Oostenrijk en Europa, Voor het goede doel Brandpunten der Internationale Politiek Eventjes terzijde SOEST. IN DE HOEK. Burgerlijke stand VRIJDAG 26 JANUARI 1951. 27e JAARGANG no. 7. SOESTER 0OURANT UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON No. 2566 Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. Een treffende overeenkomst. De twintigste Mei gaat Oostenrijk naar de stembus om een nieuwe President te kie zen. Katholieken en Socialisten, de twee grote partijen, zullen hun candidaat wel naar voren schuiven, doch een figuur, een onomstreden figuur, die het respect van het ganse volk heeft, kan Oostenrijk, an ders dan na de bevrijding, niet opbrengen. Nu is dat niet erg. Presidenten worden ge kozen en niemand zal in een president, die gekozen wordt, iemand van minder gehai- te zien dan een die bij acclamatie die hoge eer te beurt valt. Meestal gebeurt dit laat ste al'een in tijden van buitengewone spanning of van een nationale herleving. Nu kan men van Oostenrijk wel van een tijd van grote nationale spanning spre ken. Van een nationale herleving is echter geen sprake. Dit laatste geldt ook voor geheel West-Europa. Een tijd van buiten gewone spanning? Zeker. Maar een van een super-nationale opleving? Neen. Oostenrijk is, nadat het door de vrede van de eerste wereldoorlog was geampu teerd van de gebieden waarmee het een economische eenheid vormde, steeds sterk geporteerd voor een aansluiting bij Duits land. De pogingen daartoe werden echter getor pedeerd door de geallieerden, die terecht, wel inzagen, dat de Duitsers in hun posi tie aanmerkelijk door zouden versterken. Een latere politiek tegenover het nazi-be wind verhinderde de „anschluss" niet, evenmin als de annexatie van Tsjecho-Slo- wakije. Dat er op het ogenblik weinig kans is op enige aaneensluiting tussen de twee Duits-sprekende landen, is begrij pelijk. Geen agrarisch achterland. Intussen waren de vooruitzichten van Oostenrijk na de eerste wereldoorlog wei nig gunstig, doordat van het industrieële land het agrarische achterland Hongarije was afgesneden. Ook tussen de vrede en de verovering van Hitier had het land weinig levensvatbaar heid. De gescliiedenis van Oostenrijk heeft na de tweede wereldoorlog een herhaling te zien gegeven, een herhaling op continen tale schaal, zoals trouwens de geschiede nis van landen in het algemeen meer en meer getransformeerd wordt in de ge schiedenis van de continenten. Is de positie van West-Europa van nu ook niet te vergelijken met die van Oos tenrijk? Wat er van Europa aan deze zij de van het IJzeren Gordijn is overgeble ven, is voor het allergrootste deel indu- trieland. Het agrarische Oosten is geam puteerd. Weliswaar worden er nog gere geld pogingen gedaan om van de handel tussen de twee helften nog terecht te brengen, wat er nog terecht te brengen is, maar het normale intensieve handelsver. keer ontbreekt. Ook wanneer we de maatstaven aanleg gen, die tegenwoordig voor intensief en voor normaal gelden. Wie zou de economische situatie van West- Europa op het ogenblik een erg levens vatbare willen noemen? En wie denkt niet aan de paralel van de „anschluss" als bij de Russische politiek ten aanzien van het Westen beschouwd? Wat West-Europa voor heeft op het oude Oostenrijk is dit, dat het niet geisoleerd staat en dat het, door onderlinge samen werking tussen de staten, de doelmatig heid van zijn economische leven kan ver hogen. Wel zal moeten verhogen. Jammer genoeg in de eerste plaats uit mi litaire noodzaak, maar ten slotte zou het niet de eerste keer wezen, dat een samen werking, geboren uit militaire noodzaak, leidde tot een duurzaam samengaan tus- De regering wil een voetbalpool toe-» staan, waarvan de opbrengst voor liefdadige en sociale doeleinden wordt besteed. (Krantenbericht.) Een voetbalpool Voor het goede doel, Hoera, we kunnen dokken. Het is tech wel een leuke tijd, We doen aan de liefdadigheid Wanneer we mogen gokken. Vooruit, geef hier Zo'n formulier! Zo hoor je strakjes vragen. Vooruit maar jongens met de geit, Het is voor de liefdadigheid, We gaan een gokje wagen. Wat zijn we gul, Geen flauwe kul, Geefiedereen zijn brokje. We zijn tot offeren bereid, We doen aan de liefdadigheid Alleenvia een gokje.,. Zo, op een draf Er nog op af, Zie nog zo'n ding te krijgen. Het gokken gaat gestadig door, We zijn alleen liefdadig voor. Nou ja.eh.voor „ons eigen". sen soms zeer heterogene delen. De twintigste Mei zal Oostenrijk dus een nieuwe president kiezen, die zijn land re presenteert. Zal Europa op die datum zover, zijn, dat het een man zou kunnen kiezen, die dit werelddeel representeert? Geleidelijk-aan Eerste Nederlan ders op Korea gevallen. EisenKo- wer niet ontevreden? Theorie en practijk. Rusland zond een nota. Langs wegen van geleidelijkheid kan men de wereld brengen waar men wil. Als men plotseling voor een of ander feit zou wor den geplaatst, zou men zich in de mees te gevallen verschrikt afwenden. Er zijn echter heel wat gebeurtenissen waar wij langzaam naar toe groeien, waar we langs die wegen van geleidelijk heid naar toe worden gevoerd. Zo iets heet: de publieke opinie beinvloe- den. Als men ons maanden en maanden lang voor houdt, dat er wel eens oorlog zou kunnen komen tussen Oost en West, dan weet men op het laatst niet beter, dan aanvaardt de mens deze gedachte, wel als een noodlottige, maar dan toch als een feit, waaraan nu eenmaal niet is te ont komen. Sterker, men gevoelt het eigen lijk als een opluchting, dat het lang ver wachte en gevreesde dan eindelijk is ge komen! Wij herinneren ons in de oorlogstijd een bevriende Jodenfamilie. Voor hen gold het uitgaansverbod reeds des avonds om 8 uur. Om hen die avonden niet al te lang te laten duren, bezochten wij ze geregeld. Dan zaten we bij hen, we luisterden naar elke auto, die in de straat stopte: daar zouden ze zijn, de „Grüne", die hen zou den komen halen. Hoe vreemd het moge schijnen: het was voor die mensen een op luchting, toen dan eindelijk voor hun huis de auto stilhield. Aan die spannende on zekerheid ^as ten minste 'n eind gekomen. In deze tijd worden we met elkaar op de komende oorlog „geprepareerd". Er ge beuren dingen, welke we enige jaren ge leden voor onmogelijk hadden gehouden, maar die wij thans als normaal en als on vermijdelijk aanvaarden. Nóg zijn het vrijwilligers, die in Korea voor de Verenigde Naties strijden. Bij de schaarse berichten, die ons van dit front bereiken, was de mededeling, dat er drie Nederlanders sneuvelden en 32 man wer den gewond. Wij hopen van ganser harte, dat deze ge tallen niet groter worden, doch wij vre zen. De regering overweegt binnenkort we derom vrijwilligers op te roepen. Nog steeds vrijwilligers, omdat voor de meeste van hen de overeenkomst voor een jaar gesloten, het komende najaar eindigt. Het zal echter de vraag zijn, of men op de duur met vrijwilligers zal kunnen volstaan. Reeds thans heeft Eisenhower verklaard, dat hij, in tegenstelling met de berichten, niet ontevreden was over de defensie van Nederland, maar.... dat hij de Ameri kaanse ambassadeur een brief had ge schreven om hem uiteen te zetten, wat er naar zijn mening moet worden gedaan om de Nederlandse defensie te verbeteren. Nu moet U vooral niet denken dat „Ike" óntevreden wasAls men het in Ame rika straks beter oordeelt, dat onze Ne derlandse jongens ook niet-vrijwillig naar Korea gaan, dan zijn we daarvoor reeds rijp gemaakt, dan zullen ze gaan, omdat ons wordt voorgehouden, dat ook dit on vermijdelijk is. Onvermijdelijk, omdat het antwoord van China onbevredigend wordt geacht, ook al verzekerde de premier van India, Nehroe, dat de Chinese tegenvoor stellen juist een poging waren om de on derhandelingen voort te zetten. Nehroe deed daarom al zijn best om te verhinde ren, dat China door de Verenigde Naties als agressor zou worden gebrandmerkt. Welke maatregelen zullen nu tegen China worden genomen? Het is in zekere zin ge makkelijk, een land als de aanvaller aan te wijzen; iets moeilijker wordt het, zulke maatregelen te nemen, dat de aanvaller ei toe wordt gebracht, een andere houding aan te nemen. Het is met landen al precies zo als met kleinere groepen: voor sommigen wordt het moeilijk één lijn te trekken en als men kans ziet er beter van te worden door een gemaakte afspraak te ontgaan, dan zal men dat niet laten. In theorie zijn blokkade-maatregelen heel aardig, maar wij hebben zo langzamer hand wel geleerd, dat er in de practijk nog wel iets anders komt kijken De ge schiedenis heeft wel genoegzaam geleerd, dat dergelijke maatregelen in de practijk weinig effect sorteren en dat zulk een blokkade beter niet afgekondigd kan wor den als men er zich niet algemeen aan houdt. Wel wordt een beroep gedaan op alle sta ten om zich van steun aan de aanvaller te onthouden, maar de eenheid in de wereld is niet zo groot, dat de staten, die om verschillende redenen tegenstander van een blokkade zijn, zich daaraan zullen houden. In tegenstelling tot wat de mensen elkaar aandoen staat het werk van de natuur. Daarbij speelt het onverwachte meesten tijds een grote rol. Als de natuur zich doet gelden, staat de mens vrijwel machteloos. Zwitserland en Oostenrijk werden de afge lopen week door 'n ramp getroffen: ten gevolge van de plotselinge dooi ontston den in het Alpengebied lawines, die be kende wintersportplaatsen isoleerden, die spoorweg en autowegen blokkeerden, honderden huizen deden verdwijnen en die de z.g. „witte dood" van enige honder den mensen veroorzaakte. Het is hierbij te hopen, dat de grote wa tertoevoer, welke van de sneeuwval het gevolg is, in Nederland geen schade door watersnood zal geven. De natuur.... Zelfs Eisenhower moet er rekening mee houden. Tengevolge van een verkoudheid en een keelontsteking kon 'n bespreking met generaals te Heidelberg aanvankelijk niet doorgaan. Het is logisch, dat de Sovjet de herbewa pening van het Westen als een bedreiging ziet. De Russische minister van buiten landse zaken, Wysjinski, verklaarde dit ronduit in een nota, die hij tot Engeland en Frankrijk over de bewapening van West-Duitsland richtte. In die nota kwam hij er heftig tegen op, dat voor deze bewapening ook besprekin gen worden gevoerd met de vroegere Hit- ler-generaals Speidel en Heusinger. De tijden veranderen. SLUITINGSTIJDEN WINKELS. In aansluiting aan 'n bericht van politie zijde, dat extra aandacht zal worden ge schonken aan het sluiten der winkels op „NIKS MEE TE MAKEN". Je zou er bij je leven de schrik voor krijgen, dat iemand op de gedachte zou komen een straat naar je te noemen, een standbeeld voor je op te richten of een gevelsteen in het huis te plaatsen, waar je óf geboren bent, óf waarin je tientallen ja ren achter elkaar, al of niet in bekrom pen omstandigheden, hebt geleden en ge streden om je kostje bij elkaar te krijgen. Ik heb in mijn korte leven al zoveel over standbeelden, straatnamen en dergelijken gehoord en gelezen, dat ik nu reeds zou willen verzoeken: laat mij er maar buiten. Herdenk in mijn plaats maar een ander! Herinnert U zich nog het adres van een bekende familie, die de raad van Den Haag beleefdelijk verzocht de naam van een straat, welke naar een van haar voor zaten was genoemd, maar liever te ver anderen, omdat die straatnaam nogal eens in de politierapporten werden vermeld in verband met berovingen, welke er met de regelmatigheid van een uurwerk geschied den. Tja, die straatnamen. Weet U nog, dat in de bezettingstijd alle mogelijke straatna men naarstiglijk werden veranderd en dat na de bevrijding de oude namen weer even naarstiglijk in ere werden hersteld. Natuurlijk: Wat deden ze er aan met hun vuige handen? U weet natuurlijk ook, dat zelfs eerbetoon in steen of marmer voor sommigen niet veilig is. De vrienden van de toneelschrij ver Heyermans kunnen U er een boekje over opendoen. Vandalen schonden zijn aangezicht en het beeld moest, hernieuwd, op een veiliger plaats worden neergezet. Tot nu toe had ik gedacht, dat een ge velsteen het veiligst was om de nagedach tenis van een groot mens te eren en in herinnering te houden. Maar ook hierin heb ik mij vergist. Te Amsterdam was aan een der grachten huizen een gedenksteen aangebracht. De steen was indertijd met de nodige plech tigheid onthuld, er waren foto's van ver schenen en nadien, nu ja, laat ons eer lijk zijn, een mens gaat niet iedere dag alle mogelijke herdenkingsstenen af om te kijken, of ze er nog wel zijn. De eigenaar van het grachtenhuis vond echter, dat de steen zijn huis ontsierde. Die mening was ook de nieuwe bewoner toegedaan en zonder iets te zeggen, lieten zij, zonder foto's en zonder daarbij de pers uit te nodigen, de gedenksteen ver wijderen onder het motto: „Niks mee te maken". Er stak een storm op van verontwaardi ging. De vrienden van de vereerde namen daar geen genoegen mee. Ze sloegen op de grote trom en zelfs in de Amsterdamse ge meenteraad kwam het „vreemde geval" ter sprake. Toen bleek evenwel, dat er weinig aan te doen was. De bewonderaars van de vereerde man konden de steen ca deau krijgen, maar de eigenaar zowel als de bewoner dachten er niet aan het ge denkteken weder te laten aanbrengen. Men zal nu trachten, in de toekomst der gelijke dingen te voorkomen. Dit mag ook wel. Als er zulke pietepeuterige mensen zijn, die zo weinig de gevoelens van anderen kunnen Respecteren, dan. Nu ja, dan is het ook geen wonder, dat de wereld is zoals ze is! de vastgestelde uren, verzoekt de Winke liersvereniging „Soest" ons op het volgen de te wijzen: Van 1 Octo'oer tot 1 April mogen de winkels geopend zijn: 's Maan dags tot en met Vrijdags van 5 uur v.m. tot 6 uur n.m. Zaterdags van 5 uur v.m tot 7 uur n.m. Van 1 April tot 1 October zijn de sluitings tijden: Maandag tot en met Vrijdag 7 uur n.m. en Zaterdag 8 uur n.m. Voor het open zijn van speciale zaken op Zondag, moet een afzonderlijke vergun ning worden aangevraagd, waarbij uren enz. worden vastgesteld. Voor speciale gelegenheden (St. Nicolaas, Kerstmis etc.), wordt steeds een ministe- rieele .beschikking gepubliceerd. Verder zijn voor meerdere branches nog bijzonde re bepalingen van kracht, b.v. inzake de sluiting op een bepaalde middag per week, Dit geschiedt middels een plaatselijke ver ordening. GEMEENTE CONTRA GEDEPUTEERDE STATEN. Gedeputeerde Staten van onze provincie hebben aan het gemeentebestuur doen toekomen het ontwerp van een streek plan ter bescherming van de waterwin- plaatsen ten behoeve van de drinkwater voorziening in de provincie Utrecht. Ter oriëntering van de gemeenteraad wij zen B. en. W. op het feit, dar voor elke waterwinplaats twee beschermingsgebie- den zijn vastgesteld. Binnen het eerste beschermingsgebied, dat vrijwel samen gaat met de terreinen van de drie in de gemeente gelegen wa- terwinplaatsen, wordt nagenoeg iedere ac tiviteit verboden, behoudens het winnen van water en het uitoefenen van het agra risch bedrijf. Dit gebied is omgeven door een tweede gebied, waarvoor iets minder strenge bepalingen gelden. In beginsel mogen in deze twee zones niet worden opgericht, of zo zij reeds aanwezig zijn, niet worden uitgebreid: industrieële bouwwerken, sanatoria, gestichten, kloos ters, koloniehuizen en gebouwen deel uit makend van een woonwijk. Verboden wordt voorts het inrichten van militaire of andere kampen, het storten of opslaan van afvalstoffen, het verrichten van grondwerken, afgravingen enz. Ons gemeentebestuur heeft geen bezwaar tegen een verbod tot inrichting van mili taire kampen. De militaire instanties zul len in dit opzicht hun eigen boontjes wel doppen en van belang is hierbij tevens, dat de militairen juist een streek heide grond in gebruik hebben genomen, gele gen tussen de spoorweg AmersfoortUtr. en de rijksweg AmersfoortUtrecht. Verdere consequenties van het streekrilan zijn, dat op 't terrein van 't Soester Na tuurbad geen grondwerken en afgravin gen mogen worden verricht en mogelijk ook geen nieuwe gebouwen mogen wor den gesticht, tenzij de vrijstellingsbe voegdheid volgens art. 6 van dit streek plan dit mogelijk maakt. Voor Soesterberg zouden de uitvloeisels van dit streekplan wel zeer funest zijn. De uitbreiding van Soesterberg zou moe ten worden stop gezet en dat op het mo ment, dat belangrijke uitbreidingen van het vliegveld en daarmede van Soester berg, voor de deur staan. Onze gemeenteraad zal zich hedenavond over dit plan hebben te beraden, maar wij achten het uitgesloten, dat de raad zich aan dit plan zal binden. S.P.S.V. NOG NIET KAMPIOEN. Dinsdagmiddag ontmoette het voetbal elftal van S.P.S.V. het elftal van de Bus- sumse politie voor de competitie van de Ned. Politie Sportbond. Soest, dat als no. 1 op de ranglijst staat, kreeg te Bussum de enigste mededinger naar de bovenste paats tegen zich en was deze wedstrijd in een Soester overwinning geëindigd, dan was Soest practisch kam pioen geweest. Na een kwartier wist De Hartog, die een voorzet van rechts benutte, met een kal me schuiver in de uiterste linker hoek het eerste doelpunt te maken. De Soeste- naren hadden in deze eerste helft de score zeker hoger kunnen opvoeren, als de Soester halflinie niet een teruggetrokken positie had ingenomen en daarmede de stootkracht van de uiterst bewegelijke voorhoede had verzwakt. Na de rust hebben de Soester politieman nen getracht in hoog tempo de overwin ning veilig te stellen, doch helaas viel er een doelpunt aan de andere zijde, toen de linksbuiten van Bussum in buitenspelposi tie de stand gelijk maakte. 11. Dit teleurstellende doelpunt deed het tem po en de aanvaskracht van S.P.S.V. ech ter niet verzwakken. De doelman van Bussum, bijgestaan door zijn backs, heb ben tenslotte deze uitslag bepaald, door hun talentvol verdedigen. Tot de laatste minuut bleef, dank zij de aanvalslust van Soest, de spanning er in, doch het mocht S.P.S.V. niet gelukken de stand te ver anderen. INTERKERKELIJKE KERKDIENST. Zondagavond, 8 uur, wordt in de Geref. Kerk aan de Julianalaan een dienst ge houden met en voor buitenkerkelijken. Als spreker treedt op Ds. W. A. Wierin- ga van Baarn. Het Evangelisatie-koor „De Roepstem" verleent medewerking. Abonn. per kwart, 1.75 - per post 1.95 POSTGIRO No. 126156 Door 'n toeval kwam ik kort geleden in aanraking met iemand, die nogal iets te maken heeft met militaire oefenterreinen en met de instandhouding daarvan, maar vooral met de vordering van dergelijke terreinen. Ik heb staan kijken, van wat deze man mij uit zijn practijk vertelde. De tegenstand, die hier en daar in den lande moest worden overwonnen, is zó groot, dat het mij door zijn stupiditeit haast als ongelooflijk voorkomt. Nu zullen er mensen zijn, die, na dit stuk je te hebben gelezen, zullen zeggen: Daar hebben we Oekman weer. Er valt weer wat te vernielen en er zijn bomen om te zagen, dus Oekman trekt weer par tij voor de vandalen". Goed, in zekere zin is dat zo. Inderdaad kies ik in dit geval de zijde van hen, die in sommige gemeenten van ons land „ver nielers" worden genoemd, doch ik doe dat op deugdelijke gronden. Laat ik voorop stellen, dat Soest niet in het geding is. Maar wat niet is kan komen, vooral in deze tijden van militaire zus en militaire zo. De oorlog is nog niet zó lang geleden, dat wij vergeten kunnen zijn, wat we er wel allemaal voor over hadden en hadden willen wegschenken, om weer vrij te zijn. Wanneer er al schattingen werden ge maakt van wat we graag hadden willen missen om weer baas te zijn in eigen huis, dan hadden wij er zeker hier en daar in het land stukken grond voor willen ge ven. Maar zie, zodra genieten wij van de vrij heid, welke wij door het grote militaire geweld van onze vrienden hebben her kregen, of er zijn mensen, die, via petitio- nementen en moties in gemeenteraden en kamer, de militairen willen verhinderen te oefenen op een wijze welke nu eenmaal vereist is, namelijk te velde en op plek jes, die wij toevallig onder natuurschoon rekenen. Wanneer het aan de mensen zou liggen, zouden onze militairen moeten volstaan met exerceren en een schietoefening, liefst ergens op een onbewoond eiland. Ook ik vind het zonde, dat hier en daar natuurschoon verloren dreigt te gaan, maar daar we niet in Eutopia leven en een ieder dagelijks kan gewaar worden hoe alles, dat ons dierbaar is, kan staan of val len met een meer of minder parate mili taire macht, vind ik het geklets en gedaas over stukken natuurschoon, die toch in geen verhouding staan tot onze vrijheid, angstwekkend in haar kortzichtigheid. H. OEKMAN. VERHOGING GASTARIEVEN. Het blijkt thans, dat de gastarieven, zo als die zijn vastgesteld in de gemeente raadsvergadering van 22 November, te laag zijn. De inkoopsprijs van het gas is hoger dan aanvankelijk werd gecalculeerd door de gemeente Baarn. terwijl de kolen- prijs met 1 Januari 1951 weer omhoog gegaan is. De gasprijs zal dientengevolge met IV2 cent per M3. moeten worden ver hoogd. GEBOREN. Wilhelmina Gerarda Maria, d. v. W. Steenbakkers en A. G. M. van Dorrestein, Plasweg 37. Johannes Gerar- dus Maria, z. v. W. B. de Koning en G. M. Willemse, Birkstraat 80. Albertus Adria- nus, z. v. A. A. de Kruijf en B. C. Groe- nestein, Molenstraat 157a. Cornelis Johan nes Willem, z. v. J. W. Leertouwer en H. Jongsten, Laanstraat 14. Catharina Mar- garetha Maria, d. v. J. G. van Esveld en G. M. C. Wolken, Oude Grachtje 7. Antho- nius Wilhelmus, z. v. A. W. van Logten- stein en J. R. Hilhorst, P. v. d. Bremer- weg IA. Suzanna Barbara, d. v. H. G. Wil- lemars en M. A. de Bakker, Oude Utrecht se weg 7. ONDERTROUWD. J. A. Couturier, 32 jr., kantoorbediende. Klundert en A. S. N. Timmer, 28 jr„ Van Straelenlaan 38. G. van 't Klooster, 27 jr., betonwerker, Duin weg 23 en J. C. Huurdeman, 24 jr., Schou tenkampweg 2. P. W. Schiereck, 35 jr., landarbeider, Maartensdijk en G. P. van Rooijen, 32 jr., Amersfoortsestraat 6. P. J. Bosboom, 25 jr., boekhouder, Koninginne- laan 89 en G. P. N. de Beer, 25 jr., Wilhel- minalaan 17. Ch. A. M. Jasper, 29 jr., mon teur, Amsterdam en C. Steenmeijer, 24 jr„ Gen. Winkelmanstraat 123. GEHUWD. L. J. Niemantsverdriet, 65 jr., z. b. en E. Cornelisse, 30 ir., Laanstraat 7. J. H. den Otter, 25 jr., res. 2e luit. en H. H. E. Akkerman, 20 jr., Vinkenweg 32. OVERLEDEN. Cornelia C. Blom, 86 jr., wed. van D. Brandenburg, Nieuwerhoek- plein 10. Albert Grijze, 85 jr., wednr. van C. Kuijpers, Dorresteinweg 13. Johannes J. Ultzen, 76 jr., geh. met L. Philipse, Kerkstraat 10c. Maria W. Quartel, 77 jr., geh. m. A. Breevaart, Verl. Talmalaan 13a. Adriana M van Loon, 71 jr., geh. met A. Graaumans, Dorresteinweg 18. Dirk J. Spruijt, 88 jr., wednr. van C. de Bruyn, Kericpad N.Z. 9.

Soester Courant | 1951 | | pagina 1