Middelman Vrede voor Korea? Waarom?»»* Brandpunten der Internationale Politiek MANTEL, Banketbakkerij Kruiswijk voor Uw Gebak* Koekjes en Bonbons» Bevalt Uw Thee U niet? Fa. Joh. Mets „De Witte Pompen" Eventjes terzijde SOEST. IN DE HOEK. J. B. van der Leek VRIJDAG 6 JULI 1951. 27e JAARGANG NO. 53. SOESTER((jOURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. Abonn. per kwart, 1.75 - per post 1.95 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON No. 2566 POSTGIRO No. 126156 Zo staan wij dus voor Korea met onder- handelingsvoorstellen. Ridgway, de op volger van MacArthur, heeft zich daar toe bereid verklaard en de Chinese bevel hebbers gingen er op inover zo'n dag of tien. Laten we Jacob Malik, de Russische af gevaardigde in de Veiligheidsraad de eer geven, die hem toekomt. In een periode, dat de wereld in de dagelijkse verwach ting leefde, dat de derde wereldoorlog de tweede zou opvolgen, deed hij een vre- desgeluid horen. Wij hebben méér van deze Jacob gehoord. De eerste keer was het, toen Rusland zag, dat het avontuur met de Berlijnse blok kade was mislukt. Nu de communistische troepen op Korea hun stootkracht schij nen verloren te hebben, klonk Jacob s stem voor de tweede keer. Voor een Ame rikaanse zender. Wat niet zo verwonder lijk is, want Malik was president van de Veiligheidsraad en zat dus in Amerika. Maar de zender was niet van de V.N., maar van de Columbia Broadcasting Com- pany. Enkele weken geleden had Malik al eens gevraagd of hij, in het kader van de uitzendingen over buitenlandse politiek, niet eens wat zeggen mocht. Hij begon eerst Amerika en Engeland uit te schel den, maar als klap op de vuurpijl kwam dan toch het eerste vredesaanbod: Staakt het vuren, terugtrekken achter de 38ste breedtegraad, wapenstilstand. De reacties? Wantrouwen, instemming, opluchting en teleurstelling. Het laatste vooral bij de Republikeinse Partij in de V.S., die al spraken van „vergeefse of fers" en „weggegooide milliarden". Dat hoeft men tenslotte niet al te serieus te nemen. Na de teleurstelling met MacAr thur is het niet te verwonderen, dat die zich lucht in gescheld op Dean Acheson en Truman. Acheson zelf herinnerde aan wat hij bij het uitbreken van het con flict had gezegd. Dat het doel was „de aanvaller terug te drijven en de rust in het betrokken gebied te herstellen' In Engeland werd de verklaring min of meer afwachtend, in Frankrijk met het minste wantrouwen ontvangen. En in Pe king? We geloven niet, dat we ver van de waarheid af zijn als we beweren, dat ze daar al even verrast waren als de rest van de wereld. Had de Chinese pers nog niet net gesproken van verdrijving van alle buitenlanders en van opvoering van de wapenproductie? Maar zie, na enkele dagen kwamen dan toch de instemmende commentaren, 's Meesters stem is er nu eenmaal om naar te worden geluisterd. Ook Amerika luisterde en liet Ridgway rnet zijn aanbieding komen. De man, die alles ten slotte het meest aangaat, Syngman Rhee, is echter, hoe vreemd het ook moge klinken, niet eens zo erg met al die vredesvoorstellen inge nomen. De 38ste breedtegraad snijdt Ko rea door midden en Syngman's verlangens strekken zich uit tot de Jaloe en dat is nu van de baan. Acheson immers sprak vlak achter de woorden, die we boven aanhaalden, nog een paar andere: dat de hereniging van Noord- en Zuid-Korea een kwestie was, die niet met wapengeweld kon worden Een andere teleurgestelde is niet alleen de nationalistische regering op Formosa, maar ook de Chinese communistische. Over erkenning is niet gerept, van een toekenning van Formosa al evenmin en de Amerikaanse vloot blijft in Formosa s wateren. Al met al blijft het afwachten wat de nadere uitwerking en de daarmee gepaard gaande onderhandelingen ople veren. j Het moet intussen wel pijnlijk voor de Noord-Koreanen en de Chinezen zijn ge weest zo voor het internationale forum door Moskou als stro-poppen te worden behandeld. ,ifl Eerst waren het de Noord-Koreanen, die op het punt stonden door de Zuidelijken te worden overrompeld en daarna snel den de Chinese „vrijwilligers" terug. Mos kou zegt nog niet, dat het „einde der ma noeuvres" is geblazen, maar de bedreig den zijn nu blijkbaar niet meer bedreigd en de vreemde troepen" hoeven niet meer op stel en sprong in zee te worden De wapenstilstand moge straks al de no dige moeilijkheden meebrengen, de eigen lijke hereniging van Noord en Zuid kèn een spel worden van eeuwig rekken en een gevaarlijke reprise van een conferen tie, van de soort, zoals die pas in Parijs is beëindigd. Er is echter een goede kans, dat de hete periode in de koude oorlog voor een poos eindigt. Er zal wel een andere, warmere of lauwere op volgen, maar in die pame sneuvelen er ten minste geen mensen. En dan is al veel gewonnen. 't Zal er dan toch heus van komen, Het bericht vloog rond de aard: 't Telegram is aangekomen, Ridgway's voorstel wordt aanvaard. Eind'lijk zal het in Korea Weer een beetje vredig zijn, Ook zullen vele plaatsen Werk'lijk woest en ledig zijn. Waarom eerst op 15 Juli? Vraagt men zich nog wel eens af, Zou er dan zoveel verschil zijn, Als men nu het sein reeds gaf? Weldra zullen witte vlaggen Even wapp'ren in de nok. Maar op uitgestrekte velden Hangt er nog een vlag.halfstok. Een moede mens zal door dit land gaan, Moegevochten, stil en stom; Uit de graven zal weer klinken Deze grote vraag: Waarom?. Na Korea is gedurende de laatste we ken de oliekwestie in Perzië wel de meest aandacht vragende aangelegen heid. Bovenstaande foto geeft een beeld van de stad Abadan met een gedeelte van de Egels-Iraanse olie-raffinaderijen. Wapenstilstand in Korea? -Moei lijkheden bij onderhandelen. Iran bereid tot concessie. Internationaal Gerechtshof „hoorde" Engeland. Miniatuur Wild-West in Siani. On enigheid in legerleiding te Noorwe gen. De opzienbarende rede van Jacob Malik, de gedelegeerde van Rusland in de Vei ligheidsraad, heeft een reeks ontwikke lingen teweeg gebracht, die we in één zin kunnen samenvatten: gunstig voor een vrede! De zestien troepen-leverende landen zijn het volkomen eens geworden over de te voeren politiek. President Truman gaf na de conferentie generaal Ridgway, de op perbevelhebber der verbonden troepen op Korea, zijn instructies en spoedig daarna zonden niet minder dan 100 Amerikaanse en Japanse radiostations de uitnodiging van generaal Ridgway aan de opperbe velhebber der Noordelijke troepen tot een bijeenkomst op het Deense hospitaalschip „Jutlandia" de wereld in. De opperbevelhebber der Noordelijke troepen antwoordde na een paar dagen, dat hij er ook wel voor voelde een bijeen komst te houden, maar dan in een ande re plaats en wel over een dag of 10-15. Ze kunnen het niet laten, eisen te stellen. Eerst zullen de militaire, daarna de poli tieke situaties worderv besproken. Algemeen acht men de mogelijkheid tot een wapenstilstand des te groter, omdat het ditmaal Rusland was, die over de wa penstilstand Het eerste balletje opgooide. Mocht echter een wapenstilstand worden bereikt en daar ziet 't naar uit, dan zijn de V.N. er nog niet. Integendeel. De moeilijkheden op diplomatiek terrein zul len dan eerst goed beginnen. Wij noemen slechts enkele „pijnlijk lange tenen". For mosa, toelating Peking-China tot de V.N., het vredesverdrag met Japan, waarin ook Noord-Korea een woordje wil meespre ken, de status van Korea. Ziedaar enkele punten, waarover straks tot in het onein dige kan worden geconfereerd. Alle pun ten even zo vele struikelblokken. We ken nen de Russische politiek maar al te zeer, om niet te weten, dat de communisten buitengewoon volhardend zijn in het stel len van eisen. Dat zagen we bij de con ferentie van de „kleine vier" te Parijs, wij zullen het zien bij de eventuele con ferentie over de wapenstilstand. Niet alleen in Korea, doch ook in Per zië is de situatie veranderd. Aanvankelijk leek het er op, dat de Engelse employé's Perzië zouden verlaten, waardoor de ge nationaliseerde oliemaatschappij al heel spoedig met de handen in het haar zou zitten. Om dit te voorkomen, zou de anti- sobotage wet, door welke de Britten voel den dat hun veiligheid in Perzië gevaar liep, worden ingetrokken, als de Britten toch maar aan het werk wilden blijven. Perzië blijft evenwel aan de andere kant voet bij stuk houden en de employé's het leven zuur maken. Alle Britse dagbladen worden in beslag genomen en het hoofd kantoor der Anglo-Iranian werd door Perzische troepen bezet. Inmiddels zijn de verhoren van het In ternationaal Gerechtshof te Den Haag beëindigd. Perzië heeft geen vertegen woordiger gestuurd. Zij beschouwt de ge hele affaire als een geschil met de Anglo- Iranian en meent, dat Engeland daar bui ten staat. Zij vergeet blijkbaar, dat de Engelse regering verreweg de meeste aan delen van die maatschappij heeft. De En gelse vertegenwoordiger zette nogmaals het verzoek van de Engelse regering uit een: bescherming Engelse onderdanen en geen maatregelen tot het geschil door on derhandeling is opgelost. Naast Korea en Perzië laat nu nog een ander land in het Oosten van zich horen. Te Bangkok (in Siam) werd op klaarlichte dag en in aanwezigheid van zeer vele buitenlandse diplomatieke vertegenwoor digers de premier van Siam, Phiboel Songgram, door een troep mariniers ont voerd. Hoewel de politiek van Phiboel an- PROBEERT EENS ééN VAN ONDERSTANDE MERKEN. per ons 1.15 0.96 0.82 ƒ115 0.92 0.98 Thuerc China Thucre Ceylon Thuere Java Engelse Thee Goenoeng Mas Goalpara per pondspak 4.60 Vraagt gratis proefpakje. VAN WEEDESTRAAT 54 TELEFOON 2404 ticommunistisch en westers was gericht, is waarschijnlijk de eeuwige strijd tussen leger en marine de drijfveer voor deze gangster-methode geweest. Aan de oorlog in het klein, die op de ont voering volgde, Werd door de luchtmacht heel spoedig een einde gemaakt. De pre mier werd onvoorwaardelijk vrijgelaten. Dit burger-oorlogje heeft echter wel ver liezen opgeleverd. Het vlaggeschip der marine werd tot zinken gebracht, een an dere kruiser werd zwaar beschadigd, de len van Bangkok werden gebombardeerd en de nog niet bekende dodenlijst wordt lang geacht. Een ander land, dat maar weinig schok kende gebeurtenissen doormaakt, n.1. Noorwegen, deed nu ook van zich spre ken. De opperste leiding van de marine had de minister van oorlog verweten, dat de ma rine maar stiefmoederlijk werd bedeeld en dat de land- en de luchtmacht meer geld kregen dan de marine. Het geval kwam in het parlement, dat echter in zijn geheel achter de minister bleek te staan. De opperbevelhebber van de Noorse Ma rine, vice-admiraal Danielsen en zijn staf chef zijn nu ontslagen. Een heel wat vreedzamer oplossing van het geschil dan in Siam. Tot slot zijn in Finland verkiezingen voor het parlement gehouden. De opkomst was niet groot. Van de 2,5 millioen stemge rechtigden ontbraken er ongeveer een mil lioen op het appèl, hetgeen maar een be denkelijk verschijnsel is in deze tijd. De nieuwe Engelse Triumph, Phoenix (de sterke vogel) en Delta Rijwielen verkrijgbaar bij Steenhoffstraat 25 Telefoon 2185 OOGST. Mijn vrouw heeft de goede gewoonte haar gezin de groente en het fruit voor te zetten als zij er volop zijn. Wij eten bloemkool als je er, zoals m'n jongens zeggen: „mee doodgegooid wordt", wij krijgen spinazie als ze te betalen is en m'n goede vrouw denkt er eenvoudig niet aan ons de eerstelingen van een of ande re oogst te geven, om de eenvoudige re den, dat zij met haar huishoudgeld moet toekomen. Wij hebben wachten geleerd. Wij kunnen het best zien, dat b.v. aardbeien, gevleid op watten in een keurig doosje, in de win kels verschijnen zonder dat wij ze kun nen eten. Tot voor kort hadden wij daar bij de prettige zekerheid, dat het niet meer zo lang zou duren, of wij zouden óók aan de beurt komen. De laatste weken ben ik er echter een beetje aan gaan twijfelen óf wij voor som mige artikelen die beurt nog zullen berei ken. Moeder de vrouw is hard in die din gen. Zo eten wij nog altijd oude aardap pels omdat de Malta's en de nieuwe „nog niet zijn op te brengen". „Als je één keer nieuwe aardappelen ge geten hebt, kan je niet meer terug naar de oude", beweert mijn vrouw en daaraan heb ik mij maar te houden. Met de aardbeien schijnt het ook mis te lopen. Er moet een geweldige aardbeien oogst zijn, maar ik heb er op mijn ont bijtbordje nog niets van gemerkt, of schoon het al heel wat weken is geleden, dat ik las, dat een aardbei a zoveel per stuk werd verkocht. Aarbeien volop, maar ik merk er tot mijn verdriet nog niet veel van dat ze goedkoper worden. De gewone consumenten, die verstandige vrouwen hebben, zitten er met de aard beien blijkbaar naast. Er moeten ook volop kersen zijn. Die ko men altijd achter de aardbeien aan, maar mijn groenteman liet over dit product ook al sombere geluiden horen. Bij de verpachtingen op het hout, zo ver telde hij mij, zijn er heel lage prijzen be steed. Maar daarom is de kers nog niet wat U goedkoop noemt. De heren houden er rekening mee, dat ze voor het bewaken der kersenboomgaar den, voor het plukken en inpakken en ook voor het veilen behoorlijke prijzen moeten betalen. Een plukker, die zijn vak goed verstaat, moet zeker 14 of 15 gulden per dag hebben. M'n groenteman was er dan ook bang voor, dat er heel wat ker- senboomgaardhuurders zouden zijn, die niet eens de moeite zouden nemen de ker sen te laten plukken en ze aan de bomen zouden laten hangen, 't Is toch erg. Maar och, ik snap het best. Zo'n kersen man is ook geen philantroop. Als, zoals verleden jaar, op het eind van het sei zoen, de opbrengst niet eens voldoende is om de plukkosten goed te maken, om van die andere kosten dan nog maar niet eens te spreken, dan doet die man verder geen moeite. „Laat zitten wat zit", zegt-ie dan. Zo zou den wij zelf ook zijn. Een mens werkt nu eenmaal om er beter van te worden. Voor niets schijnt de zon. Ik heb mijn vrouw nu heel voorzichtig gewezen op de vele vitaminen, die de kersen bevatten; op de blijde gezichten der kinderen, als ze kersen krijgen en op nog veel andere dingen. En zijzij haalde de schouders op. HELPT HONGEREND INDIA. Artikel 25 van de „Universele Verklaring van de Rechten van de Mens" zegt o.m.: ..Een ieder heeft recht op een levensstan daard, die hoog genoeg is voor de gezond heid en het welzijn van zichzelf en zijn gezin, waaronder begrepen voeding, kle ding, huisvesting en geneeskundige ver zorging." De bevolking van India heeft gebrek aan voedsel. Dagelijks sterven mannen, vrou wen en kinderen de hongerdood. Laten wij van onze overvloed iets mee delen. VRIJGESPROKEN. In hoger beroep uitspraak doende in de zaak tegen G. alhier, die bij vonnis van 31 Augustus 1950, wegens overtreding van de Drankwet, door de Kantonrechter te Amersfoort tot twee geldboeten van 25.subs. twintig dagen hechtenis werd veroordeeld, vernietigde de Utrecht se Rechtbank de uitspraak van de kanton rechter en sprak de verdachte vrij van het hem ten laste gelegde. KRINGPARADE SOESTER TURNCLUB. De Soester Turn club is dit jaar weer de gastvrouwe tijdens de Kringparade van de Stichtse Turnkring. Deze manifestatie van het kunnen der verenigingen in de provincie Utrecht, wordt ook dit jaar weer gehouden in het Openluchttheater alhier. A.s. Zaterdagmiddag, te half 4 uur, wordt een begin gemaakt met een groot geva rieerd gymnastiek-programma en te 7 uur des avonds wordt dit programma voortgezet. Iedere vereniging mag dit jaar in meer dere nummers uitkomen, hetgeen oorzaak werd, dat zeer veel turnsters en turners inschreven. De vereniging „Jonge Kracht" te Amers foort heeft, ter gelegenheid van haar ju bileum, de helft van het aantal deelne mers overgenomen en leidt op 14 Juli te Amersfoort de tweede helft van de Kring parade. In Soest nemen deel: Soester Turn club, Longa uit Utrecht, Bilthoven uit Biltho- ven, D.O.K. uit Kortenhoef, Jonge Kracht uit Amersfoort, Bato uit Zeist, Kracht en Vlugheid uit Utrecht, Keizer Otto uit Naardep, Kunst naar Kracht uit Culem- borg, Sparta uit Driebergen, Sport Ver eent uit Zuilen, H.D.S. uit Leersum, Hygiea uit Zeist, Kracht en Vriendschap uit Culemborg, Atilla uit Utrecht en Bato uit Utrecht. Het programma vermeldt oefeningen met hoepels, knotsen, ballen en tamboeriinen, klassikaal brug, paardspringen, tafel- springen en wat dies meer zij. De algehele leiding is weer in handen van de heer J. J. van der Linden, terwijl de jury wordt gevormd door de heren Chr. Imhof en G. v. d. Berch uit Utrecht. Voor de beste ploeg is de Duinhof-wissel beker een begeerde prijs, terwijl voorts een wisselbord is vervaardigd door potte- rij „De Vlieguut" alhier. Het gemeente bestuur stelde medailles beschikbaar. Men zie de advertentie in dit nummer. VERENIGING VAN AQUARIUMHOUDERS. Maandag 9 Juli a.s. zal in „De Gouden Ploeg" de oprichtingsvergadering gehou den worden van een Soester Vereniging van Aquarium- en Terrariumhouders. Reeds heeft zich een kern van liefheb bers gevormd. Het is de bedoeling, dat de Vereniging zich zal aansluiten bij de Ned. Bond Aqua-Terra, waarin practisch alle clubs op dit gebied zijn aangesloten en die meer dan 12600 leden in Nederland telt. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit blad. a. A\ANTfL "EFHOE'Fr <^e"€/s cuCwtkasteej» -ne zijm want een zuiver wollen vlot model, voor slechts 42.50, dus ver beneden de fabrieksprijs, vindt U deze maand bij: TORENSTR. 3B TEL. 2424 NON-STOP RADIO-SHOW IN HET OPENLUCHTTHEATER. A.S. Dinsdagavond wordt in het Open luchttheater een non-stop radio-show ge geven, waaraan medewerken Sylvain Poons, Jan de Cler, de Wama's, Elly Rack- son, Charles Aerts, Flick and Flack, Fred- dy Ferdo en het Holborn-trio. De conference berust bij Sylvain Poons, terwijl de man van „Negen heit de klok", Jan de Cler, zijn onzinnige kunst zal bot vieren en de Wama's hun gekheid ten top zulllen voeren. Het Engelse duo Flick and Flack zijn de komieken van deze avond, terwijl het Holborn-trio hoge school acrobatiek ten beste zullen geven. Elly Rackson en Chares Aerts brengen goede zang. Men zie de advertentie in dit nummer. GRATIS KERKCONCERT. Dinsdag 10 Juli a.s. wordt wederom een kosteloos toegankelijk kerkconcert gege ven in de Oude Kerk te Soest, aanvang te 8.15 uur n.m. Uitvoerenden zijn Tineke van Raalte, so praan; Kees Verhoeven, fluit; Maarten Kooy, orgel. Er zullen werken ten gehore worden gebracht van Bach, Handel, Mi- cheelsen e^a. U heeft natuurlijk ook gelezen van de trammelant, welke in een gemeente aan de Vecht is ontstaan, naar aanleiding van reclameborden en muurschilderingen, die, volgens de schoonheidscommissie al daar, de gemeente ontsieren. We mogen uiteraard geen partij kiezen, omdat het ons niet aangaat welk oordeel een schoonheidscommissie in een andere gemeente heeft omtrent ontsiering. We willen dichter bij huis blijven en ho pen, dat ons gemeentebestuur niet zo voortvarend wordt als in die Vechtse gemeente, want, toegegeven dat er bor den en zaken kunnen zijn, die 'n gemeen te ontsieren, er zijn ook gevallen, waar van het economisch belang vóór een in grijpen van een schoonheidscommissie behoort te gaan. Wanneer b.v. een winkelier of hotelhou der, middels een behoorlijke beschilde ring, de aandacht van het publiek er op wil vestigen, dat 200 meter verder zijn zaak gevestigd is, zit hier economisch be lang aan vast. Maakt de man er een vies geklodderd geval van, dan is het juist, dat hij op zijn vingers wordt getikt, doch wanneer het bord of de beschildering be schaafd is, moet dit, ook in het belatng van de gemeente, geoorloofd zijn. Begrijpt U mij goed. Voor een groot bord, waarop b.v. „Het bier is weer best", mid den in een weiland met koeien, voel ik niets, maar we moeten toch mogelijkhe den openlaten en vooral niet gaan haar kloven. Dat men een middel in de hand houdt om minder fraaie aangelegenheden op te rui men, is begrijpelijk, even goed als de mo gelijkheid moet bestaan om aanstoot ge vende obstakels en zwijnenpannen op ei gen terrein te laten verdwijnen. In dit verband vraag ik, wat is de ruïne, het overschot van het door brand ver nielde pand in de Middelwijkstraat meer dan een zwijnenpan. Daar mompelen zelfs mensen over, die anders nooit iets zeggen. En dan dat geval in de Van Weedestraat. Daar stond, ruim een jaar geleden, een huis op instorten. Er werden toen een stel letje onogelijke stutten aangebracht en dat zaakje zweeft nu nog. Een sieraad zijn ook die dingen niet in onze gemeen te en bovendien, vandaag of morgen rijdt een door de poort van laatstgenoemd pand rijdende vrachtauto de stutten tot brand hout en dan is Holland in last. Zeker, er zijn nog meer punten in ons dorp aan te wijzen, waarover iets te zeg gen is, maar dat ligt niet op mijn weg. Toch zou ik zo graag willen, dat de vreem deling zegt: dat Soest is toch een andere gemeente dan een andere gemeente. ri. BRANDKRANEN PUZZLE-RIT. De Vrijwillige Brandweer hield Dins dagavond een oefening om de parate ken nis der leden te onderzoeken en te verrij ken. Voor dit doel was een brandkranen- puzzle-rit uitgeschreven. De deelnemers moesten vanaf de Brand weerkazerne aan de Lange Brink weg over een onbekend parcours rijden, waar bij de daarin gelegen brandkranen moes ten worden genoteerd. Het 12 kilometer lange parcours voerde door Soest en Soest-Zuid naar de finish aan de Lange Brinkweg. Het aantal straf- punten was voor de meeste deelnemers zeer hoog. Dit betekent echter niet, dat zij de brandkranen in Soest niet wisten te vinden, doch in deze rit waren veel lastige puzzles en. vele controle-posten. De uitslagen waren: 1. H. Bos, 19 straf- punten. 2. G. Radstok, 92 strafpunten. 3. A. Radstok, 129 strafpunten. 4. C. v. d. Horst, 154 strafpunten. 5. J. Wonder 165 strafpunten. 6. T. Bijsterbosch, 171 straf punten. De commandant, de heer W. Groart, reik te de wisselbeker uit aan de heer H. Bos en de overige prijzen aan de andere win naars, daarbij dank brengend aan hen, die hun medewerking hadden verleend. Hartmanlaan 31 - Soest - Telefoon 3093 BOEKHOUDINGEN BALANSEN BELASTINGEN Burgerlijke stand GEBOREN. Cornelis, zoon van W. Hakze en M. J. Huigen, Krommeweg 12. Elisa- beth Yvonne Astrid, dochter van D. Lam- mertse en E. Broek, Laanstraat 63. Linda Barbara, dochter van W. N. Veerman en G. L. Riepe, Gen. Winkelmanstraat 53. Willem Gerard, zoon van W. Ravenhorst en J. van Capelle, Gen. Spoorstraat 57. Maria Paulina, dochter van G. Soeterik en J. Th. Pol, Braamweg 69. Gijsbert Ge- rardus, zoon van G. G. Egbers en A. Wes terbeek, Schoutenkampweg 47. Fransje, dochter van P. N. Kraaijeveld en W. J. Duchateau, Mendelssohnlaan 20. Willem Alexander, zoon van W. A. Feij en W. van Reenen, Van Straelenlaan 23. Paul Jan Hendrik, zoon van H. A. G. v. d. Brink en M. L. Erkes, Amersfoortsestraat 120. ONDERTROUWD. J. W. Balvers, 26 jr„ plaatwerker, Gen. Winkelmanstraat 100 en C. E. J. M. Spier, 22 jr„ Gen. Winkel manstraat 100. J. G. J Klomp, 23 jr., gra fisch vertegenwoordiger, Heideweg 20 en E. Koenders, 25 jr., Soèsterbergsestr. 93. GEHUWD. C. R. Meijer, 29 jr., bureau ambt. werksp. en A. N. Neesen, 27 jr Amsterdam. W. L. Vestjens, 50 jr., huis knecht en M. A. Havrankova, 53 jr„ Amersfoortsestraat 78. J. G. van Reïjcn, 66 jr., z. b. en H. H. Nicola, 52 jr., Vosse- veldlaan 13. A. Th. J. van Luijtelaar, 22 jr., vulcaniseerder en H. G. Stomphorst, 18 jr„ Schoolstraat 23. J. B. van Zal, 23 jr., bouwarbeider en M. L. Tjerks, 19 jr., Amersfoortsestraat 38. J. M. Rijnja, 46 jr., bankemployé en M. P. Broersen, 41 jr., Amsterdam. OVERLEDEN. Neeltje van Ginkel, 70 jr., geh. met P. Spelt, Molenstraat 92. Leen- dert de Bruyne, 70 jr., geh. m. S. P. Cla- risse, Oranjelaan 42.

Soester Courant | 1951 | | pagina 1