utrecht, 39 strafpunten. 2. H. Donkelaar, Hilversum, 113 strafpunten 3. B. van Dommelen, Zuilen, 296 strafpun ten. In de afdeling automobielen was het P. Bosselaar uit Utrecht, die als no. 1 geklap seerd werd met 31 strafpunten, op de voet gevolgd door Kapitein Gerhard met 52 strafpunten. De Soestenaren sloegen geen gek figuur, hetgeen uit de verdere rangorde blijkt. 3. J. de Graaf, Soest, 56 strafpunten. 4. C. Roes, Soest, 62 strafpun ten. 5. J. C. Pellens, Bussum, 69 strafpun ten. 6. G. Slacht, Soest, 77 strafpunten 7 A. van Kooy, Soest, 77 strafpunten 8 J Verschuur, Zeist, 78 strafpunten. Een twintigtal automobilisten was uitge vallen. s Na afloop reikte de voorzitter der vereni ging, de heer P. Olyslagers, de prijzen uit terwijl Dr. H. J. Stroband de deelnemers en medewerkenden dankte onder aanbie ding van een souvenir. COLLECTE GEZAMENLIJKE MILITAIRE FONDSEN. De in de week van 6 tot 11 November gehouden collecte ten bate van bovenge noemde fondsen in de gemeente Soest 5™*°' heden 'n bedrag opgebracht van 7 o21,99. Wegens het grote tekort aan medewerkers en door ziete van enkele collectanten kon echter een groot gedeelte der gemeente met meer worden bezocht in de door het gemeentebestuur vastgestelde tijd. Een ieder, bij wie het betreffende zakje is bezorgd en nog niet is afgehaald, mogen wij daarom verzoeken hun gift te willen overmaken aan het plaatselijk comité gez. mil. fondsen, Amersfoortsestraat 94, Soes- terberg. Aan allen, die medegewerkt hebben om deze actie te doen slagen, wordt langs de ze weg dank gezegd voor hun moeite en bereidwilligheid. POLITIE ALS VREDERECHTER. De politie moest Zaterdag assistentie ver lenen bij 'n echtelijke twist op de Nieuw- straat. Enig meubilair sneuvelde, doch de politie wist de gemoederen te kalmeren. 4-JARIGE AVONTURIERSTER. Zondagmiddag werd door de politie te Baarn een 4-jarig meisje aangetrolfen, dat bleek thuis te horen op de Wieksloot De politie zorgde er voor, dat het gezin weer werd herenigd. EEN ECHT KLETTERVEST. Zo langzamerhand komt weer de tijd, dat de kleding wat warmer moet zijn. Een jas hebben de jongens het liefst zo gauw mo gelijk aan de kapstok hangen en daarom lieten wij onze tekenares een modern klettervest uibeelden, dat in de over gangstijd tussen zomer en winter uitste kende diensten kan bewijzen. Zo'n vest wordt door jong en oud gaarne gedragen, omdat het meer dan een Jas de bewegin gen vrijlaat en toch op koude dagen de nodige warmte geeft. Bij de vervaardiging gaan we als volgt te werk: Lijfje: allereerst wordt het belegstuk aan het voorpand gestikt, goede kanten op el kaar. Omslaan en de binnenkant vastzo- men. Vervolgens de zakklep op het voorpand bevestigen. Zijnaden van voor- en achteroand sluiten en de plooitjes bij de zijnaden bistikken. Kraag: de buitenrondingen van de kraag- delen worden met de goede kanten op el kaar gestikt. Omkeren; nu de kraag aan de hals stikken. Mouw: de mouwkleppen met de goede kanten op elkaar dichtstikken tot aan het gedeelte, dat in de mouwnaad wordt ge stikt. Omkeren met 'n potlood. De mouw naden sluiten. Het mouwklepje wordt op de aangegeven plaats tussen de mouw naad gestikt. De mouw van onderen met een zoompje afwerken, waarna de mouw wordt ingezet Het klettervest kan natuurlijk ook wor den gevoerd. Eerst na het passen worden de knopen aangezet. Het klaargeknipte patroon kan onder no. 4800 voor de leeftijd van 8-10, 10-12, 12- 14, 14-16 en 16-18 jaar a 0.95 bij het Pa- tronenhuis, Middenweg 200, Amsterdam, worden besteld. Na ontvangst van een postwissel, waarop duidelijk nummer en maat staan vermeld, wordt het verlangde omgaande toegezon den. Mr. AGTER SPREEKT VOOR DE PARTIJ VAN DE ARBEID. Vrijdagavond sprak de heer Mr. P. P. Ag- ter voor de Afdeling Soesterberg van de artij van den Arbeid over het onder werp. ;)De betekenis van het socialisme voor ons en voor de huidige wereld", pr. begon zijn rede met te constateren, at er na elke grote oorlog een opleving plaats vindt in de strijd om een betere wereld, na enige jaren echter weer ge volgd door een terugslag. Ondanks dat gevoel van matheid groeit de partij aan inzicht en verdieping, waarbij men moet inzien, dat de nieuwe tijd andere eisen stelt. Sinds een eeuw is er reeds veel be reikt en werd het ongebreidelde eigen domsrecht ten bate van het algemeen be lang sterk ingeperkt. Niet door dictatuur, maar langs de weg van de democratie groeit de wereld uit het afstervende ka pitalisme op naar de nieuwe tijd, waaraan het socialisme gestalte moet geven. Moe deloosheid vooral ook heerst er in ver band met de internationale toestand, waarvan alle volkeren afhankelijk zijn. Hierbij moet een ieder voor zichzelf zijn houding bepalen. Thans is spreker niet meer tegen bewapening, die een kans geeft om de oorlog tegen te houden. Een oplossing ziet spreker verder in een inter nationale planpolitiek. Zo bestaat er voor de partij reden om waakzaam te zijn en niet bij de pakken neer te ziten, aldus be sloot spreker. VERGADERING K.A.B. De afdeling Soesterberg van de K.A.B. vangt haar winterprogramma aan met 'n ledenvergadering op Vrijdag 17 Novem ber, waarop Pater Hoekstra uit Utrecht zal spreken over het onderwerp: „Massa mens of persoonlijkheid".

Soester Courant | 1950 | | pagina 2