V f kkemaket Nederlandse Jeugdgemeenschap* Moederdag* Brandpunten der Internationale Politiek VENEMA Portretspecialist DE SMALEN SOEST. Engelse Triumph Rijwielen. „De Witte Pompen" IN DE HOEK. Een nieuwe VOLTA stofzuiger I Joh. H. van Schalkwijk VRIJDAG 11 MEI 1951. 27e JAARGANG No. 38. SOESTER OORANT Verschgnt iedere Dinsdag en Vrgdag. Abonn. per kwart, 1.75 - per post 1.95 MTGAVE: DRUKKERIJ SMIT - SOESTD1JK - BUREAU VOOB REDACTIE EN ADMINISTRA^T^T^ESTBAAT 35 - TELEFOON No. 2566 I POStcTrT^^.SS Ter gelegenheid van de Jeugdweek, welke van 2126 Mei a.s. onder het motto: „Deze tyd vraagt soberheid en zelfbeheersing" ge houden wordt, hebben enkele vooraan staande figuren uit het openbare leven zich desgevraagd bereid verklaard in een korte beschouwing hun mening over de inhoud van deze actie weer te geven. Een viertal inzendingen geven wij hieronder weer: SOBERHEID EN ZELFBEHEERSING Voorwaarden voor een gezond leven Deze tijd vraagt soberheid en zelfbeheer sing. Neen, niet alleen deze tijd. Laat het ons toch de jeugd duidelijk maken, dat in ieder tijdsgewricht en op iedere leeftijd so berheid en zelfbeheersing twee belangrijke voorwaarden vormen voor een gezond le ven, gezond naar lichaam en geest. Overdaad schaadt, een uitspraak, waarvan wij de waarde kunnen leren kennen in tij den van gedwongen beperking. Een merk waardig voorbeeld uit de laatste wereldoor log: tengevolge van de soberheid in het dieet zien wij bepaalde ziektetoestanden bij aanstaande moeders veel minder optreden, terwijl met de overvloed deze aandoenin gen weerkeren. Verscheidene ziekten zien wij veelvuldiger voorkomen, naarmate de aanslag in de be lastingen hoger is, zo bijvoorbeeld de sui kerziekte. En bij het ontstaan van de jicht heten de goede wijnsoorten een rol te'spe len. Bepaalde hart- en vaataandoeningen vormen veelvuldiger de doodsoorzaak bij hen, die rijk gezegend zijn met aardse goe deren. In deze overdaad zijn het bepaalde bestanddelen, die in het bijzonder als scha delijke factoren moeten worden beschouwd. Niet vaak en duidelijk genoeg kan de jeugd er op gewezen worden, dat soberheid 'in de eerste plaats geboden is ten aanzien van waren, welke als vergift op lichaam en geest kunnen inwerken. Ik doel hier uiteraard op het alcoholgebruik en het roken. Soberheid is echter ook ten aanzien van bepaalde voe dingsmiddelen geboden, in welk verband ik er met nadruk op moet wijzen, dat het snoepen en het gebruik van zoete spijzen zich in een zodanige omvang na de oorlog heeft verbreid, dat van misbruik en in vele gevallen van een schadelijke invloed op de gezondheidstoestand moet worden gespro ken. Op al deze terreinen past soberheid, omdat niermede schade aan het lichaam en de geest kan worden voorkomen en tevens de middelen gespaard worden, waarmee, mits juist besteed, de gezondheid kan wor den bevorderd. Over de soberheid kunnen wij de jeugd voorlichten, in de zelfbeheersing kunnen wij haar slechts voorgaan. Als wij menen bij de jeugd een gebrek aan zelfbeheersing tê kunnen vaststellen, dan hebben wij de hand in eigen boezem te steken. Ons eigen leven heeft niet de beheersing getoond, welke voor onze kinderen een plechtanker had moeten zijn. De verhoudingen, welke wij schiepen, waren veelal niet van een zoda nige aard, dat ten alle tijde en overal de zelfbeheersing voor de jeugd een eenvou dige zaak was. En toch is het deze zelfbeheersing, welke voorwaarde is voor de vorming van de ze delijke en morele kracht, zonder welke de mens zijn leven niet kan stellen in dienst van zijn naasten. „Soberheid en zelfbeheersing" is het motto van de Jeugdweek 1951. Mogen zij, met de eenvoud, de kenmerken zijn van de toe komstige mens, teneinde hem de gezond heid en de kracht te waarborgen voor de verovering van het waarachtige geluk: ar beid in een samenleving, waarin eigenbe lang aan naastenliefde ondergeschikt is. Dr P. MUNTENDAM, Staatssecretaris van Sociale Zaken. SOBERHEID IN DE SPORT Als ik week in week uit door Nederland rijd, zie ik met vreugde, dat vrijwel tot in de kleinste plaatsen velden met de bekende goalpalen staan. Dat vervult mij met dankbaarheid, omdat wij, de Nederlandse voetbalgemeenschap, door eendrachtige samenwerking en enthou siasme dit alles bereikt hebben. Als ik echter een blik terug sla en naga of wij, voetballeiders, ook fouten begaan heb ben, dan moet ik dit eerlijk bekennen. Wat is nameljjk het geval? Oorspronkelijk speelden wij op onze een voudige terreinen, zonder of vrijwel zonder publiek. Daarna kwam er enig publiek. Vervolgens veel en zeer veel publiek. Wij breidden onze velden uit met steeds groter accomodaties en wij waren blij met de hoge recettes. Alle hogere inkomsten werden immers gebruikt voor de jeugd, dan wel voor het in stand houden der opstallen en terreinen! De fout is echter, dat wij niet beseft heb ben, dat daardoor publiek en anderen steeds hogere eisen gingen stellen, waardoor de zuivere sportsfeer hier en daar in het ge drang dreigde te komen. Hieraan moest ik denken, toen mij verzocht werd om over soberheid en zelfbeheersing te schrijven. Want het is inderdaad zo, dat wij moeten gaan versoberen, dat wij tot in keer moeten komen, dat wij ons duidelijk voor ogen moeten houden, dat de enige zui vere sportvorm de amateursport is en dat de sport met andere doelstellingen „show" dreigt te worden met alle gevaren van dien. Wij moeten niet fel zijn op de uitslag. Wij moeten fel zijn op het behoud van alle goede Zondag, eerste dag van Pinkster, In de mooie maand van Mei, Dan maakt ieder, die zich kind weet, Moedertje weer innig blij. Heerlijk is het als haar jongen Moeder geeft een dikke zoen En met bloemen aan komt dragen, Jong, dat moet je zeker doen! Meisje, jij weet wel waar Moeder Altijd erg op is gesteld, Dat je bij een leuk cadeautje Jouw geheimpjes ook vertelt. Menig kind voelt Pinksterzondag In zijn hart een groot gemis, Geen cadeautje dus voor Moeder, Omdat zij er niet meer is. Misschien zijn er ook wel Moeders, Die helaas worden miskend En die door een zoon of dochter Daarom niet worden verwend. Dat is jammer, heel erg jammer, Daarvan krijg je altijd spijt; Buig je stijve kop, kom doe het, Want dat wordt ten hoogste tijd! Weet goed, als je voor je Moeder Zondag fier de minste bent, Dat ze bij zichzelf zal denken: 'n Lieve meid of fijne vent! Wie het voorrecht mag genieten, Dat hij Moedertje nog heeft, Zorge, dat die schat dan Zondag Ware Moederdag beleeft! E. VAN EEDEN. sport begrippen, zoals zelfbeheersing, al truïsme, eenvoud, enz. En nu is het juist de sport, die ons dit kan leren. Immers wij eisen van onszelf en van onze spelers, dat zij zich neerleggen zonder mor ren of mokken bij de beslissingen van de scheidsrechter. Wij eisen ook, dat zij gedu rende het spel zich niet door een handeling van de tegenpartij laten prikkelen, dan wel wel een wraakgedachte rondlopen, derhalve zelfbeheersing. Wij moeten niet willen meedoen aan de wedloop, zoals elders, om steeds grotere stadions te bouwen, teneinde grotere re cettes te bereiken, om wedstrijden op te luisteren met attracties, enz. Kortom, wij moeten alles achterwege laten dat strijdig is met de zuivere sportge- dachte, want die alleen leidt tot verwezen lijking van het sportideaal, doch ook van het practische doel, dat met sport bereikt kan wordenhet bevorderen van de gezond heid, karaktervorming, gemeenschapszin en daardoor het versterken van het individu en het verhogen van de volkskracht. K. J. J. LOTSY. waren er materiële moeilijkheden, die de huidige ver overtroffen. Toch was het toen nodig in de programrede van 27 Juni 1945 tot ons volk te zeggen: „Veel moeilijker schijnt het te zijn te be seffen, dat wij allen op een of andere wijze ons aandeel in de verarming zullen moeten dragen en dat de termgelijkmatige verde ling van de armoede, in ons volk helaas een bittere werkelijkheid is en betekent, dat ieder zich wat'moet ontzeggen, daarbij de rijksten het mjeest, doch helaas ook alle anderen." In die dagen jan bittere stoffelijke nood voelde men de armoede blijkbaar zo weinig, dat het nodig 'was zulke waarschuwingen te plaatsen. In die dagen, waarin men ge loofde, dat een nieuwe wereld voor ons allen open gingien grote mogelijkheden vóór ons lagen, gaf de armoede geen geestelijke druk en was de zelfbeheersing alleen ge- i'icht op het houden onzer verwachtingen binnen zekere grenzen. Uit de grote tegenstelling in de werking van deze begrippen tussen 1945 en 1951 moge ons bove alles duidelijk worden, dat tenslotte niet de materie, niet onze stoffe lijke omstandigheden, maar het geestelijk klimaat en bovenal onze eigen geest bepa lend zijn voor de vraag, wat soberheid en zelfbeheersing op een ogenblik voor ons SLOGAN OF IDEE? Soberheid is vandaag verdacht. Soberheid wordt vandaag gezien als iets toevalligs, 'n Wijze van leven, van levens inrichting en huishouding ons opgelegd door de politieke en economische situatie. Die soberheid wordt hoogstens gedragen als een noodzakelijk kwaad. En met de hoop na een paar zuinige jaren de nu geheel of gedeeltelijk drooggelegde behoeften weer ten volle te kunnen bevredigen. Soberheid wekt vandaag associaties op met Stafford Cripps en Lieftinck. Dat wijst er op, dat het begrip soberheid gedevalueerd is. De omvang en diepte van het begrip so berheid als deugd, als levenshouding, als maatgevoel, is verkleind en verplat tot het begrip van de buikriem. Deze sobeiheid is verdacht, niet omdat ve len reeds leven onder 'n behoorlijk levens peil. Zelfs in 'n samenleving dié uitmunt door soberheid, zal gebrek aan het primaire steeds als een kwaad worden beschouwd. Vandaag is de soberheid verdacht, omdat schrijvende en sprekende optimisten de mensen het beeld voorspiegelen van een grenzeloze stoffelijke vooruitgang, van het bevredigen onzer behoeften niet alleen, doch ook van het scheppen van nieuwe behoef ten. Daarom staan helaas in onze kranten de nieuws-pagina en advertentie-pagina met elkaar op voet van oorlog. Hoofdartikel en nieuws mogen soberheid preken: de adver tenties wekken op tot veelzijdige en vol komen bevrediging van behoeften. De mens als consument, als het wezen dat ongebrei deld consumeert, Bat schijnt het ideaal te zijn van deze tijd. Reeds vanouds heeft de mens ingezien, dat zijn levensdrang zo geweldig is, dat hij be perking, soberheid nodig heeft, wil zijn ac tiviteit niet leiden tot zelfvernietiging. Waarachtig humanisme kan niet bestaan zonder soberheid. De edelste figuren der geschiedenis hebben de soberheid gekend als een der grondpeilers van hun leven. Allereerst Hij, die het Christendom zijn naam schonk. Er is geen Westerse bescha ving zonder de idee der soberheid als le vensvormende deugd. De veelomvattende activiteit van allen die zich bezig houden met de geestelijke ge zondheid van de moderne mens, kan juist in onze materialistische beschaving de idee der soberheid niet missen. Daarom staat de jeugdvorming voor de noodzaak beheer sing te kweken tegenover nicotine, film en alcohol, die met hun narcotisch vermogen de geestelijke ontplooiing zo verleidelijk in de weg staan. Soberheid wordt niet gediend door politieke populariteit. Soberheid is een sterk ideaal voor een waarachtig menselijk-progressieve SELIN( cultuur. P. WESSELING, S. ss. R. MODEMAGAZIJN Hofleverancier OVERHEMDEN met vast boord en 2 losse boorden. Sporthemden - Polohemden Enkel-sokjes - Dassen enz. F. C. Kuijperstraat 10 Telefoon 2803 GEESTELIJKE SOBERHEID Een lofzang op de soberheid, nu vrijwel alle lagen van ons volk daartoe door de nood worden gedwongen, komt mij niet erg aan lokkelijk voor. Een soort preek, die de on ontkoombaarheid en het nut van soberheid in deze tijd tot oud en jong tracht te doen doordringen, is misschien wel nuttig, maar daartegen voel ik toch ook een zekere in nerlijke weerstand. Is dat uit een soort wrokgevoel tegen een wereld, waarin ons een versobering wordt opgedrongen aan de goede kanten van het leven, teneinde ruimte te maken voor de gevolgen van een beleid, waarvan zowel oorsprong als doel stelling in de sfeer van het duivelse in de mens moeten worden gezocht? Ja, indien ik deze gedachtengang nog wat vervolg, begrijp ik waarom de Nederlandse Jeugdgemeeenschap aan deze soberheid de zelfbeheersing als complementair begrip verbond. Die is zeker wel nodig, niet alleen voor een jong geslacht, maar ook voor ons ouderen, al is de jeugd dan ook nog zo ge neigd ons ouderen alles aan te rekenen. Zelfbeheersing is vooral nodig om te trach ten bij voortduring de zin van deze van onheilen zwangere gang van de mensheid te blijven zoeken. In de grond van de zaak is het opbrengen van die laatste zelfbe heersing nog heel wat moeilijker dan die, welke nodig is voor de aanvaarding van druk in het stoffelijk vlak van ons leven. Denken wij nog even terug aan 1945. Toen Twee Soestenaren ontmoetten elkaar ver van huis. Het zijn Kapitein J. Linzel van het Ned. Det. Ver. Naties in Korea, die, zoals be kend, 'bij de acties aldaar ernstig werd ge wond en Luitenant ter Zee II L. R. (Rudy) Moens, die als officier op Hr. Ms. „Evert- sen" dient. Luit. Moens zocht Kapitein Linzel op in het militair Hospitaal te Kure, Japan. Hoewel Kapitein Linzel nog erg zwak is, gaat zijn toestand goed vooruit en wacht hij thans op vervoer naqr ons land. betekenen. Het gaat vandaag om meer dan soberheid in ons stoffelijk bestaer» £>e verbinding van soberheid en icïfbohG<:r*^|-.g geCft Öe ihcns die geestelijke zelfdiscipline, die het hem mogelijk maakt de zware kanten van het leven van vandaag op hun waarde te schat ten en zich niet te verliezen in wilde fan tasieën of in grondeloze angst. Deze mens zal het ook mogelijk zijn het be trekkelijke van de problemen van ieder tijd stip te beseffen en in soberheid en zelfbe heersing zich te hoeden tegen overdrijving van het kwaad onzer dagen. In deze gees telijk houding zal het kunnen gelukken de perspectieven, die ons ook nu nog gelaten zijn, te ontdekken. Soberheid en zelfbeheersing; zeker, maar dan in de eerste plaats op het geestelijk vlak, omdat het in wezen om onze levens houding gaat, die niet door stoffelijke om standigheden, niet door versobering of door welvaart, maar alleen door de geest be heerst wordt. Prof. Dr Ir W. SCHERMERHORN. Voor een goede foto. Voor Uw amateurwerk Voor het vernieuwen van verbleekte portretten. Voor vakkundige repa ratie van Uw toestel Burgemeester Grothestraat 14 Soestdijk Telefoon 2209 Raad van Europa bijeen. Komende verkiezingen in Italië en Frankrijk werpen hun schaduwen vooruit. Nog altijd fascisten. Het geschil Israël-Syrië, De harde strijd op Ko rea. Festival of Britain. De vergaderingen van de Raad van Euro pa zijn begonnen. Paul Henri Spaak, de Belgische socialist, werd ditmaal zonder tegenwerpingen van Nederland en ande re landen tot voorzitter gekozen van de Europese Assemblée met 67 stemmen vóór en 10 onthoudingen. Het belangrijkste voorstel, waarover nog nader zal worden beslist, is wel Joego-Slavië bij een even tuele aanval hulp te verlenen. De Nederlandse afgevaardigde, Mejuffr. Klompé, stelde de voorzitter reeds ter stond voor een moeilijk probleem door vragen te stellen over de weigering van de Assemblée het rapport van haar politieke commissie op de agenda te plaatsen. In dat rapport wordt voorgesteld gedelegeerden van het Amerikaanse Congres en het Ca nadese parlement uit te nodigen de na jaarszitting van de Europese Assem blée bij te wonen als waarnemer. Mej. Klompé wenste direct en ter plaatse 'n uiteenzetting van de taak van de poli tieke commissie of het gelegen kwam of niet, hetgeen Spaak een zucht deed slaken, want deze kwestie kwam verscheidene gedelegeerden geheel niet gelegen, daar de afgevaardigden van Italië en Frankrijk zitten te springen om naar hun land te rug te keren, daar in die landen binnen kort verkiezingen worden gehouden. Als de heren afgevaardigden in Straatsburg zitten, kunnen zij hun zetels in de provin ciale raden in Italië en in het Franse par lement te Parijs niet verdedigen. En verkiezingen kunnen soms een verras sende uitslag hebben. Dat bewezen de ver kiezingen voor het parlement van Neder- Saksen, een der bondsstaten van West- Duitsland. De fascistische „Reichspartei" behaalde daar 16 zetels, terwijl zij tijdens de vorige verkiezingen geen enkele zetel behaalde. Het bloed kruipt waar het niet gaan kan. Nog vóór de verkiezingen werden gehou den, werd het „Reichsfront", de op nazi- leest geschoeide stormtroepen van die partij verboden. Wanneer het federale hof over twee maanden te Bonn voor 't eerst weer bijeen komt, zal worden overwogen de gehele Hitleriaanse „Sozialistische Reichspartij" te verbieden. De partij lijkt wel een verlenging van de vroegere N.S.D.A.P., compleet met knokploegen en dergelijk schoons. „Knokploegen" van landelijk formaat zijn tegen elkaar aan het vechten geweest op de grens van Israël en Syrië. Het ging er nogal heet toe. Er werd tenminste ook ge bruik gemaakt van zware artillerie en van mortieren. Israël heeft het er niet bij laten zitten. Het heeft de Verenigde Naties verzocht zo spoedig mogelijk bijeen te komen ten einde de Syrische aanvallen te behande len. Verdediging en aanval, zowel op militair als op politiek terrein, zijn de leuzen, die tegenwoordig worden gevoerd. Aanvallen wil MacArthur, de gewezen opperbevelhebber van de U.N.O.-legers. De 70-jarige ex-generaal verklaarde tij dens een besloten zitting van 2 Senaats commissies, dat slechts uitbreiding van de oorlog tegen China de „brandende kwestie" Korea kan oplossen. Volgens MacArthur zouden de Chinezen nooit die invasie van troepen hebben kun nen volbrengen, indien de bases in Mand- sjoerije waren gebombardeerd. Hij achtte een bombardement van China noodzakelijk om een einde te maken aan de slachting in Korea, waaraan hoofdza kelijk Amerikaanse soldaten ten offer vallen. Ook de Amerikaanse stafchefs waren dit in Januari met hem eens. Toen echter is over deze aanbeveling een veto uitgespro ken. Door wie?.... Verwacht wordt, dat Engeland binnenkort in de Amerikaanse controversie over de Koreaanse oorlog zal worden betrokken. Aanval en verdediging.... In Korea ver dedigen de troepen der U.N.O. elk stukje grond met verbeten hardnekkigheid. Zij hebben het gepresteerd om de stoot van 300.000 Chinezen op te vangen en zijn er zelfs toe overgegaan, zij het dan op be scheiden schaal, een tegenoffensief te be ginnen. De strijd wordt echter bemoei lijkt door de inzet van een nieuw type vijandelijke straaljagers. Er zijn echter ook nog prettiger gebeur tenissen. Na maanden van voorbereiding Is het „Festival of Britain 1951" door Ko ning George VI geopend. Behalve in Lon den zijn in Glasgow, in Wales en Ulster tegenlijk tentoonstellingen opengesteld voor het publiek. Over het gehele land worde'n voorts plaatselijke festivals ge organiseerd. SOESTER SIGARENWINKELIERS VIERDEN EERSTE LUSTRUM. In de zaal van het Oranje-Hotel werd het vijfjarig bestaan herdacht van de Soester Sigarenwinkeliers vereniging. De belang stelling van de zijde der leden en hun da mes voor dit eerste lustrum was zeer groot. De voorzitter, de heer A. Rademaker, sprak er zijn grote vreugde over uit, dat de leden van de vereniging zo eensgezind waren in het bespreken en uitvoeren van de plaatselijke belangen der sigarenwin keliers en dat deze eensgezindheid zich ook in deze grote opkomst demonstreerde. De secretaris gaf een overzicht over het werk der vereniging gedurende de laatste vijf jaar en wekte alle leden op gezamen lijk de krachten in te spannen, om datge ne dat bereikt was ook te behouden en als één man steun te verlenen aan de Bonden. Na afdoening van de huishoudelijke za ken was men onder het genot van een feestdronk, nog lange tijd gezellig bijeen. De nood van de lijdende mens werd ook in deze bijeenkomst niet vergeten. Voor de Haak-in-actie ten behoeve van de kankerbestrijding werd een bedrag van 40.50 gecollecteerd. OPBRENGST BAZAR. De bazar, welke ten behoeve van de nieu we Van der Huchtschool is gehouden, bracht een batig saldo op van 1400. DE WEGENWACHT DEFILEERDE VOOR DE PRINS. De Wegenwachters, de trouwe helpers langs de wegen in ons land, hebben Woensdagmorgen, ter gelegenheid van het le lustrum van deze dienst, met hun mo torrijwielen gedefileerd voor Z.K.H. Prins Bernhard, in de tuin van het paleis Soest dijk. Te ongeveer 11 uur, toen achter het pa leis 105 wegenwachters in uniform met hun gele motoren met zijspan en een 9-tal leden van het Belgische corps „Touring secours" stonden aangetreden, kwam Pr. Bernhard, in gezelschap van het bestuur van de A.N.W.B., een „wapenschouw" houden. In het gevolg zagen wij de heren P. F. Zimmerman uit Rotterdam, voorzitter van de A.N.W.B.; Mr. H. A. H. Canter Cre- mers, Mr. W. A. Offerhaus te Groningen, W. N. J. Baekers te Eindhoven, H. de Bordes te Bussum, Jhr. Mr. A. M. J. de Jager, Kantonrechter te Utrecht; Mej. E. .Josseling de Jong te Delft. Wethouder H. Ploeg te Utrecht, Ir. L. T. v. d. Wal, hoofd ingenieur van de Prov. Waterstaat Zuid- Holland te Den Haag; Ernst Crone, voor zitter Ned. Watersport Verenigingen te Amsterdam; benevens de hoofddirecteu ren en directeuren van diverse A.N.W.B.- kantoren. De Belgische Wegenwachters werden be geleid door Kolonel E. Huijbrechts, direc teur der Touring Secours en Eric Legrand, Heden ontvangen de nieuwe Steen hofstraat 25 Telefoon 2185 Mijnheer de Vliegenier. Voor de vliegerij, voor het vliegtuig en voor de heren piloten heb ik het aller grootste ontzag. Bijna ben ik er aan toe. om alles, wat met vliegen samenhangt, te verafgoden. Ik zeg „bijna" hoor Wanneer U over mijn hoofd snort kijk ik altijd vol afgunst naar boven. Het moet heerlijk zijn zo hoog in de lucht. Doch, weledele heer, zou U mij niet het buitengewoon groot genoegen willen doen om, wanneer U zich gedrongen voelt Uw huisgenoten te tonen wat U allemaal zo kunt doen met Uw machine, dit te ver tonen op een andere plaats en dan liefst een beetje uit de buurt? Om eens een plaats te noemen, b.v. boven het IJssel- meer met Uw familieleden in een bootje. Wanneer U denkt, dat U ons, gewone dor pelingen, een plezier doet om met Uw wapperende gedagzeg-vleugels laag over ons dorp te jagen, bent U toch heel erg verkeerd ingelicht. Wanneer U vorige week had gekregen, wat U van de grond af werd toegewenst, dan was 't afgelopen met Uw happy lan- dings. Ik geloof wel, dat U het heel erg goed kunt. Ik geloof ook graag, dat U Uw ma chine geheel in Uw macht heeft, maar toch heb ik liever, dat U oprukt en Uw gegier en kunsten elders laat horen en vertoont. Ik weet niet of ook U het weet, dat er al meer ongelukken gebeurd zijn met pi loten aan de stuurknuppel, die minstens evengoed waren als U. Bovendien hebben we er weinig aan, dat later tot oordelen bevoegden zeggen, dat ze het onbegrijpelijk vinden en dat d.e oor zaak van het ongeluk in het duister ligt. Bij voorbaat mijn dank en met de meeste hoogachting, H. OEKMAN. ERKENDE PHILIPS RADIO SERVICE v.WEEDESTR36A SOESTDIJK TELEF.2792 president Touring Club de Belgique en president de Touring Secours. In een keurige formatie stonden de mo toren opgesteld en hun berijders, in hun bruine uniformen en met witte petten, secondeerden hun motorrijwielen. Om de linkerarm droegen zij een rouwband, we gens het overlijden van hun collega, die dezer dagen bij een aanrijding om het le ven kwam. De hoofd-inspecteur, de heer B. Mosheu vel uit Rotterdam, bood de Prins een groot bloemstuk aan, bestaande uit gele en bruine tulpen. De Prins inspecteerde vervolgens de ge hele groep en liet zich de inhoud tonen van een dezer zijspannen en een onder- houdswagen. De heer Mosheuvel is met de heren De Heus, Sluys en Bouwmeester één der vier wegenwachters, die van de eerste 7 we genwachters over zijn. Op het bospad, rechts naast de Baarnse ingang, defileer den de wegenwachters daarna voor de Prins en het bestuur van de A.N.W.B., om daarna de betonweg naar Utrecht in te slaan, in welke stad een lunch werd ge houden. VOOR HET KONINGIN WILHELMINA FONDS. Ook de ambtenaren en het personeel van onze gemeente steunden het Koningin Wilhelmina Fonds. Met een uurloon-actie en middels een rijwiel-puzzle-rit bracht het personeel van de Secretarie, Gemeen te-Werken, Politie, Gasbedrijf, Slachthuis en de gemeente-artsen een bedrag van 300.bijeen. Een Electrolux product. Officieel door Electrolux erkend service-station. Steenhoffstraat 55 - Telefoon 2906 Burgerlijke stand GEBOREN: Petronella Maria, dochter v. J. C. Knaap en A. M. van Klooster, A'dam. Josepha Maria Lidwina, dochter van J. W. Vellekoop en C. A. Nijs, Baarn. Wij nand Nicolaas, zoon van A. Bakker en W. R. van Hornsveld, Hilversum. Sylvia Hendrika Caroline, dochter van V. Slete- ring en R. A. E. Butters, Van Lijnden laan 10. Melchior Louis, zoon van V. Kos ter en L. M. van Cauter, Baarn. Johannes Cornelis Willem, zoon van C. Jaarsveld en A. E. Boom, Vosseveldlaan 38. Willem Jo hannes Clemens Maria, zoon van C. H. v. de Grift en W. A. J. M. van Steen, Oude Utrechtseweg 24. Gijsbertns Johannes, z. van G. H, Schimmel en J, R. Kok, Konin- ginnelaan 64. Olga, d. v. J. A. Hessing en N. van Gelderen, Regentesselaan 9. Chris- tina Jacoba, dochter van C. J. van Ca- pelle en N. B. C. Pilaar, Heideweg 22. Ma ria Rosarie Verena, dochter van J. Kop pel en G. M. Steggink, Braamweg 84. Ja coba Alida, dochter van P. J. Broek en B. M. van Kempen, Van Maarenstraat 2. ONDERTROUWD: B. W. H. Koeter, 28 jr., bouwkundige, Monster en M. M. Kroeze, 30 jr., apotekersass., Mariastraat 14. G. G. Zoetelief, 29 jr., werktuigkundige, Steenhoffstraat 35 en Th. M. Segers, 25 jr., Lange Brinweg 53b. GEHUWD: P. Messing, 27 jr., autohande laar en S. L. M. van Duren, 24 jr., Baarn. S. Roels, 27 jr., grondwerker en J. J. Nee- rings, 19 jr., Dorresteinweg 87. J. J. van Duinhoven, 54 jr., wever en W. Jansen, 44 jr., Hilversum. OVERLEDEN: Jacob Knoppers, 84 jr., wednr. van L. v. d. Brink, Hartweg 20. Aaltje van den Berg, 67 jr., pensionhoud ster, ongehuwd, Gallenkamp Pelsweg 2A.

Soester Courant | 1951 | | pagina 1