Eventjes terzijde Weth. Van Zadelhoff be spreekt 't uitbreidingsplan, SOESIERBERG. Voeibal. Toen de gemeenschap Zoest in 1028 het stadsrecht verwierf, zal geen enkele Zoes- tenaar hebben kunnen voorzien, dat deze gemeenschap van enkele boerderijen en andere behuizingen ooit zou uitgroeien tot een plaats van meer van 23 duizend inwoners op dit ogenblik en dat met deze groei vele problemen hun intrede zouden doen. De „stad" Zoest werd de gemeen te Soest in die jaren en al jaren wordt er gewerkt om de groei, welke in de toe komst verwacht wordt, ordelijk op te van gen en de structuur van de gemeente én haar bevolkingsopbouw in bepaalde lij nen te stuwen. Wethouder W. G. van Zadelhoff heeft Maandagavond, in het St. Josephgebouw, voor een talrijk gehoor, bestaande uit le den van de K.V.P. en anderen, over de uitbreiding van Soest gesproken en spe ciaal over het plan, om deze uitbreiding in een Uitbreidingsplan op te vangen. Toen in 1923 de gemeente Soest circa tien duizend inwoners telde, werd een uitbreidingsplan opgezet, zoals de wet dit voorschrijft en Wethouder Van Zadel hoff heeft in een interessante causerie verteld, hoe dit plan werd afgekeurd door de gemeenteraad dier dagen en hoe de vijf volgende plannen, welke tot 1938 werden ingediend, dezelfde weg opgin gen, al was het voorlaatste plan wel door de gemeenteraad aangenomen, doch door de Kroon met zoveel restricties goedge keurd, dat er niet veel van over bleef. In de oorlog heeft de gemeente 'n stede- bouwkundige, Ir. Van Embden, in de arm genomen en deze heeft allereerst gezocht naar de grote oplossing van een Soester probleem, n.1. om de buurtschappen Soest- dijk en Soest door bebouwing met elkaar te binden tot één gemeenschap. Een „Plan in Hoofdzaak" werd toen opgezet en aan dr. C. Vlak werd een sociaal-economisch rapport gevraagd, opdat een gezond en aanvaardbaar geheel verkregen kon wor den. In dit rapport werd o.m. geconcludeerd, dat sinds 1910 de Soester bevolking is veranderd en de landelijke bevolking met haar hoog geboorte-overschot in de min derheid was. De vele gepensionneerden, die zich hier kwamen vestigen, drukten het geboorte-overschot en het leeftijds niveau veranderde. Middelen om tot een andere bevolkingsopbouw te komen, wer den aangegeven, waarvan o.m. het vesti gen van lichte industrie. Ir. Van Embden ging aan het werk en stelde de prognose, dat Soest over niet te lange tijd een dertig duizend inwoners zal tellen, waarvoor vier duizend huizen bij gebouwd moeten worden. In grote trekken stelt het nieuwe uitbreidingsplan daarom o.m. het volgende vast: de volbouwing van het Hart en Soest-Zuid; de Eng ge deeltelijk te bestemmen als landbouw grond en natuurschoon en gedeeltelijk (aan de zijde van de Steenhoffstraat, Mid delwijkstraat en Van Weedestraat) te be stemmen voor huizenbouw. Het Soester Veen blijft land- en tuinbouwgebied en op iedere 5 H.A. mag daar één woning worden gebouwd. Op de landgoederen „Colenso" en „Braam- hage" worden 15 woningen per hectare ge bouwd, terwijl nabij de Beckeringhstraat Het industrieterrein werd geprojecteerd. Voor zware industrie is plaats gemaakt nabij de Grote Melm en de grond aan weerszijden van de Soesterbergsestraat en daarachter naar de Birktstraat, blijft natuur-reservaat. Eerst na volbouwing van Soestdijk en Soest-Zuid komt de bebouwing van het middengedeelte in aanmerking. Een nieuwe weg naar Den Dolder vanuit Soest is een toekomst-project, evenals 'n aftakking van de Birktstraat naar de Os- sendamweg, om daarmede, via Nieuwe- weg en Laanstraat, een snellere verbin ding te krijgen tussen Amersfoort en Utrecht en mede, omdat het verkeer tus sen die plaatsen over de thans bestaande verkeersweg in de toekomst niet te ver werken zal zijn. Ook de betonweg vanaf Bilthoven naar Hotel Trier wordt in de toekomst door getrokken via_ de Praamgracht, om in Hoevelaken uit te monden, zoals de nieu we weg BaarnHoevelaken, welke over 2 jaar gereed is. Wethouder Van Zadelhoff, die tevens aangaf, welke weg ieder uitbreidingsplan via gemeenteraad, bezwaarschriften, pla- nalogische dienst, Gedeputeerde Staten enz. moet doorlopen, beantwoordde na de pauze vele vragen, voor zover deze geen punten betroffen, waarover hij niet mocht spreken en voor zover het geen vragen betrof over de detaillering van de diverse onderdelen van dit uitbreidingsplan. Bij deze beantwoording vertelde spr. eni ge interessante zaken. Zo is in 1950 een onderzoek ingesteld naar het aantal win kels in onze gemeente en hoeveel klanten deze winkels hadden, dit in verband met de opgeworpen vraag, waarom er geen winkels werden geprojecteerd bij de nieu we woningen op 't Hart. Spr. deelde me de, dat de winkels gemiddeld ieder zestig klanten hadden, welk cijfer voor de oor log in Baarn tachtig was, doch na de oorlog honderd en meer. Hieruit blijkt, dat er te veel winkels in Soest zijn. Spr. deelde voorts mede, dat er sportter reinen geprojecteerd zijn in het plan, dat er binnenkort een drietal nieuwe indu strieën zich hier zullen vestigen en dat er serieuse plannen bestaan voor de bouw van een badhuis met kleine overdekte zweminrichting. Het geheel was 'n leerzame avond, waar in het beleid van ons gemeentebestuur eens naar buiten kwam, hetgeen zijn nut heeft en waarvoor de voorzitter der afd. Soest van de K.V.P., de heer H. J. van Hal, een hartelijk dankwoord bracht aan de wethouder. TERUG UIT DE TROPEN. Met het s.s. „Nelly", welke boot 20 Maart a.s. te Rotterdam wordt verwacht, keert uit de tropen terug G. J. Rasch v. Strae- lenlaan 29. TAFELTENNIS. Soestdijk 1 verloor met ere van Rivendi 1, waardoor de laatste club kampioen van haar afdeling werd. Soestdijk 1 verzekerde zich van de twee de plaats door Zaterdagavond met 73 van P.T.T. 1 te winnen. Soestdijk 2 won met 100 van het sterke VRA 3, doch verloor onverwacht de zo belangrijke wedstrijd tegen Induna met 6—2. Een beslissingswedstrijd tussen beide clubs is nu noodzakelijk, om de kampioen naar voren te brengen. Soestdijk 3 verloor met 73 van de kam pioen ZTTV 2 uit Utrecht. Hierdoor was de derde plaats voor onze plaatsgenoten. Soestdijk 4 behaalde een gelijk spel tegen Meursing 1 en een 82 overwinning op Meursing 2. Soestdijk 5 schijnt ook op gang te komen. Zij boekte 2 mooie resultaten n.1. een 64 overwinning op v. d. Meiden 2, na een achterstand van 42 en een 55 gelijk spel tegen E.H.M.A. 2. YOUNG MAN WITH A HORN. Een wel opmerkelijke film draait tot en met Donderdag in het City Theater. „Young man with a Hom" is de levens geschiedenis van een jazz-musicus, die, evenals zovelen in de klassieke muziek, een harde, verbeten strijd moet leveren om waardering te vinden voor zijn origi nele, zelfstandige talent. Het bijzondere aan deze film is, dat men kans heeft gezien om er als het ware een tweede film doorheen te weven betref fende het mislukte huwelijksleven van deze man, zonder een merkbare scheiding tussen deze twee bestanddelen: jazz en liefde. Een volkomen aanvaardbare film van jazz-muziek en ernst, waarin de charman te Doris Day, als de vrouw, die hem uit eindelijk weer op de been helpt, enige aardige songs ten gehore brengt en die zowel de liefhebbers als de nietliefheb- bers van jazz, enige boeiende uren geeft. T.B.C.-COLLECTE. A.s. Zaterdag zullen „Zonnestraal" en het „N.V.V.-t.b.c.-fonds" in Soest een collecte organiseren voor de tuberculose-bestrij- ding. De middelen, die met deze collecte verkregen worden, zullen worden aange wend om de bestaande sanatoriumruimte uit te breiden. De stroom nieuwe patiën ten, die bij het doorlichten worden ont dekt is zo groot, dat het aantal sanato riumbedden onvoldoende is. Ten opzichte van de vooroorlogse jaren is het aantal patiënten, dat jaarlijks wordt ontdekt, verdubbeld tot 17.000. Een en ander be tekent, dat de bestaande sanatoria zeer lange wachtlijsten hebben en de patiën ten noodgedwongen thuis verpleegd moe ten worden, met alle gevaren, die daar aan verbonden zijn. Zowel „Zonnestraal" als het „N.V.V.- t.b.c.-fonds" zoeken een uitweg uit deze ongewenste situatie De middelen hiertoe hopen zij te verkrijgen uit openbare in zamelingen. Indien de ingezetenen van Soest deze actie, die in het belang van onze volksgezondheid wordt gevoerd, willen steunen, dan worden zij hiertoe in de gelegenheid gesteld door een klein be drag aan de collectanten te offeren. In verband met deze collecte wordt ver wezen naar in dit nummer voorkomende advertentie voor collectanten. Geeft U a.s. Vrijdag in „Zonneheuvel", Torenstraat 20, als zodanig op. SCHILDERSSTUDIECLUB. Door de Schildersstudieclub zal, in sa menwerking met de Patroons-organisatie, een demonstratie-avond georganiseerd worden op 15 Maart a.s., in café Butze- laar. De firma „Alpha" zal een demonstratie verzorgen met haar grondproducten in de huisschilderswereld. DAMCLUB „DE VARIANT". Onze Soester Damclub mag zich wel in de belangstelling verheugen. Na het beha len van het eerste klasserschap door het eerste tiental neemt het ledental gestadig toe en is de verwachting gewettigd, dat in het volgend seizoen „De Variant" met een sterk tiental zal uitkomen in de le klasse en in haar jonge bestaan zelfs een tweede tiental kan opstellen. Nu ook een cursus voor beginnelingen wordt gehouden, van half acht tot acht uur op de clubavond (deze is nu Woens dags), blijkt de animo hiervoor zeer groot te zijn. In de eerste ronde om het clubkampioen schap moest Koppelstok z'n meerdere er kennen in W. Veerman, die in de opening reeds twee schijven voordeel behaalde. Ook Collet behaalde dezelfde winst in z'n partij tegen Terlouw. Het was voor laatst genoemde wel jammer, dat hij in de openingsval liep, want deze speler is niet gemakkelijk te verslaan. Collet maakte in het eindspel echter geen fout en kon 2 kostbare punten bemachtigen. Kraaij speelde tegen Waal remise, die in de opening schijfwinst liet lopen en welis waar een betere positie bereikte, maar door keurig tegenspel van Kraaij genoopt was de punten te delen. Ooms wist, volgens de verwachting, van Van Es te winnen. Maar Van Es heeft het Ooms niet gemakkelijk gemaakt en eerst laat in de avond viel de beslissing toen Ooms schijfwinst wist te forceren, wat het lot der partij bezegelde. De partijen Van OosteromEffrink en Sjollema-Damen werden uitgesteld. In de 2e groep slaagde Niemantsverdriet er in Nap beide punten afhandig te ma ken. De grotere routine van eerstgenoem de gaf hier de doorslag. Toch zal Nap voor vele tegenstanders in deze afdeling een struikelblok blijken. Flaman trof het in de eerste ronde niet om v. d. Pol als tegenstander te krijgen. In een zeer aantrekkelijke partij wist v. d. Pol een mooie slagzet uit te voeren, die tot winst der partij leidde. H. Sjollema had het niet moeilijk tegen Van Egdom, die spoedig een grote ach terstand boekte en toen wijselijk opgaf. De partij BuntWallenburg was een partij van wisselende kansen, waarin laatstgenoemde ten slotte zegevierde. De 2e ronde, die a.s. Woensdag in hotel „De Gouden Ploeg" wordt gespeeld, luidt: Groep 1. R. DamenH. Koppelstok. T. EffrinkE. Veerman. C. van EsH. Ter louw. H. KraaijW. Sjollema. J. Ooms J. van Oosterom. G. ColletD. Waal. Groep 2: WallenburgFlaman. Kanters Egdom. v. d. HoefBunt. SjollemaNap. Niemantsverdrietv. d. Pol. JAARVERSLAG 1950 NED. MIDDENSTANDSBANK. Uit het verschenen jaarverslag over het boekjaar 1950 nemen wij het volgende over. De positie van ons land is sinds het vo rige verslag niet verbeterd, integendeel, ons land is voor een zeer ernstige situatie geplaatst. De thans bestaande spanningen doen de toekomst slechts met grote zorg tegemoet zien. Het is te hopen, dat het Nederlandse volk bereid zal blijken de offers te brengen, welke noodzakelijk in het algemeen belang moeten worden ge vraagd. Een belangrijk symptoon is wel de nog steeds voortdurende verslechtering van de liquiditeits-positle van de Midden stand. De verkrapping komt zowel tot uiting in de terugloop van de ons toe vertrouwde gelden als in de vraag naar bank-crediet, welke groter is als ooit te voren. De Winst- en Verliesrekening over 1950 laat een bedrijfs-overschot zien van 700.362,34, te verhogen met het saldo A.P. ad. 5.211,45, hetgeen een totaal geeft van 705.573,79. Voor te betalen belastingen dient te wor den gereserveerd 300.000.waarna een bedrag resteert van 405.573,79. Hiervan wordt bestemd: toevoeging alge mene reserve 100.000.toevoeging re serve tegen bedrijfsrisico's 100.000. toevoeging bouwreserve 125.000.zo dat na aftrek van deze 325.000.een bedrag resteert van 80.573,79. Van het resterende bedrag wordt 5 pro cent dividend op de preferente aandelen en 4% procent dividend op het gestorte gewone aandelen kapitaal uitgekeerd, waarvoor nodig is een bedrag van 76.450,-, waarna op de nieuwe rekening wordt overgebracht 4.123,79. TAFELTENNIS-KAMPIOEN. Onze plaatsgenoot, de heer Ben v. Haar lem, behaalde in Hilversum de finale 3e en 2e klasse in een tafeltennistournooi al daar. In de finale derde klasse versloeg hij zijn tegenstander met 2116 en 21-10 en behaalde hiermede de titel kam pioen. 3e klasse 1951. S.E.C.—DE STICHTSE 2—3. De reeks S.E.C.-overwinningen is Zon dagmiddag door het elftal van De Stichtse onderbroken met een 2-3 nederlaag, een uitslag, waaraan, behalve het fanatieke doch technisch goede spel van de Utrech tenaren, ook het spel van S.E.C. oorzaak was. Immers S.E.C. begon aarzelend en binnen 5 minuten kregen de gasten een doelpunt op een wijze, die wel zeer goed koop genoemd kon worden. Rechtsback Koster onderbrak aan de lin kerzijde een der snelle en vloeiende aan vallen der gasten en bracht, nadat hij in het bezit was gekomen van de bal, deze rustig op naar de keeper. De rechtsbin nen van De Stichtse zag zijn kans en van dichtbij overrompelde hij Hornsveld. 0-1. Het moreel der Soestenaren kreeg hier door een inzinking en er werd danig ge knoeid door de Soester achterhoede, waarin alleen Hornsveld het hoofd koel wist te houden. De teruggetrokken mld- denlinie knoeide rustig mee. Na 10 minuten trok de Soester voorhoede snel op naar het doel der gasten en uit een snelle combinatie van M. Maassen, O. Maassen en Loman kwam een voorzet van M. Maassen voor het doel, welke Lo man niet ongebruikt liet. 11. Met dit doelpunt herkregen de Soestena ren hun zelfvertrouwen. De middenlinie durfde meer, waardoor de voorhoede meer steun kreeg. Het S.E.C.-spel was echter te peuterig, te aarzelend en te kort, terwijl de tegenstanders in techniek en tacktiek de Soestenaren meestal ver de baas waren. Koster wist zich niet te herstellen en speelde volkomen passief, zodat telken male het goede combineren der gastheren gevaar opleverde. Hornsveld kreeg veel werk en een prachtige safe verrichtte hij na pl.m. 20 minuten, toen de midvoor der gasten een vliegend schot inzond. Het was 5 minuten voor de rust, dat een der vele aanvallen van De Stichtse in een doelpunt werd omgezet, doordat men de linksback Koster gemakkelijk wist te passeren en van zeer dichtbij Hornsveld liet vissen. 12. Een herboren S.E.C.-elftal kwam na de thee in de aanval. Snel en gevaarlijk werd het doel der gasten onder schot ge nomen, waardoor de gasten enige tijd in de verdediging werden gedrongen. Smit zond een kogel in, welke naast ging; Loman overspeelde de achterhoede en schoot hard in en deze periode had winst moeten geven aan S.E.C. Het tempo was toen zo hoog, dat de kee per een schot van Loman met een schot beantwoordde en nog geen tel later moest Hornsveld met een goede uitval redden, waarbij de bal in het veld terugsprong en een hard schot, van 1 meter afstand, door Hornsveld met zijn lichaam werd gestopt. Na 20 minuten werd het zwoegen van de S.E.C.-voorhoede eindelijk beloond. Een pass van Smit werd door M. Maassen op gevangen. Deze speelde zich goed vrij, schoot hard en hoog in, doch de keeper stompte de bal weg. Loman stormde toe en maakte geen fout. 22. In de 30e minuut redde Belt met een cor ner een gevaarlijke aanval, doch de cor ner, die uitmuntend werd genomen, bracht een doelpunt voor de gasten, want de bal ging via het achterhoofd van Belt in de touwen. 23. De gasten bleven wel het beste van het spel behouden, doch niemand kon het ap preciëren, dat er steeds aanvallen onder broken werden door opzettelijk hands en ballen die uitgetrapt werden, hetgeen de scheidsrechter ook begon te vervelen, waardoor een der gasten een waarschu wing kreeg. Met S.E.C. in de aanval eindigde de strijd. De resultaten van de overige elftallen waren als volgt: Utrecht 2—SEC 2 1—2 AP WC 2—SEC 3 0—1 SEC 4Barneveld 3 170 SEC bBDC b afgelast. B.D.C. VERLOOR WEER. Op het zware en moeilijk te bespelen D.W.S.V.-terrein heeft B.D.C. geen kans gezien een succesvol resultaat te beha len. De Soestenaren staan hierdoor nog op de onderste plaats met een zeer grote degradatie-kans. In de eerste 5 minuten wist D.W.S.V. te scoren, doordat haar midvoor doorbrak. 1—0. B.D.C. kwam hierna in de aanval en de Soester voorhoede gaf keurig combinatie spel te zien, waarbij de rechtervleugel exceleerde. De Utrechtse achterhoede verhinderde echter door resoluut ingrij pen telkenmale het scoren. Een uitval va.n D.W.S.V. gaf de links buiten van de gastheren een scoringskans en een weifelende houding van de B.D.C.- achterhoede werd met een goal afgestraft. 2—0. De B.D.C.-rechtsbuiten Van Megen wist echter de score te verkleinen door een door Reyerse goed aangegeven bal hard en onhoudbaar in te schieten. 21. Na de rust trok D.W.S.V. meteen in de aanval en de Soester achterhoede, die de bal steeds onvoldoende wegwerkte uit de modder, zag zich al spoedig voor de derde maal gepasseerd. 31. Terwijl de B.D.C.-ers zwoegden om hun tegenstanders en hun terrein de baas te blijven, scoorde de linksbuiten van de gastheren op onverklaarbare wijze vanaf de uitlijn. 14. B.D.C. bleef vechten en Segers verkleinde de achterstand met een goed schot, doch dit doelpunt werd wegens buitenspel af gekeurd. Even later werd Reijerse onge oorloofd aangevallen en de toegekende penalty leverde het begeerde tegenpunt op. 42. D.W.S.V. maakte hierna gebruik van de afwachtende houding van de Soester ach terhoede, waardoor Koenders voor de 5e maal werd gepasseerd. 52. Simons werd vervangen door Roest, doch verandering in de stand kwam er niet meer, mede door het goede en vele werk van beide keepers. De overige uitslagen waren: BDC 2Don ar 5 102 SDO 3—BDC 3 04 BDC 6Baarn 4 l8 K.P.S.—ORANJE 9—1. Voor de Zaterdag a.s. te spelen jaarlijkse bekerwedstrijd tegen het elftal van Ko ninklijk Staldepartement Den Haag speel de het elftal van het Koninklijk Paleis Soestdijk Zaterdagmiddag een oefenwed strijd tegen 't bedrijfsvoetbalelftal „Oran je" uit Hilversum. Het K.P.S.-elftal bleek niets van haar kracht te hebben ingeboet. Met rust was de score 70, dank zij doelpunten van Ten Hove(2), Hoogeveen (2), Schepers, v, Klooster en Jansen, Na de rust scoorde Ten Hove en Schepers ieder nog eenmaal en 5 minuten voor het einde wisten de gasten uit een corner de eer te redden. NIET ACHTERLIJK. U heeft natuurlijk ook gelezen over die geweldige trouwpartij van de Sjah van Perzië. Vooral dames hebben zich verlustigd in de pracht en de praal, waarmede dit hu welijk werd voltrokken. Dames zijn daar gevoeliger voor dan heren. Dat grappige berichtje stond nogal weg gedrongen tussen het gewone, zwaar wichtige en altijd onheilspellende wereld nieuws en 't is daarom mogelijk, dat U het niet eens heeft gelezen. Laat ik het daarom nog maar even naar voren bren gen. Meneer de Sjah dan had de groten in zijn Rijk uitgenodigd ter receptie. Dat waren, welgeteld, duizend mensen: echte nette, na veel overleg uitgezochte mensen. Je ziet de Perzen-ambtenaren de lange lijsten met namen raadplegen: die wel en die niet en in geen geval méér dan dui zend. De grote Sjah heeft alleen maar gezegd, dat er duizend mensen mochten komen. Het gaf de goede man zélf geen hoofd breken, maar de uitzoekers des te meer. Enfin, dat berichtje luidde nu, dat er in plaats van duizend meer dan twee dui zend personen ter receptie verschenen. Het was er zo druk en zo vol, dat men zich er nauwelijks kon verroeren. Krek een tram of autobus gedurende het spitsuur, waarin je zo stevig staat inge pakt, dat je niet eens bij je portemonnaie kan komen. „Dat kan alleen in een achterlijk land ge beuren" verzekerde ik een van mijn ken nissen. „Bedoel je die bus- of tramdrukte?" was de wedervraag. „Nee, dat gekke gedoe, bij die Perzische receptie. Duizend man meer dan ze had den uitgenodigd." „Ben je wel eens bij een officiële ont vangst geweest?" vroeg hij mij. Ik keek hem verwonderd aan. „Natuur lijk wel, ambtshalve. Ik snap niet goed, wat de mensen er aan hebben. In de re gel is het nogal een droge boel." „Bij de buffetten niet", vond mijn vriend „en je moet ook niet zeggen, dat ze daar in Perzië achterlijk zijn. Ze zijn ons vei vooruit". „Ver vooruit?" vroeg ik verbaasd. „Allicht. Ze werken daar met vervalste kaarten. Hier gebeurt zo iets niet". Hij meesmuilde. „Nu doe ik het niet meer, maar toen ik jonger wasElke recep tie raak. Deftig in rok. Gewone trouwre- cepties ook." Je had altijd een goede dag en ja weet, ik was altijd werkeloos. De bruidegom en zijn aanhang dacht, dat je een kennis van de bruid en haar fami lie was en de bruid met toebehoren meen de, dat je 'n goede vriend van de bruide gom was. Bij een of ander zakenjubileum was het al heel gemakkelijk, daar viel je helemaal niet op tussen de vele bezoe kers. Nee, je moet niet zeggen, dat ze daar in Perzië achterlijk zijn. Daar moet je wa rempel al kaarten voor zo'n gelegenheid hebben en het feit, dat er duizend kaar ten^ meer in omloop waren dan er waren verzonden, zegt toch wel iets. Zouden er zoveel zakkenrollers in Perzië wonen?' VERGADERING A.K. KIESVERENIGING. Woensdag 7 Maart, komt de heer H. Al- gra spreken voor de afdeling Soest van de Anti-Rev. Kiesvereniging. De heer H. Algra zal spreken over: „De positie van de Anti-Rev. Partij". Een onderwerp, dat zeker wel in de be langstelling staat van allen, die met de Anti-Rev. Partij meeleven, juist in deze tijd, nu er een beroep op deze partij ge daan wordt, om in de chaos, waarin we leven, mee te helpen regeren. Komt allen naar deze vergadering om de ze spreker te horen en van gedachte te wisselen. HAAL HET WASGOED BINNEN. Een aan de Amersfoortsestraat wonende dame kwam tot de ontdekking, dat ande ren zich hadden ontfermd over haar was goed, hetwelk zij des nachts buiten had laten hangen. Zij miste 2 wollen dekens, enige pyama's, overhemden en enig ondergoed. DIEFSTAL VAN ZINK VAN HET R.K. KERKGEBOUW. Nu de prijzen van zink en lood hoog zijn nemen de diefstallen van deze materialen toe. De Pastoor van de R.K. Kerk moest bemerken, dat de zinken regenpijpen van zijn kerk verdwenen waren. DE HEER VERHOEF SPRAK VOOR DE PARTIJ VAN DE ARBEID. Voor de afdeling Soesterberg van de Partij van de Arbeid sprak de heer Ver hoef, lid van de Gedeputeerde Staten in Utrecht, over het onderwerp: „De ver zorging van de economisch zwakkeren". Spr. schetste de geschiedenis van onze sociale wetgeving sinds 1874. Daarna stond spr. stil bij de categorie van de werklozen. Naast de rijkszorg kent men de gemeentelijke zorg, welke echter plaat selijk nog veel verschilt. De armenwet verplicht de overheid om te helpen bij het

Soester Courant | 1951 | | pagina 2