UIILDEIIIII. I Geen honden meer op de straat* Kerstgratificatie voor de minstbedeelden. Herenmodemagazijn VENEMA Ruwe huid PUROL Ode aan ons nieuwsblad. HOEST TttÉPMOGENg SOEST. Ruwe Handen? PUROL IN DE HOEK. VRIJDAG 15 DECEMBER 1950. 2«e JAARGANG No. 94. SOESTERfiOURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. Abonn. per kwart, 1.50 - per post 1.75. UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON No. 2566 POSTGIRO No. 126156 De Soester Raad bijeen Een plein voor de R.K. Kerk aan de Steenhoffstraat. Onteigening van gronden* De Raad onzer gemeente kwam Woens dagavond in openbare zitting bijeen on der leiding van de burgemeester. De heer v. d. Winden was met kennisge ving afwezig. Na de gebruikelijke opening bracht de voorzitter de agenda in behandeling. 1. Ingekomen stukken. a. Bezwaarschrift van W. L. Bezema te gen aanschrijving tot sloping van een wo ning met voorstel bedoeld schrijven ter afdoening in handen te stellen van B. en W., aangezien dit niet tot de compe tentie van de Raad behoort. De heer G. BURGWAL vraagt of B. en W. deze zaak met de nodige wijsheid zul len behandelen. De VOORZITTER zegt, dat er uitstel van afbraak is verleend, daar eerst de inwoners van dit pand een andere woning moeten hebben. b. Adres van Mej. C. M. E. Wechessen en 4 andere bewoners van de Plasweg, ver zoekende spoedig maatregelen te treffen om de waterafvoer op die weg vóór hun percelen te verbeteren, welk adres be reids in behandeling is genomen. Voor kennisgeving aangenomen. c. Voorstel van B. en W. om het verzoek van A.B.T.B. en C.B.T.B. inzake uitbrei ding stroomvoorziening voor weideafras- tering in hun handen te stellen om prae- advies. Aldus besloten. d. Vragen van het raadslid G. Burgwal met betrekking tot het verstrekken van een Kersttoeslag aan de gesteunden inge- volge de Armenwet en aan degenen, die uitkering op grond van de overbruggings- en sociale bijstandsregeling ontvangen, alsmede aan de arbeiders, die zijn tewerk gesteld op objecten van de gemeentelijke sociale werkvoorziening, met antwoord van B. en W. F. C. Kuijperstraat 10 Telefoon 2803 Hofleverancier Ruime keuze Kerstgeschenken Overhemden, Dassen, Shawls. Pyama's. Falcon Dames- en Herenregenkleding. De heer BURGWAL zegt niet geheel te vreden te zijn met het antwoord van B. en W. en vraagt of deze gratifica tie even groot zal zijn als vorig jaar, waarop de VOORZITTER bevestigend antwoordt. De heer BURGWAL wijst op het aantal feestdagen in de a.s. Kerstviering, waar om volgens spr. de gratificatie groter moet zijn. De VOORZITTER kan het verband tus sen het aantal feestdagen en de kerst-gra tificatie niet inzien en wijst er op, dat M. H. een kerstgave heeft vastgesteld en royaler kan men niet zijn. 2. Voorstel tot vaststelling van 'n nieuwe verordening op de heffing en invordering van het vergunningsrecht en het verlofs- recht ingevolge de Drankwet. Conform besloten. 3. Verzoek van de N.V. „Nephriet" te Soest om ontheffing van het verbod tot 't oprichten van een bedrijf (uitbreiding fa briek voor technisch keramische produc ten) in de kom der gemeente met voorstel van B. en W. B. en W. stelden voor deze ontheffing te verlenen onder de nodige voorwaarden ter voorkoming van hinder en gevaar. De heer R. HILHORST achtte voorzichtig heid geboden met het verlenen van ont heffingen, daar kleine bedrijfjes dikwijls groot worden. Spreker verzoekt toe te zien dat de voorwaarden worden nage leefd. De VOORZITTER onderschrijft dit en zegt, dat bedrijven in de kom der gemeen te ondingen zijn. Dit bedrijf moet uitein delijk naar het industrie-terrein. Conform besloten. 4. Voorstel tot verdaging van de beslis sing omtrent het uitbreidingsplan Amers- foortsestraat te Soesterberg. Conform besloten. 5. Voorstel tot wijziging van de verorde ning op de openbare wegen, het openbaar water en de gemeentekade. Hierbij stelden B. en W. voor bedoelde verordening zodanig te wijzigen, dat hon den niet mogen loslopen, anders dan op de bij de houder van de hond in gebruik zijnde afgesloten erven van 23 tot 7 uur. Tevens zal het van 7 tot 23 uur verboden zijn honden te laten loslopen in het ge bied omzoomd, door Mendelssohnlaan, Talmalaan, Rubenslaan, Prins Bernhard- laan, Waldeck Pyrmontlaan, Beetzlaan, Beukenlaan, Klaarwaterweg, O. Grachtje, Smitsweg. Nieuweweg, Parklaan, spoor lijn Utrecht-Baarn en Dalweg, alsmede op de Vredehofstraat, Nieuwerhoekplein, B. Grothestraat, Van Weedestraat, Steen hoffstraat, Middel wijkstraat, Torenstraat, Kerkstraat, Birkstraat tot Vosseveldlaan, Soesterbergsestraat van Kerkstraat tot Eikenlaan en de Rademakersraat te Soes terberg. Tevens moet de houder van een hond toezien, dat het dier zich niet van uitwerpselen ontdoet op gedeelten van de openbare weg, welke voor voetgangers zijn bestemd. Bovendien wordt voorge steld, dat honden, die loslopen, ter be schikking van de politie komen. De heer BURGWAL meent, dat de hon denliefhebber door deze maatregelen wordt getroffen. De heer KRUYFF vraagt uiterste soepel heid bij toepassing der verordening. De heer SCHAAFSMA wenst de sancties te weten, welke staan op overtreding van deze verordening. De VOORZITTER zegt, dat hier moest worden gekozen tussen het landbouwers- belang en de mogelijkheid om de honden los te laten lopen. Het landbouwersbelang prevaleert hier, daar de vernielingen door honden aangericht, grote omvang aanne men. Bij het niet naleven door de honden eigenaars kunnen straffen worden opge legd van maximaal twee maanden hech tenis of maximaal 300.boete. Tact en inzicht van de politie zal hier worden aangewend. Met de stem van de heer Bui-gwal tegen wordt dit punt zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Het bezwaarschrift van de afdeling Soest van de Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren, wordt hierbij voor kennisgeving aangenomen. 6. Adres van de afd. Soest van de Vereni ging tot bevordering der Bijenteelt in Nederland, verzoekende een subsidie, met voorstel van B. en W. B. en W. stelden voor deze gevraagde sub sidie, groot 36.te wijgeren, omdat deze vereniging er financieel vrij gunstig voorstaat. Zie de advertentie in dit nummer. Mevrouw POLET betoogt, dat de bijen teelt van grote betekenis is voor de eco nomische constellatie van ons land. Indien geen subsidie wordt verleend, wil sor. 'n leslokaal beschikbaar stellen. Wethouder VAN DE AREND wijst op het gemeentelijk principe, dat verenigingen, die zichzelf kunnen bedruipen, geen sub sidie kunnen verkrijgen. Een leslokaal beschikbaar stellen is een verkapte sub sidie. De heer BURGWAL zegt, dat het batig saldo einde December niet meer aanwezig is en er dan een nadelig saldo zal zijn. Wethouder VAN DE AREND was het hiermede eens, doch meent, dat een nade lig saldo van f 2.39 geen noodzaak kon zijn om subsidie aan te vragen. Mevrouw POLET wijst nogmaals op de belangrijkheid van de bijenteelt, terwijl de heer OOMS zich uitspreekt tegen de subsidie. Een voorstel van Mevr. POLET om de subsidie van 36.te verlenen, wordt verworpen met de stemmen van Mevrouw Polet en de heren Schimmel, Kruyff, Burgwal en A. P. Hilhorst vóór. 7. Voorstel tot 't verlenen van medewer king ingevolge art. 72 der L.O. Wet 1920 voor de stichting van 'n R.K. School voor V.G.L.O. Conform besloten. 8. Voorstel naar aanleiding van verzoe ken om vergoeding van reiskosten inge volge art. 13 der L.O. Wet 1920. Conform besloten. 9. Benoeming van een lid der commissie tot Wering van Schoolverzuim te Soes terberg. De voordracht luidde: 1. J. L. Boer, hoofd o.l. school te Soesterberg, 2. Mej. A. G. Koopmans, onderwijzeres o.l.s. te Soester berg. Gekozen werd de heer J. L. Boer met 12 tegen 6 ongeldige stemmen, daar verschillende leden de tweede naam niet hadden doorgestreept op het stembriefje. 10. Voorstel tot vaststelling van een be drag per leerling, als bedoeld in art. 34 lid 4 van het Besluit Buitengewoon Lager Onderwijs 1949 ten behoeve van de Van Arkel Stichting te Soest. Conform besloten. 11. Benoeming van een plaatsvervangend lid der Schoonheidscommissie ingaande 1 Januari 1951. De voordracht luidde: 1. J. London, Hil versum. 2. E. C. Falkenburg, Hilversum. De heer J. London werd met 11 tegen 7 stemmen gekozen. 12. Voorstel om aan de vóór de R.K. Kerk van de Parochie van de H. H. Petrus en Paulus gelegen ruimte de benaming te geven van „Kerkplein", De heer OOMS had geen bezwaren doch wees er op, dat het voor vreemdelingen moeilijkheden zou kunnen opleveren, daar men b.v. de Kerkstraat bij het Kerkplein zou gaan zoeken. Wethouder DE HAAN wijst op de aan sluiting van Kerkpad en Korte Kerkstraat aan het Kerkplein en acht moeilijkheden uitgesloten. Conform besloten. 13. Voorstel om een strook grond langs de Duinweg voorlopig uitsluitend als pri vaatrechtelijk bezit van de gemeente te beschouwen. Conform besloten. 14. Voorstel tot het benoemen van twee leden van de Commissie voor Maatschap pelijk Hulpbetoon. Wegens reglementair aftreden van Mr. S. P. Baron Bentinck en J. A. Baars was de volgende voordracht opgemaakt: Vacature Mr. S. P. Baron Bentinck: 1. Mr. S. P. Baron Bentinck. 2. M. van Vee- ren. Vacature J. A. Baars: 1. J. A. Baars. 2. J. Gallé. Gekozen werden Baron Bentinck en de heer Baars. 15. Voorstel tot het vaststellen van een nieuwe verordening betreffende het ver lenen van bijdragen in de kosten van uit zending en verpleging van kinderen naar en in herstelling#- en gezondheidskolo nies. Bom, de krant valt op het matje, Je begrijpt gewoon niet dat je Haar weer oppakt en weer leest. Al die nare nieuwsberichten Maken sombere gezichten, Dat is heden en is gister zo geweest. Ten gerieve van de klanten Grote koppen in de kranten; 't Staat wel aardig en sensationeel, Lieve mensen, wat geniet je, Elke dag hetzelfde liedje, Of het scheelt tenminste niet zo veel. Hier een stukje Nieuw-Guinea, Daar een brokje Noord-Korea, Hier een diefstal, daar een moord, Door de drukkers en de zetters Opgemaakt in grote letters, Keurig opgediend in beeld en woord. Tweemaal 's weeks dan kun je even Weer gewoon en nuchter leven, Dan valt ons nieuwsblad op de mat; Een kort en bondig overzichtje, Een gezelig buurtberichtje, Dat is nou eig'lijk je van dat. Al het nieuws in 't kort gegeven, Een hoofdartikel, vlot geschreven, Daarbij nog een geestig woord, Heel eenvoudig, zoals het hoort. Nieuwsblad, 'k moet het heus bekennen, Heel erg ben 'k aan jou gaan wennen; Ik kan je werkelijk niet missen, want Dat gedoe met grote koppen Doet m'n hart maar sneller kloppen; 'k Lees je liever dan m'n daag'lijks dure krant. Rode Hoestpoeders vso Mijnharde Conform het voorstel. De heer Burgwal was tegen het voorstel. 16. Vaststelling van een tweetal besluiten tot wijziging der gemeentebegroting 1950. Conform besloten. 17. Crediet-aanvraag voor aankoop van enige kasten voor de secretarie. Conform besloten. Een crediet van 1925.werd gevoteerd. 18. Vaststelling van besluiten inzake ge meente-eigendommen: a. Aankoop van een strook grond van de firma Gebr. Van Kooy ter verbreding van de Soesterbergsestraat. Conform besloten. b. Aankoop van een strook grond van H. Donker, ter verbreding van de Duinweg. Conform besloten. c. Aankoop van grond van de Gebrs. Wil denburg aan de Noorderweg. Dit voorstel werd aangehouden. d. Overdragen van de bevoegdheid aan B. en W. tot verkoop van goederen van geringe waarde. De heer BURGWAL wenst geen onder handse verkoop, daar ieder moet kunnen meedingen. Wethouder VAN ZADELHOFF wijst op de geringe waarde en vraagt dit over te laten aan het beleid van B. en W. Conform besloten. De heer Burgwal te- ger. e. Intrekking van het raadsbesluit van 27 Juli 1950, nr. 1575, inzake verkoop van grond aan J. E. Kolste. Conform besloten. f. Verkoop van grond aan de Schrikslaan, hoek Pelikaanweg, aan R. J. van Lierop te Baarn. Conform besloten. g. Verkoop van grond nabij de Hartweg aan J. C. A. Hartman te Baarn. Conform besloten. h. Verkoop van grond aan de Heideweg aan Mevr. M. G. Gijzen-Geerling te Soest. Conform besloten. i. Terugneming erfpachtsrecht op 'n per ceel grond aan de Nieuwstraat van A. Blankestijn. Conform besloten. j. verlenging huur perceel Steenhoffstr. 5 van P. Man. Conform besloten. k. Verpachting van grond aan de Noor derweg, aan Willem Steijn te Baarn. Conform besloten. L. Onderhandse verpachting van diverse percelen wei- en bouwland. Conform besloten. m. Verhuur gemeentegrond Burg. Deketh- park aan L. Notenboom te Soest. Conform besloten. 19. Voorstel met betrekking tot voorgeno men onteigening van een tweetal grond- percelen (gedeelten) in het uitbreidings plan Hartweg. B. en W. stelden voor tot onteigening over te gaan en de eigenaars. G. G. Hil horst en E. Grift Hzn., tot grondafstand te dwingen. Medegedeeld werd, dat de heer Grift wil medewerken en ruiling van grond heeft verzocht. Conform het voorstel wordt be sloten. 20. Vaststeling van een besluit tot wijzi ging der gemeentebegroting 1950. Conform besloten. 21. Voorstel tot het voeren van verweer tegen een dagvaarding ingevolge art. 71 der Woningwet als gevolg van verzet te gen een dwangbevel. Op 28 Oct. 1949 werd P. W. Duin te Baarn aangeschreven tot het aanbrengen van noodzakelijke verbeteringen aan zijn perceel, Kerkpad Z.Z. 51. Aan deze aan schrijving werd door hem geen gevolg gegeven, zodat de vereiste werkzaamhe den van gemeentewege werden uitge voerd op kosten van de eigenaar. Aange zien P. W. Duin weigert de kosten van deze werkzaamheden te voldoen, werd hem een dwangbevel betekend. Tegen de tenuitvoerlegging hiervan heeft hij verzet aangetekend en de gemeente gedagvaard. B. en W. stellen voor te besluiten tot ver weer, waartoe wordt gesloten. 22. Voorstel tot aanschaffing van een au tospuit ten behoeve van de Brandweer te Soesterberg. Conform besloten. 23. Voorstel om voor enkele gronden ten Zuiden van de Beckeringhstraat en n§bij de Maatweg een uitbreidingsplan voor te bereiden. Conform besloten. 24. Voorstel tot het verlenen van een cre diet van 6000.voor de aankoop van 1000 vuilnisemmers. Weth. VAN ZADELHOFF deelt hierbij mede, dat de animo voor de nieuwe vuil nisemmers zeer groot is en dat zich in de laatste weken een 150-tal ingezetenen bij de ophaaldienst hebben aangesloten. Van het reeds eerder toegestane crediet is nog 1000.over en 6000.comple teren de koopsom van pl.m. 7000. De heer SCHAAFSMA informeerde naar de prijs, welke bij de eerste koop toch lager lag. Wethouder VAN ZADELHOFF deelde me de, dat op de prijs van 4.95 een prijsstij ging was gekomen van f 1.75. Conform het voorstel wordt besloten. (Voor het vervolg (Rondvraag) zie men blz. 2.) HOEST. GRIEP... De weldadige warmte van Ther- mogène stilt de pijn in keel en borst en verjaagt de aanval. AMERIKAANS IDEE IN SOESTER BIBLIOTHEEK. De R.K. Openbare Uitleenbibliotheek aan de Steenhoffstraat, mag zich in een stij gende belangstelling verheugen, mede door het feit, dat deze bibliotheek voor een ieder openstaat. In de korte tijd van haar bestaan, werden ongeveer 8000 boeken aangeschaft, waar van 5000 boeken voor volwassenen, 1000 studieboeken en 2000 kinderboeken. De afdeling jeugd-bibliotheek zal met 1 Ja nuari a.s. een verandering ondergaan. Zoals in Amerika en ook in Den Haag, Amsterdam en Rotterdam reeds het geval is, zal ook in deze bibliotheek de jeugd vanaf die datum zelf haar eigen boeken mogen uitzoeken. De jeugdige^ lezers mo gen achter de „toonbank" de boêkenruxm- te instappen en krijgen een zoekkaart, welke zij moeten plaatsen op de open plaats, welke veroorzaakt wordt door het uitnemen van een boek. Bevalt het ter hand genomen boek niet, dan weet de jeugdige „zoeker", dank zij de zoekkaart, de plaats van het boek weer te vinden en voorkomt men, dat de bibliotheek wan ordelijk wordt. Een andere nieuwigheid is, dat voortaan ieder kind boeken mag lenen, ook al zijn de ouders geen lid van de bibliotheek. Knipkaarten, voor 60 cent verkrijgbaar, geven recht op 20 boeken. Een filiaal van de jeugd-afdeling van de bibliotheek zal worden ingericht in het gebouw achter de R.K. Kerk op Nieuwerhoek. Men ver wacht goede resultaten van deze open uitlening voor de jeugd en zoals in ge noemde grote steden zal ook hier wel blij ken, dat de kinderen anderen boeken uit zoeken, dan hen gewoonlijk door ouderen worden verstrekt. A.R. KIESVERENIGING. De Anti-revolutionnaire Kiesvereniging alhier hield in de consistoriekamer der Gereformeerde Kerk aan de Julianalaan een vergadering, onder voorzitterschap van de heer P. B. van Reenen. Nadat door de heer J. W. Ooms verslag was uitgebracht van de gehouden depu- taten-vergadering, hield de heer S. Velt- man een rede over „de christen en de po litiek". Hierin zette spr. de noodzaak uit een van een actieve .christelijke politiek en wees hij op het afzijdig blijven van ve len, die hun plicht op dit terrein verzaak ten. Spr. keerde zich tegen de stromingen, die menen, dat christelijke partijvorming niet nodig is en met vele voorbeelden toonde hij aan, dat deze gedachte slechts kan leiden tot een ernstige verzwakking van de christelijke beginselen. Een uitvoerige gedachtenwisseling volgde op deze rede, welke aandachtig werd ge volgd. SLECHT BELOONDE TROUW! Dierenbescherming over November. Door de Inspecteur werden verscheidene kettinghonden gecontroleerd, waarbij we derom werd geconstateerd, dat vele hon den ver van goed gehuisvest zijn. Te klei ne of onzindelijke verblijfplaatsen zijn aan de orde van de dag. Een hond lag aan de ketting, op zij van de hooiberg, zonder hok of enige andei-e beschutting tegen weer en wind. Door toedoen van de In specteur kreeg hij een droge en warme ligplaats in de schuur. Het is niet voldoende, dat de kettinghon den goed gevoed worden, ook de huisves ting moet aan redelijke eisen voldoen en dat laat nog maar al te dikwijls te wen sen over. Ook bij prima verzorging is het lot van de kettinghond al betreurens waardig genoeg, wanneer men zich er re kenschap van geeft, dat een levend en le venslustig wezen voor de gehele duur van zijn bestaan wordt gevangen gehouden aan een kort eindje touw of ketting en geknot in al zijn uitingen. Jammex-lijk! DE P.U.E.M. HELPT DIERENBESCHERMING. Aan de Braamweg heeft dezer dagen 'n kat ander halve dag boven in een paal van het electrische net gezeten. Omwo nenden waai-schuwden tenslotte de In specteur van de Dierenbescherming, die op zijn beurt de P.U.E.M. te hulp riep. De P.U.E.M. verleende onmiddellijk me dewerking. De stroom werd uitgescha keld en het arme dier kon worden be vrijd uit zijn benarde positie. Iets derge lijks was kortgeleden elders in onze ge meente ook voorgevallen. De P.U.E.M. vestigt er nu de aandacht op, dat zij altijd direct bereid is haar me dewerking te verlenen, om katten, die hun toevlucht hebben gezocht in een paal van het electrische net, te bevrijden, het geen Dierenbescherming zeer op prijs stelt. Het kantoor van de P.U.E.M. is ge vestigd Soesterbergsestraat 61 (telefoon 2355). Noteert U het even? Bertha Hertogh is, wanneer alles volgeixs plan verloopt, op het ogenblik, dat U dit hoekje leest, rond 24 uur thuis. Thuis in Bergen op Zoom, bij haar ouders, zusjes en broertjes. Waar zij hoort! Meer dan eens heeft het mij in de pen ge zeten een hoekje te wijden aan de trage die, welke zich in Singapore afspeelde. Ik kon er niet toe komen, want al kwam alles in mij in opstand tegen het dreigen de onrecht, dat daar aan 't groeien was en al zei mijn verstand, dat zo iets niet mogelijk was, ik vreesde het ergste. Vooral was dit het geval als ik het com mentaar las van sommige mensen, waar onder notabene een bestudeerd man, die verklaarde dat het volkomen normaal was, dat Bertha aan haar baboe zou wor den toegewezen. Wanneer, zo vroeg ik mij zelf af, er dan nog Nederlanders zijn, die zo iets vrese lijks „recht" willen noemen, hoe zal dan wel een Engels rechter daarover oorde len? Ik schaam mij er dan ook niet voor te bekennen, dat ik, toen ik hoorde, dat het Hof het beroep van Aminah had verwor pen en Bertha met haar moeder op weg was naar Nederland, mij een vreselijk groot brok in de keel schoot. Ik vind het heerlijk voor de ouders, maar ik heb ook een heel héél diep res pect voor de Engelse rechter, die, terwijl buiten het gerechtshof een joelende me nigte Islamieten samendrong, die hele bende aan zijn laars lapte en recht sprak. Diep ontzag heb ik ook voor de verdedi ger van Bertha, omdat ook hij in de op rechtste betekenis van het woord het RECHT diende en nu, evenals de rechter, in Singapore blijft In verband met deze zaak nog een enkel woord tot een dorpsgenoot, die geen an der commentaar op de teruggave van Bertha aan haar ouders had dan: „En wie zal dat betalen?" Wie zal dat betalen? Hoe is het mogelijk, dat een mens, zelf vader van enige kindex-en, zoiets zegt. Maar vriend, maak je hierover geen zor gen. Daar betaal jij rxiets aan. Daardoor ontvang jij geen halve cent minder kin derbijslag, hoor. De kosten van het pro ces worden gedragen door landgenoten, die iets anders onder hun ribben hebben dan dat koude egoistische afwijkseltje, dat onder jouw jasje klopt. Onze regering stelde zich inderdaad ga rant voor de waarborgsom, maar die ver valt eerst, wanneer Bertha terug zou wil len naar Singapore en haar ouders dit zouden verhinderen. Maar stel je eens voor vriend, dat onze redering nu eens alle proceskosten uit het zelfde potje zou hebben betaald als die waaruit jouw kinderbijslag komt? Zou dat niet heel, héél normaal zijn geweest? Normaler zelfs, dan de toekenning van subsidies aan culturele zus of culturele zo? Hier kregen een vader en een moeder 'n kind terug. Snap je wat dit wil zeggen? H. OEKMAN. WT Alle verzekeringen. Laat Fa. v. d. WIJNG AART adviseren Hoe U zich moet assurerenl Hoidaweg 29 - So«st Talafoon 2084 AANBESTEDING. In opdracht van de heer Werning te En schede werd Dinsdag door het archxtec- ten-bureau Berning De Vries te Baarn, aanbesteed het bouwen van een landhuis op een terrein aan de Hellingweg. De volgende inschrijvingen kwamen bin- nen: j J. Hooyer, te Hilversum, 18.840. W. Groenestein, te Soest, 19.100. Fa. Hettema, te Zetten, 19.380. Fa. Rombouts, te Ede, 19.500. J. Pijper, te Bussum, 20.287. H. Visser, te Soest, 20.250. C. Uijland, te Soest, 24.620. Fa. Klein, te Soest, 25.525. De gunning wordt nader bekend gemaakt. Burgerlijke stand. GEBOREN. Antonius Gerardus, z. v. K. den Ouden en C. W. Eringaard, Kromme- weg 23. Maria Louise, d. v. C. G. Tim mermans en M. Fortuin, Bakkersweg 3. Johannes Marinus, z. v. J. van Remmer den en J. Pardoel, Amersfoortsestraat 9. Daniël Robert, z. v. H. J. Iken en J. Blok, Rheden. Gerredina Marianne, d. v. M. Groeneveld en W. Homan, Schaepmanstr. 47. Maria Petronella Anna. d. v. P. D. H. Slecht en J. Hijlkema, Soesterbergsestraat 100. Adrianus Franciscus Maria, z. v. W. van Hofslot en J. P. Kok, Ferd. Huyck- laan 12. .Aleida Johanna, d. v. A. Hagen en H. W. Middelaar, Kerkstraat 19. Aga- tha Margaretha Maria, d. v. Th. H. Rijper en M. Beemsterboer, Rademakerstraat 65. Elisabeth Helena, d, v. H. J. Meijering en H. L. Verpoorten, Van Lenneplaan 50. ONDERTROUWD. H. Blanken, 22 jr., fo tograaf, Schoolweg 6b en H. J. Goor, 28 jr., Amersfoortsestraat 60. Tj. Faber, 64 jr., z.b. Zandvoort en N. Vermeer, 60 jr., Pr. Bex-nhardlaan 6. W. A. Rasch, 25 jr., automonteur, Van Straelenlaan 29 en H. E. de Vries, 23 jr., Nieuwerhoekplein 5. Th. Verweij, 30 jr., aannemer, Veldweg 4 en B. Priem, 24 jr., Klaarwaterweg 13. Th. A. B. H. Venus, 25 jr., fabr.arb., Birk straat 12a en J. v. 't Klooster, 31 jr., Duin weg 23. J. C. Fonken, 30 jr., schoenmaker, Oisterwijk en A. v. d. Brink, 24 jr., 2e Heeserlaantje 10. GEHUWD. H. F. M. Sloothaak, 28 jr., schrijver rijksinst. en A. M. van Gijn, 19 jr., Lange Brinkweg 62. OVERLEDEN. Cornelis Rijkse, 86 jr., wednr. van B. H. Nieuwenhuis, Koningin- nelaan 138. Johannes M. Rotteveel, 76 jr., geh. m. H. Baggerman, Julianapleïn 14. Gladys Gray Wilson, 66 jr., geh. m. H. C. Labberton, Amersfoortsestraat 78. Gijs- berta M. Witkamp, 24 jr., ongeh., Arnhem. Pieter Tiddens, 75 jr., geh. gew. m. C. Kolderie, Kampweg 88. Hendrik J. Wig- gers, 81 jr., geh. m. M. Friemann, Kost- verlorenweg 3c. Catharina van Cleef, 78 jr., wed. v. Jhr. M. C. Alewijn, Utrecht.

Soester Courant | 1950 | | pagina 1