Mr. P. j. Oud Eventjes terzijde SOEST. SOESTERBERG. Volkspartij voor Vrijheid eo Democratie. Agent van politie ontving Carnegie Medaille. Luister a.s. Vrijdagavond, otn 8.05 uur, op golflengte 402 M., naar de rede van Voorzitter der V.V.D. ONS LUXE LEVEN. We willen er niet aan, U niet en ik niet, ofschoon elke dag weer in woord of ge schrift, in alle toonaarden wordt gezon gen, dat we met elkaar veel te luxueus leven. We zijn een doodarm land gewor den en we doen alsof de weelde niet op kan. Maar al zouden de heren machtheb bers het van de daken af gaan schreeu wen, dat we er maar niet op los moeten leven, dan nóg zou dat gejeremieer niet veel helpen. Bezuinigen en aanpassen? Graagals een ander het maar doet. En tochAls U zo eens om U heen kijkt, zijn er tal van dingen, die heel wat economischer kunnen worden behandeld. Laat ik dan m'n rokertje maar eens bij de kop nemen. De sigarenwinkel is de enige zaak, die ik, als man, wel eens van bin nen bekijk. Met andere boodschappen laat ik mij niet in, maar ik ben er vast van overtuigd, dat de bezuinigingstips, die ik nu gratis en voor niemendal ga geven, ook op verscheidene andere artikelen kunnen worden toegepast, al houd ik me bij m'n geliefde sigaren en sigaretten. Eerst die sigaretten. Geen dag gaat er voorbij, of er komt een nieuw merk uit. Nonsens natuurlijk, want dat is helemaal niet nodig. Geloof maar niet, dat de win kelier dat leuk vindt. Die goede man heeft z'n zaak al vol merken, die, en dat weet ik zelf uit ervaring, zo goed als niet verschillen. Er was vroeger een reclame: wat heeft U liever, blik of tabak? Dat was een hate lijkheid van een concurrerende sigaret- tenfabrikant, die zijn artikelen niet in een duur blikken doosje, maar in carton ver pakte. In onze tijd kan je zeggen: ik heb liever een goede sigaret dan een in vele kleuren bedrukt, in een cellophaan hemp- je gestoken pakje. U moet zo'n schoon- heidswonder eens bekijken: het pakje is een kunstwerkje op zichzelf, dat door het cellophaan nog mooier uitkomt. De si garetten worden in ons land aangekleed, alsof het de fijnste, onbetaalbare bonbons zijn. Het mankeert er nog maar aan, dat de fabrikant er een lintje om heen doet. Maar wacht even: pakjes met een lintje, om het gemakkelijker open te maken, heb ik ook al gezien. Dat kan zuiniger, veel zuiniger. Zonder de kwaliteit van de inhoud slechter te maken, kunnen de pakjes eenvoudiger worden en het cellophaan kan helemaal wegblijven. Zonder dat dure doorzichtige materiaal schijnt het hier niet meer te gaan, in België en Frankrijk wèl! Koop 'n doos sigaren, ze zijn met cellophaan toe gedekt. Ik zeg: weg er mee. We moeten terug naar de goede oude tijd, toen ik, voor mijn va der vier beste sigaren voor één dubbeltje haalde. Die werden door de winkelier ge woon in een flodderig zakje gedaan. Maar de sigaren waren prima, hetgeen ik van het dure spul van tegenwoordig niet eens kan zeggen. Voetbal. D.E.V.—S.E.C. 2—6. Een nuttige oefenwedstrijd heeft S.E.C. Zondag gespeeld te Doorn, waar de ver eniging D.E.V. over een in de bossen ge legen veld beschikt. De Doornaars startten in een hoog tempo en Hornsveld moest al spoedig ingrijpen en twee verraderlijke schuivers onscha delijk maken. De S.E.C.-verdediging bestaande uit Rom- mers en v. d. Kuit werden voor moeilijke problemen gesteld en ten koste van een 3-tal corners moesten 3 gevaarlijke aan vallen onderbroken worden. S.E.C. speelde zich na deze periode los en O. Maassen bewees, dat hij van zijn vroe gere snelheid nog niets had ingeboet. D.E.V. kwam echter onverwacht terug en een harde schuiver van de midvoor was onhoudbaar. 10. Hoewel de S.E.C.-voorhoede goed combi neerde, kon men de verdediging van de gastheren niet doorbreken, terwijl Horns veld een scherp schot vallend tot corner moest verwerken. In deze periode van D.E.V.-overwicht viel het goede spel van de veteraan Rommers op. S.E.C. maakte op goede wijze de ge lijkmaker, toen Dasselaar een goede pass naar Schmitz gaf en deze met een koDbal O. Maassen aan het werk zette. Deze on dernam met een prachtige ren een aanval op het Doornse doel, omspeelde zijn be wakers en met een goed schot scoorde hij de gelijkmaker. 11. M. Maassen lostte hierna een oerhard schot, dat de lat scheerde, doch D.E.V. was meteen weer in de aanval. Van de Kuit wilt, door het forceren van een corner, een zeker doelpunt te voor komen, doch de corner gaf de snelle links buiten een kans, welke hij niet onbenut Een gedeelte van het aanvullings-deta- chement van de Ned. troepen op Korea is Woensdagavond vanaf Schiphol naar haar bestemming vertrokken. Onder hen bevond zich ook de nieuw benoemde le- ger-predikant Ds. P. H. Meerburg. Foto: Ds. Meerburg, tweede van links, bij het passeren van de ticket-controle. liet. 21. Even voor de rust wist S.E.C. gelijk te maken na een fraaie combinatie van Wes- terveld, M. Maassen en Schmitz, waaruit O. Maassen een prachtig schot loste, het welk doel trof. 22. Na de rust verhoogde S.E.C. het tempo en toen bleek, dat D.E.V. minder reserve had dan S.E.C. De Soester voorhoede brak de superioriteit der Doornse achterhoede en al spoedig was het M. Maassen, die zwaar gehinderd en vanuit een moeilijke positie een hard schot loste vanaf de rechtsbui tenplaats, waarop de keeper misgreep. 2—3. De D.E.V.-aanvallen werden minder tal rijk en de Soester aanvallen juist talrijker en gevaarlijker. Uit een van deze aanval len wist M. Maassen nogmaals te scoren na een goede kopbal van Loman, weer vanaf de rechtsbuitenplaats. 24. Wijnands kreeg hierna een niet te missen kans van Loman en maakte geen fout. 2—5. Volkomen fris overspeelde S.E.C. verder de D.E.V.-mannen, die zichtbaar ver moeid geraakten en even voor het einde zagen we een fraai staaltje voetbal van Loman, die, uit een pass van M. Maassen, twee tegenstanders passeerde, de uitge lopen keeper voor zich vond, deze rustig omspeelde en nummer zes in de touwen joeg. 2—6. Hiermede kwam het einde van deze fair gespeelde wedstrijd, waarin verschillende veranderingen in het S.E.C.-elftal werden beproefd. De overige uitslagen waren: Nijenrodes 2S.E.C. 2 20 S.E.C. 3—A.W. 2 1—5 S.E.C. aAmsvorde a 21 S.E.C. bAchterveld a 0—5 B.D.C.OLYMPIA 2—4. B.D.C. ontving Zondag de Hilversumse club Olympia, welke laatste vereniging, evenals B.D.C., een precaire positie in neemt op de ranglijst en tegen deze me- de-candidaat voor de degradatie hebben de Soestenaren ook al geen winst kunnen boeken, zodat B.D.C. thans met 13 wed strijden op de onderste plaats staat met slechts 1 punt. Het wordt voor deze jonge en sportieve B.D.C.-ploeg een onmenselijke taak zich in de 4e klasse te handhaven, tenzij van nu af aan een reeks wedstrijden wordt gewonnen. B.D.C. was in deze wedstrijd niet de min dere van „Olympia", integendeel zouden wij bijna zeggen, want na de rust b.v. is de strijd voor het allergrootste deel op de Olympia-helft gespeeld. De zwakte van de B.D.C.-ploeg was ook ditmaal gelegen in de keeper en in het trage reageren van de voorhoede-spelers, die dank zij het onstuimige spel van de middenlinie, vele kansen kregen. Het begon reeds in het eerste kwartier, dat een kans om de leiding te nemen voor open doel, door D.B.C. gemist werd. Toch gaf het eerste half uur een levendige, le lijk opgaande strijd te zien, waarin beide ploegen kansen kregen om te scoren. Het was Olympia, die na 35 minuten met 10 leidde, toen Gielen, de linksbuiten, van zijn vrijheid goed gebruik maakte en ke per Koenders passeerde. De laatste 5 mi nuten voor de rust brachten nog twee goals van de linker vleugel, resp. van Wets, linksbinnen en Gielen en hierbij ging keeper Koenders niet vrijuit. Na de rust bleek het moreel der B.D.C.- ers niet gebroken. Ondanks de 03 ach terstand startte B.D.C. snel en voortva rend en na 10 minuten werd een voorzet van links benut en voorlopig de eer ge red. 13. B.D.C. zette een doorlopende druk op het Olympia-doel en na vele aanvallen wist v. d. Berg de stand op 23 te brengen. B.D.C. viel hierna onstuimig aan met de bedoeling de gelijkmaker te scoren, doch helaas viel het doelpunt aan de verkeer de kant. Koenders liep te laat uit zijn doel bij een aanval der gasten en met een kop bal wist Gielen de zege voor Olympia veilig te stellen. 24. De strijd is hierna op de Olympia-helft gestreden zonder dat B.D.C. de stand json veranderen. Aanval na aanval werd op gezet doch een doelbewust systeem om doelpunten te maken ontbrak bij de voorhoede. Met 42 verloor B.D.C. en waarschijnlijk daarmede het vierde klasserschap. De overige elftallen speelden als volgt: NSC 2—BDC 2 0—1 BDC 3De Zebra's 3 31 SDO A—BDC A 1—1 Hoogland A—BDC B 2—8 SDO C—BDC C 1—3 BDC BDe Toekomst A 04 Hoogland aBDC b 22 Hamersveld aBDC b 05 K.P.S. KREEG DE WISSELBEKER. Voor de derde maal heeft K.P.S. de jaar lijkse wedstrijd tegen K.S.D. uit Den Haag weten te winnen en daarmede definitief de wisselbeker in bezit genomen. Vanaf de aftrap ontwikkelde K.P.S. een offensief en na drie minuten wisten de Soestdijkers de leiding te nemen, doordat linksbuiten De Ridder een voorzet gaf, welke door midvoor Ten Hoven ineens werd ingekogeld. 01. De mannen van het Stal Departement lie ten zich echter niet ontmoedigen en van beide zijden ontwikkelde zich een leven dige strijd, waarin pas na een half uur weer gescoord werd. De linksbuiten van K.S.D. wist toen goed profijt te trekken van een missen van Jurriens en met een hard schot bracht hij de partijen op gelijke voet. 11. Even voor de rust veranderde Ten Hoven de stand weer, toen hij 'n goede pass van Van 't Klooster goed benutte. 12. Na de rust was het weer K.P.S., dat de score opende, toen de rechtsbuiten een voorzet van links met een diagonaal schot in de touwen joeg. 13. De Haagse stalmannen speelden enthou siast verder en toen de K.S.D.-rechtsbui- ten de achterstand verkleinde tot 23, was de spanning er weer volop in. De stand veranderde echter niet meer en K.P.S. kwam hierdoor in het bezit van de beker, welk feit na afloop in hotel „Overbosch" werd gevierd. DE V.V.V.-VERGADERING. Men deelt ons mede, dat de vergadering van de V.V.V. „Soest Vooruit" geen door gang kan vinden op Vrijdagavond a.s. Deze jaarvergadering zal nu plaats heb ben od Vrijdag 30 Maart a.s. ANTI-REV. KIESVERENIGING. In „Eltheto" hield de Anti-Revolutionnai- re Kiesvereniging „Nederland en Oranje" een vergadering, waarin de heer H. Algra, lid van de Eerste Kamer, een rede hield. Na het zingen van Psalm 18 vers 10 en het lezen van Openbaring 15, sprak de heer Algra over „De positie van de A.-R. partij". De verhouding besprekend tussen de K.V.P. en de P. v. d. A., zeide spreker, dat de K.V.P. steeds de eerste blijft, zelfs door haar houding in principiële zaken. De P. v. d. A. komt, aldus spr., hoe lan ger hoe meer op de achtergrond. Spr. belichtte hierna de kabinetscrisis, haar ontstaan en haar voortduren en de houding van A.-R. partij. Op het aanbod van de informateur aan de A.-S.-partij, om deel te nemen aan de regering, kon de A.-R.-partij, wegens de gestelde voor waarden, niet ingaan. Wel was de A.R.- partij bereid in de regering zitting te ne men, doch met de door de informateur voorgestelde ministersposten en de perso nen, welke hiervoor zouden worden aan gezocht, kon de partij geen gneoegen ne men. Spreker wekte allen op pal te staan voor de A.-R.-beginselen en te werken om bij de jeugd meer belangstelling te wekken voor de beginselen. Meer enthousiasme vroeg spreker van de ouderen, opdat de beginselen der A.-R. een zegen zouden zijn voor land en volk. Verschillende gestelde vragen werden hierna door de spreker beantwoord, waar na met dankgebed werd gesloten. OPBRENST COLLECTE. De collecte, welke Zaterdag gehouden is ten bate van Zonnestraal en het N.V.V.- t.b.c.-fonds heeft opgebracht de som van 715.19. VERPACHTING RIJWIELSTALLING. De openbare verpachting van de rijwiel stalling van het Natuurbad gaf de volgen de resultaten: H. Voskuilen 1100.J. Voskuilen 800.A. Vrakking 100.De gun ning werd aangehouden. MISLUKTE INBRAAK. In de nacht van 14 op 15 Januari j.1. hoor den de bewoners van een villa, toebeho rende aan de familie S. D., gerucht aan de voordeur. Daar was n.1. een timmer man uit Amsterdam, zekere L. v. D., be zig met het inslaan van een glas-in-lood- raam naast de deur met de bedoeling op die manier toegang tot het huis te ver krijgen. Op het geroep van de eigenaar nam de man de benen en verschool zich in een wachthuisje van de autobus, waar de politie hem vond en arresteerde. Ter zitting van de Utrechtse Rechtbank bleek, dat de man reeds acht veroorde lingen achter de brug heeft. „Een gevaar voor de maatschappij" noemde de Officier van Justitie deze verdachte, tegen wie hij tien maanden gevangenisstraf eiste. De rechtbank zal 20 Mrt. uitspraak doen. DIEFSTAL VAN KIPPEN. Bij een bewoner van de Mariastraat wer den drie kippen uit het hok ontvreemd. Van de daders geen spoor. DIERENBESCHERMING OVER FEBRUARI. Is het dier een medeschepsel of een voor werp, waarmede men naar willekeur kan handelen? Dit is de vraag, welke men zich meer dan eens stelt bij het lezen der maand- rapporten over dierenbescherming. Bij- vorbeeld: de kat moet jongen krijgen en dat zint de eigenares niet. Afmaken dan maar die kat, hoe, dat doet er niet toe. Weg er mee! De hond doet niet onmiddel lijk wat de baas beveelt, begrijpt dit mis schien niet. Dan maar slaan met de hon- denriem en trappen. Wie niet horen wil moet voelen is immers het spreekwoord. Voor dergelijke eigenaren kan men wei nig respect hebben. Zij deden beter er geen huisdieren op na te houden. Een poes werd door de inspecteur, met de hulp van een schilder, uit een telefoon paal bevrijd. Talrijke zwervers, zowel honden (groot en klein) als katten werden opgenomen in het asyl, gezonde, aardige dieren, waar voor Dierenbescherming goede tehuizen zoekt. Wie helpt? INZAMELING LEGER DES HEILS. Het Leger des Heils, stichter Wilham Booth, heeft toestemming ontvangen van Burgemeester en Wethouders te Soest, om vanaf 15 Maart a.s. de jaarlijkse inzame ling te houden, ten bate van zijn veel om vattende arbeid op geestelijk en maat schappelijk gebied. Vanaf die datum komen zusters, in de bekende uniform en voorzien van een le gitimatiebewijs, lijsten aanbieden, welke door de politie zijn gestempeld. Gaarne bevelen wij deze collecte in Uw belangstelling aan. JONGEN AANGEREDEN. Zaterdag had een aanrijding plaats op de Middelwijkstraat ter hoogte van de Mo lenstraat. In de richting Soestdijk stond rechts van de weg een auto geparkeerd en toen een uit de richting Amersfoort komende per sonenauto deze geparkeerde auto inhaal de en passeerde, wilde de 12-jarige Van Vliet op zijn rijwiel hetzelfde doen. Hij werd hierbij door de personenauto ge schept en tegen het wegdek gesmeten, doch kwam er goed af. Hij bekwam slechts lichte verkondingen, doch zijn rij wiel was danig beschadigd. VOOR DE KLEUTERSCHOOL. Donderdag 15 Maart a.s. wordt een extra avondrit georganiseerd door de Motor- en Automobielclub „Soest", ten bate van de Kleuterschool „Soest-Zuid", onder lei ding van de heer Kuinders. Deze rit wordt gehouden voor automobie len, motoren en bromfietsen en het par cours voor de eerste twee categorieën is 70 k.m. met een gemiddelde snelheid van 36 k.m., terwijl voor bromfietsen een par cours is uitgezet van 40 k.m. met een ge middelde snelheid van 18 k.m. per uur. Deze parcoursen zijn zodanig uitgezet, dat zij ook voor hen, die in dit soort rit ten nog geen ervaring hebben, te rijden zijn. De deelnemers ontvangen een gratis toe- gansbewijs voor de feestavond op 17 Maart a.s. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent de navolgende gevonden voor werpen zijn inlichtingen te verkrijgen aan het politiebureau, op Woensdag- en Zaterdagmiddag, van 2 tot 4 uur. Zwarte poedel, sleutel aan touwtje, vul pen, velgring van auto, zilverbons van 2.50 en 1.bril met lichtbruin mon tuur, bos spaans riet, paar blauwe kinder wantjes, rijwielslot-sleutel, groene alpi nomuts, glacé rechter handschoen, kinder wantje, jaartallenboekje, blarnv geblokte want, blauwe ceintuur, kilometer-teller van rijwiel, dameshorloge, kinderporte- monnaie met inhoud, zilveren dasspeld. GYMNASTIEKVERENIGING „OLYMPIA". Als onderdeel van de eerste lustrum-vie ring der Chr. Gymnastiekvereniging is, ten bate van de aanschaffing van instru menten voor een op te richten tamboers- en pijpercorps, door Olympia een verlo ting georganiseerd. 4000 Loten zijn in zee gegaan en 80 prijzen staan de gelukkigen te wachten. De hoofdprijs, een rijwiel, staat geëtaleerd in de etalage van Rij wielhandel „De Kampioen". Vorig jaar, op 16 Augustus 1950, vloog een op hol geslagen paard over de Burg. Grothestraat. Het dier, toebehorend aan een landbouwer van de Lange Brinkweg, was daar geschrokken en kwam steige rend over de hoofdweg. Voetgangers en automobilisten zochten een veilig heen komen voor het wilde dier. De agent van politie J. W. Kaspers al hier, kwam op dat moment per rijwiel van de richting Nieuwerhoek en deze be dacht zich geen moment. Hij gooide zijn rijwiel neer en liep het paard tegemoet. Met een forse greep kreeg hij het dier te pakken aan 't hoofdstel. Honderden me ters moest hij het paard bijhouden, om tenslotte als overwinnaar uit deze span nende en vermoeiende wedloop te komen. Maandagmiddag werd deze geschiedenis nog eens gereleveerd, toen de heer Kas pers met het gehele (politiecorps stond aangetreden in de raadszaal en de bur gemeester mededeling deed van het feit, dat dit moedig optreden ook buiten Soest aandacht had getrokken. Het Carnegie Heldenfonds had voor deze daad een medaille beschikbaar gesteld, welke de burgemeester aan de heer Kas pers uitreikte. Uit de toespraak van de burgemeester vermelden wij nog het vol gende: Toen vorig jaar dit paard op hol sloeg, moest U plotseling handelen zoals de politionele dienst dit zo vaak vereist. U heeft getoond het karakter te bezitten om de moed op te brengen, om onvoorbe reid in een dergelijke situatie op te tre den. Het bestuur van het Carnegie Helden fonds had spr. verzocht deze medaille te willen uitreiken en spr. deed dit tot eer van deze politieman en tot eer van het gehele corps. Spr. hoopte, dat dit voorbeeld aansteke lijk mocht werken op de collega's, opdat daardoor de slagvaardigheid van het corps zou worden vergroot. Hierna spelde de burgemeester de heer Kaspers de medaille op de borst, welke medaille aan één zijde de beeltenis van Carnegie vertoont, terwijl op de andere zijde de volgende inscriptie is geplaatst: ,,J. W. Kaspers, voor moedig gedrag, 16.8.50, Soest." De hoofd-inspecteur van politie, de heer C. van Es, bracht hierna de gelukwensen van het corps over en sprak er zijn trots over uit, dat de heer Kaspers de eerste politieman van Soest was, die een derge lijke onderscheiding kreeg. Namens 't corps overhandigde spr. 'n ver kleind model van de Carnegie-medaille, welke als draag-medaille kan worden gebruikt. Nadat de heer Kaspers en zijn echtgenote de gelukwensen van ieder persoonlijk in ontvangst had genomen, werd de thee ge bruikt, waarmede deze plechtigheid een einde vond. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, de heer A. F. M. G. Luijpen, slaagde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht voor het doctoraal examen scheikunde. ZAAK HEROPEND. Zaterdagmiddag heropende de heer W. N. Nieuwenhuis zijn gemoderniseerde en vergrote zaak aan de Van Weedestraat. Het pand werd door een inwendige ver bouwing vergroot en dank zij de moderne materialen tot een goede verkoopruimte omgetoverd, waarin wasmachines, ra dio's, lampen, stofzuigers, gasfornuizen, verwarmingsradiotoren, ijskasten, wasta fels, badkuipen en andere artikelen op electrisch en sanitair gebied goed tot hun recht komen. Een televisie-toestel completeerde het ge heel, waarvoor grote belangstelling be stond bij het publiek. Vele relaties lieten hun gelukwensen van bloemen vergezeld gaan. OUDE PLAKZEGELS INWISSELEN. Belanghebbenden wordt er op gewezen, dat de niet meer geldige plakzegels van 10 cent aan het kantoor der belastingen te Baarn kunnen worden ingewisseld te gen de thans te gebruiken plakzegels. VLEESVEKKOOP. Morgenmiddag (Woensdag), te 2 uur, heeft wederom verkoop van vlees plaats aan het slachthuis. HOBBY-CLUB OPGERICHT. In navolging van vele plaatsen in Neder land is thans door enkele jongelui te Soesterberg een Hobby-club opgericht. Deze club staat open voor jongens en meisjes van 14 jaar en ouder. Het secreta riaat is gevestigd Gen. Spoorstraat 29. JUBILEUM. Vrijdag 16 Maart a.s. hoopt de heer M. D. Walker, Van Maarenstraat 13, alhier, de dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar geleden in 's Rijksdienst trad. Voor de oorlog was de heer Walker verbonden aan het Vliegkamp, vertoefde tijdens de bezetting o.m. in Wassenaar en werd na de bevrijding in de Dumoulinkazerne te werk gesteld. VOOR VEILIG VERKEER. Diverse personen gingen op de bon we gens overtreding van het inhaal-verbod. k J

Soester Courant | 1951 | | pagina 2