Wederom een 100-jarige in Soest* Daar zit muziek iu! Brandpunten der Internationale Politiek Hoge lonen of lage lonen. SOEST. IN DE HOEK. VRIJDAG 20 JULI 1951. 27e JAARGANG No. 56. SOESTER(f)ÖURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. Abonn. per kwart, 1.75 - per post 1.95 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR BE DACTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON No. 2566 POSTGIRO No. 126156 Het is een opvallend verschijnsel, dat de lan den met een laag loonpeil geenszins de meest welvarende zijn. Integendeel kan in het alge meen geconstateerd worden, dat hoge lonen en een hoge algemene welvaart samengaan. Voor vele mensen zit er iets onbegrijpelijks in dit feit, want men redeneert: wanneer de lo nen laag zijn, zullen de prijzen der goederen ook laag zijn en zal men dus veel goedkoper kunnen leven. Toch zien we precies het tegen overgestelde gebeuren en dat komt doordat bij een laag loonpeil de noodzaak geringer wordt om te streven naar een zo hoog moge lijke arbeidsproductiviteit. Men is als het ware royaler met arbeid omdat deze toch zo weinig kost. Zijn de lonen daarentegen hoog, dan probeert men ieder uur arbeid zo nuttig moge lijk te besteden door toepassing van betere arbeidsmethoden en door gebruik van meer machines. Vroeger was dit verschil duidelijk waar te nemen wanneer men de toestand van de laag ontwikkelde Europese landen, bijv. de Balkanlanden, vergeleek met Amerika. Maar op het ogenblik is ook Nederland reeds zover op de economische ladder afgedaald, dat wij gerekend moeten worden tot de landen met een laag loonpeil. In het Financiële Dagblad heeft de heer G. E. Rotgans een vergelijking van de lonen en de koopkracht van geschoolde arbeiders in enkele landen omgerekend in Nederlandse guldens van de tegenwoordige lage waarde. Uit deze berekening blijkt, dat in het eerste kwartaal van dit jaar de gemid delde geschoolde arbeider in Amerika 225.- per week verdiend heeft, in Zweden 100.-, in Zwitserland 120.-, in Belgie 105.- en in Nederland f 62.-. Vóór de devaluatie waren de verschillen niet zo groot en bedroegen de lonen resp. J 160.97.-, 83.-, 70.- en 52.-. Hoewel dus door de devaluatie de lonen bij ons te lande naar verhouding nog aanmer kelijk in percentage ten opzichte van Ame rika zijn gedaald, kunnen wij niettemin slechts met de grootste moeite op de buitenlandse markten concurreren. Verschillende Ameri kaanse producten zijn zelfs aanmerkelijk goedkoper mede doordat er bij invoer zulke zware belastingen op worden gelegd. De Nederlandse arbeider moet dan ook voor diezelfde behoeftenbevrediging driemaal zo lang werken als zijn Amerikaanse collega. Lage lonen zijn dus geen middel om uit de economische moeilijkheden te komen. Doch men mag ook niet zeggen dat men een betere economische toestand kan krijgen door een voudig de lonen te verhogen. Dit is nl. alleen het geval wanneer dat hogere loon wordt ge- g-o. -r. r ctr. productiviteit. Nu guu' er van deze factoren een wisselwerking uit: naarmate de koopkracht van de brede massa der bevolking stijgt als gevolg van de hogere arbeidsproductiviteit (en dus niet door ex traatjes, welke uit belastinggeld worden be taald), wordt de arbeid duurder en zodra de arbeid duur moet worden betaald moet de arbeidsproductiviteit worden verhoogd om de productiekosten niet evenredig te doen stijgen. Men vergete niet dat loon en productie in onverbrekelijk verband met elkander staan en dat dus een hoog loon in de volle zin van het woord moet worden verdiend. Het zijn dus hoge lonen, die met een hoge le vensstandaard gepaard gaan, doch dit bete kent nog niet dat daardoor de producten duur der worden. Het meest sprekende voorbeeld hiervan is nog altijd de wijze waarop Henri Ford 30 tot 40 jaar geleden de auto in Ame rika populair maakte. Hij was de eerste, die inzag, dat de auto een massa-artikel kon wor den, als men maar met een goedkope wagen aan de markt kwam. Niettemin betaalde hij de hoogste lonen van de gehele metaalindustrie en hij kon dat alleen doen door auto's aan de lopende band te vervaardigen. Daardoor was het hem mogelijk ondanks de hoge lonen auto's goedkoper te produceren dan ieder an der. De gevolgen daarvan zijn voor de ge hele Amerikaanse economie van onbereken bare betekenis geweest. Mensen, die er vroeger niet aan konden denken een auto of vrachtauto aan te schaffen, werden daartoe door Ford in staat gesteld en dit bracht weer met zich mee, dat boeren, handelsreizigers, transportonder nemers, ambachtsmensen, enz. meer en snel ler werk konden verrichten. Het was alsof een gehele samenleving plotseling van stap voets in draf overging. Het besef, dat in deze richting een snelle economische opbloei mo gelijk is, is in Nederland nog te zwak. Men beschouwt hoge lonen nog te veel als een rem op de ontwikkeling, terwijl zij integen deel een prikkel zijn tot snelle productiviteits verbetering. Daardoor is een loonstop eigenlijk een reactionnaire maatregel. Maar laat men wel bedenken, dat hoge lonen alleen mogelijk zijn wanneer men aUe andere voorwaarden voor productiviteitsverhoging eveneens van hun banden ontdoet en dat men dan dus ook de dividendstop en credietbeperking aan de dijk moet zetten. Een samenleving moet niet be vroren worden, doch integendeel in ieder op zicht tot volle ontplooiing worden gebracht. Donderdag 26 Juli a.s. zal Mevrouw M. A. Seegers, geboren van Lil, alhier haar 100ste verjaardag vieren en zeer begrij pelijk was dit feit voor ons aanleiding haar in haar woning aan het Kerkpad N.Z. 26 te bezoeken. Het is altijd een bijzonderheid iemand te genover zich te vinden, die een eeuw oud is en al was het niet de eerste maal, dat wij een 100-jarige en zelfs een 102- jarige in onze gemeente interviewden, het was ook ditmaal, dat wij met weinig hoop op veel gegevens onze taak begon nen. en een forse man uit 1873 en een schilde rij van de 100-jarige op 20-jarige leeftijd doen het verleden herleven, zoals ook de foto van 1906, toen Mevrouw Seegers met haar echtgenoot een gondelvaart in Ve netië maakte. Vijf broers en één zuster vormden met de 100-jarige het gezin v. Lil te Antwerpen, waarvan nog slechts één zuster in leven is en te Monte Carlo woont. Mevrouw Seegers overleefde haar fami lie en wij hebben getracht het geheim van haar hoge ouderdom en goede gezondheid te weten te komen. Ik ben met koffie :,Asrra" Sr,: c. f^fi, Sóési 't Was Donderdag volop muziek In Soest-Noord, in „het Hart", Want P.V.O. is 's avonds daar Met slaande trom gestart. Marcherend trekt het corps in t rond, Op propaganda uit, Omdat de toekomst donker is En straks de kas niet sluit. De „P.V.O." zoekt donateurs, Eén kwartje in de maand, Er wordt met klinkende muziek Om donateurs gemaand. De instrumenten worden oud En velen zijn er lens. De ouden weg en nieuw ervoor, Dat is de grote wens. Komt Soestenaren, geeft U op En steunt onze muziek, Want dan wordt er door P.V.O. Geblazen magnifiek. U weet, veel kleintjes bij elkaar Dat vormt een heleboel. En bovenal steunt U daarmee Het sympathieke doel. Er zit muziek in P.V.O., Maar 't kost een lieve duit. Wordt donateur, want dan eerst komt De volle klank eruit! E. VAN EEDEN. Trouw en goed verzorgd door het echt paar Alb. Kok slijt Mevrouw Seegers haar laatste levensjaren in haar eigen kamer in het huisje aan het Kerkpad, te midden van haar eigen meubels en al de dingen, die haar herinneren aan vroeger. Als men de 100-jarige ziet, dan valt het op, dat zij er nog goed uitziet. Rode kra len om haar hals steken fel af tegen het stemmige zwart van haar kleding, een kapje omringd haar gezicht, waarin haar wel zwak geworden ogen toch op een on miskenbare vitaliteit duiden. De 100-jarige is geboren in Antwerpen, in een woning, welke gelegen was aan de Eierenmarkt. Het huisnummer is zij ver geten, doch zij weet, dat haar vader kunstschilder was. Het zijn herinneringen van bijna 100 jaar terug, die zij voor ons opdiept uit 'n nog sterk geheugen, uit de tijd, dat een nieuwe eeuw was aangevangen (1851), toen gas en electriciteit nog taboe waren, toen de stoomkracht nog in haar kinder schoenen stond en de eerste spoorlijnen in Holland en België waren aangelegd. Nog zeer goed weet zij zich te herinne ren, dat zij de eerste rit heeft medege maakt in de spoortrein tussen Antwerpen I en Rozendaal. De trein was nog onge- schilderd en de ruiten waren nog niet ingezet. De thans bijna 100-jarige woont in onze gemeente als gevolg van de eerste we reld-oorlog. Vele Belgen vluchtten toen en ook zij trok met haar echtgenoot naar het gast vrije Holland, waar zij, bij een familie in Baarn, werd ondergebracht. Zij probeert zich nog de naam van deze familie te herinneren, doch een machteloos gebaar is haar verontschuldiging voor dit gebrek aan memorie. Van Baarn ging het echtpaar naar Bus- sum, waar het huisvesting vond bij Me vrouw Van Marle. Haar echtgenoot, een bekend kynoloog uit die dagen, stierf in 1931 op 76-jarige leeftijd en Mevrouw de Wed. Seegers-van Lil trok daarna naar Soest en vond in woning bij Mej. Kuiper. Toen deze 7 jaar geleden overleed en haar huisje overging aan de familie Kok, kon Mevrouw See gers blijven waar zij was en kreeg een even goede verzorging als voordien. Tot voor een jaar geleden kon Mevr. See gers nog goed lezen en schrijven, doch sindsdien wordt de „gazet" door Mevr. Kok voorgelezen. De wereld van thans is haar ontglipt. Zij heeft de harteloosheid en het bruut ge weld van de mensheid zien groeien en met liefde vertelt zij ons van „vroeger" uit het Vlamenland, waar 't plezant was. Haar moede ogen zoeken hierbij het ver leden, toen zij nog jong en vrolijk was en de versjes van toen zegt ze ons voor: „Ik dans en ik spring en ik houd van plezier. Ik wou dat het altijd zo maar ging". Verwonderd kijkt zij op, als we haar zeg gen, dat zij haar verjaardag altijd op de verkeerde datum heeft gevierd, n.1. op 26 Juli, terwijl zij op 25 Juli is geboren. Dit komt zegt ze, omdat men in België niet de verjaardag maar de naamdag viert en dit was voor mij 15 Augustus. Ook dit jaar zal de verjaring op 26 Juli worden gevierd, maar zij ziet een beetje op tegen de drukte, die deze dag waar schijnlijk zal geven. We zien haar meubels, die bijna 70 jaar oud zijn, waarvan de groen beklede stoe len de initialen L.S. dragen. De 100-jarige, die kinderloos is gebleven, wist haar vrije tijd wel te gebruiken Daarvan getuigen de fraaie gobelins, het kleine windscherm en de kussens, die van een kunstzinnig handwerk getuigen, werk zoals men thans weinig meer vindt. Grote schilderijen van een knappe vrouw Bij de foto: Mevrouw M. A. Seegers-van Lil, die Donderdag 100 jaar oud wordt. Achter haar ziet men de schilderij, waar op de honderdjarige staat afgebeeld op 20-jarige leeftijd. Zij houdt een kussen op haar schoot, hetwelk zij fraai heeft bewerkt. groot gebracht zegt Mevr. Seegers, thee werd gedronken als men ziek was, en ik drink nog dagelijks koffie. Bovendien houdt zij van smakelijk bereid eten. Veel heeft zij genoten van opera's en de „schone" stukken, welke in de comedie werden gespeeld. De Bioscoop? Tweemaal is zij er geweest, toen zij wist, dat de Belgische Koninklijke familie op het wit te doek zou verschijnen. De moderne tech niek gaat aan haar voorbij, alhoewel zij met graagte de radio beluistert. Zes weken geleden had zij een ernstige aanval van bronchitis en toen was er uiteraard levensgevaar, maar spoedig was de 100-jarige weer aan de koffie. Donderdag a.s. is voor haar de grote dag en we zijn er van overtuigd, dat deze dag niet onopgemerkt zal voorbij gaan. EEN WENS VAN DE HONDERDJARIGE. De 100-jarige Mevrouw Seegers is 10 jaar geleden met een rijtuig uit rijden geweest in onze Soester omgeving en dit tochtje is voor haar een groot feest ge weest. Sindsdien is zij binnenshuis ge bleven. Zo'n tochtje zou de oude dame nog eens zo gaarne maken, maar ja, Tijtuigen zijn er niet meer, zo verzuchtte de oude dame, en auto's zijn voor mij te duur geworden. De ouderdomstoelage, welke zij van de Belgische staat ontvangt, laat inderdaad geen plezierritje toe, doch wij dachten, dat deze wens toch wel te vervullen zou zijn. Een autotocht voor ouden van dagen werd in de laatste jaren in onze gemeen te niet gehouden. We kunnen nu iets goed maken in dit op zicht en onze 100-jarige haar uitstapje geven. Zouden we hierover nog meer moeten zeggen? Of gaat daar de telefoon al? België heeft een nieuwe vorst. Onderhandelingen over Korea vorde ren. Steeds meer kwesties in Per- zië. Churchill steunt Attlee. Franco en Amerika. Feest der Vil- le lumière. Het is nog niet zo lang geleden, dat Bel gië het middelpunt van alle gesprekken was. De Leopold-kwestie: aftreden of aan blijven roerde de gemoederen zo zeer, dat zelfs een complete burger-oorlog dreigde. De tijd gaat snel en heelt alle wonden. Wie denkt nu nog aan die relle tjes. Nu het doek van het laatste bedrijf is gevallen, nu Leopold afstand heeft ge daan ten behoeve van zijn zoon Boude- wijn, is de gehele koningskwestie verge ten en alleen de geschiedschrijvers zullen in hun boeken verhalen van de onenig heid. België heeft thans twee koningen: Leopold, die zijn titel koning mag blij ven voeren en Boudewijn de Eerste, Ko ning der Belgen. Inderdaad: tijd heelt alle wonden. De duur van de genezing is echter afhanke lijk van de wond. De wonden, die de 2e wereldoorlog heeft geslagen, zijn echter nog lang niet genezen en toch doen zich reeds sedert geruime tijd nieuwe abces sen voor, die, naar het zich laat aanzien, nog niet eens tot staan zijn 'gebracht en die zeker nog niet zijn genezen. Een van die oude abcessen is Korea. De besprekingen over de wapenstilstand zijn weer begonnen na een onderbreking van drie dagen. De communisten waren van plan de zaak weer eens lekker te traine ren, maar dank zij de krachtige houding van Generaal Ridgway, hebben de roden alle woorwaarden inzake de onderhande ling aanvaard. De journalisten uit 't ver bonden kamp mogen de besprekingen bij wonen en het gebied van Kaesong, waar de besprekingen worden gevoerd, zal strikt neutraal zijn. Zou Moskou Peking- China op zijn vingers hebben getikt, ofhebben de communisten zo weinig hoop op een gunstig verloop van de be sprekingen in Kaesong? Er werden troe penconcentraties vastgesteld aan het cen trale front en ook de omgeving van de onderhandelingsplaats Kaesong werd ver sterkt, zodat deze practisch in de linies der Noordelijken kwam te liggen. Een ander doorgebroken abces is de olie kwestie. Toen Averill Harriman, de advi seur van president Truman, voet aan land zette, begonnen de ongeregeldheden in Perzië. Bloedige gevechten zijn gele verd tussen communisten en Nationale Fronters. De toestand wordt moeilijk in Perzië. In Teheran is de staat van beleg afgekondigd, terwijl een uitgaansverbod is ingesteld. De eerste doden in het olie conflict zijn reeds gevallen. De oliebedrij- ven in Abadan zijn volledig stilgelegd. Verscheidene Britse deskundigen van de oliemaatschappij zijn teruggekeerd naar Engeland. De Britten worden lastig geval len. Vooral de links-georiënteerde partij en veroorzaken relletjes en demonstre ren, dat het een lieve lust is. In troebel water, maar blijkbaar ook in „troebele olie" is het goed vissen. Men verwacht, dat Averill Harriman olie op de golven zal doen en dat hij de be sprekingen zal voeren op basis van: Los sen jullie nu het oliegeschil op, dan zor gen wij voor de economische hulp voor Perzië. Mossadeq was daar tot nog toe niet al te enthousiast over. Welke politiek wil Per zië eigenlijk voeren De politiek die En geland moet volgen, is eveneens buiten gewoon moeilijk. De oliekwestie is van een zakelijk geschil uitgelopen tot een prestige-kwestie. Indien Engeland zich uit Perzië zou te rugtrekken, zou het aanzien van Enge land ernstig worden geschokt. Doorzet ten met alle middelen zou inmenging van Rüsland betekenen. Geen wonder, dat premier Attlee met de nodige voorzichtig heid zijn beslissingen moet nemen. Bij het voeren van zijn beleid inzake Perzië wordt Attlee gesteund door.Chur chill, die wel inziet, dat bij de minste on voorzichtigheid in Perzië de hel kan los barsten. Het zijn moeilijke dagen voor de grote mannen. Het zijn ook moeilijke dagen voor Franco geweest. Ook hij moest zijn houding wij zigen. Niet waar, om der wille van de smeer, likt de kat de kandeleer, in dit ge val om de Amerikaanse wapens en dol lars. Het kabinet, dat nog deze week door Franco zal worden gevormd, moet de banden met de democratische wereld, in casu de Verenigde Staten, verstevigen. Ook Spanje wil deelnemen aan het ver zet tegen agressie, mitsAmerika be taalt. BAZAR „SONNEVANCK". Te Soestdijk is een comité opgericht, dat een bazar voor Sanatorium „Sonnevanck wil organiseren. Het doet een beroep op aller medewerking door iets af te staan voor dit doel, hetzij goederen, hetzij geld of arbeidskracht. In de naaste toekomst zullen de dames van het comité een en ander persoonlijk bij U komen vragen. Stelt hen dan niet teleur. Laten de gezonden een vrijwillig offer brengen voor onze T.B.C.-patiënten, wier ziekte vaak van lange duur is. Het bestuur stelt zich voor deze bazar medio October a.s. te houden en hoopt te zijner tijd plaats en tijd bekend te maken. NIEUWE KOFFIEBON. Bon 506 Algemeen (voorkomende op de A- en B-kaarten) en bon 514 Algemeen (voorkomende op de D-kaart) zijn aange wezen voor het kopen van 125 gram kof fie. Deze bonnen blijven geldig tot en met 4 Augustus 1951. Het rantsoen moet dienen voor zes we ken. De eersvolgende bonaanwijzing zal op 30 Augustus 1951 plaats hebben. HOE DE DUIVEN VLOGEN. De wedvlucht vanaf Corbeil (Frankrijk) werd Maandag gehouden. Afstand 445 ki lometer. Van de Vereniging „De Vriendschap kwam de eerste duif aan na 6 uur, 46 mi nuten en 31 seconde en de laatste prijs winnende duif na 7 uur, 23 min. 22 sec. De uitslagen waren: Jac. Stalenhoef 1. W. Nieuwenhuis 2 6 7 9. C. Dijkman 3 13. R. Koster 4 10. Th. de Muynck 5 8 11 12 16 17. G. v. d. Broek 14. E. van Daatselaar 15. Jac. Onwezen 18. De ver. „De Zwaluw" boekte de navol gende resultaten: H. Gorissen 1 2 18 24. S. Rijksen 3 5 6 10 17 23 26 29 38. W. Krijt 4 33. L. van Klooster 7 35. P. de Bes 8 31. H. Kriek 9. A. Waaijenberg 11 19 20. A. Dorrestein 12 42. K. Keja 13 21. G. Sukel 14 J. v. d. Brink 15 22 41. H. v. d. Broek 16 A. Rijkse 25 27 30 32. N. van Veen 28. H. Onwezen 34 39. R. Schiffart 36. J. Rausch 37. Mej. G. Zimmerman 40. ALLES GOED IN HOLLYWOOD. Deze rolprent, welke van Dinsdag tot en met Donderdag in het City-Theater ver toond wordt, speelt zich af midden in Hollywood. Tegen de achtergrond van dit tot de verbeelding sprekende décor krij gen wij een gezellig kolder-verhaaltje te aanschouwen, waarin Doris Day en de populaire komiek Jack Carson de boven toon voeren. Vele andere bekende ster ren verlenen hier hun medewerking in de vorm van korte scetches, waarmee zeer geestige effecten bereikt zijn. Een film ^zonder enige pretentie, doch boordevol zang en vrolijkheid, die U een aangename verpozing bieden. Er wordt wel eens gezegd, dat aanmer kingen maken en kankeren ons Nederlan ders is aangeboren. Laten we maar aan nemen, dat dit zo is en dat dit voortkomt uit ons gevoel voor vrijheid. Jammer is het alleen, dat het vaak ontaard in er maar op los zwammen over zaken, waar we niet het minste verstand van hebben en niet eens de moeite nemen er over na te denken voor we een oordeel uitspre ken. Van de week stonden drie heren, vanuit 't postkantoor, waar ze beschutting had den gezocht tegen een zomerse plensbui, de werkzaamheden voor de riolering in de Steenhoffstraat te bekijken en ze wa ren het er roerend over eens, dat het maar weer een stomme boel was. Midden in de zomer gingen ze waarachtig in Soest de straten openbreken. Hoe dat toch wel mogelijk was en voor zoiets moest je nu echt weer in Soest zijn. Waar om deden ze dat nu niet in het najaar? En waarom werden er op de gedeelten, waar ze kennelijk al klaar waren, nu niet meteen de tegels weer neergelegd? Daar moest zeker eerst weer iemand zijn nek over breken. Zo terloops werden nog andere voorbeel den aangehaald, waaruit onze achterlijk heid in Soest moest blijken. De Beetzlaan en de Klaarwaterweg wer den ook onder de loupe genomen en uit alles bleek, dat zij de bekende klok had den horen luiden. Daar ik het van meer belang achtte mijn giro voor mijn huisbaas op tijd weg te krijgen, dan met de heren te gaan rede kavelen, heb ik alleen maar geluisterd. Heren, het spijt mij 't te moeten zeggen, maar U was niet snugger op dat moment. Nooit gehoord van najaarsregens, waar door bouw- en graafwerken stil komen te liggen? Weieens horen vertellen, dat 't kan vrienzen in de winter? Probeert U zich eens voor te stellen wat het zou worden, als die vieze boel in de Steenhoffstraat daar zou liggen van Octo ber tot Mei, omdat de uitvoerders zo „verstandig" zouden zijn geweest Uw ad vies op te volgen. Heus, ik vind kankeren over het alge meen wel lollig, maar we moeten er toch ook nog aan denken, dat we volwassen, stemgerechtigde mensen zijn. H. OEKMAN. Voetbal. K.P.S.—S.P.S.V. In het tournooi om de Soester wisselprijs werd Dinsdagavond de voetbalwedstrijd gespeeld tussen de elftallen van K.P.S. en S.P.S.V. K.P.S. kwam bijna volledig uit, doch leen de haar keeper uit aan de Soester politie mannen, daar dit team moeilijkheden met de samenstelling van het elftal had. Im mers, in het elftal van S.P.S.V. spelen personen, die ook behoren tot het elftal van K.P.S. en die waren Dinsdagavond natuurlijk niet beschikbaar. De politie had haar elftal aangevuld met spelers uit andere Soester verenigingen, terwijl K.P.S. een reserve-keeper had opgesteld, waarschijnlijk door het vermoeden, dat zij het politie-elftal wel de baas zouden blijven. De strijd verliep echter anders, daar de politie van meet af in de meerderheid was. Na 8 minuten was de stand 01. Twee minuten later lag de gelijkmaker in het politie-net (1—1), doch in de 15e minuut was het weer 12 voor de poli tie en deze voorsprong hebben de politie mannen niet meer afgestaan. Na 35 minuten werd de zege geconsoli deerd (13), waarmede de rust inging. Na de rust scoorden beide partijen ieder nog één maal, zodat de eindstand 2—4 werd, waarmede S.P.S.V. de derde prijs en K.P.S. de vierde prijs in dit tournooi behaalde. Zaterdagavond (dus niet Vrijdag, zoals door ons reeds gemeld), wordt de strijd om de eerste en tweede prijs gespeeld, tussen S.E.C. en „Soesterberg". De strijd vindt niet plaats op het B.D.C.- of K.P.S.-terrein, doch op het S.E.C.-veld- Burgerlijke stand GEBOREN. Wijmpje, dochter van W. van Hornsveld en C. Kreuning, Koninginnelaan 154. Jan, zoon van G. J. Visch en Y. Zeijpveld, Kor te Hartweg 23. Rudolf Gerardus, zoon van P. Andriessen en Soeratmi, Soester- bergsestraat 158. Elly Adeodata, dochter van J. E. Spronk en R. Bakker, Veldm. Montgomeryweg 80a. Johanna Cornelia, dochter van J. Huigen en R. W. Willemse, Nieuweweg 25b. Richardus Evert Johan- nes, zoon van J. G. Westerveld en A. van Soest, Beetzlaan 7. Ria, dochter van B. Veltman en Sarinah, Zwaluwenweg 17. Margaretha, dochter van J. D. v. Roest en A. H. Bruinsma, Klaarwaterweg 72. Wilhelmus Johannes Jozef, zoon van J. M. A. Lustenhouwer en J. M. van Hees, Vredehofstraat 5. Maria Johanna, doch ter van A. Bouwhuizen en B. A. Kok, Pr. Bernhardlaan 16. Gerarda Louisa Maria Theresia, dochter van J. J. W. M. van Steen en R. G. Hilhorst, Nachtegaalweg 28. Cornelis Antonius, zoon van C. A. v. d. Berg en A. Vos, Schoolweg 6. ONDERTROUWD. J. E. M. Klaus, 23 jr., banketbakker. Schoutenkampweg 32 en M. van Raaij, 25 jr., Vosseveldlaan 1. GEHUWD. Geen. OVERLEDEN. Rij kei Koiter, 66 jr., gehuwd met L. S. B. Harkema, Heuvelweg 37A. Salomina A. Westhoff, 58 jr., geh. met J. Buitenhuis, Amersfoort. Roelof H. de Graaf, 63 jr., gehuwd met J. M. van Esch, Burg. Gro- thestraat 62. Albert Grande, 86 jr., geh. met V. Ham, Den Helder. Helena G. van Nimwegen, 14 jr., Van Maarenstraat 14. Neeltje van den Berg, 82 jr., Wed. van H. Wille, Wilhelminalaan 19. Hendrika A. van Burgsteden, 49 jr., ongehuwd, Olijkeweg 11.

Soester Courant | 1951 | | pagina 1