Overal van oud naar nieuw. Brandpunten der Internationale Politiek. Sint Nicolaas-actie Winkeliers-Ver, Soest, Samenspraak tijdens de Winkel-actie. IN DE HOEK. SOEST. UITGAVE: DRU1 UJ SMIT - SOESTDIJK DINSDAG 27 NOVEMBER 1950 26e JAARGANG No. 89. SOESTER COURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. II Vu WmMMI M Telefoon 2566 - Giro 126156 Abonn. per kwart, 1.50 - per post 1.75. Te midden van het luide gedruis in de grote internationale politiek zijn sommi ge berichten als een sprookje. Ziedaar 'n land, vèr, vér weg natuurlijk met een ko ning, die gelukkig is getrouwd en een bo ze minister, die de koning op de vlucht jaagt. Het verre land heet Nepal 'n berg- staatje, grensstaatje tevens, waar de we reld van India en die van de Mongolen elkaar raken. Landen die allebei in be roering zijn, vechten met het oude, vech ten met het nieuwe, en moeizaam een weg zoeken naar een eigen status. Lan den, die niet alleen innerlijk een revolu tie doormaken maar ook nog door de gro te politieke spanningen die de wereld beheersen in 'n bepaalde groepering zijn terechtgekomen. Met of zonder tegen stribbelen. Als in de oude tijd. In Nepal heersen nog toestanden, waar over wij vroeger in onze schoolboekjes lazen. Er is een koning, die baas is, in naam, over het hele land. En dat woord baas dan in de letterlijke, ouderwetse be tekenis, van het woord, 's Konings wil ge schiedt en daarmee uit. Maar omdat de koning daardoor in allerlei detail-zaken beslissingen moet nemen, kan hij het baantje natuurlijk niet bijsloffen en heeft hij het land verdeeld in provincies, die worden bestuurd door een soort zetko- ningen, die tevens de Grote Koning van advies dienen. Die laatsten hebben nu langzamerhand zoveel te zeggen gekregen, dat van de voornaamsten van hen de functie erfelijk werd verklaard. Met enige goede wil zou men hem dus kunnen vergelijken met 'n eerste minister, wiens geslacht tot in lengte van dagen eerste minister blijft. Zo leefde men lang en gelukkig en gezapig verder. Men profiteerde van het goede le ven, waartoe het werk van hun horigen hun in staat steldp en men was banger voor enige vernieuwing dan een kip voor het water. India als voorbeeld. Maar andren zagen het belang van het land anders. De hervormingsplannen van het naburige India stimuleerden hun ver zet tegen hét oude. Ze wilden vernieu wing, ze wilden het voorbeeld volgen van hun grote buurman. En omgekeerd wil de India ook wel graag, dat Nepal zijn voorbeeld volgde. De „nieuwen" groepe ren zich om de koning, die aldus 'n soort 20e eeuwse Floris V werd, de ontevreden edelen, die tegen het nieuwe waren, schaarden zich om de erfelijk belaste mi nister-premier, 20e eeuwse Gerards van Velzens. Maar met de moderne Floris liep het be ter af dan met de oorspronkelijke. Hij werd niet vermoord, maar kon een toe vlucht vinden in India. En dat het juist India is heeft meer te betekenen dan dat de vlucht naar India het gemakkelijkste was. Want wat de .groep om de koning in Nepal wilde beëindigen, heeft India zelf beëindigd, toen het een paar jaar geleden het feodale vorstendom Hyderabad met zijn eigen moderne koers gelijkschakelde. En nu kunnen we wel een beetje geamu seerd toekijken wanneer we de taferelen uit onze Vaderlandse Geschiedenis weer eens zien opvoeren, maar toch zien we in Nepal eigenlijk de zware problemen van geheel Z.O.Azië in een notendop. Want de landen hebben daar een eind te maken aan toestanden, die teruggaan tot vaak nog primitievere dan de Middeleeu wen. Velen voelen zich bij die toestand kiplekker omdat ze er alle vruchten van plukken, maar het overgrote deel van de bevolking bestaat uit millioenen, die volgens de Wereld-Voedsel-Raad perma nent zijn ondervoed. Moeilijkheden bij de opbouw. Tegelijkertijd moeten ze een economie opbouwen, die niet alleen zware materië le offers kost, maar tevens moet geschie den zonder te beschikken over de 200- jarige ervaring, die industrielanden in West-Europa hebben. En niet alleen dat ze déze ervaring mis sen, daarnaast moet van de grond af aan een sociale orde worden gegrondvest, waarvoor in Europa b.v. een ganse arbei dersklasse meer dan één gener.atie lang heeft gestreden en in die strijd de nodige ervaring heeft opgedaan. Hier tegenover staat in Azië een arbeidersbevolking, die voor het grootste deel analfabeet is en geen notie heeft van wat er komt kijken als naast de democratische en economi sche rechten ook de plichten aan bod ko men. Voeg hierbij dan nog de economi sche, de politieke en de strategische be langen, die het Westen en die Rusland hebben in dit stuk van de wereld en die ze uitbuiten ook dan hebben we 'n globaal overzicht van de vele moeilijk heden, waarmee de landen daar hebben ie worstelen. Moeilijkheden, die ze vrijwel alléén hebben op te lossen. Want de Eu ropese landen, waarvan ze zich na de oorlog hebben vrijgemaakt, zouden mis schien van nature wel de beste, de erva- rendste en zelfs de betrouwbaarste hel pers zijn geweest, maar psychologisch is 'het nu eenmaal volkomen verklaarbaar, dat dezen de laatsten zijn, waarop ze een beroep zullen doen. Koningin Juliana en Prins Bernhard be zoeken de Hollandse kerk in Londen. Leden van de Hollandse kolonie te Lon den juichen de koningin en de prins toe gedurende hun bezoek aan Austin Frairs de plek, waar eens de Ned. Herv. Kerk stond. Weinig sensatie. Volksleger met bekeerde Japanners. Na Trumans nederlaag blijft alles bij het oude. Nog groter Amerikaans leger? Weinig belangstelling voor de ver kiezingen. Journalisten werden ontvoerd. Het vredescongres te Warschau. De mens, belust op sensatie, wil steeds weer iets anders. Korea? Dat kennen ze nu zo langzamer hand wel. Men leest met niet zoveel in teresse meer de grote koppen in de bla den, waaruit blijkt, dat de guerilla-activi- teit in het Zuiden toeneemt en dat de Amerikanen oftewel de legers der Ver enigde Naties in het Noorden de Mand- sjoerijse grens hebben bereikt en voor het overige: sinds is gebleken, dat Korea geen aanleiding zal vormen voor een nieuwe wereldbrand, is de belangstelling voor hetgeen daar in het Verre Oosten gebeurt, merkbaar geluwd. Men wil zich al weer op iets anders richten. Wat dan? Viet-Nam? Je hoort er niet zo veel meer over. Nepal? Met z'n nieuwe driejarige, pas getrouwde koning? Goed om er een rustige beschouwing over te lezen, meer ook niet. Voor het overige? Er gebeurt niet veel meer in de wereld, beweert de op sensa tienieuws beluste. Ze zien er in het ge heel geen sensatie in, dat in het Verre Oosten, onder leiding van een Russische generaal een zogenaamd volksleger wordt gevormd, waarin Chinezen, Mongolen, Koreanen en. Japanse bekeerde krijgs gevangenen zullen vechten tegen de im perialistische invallers, zoals de troepen der Verenigde Naties worden genoemd. Bij dit Volksleger, dat 20.000 man groot moet zijn, doet de leuze „Azië voor de Aziaten" nog altijd opgeld. De in Amerika gehouden verkiezingen hebben ook al weinig sensatie gebracht. De oude Amerikaanse politiek, bewape ning van West-Europa, wordt doodnuch- ter voortgezet, ook al leed Truman te gen senator Robert Taft de nederlaag. Er zijn bovendien dingen, waaraan niet zo gemakkelijk meer is te tornen: Marshall hulp en het Atlantische Pact bij voor beeld. De tijd van de Monroe-leer is trouwens al lang voorbij. Zelfs Taft heeft dit toege geven. Als het nieuwe congres in Januari bijeenkomt, zal het ten opzichte van het buitenland een politiek dienen te voeren, die van de oude weinig afwijkt. De over winning van Taft moge dan voor binnen lands gebruik van betekenis zijn, ten aan zien van het buitenland zal er weinig ver anderen. Daarbij behoeft men zeker geen sensatie te verwachten. Iets anders is, of het congres de nodige credieten beschik baar zal stellen om het Amerikaanse le ger tot 3.200.000 (drie millioen, tweehon derdduizend!) man uit te breiden. De verkiezingen in de Duitse staten Hesse en Wurtenberg-Baden leverden eveneens weinig sensationeels op. Bijna de helft van de kiezers geloofden het wel en bleef thuis. De communisten kregen de kous op de kop en verloren. De socialistische de mocraten wonnen en hieruit wordt de conclusie getrokken, dat de opgeko men meerderheid wel voelt voor een Duitse herbewapening, doch dat de Duit sers dan ook dezelfde rechten moeten hebben als andere Europese landeh. Dezelfde rechtenDie hebben ook de West-Duitse journalisten van de bezet tingsautoriteiten gevraagd. Zij beweer den, dat er sinds 1948 reeds 24 journalis ten door communistische geheime agen ten werden ontvoerd. De dagbladschrij vers vroegen deswege bescherming voor hun persoonlijke vrijheid. Die persoonlijke vrijheid mist al enige tijd een rechtse groep in Frankrijk, die deze week, beschuldigd van het uitvoeren van een staatsgreep, terecht moest staan. Zij beweerden, dat zij De Gaulle aan de macht wilden brengen, doch de generaal, van wie lange tijd niets werd gehoord, verzekerde, dat hij met dit streven totaal onbekend was. Verder leek het wel, dat de Amerikaanse advocaat John Rogge, die als bestuurder van de linkse Ameri kaanse progressieve partij de leden van 't „vredescongres" te Warchau te hoog had aangeslagen en dat hij daar rustig kon beweren, dat het communistische geloof in het geweld een struikelblok was voor de vrede. Sensatie? Wat zou het. De com munistische organisatoren van dit con gres hebben waarschijnlijk deze opposant bewust aan het woord gelaten, teneinde de niet-communistische meelopers te la ten zien, dat men hier de vrije menings uiting voor staat Aaltje: Zeg Kees, snap jij er wat van, het is toch geen stemmen en toch staan er op enkele punten in ons dorp bussen en de mensen zijn druk met het invullen van briefjes en dan doen ze ze in de bus. Kees: Och Aaltje weet jij dat dan nog niet, ja, ik heb het al zo vaak tegen je gezegd, je moet beter de krant lezen an ders blijf je niet bij. Er is een bonnenac tie aan de gang en er zijn mooie prijzen te winnen. Aaltje: Is het warempel Kees, gut, en dat ik dat nou niet wist, maar goed dat ik het je gevraagd heb, maar vertel 's hoe zit dat dan. Kees. Nou, heel gewoon hè, je weet toch wel van die winkelièrsvereniging hier hé, nou die zorgen nog 's voor vertier, dan 's een beurs en nu weer een Sinter- klaasactie. Ik heb horen vertellen, dat wel meer dan 100 winkeliers meedoen. Je kunt het zien aan de raambiljetten te gen de ramen en trouwens, het staat ook in de krant wie er mee doen. Aaltje: Doen ze dan allemaal mee? Kees: Nee, och dat gebeurt haast nooit hè, als er 's wat te doen is, zijn er altijd die de kat uit de boom kijken en er zijn ook winkeliers, die niet meedoen, omdat op enkele artikelen geen bonnen gegeven mogen worden. Aaltje: Krijg je die bonnen dan voor niks? Kees: Ja. natuurlijk mens, daarom is er zo'n stormloop bij die zaken die meedoen. Anders moet je meestal betalen voor een bonnetje, ook al is 't niet van de politie, maar dit is helegaar voor niks. Aaltje: En wat moet je dan met die bon nen doen? Kees: Nou, daar ben je nou in het begin van ons gesprek mee begonnen, daarom is het zo druk aan de weg, gelijk als op 'n stemdag. De mensen krijgen bonnen voor elke gulden die ze besteden en ze moeten er aan de achterzijde hun naam en adres opschrijven en dan in die bussen gooien. Aaltje: Ja, ja Kees, je bent toch een ver standig mens, dat je dat allemaal zo goed weet, en dan verder wat doen ze dan met die bonnen. Kees: Nou, omdat je het zo vriendelijk vraagt, zal ik 't je eens haarfijn vertel len. Die bussen worden elke avond opge haald en dan worden ze in De Gouden Ploeg (je weet wel, bij Tante Jans) in één bus gedaan en dan wordt door iemand uit het publiek, onder politietoezicht, een bonnetje uitgehaald. Aaltje: Het wordt gewoon interessant, Kees: Nou moet je me uit laten praten. Dat eerste bpnnetje wat er uit komt, is de hoofdprijs en dan verder nog vier troostprijzen. Aaltje: O, nou weet ik het, die prijzen icun je immers zien bij Alblas in de Van Weedestraat en ik hoorde van buurvrouw, dat er in de Torenstraat bij de Amers- foortse Courant ook te kijk zijn. Kees: O, dus winkels bekijk je beter dan de krant, dat heb ik al weer geleerd. Aaltje: Maar Kees, nou nog een vraag en dan is me alles wel duidelijk. Ik geloof niet meer aan Sinteklaas, dat weet je en vertel jij me nu eens wie die prijzen be taald heeft, want als je het mij vraagt, zijn ze met 2000.niet klaar. Kees: Ik ben blij dat je 't vraagt, want je weet, ik heb al eens meer gezegd, wat je is Soest kunt kopen, ga dat niet buiten de plaats halen. Elk dorp is zo'n soort aparte gemeenschap en die mensen moe ten elkaar steunen. En nou is het bekend, dat, speciaal bij gelegenheden als Sint Nicolaas, heel veel buiten eigen plaats gekocht wordt. Dat kun je natuurlijk niet verbieden en de politie kan er ook niets aan doen, want het is niet strafbaar (anders deden ze het wel, want de poli tie is hier heel geschikt, hoor!). En nu hebben ze in de Winkeliersvereni ging de koppen bij elkaar gestoken (en daar zitten hele wijze koppen bij heb ik me laten wijsmaken) en hebben ze een aardigheidje bedacht. En dat is nou die bonnenpret. Ja, t ei van Columbus, maar ja, iemand moet het maar leggen, zeg ik altijd, en anders gebeurt er niets. De winkeliers zorgen zelf voor de prij zen, doordat ze de bonnen tegen een be paalde prijs kunnen krijgen bij de Mid- denstandsbank, je weet wel die bank met die hoge stoep en die klok (die gelukkig nogal goed loopt). Van die opbrengst der bonnen is dus een potje gevormd en daaruit worden de prijzen betaald. Heel eenvoudig hè, dat zeiden ze van Colum bus ook, maar je moet er maar opkomen. Aaltje: Dus dat kost de winkeliers geld. Kees: Juist Aaltje, nu zijn we er, de win kelier staat een deeltje van zijn winst af voor de prijzen en het publiek profiteert hier van. Aaltje: O Kees, maar dan koop ik ook al les in Soest bij de winkeliers die daaraan meedoen. Kees: Aaltje, vrouw, je bent verstandiger dan ik altijd gedacht had, als alle vrou wen en ook alle mannen (want die zijn ook niet allemaal zo verstandig als ik) er net zo over denken, dan komt het met die winkeliers ook best weer in orde, want dan krijgen ze het deze weken zó druk, dat ze ook eens wat extra's verdie nen en dat kunnen ze best gebruiken. Aaltje: Zeg Kees, stel je voor, dat wij die 2 wollen dekens wonnen, wat zou dat van de winter van pas komen. Kees: Nou Aaltje, jij mag die dekens hebben, maar ik hou het op die fiets. De eerste ging mijn neus voorbij, maar ik re ken op de tweede. Ik ga er haast elke dag naar kijken, het is een merakel mooi karretje, dat is het. Nadat wij in een onzer vorige nummers de lijst opnamen van de deelnemers aan de bonnenactie van de Winkeliersvereni ging „Soest", hebben zich nog vele win keliers voor deelname aan deze actie ge meld en waar het ons bekend is, dat vele lezers deze lijst raadplegen voor het doen van hun inkopen, ruimen wij voor de nu volledige deelnemerslijst nog eens. een plaatsje in. Lijst van deelnemende winkeliers. Boekh. C. J. L. Alders, Steenhoffstraat 13. Drukkerij Alders, Van Weedestraat 12. Boekhandel Adriaanse, B. Grothestr. 32 A. J. v. d. Berg, Kerkpad Z.Z. 4. H. B. v. d. Berg, Koninginnelaan 24. T. Beuken, Soesterbergsestraat 1. J. Boers, Torenstraat 3. Bonneterie, Van Weedestraat 52. G. G. v. d. Boogaard, Molenstraat 144. H. E. Borgts, Burg. Grothestraat 7. B. C. v. d. Breemer, Beukenlaan 55. J. Breeschoten, Korte Hartweg 1. D. v. d. Broek, Koninginnelaan 103. J. C. Brouwer, Steenhoffstraat 64. J. Z. de Bruin, F. C. Kuyperstraat 6. W. Buisman, Middelwijkstraat 3. W. A. Butzelaar, Steenhoffstraat 53. A. van Dalen, Burg. Grothestraat 11a. T. Deelen, Soesterbergsestraat 3. J. Dolman, Koninginnelaan 24b. H. J. Dolfin, Soesterbergsestraat 22a. H. van Doorn, Van Weedestraat 32b. Wed. W. J. van Ee, Van Weedestraat 7a. N.V. Eerste Soester Electr. Drukkerij, Van Weedestraat 7. J. Endendijk, Burg. Grothestraat 22a. R. G. van Essen, Birktstraat 2. Mej. Chr. Flapper, Nieuwerhoekplein 5. Jac. Floor Zn., Beckeringhstraat 28. B. F. Fugers Jr„ Torenstraat 23. Fugers-Radio, Kerkstraat 3. Fugers-Rijwielen, Kerkstraat 3-5. F. D. Gerth, Laanstraat 66. E. J. Geurts, Steenhoffstraat 27. J. Geytenbeek Zn., Burg. Grothestr. 4. Joh. C. Groenestijn, Ossendamweg 6a. Wed. J. Grol, Soesterbergsestraat 53. J. C. van Haarlem, Van Weedestraat 45. W. Th. M. van Hall (Bazar De Luxe) Van Weedestraat 31. „Het Handelshuis", Soesterbergsestr. 51. D. W. van Hattum, v. Weedestraat 11A. J. J. van Hattum, Burg. Grothestraat 11. C. J. van Hengstum, Middelwijkstraat 1. J. W. Kilhorst, Steenhoffstraat 34. Hoebee's Boekhandel, Kerkstraat 20a. C. J. de Hooge, Koninginnelaan 2. J. Hoppenbrouwers, Van Weedestraat 44. Fa. F. v. d. Hoven. Koninginnelaan 25. J. de Jager, Steenhoffstraat 57. J. de Joiig Koninginnelaan 6. M. de Jong, Blieklaan 41. C. Kerver, Steenhoffstraat 59. D. van Kleef. Van Weedestraat 9a. J. Koelman, Steenhoffstraat 61. B. Kraal, Van Weedestraat 20. J. A. de Kruyf, F. C. Kuyperstraat 8. F. B. Kohier, Burg. Grothestraat 18. R. Kruiswijk, Soesterbergsestraat 28. T. Kuyvenhoven, Nieuwerhoekplein 7. J. Kuyvenhoven, Torenstraat 13a. J. F. Lenten, Beukenlaan 20c. G. Liefhebber, Van Weedestraat 38. P. van Meel, Van Weedestraat 11b. Fa. Mets, Van Weedestraat 54. W. G. Middelman, Torenstraat 3b. Carol Mineur, Soesterbergsestraat 32. A. P. A. Mol, Torenstraat 4. L. J. A. L. Mook, Soesterb.straat 24. B. Niehoff Werning (Het Modehuis), Steenhoffstraat 15. W. N. Nieuwenhuis, Van Weedestraat 23. F. W. J. Nilson, Soesterbergsestraat 39. „We willen van de rommel af" zei onze wethouder van Publieke Werken en daar mede deed hij de das om aan de kippen (en de hanen), die de huurders van ge meentewoningen wilden gaan houden. Onze Raad schaarde zich aan de zijde van de wethouder en wordt het voor de bewo ners in de nieuwe wijken dus geen eieren rapen van eigen kippen. Er is natuurlijk voor het standpunt van onze wethouder veel te zeggen. Kippen hokken, door een ieder naar eigen fanta sie of smaak in elkaar geprutst, ontsieren vaak de achterzijden der tuinen. Toch kan ik me niet helemaal verenigen met de uitspraak van de Raad. Voor heel wat mensen is het houden van kippen in hun tuintje zoal niet een levensbehoefte, dan toch een afleiding, welke zich slecht laat vervangen. Het gaat in heel veel ge vallen niet eens om het verse eitje, doch de mensen willen iets te verzorgen heb ben, iets levends in hun tuin houden, waarin ze na hun dagtaak ontspanning vinden. Dat genoegen, „het eigen tuintje met een paar kippen" plaatst onze raad nu buiten het bereik der huurders. Daar gelaten, of onze gemeenteraad niet buiten zijn boekje gaat, omdat de bouwverorde ning toestaat „het plaatsen van gebouwen voor het houden van dieren of opbergen van voorwerpen" en of er geen mogelijk heid tot beroep bij Gedeputeerde Staten is, vindt ik het verbod niet erg sympa thiek. Niet aleen omdat het weer 'n klein stukje van onze vrijheid afknabbelt en van het „my home is my castle" weer wat minder overblijft, maar vooral omdat wanneer wij in ons dorp rondzien, er niet in de eerste plaats kippenhokken nodig zijn, om van „rommel" te kunnen spre ken. Het was dan ook zo'n gek idee nog niet van een der raadsleden, die voorstelde toestemming tot het bouwen van kippen- hoken te geven onder bepaalde voorschrif ten. Onder architectuur gebouwde kip penhokken. Desnoods hadden we nog 'n voorschrift kunnen maken (er kunnen er nog best wat bij) inzake het maximum aantal te houden beesten en een „hanen- verbod" vanwege het kraaien. Al wordt door het laatste het kippenhouden ook tot een surrogaat, het zou toch altijd nog prettiger zijn dan 't nu opgelegde verbod. H. OEKMAN. J. M. v. d. Oord, Kerkpad N.Z. 45. C. van Paddenburg, Burg. Grothestr. 45. Fa. C. Post (De Ster), Van Weedestr. 5a-b. J. W. Quelle, Gallenkamppelsweg 9a. E. A. Rademaker, Middelwijkstraat 49. Rapid, Schoenhandel, Torenstraat lb. Fa. Reehorst, Torenstraat. A. Reehorst, Van Weedestraat 15. J. Reehorst, Koninginnelaan 27. B. J. M. Ridderikhof, Laanstraat 67. Roemah Moerah, Van Weedestraat 26. A. F. de Rond, Laanstraat 21. L. Roetman, Nieuweweg 6. H. van Rouwendaal, Laanstraat 46. Fa. De Ruiter Smit, Kerkstraat 29. C. J. Schaddelee. Torenstraat 6. J. H. van Schalkwijk, Steenhoffstraat 55. Radio Schoemaker, Van Weedestraat 36A. J. Schothorst, Birktstraat 43. W. Th. Schut, v.h. Haremaker, Van Weedestraat 40. H. van Sitter's Schoenhandel Van Weedestraat 7b. Soester Kunsthandel, Burg. Grothestr. 16. H. Spikman, Soesterbergsestraat 41. A. van Stempvoort, Nieuweweg 72. J. van Stempvoort, Torenstraat 13. R. J. van Stempvoort, Birktstraat 24. Stichtse Schoenenhuizen, Soesterb.str. 30 Gez. Tolboom, Koninginnelaan 19. M. Th. Trip, B. Grothestraat 34. C. Valkenet, Kerkstraat 14. W. P. J. Venema, F. C. Kuyperstraat 10. Joh. Vervat, Koninginnelaan 37. J. Th. Voskuilen, Van Weedestraat 8. H. W. de Vries, Koninginnelaan 24A. Jac. de Vries, Klaarwaterweg 50. D. Waal. Koninginnelaan 22. Fa. Werkhoven, Nieuweweg 60a. G. Wieier (Het Haro Wiel) Burg. Grotheptraat 13. K. Wiersema, Soesterbergsestraat 9a. P. v. d. Witte, Torenstraat 17. A. Zunneberg, Soesterbergsestraat 56. BEëDIGD. De heer L. J. B. Rasch Jr„ die kort gele den slaagde als makelaar in onroerend goed, werd dezer dagen door de Arr. Rechtbank te Utrecht als zodanig beëdigd. TAFELTENNIS. Soestdijk 1 had weinig moeite met Barna 6 en bleef overwinaar met 8-2. B. van Haarlem en B. L. Dahlberg wonnen ieder drie partijen en B. Borgts één. Soestdijk 2 wist met een invaller even eens een grote zege te behalen. Zij ver sloeg V.R.A. 3 met 8-2. J. Hooft won drie partijen, H. Kok en T. Daselaar twee par tijen. Soestdijk 3 moest van het leidende Z.T.- T.V. 2 een kleine nederlaag incasseren, n.1. 6-4. Jvan Asch en C. Verwoerd zorg den ieder voor twee gewonnen partijen. Soestdijk 4 ontmoette het zeer sterke Ha- pam 1 en met een 10-1 overwinning be wees Hapam voor deze reserve-afdeling te sterk te zijn. Soestdijk 5 won reglementair met 10-0 van Bova 2.

Soester Courant | 1950 | | pagina 1