GISTING* 100 jaar* Brandpunten der Internationale Politiek Hulpbetoon en Sociale Zaken. SOEST. IN DE HOEK. VRIJDAG 27 JULI 1951. 27e JAARGANG NO. 57. SOESTER (OURANT Verschijnt iedere Dinadag en Vrijdag. UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON No. Eerst de moord op de Perzische eerste mi nister, toen koning Abdoella vermoord. Even daarvoor, in Egypte, een der beste Nederlandse journalisten, omdat hij schreef over de toestanden daar, zoals ze werkelijk waren en niet schreef naar de zin van de fanatieke nationalisten. Fanatici. Wat voor fanatici? Mensen, die uit wanhoop tot hun daden komen, omdat in de erbarmelijk slechte toestanden maar geen verbetering komt? Nationalisten, die menen, dat hun land wordt verkocht aan Westerse mogendheden? Muzelmannen, die een soort heilige oorlog in hun eentje voeren? De diepere oorzaak. De wandaden ontspruiten voor een goed deel uit religieuze beweegredenen, maar de gevoelens, die tot deze misdaden drij ven, worden gehanteerd door een groep mensen, een kleine groep, die de oorzaak zijn van de bittere armoede waarin het volk verkeert. Zij laten zich aan het land waarin ze wonen alleen maar iets gelegen liggen voor zover en voor zo lang het hun bevoorrechte positie handhaaft. Zij ge bruiken de blinde geloofsijver van opge zweepte, eenvoudige zielen voor hun machinaties tegen een ieder, die er naar streeft aan de meer dan onwaardige toe standen in hun land een einde te maken. Zij zijn de grootgrondbezitters, die leven aan de Rivièra, die eten van gouden bor den, die auto's per dozijn bestellen en die een leventje leiden, waarvan men dacht, dat zo iets alleen maar in de Duizend en een Nacht kon voorkomen. De tegenstelling. Een schrille tegenstelling, deze pracht in landen, die wij hier aanduiden met „ach tergebleven gebieden". Want hoe ziet er met de „gewone" man uit in deze landen? De „welvaart" van de grondbezitters, de adel, wordt opgebracht door wat die „gewone" man produceert. Hij produceert niet veel. De boer met zijn primitieve landbouwwerktuigen haalt nog geen tiende part uit zijn bunder grond van wat een doorsnee Europese boer er uit haalt. Om een vergelijking te maken tussen de industriële en de agrarische pro ductie beide: de bevolking van de V.S., die slechts 14 beloopt van de econo misch ontwikkelde landen, brengt 3 keer zo veel voort. Dat zijn dan verhoudingsge tallen, die misschien in hun nuchtere re kenkundigheid niet zo heel veel zeggen. Laten wij die getallen dus eens illustreren met te vertellen, dat de ondervoeding in die landen permanent is en dat er maar één tegenslag hoeft te komen om die per manente ondervoeding om te doen slaan in hongersnood. Met die permanente ondervoeding heelt de bevolking natuurlijk geen enkele te genstand tegen epidemieën en ziekten. Dysenterie en trachoom teisteren de men sen die in leven blijven; de gemiddelde leeftijd beweegt zich om de dertig jaar en van de kinderen bereikt de helft het vijf de levensjaar niet. Deze bevolking is natuurlijk gewonnen voor wie haar het eerst te eten geeft. Maar wie haar ook te eten zal geven, het zij Moskou, hetzij het Westen, elke veran dering maakt onherroepelijk 'n einde aan het leventje van de adel, van de kliek, die elke sociale hervorming ook die her vormingen die verlichte staatslieden uit eigen land trachten tot stand te brengen torpedeert. In Perzië, waar de royalties van de petro leum zouden worden aangewend voor eni ge modernisering, viel de eerste minister onder het nationalistische gehuil; koning Abdoellah, zij het meer in het staatkundi ge, op het Westen georiënteerd, is de twee de. Het voorbeeld der Joden. De Joden, die vlak naast de deur van deze feodale heren laten zien, hoe gunstig het welvaartspeil van de menigte kan zijn bij een betere maatschappelijke organisatie, zijn alleen door hun voorbeeld al een voortdurende bedreiging van de oude toe stand. Iemand, die er op uit is om met de Joden van dit conglomeraat landjes met 'n enigszins functionnerende statenfamilie te vormen, pleegt 'n poging tot zelfmoord. De geprikkeldheid wordt natuurlijk nog groter nu het Westen niet voetstoots toe geeft aan allerlei aanmatigingen en eisen en zij aan de andere kant met Indo-China en Korea voor ogen weten, wat hun te wachten staat, wanneer Moskou zijn kans schoon, ziet. Natuurlijk wordt bij het spel op allerlei nationalistische snaren getokkeld. Ook op godsdienstige. Altijd zijn er verblinde en misleide mensen te vinden, die voor het vuile werk opdraaien, maar dewerkelijke moorde naars van de besten uit het volk zijn de "feodale adellijke heren, totdat.... hun Donderdag was Mevrouw Seegers Aan het Kerkpad honderd jaar; Vele kennissen en vrienden Brachten een bezoek aan haar. Huldeblijken, mooie bloemen En cadeaux, een heleboel, En het lieve brave oudje Zat maar rustig in haar stoel. 's Avonds bracht de Harmonie haar 'n Serenade bij haar feest; Neen, zo'n drukte was er immers In haar leven nooit geweest? Rustig nam het lieve oudje Het gedoe rondom zich waar En zij dacht: Van al die mensen Is nog niemand honderd jaar. 't Lijkt me toe, als je zó oud bent, Dat je ieder ziet als kind, Dat je zelfs de grootste kerel Doodgewoon een snotneus vindt! E. VAN EEDEN. Deze week wordt de Kaagweek gehouden, welke een der hoogtepunten van ons zeil- seizoen vormt. Foto: Start der Valken-klasse in de team wedstrijden. failliete, corrupte, samenzwerende prak tijken zich eenmaal tegen hen zelf zullen keren. Wanneer dat tenminste door machten van buitenaf niet te een of andere tijd gebeurt. Verschenen is het jaarverslag van Maat schappelijk Hulpbetoon en de afdeling So ciale Zaken van onze gemeente. Hieruit blijkt o.m., dat het aantal krank zinnigen, hetwelk gehetel of gedeeltelijk voor rekening van de gemeente werd ver pleegd, 59 was, doch het aantal patiënten dat opgenomen moet worden is nog steeds stijgende. Wegens plaatsgebrek in diver se inrichtingen werden de opnamen be perkt tot zeer urgente gevallen. De kosten van verpleging stegen aanzien lijk. Werd in 1948 ten behoeve van 46 ver pleegden 45.556.betaald, in 1950 werd uitgegeven 66.048.welk bedrag nog stijgen zal, daar in diverse inrichtingen met terugwerkende kracht de tarieven zijn verhoogd. Over 1950 werd verhaald 13.700.-, waar bij de Kantonrechter in 5 gevallen tussen komst moest verlenen. 8 T.B.C.-patiënten werden voor rekening van de gemeente uitgezonden. Een bedrag van 11.943.13 was hiermede gemoeid, waarvan 2.395,02 werd verhaald. Aan Overbruggings- en Sociale Bijstands regeling werd aan werklozen uitgekeerd 80.633.34. Aan kleine zelfstandigen werd uitgekeerd 59.244.-, aan gedemobiliseer- den 24.192.27 en aan Oorlogsslachtoffers 47.544,69. Het aantal werklozen verieerde van 20 in de 3e week van Juli tot 160 in de maand Februari. Het leunen op de steun, zoals het jaar verslag zegt, werd in vele gevallen voor komen door de instelling Gemeentelijke Sociale Werkvoorzienin'gs-regelrng voor handarbeiders, waarin op het eind van het verslagjaar 25 arbeiders werkten. De opbrengst van 32 collecten, welke in onze gemeente werden gehouden, bedroeg 20.072,05. Op het gebied der kinderbescherming ligt, volgens dit jaarverslag, nog steeds 'n groot terrein braak. Tal van Voogdijzaken vroegen in 1950 aandacht van de commis sie voor kinderbescherming. In één geval werd ontzetting uitgesproken en in 4 ge vallen werd ontheffing verleend. In totaal werden 5 kinderen buiten echt geboren. Het jaarverslag zegt het verder te betreu ren, dat de samenwerking met instanties, die zich in 't bijzonder bezig houden met de kinderbescherming, geremd werd door een te trage afwikkeling der gevallen, het geen een gevolg is van een te grote ver- ambtelijking. In totaal werden 56 kinderen uitgezonden naar gezondheidskolonies en aan subsidie werd hiervoor verstrekt 3936,85. Voor het vraagstuk van de gezinsverzor ging is nog geen bevredigende oplossing gevonden. De gemeente wenst dit terrein aan het particulier initiatief over te laten. Van Gereformeerde zijde is hiervoor nim mer een aanvrage ingekomen. De hulp die Maatschappelijk Hulpbetoon hierin heeft gegeven eiste een bedrag van 5.105,50. 90 Rapporten betreffende woningnood werden ontvangen. Dank zij het gereed komen van de nieuwe huizen op 't Hart konden 50 gevallen definitief worden op gelost. De controle op de bewoning van de ge meentewoningen werd met steekproeven uitgevoerd. Enkele gevallen van niet goed bewonen werden geconstateerd, doch in het algemeen was men hierover tevreden. Voor een uitkering krachtens de Noodwet Ouderdomsvoorziening werden 109 nieu we aanvragen behandeld, terwijl in 620 gevallen een hercontrole plaats vond. Het aantal ondersteunden bleef vrijwel constant, n.1. circa 70. De uitgaven van Maatschappelijk Hulp betoon bedroegen in totaal 117.699,43. Vorstenmoord. Terugtrekken op Korea onvervulbare eis. Naar een nieuw offensief? De „zaak" Span je. Perzië wil wel praten. In ver getelheid gestorven. Het zou in de wereldgeschiedenis niet de eerste keer zijn, dat een schot, gelost op een ontijdig ogenblik gesteld, dat scho ten ook op een juist moment kunnen wor den gelost er aanleiding toe werd, dat de gehele wereld in vuur en vlam kwam te staan. Herinneren wij slechts aan de moord te Serajewo, die de directe aanlei ding werd voor de eerste wereldoorlog. De moord op Koning Abdoellah van Jor danië, gepleegd door een 21-jarige aan hanger van een terroristische groep, die een onafhankelijk Arabisch Palestina tot stand wil brengen, kan het „losse even wicht" in het nabije Oosten zeer zeker in gevaar brengen. In elk geval is er een zware slag toege bracht aan de kansen op het sluiten van een vredesverdrag tussen Israël en Jorda nië, omdat het juist de vermoorde was, die een van de Arabische Liga onafhankelij ke politiek voerde en die steeds weer be sprekingen met de Israëliërs hield. Vermoed wordt, dat de ex-moefti van Je- rusalem, die Israël een dodelijke haat toe draagt, in de groep die de jeugdige moor denaar tot zijn daad bracht, de leiding heeft. Bij de dood van Abdoellah is wel geble ken, dat de Westerse mogendheden grote waardering hadden voor deze Arabische vorst, die president Truman schetste als een van de grootste figuren in de geschie denis der Arabische volken. Ook voor En geland is het ontijdig verscheiden van Abdoellah een zware slag, omdat hij de Engelse politiek in het Oosten zoveel mo gelijk bevorderde. In spanning ziet de Westerse wereld toe hoe zich de toestand in het Nabije Oosten verder zal ontwikkelen. Ook in het Verre Oosten gaan de zaken niet zo vlot als men wel zou wensen. De besprekingen op Kovïfe werden opgeschort tot Woensdag, maar daarna heeft men van Noordelijke zijde water bij de wijn gedaan en is men het over de te behande len punten eens geworden. Dean Acheson, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, had een verkla ring afgelegd, waarin hij zeide, dat er een legermacht van de UNO in Korea moet blijven tot een werkelijke vrede is bereikt en het Koreaanse volk er zeker van kan zijn, dat het voortaan zijn eigen zaken zal kunnen regelen, zonder de vrees te koes teren, te worden aangevallen. Ten deze hebben de Amerikanen leergeld betaald. Toen indertijd de vreemde troe pen Korea hadden verlaten, vielen de com munisten de Koreaanse Republiek aan. Geen wonder, dat men er thans niet en zeker niet bij 'de wapenstilstandsonder handelingen over wilde gaan praten. Toen het de Noordelijke goed duidelijk was, dat terugtrekken niet in het geding zou komen, deelde een hunner nog even mede, dat de samengetrokken troepen macht even groot is, als toen zij hun len te-offensief inzetten Wij zijn er nog niet, daar in het Verre Oosten. Dichter bij huis is het al evenmin „boter tje tot de boöm". De Amerikaanse poli tiek tegenover Spanje heeft een wijziging ondergaan. Het bezoek van Admiraal For- rest P. Sherman aan Madrid wees in die richting en met zekerheid mag worden aangenomen, dat de Ver. Staten Spanje zouden hebben gepolst over het gebruik van Spaanse marine-bases en vliegvelden door Amerikaanse strijdkrachten. Spanje zou zelfs bereid zijn Spaanse troepen bui ten de grenzen te zenden, mits de V.S. daartoe wapens endollars verschaf fen. Sherman had zijn taak voor Amerika reeds beëindigd, toen hij te Napels door de dood werd overvallen. Een andere Hoge Vertegenwoordiger der V.S., A. Averell Hariman, die momenteel als persoonlijke vertegenwoordiger van Truman in Teheran verblijft om te trach ten de oliecrisis in Perzië tot een oplos sing te brengen, heeft bereikt, dat Perzië wel eens wil praten met een Engelse mi nister. Welke minister deze eer te beurt zou vallen, daarover was men 't nog niet eens. Dergelijke dingen zijn wij echter de laatste tijd wel gewend. Als er maanden en maanden vergeefs ge confereerd wordt om een agenda samen te stellen, als men weken aaneen gaat praten over een eventueel te sluiten wa penstilstand, waarom zou men dan niet eerst een tijdje babbelen over een bepaal de persoon, die een bespreking mag voe ren? Voor een persoon, die eens Maarschalk van Frankrijk was, kwam het lang ver wachte einde. Pétain, voor zijn houding in de jaren '40-'45 ter dood veroordeeld, stierf, 95 jaar oud, en werd begraven op een klein eiland in de Golf van Biscaye Officiële mededelingen. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter algemene kennis, dat ter se cretarie van Soest ter inzage zijn gelegd de verzoeken met bijlagen van: le. N. V. „Nephriet", Van Weedestraat 53-57 alhier, waarbij, onder intrekking van de aanvrage om een hinderwetver gunning d.d. 19 Juni 1950, vergunning ge vraagd wordt tot het uitbreiden van haar fabriek voor vervaardiging van technisch keramische producten waardoor, met in begrip van de reeds eerder verleende vergunningen, in het bedrijf in totaal in werking zullen zijn dertig electromotoren met een gezamenlijk vermogen van 48% P.K., alsmede negen electrische ovens, één hardingsoven en één calcineeroven, op-in het perceel gelegen aan de Van Weede straat nrs. 53-57, kadastraal bekend in sectie H. nr. 6189. 2e. J. de Jong, Verl. Kolonieweg nr. 3, Soest, om vergunning tot het uitbreiden van zijn bestaande broodbakkerij, gele gen aan de Verlengde Kolonieweg nr. 3, kadastraal bekend gemeente Soest, sec tie D, nr. 2694. Op Dinsdag 7 Augustus 1951 zal gelegen heid bestaan om bezwaren tegen dit ver zoek in te brengen. Daartoe zal op die dag, des voormiddags te half elf uur, ter secretarie zitting worden gehouden. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van E. G. van Engelen, Duinweg 14, Soest, om op-in het perceel gelegen aan de Duinweg, kadastraal bekend in sectie D, no. 2823, 'n timmerwerkplaats te mogen uitbreiden, door hen is verdaagd. TOM POES IN HET OPENLUCHTTHEATER. De Stichting Openluchttheater trof het Zaterdag met het weer, waardoor een 500 kinderen konden genieten van het ge zelschap van Chris Hofland, dat voor hen Tom Poes en Heer Bommel ten tonele voerde. Deze figuren, die ontstonden in Maarten Toonder's studio, van waaruit zij, via de dagbladen bekendheid kregen, kwamen in het openluchttheater met hun spannende avonturen, waarvan het jeugdig audito rium volop genoot. BENOEMING. De heer W. Top alhier is benoemd tot on derwijzer aan de Chr. school te Leimuiden. RUILCONCERT. De Harmonie van de Vrijwillige Brand weer te Bilthoven geeft morgenavond, in ruil voor het concert, dat de Soester Har monie aldaar gaf, een concert in het Ro sarium. De Bilthovenaren zullen het navolgende programma uitvoeren: Marching Thro' Georgia, mars van G. Muller; In het land van de Indra, ouver ture van Paul Lincke; De Vogelkoopman, operette van S. P. van Leeuwen; Pergo en Perago, ouverture van M. J. Serfontaine; Air varié, tuba-solo van L Montagne, voor te dragen door de heer T. de Jong; Schone Meimorgen, fantasie van P. Bisse- link; Carpe Diem, ouverture van S. P. v. Leeuwen en Saint Trephor, mars van Ar- thur Ney. PALEIS-PUZZLE-TOCHT. Het Paleispersoneel hield wederom een rijwiel-puzzle-tocht, waaraan 35 koppels van twee personen deelnamen. Bij de kiosk aan de Oranjeboom was weer de start en te 7 uur vertrokken de deelne mers om de ditmaal moeilijke puzzle, waarin de paden en laantjes in het Ko ninklijk Domein waren verwerkt, te ont knopen. Er waren tenslotte 11 koppels, die voor de prachtige prijzen in aanmerking kwamen en voorzitter Jurriens reikte deze prijzen uit aan: 1. W. van Dijk en J. v. Burgsteden, 4 str.p. 2. H. van Veen en Mej. H. Sok, 5 strafp. 3. W. Wensink en C. de Ridder, 10 strafp. 4. B. Geytenbeek en Mej. Rijksen, 10 str.p. 5. De Zoete en H. Schlebaum, 10 strafp. 6. J. van Heerde en J. Kuiten, 11 strafp. 7. Mevr. Kuiten en L. J. Koedam, 11 strafp. 8. R. Scholtens en Mej. G. Kooy, 11 str.p. 9. Bouman en Luyten, 12 strafpunteh. 10. Raauwendaal en Kronemeyer, 12 str.p. 11. Kooy en Van Oostrum, 13 strafpunten. Voor de vele medewerking aan de diverse puzzle-ritten verkreeg de heer Bensing een extra prijs. BETROUWBAARHEIDSRIT M. EN A.C. „SOEST". De Motor- en Automobielclub „Soest" hield wederom een betrouwbaarheidsrit over 74 kilometer. Aan de start bij „Zon- neheuvel" verschenen 24 deelnemers, w.o. 4 motorrijders. Het parcours voerde over Soesterberg, Bosch en Duin, Bilthoven, Maartensdijk en Lage Vuursche weer naar Zonneheu- vel, waar de heer G. Slagt, voorzitter der vereniging, tenslotte de prijzen kon uit reiken aan: Afdeling Automobielen: 1. A. van Kooy, Volkswagen. 2. G. van Schuppen, Amers foort, Volkswagen. 3. J. de Graaf, Merce des. 4. H. Schouten, Bosch en Duin, Volks wagen. 5. J. Vreeswijk, Volkswagen. 6. J. Appelboom, Wolseley. 7. Van de Hengel, Vauxhall. De prijs voor de motorrijders ontving de heer F. Kotten, Baarn, die met zijn 125 c.c. Puch no. 1 werd. Aan de heer P. Olyslager werd uitgereikt de „Coup de Zonneheuvel", een wissel- prijs voor de beste kaartlezer van het seizoen. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent de navolgende gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen bij de politie, op Woensdag en Zaterdagmid dag, van 14 tot 16 uur. Autoped, enveloppe met vier negatieven, regenjas, rode autoped, grijs kinderjasje, 2 sleutels, zilveren ketting met kruisje, bl. zwembroek met rood-witte handdoek, huissleutel, grijs wollen damesvest, geruit kindermanteltje, driewielig kinderrijwiel, autopedwiel, gekleurd kinderschortje, rij- wielslotsleuteltje, zwembroek met bad doek, 2 sleutels aan ring. Abonn. per kwart, 1.75 - per post 1.95 POSTGIRO No. 126156 Vervelend vind ik het te moeten zeggen, maar er is weer een deining op komst, vrienden. Nu zijn we de laatste tijd wel aan een beetje opschudding gewend, daar niet van, maar wanneer het veroorzaakt wordt door mensen of zaken, waarvan je het niet verwacht, trekt het dubbel de aandacht. Voorlopig suddert 't alleen nog onder het oppervlak, maar wanneer straks de bom barst, hoop ik uit de buurt te zijn. Eigenlijk is het niet zo adembenemend als U uit bovenstaande zou kunnen lezen, maar tragisch is het wél een beetje. Voor al in deze tijd, waarin veel middenstan ders vaak 's nachts wakker liggen en ge pijnigd worden door de vraag hoe ze de eindjes aan elkaar moeten knopen. De thans door ons gebruikte vuilnisem mers hebben indertijd nogal tumult ver oorzaakt, daar de Soester middenstand zich gepasseerd gevoelde; het nieuwe meu bilair voor het Gemeentehuis werd, onder het motto „wat je vér haalt is lekker", buiten onze ggmeente gekocht; de nieuwe meubelen voor het Natuurbad werden ook niet in Soest gekocht en het oordeel, dat de middenstanders hierover hebben is niet zo erg gunstig. Zij wanhoopten echter niet en dachten steeds weer, dat er bij een volgende gele genheid beter aan hun belangen zou wor den gedacht. Waarom het nu weer gist? Omdat de Soester winkeliers aan de wiet zijn gekomen, dat door een Vereniging, die in de allereersje plaats het belang van Soest voorstaat en wier inkomen voor 'n groot gedeelte wordt gedragen door die Soester winkeliers, nieuw kantoorinven taris is aangekocht buiten onze gemeente. Met „Koopt in Soest" heb ik U sedert ja ren niet meer lastig gevallen omdat ook ik meende, dat het wel tot een ieder was doorgedrongen, dat de middenstand prac- tisch alles kan leveren wat men maar wenst. Ik ben echter ook maar een mens en als gevolg hiervan kan ook ik mij vergissen. H. OEKMAN. BENOEMD. In de vacature, ontstaan door het vertrek van de heer F. Brouwer, is als onderwij zer aan de Mariaschool benoemd de heer W. B. M. Spekking uit Enschede. OPENBARE AANBESTEDING. Voor de uitbreiding van de Chr. lagere school aan de Driehoeksweg zijn de na volgende inschrijvingen ingekomen: G. v. d. Hoef 13180.—. D. Stam 13980. K. Stulp 14246.E. Karelse 14429. W. Groenesteyn 14684.J. Geytenbeek 14774.—. C. Visser 15095.—. G. v. Eg- dom 15500.—. BROMFIETS CONTRA VOETGANGER. Een voetganger, die op het rijwielpad liep van de Burgemeester Grothestraat, werd aangereden door een bromfietsberij der. Beiden kwamen te vallen en liepen ontvellingen op. Bromfiets en kleding van beide personen werden beschadigd. OEFENING E.H.B.O. De afdeling Soest van de E.H.B.O. houdt Dinsdag 31 Juli a.s. een grote oefening en demonstratie op het Kerkplein. Een ernstig ongeval zal worden geënsce neerd en de hulpverlening aan de realis tisch gesminkte gewonden zal deskundig worden toegelicht aan een ieder, die al daar een kijkje gaat nemen. Deze openbare demonstratie van de vaar digheid der Soester leden en het prachti ge werk van de E.H.B.O. valt in de collec te-week, welke de E.H.B.O. houdt. BENOEMD. Aan de School met de Bijbel aan de Pr. Bernhardlaan is Mej. W. Flach uit Wons (Friesland) aangesteld in de vacature van Mej. G. F. ter Steege. Buiyeriilke stand GEBOREN Hendrika Gerarda Johanna, dochter van W. J. Wolfsen en H. J. Wes- terveld, Parklaan 31. Louise Maria, d. v. P. H. van Nieuwburg en M. J. Langen- dorff, Den Blieklaan 67. Hendrik Cornelis z. v. H. C. Homan en K. v. d. Brink, Kerk pad N.Z. 28. Arina, d. v. C. Nap en A. van Straten, Rademakerstraat 61. Kornelis Evert, z. v. K. Oostema en H. Doornkamp, Van Maarenstraat 15. Petronella, Martina, dochter van J. Kuijper en M. A. Kruis, Schoolstraat 58. ONDERTROUWD. E. van Rooijen, 33 jr., arb. zuivelfabriek, Utrecht en G. H. Len- sink, 26 jr., Gen. Winkelmanstraat 8. J. Kraaij, 25 jr., kantoorbed. Veenpad 2 en J. H. Petersen, 22 jr., W. Toplaan 11. J. Petten, 26 jr., metaalbewerker, Amers foort en M. W. Huurdeman, 22 jr., huis houdster, Schoutenkampweg 2. W. de Pij per, 28 jr., stuurman gr. vaart, Amers- foortsestraat 109 en J. J. H. Doorman, 21 jr., Heideweg 37. GEHUWD. J. Westerveld, 31 jr., schoen maker en R. Westerveld, 27 jr., kousen- reparatrice, Kolonieweg 6a. J. Traa, 26 jr., arb. Nederlandse Spoorwegen, Hoog land J. M. Reijerse, 24 jr., naaister, Birk- straat 26. G. J. M. Kok, 28 jr., grossier ijzerwaren, Pr. Bernhardlaan 46 en A. W. M. van Doorn, 25 jr., Kerkstraat 24. P. C. Veldhuizen, 46 jr., kruiden, en H. Draaij- er, 39 jr., Belvedèreweg 3a. OVERLEDEN. R. van Gompel, 11 jr., Am sterdam. R. J. Elderman, 4 mnd., Gallen- kamp Pelsweg 25. K. A. Doewes, 74 jr., wed. van J. v. d. Laan, Driehoeksweg 4. Th. P. E. Sperna Weiland, 75 jr., geh. (m. K. Vlot, Regentesselaan 21. Chrj E. J. Burggraave, 80 jr., wed. van D. A. Vries, Verl. Talmalaan 27. A. Stalenhoef, 62 jr., Postweg 11. H. J. Rutgers, 81 jr., wed. V. Si. Postmus, Kerkstraat 10b. A. H. Ver does, 82 jr., wed. van A. F. Aschman, Nieuwstraat 22.

Soester Courant | 1951 | | pagina 1