Eventjes terzijde SOEST. VOOR ONZE DAMES. Officiële mededelingen. Voetbal. ER WORDT NOG VERDIEND. Zo nu en dan moet ik denken aan een oud cabaret-deuntje, dat als refrein had: „Ik begrijp er niks meer van". Och, er zijn in deze wereld veel dingen, die een gewoon mens als ik en zoals U misschien ook bent, boven de pet of de bolhoed gaan. Ik ben geen beursman en geen ster op fi nancieel terrein. U wilt dus wel aanne men, dat financiële berichten en jaarver slagen mij slechts 'n bedroefd beetje in teresseren. Ik kijk ze in de dagbladen zo met een half oog aan. Maar dat halve oog van me is toch wel voldoende om te kunnen vaststellen, dat er hier en daar nog wel wat wordt ver diend en -dat het lekkere dividendjes en behoorlijke afschrijvingen zijn', waarvan sommige grote maatschappijen verslag ge ven. Als je dat leest, kom je werkelijk tot de conclusie, dat het een slecht land is, waar het geen mens goed gaat en dat het onze grote maatschappijen de kleine piete peuters worden in onze dagbladen niet opgenomen toch niet zo heel erg be roerd schijnen te gaan. Als ik b.v. lees, dat er bij een bepaalde maatschappij voor uitbreiding, vernieu wing en voor uitgaven aan licenties meer dan 5% millioen gulden werd afgeschre ven, waarvan 5 milioen 357.000 gulden uit de winst werd afgeschreven en slechts 300.000 gulden uit de reserve kwam en dat er daarna nog een bedragje van rond een millioen gulden kon worden gereserveerd, nou ja, dan mag men niet mopperen. De bruto winst van deze zaak lag niet min der dan 50 procent hoger dan verleden jaar. Wij doodgewone mannetjes krabben ons eens achter het oor als wij zulke winstcij fers lezen en wij vragen ons af, waar die winstmakers héén moeten het al het geld, dat de belastingen hun laten? De Nederlandse Gist- en Spiritusfabriek gaf er het antwoord op. Die naam kan ik met een gerust hart noemen, want bij de ze instelling bepalen de sociale voorzie ningen voor het personeel zich niet tot pensioenvoorzieningen en dergelijke, maar er wordt ook aandacht aan de bezitssprei- ding geschonken. Aan het eind van het boekjaar 1950 was daar ruim 11 procent van het geplaatste kapitaal in handen van het vaste personeel. Die kant moet het op. Dan krijgen we we weer de tijd, dat het de werker óók goed gaat, als zijn baas niet heeft te mop peren. Helaas is het bij meerdere grote bedrijven maar al te vaak zo, dat de werker moet mopperen over geldgebrek, terwijl „de baas" zit te piekeren, waar hij al het geld moet laten, dat de belastingen niet behoe ven te hebben. O, o, als ik Piet eens was. AFSLUITING WEGEN. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter algemene kennis, dat inge volge art. 6 van het wegenverkeersregle ment, de hieronder genoemde wegen op de daarbij vermelde dagen en tijden ge sloten zijn voor alle verkeer (ook mili tair) in beide richtingen: a. Veldm. Montgomeryweg vanaf perceel No. 48 tot aan de ingang Huize .,De Paltz"; b. Fietspad, lopende vanaf Soestduinen, over De Paltz langs de vliegbasis naar de Veldm. Montgomeryweg. Ie. Op Woensdag 23 Mei 1951, van 10.00 tot 18.00 uur. 2e. Op Donderdag 24 Mei 1951, van 9.00 tot 15.00 uur en van 18.00 tot 02.00 uur (25-5). 3e. Op Vrijdag 25 Mei 1951, van 13.00 tot 21.00 uur. UTRECHT—B.D.C. 2—6. B.D.C. heeft haar voorlaatste Wedstrijd weer in een overwinning omgezet, thans tegen Utrecht. De Soestenaren waren al spoedig in de aanval en het was Rademaker, die met 'n goede kopbal, een voorzet van Van Me- gen in een doelpunt omzette. 01. Simons bracht de stand even later op 02, ook weer na een goede voorzet van Van Me- gen. Een handsgeval in het strafschopgebied van Utrecht leverden de Soestenaren een penalty op, waarmede Van de Berg wel raad wist. Met een keihard schot bracht hij de stand op 03. Utrecht kwam hierna in de aanval en een misverstand in de Soester achterhoede werd goed afgestraft. De stand werd hier door 13, waarmede de rust inging. Na de rust hervatte B.D.C. het offensief en het was de rechtsback Van de Berg, die zijn voorhoede liet zien hoe men doel punten kan maken. Hij ging er alleen vandoor en scoorde onhoudbaar. 14. Nogmaals werd B.D.C. een penalty toege wezen en Van de Berg bracht hiermede de stand op 15. Na een gelijkopgaande strijd werd een kwartier voor het einde het 6e doelpunt in deze wedstrijd gemaakt door Simons. De derde penalty kreeg Utrecht toegewe zen en ook deze werd benut, waardoor 't eindresultaat 26 werd. De uitslagen van de lagere elftallen zijn: BDC 2—HVC '4 6—5 Hulp voor vluchtelingen in Korea. Een van de vele problemen van de Verenigde Naties in Korea is het verlenen van hulp en het onderbrengen van de duizenden vluchtelingen der verwoeste steden en dorpen. Foto: Tijdens het uitdelen van rijst en andere levensmiddelen in een van de vluchtelingenkampen in Zuid-Korea. BDC 4Kievitten 2 61 Amersfoortse Boys 5BDC 6 11 BAARN—S.E.C. In het kader van de wedstrijden om het Koningin Emma Monument, welke wor den gespeeld tussen de elftallen van Baarn en S.E.C., werden Zaterdagmiddag gespeeld de wedstrijden tussen de Baarn adspiranten en de S.E.C. adspiranten, waarvan de uitslag 21 werd en de Baarn juniorenS.E.C. junioren, welke een O1 uitslag opleverde, waardoor de stand van de wedstrijdpunten 33 werd. Bovendien hebben dte S.E.C.-veterarien Zaterdagavond tegen de Baarn-veteranen gespeeld. De oudjes, zoals Verwoerd, Uiterwijk, De Rooy, Kooy, Woudenberg, Van Gingel, Rommers, Jansen, De Jong en Van Zoghei deden het nog best en zij wisten de Baarnse oud-gedienden met 41 te verslaan, waardoor de stand BaarnS.E.C. thans 35 is. De wedstrijden tussen de 2e, 3e en 4e elf tallen van deze clubs zullen nu de door slag moeten geven, aan wie dit jaar het monument zal worden uitgereikt. S.E.C.—ALKMAARSE BOYS. Zondag werd een vriendschappelijke wed strijd gespeeld tussen bovengenoemde clubs en tegen deze Noord-Hollandse 2e klasser sloeg de vierde klasser S.E.C. geen slecht figuur. Voor de rust was het een gelijkopgaande strijd, waarin beide verdedigingen goed stand hielden, doch na de rust was het S.E.C., dat de leiding nam. Na ongeveer 5 minuten benutte M. Maas- sen een goede pass van spil Admiraal (1-0), terwijl enige minuten iater De Mink een voorzet van O. Maassen ineens inko- gelde (20). Na een kwartier was het Schmidt weer, die van dichtbij inschoot, waardoor de stand 30 werd. De Boys verplaatsten hierna het spel naar de S.E.C.-helft en het offensief der gasten werd beloond met een doelpunt. 31. De kaasstadbewoners lieten toen zien wat zij in hun mars hadden en spoedig was keeper Adams weer gepasseerd. 23. In de felle strijd om de gelijkmaker be gingen de Boys de fout te ver op te drin gen en terwijl S.E.C. in verdedigende po sitie verkeerde, nam O. Maassen plotse ling zijn kans waar. Hij haalde de bal op en met een prachtige spurt ging hen er vandoor. De uitgelopen keeper kon zijn schot niet meer keren. 42. De Soester verdediging moest zich hier na wel danig weren tegen de aanvallen der gasten, doch vlak voor het einde van de wedstrijd werd deze beslist door M. Maassen, die een hard schot lostte, dat de keeper niet onder controle kreeg. Blik semsnel was O. Maassen erbij en schoot van dichtbij in, waardoor de stand 52 werd en het einde kwam aan een goede oefenwedstrijd. De verdere uitslagen waren: Eemnes 2SEC 5 22 De beslissingswedstrijd SEC 4Amsvor- de 3 eindigde in een 20 overwinning voor de Soestenaren, waardoor zij promo veren naar de reserve 3e klas. HET NEDERLANDSE CABARET. Onbekend schijnt toch altijd nog onbemint te maken. Dit hebben de artisten van het gezelschap Het Nederlandse Cabaret er varen, toen zij Vrijdagavond in de zaal van Eemland een uitstekend programma ten beste gaven onder de titel „Een beetje zon". Dit gezelschap, dat in andere delen des lands grote bekendheid geniet wegens het groot artistiek gehalte van haar program ma, heeft getoond dat de wegblijvers in dit geval beslist ongelijk hadden. Met hun cabaret-revue introduceerden zij in Soest het nieuwste instrument, de cla- violine, een apparaat, dat meer dan 10 muziekinstrumenten nabootst en terecht grote bewondering en waardering wekte. De pianist Ger Visser, die dit kleine in strument bediende en tegelijk met één hand de piano-begeleiding verzorgde, be wees hiermede een grote virtuositeit. André Carell, die een originele conferen ce verzorgde, speelde met Marianne van de Bergh uitstekende sketches, welke een warm onthaal vonden, hetgeen ook het geval was met de prachtige zang van Zinny Mooten en Ab Hofstede. Het was een eerste klas programma, dat groter belangstelling verdiend had. De K.R.O., die deze avond een opname zou maken voor 2 X 2 1, vertrok met haar apparatuur, omdat een volle zaai voorwaarde is voor een goede opname, doch Zaterdagavond wordt deze opname gemaakt tijdens de uitvoering van de to neelvereniging „Soestdijk". NACHTRIT M. EN A. C. „SOEST". A.s. Zaterdagavond houdt de Motor- en Automobielclub „Soest" een voorjaars nachtrit over een parcours van 275 k.m. DOOR DE EEUWEN TROUW. Vrijdagavond heeft de eerste vergadering plaats gevonden van het comité „Door de eeuwen trouw". Deze vergadering, die onder leiding stond van de heer Lowie uit Baarn, werd bijge woond door 13 leden. In een prettige sfeer werden de werkzaamheden in 't kort be sproken en het volgende voorlopige be stuur gekozen: De heer H. Greve, Wilhel- minalaan 28, Soestdijk, tel. 2369, voorzit ter; Mevr. M. Schnitzler, Duinweg 27, Soest-Zuid, Penningmeesteresse; de heer R. Hogeboom, Middelwijkstraat 35, Soest, propagandaleider; Mej. W. Brons, Krom- meweg 24, Soestdijk, Alg. Adjuncte en de heer A. van Vliet, Oude Utrechtseweg 21, Soest-Zuid, secretaris. Zij, die nadere inlichtingen wensen of lid willen worden van dit comité, kunnen zich vervoegen aan bovenstaande adressen, al waar tevens alle gewenste inlichtingen worden verstrekt. L.T.C. „SOEST". De uitslagen van de twee Soester teams waren als volgt: Soest 1Hogerheide 4 44. Heren enkel: F. MudA. Geul 2-6, 3-6. B. HoornH. van Diest 4-6, 5-7. Dames enkel: Mej. J. PootMevr. M. Stokvis 7-5, 4-6, 7-5. Mej. R. RegersMej. F. ten Brink 6-4, 6-2. Gemengd dubbel: Mevr. M. Goedkoop en F. MudMevr. M. Stokvis en H. van Diest 2-6, 6-3, 6-2. Mej. R. Segers en G. v. d. PollMej. F. ten Brink en W. Kok 3-6, 5-7. Heeren dubbel: heren Mud en v. d. Poll heren Geul en Kok 3-6, 5-7. Dames dubbel: dames Goedkoop en Se gersdames Stokvis en ten Brink 6-4, 6-4. Vliegende Hollander 2Soest 2: Heren enkel: Van HoutenP. Nijhoff 2-6, 1-6. MalcherekG. Reimerink 6-2, 6-2. Dames enkel: Mej. ZonsveldMej. D. Wilmink 3-6, 6-4, 4-6. Mevr. SmitMej. L. v. d. Berg 6-1, 6-0. Gemengd dubbel: Mej. Zonsveld en Mal cherekMej. Wilmink en Nijhoff 5-7, 2-6. Mevr. Smit en Van HoutenMej. v. d. Berg en De Graaf 6-2, 6-4. Dames dubbel: dames Zonsveld en Smit dames Wilmink en V. d. Berg 1-6, 3-6. Heren dubbel: heren Van Houten en Mal cherekheren De Graaf en Reimerink 6-2, 6-1. Het eerste team verspeelde door deze uitslag een grote kans op de kampioens titel, terwijl het tweede team zich re vancheerde van de 7-1 nederlaag tegen deze club geleden. Ook het 2e team heeft de kampioenskansen niet meer in eigen hand. IN PYAMA. De toneelvereniging „Soestdijk" geeft a.s. Zaterdagavond wederom een toneeluit voering in de zaal van Eemland. Ditmaal wordt opgevoerd „In Pyama", 'n goede klucht in drie bedrijven. Als bijzondere attractie heeft op deze avond een opname plaats voor de radio- uitzending 2 x 1 is 1. Men zie de advertentie in dit nummer. INZAMELINGS-CAMPAGNE RODE KRUIS. De afdeling nieuw Guinea van het Ne derlandse Rode Kruis telt vele leden on der de Papoea's. Deze mensen, die uit eigen ervaring weten, wat Rode Kruis werk betekent en die over het algemeen zeker niet tot de kapitaalkrachtigen be horen, geven bijdragen, die variëren van een kwartje tot één gulden per maand en meer. En het zijn zeker geen uitzonde ringsgevallen waarin de uiteraard ge heel vrijwillige contributie op 1.- per maand werd gesteld! Als U dan weet, dat de leden in Nederland gemiddeld 1.12% bijdragen, doordat bijna iedereen zich beperkt tot het reeds vóór de oor log geldende minimum van f 1. dan. Maar die stippeltjes vult U zelf wel in! MODERNE ROK. We stonden beiden in een stoffenzaak, een slank jong vrouwtje en ik. Wij keurden verschillende soorten stof op kwaliteit en prijs. „Vindt U het niet erg moeilijk een keus te maken?" vraagt zij verbaasd, wanneer ik een stofje voor een rok heb uitgezocht. „Och," antwoordde ik, „het was niet zo moeilijk, ik wilde graag zwarte stof voor een rok en daar ben ik mee geslaagd". „Ja ziet U" zei mijn mede-koopster, „ik sta nu nog steeds in tweestrijd en ik weet zelf nog niet of ik goed voor een rok of voor een hele japon zal nemen. Ik heb niet zo'n erg uitgebreide gardarobe, dus zou het eigenlijk wel practisch zijn, goed voor een rok te kopen. Daar zou ik dan verschillende blouses en jumpertjes op kunnen dragen, maar eigenlijk ben ik bang, dat een blouse en rok zo gauw saai worden. Bovendien vind ik het eigenlijk niet gekleed staan als je eens op visite gaat. Wat zou U mij nou raden?" Ja, dat is natuurlijk niet zo heel eenvou dig te zeggen, als je iemand helemaal niet kent, niets van haar smaak afweet. Ik waardeer zelf het practische van een rok en blouse, dus ik adviseerde haar stof te kopen voor een rok en daarbij een aardig jumpertje aan te schaffen. Het is toch eigenlijk wel vreemd, dat er nog vrouwen zijn, die denken, dat je niet goed gekleed bent, wanneer je in rok en blouse op visite komt. Tegenwoordig wordt er zelfs steeds meer toe overgegaan om in plaats van een avondjapon een rok met blouse te dragen. Vooral voor dames, die niet zo heel veel uitgaan en die dus jaar in jaar uit met dezelfde avondjapon zouden geuren, is het een oplossing. Een geklede rok, zoals bijvoorbeeld op onze afbeelding en een aardige blouse, zal het zeker zo goed doen als een japon. Het aparte van deze rok zijn de opgestikte biezen. De plooien worden ongeveer 20 c.M. ingestikt en met een spinnetje afge werkt. Het zelf maken van een rok is een dankbaar werkje. Probeert U het maar eens. Het klaargeknipte patroon is onder no. 4894 in de maten 40, 42, 44, 46 en 48 a ƒ0.95 verkrijgbaar bij „Het Patronen- huis", Middenweg 200, Amsterdam. Na ontvangst van een postwissel, waarop dui delijk nummer en maat staan vermeld, wordt het verlangde omgaand toegezon den. EXPOSITIE. Onze plaatsgenoot, de kunstschilder Bob Lokhorst, exposeert tot 3 Juni zijn werk in de Utrechtse Kring, Brigettenstraat 4, te Utrecht. Zaterdag werd de tentoonstel ling van zijn werk geopend. AUTOBUS CONTRA VRACHTAUTO. Op de Birkstraat, ter hoogte van garage Tensen, werd Maandag een autobus inge haald en voorbijgereden door een colonne militaire auto's. Toen de laatste wagen was gepasseerd, verhoogde de autobusbe stuurder zijn snelheid weer, doch gelijktij dig stopte plotseling de juist gepasseerde laatste militaire auto. De autobusbestuur der was hierop niet bedacht en botste met zijn bus op de stilstaande vrachtauto. Hierbij werd de autobus aan de voorzijde ernstig beschadigd. VRACHTAUTO VLOOG UIT DE BOCHT. In de Kerkstraat achter de Oude Kerk vloog Maandag weer eens een vrachtauto uit de bocht. Tegen een keldermuur van de laatste woning van het Kerkpad kwam de wagen tot stilstand, waardoor de auto ernstig werd beschadigd.

Soester Courant | 1951 | | pagina 2