I 'UW KERSTMIS 1950 De Brandweer kreeg een nevelspuit VREDE. 33ÉZD Portrefspecialist DE SMALEN SIROOP BOHHEEj». Meningen van onze lezers. SOEST. IN DE HOEK. Snuif en wrijf VRIJDAG 22 DECEMBER 1950. 26e JAARGANG No. 96. SOESTER!f)ÖURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. Abonn. per kwart, 1.50 - per post 1.75. UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON No. 2566 POSTGIRO No. 126156 Over slechts weinige uren zullen de Kerstklokken weer het feest der geboorte aankondigen. Dan zullen onze gedachten weer worden bepaald bij het grootste ge beuren aller eeuwen, de geboorte van Christus. Hoe zullen wij Kerstmis 1950 vieren. Straks ontvangen wij weer de kunstzin nig uitgevoerde kaarten, waarop ons een „Vrolijk Kerstfeest" wordt toegewenst. Vrolijk Kerstfeest en dat in dagen, waar op de oorlogsdreiging groter is dan ooit. De noodtoestand, welke voor Amerika is afgekondigd zal ook voor ons gaan gelden, hetgeen betekent, dat wij ons voor de oor log gaan voorbereiden, maar gelijktijdig voor de vrede gaan vechten. Deze gezamenlijke strijd geeft ons nog hoop, een goede hoop, dat wij voor het ergste gespaard zullen worden. Hoop is immers de zacht verwarmende vlam, die het streven naar meer vertrou wen, naar meer geluk, naar meer waar heid levendig houdt. Zou men nog ergens aan beginnen, wanneer de hoop ontbreekt:' Het gemis van de Hoop is het kenmerk van de mens, die er niets van bevroedt, dat het leven nog zoveel meer te bieden heeft dan een goed belegde boterham en de wekelijkse avond naar de bioscoop. Het gemis aan Hoop betekent dood zijn voor men is gestorven. „Hoop doet leven" is een waarheid, die de mensheid op haar pelgrimstocht naar haar bestemming voert. Hoop doet de slechte dagen verkeren in verwachtingsvolle. Hoop vermooit de goede dagen, omdat ze de mens dichter brengen bij zijn vervulling. Hoop geeft de kracht het zwaarste te dra gen en aan het hopeloos lijkende te be ginnen. Hoop is de voedster van het goede, de moeder van het schone, de eeuwige ver nieuwer, de verdelger van de twijfel. Hoop is de genezer van het kwade en be vestigt de overwinning reeds vóór de strijd is gestreden. Veel krachten om ons heen trachten ons de vrede en het vredige van Kerstmis 1950 te ontnemen, maar onze Hoop en ons Geloof maken ons sterk om deze krachten terug te dringen en ons te plaatsen naast de eenvoudige herders op de velden van Efratha. Daar zal ons worden gezegd, dat de Zalig maker en Vredestichter is geboren, Die ons zal bijstaan, wanneer wij onze kracht in Hem zoeken. Als wij de zekerheid hebben, dat Christus ook voo; ons werd geboren, .eSjftn heerst er in de .komende dagen blijdschap in ons ilarx 31 ,vij, Sc.luw. -n.' cf< engelen zingen. .Vrede op aarde". ERKENDE PHILIPS RADIO SERVICE OVEEO£STR36*SÖESTpljK TEIEF.2792 en betrok het nieuwe oefenlokaal. DRIE JUBILARISSEN. Er is in Soest een tijd geweest, dat de Brandverzekerings-Maatschappijen geen risico's, in onze gemeente gelegen, wilden dekken. Het was de tijd, dat het aantal branden groot was en brandstichting een normaal verschijnsel. De overlevering ver telt, dat men Maandags al kon vernemen, waar Dinsdags de bliksem in zou slaan en sterker nog sprak wel de brand in Soest- Zuid, waarbij omwonenden uit een bran dende woning, waarvan de bewoner niet thuis was, in allerijl de meubels weg sleepten. De bewoner kwam evenwel vóór de brand volledig was en zag met lede ogen, dat zijn meubels gered werden. De buren, deze reactie ziende, maakten korte metten en met dezelfde liefde waar mede de eigendommen uit de brand wer den gesleept, werden deze weer in het vuur gesmeten. Het was de tijd, dat de Soester Brand weervereniging werd opgericht en de ge meente ingedeeld werd in brand-secties. In iedere sectie werd een handkar gesta- tionneerd met blusmiddelen, terwijl in de Centrale Sector, waar nu ongeveer de nieuwe brandweerkazerne is gelegen, „groot" materiaal was gestationneerd, n.1. een wagen met een kleine motorspuit. Dat in geval van brand eerst het paard uit •de wei moest worden gehaald en 'n land bouwer gecharterd moest worden om het paard in te spannen, dat is een historie apart. Wat het voornaamste is, dit alles is heel lang geleden, zo lang, dat vele Soesters daarvan niets meer weten. Deze historische kinderjaren van de Soes ter Brandweer werden nog eens opge haald door de Commandant W. Groart, toen hij Dinsdagavond, in een feestelijke bijeenkomst, de super-moderne nevelspuit in eigendom overnam en de brandweei de beschikking kreeg over het nieuwe oe fenlokaal. Het volledige corps van brandweerman nen stond keurig aangetreden toen de Burgemeester; dr. P. G. de Vos, voorzitter der vereniging; het ere-lid de heer J. G. A. Batenburg en de heer H. van Noesel, directeur van Gemeente Werken, met zijn medewerker de heer J. Bos, arriveerden. De Burgemeester stipuleerde deze dag als een zeer bijzondere voor de Soester Brandweer. Immers een lange tijd was spr. bezig 0e- weest voor een betere huisvesting van het corps, een huisvesting, welke in de oor log en na de bevrijding niet verbeterd kon worden, doch waarvan de mogelijk heid werkelijkheid werd, toen de nieuwe garage van Gemeente-Werken gereed was. Verheugd was spr. over de volledige me dewerking van de gemeenteraad in deze en hoopte, dat de Brandweer daarin zou mogen zien een blijk van grote waarde ring van de raad en het gemeentebestuur voor het werk der brandweer. Wijzende op de glanzend nieuwe auto, de nevelspuit, zeide spr., dat een zware taak gelegd werd op alle leden van de brand weer bij de aanvaarding van deze nevel spuit. Dit moderne, kostbare apparaat kan alleen worden gebruikt door een brandweer, die voor zijn taak volledig is berekend. De Soester brandweer geniet inderdaad het vertrouwen om dit kostbare instru ment goed te kunnen gebruiken en daar mede nog beter zijn taak te .kunnen uit oefenen. Met deze spuit kunnen met alleen huis branden, doch tevens bos- en heidebran den effectief worden bestreden en in die gebieden van de gemeente, waar geen wa ter aanwezig is, zullen grote branden nu pas goed kunnen worden bestreden. Spr. hoopte, dat de Brandweer aan deze behuizing en aan dit nieuwe materiaal veel genoegen zou beleven en de goede naam op het gebied van kundigheid en de kameraadschap hiermede bestendigd zou worden. Als de bekroning voor het vele werk van In een kleine houten kribbe, Staande in een donk're stal, Op wat stro, gehuld in doeken, Lag de Koning van 't Heelal. Herders hoorden eng'len zingen 't Allerschoonste vredeslied, Altijd zal dit lied weerklinken, Maar begrepen wordt het niet. Mens, die sedert vele jaren D'allerzwaarste lasten torst, Weer wordt straks het fied gezongen Van de grote Vredesvorst. Ondanks het kanongebulder, Ondanks al het hels geweld, Wordt ook nu in deze tijden U de boodschap nog gemeld. Vreed' op aard, een welbehagen, Klinkt ook nu der eng'len lied, Maar de mens zal blijven vechten, Want de mens begrijpt het niet. Eerste emigrantenvlucht met de K.L.M. naar Nieuw-Zeeland. In de wachtka mer werden de emigranten in de gelegen heid gesteld van hun familieleden afscheid te nemen. Als gezagvoerder van het vliegtuig fun geert de bekende piloot A. Viruly. de Commandant, draag ik, alsdus spr., gaarne deze nieuwe kazerne en deze snuit over. De nieuwe, ultra-moderne nevelspuit werd hierna bezichtigd en de veranderde brandweer-behuizing in ogenschouw ilouiSu. De oorspronkelijke garage is thans be stemd voor de nevelspuit, terwijl een nieuw slangenrek en een magazijn aan gebracht zijn. Een goede wasgelegenheid ligt hiernaast en daarachter is een grote ruimte van het gebouw van gemeentewerken geschikt gemaakt, waarin zijn geplaatst de baby spuit. de autospuit, de motorspuit en man- schappenwagen en ander materiaal, waar mede de brandweer zeer goed voor de dag kan komen. Hiernaast is door Gemeente-Werken een oefenlokaal geschapen, alsmede recreatie ruimte voor de wekelijkse bijeenkomsten. Een grote frisse ruimte, in lichte kleuren geschilderd met gas-verwarming en so lide buismeubelen. Hier was het, dat dr. de Vos zijn vreugde uitsprak over de nieuwe aanwinsten en 't Gemeentebestuur hiervoor dank bracht, onder het geven van de verzekering, dat dit alles tot in lengte van dagen goed be waard zou blijven. Spr. dankte daarbij ook de heren Van Noesel en Bos voor de verbouwing. De Commandant, de heer W. Groart, sprak hierna, waarbij hij terugging in het verle den, toen in 1923 de brandweer werd op gericht door de heren Batenburg, Van Noesel. Nieland, Haver en anderen. Vanaf de geboorte was het een zorgen kindje. Ieder wilde een eigen richting in en de geest onder de leden was slecht. De politie gaf geen medewerking en het Voor een goede foto. Voor Uw amateurwerk Voor het vernieuwen van verbleekte portretten. Voor vakkundige repa ratie van Uw toestel Burgemeester Grothestraat 14 Soestdijk Telefoon 2209 publiek sneed de slangen door als men bluste. De commandanten volgden elkaar in regelmaat op, totdat er iemand aan gezocht werd tot voorzitter van de ver eniging, de man, die met zijn Douglas-mo- torrijwiel altijd het eerste bij de brand was, n.1. dr. De Vos. Dr. de Vos nam dit voorzitterschap aan op 18 December 1925, zodat dit op deze dag juist 25 jaar geleden is. De heer Groart betrok dr. de Vos hierna in een persoon lijk dankwoord, waarin grote lof voor het werk van deze arts was vervat. Spr. schonk hem namens het corps een lederen portefeuille en bloemen voor zijn echtge note. De wat vei'baasde voorzitter werd vervolgens verzocht nog twee jubilarissen te huldigen, n.1. de heer C. Haver, die op 6 November 1925 het secretariaat op zich nam en de heer G. H. Nieland, die op 18 November 1925 penningmeester werd. Na eerst dank te hebben gebracht voor de cadeaux en de prettige verrassing, welke hem was gebracht, bracht hij woorden van dank voor de zorgen van de secretaris, die in 25 jaar een 6000 brieven en stukken in en uit zag gaan en hiervoor werd be loond met een prachtige actetas. Aan de penningmeester werd dank 0e- bracht voor zijn financieel beheer, waarbij vooral op zijn accuratesse werd gewezen. Dank zij zijn beheer was de finantiële ba sis van de vereniging sterk geworden. Deze functionaris werd bedacht met een vulpen en vulpotlood met inscriptie. Nadat de heren Haver en Nieland hun dank hadden gebracht, sprak nog de heer J. G. A. Batenburg, ere-lid der brand- Spr. wees er op, hoe het vrijwilligers-sy- steem, 25 jaar geleden ingevoerd, buiten gewoon goed is gebleken en terugblikkend kon hij de vereniging gelukwensen met de grote groei en bloei. De heer Van Noesel sprak hierna als „goede buur" en verwachtte een voortdu ring van de prettige samenwerking. Het nieuwe lokaal werd hierna door het corps in gebruik genomen en de goede sfeer welke er heerste is kenmerkend voor g te Beesd. DE NIEUWE NEVELSPUIT KAN BRAND IN VEERTIG SECONDEN BEDWINGEN. Enige jaren geleden brak ergens in Ame rika brand uit in een boerderij. De far mer probeerde tevergeefs de vlammen te bestrijden en pakte in zijn radeloze angst zijn onkruid-verdelgingsspuit en maakte hiermede spoedig een einde aan de brand. Hij bracht dit feit ter kennis van de fa brikant van bedoelde spuit en op de fa briek zag men aldra een nieuwe mogelijk heid van deze pomp. n.1. t randbestrijding. Deze pomp was de Bean-pomp en deze is het hart van de Soester nevelspuit gewor den. Op een G.M.C. chassis, voorzien van 3 as sen met 10 wielen en met een 6 cylinder motor van 100 paardekrachten en voor- en achteraandrijving is een grote tank ge monteerd, met een inhoud van 3000 liter water. De druk in de tank wordt door de Bean- pomp op een werkdruk gebracht van 52 atmospheer en kan zelfs worden opge voerd tot 60 atmospheer. In de auto bevinden zich twee haspels, waarop 2 maal 100 M. speciale hogedruk slangen zijn gerold. Aan het eind van de ze slangen bevinden zich geen straalpij- pen doch revolverspuiten. Het water uit de tank wordt onder ge noemde hoge druk aangevoerd en met stoten op de vlammen gespoten. Het wa ter dat hieruit komt, wordt volkomen verstoven, zodat zelfs geen druppels te zien zijn, doch alleen mist. Met deze dichte mist bereikt men de no dige daling van temperatuur en het afslui ten van de zuui-stof en daarmede in zeer korte tijd een bestrijding van de brand. Waterschade is daarbij zeer miniem ge worden, terwijl de brandweermannen geen brandput behoeven te zoeken, geen standpijp behoeven te plaatsen, geen slangen behoeven uit te rollen en het ge bruikte bluswater practisch voor 100 benut wordt. Winterkou in den lande PUROL voor huid en handen. Het is gebleken, dat bij hooibrand een hooiberg als het ware door midden „ge sneden" kan worden door deze hoge druk, terwijl bos- en heidebranden uitstekend bestreden kunnen worden. Om een indruk te krijgen van een druk van 56 atmospheer, dient men te weten, dat normaal door de brandweer water ge geven wordt onder een druk van 7 tot 8 atmospheer en bij uitzondering met 10 atmospheer. Voor de technisch gevormden onder onze lezers zij verteld, dat deze Bean-pomp 'n drie-cylinder pomp is, wearbij de cylin- derwand van porcelein is en de zuiger van rubber, hetgeen een volmaakte af- sluiting geeft. Onlangs heeft men een belangrijke brand in een groot gebouw te Eindhoven met 'n dergelijke spuit in 40 seconden geblust, zonder dat er practisch waterschade ont stond. Van dit soort spuiten lopen er nog geen vijf in Nederland, zodat we de Soester Brandweer met deze aanwinst wel mogen gelukwensen. Geachte Redactie. Vergun mij een klein stukje te schrijven omtrent de ijssport te Soest. Nog steeds hebben we in Soest geen ijs baan en naar het zich laat aanzien zal 't nog wel geruime tijd duren voor we kun nen zeggen: ..Gelukkig, we hebben weer een ijsbaan". Momenteel zijn we aangewezen op de tennisparken en het Natuurbad en we kunnen er ons mee behelpen, maar voor de ouderen zijn dergelijke banen toch veel te klein. Daarbij komt, dat de entree tamelijk hoog is, zodat men zeer zeker niet iedere dag de jeugd kan laten genieten van de IJssport. Zijn er in Soest, met z'n meer dan 24000 inwoners, geen mensen te vinden, die de mooie IJssport een warm hart toedragen en het aandurven een echte ijsclub te stichten, zoals hier in de omtrek. Met een beetje medewerking van de land eigenaren zullen er zeker mogeijkheden te vinden zijn. We doen de jeugd en ons zelf er een grote dienst mede. Wie bindt de kat de bel aan? Ondergete kende wil gaarne met ijsliefhebbers in contact treden. Met dank voor de plaatsing. F. POSTHUMUS. VREDESWENS. Het rommelt in en op de aarde, De onrust neemt schrikbarend toe, De stromen lava dringen verder, Het oorlogsspook is lang niet moe. En uit die poel van vuur, ellende, Stijgt weer de vrome vredeswens, En zullen klokkentonen zingen, Een welbehagen in de mens. De mens van dagen en van uren Heeft hierin weer de vrije hand, Het kan uit twee zijn keuze maken. Uit vredeswil en wereldbrand. O mens, keert toch tot vrome daden En neemt een wijselijk besluit, Laat steeds de vredesklokken luiden, En ban de krijg de wereld uit. I. VAN WEST. W Alle verzekeringen. Laat Fa. v. d. WIJNGAART adviseren Hoe U zich moet assureren! H«ld%w«g 29 - Socat Talaloan 2064 CONTACT-AVOND MARIASCHOOL. Maandagavond werd een contact-avond gehouden in de Mariaschool, een avond door de school belegd om een steviger contact te verkrijgen tussen ouders en school. De gymnastiekzaal was zeer goed bezet, toen de heer G. Nijhuis, hoofd der school, in zijn welkomstwoord de steun van de ouders verzocht voor de school, een steun, die de school wederkerig de ouders waar borgt. Spr. zeide voorts, dat voor de overbevol king van deze school, die thans 343 leer lingen telt, binnenkort een oplossing zal zijn gevonden. Hierna hield drs. B. Bremer. leider van het Medisch Opvoedkundig Bureau van het Wit-Gele Kruis te Amersfoort een re de, waarin deze het doel van dit bureau uiteenzette. Bij opvoeding en politiek, aldus spr., lijkt het of iedereen daarvan alles weet. Een ieder praat mee over opvoeding, ook on- gehuwden, doch een feit blijft, dat de ou ders opvoeders worden zonder scholing en zonder diploma's. Naast de liefde voor hun kinderen staan de ouders nog ter oe- schikking gezond verstand, gezond reac tie-vermogen, de opvoedmethoden van hun ouders, litteratuur, radio, school, arts en geestelijkheid. De ouders zullen normale kinderen nor maal opvoeden en afleveren aan de maat schappij. Er blijven echter over de moei lijke kinderen, waarvoor de medisch-op- voedkundige bureaux zijn ingesteld. Tot de staf van een dergelijk bureau behoren, een psychiater, een kinderarts, een psy choloog en een sociaal werkster. Uit de moeilijke kinderen die daar komen, worden eerst de licht-achterlijken ge zocht, die naar het b.l.o. moeten. Overge bleven zijn dan de kinderen, die brutaal en koppig zijn, de kleine leugenaars en dieven, de weglopers en brandstichters, kinderen zonder concentratie-vermogen en andere moeilijken. Heel moeizaam moeten dikwijls de gege vens over het kind worden verzameld, alsmede de gegevens over de ouders, het milieu, de wijze van opvoeding en andere gronden, van waaruit verder gewerkt kan worden. Dit bureau is er niet om raad seltjes op te lossen, zodat de ouders vol ledig moeten medewerken om een inzicht te geven in die factoren, die het kind ver keerd leiden. Met sprekende voorbeelden verduidelijk te de spr. de werkwijze van deze instel ling, terwijl hij daarna verschillende vra gen beantwoordde. Nadat aan de ouders gelegenheid was ge geven met de leerkrachten in de diverse klassen te spreken, verstrekte Mej. A. Hommen, psychiatrisch assistente van dit bureau adviezen omtrent de opvoeding. KERSTMIDDAG. De afdeling Baarn-Soest van de Nederl. Vereniging van Huisvrouwen hield Dins dagmiddag in het gebouw Chr. Belanden te Baarn een Kerstmiddag. Deze Kerst viering voor en door de huisvrouwen werd een stijlvolle bijeenkomst, waarin Mc'r" Beek-Calkoen, in haar openingswo'id de zin van Kerstmis op zuivere wii~ veyt°lk- te, als de gedenkdag van aoristus' Ge boorte en als contrastpu"" tussen duister nis en licht, tussen tv-*jfel en belofte. Mevrouw Haasse wldde het volgende pro grammapunt «- met een terugblik naar de 17e eeuw. 110611 de Kerstliederen op straat werde*» gezongen, waarbij men van deur tot, ueur ging. crekleed in de stijl van de 17e eeuw kwam Over enige uren zullen over de gehele wereld de eersten in den landen weer hun Kerstboodschap uitspreken. Naar gelang het vogeltje gebekt is zal het klinken. Allen zullen spreken over „Vrede op Aar de". Allen zullen het naar geaardheid of politieke gezindheid menen, doch even ze ker zullen al die sprekers over hun schou der kijken of de bewapening al opschiet om die vrede te verzekeren. Ik zag van de week een tekening in een bekend weekblad: brandende huizen, voortrollende, schietende tanks, neerstor tende vliegtuigen en links en rechts in het veld gesneuvelde soldaten. Op de voor grond stond een toeschouwer, meneer Jansen, met verschrikte ogen en zijn hand aan zijn mond van ontzetting, zeggende: „Als daar maar geen oorlog van komt". Dat is de vrede van Kerstmis 1950. De toestand, die wij vrede noemen, is in feite een flink vuur naast een open vat benzine. In een onbewaakt en ondeelbaar ogenblik kan het uitslaan tot een laaiende, alles verzengende brand, wanneer niet ie dereen op z'n qui-vive is en middelen bij de hand heeft en houdt om dit te voor komen. Hoe de wereld in deze toestand geraakt is, moet een ieder duidelijk zijn die niet met blindheid is geslagen. De wereld wil wel vrede op aarde, althans het allergrootste gedeelte der mensheid. De bewijzen in de vorm van de demobili satie en ontwapening op grote schaal, on middellijk na de laatste wereldoorlog, zijn er voor een ieder die ze zien wil. In alle landen was er maar één wens onder de mensen: „dat nooit, nóóit weer." Eén land zag echter zijn kans om hier van misbruik-te maken en terwijl de hele wereld herademde na die vreselijke druk van 5 jaren, zonden zij hun militairen niet naar huis en voerden de bewapening ten top, waardoor zij nu een onmenselijke chantage en terreur op de wereld kunnen uitoefenen en een ieder weer in angst en vreze doet leven. Aanstonds ontsteken millioenen mensen over de gehele wereld weer de kaarsjes aan de Kerstbomen. Laten wij hopen en bidden, dat van dit schijnsel een glimpje zal vallen in de harten van die Staatslie den, die nog niet „van goede wille" zijn. Tot heil van de mensheid en van de we reld. H. OEKMAN. ook het Huisvrouwen koortje de zaal in, ^I^deT^e„kaars.ori on lantaarns meevoe rend. Onder leiding «-n van Heasse zongen -tj do ccw.7cr.cxv-- melodieën van Kerstmis. Mevrouw Gaasbeek vertelde hierna een kerstverhaal en droeg enige kerstgedich ten voor, waarna een tableau van de Kerstgroep de omlijsting werd van 't lied „Stille Nacht, Heilige Nacht". Na het tweede optreden van het koor, waarin ook een Engels kerstlied werd vertolkt, droeg Mej. van der Eerden eni ge gedichten voor uit haar eigen werk. Uit deze kleine fijne gedichten sprak wel een vroom kunstenaarshart en met haar laatste gedicht „Vrouw-zijn" had zij de zuivere stylering van De Vrouw gevon den. De voorzitster sprak aan het einde van de middag een dankwoord aan Mevr. Haas- se, Mevr. Beek-Calkoen en Mej. v. d. Eerden. BILJARTEN. Centraal 1 won van Vergulde Wagen met 4-2. De uitslag is als volgt. Verkerk (200) 200 6.89. Steffen (250) 172 5.93. C. Stalenhoef (175) 175 6.73. Bregmans (200) 148 5.69. Waasdorp (175) 133 4.92. Bregmans (220) 220 8.14. Zonneheuvel 1 won van De Poedel 1 met 4-2. Hier was de uitslag: Ran (230) 131 3.63. Veer (250) 250 6.94. Van Straten (150) 150 3.40. v. d. Berg (130) 107 2.43. Hopstaken (150) 150 5.32. v. d. Pol (170) 110 3.92. Uw verkoudheid van neus. keel of borst weg met Burgerlijke stand. GEBOREN. Theodora Regina Hazena Geertruida, d. v. S. Fraai en F. Uiterwijk, Klaarwaterweg 38. Maria, d. v. T. Bakker en G. van Blankers, Vaaidehoogtweg 11. Willem Harry, z. v, A. J. van Dorrestein en M. J. Wonder, Birkstraat 40. Dirk, z. v. J. H. v. Kleef en D de Boer, Klaar waterweg 32. Marje Jacoba, d. v. J. van Manen en C. A. van 't Net, Nieuwstraat 19b. René Gerardus, z. van M. Th. Thijs- sen en G. M. Groenestein, Akkerweg 2. Yvonne Louise Shirley. d. v. A. C. Rijdes en J. Ch. Lammerse, IJsselstein. ONDERTROUWD: M. G. Schouten, 22 jr., onderwijzer, Hoogeveen en W. J. Frede- riks, 23 jr., onderwijzeres, Schoolstraat 59 J. B. v. d. Leek, 32 jr., administra+:f,r' Hartmanlaan 31 en M. C. M. 23 jr., Leeuwerikweg 5. G. v. a 27 jaar, losarbeider, Beetzlaar en Kuyper, 32 jr., Beetzla?/ A. Klaassen, 24 jr., -«tanen, Smnema- plein 2 en H. 23 jr., Andnesse, straat 7 L T Niemantsverdriet, 65 jr., z. b. Laans' *at 7 en Ei Cornelisse, 30 jr., Laanc,'-aat ^0- oEHUWD. L. C. Dijkstra, 36 jr., majoor der genie en G. Ophey, 28 jr., Amsterdam. A, van Vliet, 26 jr., schrijver spoorweg'?" en C. Kooiman, 22 jr., Oude Utrechfeweg 21. D J. van Vlierden, 45 jr., jnetaalbew. en G. K. Scharmer, 47 jr.. K«?rkpad N.Z. 29. C. Rankhorst, 25 jr., fabrieksarbeider en L. v. d. Craats, 21 Postweg 80. OVERLEDEN. Sophia Reijerse, 60 jr., geh. met M Roeten, Braamweg 15. Volkert de Graaff 82 jr., ongeh., Korte Elisabeth L. M. Doon. ^ndamweg 18a

Soester Courant | 1950 | | pagina 1