ickoemuker Bib, Brandpunten der Internationale Politiek. Sint Nicolaas-actie Winkeliers-Ver. Soest. Het grootste nieuws. Co van Wo&, Bonne Sint Nicolaas Winkelactie. VENEMA Ouden van dagen I koopt U niet Sigarenwinkelier SOEST. IN DE HOEK. Wiersema's VRIJDAG 17 NOVEMBER 1950. 26e JAARGANG No. SOESTER COURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTD1JK I Vm Nn*MMU M - 1<ldwn 1566 - Giro 126166 Abonn. per kwart, 1.50 - per post 1.75. De Winkeliersvereniging „Soest" is, zo als steeds, weer actief en organiseert een grootscheepse bonnenactie vanaf 20 No vember tot en met 5 December a.s. Een lijst van deelnemende winkeliers vindt U elders in dit nummer opgenomen. Bij aankoop van iedere gulden aan goede ren wordt door de deelnemende winke liers een bon verstrekt, waarop aan de achterzijde naam en adres moeten worden ingevuld. Hierna kunnen deze bonnen op een willekeurige dag tijdens deze actie in de daartoe bestemde bussen worden gedeponeerd. De bussen zijn bij de volgende adressen geplaatst. Mej. Chr. Flapper, Nieuwerhoekplein 5. F. D. Gerth, Laanstraat 66. J. W. Quelle, Gallenkamppelsweg 9a. Ned. Middenstandsbank. v. Weedestr. 11. Van 9 uur v.m. tot 6 uur n.m. ,is er ge legenheid de bonnen in deze bussen te deponeren. Iedere avond, te beginnen om 20 Novem ber a.s., vindt een trekking plaats in ho tel „De Gouden Ploeg", te pl.m. 7.30 uur n.m. In verband met de St. Nicolaasavond op 5 Dec. geen trekking, deze vindt plaats op 6 December a.s. En nu de prijzen. Er is door het bestuur der Winkeliers vereniging werkelijk voor iets prachtigs gezorgd, leest U maar: Twee fietsen, 2 radio's, stofzuiger, casset te, servies, heren of dames Egyptisch lin nen regenjas, keukenuitzet, 2 wollen de kens, electr. klok, rooktafel met stel, lees- lamp met tafeltje, kruidenierswaren tot een bedrag van 100.En verder nog schitterende troostprijzen, w.o. strijkijzer, vulpen, handschoenen, kinder speelgoed enz. enz. De eerstgenoemde artikelen zijn de hoofd prijzen, waarvan elke avond één prijs be schikbaar is. Verder zijn er elke avond vier troostprijzen. Alle prijzen worden bij de laatste trek king, dus op 6 December, in hotel „De Gouden Ploeg", te pl.m. 7.30 uur n.m., aan de prijswinnaars uitgereikt. De aandachtige lezer zal zich misschien wel verwonderd afvragen„Maar wie betaalt dat allemaal?" Dat doet niet het publiek, maar de winkelier en de winke lier doet dit om, mede door deze actie te helpen bevorderen, dat de Soester ingeze tenen niet in Utrecht, Amersfoort, Hilver sum of Amsterdam, maar in de 'eigen plaats hun inkopen en thans speciaal de St. Nicolaasinkopen doen. U ziet het, de winkelier wil veel doen, passeert U hem dan niet, maar begunstig hem met Uw klandizie. En nu tot slot, wilt U de prijzen bezichti gen, gaat dan even naar de garage Alblas, Van Weedestraat 48 of de Amersfoortse Courant, Torenstiaat lc, alwaar de be- scnikbare prijzen in de etalage 'worden tentoongesteld. Met de bekende slagzin „Koopt in Soest" wordt deze nieuwe ac tie ingeleid. Grote mensen-spelletjes, die wrevel wekken. Nepal in Nederland niet bekend. Rood China bekend meer en meer zijn kleur. Van Sheffield naar Warschau. Is het wonder, dat men bij het volgen der internationale politiek wel ems de verzuchting slaakt: Het zijn net kleine kinderen! Nu heeft Rusland weer eens een blokkade ingesteld op de grote autoweg naar Ber lijn. Dagen en dagen moesten de vracht auto's, misschien beladen met goederen, die aan bederf onderhevig zijn, wachten. De heren spelen weer eens blokkadetje. Sja, zo doen de grote mensen heel veel spelletjes, die ons als kinderen het zo deden met wrevel zouden vervuilen en die ons zouden doen vragen: „Zeg, wéten jullie nooit wat anders, dan elkaar maar dwars zitten?" Ja, het grootste deel van de buitenlandse politiek bestaat uit dat, wat we in het kinderspel „mekaar treiteren" zouden noemen. Bij de grote politiek noemt men dit echter: Zenuwenoorlog. Zo langzamer hand raken wij echter over onze zeunwen heen en er moet al heel wat bijzonders ge beuren, wil de nuchtere Nederlander er van onder de indruk komen. Bovendien: de gebeurtenissen doen zich meestal zo ver van huis voor, dat wij er.'n verre kijker voor nodig hebben. Had U bijvoorbeeld tot voor kort wel eens van koning Triboevana gehoord? Als bij de een of andere hersengymna stiek deze vraag zou worden gesteld, wij weten dan zeker, dat er een ijzig zwijg- zou zijn gevolgd. Konink Triboevana regeerde over Nepal, een bufferstaat in het Zuiden van Tibet. Nu ja, regeren deed eigenlijk zijn minis ter-president, de heer Hohoen Sjamsjer Joeng Bahadoer Rana, wiens voorvader reeds in 1867 zijn beste baan erfelijk liet verklaren. Om kort te gaan: Triboevana kreeg ruzie met de heer Rana, die vol gens de berichten te autoritair was. De koning vluchtte met zijn familie, behalve zijn driejarige kleinzoon, die door Rana tot koning werd uitgeroepen, maar India en zijn getrouwe onderdanen bonden de strijd aan tegen de regeringstroepen van Rana. De juiste oorzaken van dit nieuwe con flict in het Verre Oosten kunnen wij niet beoordelen en de vraag mag worden ge steld, of het verband houdt met de inval der Chinese-communisten in Tibet. Wat het Rode China betreft: Dit gaat meer en meer zijn rode kleur bekennen. Het ziet geen reden om zijn vrijwilligers te beletten, aan de strijd in Noord-Korea deel te nemen. Het heeft medegedeeld, dat de Chinese volksrepubliek door Ame rika werd bedreigd, dat van 27 Augustus tot 10 November 85 maal Amerikaanse vliegtuigen boven zijn gebied zijn ver schenen en dat het bij de Verenigde Na ties niet over Korea wil spreken, tenzij deze kwestie gelijk met die van Formosa wordt behandeld. Er zijn ook nog andere Chinezen. Wam Tsjang Kai Tsjek, de man van Formosa, deed tegelijkertijd weten, dat een behoor lijke Chinees niet tegen de Amerikaanse vriend gaat vechten. Men ziet het weer, ook voor de Chinees geldt de vraag: Aan welke kant sta je? Dat men in Engeland nog niet bepaald communistisch ais georiënteerd, is wel ge bleken uit de ontvangst van het z.g. vre- des-congres. Want al mocht minister-pre sident Attlee verklaren: Wij hebben niet de macht om dat congres te verbieden, hij kon er wèl voor zorgen, dat het onmo gelijk werd gemaakt. Met drie leden kan je moeilijk een congres houden! Want van de 46 gegadigden werden er 43 vredes apostelen gewogen en te licht bevonden, niet in Engeland toegelaten en als onge wenste vreemdelingen weer teruggezon den. Sheffield werd daardoor geen tweede Stockholm. De communistische „vrede" zal in Warschau ter wereld moeten komen. Kinderwerk om zo iets moois als werken voor de vrede aldus te saboteren? Och nee, als men nu vooruit weet, welke de bedoeling van deze camouflage-poli- -tiek is, kan men dit beter verhinderen, al vinden wij ook de manier waarop dit ge beurde, weinig elegant. DAMES EN HEREN- KLtERMAKERIJ Hofleverancier In voorraad Falcon dames en heren Regenjassen in Eg. lin nen gabardine, tweed en loden. F. C. Kuijperstraat 10 - Telefoon 2803 Gezien de grootte van het aantal inwo ners van de Gemeente Soest moeten er nog tal van ouden van dagen zijn, die vol komen recht hebben op de uitkering Noodwet Drees en nog geen uitkering ontvangen. Dat is voor een deel aan hen zelf te wij ten. Sommigen menen, dat de N.U. auto matisch wordt toegekend, zodra iemand 65 jaar is. Dat is onjuist! Wie recht meent te hebben op N.U. heeft daartoe een aan vraag in te dienen. Zonder aanvraag geen N.U. Anderen grijpen een buurpraatje of thee visite aan om te laten uitmaken, of ze al of niet voor N.U. in aanmerking komen, dan wel mopperen er over, dat „die het wel krijgt" en „zij niet". Daarom nog eenmaal een afdoende raad. Wie 65 jaar is of heel spoedig wordt, ga eens praten met iemand, die helpt bij het invullen van desbetreffende aanvragen. Van die persoon zijn alle inlichtingen te krijgen omtrent Uw recht of geen recht op N.U. Neem in Uw eigen belang de moeite en zoek hem op. Hij is elke Maan dag, Woensdag en Vrijdag tssen 10 en 12 uur, te vinden in het Raadhuis (Steen hof fstraat 2). Ga dan de achterzijde in, want de hoofd bode heeft het te druk met belangrijker zaken, die via de hoofdingang worden ge leid. Duidelijk? Bewaar dan dit krantenbericht in het belang van U zelf en van anderen. Lijst van deelnemende winkeliers. Boekh. C. J. L. Alders, Steenhoffstraat 13. Drukkerij Alders, Van Weedestraat 12. Boekhandel Adriaanse, B. Grothestr. 32. A. J. v. d. Berg, Kerkpad Z.Z. 4. H. B. v. d. Berg, Koninginnelaan 24. J. Boers, Torenstraat 3. Bonneterie, Van Weedestraat 52. G. G. v. d. Boogaard, Molenstraat 144. H. E. Borgts, Burg. Grothestraat 7. B. C. v. d. Breemer, Beukenlaan 55. D. v. d. Broek, Koninginnelaan 103. J. C. Brouwer, Steenhoffstraat 64. J. Z. de Bruin, F. C. Kuyperstraat 6. W. Buisman, Middelwijkstraat 3. A. van Dalen, Burg. Grothestraat 11a. T. Deelen, Soesterbergsestraat 3. J. Dolman, Koninginnelaan 24b. H. J. Dolfin, Soesterbergsestraat 22a. H. van Doorn, Van Weedestraat 32b. Wed. W. J. van Ee, Van Weedestraat 7a. N.V. Eerste Soester Electr. Drukkerij, Van Weedestraat 7. R. G. van Essen, Birktstraat 2. Mej. Chr. Flapper, Nieuwerhoekplein 5. Jac. Floor Zn., Beckeringhstraat 28. B. F. Fugers Jr., Torenstraat 23. Fugers-Radio, Kerkstraat 3. Fugers-Rijwielen, Kerkstraat 3-5. F. D. Gerth, Laanstraat 66. E. J. Geurts, Steenhoffstraat 27. J. Geytenbeek Zn., Burg. Grothestr. 4. Joh. C. Groenestijn, Ossendamweg 6a. Wed. J. Grol, Soesterbergsestraat 53. J. C. van Haarlem, Van Weedestraat 45. W. Th. M. van Hall (Bazar De Luxe) Van Weedestraat 31. „Het Handelshuis", Soesterbergsestr. 51. J. J. van Hattum, Burg. Grothestraat 11. C. J. van Hengstum, Middel wijkstraat 1. Hoebee's Boekhandel, Kerkstraat 20a. C. J. de Hooge, Koninginnelaan 2. J. Hoppenbrouwers, Van Weedestraat 44. Fa. F. v. d. Hoven. Koninginnelaan 25. M. de Jong, Blieklaan 41. C. Kerver, Steenhoffstraat 59. D. van Kleef, Van Weedestraat 9a. J. Koelman, Steenhoffstraat 61. B. Kraal, Van Weedestraat 20. J. A. de Kruyf, F. C. Kuyperstraat 8. R. Kruiswijk, Soesterbergsestraat 28. J. Kuyvenhoven. Nieuwerhoekplein 7. J. Kuyvenhoven, Torenstraat 13a. J. F. Lenten, Beukenlaan 20c. G. Liefhebber, Van Weedestraat 38. P. van Meel, Van Weedestraat 11b. Fa. Mets, Van Weedestraat 54. W. G. Middelman, Torenstraat 3b. Carol Mineur, Soesterbergsestraat 32. A. P. A. Mol, Torenstraat 4. L. J. A. L. Mook, Soesterb.straat 24. B. Niehoff Werning (Het Modehuis), Steenhoffstraat 15. W. N. Nieuwenhuis, Van Weedestraat 23. F. W. J. Nilson, Soesterbergsestraat 39. C. van Paddenburg, Burg. Grothestr. 45. Fa. C. Post (De Ster). Van Weedestr. 5a-b. J. W. Quelle, Gallenkamppelsweg 9a. Rapid, Schoenhandel, Torenstraat lb. Fa. Reehorst, Torenstraat. A. Reehorst, Van Weedestraat 15. Bij de dagblad drukkerij Kranten voor de ramen Met het allerlaatste nieuws, Mensen drommen samen. Er wordt zwaar gedebatteerd, Tibet of Korea, Indo-China of Viet-Nam? Rusland?Nieuw-Guinea? Flarden van zo'n fel gesprek Bereiken er mijn oren: „Ja, de aanval was te zwak Dus: verdiend verloren." Even treed ik naderbij, Zou er oorlog wezen? 'k Dring me door de mensendrom Even zélf maar horen. Eind'lijk sta ik dan vooraan, Wat mijn ogen zagen, Extra dik en vet gedrukt: Nederland verslagen. Dat's het allergrootste nieuws! Ieder doet een voetval Voor de afgod van de tijd, Dat is: Koning Voetbal. Hoe de wereld gaat gebukt Onder mokerslagen. Neerland weent: z'n elftal werd Met 72 verslagen! J. Reehorst, Koninginnelaan 27. B. J. M. Ridderikhof, Laanstraat 67. Roemah Moerah, Van Weedestraat 26. A. F. de Rond, Laanstraat 21. Fa. De Ruiter Smit, Kerkstraat 29. H. van Rouwendaal, Laanstraat 46. C. J. Schaddelee. Torenstraat 6. J. H. van Schalkwijk, Steenhoffstraat 55. Radio Schoemaker, Van Weedestraat 36A. W. Th. Schut, v.h. Haremaker, Van Weedestraat 40. H. van Sitter's Schoenhandel Van Weedestraat 7b. Soester Kunsthandel, Burg. Grothestr. 16. H. Spikman, Soesterbergsestraat 41. A. van Stempvoort, Nieuweweg 72. J. van Stempvoort, Torenstraat 13. R. J. van Stempvoort, Birktstraat 24. Stichtse Schoenenhuizen, Soesterb.str. 30 Gez. Tolboom, Koninginnelaan 19. M. Th. Trip, B. Grothestraat 34. C. Valkenet, Kerkstraat 14. W. P. J. Venema, F. C. Kuyperstraat 10. Joh. Vervat, Koninginnelaan 37. J. Th. Voskuilen, Van Weedestraat 8. Jac. de Vries, Klaarwaterweg 50. D. Waal. Koninginnelaan 22, Fa. Werkhoven, Nieuweweg 60a. G. Wieier (Het Haro Wiel) Burg. Grothestraat 13. K. Wiersema, Soesterbergsestraat 9a. P. v. d. Witte, Torenstraat 17. A. Zunneberg, Soesterbergsestraat 56. Bnedyertotjjde TAfiAKSARTUfflFN bij Café, Kapper of Kruidenier, maar bij de goed gesorteerde GEMEENTERAADSVERGADERING. De Raad onzer gemeente is in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Woens dag 22 November 1950, des voormiddags 9.30 uur met eventuele voortzetting des namiddags 2 uur, ter behandeling van de volgende agenda: 1. Vaststelling der notulen der vergade- i'ingen d.d. 27 September 1950 en 31 Oc- tober 1950. 2. Ingekomen stukken. a. Schrijven van de directie der Neder landse Spoorwegen, inzake vernieuwing van de bevloering van een 2-tal spoor wegoverwegen. b. Schrijven van de directie der Neder landse Spoorwegen betreffende de in diensttreding van de sluitbomen in Soest- Zuid. c. Verzoek van het R.K. Schoolbestuur van de Parochie van de H. H. Petrus en Paulus te Soest, inzake verhoging van de vergoeding ex. art. 101 der L.O.-wet 1920 voor de 7e en 8e klas der R.K. Meisjes school met voorstel van B. en W. aan het schoolbestuur mede te delen, dat hier mede bij de vaststelling voor de vergoe ding voor 1950 overeenkomstig het be paalde in de L.O.wet rekening zal worden gehouden. d. Voorstel van B. en W. om de duur van de door de Burgemeester, waarnemende de taak van de Raad vastgestelde veror dening d.d. 7 Augustus 1942 tot wijziging der Bouwverordening niet te verlengen. e. Besluit van Ged. Staten d.d. 24 Octo- ber 1950, 3e afd. nr. 3862-3879, tot ver daging van de beslissing gedurende twee maanden van het besluit d.d. 27 Juli 1950, afd. V, nr. 1556, inzake aankoop van grond van het R.K. Kerkbestuur van de H. Carolus Barromeus te Soesterberg. f. Mededeling van B. en W. inzake aftre ding lid van de Raad van Commissarissen der N.V. Centrale Slachtplaats. g. De door de Gedeputeerde Staten vast gestelde gemeenterekening 1948. 3. Vaststelling van een besluit tot hel hu ren van enige lokaliteiten en ruimten van de Centrale Slachtplaats ten behoeve van de Keuringsdienst van Vee en Vlees. 4. Voorstel tot benoeming van leden dei- Commissie, als bedoeld in artikel 8 der Woonruimtewet. 5. Voorstel tot wijziging van. artikel 30 der Verordening op de openbare wegen, het openbaar water en de gemeentekade. 6. Voorstel tot vaststelling van een 2-tal verordeningen, als bedoeld in art. 6 der Winkelsluitingswet. 7. Voorstel .tot wnziging van de Veror dening^ regelende de voorwaarden voor de levering van gas door het gemeente lijk gasbedrijf. 8. Voorstel tot vaststelling van de uit gaven van het openbaar onderwijs over 1949. 9. Voorstel tot vaststelling van de ver goedingen voor bijzondere scholen als be doeld in de art. 101 en lOlbis der L.O. wet over het jaar 1949. 10. Voorstel tot toekenning van een sub sidie aan de afd. Soest van de Aartsdioce sane Boeren- en Tuindersbond ten behoe ve van een te geven cursus 1950-1951 in landbouwbedrijfsleer. 11. Voorstel en ontwerp-besluiten tot op name en belegging van kasgelden gedu- rdene het jaar 1951. 12. Voorstel om een tweede verhoging met 5 van de bezoldiging van het Rijks personeel overeenkomstig van toepassing te verklaren op het personeel in dienst der gemeente. 13. Vaststelling van besluiten inzake ge meente-eigendommen a. Aankoop van grond van de Gebr. Wil denburg aan de Noorderweg. b. Wijziging van het raadsbesluit van 27 September 1950, nr. 1659, betreffende aankoop van grond te Soesterberg. c. Ruiling van grond nabij de Nieuwstraal met A. de Ruiter te Soest. d. Wijziging raadsbesluit van 1 Maart '50, afd. V, nr. 1307 betreffende verkoop van grond aan W. van Breukelen te Soest. e. Verlenging huur perceel Veldm. Mont- gomeryweg 86 van P. G. A. Kradolfer te Zeist. f. Verlenging overdrachtstermijn grond te Soesterberg van de erven van Mevrouw Lungen-Blooker. 14. Bedrijfsbegrotingen en gemeente-be groting voor het dienstjaar 1951. Hierbij zal tevens worden behandeld een voorstel tot vaststelling van het bedrag per leerling als bedoeld in art. 55bis der L.O.-Wet 1920. ERKENDE PHILIPS RADIO SERVICE V.WE EDESTR 36* SOÈSTDIJK TELEF.2792 AUTOBOTSING. Woensdagmorgen had een ernstige aan rijding plaats op de hoek Kostverlorenweg Beckeringhstraat, waarbij 2 personen ge wond werden en een bestelauto ernstig werd beschadigd. De heer N. L. Verrips alhier, kwam uit de Kostverlorenweg met zijn bestelauto, waarin ook zijn twee zoons waren geze ten. Toen hij rechtsaf de Laanstraat wilde inrijden, greep een van links komende zware vrachtauto van de Fa. Boshuizen uit Bilthoven, de bestelauto ter hoogte van het linker portier en schoof de bestel auto meters ver naar rechts voordat de vrachtauto tot stilstand kwam. Een der zoons werd door de klap uit de wagen geslingerd, terwijl de andere, die achter in de auto had plaats genomen, eveneens op straat terecht kwam. De heer Verrips bakwam geen letsel, doch zijn kinderen moesten per ziekenauto naar Amersfoort worden overgebracht. Behalve de vleeswonden, welke zij had den opgelopen, had een van hen nog een hersenschudding bekomen. DRIELING GEBOREN, ten' ook in onze gemeente zeldzame ge beurtenis is wel de geboorte van een drieling. Deze zeldzaamheid heeft dezer dagen plaats gevonden en wel bij de familie W. v. d. Ley, Julianalaan 56, waar het aantal kinderen plotseling van 4 tot 7 steeg. Van.deze drieling, die respect. 4, 5 en 6 pond wogen, is er een thuis ter wereld gekomen en de twee anderen in het zie kenhuis te Amersfoort. Enkele jaren geleden heeft Mevr. v. d. Ley reeds het levenslicht geschonken aan een tweeling. De heer v. d. Ley, die op een drukkerij te Hilversum werkzaam is, ziet zijn huis houding I plotselin^lT. I met drie J LUSTRU! Zondag 1 en Autor ringsrit, oestaan bestaan. 125 GE. OP BONI Met inga' (van de B kaart) a's" 125 gran dig tot es 0.50, Om distv ditmaal t De eerst#"*"' op 21 De ól' na volgt weer „THE BIG LIFT". Zij, die beweren, dat er tegenwoordig geen goede films meer uitkomen, moeten in het City-Theater naar „The Big Lift" gaan zien en zich goed realiseren, met welk een kunde en meesterlije sfeerteke ning dit epos van de Berlijnse luchtbrug op het doek gebracht wordt. Men weet bijna niet in welk opzicht men deze film het meest waarderen moet. Als documentaire van de ongeëvenaarde mili taire prestaties, met vliegtuigzendingen een millioenen bevolking maanden lang in leven te houden, of als humoristisch verhaal, waarin de tegenstellingen tussen Amerikaanse en Duitse levensbeschou wingen met ontwapenende humor naar voren worden gebracht. Regisseur George Seaton, die ook het verhaal schreef, handhaafde zijn werk zowel in dialoog als camerawerk, voortdurend boven het ni veau van het geslaagde routine-product, hierbij prachtig gebruik makend van de ruïnes van Berlijn, de landingen op Tem pelhof en de typische sfeer van het leven in de Duitse hoofdstad na de oorlog. The Big Lift is, met zijn soms dramatische spanning en telkens weerkerende komi sche ontladingen een film, die men van 't begin tot het einde geamuseerd en te vens vol bewondering voor de durf, het technisch kunnen en het uithoudingsver mogen der mannen van de luchtbrug volgt. Ieder rechtgeaard Nederlander heeft al tijd het gevoel gehad, dat de K.L.M. een stukje van hemzelf was. Feitelijk is dit vreemd bij een maatschappij, die zuiver op commerciële voet geschoeid is, maar dit vreemde was nu eenmaal het geval bij de K.L.M. en de K.L.M. kon zeggen, dat zij de volle sympathie van het gehele volk had. We leefden met haar mee in glorieuse dagen en wanneer we denken aan de Melbourne-race, de Kerstvlucht van Smirnoff, de West-Indiëvlucht van Smit, gaan we een beetje meer rechtop staan. We voelden het als een ons persoonlijk treffend leed, wanneer het onze K.L.M. tegen zat en nooit zal ik de akelige stem ming vergeten, die de eerste ramp der K.L.M. met de „Ooievaar" in Bangkok, ver van het vaderland teweeg bracht. Dat was nog in de „goeie ouwe tijd", toen vluchten naar Indië nog evenementen wa ren. Toen we nog dagelijks in de dagbla den overzichten kregen „waar ze zaten". Dat was in de dagen, dat mensen in Indië honderden kilometers ver kwamen om 't vliegtuig te zien neerkomen, dat nog maar tien of twaalf dagen geleden in die pol der bij Amsterdam stond. De aankomst van het vliegtuig uit 't moederland werd dan dikwijls aangegrepen om het even te vieren en het werd dan vaak een knots van een „Hari besar". De piloten bezaten in die dagen nog een korte broek, een open geslagen overhemd in de cockpit en niet zoals nu in een of ficieel gezagvoerders-uniform met een heleboel goud. Ja, dat was een prettige, gemoedelijke tijd en we waren trots op onze K.L.M. Met het groeien der K.L.M. verdween de gemoedelijkheid en met de gemoedelijk heid verdween ook een beetje van dat ge voel wat we altijd voor de K.L.M. hadden. O, natuurlijk bleef er ontzag, ook nog wel trots, maar het was toch anders. Het werd te groot, er kwamen te veel bordjes met „verboden toegang", je kon de piloten niet meer bij naam en toenaam, de rege ring werd plotseling een (te) groot aan deelhouder Kortom, voor heel veel men sen is de K.L.M. niet meer onze K.L.M. Of de duivel er mee speelt, worden de te korten groter naar mate de regering die per in de K.L.M. komt te zitten en over 1949 moest er zelfs het lieve sommetje van 40 millioen bij. Er zijn mensen, die zeggen, dat ze niets anders hadden ver wacht. Waar de regering gaat meedoen, kan je de winst wel op je buik scnrijv.-n. Met anderen vraag ik 'mij daarom af, of de K.L.M. voor het huidige Nederland niet een kind met een waterhoofd is ge worden. H. OEKMAN Dames- en Heren Kleermakerij en, Stofü»nh?f"!e! Soesterb.straat 9A - Tel. 2408 Wij doen mee aan de ST. NICOLAAS ACTIE. Maar bovendien geven wij tot 6 Dec. op alle wollen en zijden damesstoffen 10 procent korting ZIE ETALAGE De grootste keuze in: Theelepels Taartvorkjes Advocaatlepeltjes Suiker- en theeschepjes Gebakscheppen Amandelschepjes Roomlepels Cakeprikkers Kaasschaven Broodzagen Tomatenniesjes Croquetscheppen ;n Donaanwijzmg. Voetbal. S.E.C. S.E.C. gaat naar haar oude rivaal Maars- sen en moét daar trachten 'n zware strijd te winnen. Bij een overwinning verlaat zij haar gevaarlijke plaats. Deze wed strijd vangt om 2 uur aan. Het overige programma luidt als volgt: SEC 2Quick 2, te 12 uur. UW 4—SEC 3, te 12 uur. Amsvorde 3SEC 4, te 12 uur. SEC 5 is vrij. HVC B—SEC A, te 3.30 uur. SEC BNSC A, te 3.30 uur. SEC aAmersfoortse Boys a, te 2.30 uur. Achterveld aSFf k .4 MEUBELHANn" BECKEKING» de Toonkam": °«Vangf wed_ ■aanMivm de?e wejt zeven T I vP'a «ijD.C. H p-r*>n In ftats *n het m°ge- I. ïercil L' gevaarlij- dcnkt er sLm he cadeaux, dat Va\s volgt: tt' J-,»--4, te 12 uur. ?U,mV3-32.30 uur. BDC A' te 1 uur- A 9 4 B, te 12.30 uur. Deelnemer S^ ^L, te 12 uur. VAN WEET4> J D, te 12.30 uur. gland a, te 3.30 uur. BDC cy^aarn c, te 2.30 uur. SOESTER BOYS. Het programma van de Soester Boys is als volgt: BilthovenSoester Boys, te 2. uur. Soester Boys 2—De Meeuwen 2, te 12 uur. Tegen de koplopers uit Bilthoven zal een overwinning wel onmogelijk zijn, doch als De Boys uit hun slof schieten is alles mogelijk. Burgerlijke stand. GEBOREN. René Henricus Martinus, z. v. A. W. van Hal en J. L. M. Zonderop, Steenhoffstraat 36. Elisa Maria, d. v. C. H. Muller en L. H. Heinsman, Talmalaan 8. Christina, d. v. W. H. Steginga en C. W. N. Meffert, Eigendomweg 85. Barbara Petronella, d. v. V. Windeij en M. van Velsen, Molenstraat 22. Antonius Hendri- kus, z. v. N. Th. M. Kortekaas en G. A. Jongerius, Birktstraat 42. Hendrikje, d. v. A. Brand en H. Coljee, Buntweg 3, Sjoukje Christina Aaltje, d. v. C. C. Jel- lema en L. G. Snijder, Ferd. Hyucklaan 18. Bernardus Jacobus, z. v. N. Kuijer en B. van 't Klooster, Beukenlaan 78. Folker Albert, z. v. A. Lenten en A. de Mos, Beckeringhstraat 26. Anneke, d. v. J. van Groningen en H. Jongbloed, B. Grothestr. 50. Marianne, d. v. A. P. H. Mol en L. G. v. d. Brink, Torenstraat 4. ONDERTROUWD. J. Stoelwinder, 22 jr., schrijfmachine-monteur, Molenstraat 76 en E. Bast, 20 jr., Molenstraat 76. C. P. v. Etten, 41 jr., landbouwer, Waspik en C. M. Heeremans, 28 jr., Steenhoffstraat 47. GEHUWD. A. G. van Doorn, 23 jr., melk rijder en G. Kaats, 26 jr., Lange Brink- weg 53a. OVERLEDEN. Willem J. Heij, 90 jr.. we duwnaar van A. Swart Visser. Waldeck Pyrmontlaan 15. Maria v. d. Essenburg, 80 jr., weduwe van H. Niebeek, Korte Hart- weg 29. Geertje Taat, 81 jr., wed. van H. de Jong, Nieuweweg 104. Hendrik Kool, 73 jr., wednr. van J. de Kievit, P. de Hooghlaan 6. Aaltien de Roo, 73 jr., wed. van G. Hofman, Birktstraat 51a.

Soester Courant | 1950 | | pagina 1