Eventjes terzijde Meningen van onze lezers, Fa.Van de Wijngaart SOESTERBERG. Economisch nieuws. VOOR ONZE DAMES. Gander op New Foundland. Makelaars- en Assurantiekantoor KOLDER. Zo nu en dan mag ik graag een eindje fietsen. Als jongmens heb ik in vacantie- tijd, alleen of in gezelschap, meermalen 'n rondrit door Nederland gemaakt: kalm pjes aan, zonder rennen en zonder de vooropgezette bedoeling „kilometers te eten". In die dagen dacht men nog niet aan wiel- renrondritten door ons land en dat het evenement, dat wij de afgelopen week be leefden ook heel wat anders is, bleek mij uit de meterslange enthousiaste verslagen in de bladen, die eigen verslaggevers in de auto's achter de rennerskaravaan mee stuurden. Ik ben maar een conservatieve baas en helemaal niet jaloers op de journalisten, die in een wagen achter de renners aanza ten. Liever reed ik de course zelf op een racefiets mee, want al ben ik dan een dagje ouder, ik kan me best begrijpen, dat jonge, sterke kerels er behagen in hebben, eikaars krachten in zo'n ronde te meten en ik zou het dubbel toejuichen, als zij dat werk in hun vrije tijd deden. Nu vind ik het voor een doodarm land gruwelijk overdreven, zoveel kosten te maken voor een dergelijk „evenement". Nu zullen er wel zijn, Idie dit conserva tief vinden en dwaas gedaas, maar als ik nu eens laat horen wat een van die ver slaggevers voor „schoons" over de ren ners schreef, dan weet ik niet aan welke kant er wordt „gedaasd". Ik pik zo maar in het wilde weg een paar zinnen, die ik over de Ronde van Neder land in één der dagbladen las. Moet U ho ren hoe mooi het was: „Honderdduizenden wielervrienden spre ken vanavond opgewonden over 'n gele vlam boven een vuurrode trui, die zij^ in de vallende avond voorbij zagen razen". „de brillante sprinters van Venlo zagen zich het floret reeds uit de hand geslagen toen Schulte bij Roermond voor het eerst met het slagzwaard zwaaide". Van die zelfde Schulte lezen we, dat hij „al bezig was met het scherp van zijn verschrikke lijke rush zijn tegenstanders een voor een van zijn wiel te kappen" en even verder op staat er: „En Schulte hamerde maar door". Een andere grootheid kon het niet nala ten opnieuw het rapier te trekken, nu hij naar zijn eigen streek reed. Geen wonder, want die man had „in het welige groen van de Achterhoek zijn avonturen in illu sies zien verlopen" Ik vind één ding jammer. Waarom illu streren de bladen dat moois niet? Wat 'n prachtig plaatje zou dat gele vlammetje boven die vuurrode trui op'everen! Ziet U die renner al met floret of slagzwaard in de hand? Hij zwaait er alleen maar mee, want kappen doet hij met zijn ver schrikkelijke rush. Ik weet niet hoe je met een rush kan kappen en dat zal de tekenaar wel enige moeite geven, maar die hamerende Schul te zou toch wel weer een aardig prentje opleveren, evenals die knaap met zijn in illusies verlopen avonturen. Maar nu even ernstig. Moet nu ons pe perdure papier worden gebruikt om de abonné's zulke kolder voor te zetten? Vindt men dat nog mooi óók? Ofzegt men misschien spottend lachend: „moet je nóu eens lezen?" Mijnheer de Redacteur. Een klein plaatsje in de Soester Courant s.v.p. In „De Linie", R.K. Weekblad voor Ne derland en België, trof ik in het nummer van Vrijdag 15 Juni de volgende adver tentie aan: „Als U dierenvriend bent.... en U ziet een dier mishandelen, denkt U dan niet: een ander knapt het wel op. Die ander denkt er waarschijnlijk net zo over. Het is Uw plicht in te grijpen en politie of dierenbescherming op te bellen. Doe dit ook als U een geval van ernstige verwaarlozing (verhongeren, verdorsten enz.) constateert. Als U géén dierenvriend bentdoe dan hetzelfde, want dierenmishandelaars zijn a-sociale lieden, die hun lusten bot vieren op een weerloos dier. Publicatie voor rekening van telefoon- abonné 3014, Soest." Meneer de redacteur. Van deze telefoon- abonné ontving ik voor het wegkopen van een oud paardje de som van 121.50, met verzoek meerdere dierenvrienden op te wekken tot het doen van gaven voor dit mooie doel. Dierenvrienden van Soest, U kunt U ga ven zenden aan ondergetekende, giro 250764. Het paardje wordt na aankoop gepension- neerd. Uitslag per advertentie in dit blad. A. LANKAMP. Kerkpad Z.Z. 33. ADHAESIE GEVRAAGD. Het IJsbaan-comité verzoekt hen, die voorstander zijn van de oprichting van 'n ijsclub en de inrichting van een ijs baan, hun instemming te willen betuigen aan een der navolgende adressen: Mevr. Mohrman, Van Lenneplaan 5; F. Posthu mus, Steenhoffstraat 6; E. Karelse, Tal- malaan 35; L. H. Fugers, Kerkstraat 3; J. Entrop, Middelwijkstraat 58; C. J. Schad- delee, Torenstraat 6 en H. J. v. d. Bor, Birkstraat 71a. Heideweg 29 - Soest Telefoon 2064 Koop en Verkoop. Taxaties - Hypotheken - Assurantiën - Expertise GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent de navolgende gevonden voor werpen, zijn inlichtingen te bekomen aan het politiebureau, op Woensdag en Zater dag, van 14 tot 16 uur. Beige ceintuur, bruine capuchon, gekleur- hoofddoek, ring met sleutels, vergrootglas in etui, br. lederen damestasje, bus met inhoud, ontbijtmesje, groen zakmes, ten nisracket, witte leghorn, paar br. glacé handschoenen, wollen zwembroek, sjaal, herenrijwiel, broche (goud of doublé), he renrijwiel, rood meisjesvest, gebreid vest, lederen riem en groene hoofddoek. VROUW IN KELDER GEVALLEN. Vrijdagmiddag is de 83-jarige Mevr. H. v. d. Vlasakker-Meyer, wonende aan de Koninginnelaan, in de kelder van haar woning gevallen en heeft daarbij een dij been gebroken. Per ziekenauto is zij naar het ziekenhuis De Lichtenberg te Amers foort vervoerd. MOTORRIJDER TEGEN AUTO. De motorrijder E. v. d. B. alhier, reed Vrijdagavond, komende uit de richting Soesterberg, op de Soesterbergsestraat en toen hij ter hoogte van de woning van Dr. Rip was gekomen, bemerkte hij te laat, dat een voor hem rijdende Volkswagen, welke hem had ingehaald, wilde draaien. Hij botste hierdoor tegen de auto en moest met een hersenschudding en een bloeden de hoofdwond naar het ziekenhuis „De Lichtenberg" te Amersfoort worden ver voerd. STOORNIS IN DE STROOM-AFLEVERING. Maandagmorgen is de electriciteits-voor- ziening gestoord geweest en deze storing had tot gevolg, dat de stroomlevering aan particulieren en bedrijven geen doorgang kon hebben. BROMFIETSBERIJDSTER VERONGELUKTE. Zondagmiddag reed een leerling-verpleeg ster op de Steenhoffstraat op een brom fiets. Zij werd ingehaald door een auto mobilist, doch deze passeerde haar zo ra kelings, dat zij hiervan schrok. Zij begon te slingeren, met het gevolg, dat zij te gen de grond smakte. Met een hersenschudding en een hoofd wonde werd zij naar haar woning te Velp vervoerd. NATUURBAD DRUK BEZOCHT. Het mooie weer van Zondag heeft velen naar het Soester Natuurbad gelokt. Het aantal bezoekers van deze dag steeg tot circa 4500. DE SOESTER DUIVEN VLOGEN. Zondag werd een wedvlucht gehouden vanaf Chateauroux, afstand 650 kilome ter. De vereniging „De Vriendschap" had in concours 99 duiven. De eerste duif ar riveerde om 2 uur, 43 min., 45 sec., de laat ste prijsduif kwam aan om 4 uur, 50 min. 23 sec. De uitslagen waren: R. Bergers 1. J. Rijnders 2 28. Jac. Sta lenhoef 3 5 19. G. Sukel 4, R. Koster 6 14 20. G. Teeken 7 22. J. Mets 8. C. Dijkman. 9 13. G. v. d. Broek 10 12 16 25 31. W. Nieuwenhuis 11 23 24 27 30. J. Kaats 15. Th. de Muynck 17 18 21 29 32. R. Kaats 26. H. Spikman 33. De vereniging „De Zwaluw" vloog met 168 duiven deze vlucht. Aankomst eerste duif te 3 uur, 11 min. 6 sec. Laatste prijs winnende duif arriveerde te 5 uur, 9 min., 11 sec. De uitslagen waren: H. Onwezen 1. Mej. G. Zimmerman 2 21 31 42. J. Duyst 3. H. Gorissen 4. A. Rijksen 5 25. F. Lim burg 6 15. H. Kriek 7 10. J. v. d. Brink 11 44. H. Westerveld 9 38. A. Hilhorst 12. Sj. Rijksen 13 14 20 27 53. A. Graumans 16 54. H. v. d. Broek 17. R. van Soest 18 30 47 56. A. Dorrestein 19 39. W. van Klooster 22. A. Waaijenberg 23 32 35 51. A. Snijders 24 37. P. de Bes 26 50. D. Pu- reveen 36. A. van Kooy 40. R. de Schiffart 41. A. van Slooten 48. N. Baltus 52. J. Leek 55. RIJWIEL IN DE ROGGE. In de roggevelden op de Eng is een heren rijwiel gevonden. Inlichtingen hierover zijn te verkrijgen aan het politiebureau. TOON HERMANS IN SOESTERBERG. Aanstaande Vrijdagavond komt Toon Hermans met zijn gezelschap in de grote zaal van de Geneeskundige Dienst, aan de Kampweg, voor een opvoering van zijn jubileumprogramma „Alle gekheid op 'n stokkie". Deze avond is in beperkte mate ook toe gankelijk voor burgers. Kaarten zijn verkrijgbaar aan het Kath. Militair Tehuis. AFSCHEID BIJ DE CHRIST. KLEUTERSCHOOL. In tegenwordigheid van tal van belang stellenden werd door mevr. Jekel-v. d. Hoek, hoofd van de Christelijke Kleuter school „Prinses Marijke", in verband met haar plaats gehad hebbend huwelijk, af scheid genomen van de school. Na eerst nog in tegenwoordigheid van de ouders een openbare les te hebben gege ven, werd zij daarna, namens het bestuur, door de voorzitter, de heer A. H. Seisveld, onder aanbieding van een huldeblijk, in waarderende woorden toegesproken en haar vervolgens namens de ouders dank gebracht voor het zeer vele, wat zij in haar betrekking voor de school heeft ge presteerd. Direct daarna werd het nieuwe hoofd, Mevr. Teels van Huis ter Heide, eerder waarnemend hoofd van de Chr. Kleuter school te Zeist, geïnstalleerd, die op Maan dag 18 Juni in functie is getreden. C.V. TEMPO TRAN SPQRTWERKTUIGENF ABRIEK. Op Vrijdag 22 Juni a.s. zal de officiële ope ning plaats vinden van de nieuwbouw der Tempo-fabriek en kantoren. Tevens zal het dan 25 jaar geleden zijn, dat de grondslag van dit bedrijf door de nog in functie zijnde directeur, de heer J. N. A. Kochheim, werd gelegd. Het personeel zal deze dag niet onopge merkt voorbij laten gaan. Op die dag zul len de fabriek en kantoren gesloten zijn. Van 3 tot 5 uur wordt er receptie gehou den in de fabriek. OM HET AF TE LEREN Vijf automobilisten werden bekeurd we gens overtreding van het inhaalverbod terwijl aan 8 weggebruikers duidelijk ge maakt moest worden, dat rijden zonder de voorgeschreven verlichting niet is toege staan. DIEFSTAL VAN GEREEDSCHAP. Uit een werkkeet van een in aanbouw zijnd bouwwerk hebben onbekenden tim mermans-gereedschap ontvreemd. Dit is de tweede maal, dat uit deze keet werd gestolen. ONVOORZICHTIG OVERGESTOKEN. Op de Montgomeryweg wilde een groot handelaar enige dozen vanuit zijn auto naar een winkel brengen. Hij liet een gro te wegenwals met een teerwagen als aan hanger passeren en stak daarna de weg over. Een jeep, welke uit de tegenoverge stelde richting naderde, greep de man, waardoor hij terzijde werd geslingerd. Behoudens ontvellingen in zijn gelaat kwam hij met de schrik vrij. EEN NIEUW MIJNBEDRIJF IN TWENTE? Het is niet onwaarschijnlijk, dat binnen af zienbare tijd in Twente en omgeving een nieuw mijnbedrijf tot ontwikkeling zal ko men, nl. het winnen van zwavelzure kalk uit de ondergrond, teneinde daarvan zwavelzuur te vervaardigen. Er heerst nl. over de gehele wereld een zekere schaarste aan zwavel, een stof, die voor de moderne industrie volstrekt onmisbaar is. De gemiddelde lezer denkt mis schien, dat zwavel hoofdzakelijk nodig is voor de luciferfabricage, maar het heeft andere veel belangrijkere toepassingen. Zwavel, door gaans in de vorm van zwavelzuur, heeft men nl. nodig voor de bereiding van kunstmest, kunstzijde, rubber, staal, cellulose, papier, ontplofbare stoffen, geneesmiddelen, insecten- dodende stoffen, verf- en kleurstoffen, petro- leumproducten, voedingsmiddelen, oliën en vetten enz. Op verschillende plaatsen wordt in de natuur zuivere zwavel aangetroffen, vooral in de Verenigde Staten, die 90% van de productie hebben, doch deze gehele hoeveelheid zelf gebruiken. Op veel meer plaatsen in de we reld wordt een delfstof aangetroffen, pyriet, dat een verbinding is van zwavel met ijzer. In ons land wordt vooral van pyriet gebruik gemaakt voor dekking van de zwavelbehoefte. Beide bronnen van zwavelverbindingen zijn echter ontoereikend voor de behoeften van de industrie en daarom zoekt men naar andere wegen om aan zwavel te komen. Zo begint men ook op grote schaal zwavelverbindingen op te vangen uit afvalgassen. Daarnaast wil men beginnen met het verwerken van zwavel houdende kalksteen, al is dit een vrij kostbaar proces. Deze zwavelzure kalk, een stof, die vrijwel gelijk is aan gips, wordt in ons land op enige diepte aangetroffen bij Tweckelo, Schoonlo en Winterswijk. Het CIVI (Centraal Instituur voor de Industrialisatie) heeft kort geleden laten onderzoeken of deze stof, die men in de practijk anhydriet noemt, voor de zwavelindustrie te gebruiken zou zijn en rap porteerde, dat de winning bij de drie genoem de plaatsen inderdaad de moeite zou lonen. Er ligt daar genoeg onhydriet voor een jaarpro ductie van 90.000 ton zwavelzuur. Het is dus heel goed mogelijk, dat binnen enkele jaren Oost-Nederland naast zoutmijnen, en olie- en aardgasbronnen, ook nog anhydrietmijnen zal bezitten, hetgeen de bestaansmogelijkheden van dit gebied verder zal vergroten. ERVARINGEN VAN BIJENKORF DIRECTEUR De hoofddirecteur van „De Bijenkorf', dr G. van der Wal, heeft bij de commissie „Lonen en Prijzen" van de Sociaal-Economische Raad een nota ingediend, waarin hij een zeer merk waardig licht werpt op de spanning tussen lonen en prijzen. Het is nl. zijn ervaring, dat er een algemene neiging is om meer geld te besteden dan voor de oorlog, ook al doordat er verschillende artikelen bijgekomen zijn, die men vroeger niet kende en die men toch meer en meer als normale uitgaven gaat beschou wen. Hij noemt o.a. nylonkousen, talloze plas tic-artikelen en bromfietsen. Ook is, altijd nog als een nawerking van de distributie, voor enkele artikelen de vraag in veel sterker mate dan voor de oorlog gericht op de duurdere soorten. Zo bedroeg voor de oorlog de omzet van de goedkope theesoorten 75% van het totale bedrag dat aan thee werd besteed en nu nog geen 50%. Hoewel de thee veel en veel duurder is geworden, richt de vraag zich dus toch nog sterker dan vroeger naar de duurste soorten. De verkoop van versnape- rinen is met honderden procenten gestegen, maar een goedkoop volksvoedsel als gort MAAK ZELF UW JAPON. „Hoe is het mogelijk, daar heeft mevrouw Jansen al weer een nieuwe japon aan Die besteedt zeker al haar geld aan kle ren. Snap jij waar ze 't anders van doet?" „Neen, het gekke is, dat haar man beslist minder moet verdienen dan mijn man en ik weet gewoon niet, hoe ik aan een nieu we jurk moet komen". De twee buurvrouwen van mevrouw Jan sen kijken haar van achter de gordijnen na en praten nog geruime tijd over „het geval Jansen". De becritiseerde heeft er geen idee van, dat zij door haar nieuwe japonnetje het onderwerp van het ge sprek is, en.al zou zij het weten, dan zou ze er toch met een glimlach van vol doening aan voorbij gaan. Zij besteedt heus niet zoveel geld aan haar kleding, zelfs nog minder dan haar buurdames, die alles kant en klaar kopen en daardoor veel meer voor een nieuwe japon moeten betalen, dan mevrouw Jansen, die alles zelf maakt. Het japonnetje b.v., waar haar buren zo jaloers op zijn, kost niet veel en dan is het natuurlijk niet zo heel bezwaarlijk eens een nieuwe japon te maken. Je zou het an ders niet zeggen, dat deze japon zo wei nig kosten meebrengt. Het lichtblauwe linnen, gegarneerd met zwart bandflu weel, staat zeer leuk en moeilijk te maken is het ook niet. Mouwen zitten er niet in. Het achterpand van het lijfje is glad, terwijl het voorpand bijzonder aardig afkleedt door het inge- rimpelde bovenstuk. De eenvoudige vierbaansrok krijgt door de grappige zakken, die ook langs het inge haalde hoofdje, met bandfluweel zijn ge garneerd, een apart cachet. Het is een een voudige en gemakkelijk zelf te maken model. Klaar geknipte patronen zijn onder No. 4862 in de maten 40, 42, 44 en 46 a 1.05 verkrijgbaar bij „Het Patronenhuis", Mid denweg 200, Amsterdam-Oost. Na ont vangst van een postwissel, waarop duide lijk nummer en maat staan aangegeven, wordt het gewenste patroon per omgaan de toegezonden. wordt bijna niet meer gevraagd. Dr v. d. Wal schrijft daarom de klachten over de ontoe reikendheid van het inkomen voor een be langrijk deel toe aan het feit, dat men zich een hogere levensstandaard wil veroorloven dan voor de oorlog normaal werd geacht. In derdaad blijkt uit de cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek, dat in 1950 het verbruik in totaal nagenoeg gelijk is geweest aan 1949, maar de kosten daarvan stegen van 11.349 millioen tot 12.210 millioen gulden. De stijging zit voor het grootste deel in de prijs stijging, maar men heeft er practisch gespro ken niet minder goederen door gekocht. COP-DILETTANTISME Wij zijn sinds enige tijd een Contactgroep Op voering Productiviteit rijk (C.O.P.), die ver dienstelijk werk verricht door er de aandacht op te vestigen, hoe nodig het is dat het ren dement van de arbeid in onze bedrijven wordt vergroot en dat zijn best doet om middelen aan te geven om dit doel te bereiken. Maar deze COP begint ons thans te overstromen met alle mogelijke drukwerkjes en daaronder is ook een brochure over de wijze, waarop een personeelsorgaan moet worden geredigeerd. In feite komt deze brochure neer op een handleiding: „Hoe leer ik journalistiek in 25 minuten!" Wij menen dat de heren hiermee op de verkeerde weg zijn. Wij geven de raad de brochure te vervangen door een advies van één zin: Neem 'n beroepsjournalist in de arm! Het luchtverkeer over de Atlantische Oceaan is in enkele jaren tijds uitgegroeid tot een luchtbrug tussen de Oude en Nieuwe Wereld. Er is geen ogenblik van de dag of de nacht, waarop zich niet ergens tussen Europa en Amerika een aantal viermoto rige vliegtuigen bevinden met tientallen passagiers en grote hoeveelheden vracht en post aan boord. Vrijwel al deze toestellen maken een tussenlanding op Gander, het grote vliegveld op New Foundland en een belangrijke pijler van deze vreedzame lucht brug. Het vliegveld werd in 1937 aangelegd, maar hetkreeg pas een plaatsje op de atlas ge durende de tweede oorlog, toen het dienst deed als strategische basis voor de duizen den geallieerde vliegtuigen, die van daar uit naar Europa werden overgevlogen. Na het staken der vijandelijkheden werd het onmiddellijk als internationale burgerlucht haven in gebruik genomen en sedert dat ogenblik heeft het terecht de naam„Kruis punt van internationale luchtwegen" ver worven. want millioenen passagiers uit iedere hoek der aarde hebben een of meer uren op dit vliegveld doorgebracht in af wachting van het voortzetten der reis. In het drukke restaurant kan men bijna iedere dag tussen de luchtreizigers filmactrices, UNO-gedelegeerden, zakenmensen, huis vrouwen, emigranten, enz. aantreffen. Op 1 April 1949 werd New Foundland de tiende provincie van Canada en sedert deze tijd is de leiding van Gander in handen van het Ministerie van Verkeer van het Cana dese Gouvernement. Gemiddeld doen 1300 vliegtuigen per maand Gander op doorreis aan. Voor de afhandeling van dit grote aan tal vliegtuigen bevindt zich op het veld een uitgebreid aantal employees, niet alleen van de luchtvaartmaatschappijen zelf, maar ook meteorologen, verkeersleiders, telegra fisten, typisten, tankdienstpersoneel en an dere specialisten en dan zijn er ook nog de stoffeerders, electriciens, schilders, serveer sters, koks, chauffeurs en administratief personeel, die de zorg hebben voor het on derhoud van de luchthaven en de verzor ging van passagiers en employees. In de vijf jaar sedert het eind van de oorlog is de bevolking van deze luchtvaartstad gegroeid tot 3500 personen. De meesten van hen zijn Canadezen, maar er zijn ook Nederlanders, Belgen, Fransen, Engelsen, Amerikanen, Noren en Zweden, en voor ieder van hen speelt het vliegtuig een belangrijke rol in het leven van iedere dag. Op Gander heerst nooit rust, want gedurende 24 uur van de dag komen Constellations, Boeings, DC-6 en DC-4 toestellen met de regelmaat van een uurwerk binnen. Het is dan ook geen won der, dat de luchtvaart een belangrijk onder werp van gesprek uitmaakt. Zelfs een schooljongen op weg naar huis stopt en zegt tegen zijn vrienden: „Kijk, daar komt een K.L.M.-Connie binnen", of „Daar gaat een BOAC-Boeing naar New York". De K.L.M.-staf op Gander bestaat uit 18 employees: de Station Manager en zijn plaatsvervanger, het operationele personeel, mecano's en leden van de Flight Operations, die de handen vol hebben aan het afhande len van de zeventig K.L.M.-vliegtuigen, welke elke maand op Gander landen en waarvan een deel bovendien de zorg voor een uitgebreide correspondentie en het op stellen van rapporten heeft. Deze luchtvaartgemeenschap leeft in ap partementen, die enkele jaren geleden nog als legerbarakken dienst deden, en hoewel ze er aan de buitenkant niet erg aantrek kelijk uitzien, bezitten ze toch een goed comfort en zijn ze van vele moderne ge makken voorzien. Bovendien zijn er op Gan der twee levensmiddelenzaken met zelfbe diening, twee warenhuizen en een drug store. De bevoorrading van deze zaken ge schiedt per boot en trein, vanuit Canada. Er bestaan reeds plannen voor de aanleg van een nieuwe woonwijk en met de bouw van het eerste huis is men onlangs al aan gevangen. Dan heeft Gander nog twee ker ken, twee scholen en een hospitaal. Dit laatste, dat niet alleen is bedoeld voor de zieken van Gander en haar omgeving, is nauw verbonden met de internationale sfeer van het vliegveld, want het is verschillende keren voorgekomen, dat de ooievaar een bezoek bracht aan boord van een der lucht reuzen en dat Canada het onverwachte moederland voor verschillende kleine lucht reizigers is geworden. De bevolking van de luchtvaartstad be staat over het algemeen uit jonge mensen, die zich ook in hun vrije tijd goed weten bezig te houden. Er zijn twee bioscopen, verschillende clubs, een bibliotheek, een or kest en andere middelen van vermaak en ontspanning. Ieder week-end wordt er in een tweetal clubs gedanst, maar zelfs dan houden de employees een nauw contact met het vliegveld om te vernemen of er mogelijk in de aankomsttijd van de vliegtuigen waar mee zij te maken hebben, nog enige ver andering is gekomen. Bovendien organi seren de luchtvaartmaatschappijen en de verschillende diensten onderlinge hockey-, baseball- en voetbalwedstrijden. Dan wordt er ook druk gevist, vooral in de Gander rivier, die rijk is aan zalm. Gander is tevens geliefd als jachtgebied. Kleine vliegtuigen, die op het veld zijn gestationneerd, kunnen worden gehuurd voor vis- of jachtexpedi- ties. Gander ligt zeer geïsoleerd en in wijde omtrek bevindt zich geen enkele stad of dorp. Niettemin is de hoofdstad St. Johns, die 60.000 inwoners telt, door de lucht slechts 40 minuten van Gander verwijderd. De luchtweg en een enkele maal ook de trein, vormen de communicatiemiddelen met de buitenwereld, want er zijn nog steeds geen andere wegen die naar Gander leiden.

Soester Courant | 1951 | | pagina 2