Ook4l Vaderdag* Brandpunten der Internationale Politiek [vÏDEMK 1 Pensioenen en Gepensionneerden. Officiële mededelingen. SOEST GEERVLIET 17 JUNI j J. Hoppen brouwers IN DE HOEK. Ontvangen WIersema's VRIJDAG 15 JUNI 1951. jmr e 27e JAARGANG No. 47. SOESTER OÜRANT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON No. 2566 Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT Het leven van de gewone man mag in de ze dagen al niet over rozen gaan, erger is het gesteld met een belangrijk deel der „kleine luyden", dat bittere armoede lijdt, des te bitterder, omdat het een groep mensen betreft, die óf vrijwillig óf ge dwongen gedurende tientallen van jaren een belangrijk deel van hun inkomsten afstonden om een verzorgde oude dag te hebben. Gepensionneerden, trekkers van een lijfrente, verzekerden, die een bepaal de som aan hun nabestaanden wilden na laten, ze zien hoe de sommen gelds, waar mee ze gedacht hadden toe te komen, ge decimeerd zijn en in plaats van een rusti ge levensavond hebben ze een bestaan, dat zich, vaak nog in afhankelijkheid van anderen, op de grens van honger en ge brek voortsleept naar het einde. Deze mensen voelen zich bestolen. En in zekere zin hebben ze gelijk. De burger uit de Middeleeuwen, die zijn leven lang goudstukken spaarde, maar zich die goudstukken ontfutseld zag door een dief, was nóch in zijn oordeel, nóch in zijn straffen erg mild tegenover die ro ver. Het mag nu wel waar zijn, dat wij bij verzekeringen en ook bij pensioenen het speculatieve karakter, dat daar altijd aan verbonden is, niet uit het oog moeten ver liezen, de practijk leidde er toe, dat dat wèl gebeurde. Men was immers verze kerd? Toch is het verkeerd, dit speculatieve ele ment uit te schakelen. Met de premies die worden opgebracht, wordt nu eenmaal ge werkt en het hangt van de uitslag van dat werken af of de particuliere maatschappij en. de gróte maatschappij, de Overheid, haar verplichtingen kan nakomen. Dat de grote maatschappij de afgelopen jaren op materieel gebied bijzonder succesvol heeft gewerkt, zal wel niemand willen beamen en de uitkomst heeft ons allemaal met de brokken laten zitten, maarde men sen, die hun aanspraken op die Maat schappij alleen op geld vastlegden, het meest. Bij deze redenering zouden we het kun nen laten, maar niemand, of het moet wel een keiharde geldman zijn, zou er te vreden mee zijn. We spraken zoeven van mensen, die hun aanspraken op de Maatschappij in geld hadden vastgelegd. Kan echter iemand, die zijn hele leven hard heeft gewerkt en in de eerste plaats voor zijn eigen welzijn maar ook ten behoeve- van het goed func- tïonneren van onze samenleving alleen maar geldelijke aanspraken laten gelden? Zijn er geen morele? En de vraag, die uit deze voort vloeit: is het moreel geoor loofd morele verplichtingen onherroepe lijk vast te leggen in zuiver materiële overeenkomsten? En is het geldscherm, dat zich tussen die morele verplichtingen en morele aanspraken schuift, verdedig baar? Wij menen van niet. Tijdens de werkzame periode van zijn le ven wordt de individu, voor de diensten, die hij de samenleving bewijst, beloond met een zeker welstands-peil. Wanneer die werkzame periode is afgelopen, heeft hij er recht op in de daaropvolgende rustpe riode te blijven vertoeven in eenzelfde welstandssfeer. Dat wil zeggen een rela tieve, geen absolute sfeer. Wanneer iemand twee keer zoveel pres teert voor de samenleving als een ander, zal z'n beloning in het algemeen met die prestatie in overeenstemming zijn. Welnu, die verhouding dient in de rustpe riode te blijven gehandhaafd. Dit houdt in, dat wanneer tijdens de rustperiode het algemene welvaartspeil stijgt, 't peil van de rustende mee de hoogte in gaat; dat, wanneer het algemene peil daalt, het peil Evenals voor Moeder is er Ook voor Vadertje een dag, Dat ge hem zo eens per jaar dus Lekkertjes verwennen mag. Zondag is de dag voor Vader, Alles draait dan om hem heen, 't Zal voor hem een feestdag worden, Want dan is hij nummer één! 's Morgens vroeg krijgt hij beschuitjes Met een kopje thee op bed En een fijne doos sigaren Is beneden klaar gezet. Allerhande leuke dingen Zijn alleen voor Pa bestemd, Als traditie geeft Mama hem 't Vaderdagse-overhemd! Vele Vaders denken Zondag Aan de tijden van weleer, De gezinsband, die zo hecht was, Die bestaat helaas niet meer. Eenzaam zit de oude stakker, Met de rimpels in 't gezicht, Droevig, eenzaam en verlaten, Hier of daar in een gesticht. Kent U soms van deze Vaders? Laat dan spreken Uw gevoel, Ook al is hij niet Uw Vader, U begrijpt wat ik bedoel! Schenk dus Zondag aan de Vaders De bewijzen van Uw deugd, Laat ze weer eens fijn genieten Van de echte Vadervreugd! E. VAN EEDEN. van de non-actieve mee naar beneden gaat. Want het is immers zo, dat de op- en neergang niet alleen op rekening kunnen worden gesteld van de werkende genera tie, maar dat het wel en wee van die ge neratie méé wordt bepaald door het goe de en het foute van de thans rustende ge neratie. Welnu, dan is het ook billijk, dat de wer kers wat afstaan van hun overvloed als het hun wèl gaat en dat de gepension- neerde niet als op een welstandseilandje blijft zitten, wanneer het de gemeenschap slecht gaat. Zoals gebeurde in de crisisja ren van '30. Maar daarvoor is het nodig, dat het verzekeringsstelsel óf wordt afge schaft óf gecorrigeerd door een omslag stelsel. Er is veel tegen gefulmineerd. O.m, is be weerd, dat dit het eigen verantwoorde lijkheidsbesef zou afstompen. Maar is het verantwoordelijkheidsbesef van de men sen, die alles in geld wensen te zien uit gedrukt al niet geheel van de baan? Ge zien de toestand van onze gepensionneer den en andere ouden van dagen lijkt het er wel op. Geruchten-regen. Bepalingen als de wapenstilstand op Korea is be reikt. Engelse ambtenaren, Enge- land's en Belgie's koning deden van zich spreken. Amerika doet radi caal. De Communistische lastpos ten. De vraag; wat moet er nu in Korea gebeu ren, blijft een veelbesproken kwestie. Na tuurlijk; alle strategen in het verbonden kamp zijn het er over eens, dat de vijan delijkheden nu maar eens worden ge staakt. Ze zijn het er ook over eens, dat China in een zeer moeilijk parket is ge komen en het wachten is op Peking om het vuren te staken. De Verenigde Naties hebben meermalen getracht uit de politieke impasse te ge raken. Toén werd er nog zwaar gevoch ten. Het zag er naar uit, dat nu bij de po litieke de militaire impasse zou worden gevoegd. Aan veronderstelling geen gebrek. Toen de Amerikaanse minister van defen sie, George Marshall, op Korea met de be velhebbers van de verbonden legers be sprekingen voerde, regende het geruch ten, het een nog radicaler dan het andere. Aan één veronderstelling maakte Mar shall een einde: „De 38ste breedtegraad is niet belangrijk meer, het leger zal op de doeltreffendste manier worden gebruikt". De troepen der V.N. staan weer over de scheidingslijn. Algemeen verwacht men nu, dat een nieuw offensief der V.N. zal worden ingezet. Hoe het zij, er wordt ge werkt in enaan Korea. Op initiatief van Engeland hebben de 16 landen, die troepen hebben gezonden naar Korea, besprekingen gevoerd. Ze zijn het eens geworden over de 5 gronddoelstel lingen en beginselen voor een regeling van het Koreaanse conflict. Over toela ting van China tot de V.N., de kwestie Formosa en andere vraagstukken in het Verre Oosten wordt niet gerept. De vijf punten bevatten niets nieuws. Alle zijn bedoed als bepalingen, nadatde wa penstilstand zal zijn bereikt. Engeland staat de laatste tijd wèl in het middelpunt der belangstelling. Deze week is het niet door de olie-kwestie in Iran, waar de nationalisatie wel door zal gaan, zij het dan dat er thans wordt onderhan deld hoè het zal gebeuren. Nee, de belang stelling gaat uit naar de twee Engelse di plomaten, die plotseling op vacantiereis gingen, zonder er iemand iets van te ver tellen. Of die „vacantiereis" aan de ande re kant van het IJzeren Gordijn tot een einde zal komen, is een vraag, waarover de politie-autoriteiten van geheel West- Europa zich het hoofd breken. De twee Engelsen hebben uit hoofde van hun be roep, beiden waren ambtenaren bij Bui tenlandse Zaken, kennis kunnen en moe ten nemen van belangrijke documenten, die tussen Engeland en Amerika zijn ge wisseld. Ook Engeland's koning, George VI, deed door zijn ziekte van zich spreken, terwijl Leopold van België mededeelde, dat hij reeds in het midden van de volgende maand zal aftreden ten behoeve van zijn zoon Boudewijn. Aanvankelijk zou deze abdicatie eerst geschieden als Boudewijn in September meerderjarig werd. Vanwaar die plotselinge haast? Verder blijft het in de wereld rommelen. Dat Amerika het Sovjetblok geen goede ren van strategische waarde meer wil sturen, is begrijpelijk. Maar niet alleen strategische, doch ook andere goederen, zoals badpakken, wonderolie en dames kleding zullen niet meer naar die landen mogen worden gezonden. Wat badpakken met strategie te maken hebben?De Amerikaanse regering heeft een lijst gepu bliceerd van honderdduizenden goederen, die onder dat verbod vallen. Bovendien is zij voornemens alle verdragen met de lan den van het Sovjetblok op te zeggen. Ra dicaal is dat zeker'. Ook de Westelijke landen, vooral Frank rijk, hebben heel wat te stellen met de communisten. In Vietnam, het vroegere Frans-Indo-China, ontwikkelde commu nistische opstandelingen onder Ho Tsji- minh een steeds grotere guerilla-activi- teit. Zonder hulp van de Ver. Staten zou de Franse generaal, Jean De Lattre de Tassigny, niet in staat zijn geweest het hoofd te bieden aan deze steeds brutaler wordende communistische benden. Viet nam is van strategisch belang. Komt zij in handen van Ho Tsji-minh, dus in handen van Moskou, dan is het voor de commu nisten een klein kunstje geheel Zuid-Oost- Azië te veroveren. Dat kleine Vietnam is de toegangspoort tot Zuid-Oost-Azië. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Zondag a.s. is geopend Apotheek „Soest* dijk", Van Weedstraat 46. OPENING GEMEENTELIJK WANDELPARK „COLENSO". Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter kennis, dat het gemeentelijk Wandelpark „Colenso" aan de Vredehof straat geopend is van zonsopgang tot zonsondergang. Kinderen beneden 16 jaar hebben zonder geleide geen toegang. Het is in voormeld park ten strengste ver boden; a. honden te laten loslopen, b. zich buiten de paden te begeven, c. takken van bomen en heesters te ver wijderen en bloemen te plukken. Het park wordt aan de zorg van het pu bliek toevertrouwd. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde bij artikel 6 der Hinderwet, ter algemene kennis, dat ter secretarie van Soest ter in zage is gelegd een verzoek met bijlagen van E. G. van Engelen, Duinweg 14, Soest, om vergunning tot het uitbreiden van een bestaande timmerwerkplaats met machi nale houtbewerking, waardoor in het be drijf in werking zullen zijn 10 electro- motoren met een gezamenlijk vermogen van 47 P.K., in het perceel gelegen aan de Duinweg en kadastraal bekend gemeen te Soest, sectie D. nr. 2823. Op Dinsdag 26 Juni zal gelegenheid be staan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen. Daartoe zal op die dag des voormiddags elf uur ter secretarie zitting worden gehouden. BEGRAFENIS C. N. VAN DER FLIER. Onder zeer grote belangstelling is Woens dagmiddag het stoffelijk overschot van de heer C. N. van der Flier, in leven hoofd der Christelijke school aan de Prins Bern- hardlaan, aan de aarde toevertrouwd. Op de begraafplaats aan de Veldweg had den zich vele vrienden en medewerkers verzameld, alsmede de schooljeugd, oud leerlingen, oud-collega's en oud-Soestena- ren. Mede waren vertegenwoordigd de protestantse kerken in onze gemeente, 't gemeentebestuur door Wethouder K. de Haan, de vroegere Soestev predikant Ds. S. Wouters uit Dordrecht, de Inspecteur van het Christelijk Nationaal Onderwijs e.a. Zij allen kwamen, om de laatste eer te bewijzen aan de overleden leeraar. Acht leerkrachten van Christelijke scho len droegen de baar grafwaarts en 't was Ds. Lambers Heerspink, die als eerste spreker de droeve dag en de verslagen heid schetste, die dit plotseling overlijden in de gemeente Soest en in de Gerefor meerde gemeente bracht. Naar aanleiding van het Bijbelwoord: „De Heer is recht in al Zijn recht en weg", sprak spr. over de dood in Christus, Die aan de heer Van der Flier thans de vol maakte rust heeft gegeven, na een ruste loos leven voor school en kerk. Spr. schets te de overledene als een uitnemend on derwijzer en schoolhoofd, als 'n zorgzaam en liefhebbend gezinshoofd, als een vroom mens, die de jeugd tot God bracht. Spr. wendde zich tot de jeugd en vroeg hen te doen wat de overledene had geleerd. Zijn nagedachtenis zal bij ons in grote ere blij ven, aldus spr., en wij zullen goed doen zijn voetsporen te volgen. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer H, Fennema, gewaagde van het grote werk, dat de overledene gedurende 30 ja ren voor het Christelijk onderwijs heeft verricht als een vroom en edel man. De overledene wist, aldus spr., respect te ver werven bij velen, ook bij tegenstanders van het bijzonder onderwijs. Zijn grote liefde voor het kind en zijn in zicht in de onderwijsproblemen waren kenmerkend voor zijn persoonlijkheid. De heer M. de Ligt sprak namens de schooljeugd en het personeel en nadat een jongen en een meisje, namens de kinde ren van de Prins Bernhardschool en de Groen van Prinstererschool, een krans hadden gelegd, zongen de kinderen van de hoogste klassen van deze scholen psl. 25:6. Ds. Wouters te Dordrecht, die de overle dene gedurende 15 jaar kende, sprak als vriend, als oud-voorzitter van het school bestuur en als predikant tegenover zijn vroegere ouderling. In een persoonlijk woord tot de nabestaanden bracht spr. woorden van troost en dankbaarheid. Namens de hoofden der Christelijke scho len sprak de heer P. Boerema, die wees op de liefde en de toewijding, waarmede de overledene de school en de jeugd had gediend en op zijn onuitroeibare liefde voor het Christelijk onderwijs. Ons werk, aldus spr., zal worden gestimuleerd door de herinnering aan de arbeid van de over ledene. De heer J. Vonk uitte zijn dankbaarheid voor de rijke herinneringen, welke de overledene bij zijn vrienden achterlaat. Nadat een broer van de overledene voor de grote belangstelling een woord van dank had gezegd, verzocht Ds. Lambers Heerspink psl. 73:12 te zingen: „Ik zal dan gedurig bij U zijn", waarmede de plech tigheid werd besloten. yy hoort er weer bij met een modern boortoestel Zadelstraat 43 Utrecht Vraagt gratis brochure- NAAR SPAKENBURG PER BUS EN BOOT. De V.V.V. „Soest-Vooruit" organiseert de ze zomer vacantietochten, waarin de schoonheid van de Eem en de folklore van Spakenburg wordt betrokken. Per autobus van de Firma Tensen zal men iedere Donderdagmiddag, van 27 Juni tot en met 30 Augustus, naar de Eem rij den, alwaar de deelnemers overstappen in een echte Spakenburgse botter, die via de Eem en het IJsselmeer naar de haven van Spakenburg vaart. Na een verblijf aldaar gaat de tocht per bus, via Hoogland en Amersfoort, naar Soest terug. Iedere middag worden er twee tochten ge houden, n.1. één uit Soest en één uit Baarn. Deze laatste tocht gaat van Baarn, via Soest, Amersfoort, Hoogland en Bunscho ten, naar Spakenburg per bus en per boot naar Baarn terug. ARBEIDSVOORZIENING IN DE LANDBOUW IN DE PROVINCIE UTRECHT. Evenals verleden jaar is het ook dit jaar weer mogelijk om in de perioden van de verpleging en het oogsten van de gewas sen gebruik te maken van de arbeidsvoor ziening, geregeld door het z.g. Provin ciaal Contact-Orgaan. In verband met de bestaande richtlijnen zouden wij op de volgende punten de aan dacht van de werkgevers in de Landbouw willen vestigen: 1. In de verplegingsperioden kan alleen hulp worden verleend, wanneer dit door buitengewone omstandigheden noodzake lijk is. Dit jaar wordt hulp verleend, door dat de uitzaai pas laat in het voorjaar heeft kunnen plaats hebben door de on gunstige weersomstandigheden. 2. Hulp kan alleen geboden worden aan die bedrijven, waar een behoorlijke kern van vaste arbeidskrachten aanwezig is of die tenminste getracht hebben deze te krijgen. Uitgesloten zijn bedrijven, die ge bruik maken van arbeidskrachten, welke buiten de Landbouw een volledige werk kring hebben. Bijvoorbeeld bij gebruik maken van fabrieksarbeiders, die in de nachtploeg op een fabriek werken en overdag bij de boer. In het algemeen zijn ook uitgesloten die bedrijven, welke de totale arbeidsvoorziening in gevaar bren gen door een onevenwichtig bouwplan. Zij, die gebruik willen maken van deze arbeidsvoorziening, dienen hiertoe vroeg tijdig en persoonlijk een aanvraag in te dienen bij de Secretaris van de Plaatselij ke Sociale Commissie. LAAT REGELMATIG UW OOGEN NAZIEN. Sindsin Uw eigen woonplaats (Soest) elke Maandagmorgen een prima oogarts zitting houdt, en een even bekend opticiën (De Brillenspecialist, Birkstraat 2) Uw re cepten met 100 °/o afwerking uitvoert, is het voor vele Soester inwoners geen be zwaar meer hun ogen regelmatig te laten nazien. Uw opticiën raadt U gaarne bij de aan schaf van een Zonnebril (ook te dragen op Uw bril). „De Brillenspecialist'", Birk straat 2. Adv. ifnP// 7('\ Kleedt lader goed, van to[> tot voet! OVERHEMDEN DASSEN SOKKEN PYAMA'S en andere artikelen in 'n grote en uiooie sortering bij Van Weedestraat 44 □aast de Apotheek. VERMAAIC-CENTRUM OP DE BIRKSTRAAT. Zoals reeds door ons gemeld zal op de Birkstraat een vermaak-centrum worden ingericht in en achter hotel „Kamplust". De firma Vermolen's Attractiebedrijven heeft het hotel voor 60 jaar gehuurd van de Heineken's Bierbrouwerij en dank zij de activiteit van onze Soester V.V.V. en de vlotte medewerking van ons gemeente bestuur is deze zaak thans, voor wat de plannen betreft, in kannen en kruiken. In verband met het reeds gevorderde sei zoen wordt een bescheiden begin gemaakt met de uitvoering van de grote plannen, maar volgend jaar zal hier een permanent Lunapark zijn verrezen. De 15000 M 2. grond naast het hotel, dat tot Café-Res taurant wordt omgebouwd, zal verschil lende attracties bevatten. Een reuzenrad, de Karimata, waarmede men 24 meter hoog in de lucht wordt gevoerd, zal wor den opgesteld, autoscooters zullen aanwe zig zijn, er wordt een basin van 30 x 15 meter aangelegd, waarin waterscooters tot spelevaren gereed zullen liggen, ter wijl de Philips wondertuin (diepzee), een dwaaltuin (glas labyrinth), een golfbaan, een shimmytrap en andere attracties dit vermaak-centrum zullen completeren. Op het terrein zal men zich verder kun nen vermaken in een schiettent en zal men met mitrailleurs en electronen kun nen spelen, terwijl nog een hoge uitkijkto ren zal worden gebouwd. Het terras wordt door een tuin-architect omgewerkt tot 'n prachtig entree. Bloem perken, verlichte fonteinen, rotspartijen en een dansvloer worden aangelegd en dit alles zal des avonds feeëriek verlicht wor den. De kinderspeeltuin wordt vernieuwd en uitgebreid en zal gratis toegankelijk zijn Abonn. per kwart, 1.75 - per post 1.95 POSTGIRO No. 126156 Het lijkt U misschien wat vreemd, dat ik, terwijl er nog elf maanden moeten verlo pen, voordat we weer een stille tocht naar het herdenkingkruis op de Soester be graafplaats houden, daarover nu reeds iets ga zeggen. Niet in de eerste plaats wil ik het hebben over de naar mijn mening steeds minder wordende belangstelling voor deze tocht, hoe bedroevend dit ook is, doch over de plechtigheid zelf. Daaraan mankeert naar mijn gevoelen iets. Er zit te weinig kop of staart aan de plechtigheid. Terwijl klokgelui er op wijst, dat het tijd stip, waarop we de stilte in acht zullen ne men, nog niet is aangebroken, arriveren we, schuifelen wat heen en weer en zoe ken een plaatsje naar ons goeddunken. Bloemen worden gelegd en dan wachten we.... totdat we aan het salueren van een in ons gezichtsveld staande agent van politie zien, dat het acht uur is. Het is duidelijk merkbaar, dat zij, die géén agent in hun schootsveld hebben, niet weten, dat het al zover is, tot ze aan het verstrammen van de links en rechts van hen staande mensen en het afnemen van hoeden merken, dat de plechtigheid een aanvang nam. Staat U toevallig achter een Soester, die last van koude voeten heeft en daarom zijn hoed ophoudt (heus, die zijn er), dan merkt U niet, dat de herdenking op haar hoogtepunt is. Nu is het tijdstip van aanvangen uiter aard moeilijk aan te geven, maar het wil mij toch voorkomen, dat b.v. 'n gelijktijdig salueren van een erewacht al een verbe- ring zou brengen. Een licht-signaal, zoals in Amsterdam ge bruikt wordt, zou een nog betere oplos sing zijn. Naast dit alles geeft het slot der plechtig heid mij ieder jaar weer het minst vol doening. Wanneer „Apollo' is uitgezongen, hetgeen kenners bespeuren aan het opvouwen der partituur, weet eigenlijk niemand raad met zijn houding. Weggaan? Staan blij ven? Komt er nog iets? Neen, er komt niets meer. Een beetje onzeker draait de eerste zich om en begeeft zich naar de uitgang. Daar kijkt hij nog even schichtig om of er mis schien toch nog iets kwam. Dan gaan we naar huis met het gevoel alsof we de laatste acte hebben gemist. Ik weet, dat rnen in Soest de mening is toegedaan, dat bij deze herdenking niet moet gesproken worden. En toch, kijken we hiervoor maar naar andere plaatsen, zou een enkel woord ter gedachtenis en overpeinzing de voldoening aan deze eer biedige jaarlijkse gang verhogen en, het geen wellicht even belangrijk is, de be langstelling voor de stille tocht en de ge zamenlijke herdenking gaande houden. H. OEKMAN voor de kinderen der bezoekers. Te zijner tijd zal 'n zaal worden gebouwd van 60 x 30 M„ voor het houden van con ferenties, congressen, uitvoeringen enz. De V.V.V. ziet in dit vermaak-centrum een grote stimulans van het dagbezoek aan Soest en verwacht hierdoor mede een nog grotere trek van pensiongasten naav onze gemeente. Het gehele project, dat men in 1952 hoopt klaar te hebben, is bij de firma Vermolen ongetwijfeld in goede handen. DE SOESTER SPORTWEEK. Van 14 tot en met 21 Juli wordt de Soes ter Sportweek gehouden. Met de Wieler ronde van Soest wordt op 14 Juli deze week geopend en verder worden een handbal-competitie, volleybal-competitie, gymnastiek-uitvoering en andere sportge beurtenissen gehouden. Tot slot wordt door de plaatselijke voet balverenigingen op 21 Juli de finale ge speeld in het tournooi om de Soester wisselprijs. Burgerlijke stand GEBOREN. Maria Pancratiana, d. v. W. van de Kooij en M. M. Hilhorst, Korte Brinkweg 26a. Hendrika, d. v. H. Brons en P. E. Kaats, Ossendamweg 26. Rudolph Petrus Cornelis, zoon van A. W. Romijn en H. M. Tukker, Beckeringhstraat 13a. Karme Roze, dochter van A. J. G. M. Koenders en J. A. Th. Wink, Middelwijk straat 72. Gijsberta Margho, dochter van N. H. Kok en F. W. Töller, Oude Gracht je 14. Mathilda, dochter van W. H. Stomp en J. Veenstra, Gen. Spoorstraat 3. Ger- brandus Petrus, zoon van A. B. Overgoor en G. J. Wantenaar, Oude Utrechtseweg 33. René Martin Elisabeth, zoon van G. C. J. van Huijgevoort en M. E. Vonk, Hei deweg 33. ONDERTROUWD. J. Th. W. Clemens, 32 jr„ z. b„ Kampweg 82 en J. C. A. Jonge- rius, 28 jr., Amersfoortsestraat 78c. A. Th. J. van Luijtelaar, 22 jr., vulcaniseerder, Schoolstraat 23 en H. G. Stomphorst, 18 jr., Molenstraat 7A. GEHUWD. A. C. Kok, 32 jr., landbouwer en A. R. Wantenaar, 26 jr., P. van de Breemerweg. H. Verhoef, 33 jr., landbou wer en M. C. Wantenaar, 30 jr., Barne- veld. D. de Vries, 26 jr. en T. Goossens, 20 jr., Perth in Australië. R. Vredeveld, 25 jr., fabrieksarbeider en A. Smit, 22 jr., Nieuweweg 60. L. Jonker, 24 jr., timmer man en C. Roetman, 25 jr„ Heideweg 24. G. Bouwmeester, 28 jr., werktuigbouwk. en R. de Visser, 27 jr., Eindhoven. OVERLEDEN. Johanna A. van Valburg, 45 jr., geh. met J. W. Kars, Wadenoijen. Nelly C. Adriaansen, 68 jr., ongeh., Prins Hendriklaan 8. Margje Lankhorst, 76 jr„ geh. gew. met R. van Zalen, Lange Brink- weg 48a. Maria v. d. Schagt, 87 jr., ongeh., Heideweg 52. Jan de Jong, 89 jr., wedr. van G. Mensing, Talmalaan 14. Ybeltje Keler, 81 jr., ongeh., Nieuweweg 104. Elbert Bunschoten, 61 jr., geh. met H. Veerman, le Heeserlaantje 15. Jan W. Haagen, 69 jr., geh. met M. W. Luttik, Klaarwaterweg 12. Nylana stoffen, 130 c.M. breed, f 6.50 per M. Japon naar maat hiervan slechts f 36.— Pcachtige gebloemde stoffen vanaf f 3.— per M. Tweedelige costuums naai maat f 160.— Rokstoffen (kamgaren), 150 c.M. breed, f 17.50 Stoffenhandel en Kleermakerij Soesterb.straat 9A - Tel. 2408

Soester Courant | 1951 | | pagina 1