11 NOG EEG WEEK IE- lazar De Luie Weers verwachting Middelman TWEEDE BLAD Officiële mededelingen Brandpunten der Internationale Politiek VOOR Koopjes-regen H. Grift Zoon VENEMA GEERVLIET SOEST. De Witte Pompen J. B. van der Leek Fa.Van de Wijngaart SOESTERBERG. Speciale aanbieding voor Juli. Colbert-costuums van prima zui ver wollen kamgarens f225. Burgerlijke stand Ook hoort hoortoestel waarondereen partij Emaille, voor zeer sterk verlaagde prijzen. De nieuwe Engelse Triumph, Phoenix (de sterke vogel) en Delta Rijwielen verkrijgbaar bij BOEKHOUDINGEN BALANSEN BELASTINGEN Makelaars- en Assurantiekantoor Gazelle-, Humber- en Amste) Rijwielen en Kaptein Moby- lette, Mosquito en Victoria Hulpmotoren naar Krommeweg 28 - Telefoon 2870 Predikbeurten. van de SOESTEK COURANT van Vrijdag 13 Juli 1951. Van oorlog naar wapenstilstand en misschien naar vrede. De moeilijk heden met de olie. De harlekijn en zijn meester. Het vredesverdrag met Japan. Einde oorlog met Duitsland. De teerling is geworpen, zowel in Per- zië als in Korea. Het werpen van de teerling inzake de oliekwestie is gegaan zoals was te ver wachten. Het internationale gerechtshof te Den Haag heeft het verzoek van Enge land ingewilligd, maar Iran blijft het been stijf houden en weigert de uitspraak van het Hof te erkennen. Deze uitspraak houdt o.m. in: voortzetting van de Anglo- Iraanse met de directie van vóór 1 Mei 1951 en het vermijden van handelingen, die de oplossing van het lopende geschil zou kunnen bemoeilijken. Iran houdt vast aan het standpunt, dat zij niet met Engeland maar met de olie maatschappij heeft te maken. Volgens Mossadeq, de Iraanse premier, vloeit daar uit voort, dat het geschil dus niet voor het Internationale Hof kan worden behandeld. Zowel Engeland als Perzië zijn bovendien voornemens het olie-conflict in de Vei ligheidsraad te brengen. De bedoelingen hiervan staan echter lijnrecht tegenover elkaar. Engeland wil verzoeken de uit spraak van het internationale Hof uit voerbaar te maken. Iran daarentegen wil protesteren tegen de aanwezigheid van de Britse troepen in Irak en de kruiser Mau ritius, welke bij Abadan voor anker ligt. De toestand in Iran zelf is nogal eigenaar dig geworden. Iran maakt de Britse em- ployé's van de Anglo-Iraanse het leven zuur, doch aan de andere kant doet het alle moeite de mensen in zijn dienst te houden. Engeland dreigde zijn mensen te rug te zullen nemen, terwijl het heel goed weet, dat een eventuele terugkeer moeilijker zo niet onmogelijk wordt. De kwestie in de Veiligheidsraad te laten be handelen heeft o.i. geen nut, daar Per zië ook de beslissing van de Verenigde Naties in de wind zal slaan, wanneer deze niet in haar koers past. De mogelijkheid zal niet groot zijn, dat Perzië direct zakelijk in de armen van Rusland wordt gedreven, hoewel Rus land in de Veiligheidsraad natuurlijk graag zijn woordje in deze kwestie zal wil len meespreken. Van belang is hierbij, dat de Iraanse regering kortgeleden de reeds getekende olie-overeenkomst met Rusland weer heeft ingetrokken, maar als de nood aan de man komt, zullen de Perzen toch ergens steun van moeten hebben, wil de oliemaatschappij functionneren. Indien Engeland Zuid-Iran zou bezetten, althans militaire acties in dat gedeelte zou voeren, zal Rusland wel het Noorde lijke deel van Iran onder militair bestuur brengen.... Maar zover is het nog niet. Gelukkig maar. President Truman heeft Premier Mossa deq verzocht zich een tikje te matigen in zijn politiek in zake de olie, maar deze aanmaning kwam volgens de Iraanse re gering echter te laat. Toch schijnt men in Iran zachtjes aan te gaan begrijpen, dat men niet met het hoofd tegen de muur kan blijven lopen en dat het vooral niet goed is om Ame rika en de gehele vrije wereld tegen zich te hebben. Niettegenstaande men aanvan kelijk met niets en met niemand te ma ken wilde hebben, is Mossadeq thans be reid om Averell Harriman te ontvangen als vertegenwoordiger van President Tru man. Ook Rusland snijdt zich liever niet in de vingers, niet in Perzië en niet in Korea. Toen Moskou merkte, dat Korea 'n blun der was, spande zij eerst China voor zijn karretje, maar nu het inziet, dat daardoor de blunder niet wordt hersteld en de V.N. vastbesloten bleven de agressor terug te dringen, gaf het bevel de onderhandelin gen te openen. De besprekingen zijn thans gaande. Wanneer zij zullen zijn afgelopen, blijft een open vraag en het is goed maar niet te optimistisch te zijn. De toon, die de communisten aanslaan, zouden haast doen denken, dat zij de militaire strijd hadden gewonnen. Men moet maar lef hebben. Waarom ook niet? Men kan een harlekijn, die de bewegin gen uitvoert van iemand, die aan de touwtjes trekt, toch geen verwijt maken, dat hij vervelend is. Hij die trekt zorgt er wel voor, achter het IJzeren gordijn te blijven. President Truman heeft in een brief aan Stalin verzocht dit gordijn nu eindelijk eens op te halen. Daardoor zou de vrede ten zeerste worden bevorderd. Dit verzoek helpt natuurlijk niets, maar dat is nu diplomatie. Wij blijven nog even in het Verre Oosten. De conferentie over het vredesverdrag met Japan zal tussen 4 en 8 September te San Francisco wor den gehouden. De belanghebbende landen dat zijn de landen (ook NederlandJ, die met Japan in oorlog zijn geweest zijn hiervan reeds in kennis gesteld. Men verwacht niet, dat Rusland de conferen tie zal bijwonen, evenmin als Peking- China of het China op Formosa. Japan mag zelf uitkiezen met welke re gering van China het vrede wil sluiten. De kwestie Japan zal terdege worden aan geroerd door de Noord-Koreanen bij de besprekingen over de vraagstukken be treffende het Verre Oosten. Ook voor Duitsland zal de vrede binnen afzienbare tijd worden geregeld. Reeds hebben 44 landen medegedeeld, dat de staat van oorlog met Duitsland is of zal worden opgeheven. Nederland is daar nog niet bij, doch zal zeer spoedig volgen. De vredesklokken luiden. De bewapening gaat voort. WEGEN AFGESLOTEN. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter algemene kennis, dat, inge volge art. 6 van het wegenverkeersregle ment, de Beetzlaan, Hellingweg, v. Strae- lenlaan en Mariastraat op Zaterdag 14 Ju li 1951, tussen 14.00 en 21.00 uur, voor al le doorgaand verkeer in beide richtingen gesloten zijn. UITBREIDINGSPLAN. Het Hoofd van het Gemeentebestuur van Soest brengt ter openbare kennis, dat het door de raad dezer gemeente op 5 dezer vastgestelde uitbreidingsplan in onderde len voor de gronden gelegen nabij de Van Lenneplaan vanaf 11 Juli a.s. gedurende 14 dagen ter secretarie voor een ieder ter inzage ligt. Binnen 6 weken na afloop van die termijn kunnen de belanghebbenden, die zich met bezwaren tot de raad heb ben gewend, bij Gedeputeerde Staten be zwaren tegen het plan indienen. BESLUITEN LAGER ONDERWIJSWET. Burgemeester en Wethouders van Soest, gelet op artikel 76 der Lager Onderwijs wet 1920, brengen ter algemene kennis, dat de raad dezer gemeente in zijn ver gadering van 5 dezer heeft besloten: le. de door het R.K. Schoolbestuur ge vraagde medewerking tot de vernieuwing van de waterleiding der R.K. Meisjes school aan de Steenhoffstraat te weige ren. 2e. De door het R.K. Schoolbestuur te Soesterberg gevraagde medewerking voor het aanschaffen van leer- en lees- en leer boekjes voor het tweede leerjaar der R.K. School te Soesterberg te verlenen. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van W. van Schoonhorst te Soest, om op-in per ceel Klaarwaterweg 79, kadastraal in sec tie G no. 3777, een betongieterij te mogen oprichten, door hen is verdaagd. Dames- en Herenkleermaketij Hofleverancier F. C. Kuijperstraat 10 Telefoon 2803 SANAPIRIN keert pijnen en onbehaaglijk gevoel GEBOREN. Wilma, dochter van J. W. Kroezen en D. Kladder, Generaal Spoor straat 10. Harm Jan, zoon van J. Klaibeda en J. Schreur, Beckeringhstraat 5. Johan- nes Franciscus Maria, zoon van A. J. A. van der Sanden en P. H. Th. Jansen, Dor- resteinweg 26. Antonia Maria Anna, doch ter van J. R. Blom en J. A. v. d. Hengel, Wieksloterweg W.Z. 27. Theodora Mar- garetha, dochter van J. Oom en H. Spitse, Hartmanlaan 46. Lidwina Maria, dochter van G. M. A. Beuken en C. M. Radema ker, Steenhoffstraat 76. Gerritjen Hendri- ka, dochter van G. Buijl en M. P. van Beukering, Steenhoffstraat 13. ONDERTROUWD. A. J. van Riemsdijk, 23 jr., chauffeur, Gallenkamp Pelsweg 21 en R. J. E. van Zutphen, 19 jr., Hartman laan 17a. P. C. Veldhuizen, 45 jr., kruide nier, Belvedèreweg 3a en H. Draaijer, 39 jr., Hilversum. G. Wesseling, 29 jr., sergeant K.L. kazer ne, Amersfoortsestraat en B. M. Daniels, 19 jr., Salatiga. A. Postmus, 56 jr., z.b., Kerkstraat 10b en W. Langen, 47 jr., Kerkstraat 10b. G. J. M. Kok, grossier ijzerwaren, Prins Bernhardlaan 46 en A. W. M. van Doorn, 25 jr., Kerkstraat 24. J. Traa, 26 jr., spoorarb., Hoogland en J. M. Reijerse, 23 jr., Birkstraat 26. GEHUWD. A. Kuijvenhoven, 42 jr., schil der en G. v. d. Munt, 27 jr., Eikenlaan 7. OVERLEDEN. Antje de Jong, 65 jr., ge- sch. van J. Mantel, Heideweg 52. Jacobus A. Woertman, 78 jr., geh. m. G. Vel, Braamweg 92. Johanna Fransen, 84 jr., wed. van J. Meijer, Nieuweweg 55. er weer bij met een modern van Zadelstraat 43 Utrecht Vraagt gratis brochure. DAMPO keert en weert elke verkoudheid en pijn in spier en gewricht Van Weedestraat 31 Soestdijk Telefoon 2239 TURNKRING-PARADE. Zaterdagmiddag en avond hield de Sticht- se Turnkring Parade in het Openlucht theater, waarvan de Soester Turnclub weer de organisatie in handen had. Dank zij de talenten van haar directeur, de heer J. J. van der Linden, werd het grote pro gramma vlot afgewerkt en konden in een middag- en avond-uitvoering rond 800 turners(sters) optreden. Te half vier des middags werd het start sein gegeven voor de jeugdigen, die el kaar bekampten in enthousiasme en vaar digheid, waarbij goede krachten voor de toekomst opvielen. Te zeven uur waren de dames- en heren leden aan de beurt om evenals des mid dags troffen ook zij goed weer en grote belangstelling. De heer J. J. van der Lin den verwelkomde in zijn openingswoord de officials van het K.N.G.V., de jury en de afgevaardigden van de plaatselijke Zusterverenigingen. Met gepaste trots wees hij op deze sport manifestatie van grote allure, waht de deelneming aan deze parade was dit jaar zodanig, dat de 800 deelnemers slechts de helft vormden van het getal der in?e- schrevenen. Op 14 Juli zal daarom in het Openlucht theater te Amersfoort, door de Vereniging Jonge Kracht aldaar, het tweede gedeelte van deze parade worden georganiseerd. Met een prachtig vaandel-defilé werd ge opend en hierna kwamen achtereenvol gens 26 dames- en herengroepen voor het voetlicht. De deelname van de dames was, zoals ge woonlijk, aanmerkelijk groter dan die der heren. Onder de heren viel vooral de groep van Kracht en Vlugheid uit Utrecht op. Ook de dames van deze vereniging ble ven niet achter, doch werden toch nog door de dames van „Atilla" en „Hygiëa" overtroffen. De jury, bestaande uit de heren C. Imhof en G. v. d. Bergh kende de volgende prij zen toe: le Prijzen: Jeugdafdeling. Meisjes Jonge Kracht, Amersfoort, 16.8 punten. Meisjes Kunst en Kracht, Culemborg, 17.6 punten. Meisjes Kracht en Vlugheid Utrecht, 17.8 punten. Jongens Kracht en Vlugheid, Utrecht, 16.6 punten. 2e Prijzen: Meisjes Bato, Zeist, 14.2 pun ten. Jongens Kracht en Vlugheid, Utrecht, 14 punten. Meisjes D.O.K., 's Graveland. 14.2 punten. Meisjes Sport Vereent, Zui len, 14 punten. Jongens Keizer Otto, Naar- den, 14 punten. 3e Prijzen: Meisjes Soester Turnclub, 12 punten. Meisjes „Bilthoven", 12.6 punten. Jongens D.O.K., 12 punten. Meisjes Soes ter Turnclub, 13,6 punten. Meisjes Keizer Otto, 12 punten. Jongens Longa, Utrecht, 12 punten. Meisjes Bato, Zeist, 12 punten. Meisjes H.D.S., Leersum, 13 punten. Meisjes T.H.O.B., Vreeswijk, 12 punten. Meisjes O.D.I.S., 's Graveland, 12 punten. Avonduitvoering. le Prijzen: Dames Kunst en Kracht, Culemborg, 17.2 punten. Dames Hygiea, Zeist, 17.5 punten. Dames Atilla, Utrecht, 16.2 punten. Dames Hygiea, Zeist, 16.9 punten. Heren Kracht en Vlugheid, Utrecht, 16 punten. Dames Kracht en Vriendschap, Culemborg, 16 p. Dames Keizer Otto, Naarden, 16 punten. Dames Atilla, 18 punten. 2e Prijzen: Dames Jonge Kracht, 15.2 pun ten. Dames Bato, Zeist, 14 punten. Dames Kracht en Vriendschap, Culemborg, 14 p. Dames Sport Vereent, Zuilen, 15.8 p. Da mes senioren „Bilthoven", 14 p. Heren Bato, Zeist, 14 punten. Dames Bato, Utr., 14.4 'punten. Dames Kunst en Kracht, Cu lemborg, 15.2 punten. Dames Kracht en Vlugheid, Utrecht, 15.6 punten. 3e Prijzen: Dames Soester Turnclub, 12 p. Heren D.O.K., 13.6 p. Dames „Bilthoven", 12.4 p. Dames Sport Vereent, 12 p. Dames Longa, Utrecht, 13.2 p. Dames D.O.K. 12 punten. De prijsuitreiking vond plaats in Hotel „Duinhof", door de heer J. J. van der Lin den, voorzitter van de Soester Turnclub en 2e voorziter van de Stichtse Turnkring. De wisselbeker verkreeg de herengroep van „Kracht en Vlugheid" te Utrecht, ter wijl de dames van „Atilla" een gedenk bord als ereprijs ontvingen. WIJZIGING TIJDVAK SEIZOEN-OPRUIMING. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Utrecht, district Amersfoort, gelet op artikel 12, lid 3 van de wet, houdende regeling betreffende het uitverkopen en opruimen in het winkelbedrijf, heeft be sloten het tijdvak voor de a.s. seizoen-op ruiming in die zin te wijzigen, dat deze opruiming voor het jaar 1951 voor alle in haar district gevestigde winkel-nerin gen zal mogen aanvangen op Zaterdag 14 Juli en uiterlijk zal zijn geëindigd op 15 Augustus daaraan volgende. 99 99 Steenhoffstraat 25 Telefoon 2185 Hartmanlaan 31 - Soest - Telefoon 3093 VERMAAKCENTRUM GEOPEND. Zonder enig officieel vertoon is Zaterdag middag het vermaakcentrum „Kamplust" aan de Birkstraat geopend. Onder directie van de Gebr. Vermolen en de heer Wegkamp zal hier een perma nent Lunapark worden gesticht, maar de opzet, waarmede thans is gestart, is nog bescheiden. Een auto-scooter en een dansvloer zijn in de tuin ingericht, welke laatste een feeë rieke verlichting heeft. Vermaak-apparaten en een strijkje bren gen mede de sfeer, welke bij een derge lijke gelegenheid behoort. De voorzijde van het complex is kleurrijk verlicht en „Kamplust" heeft een grondige restaura tie ondergaan. Vele bloemstukken hebben bij de opening het gebouw een feestelijk aanzien gege ven en honderden personen hebben Za terdag en Zondag reeds een bezoek aan de inrichting gebracht. In een onderhoud, dat wij met de heer Vermolen hadden, zei deze ons, dat de in richting met Pasen 1952 geheel gereed zal zijn. De voorzijde van het bestaande gebouw zal worden gemoderniseerd, wa ter partijen met water-scooters, een uit kijktoren, de modernste speel we rkuigen voor de jeugd, een reuzenrad, een zaal van 60 x 15 meter zullen verder de in richting completeren en daarmede wordt dit vermaak-centrum uniek in Neder land. „Het zal vele vreemdelingen trekken" zei de heer Vermolen ons, „zoals ook de per manente Lunaparken in Kopenhagen, Pa rijs en Weenen altijd in trek zijn geweest en nog bezocht worden, ook door Neder landers, die deze plaatsen bezoeken. Heideweg 29 - Soest - Telefoon 2P64 Koop en Verkoop. Taxaties - Hypotheken - Assurantiën - Expertise DE MOREN—HEES. Maandagavond speelden de Moren tegen Hees in de Zomeravond-competitie. Na een kwartier wist Wiss voor Hees te doelpunten (10) en Van Es volgde dit voorbeeld na een half uur spelen (20.). Na de rust verkleinde de rechtsbinnen van De Moren de achterstand (2-1), doch het was Kerkdijk, die de overwinning voor Hees veilig stelde, toen hij 'n kwar tier voor het einde de keeper der gas ten passeerde. 3-1. 5 Minuten voor 't ein de bracht de linksbinnen van De Moren de stand op 3-2, waarmee de wedstrijd, waarvoor grote belangstelling bestond, eindigde. geldig van Zaterdag 14 Juli tot en met Dinsdag 31 Juli, van s morgens 9 tot 'savonds 6 uur. Een ongekende op alle afdelingen van TORENSTR. 3B TELEF. 2424 UIT RIJDENDE AUTO GEVALLEN. Toen de bestuurder van een personen auto dezer dagen op de Nieuweweg reed, hoorde hij plotseling een vreemd geluid achter zich. Omkijkende zag hij het rech ter achterportier open hangen en tot zijn grote schrik bemerkte hij, dat de zesjari ge knaap H. D. niet meer in zijn auto zat. De bestuurder stopte onmiddellijk en trof enige meters terug de jongen aan, die uit de rijdende auto was gevallen. In zorg wekkende toestand is de jongen naar het ziekenhuis „De Lichtenberg" vervoerd. DE BLOEMETJES BUITEN GEZET. Het was een vrolijk gezelschap, dat een taxi-chauffeur in zijn wagen had en dat op weg was naar huis na de bloemetjes te hebben bulten gezet. Het was half vier in de nacht, toen zij in onze gemeente reden en trek in een kop je koffie kregen. De bestuurder kreeg op dracht naar de Bosstraat te rijden, al waar het gezelschap en de bestuurder uit stapten. De aldaar wonende caféhouder gaf via zijn slaapkamerraam te kennen, dat hij er niet aan dacht zijn deur te ope nen en koffie te gaan zetten, waarmede de kous af kon zijn. Toen het gezelschap naar de auto terug ging, bleek echter, dat de auto was ver dwenen. De taxi-bestuurder waarschuw de de politie en deze stelde ter plaatse een onderzoek in. Toen men hiermede bezig was, werd de auto weer voorgereden en twee leden van het gezelschap, die men nu pas miste, verklaarde nonchalant, dat zij even naar Amersfoort waren gereden. Daar de be stuurder het contact-sleuteltje uit de wa gen had genomen, hadden zij zich gered door de draden van het contact-slot door te verbinden. De politie maakte procesverbaal op tegen het tweetal, daar joy-riding, het meene men van een auto, om hiermede te rijden, thans strafbaar is. KLOEK MET KUIKENS DOODGEBETEN. Een hond heeft een kloek met zes kui kens doodgebeten tijdens een nachtelijk bezoek, dat hij bracht in het kippenhok van L. aan de Talmalaan. MEDISCHE DIENST. Dokter Brandt, Dolderseweg 59, Den Dol- der, zal Zondag 15 Juli de artsendienst waarnemen. GESLAAGD. Voor het toelatingsexamen van het Zeister Lyceum, afd. H.B.S.: Piet Mulder en Rein Scheper, leerlingen van de Chr. School te Soesterberg. Voor het toelatingsexamen H.B.S. te Amersfoort: Heieen C. Postma en Cor L. M Pul, leerlingen van de Openb. School te Soesterberg. Voor het MULO-diploma A: D. A. Ra- vestein. Voor het MULO-diploma B: H. W. Pe ters te Soesterberg. BENOEMD. De heer J. A. C. de Wit, onderwijzer aan de R.K. School te Soesterberg, is benoemd tot leraar aan de R.K. ULO te 's Heeren- berg (Gelderland). GESLAAGDE BETROUWBAARHEIDSRIT. Er was veel belangstelling voor de be- trouwbaarheidsrit voor rijwielen, welke Zondag door de Motorclub „Soesterberg" was uitgeschreven. Om 2 uur precies werd met de regelmaat van een klok om de mi nuut gestart bij „De Taveerne" te Huis ter Heide, voor de route van 40 k.m., welke langs de mooiste en voor velen to taal onbekende plekjes voerde over Zeist naar Bunnik, waar in een kersenboom gaard een half uur werd gerust, onderwijl men zich te goed kon doen aan het kos telijke fruit. De tocht ging door de mooie streek van Bilthoven. De gemiddelde snel heid bedroeg 12 k.m. per uur, zodat men rustig genieten kon van het landelijk schoon, waarbij men steeds op zijn qui vive zijn moest voor de onverwachte con trole op snelheid en juiste route-volging. Met dat al werd het 'n prettige rit, waar aan de regen in het laatste gedeelte niet de minste afbreuk deed. De uitslagen waren als volgt: 1. Ten Cate, Soesterberg; H. Derksen, Soesterberg; C. v. d. Pijl, Zeist; Van Eeke- len, Zeist; elk 13 strafpunten. 2. Mej. Ga- dellaa en D. Gadellaa, Zeist, 21 strafp. 3. A. J. Lamens, en Willinge Prins, Soest dijk, 44 p. 4. G. Bouman en H. Rauwen- daal. Soest, 51 p. 5. J. Dreezes, Zeist en J. Heuzer, Austerlitz, 133 p. 6. J. H. van Schupper, Driebergen en J. van Ede. Driel, 185 p. 7. J. Gill, Soesterberg, 294 p. Het hoogste aantal strafpunten bedroeg 606. Met een toepasselijk woord reikte de voorzitter, de heer v. Daal, de prijzen uit. SOEST. NED. HERV. KERK. Oudekerk: 10.15 uur, Ds. Ambrosius. H. Doop. 5 uur, Eerw. Heer M. H. v. Zanten, Cand. tot de H. Dienst. Emmakerk: 10 uur, Ds. D. v. Krugten, jeugddienst. 5 uur, Ds. E. Groeneveld. Heeskapel: 10 uur, Ds. E. Groeneveld. Zonnegloren: 10 uur, Prof. dr. M. J. A. de Vrijer. Eltheto en Zaal van de Broek: 10 uur, Kinderkerk. GEREFORMEERDE KERKEN. Julianakerk: 8.30, 10.15 en 5 uur, Ds. Lambers Heers pink. Wilhelminakerk: 10 uur (Bed. H.A.) en 5 uur Ds. A. A. Leenhouts. GEREFORMEERDE KERK. Gebouw „Rehoboth", Buntweg. 11 en 4.30 uur, Ds. J. Waagmeester. (H.A.) CHR GEREFORMEERDE KERK. 10 uur Ds. J. Tolsma van Schravenmoer, voorber. H.A. 3.30 uur, Ds. J. Tolsma. GEREFORMEERDE GEMEENTE. Kleine Rembrandtzaal. 10 en 5 uur leesdienst. VER. VAN VRIJZ. GODSD. (N.P.B.) Gebouw „Religie en Kunst", Rembrandtl. 10.30 uur, Ds. S. Gosses. VRIJ EVANG. GEMEENTE, SOEST. Prins Bernhardlaan 2, Soestdijk. Maandagavond, 8 uur, Ds. Veldkamp van Hilversum. OOOPSGEZ. GEMEENTE, SOEST. 10.30 uur, kerk Eemnesserweg 63b, Baarn, Ds. H. Wethmar van Zaandam. VERBREIDING DER WAARHEID. Donderdagavond, 7.45 uur, zaal v. d. Broek, Ds. J. J. Ruys, over „Vervolg He- melleven". BAARN. NED. HERV. KERK. Gebouw „Calvijn". 10 uur, Ds. K. v. d. Pol van Veenendaal. Kerk. 5 uur, Ds. K. v. d. Pol van Veenendaal. EVANG. LUTH. GEMEENTE. Kerkgebouw Korte Schoolstraat, Baarn. 5 uur, Ds. J. G. Bahnmüller van Hilver sum. (Bed. H.A.). VRIJ EVANG. GEMEENTE. Eemnesserweg 63b, Baarn. 4 uur, Ds. Veldkamp van Hilversum. LAGE VUURSCHE. NED. HERV. KERK. 10 en 6 uur Ds. A. G. Haring.

Soester Courant | 1951 | | pagina 1