1 Eventjes terzijde I Eén vierkante meter voor elke Nederlander. SOEST. SOESTERBERG. Voetbal. dierenbescherming. EEN FLES-GEVAL. De fles neemt in onze Nederlandse taal een voorname, ofschoon niet prettige plaats in. Zo spreken wij van „op de fles gaan" en over „flessentrekkerij", dit ter inleiding. Nu eerst een ander praatje. Het zal in alle gezinnen wel hetzelfde zijn. Van tijd tot tijd houdt de huisvrouw een minder opgewekt betoog. Zij zingt 'n klaagzang over de steeds stijgende prij zen, om daarna, al naar haar aard, plech tig of woedend te verzekeren, dat 't geen doen meer is en dat het tot de onmoge lijkheden behoort met het huishoudgeld rond te komen. De ook weer naar hun aard rustig of ,,'n beetje boel" ongeduldig luisteren de echtgenoot haalt de schouders op of verzekert, dat hij er ook niets aan kan doen, dat zijn salaris vast ligt en niet wordt verhoogd en dat dientengevolge ook het huishoudgeld niet hoger kan worden. Er zijn ook huisvrouwen onder die ge lukkige wezens mag ik de mijne reke nen die hun echtgenoten niet meer las tig vallen met mededelingen als: de zeep is weer duurder geworden, de koffie is niet meer te betalen, de goedkope marga rine ging er uit, wol wordt krankzinnig duur, een paar kousen voor de jongens kosten bijna acht gulden, de fijne wasprij- zen gingen om hoog, de krant.ja, wat stijgt er al niet? Nu zijn er fabrikanten, die royaal hun prijsverhoging aankondigen. Zij geven zelfs de oorzaak voor die verhoging aan: duurdere grondstoffen, vijf procent loons verhoging, die er toch ook weer uit moe ten. Ze drukken de verkoopprijzen als het kan. op hun artikel af en je weet weer waar je aan toe ben. Dezer dagen toonde mijn vrouw mij ech ter een geval van prijsverhoging, waar over ik mij hogelijk heb verwonderd. En omdat die verhoging blijkbaar nog offi cieel is goedgekeurd, wil ik nu daar eens de aandacht op vestigen. Die prijsverho ging stond, heel toepasselijk, als U be grijpt wat ik bedoel, op een fles. Hier heeft U de tekst: Ingevolge „Prijsbeschikking sta tiegeld" wordt deze fles bere kend a 20 cent en teruggenomen a 18 cent. „Nu vraag ik je toch", zei m'n vrouw. „Laten ze dan liever zeggen, dat het spul, dat uit de fles komt, twee centen duurder is geworden. Nu ergert een gewoon mens zich telkens weer, als hij een fles inlevert en krijgt hij het gevoel voor twee cen ten te zijn „geflest". Ik ben maar een doodgewone huisvader. Daardoor kan ik misschien niet begrijpen, dat zo'n fles slijt en in waarde achteruit gaat. Daardoor heb ik misschien ook een verkeerde opvatting van statiegeld.... en daarom heb ik mijn vrouw alleen maar gewezen op enkele verbuigingen van het woord fles. Een Haags dansleraar heeft een systeem bedacht, waarbij alle danspassen binnen één vierkante meter kunnen worden uitgevoerd De wereld danst op een vulkaan, met zilte traan zien wij het aan, dus hoe verheugend stemt het thans, dat 'n knappe leraar in de dans, (in zijn beroep wel heel wat mans), die zelfde wereld, neen! geen spot! wellicht be hoedt voor 'n droevig lot, door een vulkaan- vrij dansgenot. De danszaal toonde 't ons reeds lang: de we reld is vol woest gedrang, men tracht door botsen, duwen, springen, een ander van zijn plaats te dringen, en niet slechts op een dans partij, maar in de hele maatschappij- De dansvloer geeft volmaakt vertolking, van 't feit der groeiende bevolking, en als de oude Malthus even terugkwam, om een wals te zweven, hij zou, op overvolle vloeren, schier acrobatisch in zijn toeren, met élke pas haast als een waagstuk, weer wijzen op 't bevol kingsvraagstuk Hoera, een leraar weet het beter, hij geeft ons één vierkante meter, geen stukje méér, geen stukje minder, en niemand heeft van 'n ander hinder. Er straalt een nieuwe wereld glorie, als dit systeem ééns kraait Victorie, als ieder zich hierin kan voegen, en met één meter neemt genoegen. Geen bruut geweld krijgt meer een kans, dictators denken aan die dans, en voegen zich naar dit systeem. Wég oorlog- en atoomprobleem! Elk mens zijn plaatsje in de zon (in smoking of in nacht japon, op het kantoor of de fabriek, geëerd publiek, dit wordt uniek!) Verovering eens Alexanders, het vrije grond gebied eens anders? dat wordt nu vèr verle den tijd, de gulzigheid, die zijn we kwijt. Ja, èlk dictator slaat een flater, en hij bemerkt het vroeg of laterna korte roes volgt gauw de kater, de dansleraar, als beterweter, beveelt: „Bescheidener! Discreter! Terug op je vierkante meter!" En ja(nu word ik paedagogisch)die meter is volkomen logisch. Ons leven, van de wieg tot 't graf, speelt zich maar op één metei af, wanneer het gaat om grote dingen. Laat uw herinnerigen zingenen hoort de zoete melodieja, 't nieuw systeem oogst sym pathie. U werd geboren, naar behoren, en tot dit leven uitverkoren, op slechts één meter in 't quadraat, (de dokter zegt hier: „Inder daad!"), en al die jaren in de banken, de schooltijd, waar we véél aan dankenhet speelde zich, al staat u pèf, op één vierkante meter af. 't Geluk (ik zal het u bewijzen), ging op één meter hier verrijzen. U zat in 't woud, met schattebout. De wind woei koud, maar welbeschouwd, u beiden op die bank van hout, had het niet koud, haar hoofdje, van het zuiverst goud, was zo verwarmend, zo vertrouwddit minnespel, al eeuwenoud, is, wat de mensheid lévend houdt. En zelfs de stoerste ijzervreter, doet dat op één vierkante meter. En allen, allen hier op aarde, van ruwste mens tot fijnst besnaarde, wij hebben ééns ons stipt te voegen, naar iets, waar wei nigen om vróégen, naar ééns, na aardse strijd en zwoegen, dan nemen we alweer genoegen met slechts één meter. Strikt beperkt. De krant schrijft dan (een troost, die sterkt): „Hij heeft naar beste kracht gewerkt. En dan: „Voorts werden opgemerkt O dansleraar, ik schat u hoog Gij zijt een zeer groot psycholoog, 't zij danse macabre of valse triste, of vreugdedans-wat u maar kiest, van grand seigneur tot kleine heer.™één meter slechts. Geen duimbreed méér! S.E.C. HAD PECH. S.E.C. heeft de zware uitwedstrijd tegen Quick te Amersfoort niet gewonnen en moest de punten delen, zij het, dat even voor het einde deze uitslag bewerkstel ligd werd door de scheidsrechter. S.E.C. won de toss en verkoos tegen wind in te spelen. Na enig verkennen trok S.E.C. ten aanval en na een goede combinatie van Schmit en Maassen loste de laatste een vliegend schot, hetwelk de Quick-keeper bijna had verrast. Even later moest Hornsveld snel reageren om een zeker schijnend doel punt te voorkomen. S.E.C. bleef in de aanval en de Quick-achterhoede werd tel kenmale uiteengepeeld door het geraffi neerde werk van Loman en Maassen. Op de S.E.C.-helft opereerde een kleine 16-jarige rechtsbuiten van Quick. Belt spaarde hem herhaaldelijk en wilde hem niet attaqueeren, doch het gevolg was, dat de Quick-aanvallen steeds meer en meer over rechts geleid werden, zonder dat Quick hieruit echter doelpunten ver kreeg. Enige S.E.C.-aanvallen resulteer den in corners en bij een dezer kopte Lo man, hoog opspringend, de bal juist over de lat. Na de rust bleef het spelbeeld hetzelfde. Snelle aanvallen van beide kanten met S.E.C. iets in de meerderheid. Na 20 mi nuten kwam Maassen als overwinnaar uit een duel met A. de Jong en met 'n prach tige harde schuiver in de hoek werd ook de.doelman verslagen. 01. Dit doelpunt gaf de nodige inspiratie aan de S.E.C.-mannen. Enige minuten na de ze goal werd de bal opgebracht door Wes- terveld en Loman benutte de pass hier uit. Na De Jong van zich te hebben afge schud, bracht Loman met een hard schot de stand op 02. Het volgende doelpunt kwam van de rechter Quick-vleugel, waar het robuste lichaam van Belt geen partij vond in het kleine mannetje, dat zijn tegenstander was. Belt werd ten slotte verrast en de rechtsbuiten ging er als een haas vandoor. De stand werd hierdoor 12. Met deze stand werd de krachtsverhou ding zeer goed uitgedrukt en vriend en vijand had zich met deze uitslag kunnen verzoenen. S.E.C. was er echter nog niet, want vijf minuten voor het einde kwam er een onprettige verrassing voor onze Soestenaren. Westerveld kwam bij een Quick-aanval ten val en de bal kwam daarbij tegen zijn schouder of gezicht. De scheidsrechter constateerde echter hands en wees naar de beruchte stip. De penalty werd goed genomen, doch Horns veld gooide zich in de uiterste linker hoek en. hield deze penalty. Groot was de vreugde bij de S.E.C.-aan- hang, doch deze werd onmiddellijk ge temperd, toen scheidsrechter Jenken, die lang niet feilloos had geleid, de penalty liet overnemen. Deze werd in een doel punt omgezet en het was 22. De resterende vijf minuten waren voor S.E.C., die in een doorlopende belegering van het Quick-doel nog trachtte een over winning te forceren, hetgeen echter niet gelukte. S.E.C., dat de weg naar de overwinning weer had gevonden in de laatste weken en ook in deze wedstrijd het beste van het spel had, heeft toch waarlijk niet veel geluk. Rest ons nog te vermelden, dat door S.E.C. protest werd aangetekend tegen het overnemen van de strafschop en het daaruit ontstane doelpunt. De overige uitslagen zijn: S.E.C. 2Vriendenschaar 2 03 Donar 3S.E.C. 3 21 S.E.C.-combinatieB.D.C.-combin. 12 S.E.C. AIJsselmeervogels A 11 H.V.C. a—S.E.C. a 5—1 B.D.C. VERLOOR WEER. Onze Soester vierde klasser B.D.C. moest ook Zondag weer een nederlaag incasse ren, thans tegen de Stichtse Boys. Het werd een betrekkelijk eenzijdige wedstrijd met een aanvallend B.D.C. en een verdedigend St. Boys-elftal, Hetwelk geen grootse indruk maakte, De doelpun ten kwamen aan de verkeerde kant, uit gelokt door de B.D.C.-belegering en het slechte doelverdedigen van keeper Eps- kamp, die zijn goede vorm van weleer niet schijnt terug te kunnen vinden. De eerste aanvallen waren voor de Boys en na 5 minuten kreeg hun midvoor een goede schietkans. Epskamp gleed in de modder weg en werkte de bal slecht weg, waardoor het scoren van dichtbij niet moeilijk werd. B.D.C. bleek in het minst niet ontmoedigd en wist het spel te verplaatsen naar de Boys-helft. Het werd een offensief van B.D.C., inge leid door Van Megen, die een hard schot in het zijnet zag belanden. Daarna werd het met verre schoten geprobeerd, maar de Boys-keeper wist deze onschadelijk te maken en daarbij een zeker doelpunt te voorkomen. Het B.D.C.-offensief werd een belegering van de Boys-veste, waar men met 5 en 6 verdedigers de aanvallen in de kiem wist te smoren. Het doelpunt, hetwelk B.D.C. verdiende te krijgen, kwam niet, integendeel er kwam er één aan de andere kant. Ook dit doelpunt kregen de Boys op gelukkige wijze. Rechtsback v. d. Berg schoot 'n uit-bal niet vergenoeg uit en de linksbinnen van de gasten kreeg van kor te afstand een goede schietkans. Zijn niet al te hard schot verraste Epskamp en de stand was 02. Na de rust begon B.D.C. met een hevig of fensief en het doel van de Boys werd weer belegerd. De Soestenaren speelden schijnbaar met de gedachte „alles of niets" en drongen tot dikwijls ver over de middenlijn op. De risico's die men met de ze tacktiek beloopt, waren na de eerste tien minuten voelbaar. De gasten braken door met 2 of 3 man en Epskamp kreeg 'n onmogelijke taak om scoren te beletten. De midvoor der Boys maakte na een der gelijke snelle uitval er 03 van. Wat de B.D.C.-ers ook probeerden het lukte niet en het laatste half uur werd de strijd uitgespeeld op de helft der Boys, zonder dat er gescoord werd. Vijf minuten voor het einde geraakte v. d. Berg geblesseerd en speelde B.D.C. met 10 man verder. De laatste uitval van de 2-mans-voorhoede van de Boys werd nog eens met een doelpunt bekroond, waar mede de stand op 04 was gebracht. FILM OVER JAVA GAAT NIET DOOR. De tegen hedenavond aangekondigde le zing met film over Java, door Lt. Kol. G. P. van Walraven, kan geen doorgang hebben wegens het oproepen van de spre ker door de Regering, in verband met de repatriëring van Ambonnezen. LEZING OVER LIMBURG. Wanneer men Limburg wil ontdekken, moet men niet naar de grote steden gaan, noch naar de vermaaks-centra, zei Vrij dagavond Dr. J. J. Smith, de bioloog, die in Soest meermalen heeft gesproken, toen hij eén lezing hield voor de afdeling Soest van 't Nut van 't Algemeen. Spr. was in het begin van de oorlog in Limburg verzeild geraakt en is daar ieder jaar teruggekomen. Het leven in een klein Limburgs dorpje is er simpel, enigszins primitief en traag. Des morgens hoort men de pomp in de keuken piepen, men hoort de kerkklok luiden, men ziet de mensen de kerk in- schuivelen en weer terug komen, gaan ontbijten en daarna komt de bus, die de mannen brengt naar de donkere schach ten van de mijn. De radio, die de gehele dag muziek moet geven, is naast de krant de weinige cultuurvorm, welke men aantreft. Boe ken lezen is taboe b.v. Men woont in de keuken, waar het fornuis een der pronk stukken is van het gehele huisraad en in deze keuken is het handdoekenrekje ver sierd met een geborduurde doek, waarop een of andere geijkte spreuk is aange bracht. Tegenover deze primitieviteit en die ze kere traagheid staat de buitengewone hartelijkheid, die wel kenmerkend is. Men is als vreemdeling in korte tijd inge burgerd en volkomen gast geworden. Men wordt overal geinviteerd en het feit dat men niet katholiek is, wordt niet ge teld. Wanneer men aan het eind is van zijn verblijf, dan wordt ook verwacht, dat men afscheid neemt van al zijn gastheren. Typische klederdracht kent men niet, ter wijl de taal moeilijk is. In deze dialecten vindt men woorden van Franse, Duitse en Vlaamse oorsprong, terwijl vele woorden niet onder te brengen zijn. Iedere dorpsgemeenschap heeft z'n schut terij, aan welk corps veel besteed wordt. De prachtig geüniformeerde mannen ge ven een prima indruk en het vogelschie ten is in die streken nog steeds een jaar lijks festijn. De Volksverhalen over weerwolven, be hekste vrouwen e.d. worden nog steeds verteld door de ouderen, die hun verha len zelf geloven en welke verhalen bij overlevering weer verder verteld zullen worden door hun nageslacht. Behalve deze gezellige, hartelijke men sen, die niet erg precies zijn, doch waar bij alles toch terecht komt, heeft Lim burg een interessante bodem en daar mede houden flora en fauna verband. Limburg heeft plaatsen waar het Car boon, de laag van 300 millioen jaren gele den, de oppervlakte raakt en dieper in deze laag bevinden zich de steenkool aders. Men vindt er ook gedeelten waar de krijtlaag de oppervlakte vormt. De grond, waaraan Limburg zijn vrucht baarheid dankt, is de löss, een kleisoort, welks oorsprong niet vastgesteld is kun nen worden. Zij wordt afgewisseld door zandgrond, door kalk-arme en kalk-rijke grond. Men vindt er vruchtbare akkers naast bos of heide of kale vlakten. Hier door treft men aan kalkminnende planten en even verder kalkmijdende planten en die wonderlijke afwisseling van bodem en planten maakt Limburg tot een gezien toeristenoord. Spr. liet vervolgens lichtbeelden zien van bloemen, planten en dieren, die alleen in Limburg voorkomen. Het zinkviooltje, de halfparasiet, de mistletoe, orchideeën, metershoge varens, primula's e. d. vindt men alleen in Limburg naast het zwarte roodstaartje, de gele kwikstaart, de vroed- meesterpad, vuursalamanders muurha gedissen enz. Ook de visstand vertoont dieren, die men elders in Nederland niet vindt o.a. de beekforel en de regenboogforel. Ook ko men bijzondere slaksoorten en muizen rassen voor. Voor deze interessante kris-kras-reis door Limburg bracht de heer Andriesen de dank over van de aanwezigen. GESLAAGD. Voor het in onze gemeente, in café „Cen traal", gehouden examen Stenografie en Machineschrijven, afgenomen door de Centrale Bond van Leraren en Lerares sen in Stenografie en Machineschrijven, slaagden de volgende candidaten, allen cursisten van het Handelsinstituut Prac ticum. Voor machineschrijven de dames: E. Bo deman, K. E. B. van Rootselaar, M. B. van Asch, A. L. de Wolf, E. M. de Moraaz Imans-Spruyt, C. J. Verzaal en M. Icken- roth. Voor Stenografie Nederlands 130 letter grepen (Systeem Groote), de dames A. Busch, B. van Apeldoorn, M. A. Sukkel, K. A. K. Tazelaar, W. Lowie (Baarn), N. G. Koopmans en E. Bodeman. Verder slaagde voor het te Rotterdam ge houden examen Stenografie Engels 100 lettergrepen (Systeem Groote), Mej. J. Hartog en J. Baars. Voor het practijk associatie-examen boek houden slaagde verder nog onze plaatsge noot W. van Kleef, eveneens opgeleid door het Handelsinstituut Practicum. WIELRIJDSTER IN BOTSING MET EEN AUTO. Zaterdag reed een personenauto vanaf de Middelwijkstraat, via de Korte Middel wijkstraat, in de richting Lange Brink- weg. Toen de bestuurder het Kerkpad wilde kruisen, vloog een wielrijdster te gen zijn auto op. De wielrijdster, die de auto schijnbaar te laat had opgemerkt, kwam te vallen en Werd gewond. Een der plaatselijke artsen verleende geneeskun dige hulp, terwijl het rijwiel en de auto werden beschadigd. TAFELTENNIS. In afdeling 3E behaalde Soestdijk 1 een 55 gelijk spel tegen Demka 2, Ondanks de spiegelgladde vloer en het slechte licht is deze uitslag behoorlijk te noemen. Het verloop van de strijd was spannend en via een 43 achterstand werd nog een gelijk spel uit het vuur gesleept. B. Borgts won twee partijen, B. Dahlberg eveneens 2 en J. Dahlberg 1 partij. Soestdijk 2 bleef ongeslagen aan de kop van afdeling 4B, daar ook PATS 6 werd verslagen. De uitslag werd 73. Th. Da selaar won drie partijen en J. Hooft en W. Tabak ieder twee. Soestdijk 5 verloor met 91 van de lei gen G.M.U. 2, n.1. met 64. J. M. Ver woerd en B. Rademaker wonnen ieder 2 partijen. Soestdijk 4 verloor met 7-3 van E.M.M.A. 2. Doordat twee spelers verstek lieten gaan, werd reeds met een 30 achter stand begonnen. P. v. d. Wansum won 2 partijen. Soestdijk 5 verloor met 91 van de lei der dezer afdeling. Hoevelaken 1. PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP BILJARTEN. De wedstrijden om de hoogste titel in de persoonlijke kampioenschappen biljart werden voortgezet en hadden de volgen de resultaten. 3e Klasse: C. Meyer wint van A. v. Lent, J. Plateel Jr. van G. v. d. Klok, A. y. Lent van G. v. d. Klok, A. Ruijzendaal van K. de Graaf, N. v. d. Heijden van J. y d. Broek. H. Rebel van J. Bey. J. van de Broek van C. Butzelaar. C. Mörsing van N. Heserman, P. Kooy van J. Holdorp, P. Kooy van P. Daatzelaar. J. de Bakker van C. Mörsing, P. Daatzelaar van J. de Bak ker, N. Heserman van C. Machielse, G. v. Barlingen van W. de Waal, H. Heideveld van A. Rommers, H. Brandsen van S. Speulstra. 4e klasse: H. Deys wint van F. K. Visser, J. v. d. Brink van A. Taalman. A. Spijker van H. Brons, P. Knoppers van C. Mooy. P. Lambrechts van G. de Mots, A. Maquito van H de Graaf, W. v. d. Brom vaai H, Florijn, G. de Mots van J. Nagtegaal, P. Coorens van R. Dyen. R. Vaart van J. Gieskes. P. Veerman van P. van Asselt, R. van Beek van D. Kater. W. van Woen- sel van W. van Reijn. C. Wijnands van H. Vink. R. van Beek van J. Meyer. P. v. d. Brandhof van F. Beem. J. Brinkhuizen van H. Schlötker. H. Lambrechts re mise met J. Craanen Jr. 5e Klasse: J. van Straten Jr. wint van B. v. d. Meer, G. Koudijs remise met W. Vink. J. Lenarduzie wint van G. Baas. JAARFEEST „TEMPO". De Ren- en Tourvereniging „Tempo" al hier heeft Zaterdagavond, onder grote be langstelling haar jaarfeest gevierd in de zaal van „Eemland". De voorzitter, de heer J. v. d. Broek, sprak in zijn welkomstwoord de hoop uit, dat dit jaarfeest nog door velen gevolgd mocht worden. Hij memoreerde de op richting van „Tempo" door een 30-tal mensen, die de wielrensport al een warm hart toedroegen in de tijd, dat de wieler baan „Hard gaat ie" op de Koninginne- laan werd gesticht. Thans bestaat de ver eniging uit 165 leden en donateurs, zodat de groei in één jaar gunstig was. Spr. dankte tenslotte de organisatoren van de vele puzzle-ritten, welke ook het komende seizoen regelmatig georgani seerd zullen worden. De leden, die in ver schillenden delen van Nederland de Soes ter kleuren hoog hielden op de diverse wielerwedstrijden, werden in de dank van de spreker niet vergeten, alsmede de schenkers van de vele prijzen voor de verloting. Hierna volgde een reportage van een denkbeeldige „klassieke course" Brussel- Parijs, waarin twee Tempo-leden de prij zen wegsleepten. Deze denkbeeldige win naars kwamen, met hun verzorger, ge kleed in rennerscostuum op de fiets de zaal in en dit was de aanloop naar het volgende nummer, waarin 3 leden de ho me-trainer demonstreerden. Op deze ap paratuur rijden de leden des winters in 'n zaal en zorgen daardoor, dat hun spieren in ontwikkeling niet achter blijven. De heer S. Jellema bracht in dit nummer de gelukwensen van leden en donateurs over aan het bestuur, onder aanbieding van een grote verenigingsvlag en een voorzittershamer. De toneelgroep „Het Soester toneel" voer de hierna op „Geld wat stom is, maakt recht wat krom is". Deze goed en vlot gespeelde comedie ver tolkte de geschiedenis van Toon, (J. v. d. Broek) de inwonende knecht van de we duwe Hartebol (Mevr. Rouwendaal-Ho- vius). Dat de avances van Toon voor zijn bazin lukten toen hij een lot uit de loterij trok, was begrijpelijk, gezien ook de titel van dit toneelstuk. Dat Roosje, de dochter van de weduwe (Mej. R. Leljssen) en Juffrouw Boontjes (Mej. M. Jaarsveld) hierbij een rol speelden is begrijpelijk Het werd een vermakelijke historie, waarin ook nog diverse andere figuren een rol speelden. Een gezellige comedie op een gezellig feest en de spelers kregen volop eer en dank voor hun werk. PAST OP UW KINDEREN. Wederom houdt zich in onze gemeente een persoon op, die kinderen tracht te lokken met chocolade e.d. Laten de ouders toch vooral hun kinde ren inprenten met niemand mee te gaan. JAARVERGADERING L.T.C. „SOEST". In het Oranje-Hotel kwam gisteravond de Lawn Tennis Club „Soest" in jaarver gadering bijeen onder voorzitterschap van de heer E. P. Goedkoop. De jaarver slagen van penningmeester en secretares se, waarin de bloei en de activiteiten van de vereniging tot uiting kwamen, werden goedgekeurd. De belangrijke stijging van de prijs der tennisballen was oorzaak, dat het bestuur voorstelde de contributie te verhogen, welke verhoging door de vergadering werd aangenomen. Besloten werd een maand-lidmaatschap in te stellen, terwijl personen, die 10 k.m. buiten Soest wonen, lid kunnen worden tegen verminderde contributie. De begroting 1951 werd eveneens aange nomen. Ook dit jaar zullen weer 2 teams deelne men aan de competitie en de team-com missie, bestaande uit Mej. L. v. d. Berg en de heren F. Mud en G. v. d. Poll kregen opdracht deze teams samen te stellen. Als secretaresse werd bij acclamatie her benoemd Mej. J. Poot. Het geheel herziene huishoudelijk regle ment werd artikelsgewijze behandeld en daarna vastgesteld. SCHILDERSSTUDIECLUB. Donderdag 22 Februari a.s. houdt de Schildersstudieclub haar maandelijkse studie-avond in hotel „De Schouw". De spreker van die avond is de heer G. de Oude uit Amersfoort, die een verhande ling zal geven over het „Ontwerpen". Gisteravond hield de Ver. tot Bescher ming van Dieren haar jaarvergadering in „De Gouden Ploeg". Daar op deze vergadering nogal belang rijke discussies zijn gevoerd, die een uit voerig verslag vragen, voor het afdruk ken waarvan ons heden de tijd ontbreekt, zullen wij over deze vergadering in ons volgend nummer een meer uitvoerig ver slag opnemen. AANGIFTEN VAN DIEFSTAL. •Er werd aangifte gedaan van de ont vreemding van een herenrijwiel, dat on beheerd op een eenzame plaats stond. Toen de eigenaar terugkwam, was zijn fiets verdwenen. Bij een bewoner van de Gen. Spoorstraat werd uit een kast een herenpantalon ont vreemd.

Soester Courant | 1951 | | pagina 2