APRIL- K.P.S* viert het eerste lustrum* HAVERMOUT BSEr smaaktheerlijk - ongewoon! De Voetbalvereniging K.P.S. herdacht Za terdag haar 5-jarig bestaan in de zaal van Eemland. Op initiatief van de heer B. Hoogeveen geboren, is het elftal Koninklijk Paleis Soestdijk 5 jaar geleden gestart op het bekende terrein aan de betonweg en sinds dien hebben de paleismannen niet minder dan 183 wedstrijden gespeeld, zonder dat zij in enig competitie-verband uitkwamen. De jaarlijkse bekerwedstrijd tegen hun collega's uit Den Haag, K.S.D., was een terugkerend evenement. Daarnaast heeft K.P.S. zeer vele malen gespeeld tegen diverse verenigingen en bedrijfselftallen en de prestaties van deze ploeg wordt dan ook gekenmerkt door de inhoud van de medaille-kast, waarin, naast 15 medailles en lauwertakken, 6 bekers prijken. Zoals wij reeds in ons vorig nummer ge meld hebben, waren de opbrengsten steeds voor liefdadige doeleinden en meerdere malen zijn ook Koninklijke gasten onder de toeschouwers geweest. K.P.S. heeft zich tot een behoorlijke ploeg ontwikkeld en is thans ingeschreven bij de afdeling Utrecht van de K.N.V.B., waar in zij haar successen-reeks zal trachten voort te zetten. Zaterdagmiddag was het bedrijfelftal van Drukkerij Hoonte te Utrecht de gast van K.P.S. voor het spelen van een lus trum-wedstrijd. Door het natte veld werd het een zware wedstrijd, doch toen de 22 bemodderde spelers 't veld verlieten, had K.P.S. een verdiende doch zwaar bevoch ten zege behaald. Zij wonnen met 3. DE FEESTAVOND. Te 8 uur, was de zaal van Eemland vol genodigden, waaronder zich bevonden H. M. de Koningin, Prinses Beatrix, Prinses Irene, M. C. Baron Boud, C. Baron van Heeckeren van Molecate, secretaris van H M Jhr. M. Dedel, Intendant; Freule Roëll 'en Mevrouw L. Verbrugge van 's- Gravendeel, beiden dame du palais; Jonk- vr. Wttwaal van Stoetwege, lid van de 2e Kamer, Burgemeester Bentinck, afgevaar digden' van de sportverenigingen Spaken- buk Baarn, B.M.C., B.D.C., S.E.C., Soes- ter Boys, Soesterberg, S.P.S.V., Spoorwe- gen Baarn, de heer Hoonte te Utrecht e.a. De heer J. Paans, voorzitter der feestcom missie opende deze avond en de voorzitter der vereniging, B. Hoogeveen, verwelkom de daarna allereerst de genodigden. Spr. bracht dank aan de hoogste superieuren, die het bestaan van K.P.S. mogelijk maak ten: Pr. Bernhard, de Departementshoof den en Jhr. Dedel. Daarnaast bracht spr. dank aan de winkeliers, die adverteerden en prijzen schonken, alsmede aan de heer Schoemaker, die 5 jaar belangeloos de ge- luids-installatie verzorgde. Adjudant v. d. Tas bracht hij dank voor de medewerking van de zijde der Marechaussee. In zijn dankwoord betrok spr. vervolgens de he ren Van Heerde, De Koeyer, Jurriens, Wensing en Paans en memoreerde, dat in de afgelopen 5 jaar bijna 5000 bijeen gebracht waren voor liefdadige doelein- den. Nadat de voorzitter van K.S.D. uit Den Haag gelukwensen had aangeboden, over handigde de heer Hoonte een door hem beschikbaar gestelde grote beker, aan de aanvoerder van K.P.S., de heer Jurriens. Het woord was hierna aan de mensen ach ter het gordijn, waaronder Piet Muyse- laar, Willy Walden, Herbert Joeks, Liz- zy Valesco, Thom Keiling, Evert van Ren- nes, John Brookhouse, Mc. Carty en vier danseresjes. Zij brachten de intieme revue „Laatste Nieuws" in een vlot tempo en de aanwezi gen hebben volop genoten van de sketches en liedjes, van de dansjes en de capriolen van de „dames" Snip en Snap. Ook H.M. de Koningin en de prinsesjes volgden het programma met grote be langstelling. In de pauze werden de artisten aan H.M. de Koningin voorgesteld. Ongedwongen onderhield de Koningin zich enige tijd met hen. Ook de K.P.S.-speler Roland, die des middags een blessure opliep, werd bij H.M. geroepen, waarbij H.M. informeerde naar zijn opgelopen verwonding. Na de pauze werd het programma voort gezet met community singing van Afri kaanse liedjes, waaraan de prinsesjes met genoegen deelnamen. De décors en costuums waren wel verzorgd en zelden heeft het Eemland-toneel zoveel veranderingen ondergaan als op deze avond. Nadat het programma was afgewerkt en de artisten met een langdurig applaus voor de belangeloze medewerking waren beloond, en de heren Steketee en Hoonte bloemen hadden aangeboden, had de uitlo ting van de tombola plaats. Ook de beide prinsesjes waren onder de gelukkigen. Trix kwam in het bezit van een fluitketeltje en Irene van een paar pantoffels. Hierna werd het ensemble „De Soester Knollenplukker^", dat in korte tijd, ook via de radio, zo populair geworden is, voorgesteld en onder leiding van Boer Morsing verzorgden de Knollenplukkers hierna het lustrum-bal, hetwelk stond on der leiding van Jac. van Es. Met deze avond heeft K.P.S. haar eerste lustrum op waardige wijze gevierd. RIJWIELDIEVEG GE. Een Soester juffrouw werd in arrest ge steld wegens diefstal van een rijwiel. Het rijwiel, hetwelk in Amersfoort was ver kocht, is door de politie opgespoord. Ook de straatmuzikant op het Frederiks- plein te Amsterdam zal wel gedacht heb ben, het wil niet ophouden met regenen. Hij speelt echter onvermoeid door onder zijn parapluie en heeft zijn harmonica een plastic jasje aangegeven. DAMCLUB „DE VARIANT" Om het clubkampioenschap van de Soes ter Damclub „De Variant" werd weer he vig gestreden. In de eerste afdeling wist W. Sjollema C. van Es te verschalken en 2 kostbare punten te veroveren. Terlouw had niet over veine te klagen in zijn partij tegen Effrink, die in een een voudig slagzetje liep en moest opgeven. W. Koppelstok en G. Collet speelden een orthodoxe partij, waarin eerstgenoemde tempo-nadeel kreeg, wat hem een offer kostte en 't resultaat der partij besliste. De „grote" partij was wel tussen Ooms eu Waal. Een zeer ingewikkelde en zeer span nende partij, waarin beide spelers prach tige combinaties vlochten. Toen Ooms met succes 'n aanval op Waal's lange vleugel kon forceren, was deze verplicht een offer te brengen. In een zeer moeilijk eindspel wist Ooms de partij in zijn voordeel te be slechten. Ooms gaat thans ongeslagen aan de kop, gevolgd door Damen en Collet. In de tweede groep zijn de uitslagen: J. BuntNiemantsverdriet 20. H. Kan- tersH. Sjollema 02. J. FlamanJ. Nap 2—0. A.s. Woensdagavond worden de volgende partijen in De Gouden Ploeg gespeeld: WaalE. Veerman. W. KoppelstokTer louw. ColletSjollema. Damenv. Oos- terom. EffrinkOoms. Van EsKraaij. NiemantsverdrietFlaman Sjollema Jr. Bunt, WallenburgKanters. v. d. Pol Nap. Aarle Rixtel en G. Slager te Ruinen. Voor het volledig examen slaagden 17 candidaten n.1. J. J. Wijningen te Uithui zen, F. P. C. Berends te Udenhout, H. Been te Norg, J. de Bie te Neerlangbroek. J. J. Halsema te Kloosterburen, C. G. v. Kleef te Lexmond, E. A. Daselaar te Voorthui zen, T. Hol te Everdingen, J. van Bakel te Nistelrode, M. T. M. van Ooy te Boskoop, J. J. M. van Ooy te Boskoop en H. Soer te Dwingelo. De navolgende candidaten slaagden voor het practisch gedeelte doch kregen een af wijzing voor de theorie: H. Dekker te Zuidwolde, G. Frielink te Luttenberg, G. A. Gerdes te Kloosterburen en R. W. Hal sema te Kloosterburen. 1 Candidaat werd afgewezen. De examens werden afgenomen door H. C. Groot te Heiloo; P. Heres te Bedum en H. v. d. Pol te Soest. Een ambtenaar van de bedrijfsgroep was als waarnemer tegenwoordig. TRAILER REED OP AUTO IN. Op de Birkstraat had Zaterdag een aan rijding plaats. Een automobilist, komende uit de richting Amersfoort, wilde de Gal- lenkamppelsweg inrijden, doch bleef mid den op de weg wachten om een tegenlig ger voorrang te geven. Toen een trailer, met stenen beladen, eveneens uit de rich ting Amersfoort komende, de personen auto in zijn weg vond, reed de trailer bestuurder doodgewoon door en ramde zijn sta-in-de-weg. De personen-auto werd aan de zijkant ernstig beschadigd. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent de navolgende gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen bij de politie op Woensdag en Zaterdag van 14 tot 16 uur. DE BEWAARSCHOOL. In het City Theater draait een nieuwe verfilming van de bekende roman „La Maternelle", een werk, dat aan slechts weinigen onbekend zal zijn. Wie kent niet deze ontroerende kindergeschiedenis, dit verhaal van onze jongsten, die leven in een eigen wereld, doch wier bestaan tel kens weer geschokt wordt, omdat die kleine wereld té veel aanrakingspunten heeft met onze grote. De bevolking van deze „bewaarschool" zijn jongens en meisjes van Montmartre en Menilmontant. Deze kinderen spelen niet, ze zijn het zelf, zij beleven het zelf. Wij ouderen kunnen niet zonder meer toezien. Zelden vindt men op het witte doek zulk een meeslepende kinderwerke lijkheid. Niet alleen met de kinderen heeft men een goede greep gedaan, want de meest prominente sterren uit de Franse filmwereld vertolken de rollen van de vol wassenen. Wij noemen slechts Marie Déa, die op een eigen heel gevoelige wijze de directrice speelt, Blanchette Brunoy, die een steeds weer ontroerende Rose te zien geeft en Pierre Larquey, die een prachtige levensechte conciërge is, een film, die men meer dan eens wil gaan zien. „DIKKIE DAPPER". Na de triomphen in Utrecht en elders was de kwajongen van onze tijd, versymboli- seerd in de persoon van Dikkie Dapper, de gast van de Soester jeugd, welke Woensdagmiddag bijeen was in de grote Eemland-zaal. De avonturen van Dikkie Dapper tijdens zijn logeerpartij bij zijn oom en tante te Dubbeldam en de gekke verwikkelingen waarin Dubbeldam betrokken werd door het verblijf van Dikkie, vonden een ge weldig onthaal bij het jeugdig auditorium en er was een groot contact tussen zaal en toneel. Wij willen hopen, dat onze lieverdjes de streken van Dikkie Dapper niet in prak- tük zullen brengen. GRIENDHOUT- EN RIETBEWERKERS DEDEN EXAMEN IN SOEST. Op het bedrijf van de heer H. v. d. Pol aan de Eemstraat zijn weer de jaarlijkse exa mens voor griendhout- en rietbewerkers afgenomen. Voor het theoretisch herexamen slaagden de heren P. v. d. Sande te Beesthoutakker, M. Treffers te Heilouw, G. Brouwer te Contactsleuteltje van motorrijwiel, wiel dop van Ford V-8, bruine glacé heren- handschoen, portemonnaie met inhoud, bruine linker want, huissleutel, blauwe kinderwantjes, sleutel, dop van vulpen, paar rollen cementzakken, kindersjaal, fietssleutel, hondje, schroevendraaier, da mes polshorloge, busje met geld, zakje m. geld, blauw kinderwantje, zonnebril en kip. TEMPO-PUZZLETOCHT. Zondag 22 April a.s. houdt „Tempo" weer 'n puzzletocht. Het aantal leden in Baarn is dermate belangrijk, dat ditmaal de start plaats vindt bij café „Prins Hendrik". Men zie de advertentie. BIJZONDERE BIJEENKOMST VAN NEDERL. RODE KRUIS. Vrijdagavond had een bijzondere bijeen komst plaats van de afdeling Soest van het Ned. Rode Kruis. De voorzitter, onze burgemeester, zeide in zijn openingswoord, dat deze avond belangrijk was voor de transport-colonnis- ten. Spr. deelde n.1. mede, dat de Commandant van het Rode Kruis Corps, de Comman dant van de Rode Kruis Colonne Soest- Soesterberg, dr. J. H. Rip, met ingang van 13 Maart bevorderd was van Kapitein tot Majoor van het Rode Kruis. Onder applaus der aanwezigen reikte de voorzitter aan dr. Rip zijn nieuwe distinc tieven uit, daarbij zijn gelukwensen uit sprekend. Daarna werd Zuster J. Brug man benoemd tot leidster van de help sters der colonne, in de rang van le Lui tenant. Spr. zeide hierbij, dat bestuur en comman dant haar werk op hoge prijs stelden. Namens het hoofdbestuur van het Ned. Rode Kruis werd verder het herinnerings- kruis 1940-1945 uitgereikt aan de heer T. W. Celosse. De voorzitter deelde hierna nog mede, dat op deze avond afscheid zou worden geno men van de heer M. Borg, die naar Cali- fornië vertrekt. In een toespraak tot de heer Borg memoreerde de voorzitter het vele werk, dat door hem en zijn echtgeno te is verricht in dienst van het N.R.K. De afdeling Soest, die veel aan hen te danken heeft en hen gaarne als voorbeeld voor de jongeren stelt, spijt het, dat zij de afdeling verlaten, zeide de burge meester. De maand April Doet wat-ie wil, Da's zo z'n reputatie. Soms buiig-wild En dan weer mild, Vol zonneschijn en gratie. Haast ieder uur Een nieuwe kuur, Maar dwaas wie daarom kniest. Zorg dat je bij Z'n plagerij Je glimlach niet verliest. April gelijk Is 't leven rijk Aan nukken en aan grillen Het schept zo vaak Een wreed vermaak In plagerig Aprillen. Wees wijs en treed Tot strijd gereed Het lachend tegemoet. Dan wijkt het grauw Voor blinkend blauw En wordt het leven goed! Als blijvende herinnering overhandigde spr. de heer Borg een vulpenhouder, waarin de inscriptie „N.R.K. Colonne Soest, 14-4-'51" was gegraveerd. Zr. Brugman overhandigde hierna, namens de colonne, een foto-album met oorkonde aan de scheidende heer Borg, terwijl de heer G. v. d. Pijpekamp, groeps-comman- dant van Soesterberg, een ingelijste foto van de heer Borg aanbod, waarop aan de achterzijde de handtekeningen van de aanwezigen prijkten. De voorzitter deelde mede, dat de heer Borg zich ook in Californië aan het Rode Kruis-werk gaat wijden, waarom het be stuur hem een in de Engelse taal ge stelde aanbevelingsbrief meegaf. De heer Borg dankte voor de blijken van waardering en voor de medewerking van zijn colonnisten gedurende de oorlogs- en na-oorlogse jaren. AUTO GING DOOR DALENDE SPOORBOOM. Vrijdagmiddag moest weer eens een der spoorbomen nabij de halte Soestdijk het ontgelden. Toen de boom aan de zijde van het Postkantoor reeds practisch gesloten was, botste een militaire vrachtauto, wel ke uit de richting Soestdijk kwam, tegen de boom. Deze werd krom gedrukt en bleef schuin omhoog staan. De vrachtauto, die aan de voorzijde beschadigd werd, is door de politie in beslag genomen. Het verkeer kon, door de zorg van de politie, normaal doorgang vinden. JAARVERGADERING K.A.B. De Katholieke Arbeiders Beweging, afde ling Soestdijk, kwam Vrijdagavond in het Parochiehuis St. Ludgardis bijeen, onder voorzitterschap van de heer R. Hilhorst. Na de opening bracht de secretaris, de heer P. Versteyne, het jaarverslag uit, waarin het wel en wee der vereniging be licht werd. Gememoreerd werden o.m, 't 40-jarig bestaan van de afdeling Soest en het 30-jarig bestaan van de Landarbei- dersbond. Het aantal leden was gegroeid tot 165, hetgeen iets minder is dan de helft van de door het lidmaatschap in aan merking komende arbeiders in deze paro chie, zodat de secretaris aandacht vroeg voor propaganda en uitbouw. Binnenkort hoopt de afdeling een cursus „Algemene Ontwikkeling" te geven, waarvoor een onderwijskracht zal worden aangezocht. De penningmeester, de heer De Rijk, noemde in zijn jaarverslag een batig saldo van 137.54. De aftredende bestuursleden R. Hilhorst, P. Versteyne, W. v. d. Hoed en W. Beyers- bergen werden bij acclamatie herkozen. Hierna vroeg de voorzitter aandacht voor het feit, dat de heer W. van Breukelen als actief werker afscheid van de beweging nam. Namens het bestuur van Soestdijk en Soest, dankte spr. de heer Van Breukelen voor het vele werk, dat deze pionier en oprichter der K.A.B. in Soest, voor de K.A.B., de Maatschappij „Concordia" en de „Volksbank" had verricht. Namens de afdeling overhandigde spr. hem een electrisch scheerapparaat. De heer Lansing van „Corcordia" bracht, onder aanbieding van enige kisten sigaren, de dank over van de directie van deze Maatschappij, voor de werkkracht, welke de heer Van Breukelen gedurende ruim 36 jaar had gegeven. De „Centrale Volksbank" was* vertegen woordigd door de nieuwe kassier, de heer De Rijk, die dank bracht voor de minu tieuze wijze, waarop de heer Van Breuke len, gedurende 25 jaren, het kassierschap had waargenomen. Het spaartegoed groei de in die tijd tot 35.000.Namens de „Centrale Volksbank" overhandigde spr. hem een enveloppe met inhoud. De heer Van Breukelen memoreerde in zijn dankwoorden o.m., hoe de K.A.B. in Soest-Soestdijk gegroeid is van 36 tot rond 500 leden en hoeveel moeilijkheden hier bij overwonnen moesten worden. TONEELAVOND „ONS GENOEGEN". Zaterdagavond a.s. geeft de Buurtvereni ging „Ons Genoegen" in Eemland weer 'n toneelavond. „Een vriend komt over" is de titel van het vrolijke stuk. De Zingen de Broertjes en Zusjes verlenen hun me dewerking. Men zie de advertentie in dit nummer. VLEESVERKOOP. Morgenmiddag (Woensdag), te 2 uur, zal aan het slachthuis wederom verkoop van vlees plaats hebben.

Soester Courant | 1951 | | pagina 2