Onze Koningin verjaart Ickomuker. SCHUMANS PLAN. Bij de tweesprong. Lente-ode aan de Lentebode. SOEST. 't Oog wil ook wat hebben. mooi montuur VAKOPTICIEN VOSKUILEN Een nieuwe VOLTA stofzuiger! Joh. H. van Schalkwijk IN DE HOEK. VRIJDAG 27 APRIL 1951. 27e JAARGANG No. 34. SOESTER(4)OURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. Abonn. per kwart, 1.75 - per post 1.95 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTD1JK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON No. 2566 POSTGIRO No. 126156 Een dikke duizend jaar geleden had Ka- rel de Grote reeds wat de Amerikanen nu wel graag zouden willen hebben: een Verenigd Europa. Zijn land, bestaande uit heel Frankrijk, een goed stuk van Duitsland, de Lage Landen, Zwitserland en meer dan de helft van Italië was rijk aan dingen, waar men toen nog geen weet van had, maar nu des te meer: ijzererts en steenkool. Gevolgen der „boedelscheiding". Alle nazaten van Karei hebben de zaak, zeer ten ongerieve van ons zelf en van Washington, niet zo erg goed bij elkaar gehouden en hun zonen gingen zelfs over tot boedelscheiding: een Oostelijk stuk, Duitsland, een Westelijk stuk: Frankrijk en een middelmoot, dat deels werd ver teerd door de twee buren, deels zelfstan dig werd. Sedert die boedelscheiding is het nooit he lemaal pais en vree geweest tussen de bu ren. Vooral niet toen ze er achter kwa men, wat er zoal tot die boedel behoorde, Duitsland meer steenkool dan ijzererts aantrof en Frankrijk meer ijzererts dan steenkool, waaruit men de lering kan trekken hoe slecht het is, dat broeders gaan twisten. Het was anders wel verleidelijk voor Duitsland om ruzie met de buurman te zoeken, want het ijzererts dat Duitsland tekort komt, ligt vlak over de grens in Frans Lotharingen. Van ijzererts en steenkool maakt men ruw staal en gietijzer, van staal en ijzer de dingen die de moderne mens nodig heeft, zoals scheermesjes en.kanonnen. In het ijzererts, dat Duitsland te kort kwam, werd voorzien door schrootver- werking en invoer. Rotterdam is daar wèl bij gevaren en de Duitse zware industrie beheerste in haar goede tijd niet alleen de Europese markt maar vaak ook de Duitse politiek. Is het te verwonderen, dat niet alleen Frankrijk, ja hetzelfde Frankrijk van Schuman, maar ook de andere paraferen de landen met enige bezorgdheid zien hoe thans, onder de druk der omstandigheden, die oude wapensmidse aan de Ruhr. als gelijke partner aan de tafel komt te zit ten? Engeland laat het afweten hoewel meer uit de overweging, dat het zijn ge nationaliseerde industrie niet wil koppe len aan die van de privé-economieën maar Scandinavië bij voorbeeld wel dege lijk uit een oogpunt van „neutraliteit". Trouwens, de sterk gekartelleerde Ruhr- industrie is in verscheidene kleinere Kar tels gesplitst. De grootste controleert nu b.v nog maar 18 procent van de kolen- productie en vóór de oorlog de groot ste combinatie 56 procent in handen. De eerste stap. Zo wordt dan door het Plan Schuman de eerste stap gezet op de weg van Europa s economische eenwording. Andere plannen staan op stapel, die voor de landbouw, waar Mansholt's naam aan verbonden zal blijven; energievoorziening, verkeer te water, samenwerking tussen de Europese havens enz. Als het met Schuman's plan een beetje glad wil lopen, zullen deze ongetwijfeld volgen en zal een en ander tot resultaat hebben, dat de economische samenwer king de politieke vooraf gaat. Waar we geen bezwaar tegen kunnen hebben. Gevolgen voor Nederland. Maar hoe zal Nederland uit de bUs ko men met het plan en speciaal onze Hoog ovens in Velsen? Vergeleken bij de ande ren is ons staalbedrijf zoal niet een dwerg, dan toch wel een kleinbedrijf en zijn stem in het concert der „staalmeesters zal er niet direct op vooruit gaan. Het erts uit Lotharingen naar de Ruhr of omge keerd de kolen uit de Ruhr naar Lotharin gen hoeven immers niet via Rotterdam. Aan de andere kant heeft Nederland, en vooral de landbouw, een overwegend be lang bij een welvarend achterland en wat de industrie van ons land betreft een se cundaire industrie heeft zijn beste voe dingsbodem in de nabijheid van de zware. Met de Europese integratie komen de eco- mische kaarten anders op tafel te liggen. Maar dat wil nog niet zeggen, dat die an dere kaarten slechter moeten zijn. Bij de tweesprong Aan de grens der offermogelijkheid? Crisis m Engeland. De bedreiging voor de vrede. Het andere: bijzaak. De wereld staat bij een tweesprong. Laten wij dat nu eens zó voorstellen. De weg was eerst duidelijk. Hij voerde recht op t doel af: de vernietinging van het fascisti sche gruwelregiem. Daarbij was Rusland een gewaardeerde en sterke partner en in eendracht werd dit doel nagestreefd Zo, je bent dus toch gekomen met je overvloed aan zon, Ik was helemaal vergeten, dat de zon nog schijnen kon. Pessimisten in den lande beweerden met een zure snoet: „We gaan nu eens zonder lente meteen de zomer tegemoet". 'k Zag de kolenman al lachen: elke dag opnieuw weer guur, Onze kachel bleef maar snorren, maar de ijscoman keek zuur. Komt het door de koude oorlog, dit gebrek aan zonneschijn, Of heb jij soms zitten wachten achter het IJzeren Gordijn? Hoe het zij, je bent gekomen, ook al was het niet zo vroeg; Neem van mij aan, lieve lente: je komt nimmer vroeg genoeg. Breng wat zon in koude harten, De mensheid kwam dat steeds tekort; Zorg dat het in Lake Success en Ook in Moskou lente wordt. Opname Willy Schurman N.F.K. en bereikt. Nadien kwamen de moeilijkheden. Rus land, de vriend van weleer, markeerde de pas en gaf er daarna de voorkeur aan een eigen weg te gaan, een weg, waarop het de bondgenoten steeds sterker tégen zich zou vinden. Nu staan die bondgenoten bij de twee sprong en hoewel men de weg wil gaan, die tot de vrede leidt, ontstaat er onenig heid over de vraag, of men de weg van de u„.„or^n.t^n^on ol rlan nipt ver der zal moeten opgaan. Er zijn er, die wel veel, maar niet alles aan dat streven naar vrede ten koste wil len leggen, die het nü welletjes vinden en die van mening zijn, dat de bedreiging, die Rusland thans vormt niet zó groot is, dat men alles moet opofferen voor de be wapening; dat de hoge kosten, welke de defensie vraagt, niet meer kunnen worden opgebracht, zonder de sociale maatrege len, die men voor de werkende klasse had genomen, in gevaar te brengen. Of het één of het ander. Wil men zich meer kosten en moeiten getroosten voor vrede en vrijheid, maar indien deze nood zakelijke kosten raken aan datgene, wat men na jarenlange strijd heeft veroverd, dan, ja, dan ontstaan er crises. Is Amerika deze crisis na alles wat er na het ontslag, gevolgd door de triomfale in tocht van MacArthur als een moderne Caesar! is geschied, reeds te boven? Zou Engeland, waar de Labourparty begint in te zien, dat de hoge defensiekosten slechts kunnen worden bereikt door drastische beperkingen van de sociale voorzieningen, de algemene verkiezingen eerder moeten houden, nu Bevan, de Minister van Ar beid, zijn ontslag heeft genomen en Wil- son, onder wie de handel ressorteert, diens voorbeeld heeft gevolgd? Meer en meer blijkt, dat de bevolkingen het nu „welletjes" vinden met de uitgaven, die voor Mars zijn bestemd, ook al dienen zij er in het Westen nog voor, de vrede te bewaren. Men kan zijn geld nu eenmaal slechts één maal uitgeven, onverschillig of dit dollars, kronen, ponden, franken of guldens zijn. Er is een grens aan de mogelijkheid de be lasting op te voeren en daarom staan de hoge diplomaten in de Westerse landen nu voor de beslissing, op de tweesprong. Hoe nu verder? Alles, maar dan ook al les opofferen aan de strijd voor de vrede, die een schier ondraaglijke bewapening betekent? Is dit de weg naar de vrede? Zal deze weg niet veeleer voeren naar de algehele ver arming der volken? Shinwell, de Britse minister van defensie, verzekerde in een rede, dat de wereld een critieke tijd doormaakt. Hij betoogde, dat Engeland moet voortgaan met zich te be wapenen, omdat Rusland een bedreiging voor de vrede vormt. Een jaar geleden be schikte Rusland over 175 divisies en gro te hoeveelheden oorlogstuig, doch thans is dit aantal reeds gestegen tot 200 en ve len zouden eventueel in het Westen wor den ingezet. Een groot deel van de Russische industrie is gericht op de productie van wapens. De collega van Shinwell in Amerika, de bekende Marshall, noemde tezelfder tijd in een toespraak de situatie in de wereld uiterst gevaarlijk. Daarom ging Amerika voort met het vergroten van zijn militaire kracht. SPROETEN^-«« komen vroeg m t voorjaar Koop tijdig SPRUTOL Het is meer gezegd, dat de V.S. hun enor me geestelijke en materiële hulpbronnen moeten mobilseren om aan de eisen, wel ke door de toestand in Europa en in het ontwakend Azië worden gesteld, tegemoet te kunnen komen. Als men echter aan den lijve gaat onder vinden, wat voor eisen aan West-Europa worden gesteld, dan.ja, dan komt men als vanzelf op een tweesprong. Laten wij hopen, de juiste weg op te gaan. Want dit is belangrijker dan al het andere, dat in de wereld plaats grijpt. CONCERT IN DE TENT. Maandag 30 April (Koninginnedag), 's avonds te 8 uur, geeft de Soester Harmo nie P.V.O. een concert in het rosarium. Het navolgende programma zal worden uitgevoerd. 1. Wilhelmus. 2. Potpourri, W. Schoote- meijer. 3. Wiener Praterleben, wals, S. Translateur. 4. Potpourri Der Vögelhand- pourri, WT'tiiere. 6. vhegè'rWaVs,rlïrLoSOi'r. 7. Ned. School- en Volksliederen, potpour ri, F. Jakma. 8. Le Beau Danube Bleu, wals, Joh. Strauss. 9. Een vrolijke boel, potpourri, W. Ciere. 10. Wilhelmus. DEMONSTRATIE MET DE NEVELSPUIT. Maandagmiddag 7 Mei a.s. zal de Soester Vrijwillige Brandweer een grootscheepse demonstratie geven met de hogedruk ne velspuit. De demonstratie, die door tal van autoriteiten zal worden bijgewoond, wordt gehouden op het einde van de Foeken- laan en wordt gevolgd door een lezing, te houden door de heer J. Numan, ondercom mandant van de Brandweer te Eindhoven, de stad waar de eerste nevelsp.uit zijn in trede deed. Deze lezing wordt gehouden in hotel Eemland. BRANDWEER VIERDE FEEST. Het is een goede gewoonte om de Brand weermannen, die belangloos ieder uur klaar staan om met veel animo hun nut tig werk te verrichten bij brand, jaarlijks een feestavond te bieden, als een kleine compensatie voor hun werk. Zo was het ook Dinsdagavond, toen de Brandweer, in besloten kring, in Eemland bijeen was en de commandant, de heer W. Groart, hen verwelkomde, waarna de Jonge Nederlandse Revue onder leiding van Tom van Maaren een feestprogramma ten beste gaf, dat er zijn mocht. Dit nieuwe programma, met teksten en liedjes van Tom van Maaren, stond op bui tengewoon hoog humoristisch peil en het werd een inslaand succes. Als 't oog een goede bril nodig heeft, slaagt U bij ons voor maxi mum gezichtsscherpte en een want ,,'t oog wil ook wat hebben". Grote keuze Billijke prijzen. VAN WEEDESTRAAT 8. JUBILEA IN NIEUW-MARlëNBURG. Op Maandag 30 April a.s. hopen de Eerw. Zusters Mercedes en Paschalis in Rustoord N.-Mariënburg alhier, de dag te herden ken, dat zij, vóór vijf en twintig jaar, zich, door geloften aan God en aan de Congre gatie der Zusters Augustinessen, verbon den. Zuster Mercedes is voor vele Soestenaren een goede bekende, immers zij is sinds vijftien jaren in onze gemeente werkzaam. Wanneer het nodig is, is zij plaatsver vangend wijkzuster en sinds drie jaren vindt zij een vruchtbare, uiterst nuttige werkkring op de kraam-afdeling in deze inrichting, waar zij de aanstaande moe der in haar moeilijke uren met liefde en vakkennis ter zijde staat. Ver verwijderd van haar moeder en an dere familieleden - de zuster is afkomstig uit Hongarije - werkt zij hier met blijmoe dige ijver en tracht zodoende door werk en gebed Holland, haar tweede vaderland, en Hongarije van dienst te zijn. De tweede jubilaresse, Zr. Paschalis, is voor ons wat minder bekend. Vanaf 1949 is zij in Nieuw-Mariënburg werkzaam, waar zij met gedienstige voorkomendheid de pensiongasten verzorgt. Ook voor deze feesteling© is er rede tot vreugde, want zij heeft, in andere huizen van de Congregatie, zich een schone staat van verdiensten verworven. Deze feesten vinden hun bekroning op Maandag 7 Mei a.s., wanneer een der oud gedienden, Zuster Reinilda, de dag her denkt, waarop zij, vóór vijftig jaar, in de toen nog jonge, beginnende Congregatie geprofest werd. Zoals toenmaals gebruikelijk was, heeft Zuster Reinilda jarenlang vele zieken in hun particuliere woningen verpleegd. Zij deed dit met veel liefde en tact en toen later, door de gewijzigde omstandig heden, de patiënten zich in de inrichtin gen lieten opnemen is zij ook daar steeds de zorgzame verpleegster geweest. Zo dienende is de jubilaresse reeds dertig jaar Soest en N.-Mariënburg tot zegen. Ondanks haar 75 jaar is zij nog vol levens lust en geniet van haar rustige, verzorgde levensavond. Op Maandag 30 April en op Maandag 7 Mei a.s. is er, van 3 tot 4 uur, gelegen heid de feestelingen te complimenteren. SUCCESSEN SOESTER E.H.B.O. Bij de te Amerfoort gehouden districts wedstrijden, georganiseerd door de Ned. Ver. E.H.B.O., behaalde onze plaatselijke afdeling de derde prijs met een ploeg be staande uit de dames N. Segers en A. Wantenaar en de heer K. Lam. De heer K. Lam behaalde tevens de eerste leiders-prijs. AVOND-MUZIEK. Zoals reeds door ons gemeld heeft Maar ten Kooy, de jonge Soester organist van de Oude Kerk, een reeks kosteloze con certen georganiseerd. Woensdagavond had het eerste concert van deze reeks plaats in de Oude Kerk. Maarten Kooy sprak voor de aanvang een toelichtend woord tot de aanwezigen en wees op het programma, dat bestond uit wereldlijke koorwerkjes uit de tijd van de Reformatie. Verder vroeg hij be langstelling voor het optreden van het en semble „Het Soester Muziekcentrum", het welk deze avond zou laten zien en horen hoe men vroeger huismuziek speelde. Na een machtig preludium en Fuga van A. van de Kerckhoven op het orgel, kwam eerst het koortje van 9 dames en heren aan de beurt met „Der Winter ist ein strenger Gast" van M. Praetorius. Dit koortje bewees over prima stemmen te beschikken, terwijl de perfecte uitspraak weldadig aandeed. Het verder zeer uitgebreide programma bestond uit Courante's voor fluit, hobo en viool, terwijl Maarten Kooy verschillende orgel-nummers ten gehore bracht. Het koortje zong o.m. Der kühle Maien en Ach Elslein. In het Souterliedeke werd 'n overgang gemaakt van wereldlijke naar TféHiWükp* 'iftde'-fic. de- kerkmuziek terugkeerde. Dit gevarieerde programma werd goed vertolkt en had groter bezoek gewettigd. DE NEVELSPUIT WEER IN ACTIE. Woensdagmiddag werd de tweede bos brand van het seizoen gemeld. Even over vier uur meldde de brandwacht op de to ren van de Oude Kerk een hevige rook ontwikkeling in het Monnikenbos. Snel werd er uitgerukt en de nevelspuit ging weer mee. Het bleek, dat twee grote stapels dood hout, welke waren aangelegd door de arbeiders, die in de bossen wer ken, in brand waren gestoken door kwa jongens. Dank zij de nevelspuit was binnen enige minuten het vuur volledig geblust en daardoor een grote brand in het Monni kenbos voorkomen. Vorig jaar is in dit bos meermalen brand uitgebroken en men had dan vele uren nodig om het vuur meester te worden, waarna dan nog een langdurige nablussing nodig was. Dit alles is thans door de ne velspuit overbodig geworden. Een Electrolux product. Officieel door Electrolux erkend service-station. Steenhoffstraat 55 Telefoon 2906 In enige bladen is vooral de laatste weken op felle toon geschreven over toestanden, die in ons land zouden heersen en die, wanneer het niet verzonnen is, meer dan de moeite waard zijn om door bevoegde instanties te worden bezien. De aantijgingen en beschuldigingen zijn zó kras, dat ik niet begrijp, dat i|n een land, waarin een officier van justitie zich genoodzaakt ziet om iemand, die daaraan schijnbaar zelf nog niet heeft gedacht, te vragen of hij zich niet beledigd gevoelde door een artikel in een bepaald blad, zo iets kan worden beweerd zonder rechts vervolging. Toen bedoeld blad in 1947 schreef, „dat Ir. Schermerhorn de steunpilaar van bet Ja vaanse extremisme was", vond een offi cier van justitie dit ernstig genoeg om Ir. Schermerhorn er op te wijzen, dat hij zich beledigd behoorde te gevoelen. Nu bovenbedoelde bladen de Velser affai re, de zaak Schallenberg en de zaak Men- ten hanteren op 'n wijze, die je de haren te bergen doen rijzen, blijft 't doodstil in de kringen waar lawaai zou moeten ont staan. Nu geen gedraaf, terwijl de zaken toch heel wat ernstiger liggen dan in boven bedoeld geval. Hooggeplaatste personen en instanties wor den van niet minder dan moord, diefstal, knevelarij enz. beschuldigd. Ik voel me waarachtig wel bij minder op m'n tenen getrapt en daarom doet het zwijgen, dat van hogerhand bewaard wordt, niet pret tig aan. Van tweeën één; óf de feiten zijn gelogen en dan moeten de verantwoordelijke per sonen van deze minderwaardige bericht geving voorbeeldig gestraft worden, óf het is waar, maar men durft niet te roeren in de modder, omdat dan wellicht meer vie zigheid bovenkomt. Het zij overigens gezegd, dat het publiek, dat aanneemt, dat het juist wordt voorge licht, zijn mening over een en ander klaar heeft en die is heus niet vleiend. Ook vooral hierom is het te hopen, dat be voegde instanties hun licht zullen laten schijnen over deze zaken. Het is wel gemakkelijk om smalend te wij zen naar andere landen en te vragen of dat nou een rechtstaat is, maar dan moe ten we zelf brandschoon zijn. Zeker zó schoon, dat we weten, dat in ons land zon der aanzien des persoons recht gesproken wordt. Daarom, regering, uit de doeken er mee. H. OEKMAN. HET NUT. Woensdag hield de afdeling Soest der Mij. tot Nut van 't Algemeen haar jaarlijkse ledenvergadering. Na een welkomstwoord en een inleiding van de voorzitter, de heer J. Andriessen, werd de agenda in een vlot tempo afge werkt. De aan de beurt voor aftreding zijnde be stuursleden, Mevr. Gijzen en de heren Zo mer en Groot, werden herkozen. De voorzitter deed de verheugende mede deling, dat de in December opgerichte bi bliotheek, aanvankelijk 400 nieuwe boek werken tellende, kortelings met nog een gelijk aantal is uitgebreid, terwijl eerst daags de beschikking zal worden verkre gen over een flink aantal andere boeken. Het aantal lezers van 78, dat de vorige bibliotheek telde, is thans verdubbeld, want het gedraagt juist 156. De door het bestuur voorgestelde biblio theek-commissie: de dames Dammers, Gij zen, Beijer en de heren Zomer en Smits werd, na door de vergadering verkregen machtiging, ingesteld. TEMPO-PUZZLERIT. De ren- en toervereniging „Tempo" had voor haar puzzle-rit een parcours samen gesteld op een dusdanige wijze, dat de 62 deelnemers ditmaal wel overtuigd waren van het feit, dat de puzzle niet voor de poes was. Het heeft veel hoofdbrekens ge kost aan de deelnemers om deze rit goed ten einde te brengen en de voldoening voor de winnaars was er des te groter om. De prijzen, welke bestonden uit rolladen, carbonaden en vette kippen werden door de navolgende personen behaald: 1. C. van Breukelen, 19 strafpunten. 2. J. Kronemeyer Jr„ 20 str.p. 3. J. Kronemey- er Sr., 21 strafpunten. 4. Mej. J. Smit, 21 strafpunten. 5. C. Kenter, 21 strafp. 6. M. de Zoete, 32 strafpunten. 7. F. van Rou wendaal, 37 strafp. 8. Rob Tensen, 38 str.p. 9. A. van de Valk, 60 strafp. 10. N. S. Haaf, 61 strafp. 11. E. Hoek, 61 strafp. ERKENDE PHILIPS RADIO SERVICE V.WE EDESTR36* SOESTOIJK TELEF.2792 CONCERT APOLLO. De Mannenzangvereniging „Apollo" gaf Dinsdagavond het jaarlijks concert in „Re ligie en Kunst" en heeft met goede zan<* aan een volle zaal enige genotvolle uren bezorgd. Onder dirigentie van de heer Fr. Cuijpers werd een programma uitgevoerd, dat niet te groot was doch waarvan het gehalte op hoog peil stond. De 9 nummers, welke het koor vertolkte, werden practisch feilloos uitgevoerd, mede dank zij de uitstekende leiding. De zang van het koor werd afgewisseld met liederen gezongen door de alt-zange res Wilhelmine Matthès uit Utrecht, die, door klank en voordracht, het luisteren tot een groot genot maakte. De koor nummers waren, op enkele num mers na, religieuse liederen van Gallus, Brumel, Viadana, Purcell, Handel, Brahms en Schubert en in al deze nummers kwam de devotie volledig tot haar recht. Ook de piano-begeleiding van Charles Bogman uit Utrecht was tot in de finesses verzorgd. Voor de pauze onderbrak de voorzitter, de heer E. van Eeden, het programma, om de oud-voorzitter, de heer S. de Zoete, te huldigen. De heer de Zoete had 5 jaar geleden als voorzitter bedankt, na 21 jaar deze func tie bekleed te hebben. Dit bedanken werd toen in zoverre aanvaard, dat hem werd verzocht als bestuurslid aan te blijven. Thans, nu 't bestuur is ingekrompen van 7 tot 5 leden, kreeg de heer De Zoete ge legenheid zich uit het bestuur terug te trekken. Voor het feit, dat hij 26 jaar bestuurslid was geweest, waarin hij veel werk voor Apollo heeft verricht, bracht de heer Van Eden hem namens de vereniging in sym pathieke woorden dank. Dc heer Van Eeden deelde hierbij mede, dat de ledenvergadering onlangs had be sloten de heer De Zoete het ere-lidmaat- schap aan te bieden, hetgeen hij hierbij deed. Spr. overhandigde de heer De Zoete hierbij 'n gecalligrafeerd diploma, als blij vend bewijs van erkentelijkheid. HOOFDPIJN 1 Mijnharde'* Hoofd pijn poeders. Doos 45 cent Burgerlijke stand GEBOREN. Johannes Jan, zoon van W. G. v. d. Brink en H. van Kooij, Pelikaanw. 1. Yvonne, d. v. J. Schaafsma en E. J. Grift, Beetzlaan 70. Sofia Justina, d. v. W. B. Majoor en R. v. d. Heuvel, Beukenlaan 27. Francisca Petronella, d. v. C. Brand en I. J. Boerema, Van Lenneplaan 72. ONDERTROUWD. P. Messing 27 jr., auto handelaar, Baarn en S. L. M. van Duren. 24 jr., Pr. Bernhardlaan 56. A. v. d. Hoef, 37 jr., meubelmaker, Baarn en H. J. Burg man, 31 jr,, Nassaulaan 14. J. J. van Duinhoven, 54 jr., wever, Hilversum en W. Jansen, 44 jr., Laanstraat 70. GEHUWD. P. Donk, 30 jr., tuinman en J. A. van Zijtveld, 27 jr., Biltseweg 19. OVERLEDEN. Geen.

Soester Courant | 1951 | | pagina 1