Vrede en veiligheid. ALTIJD DEZELFDEN Brandpunten der Internationale Politiek SOEST. IN DE HOEK. 4 VRIJDAG 24 AUGUSTUS 1951. 27e JAARGANG No. 63. SOESTERI) OU R ANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. Abonn. per kwart, 1.75 - per post 1-95 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON No. 2566 POSTGIRO No. 126156 De gang van zaken betreffende het Ja panse vredesverdrag, of „verzoenings-ver- drag" zoals de Amerikanen zeggen, heeft een omgekeerd verloop gehad als die in het Westen rond de „vredes-toestand" met Duitsland. De omgekeerde wereld. In het Westen eerst een veiligheidspact van de landen rondom de Noordelijke helft van de Atlantische Oceaan, pogingen om de West-Europese huishouding te in tegreren en ten slotte het doen ophouden van de oorlogstoestand met Duitsland. In het Oosten kwam éérst de vredestoe stand met Japan en daarna kwam er een Amerikaans voorstel om een soort Pacific- Pact te vormen. In beide gevallen is het opmerkelijk, dat naast de vrede de veiligheid aan de orde gesteld wordt. Niet de veiligheid tegen 'n eventueel opnieuw oplevende agressie van Duitsland of Japan, maar tegen een vroe gere bondgenoot, Rusland. Weliswaar is het Pacific-Pact ingezet met een Amerikaans voorstel aan Australië en Nieuw-Zeeland om een definitief verbond te vormen tegen een eventuele Japanse agressie, maar de bedoeling is het ver bond uit te breiden met de Aziatische Staten om communistische expansie in die richting tegen te gaan. Vergelijken wij de positie van Duitsland met die van Japan, dan kunnen we ons het verschil in „aanloop" begrijpen. Het verschil. De productie van Duitsland, de politieke en de militaire macht kunnen geen zelf standige betekenis meer krijgen. Wanneer ze tot ontwikkeling komen, kunnen ze het worden als een meer of minder sterk deel van West-Europa. Theoretisch is het zelfs mogelijk, dat Duitsland een onderdeel wordt van Sovjet-Rusland. Een Duitsland als van Hitier of als van Wilhelm wordt het nooit meer. Anders is het met Japan. Japan is niet al leen een eilandengroep met zéér beperkte grondstoffenvoorraden, het heeft eveneens een bevolking, die, bij wijze van spreken, de zee ingroeit. In 1936 waren er 70 millioen zielen, nu 84 millioen. De eerstkomende 20 jaar zullen elk jaar netto 8 millioen werkkrachten op de ar beidsmarkt verschijnen. Die arbeidsmarkt kan zijn krachten alleen fte eten geven wanneer ze kunnen werken met materiaal, dat van buiten moet komen. De eindpro ducten moeten bovendien in 't buitenland kunnen worden afgezet. Deze kwestie is nu nog meer acuut dan toen Japan, om datzelfde probleem op te lossen, op het Aziatische vasteland in Ko rea, China en Mantsjoerije aan het ver overen sloeg. Japan blijft op die manier een potentieel gevaar voor de vrede in het Vere Oosten. Deze latente bedreiging wordt gevoeld doer de Philippijnen, door Vóór- en Ach ter Indië, door Indonesië, door Australië en Nw. Zeeland, door China. En nu komt daar nog bij, dat het vredesverdrag met Japan diens herbewapening meebrengt. Onrust over Japan. Japans goedkope producten overstroom den vóór 1940 de markten van de landen die we boven noemden. Na 1940 werd die vloed gevolgd door een militaire en al zal dat laatste zich mis schien niet herhalen in dezelfde vorm, wel ke waarborg is er, dat in 'n conflict Ame rikaRusland, Japan niet de zijde van de laatste zal kiezen en zijn portie binnenha len, zoals Rusland is de laatste oorlog aan de Oostelijke kusten van Azië ook aan zijn trekken is gekomen? De ongerustheid jegens Japan is niet weggenomen, de ongerustheid jegens de communisten is er bij gekomen. Wat dat betreft heeft het Oosten een angst meer dan het Westen. Dat die angst méér in het Westen er een is, die weg te nemen is met economische afweermiddelen, maakt er de zaak mis schien minder bloederig maar ook lastiger om. Met hoeveel horten en stoten gaat het op elkaar afstemmen van de afzonderlijke economiën hier in Europa al niet? Hoe on- ■eindig veel moeilijker moet het dan die pas gevestigde, door en door nationalisti sche jonge staten daar wel vallen 'n stuk je souvereiniteit op te geven. Toch zal het die kant op moeten, want met elkaar zijn stuk brood of zijn pannetje rijst vinden geeft meer veiligheid dan het van elkaar te vinden. Samenwerking geeft nog steeds meer vei ligheid dan welk Pact ook. Als je gretig naar je krant grijpt Lijkt het of je wordt genept, 't Is alsof je alle dingen Al een keer gelezen hebt. Altijd weer dezelfde namen, Het is allemaal zo gek: Truman, Stalin en Korea, Teheran en Mossadeq. Zuchtend blader je weer verder, Want wat moet je anders doen? Wéér lees je dezelfde namen: Slijkhuis, Fanny Blankers-Koen. Foto's van diverse mensen In hun interlock of boord, Morgen komt er weer een ander Die je nooit nog hebt gehoord. Dan vult zijn naam weer de kranten. Het is met de politiek Eigenlijk precies hetzelfde Als bij sport, de athletiek. Heden Fanny, morgen Willie Heden Stalin, morgen wie....? Zou er heus wel veel veranderen? 'k Zeg met Sijmen: ,,'k Denk van nie" Aldoor iets anders, zelden iets goeds. Onderhandelingen waarin geen schot zit. De wensen van Perzië. Frankrijk weer voor een crisis? Overal politiek, zelfs in een Kanaal zwemwedstrijd. Kunt U nog enig vertrouwen opbrengen voor de wapenstilstandsonderhandelingen, die te Kaesong worden gehouden? Het is hier te breed en daar te lang en telkens heeft men weer wat anders. Nu eens be richten, dat men nog alle hoop heeft, dan weer de domper: Besprekingen geëindigd. Na het gezeur over de bufferzone langs de frontlijn of 38ste breedtegraad, was de laatste klacht der Noordelijken, dat in de neutrale zone om Kaesong hun troepen door de geallieerden zouden zijn bescho ten. De bewaking der neutrale zone is uit sluitend in handen der Noordelijken en 't is heel goed mogelijk, dat hun guerillastrij- ders deze beschieting hebben ondernomen. Hoe het zij, de Noordelijken eisten van de Geallieerden, dat zij onmiddellijk genoeg doening zouden geven. Kreeg Nam 11 die genoegdoening niet, dan zouden de onder handelingen worden afgebroken. Onderhandelingen of niet, zo zoetjes aan wordt de strijd, die zo'n zeven weken ge leden, toen Generaal Ridgway na de uit spraak van Malik voorstelde te gaan on derhandelen over een wapenstilstand, aan merkelijk minder werd, weer hervat en 'n zogenaamd beperkt offensief werd door de troepen der V.N. ingezet. Mocht het in Korea weer tot heviger ge vechten komen, dan zullen vele Neder landse vrijwilligers die niet meer meema ken. Hun jaar is om. Hun bataljon ontving "de hoogste Amerikaanse onderscheiding, de „Distinguished Unit Citation". Hoewel het moeilijk is, toch zouden wij gaarne het optimisme delen van (Trygve Lie, die dezer dagen verklaarde, nog al tijd te geloven, dat er uiteindelijk een wa penstilstand in Korea tot stand zal komen en dat ook de kwestie over de Perzische olie uiteindelijk door een overeenkomst tussen beide partijen zal worden geregeld. Intussen heeft de Perzische delegatie de Britse voorstellen van Stokes van de hand gewezen en is Lord Stokes gistermorgen naar Engeland teruggekeerd. Toch zijn volgens de Amerikaanse bemid delaar Harriman de besprekingen niet de finitief afgebroken. Hij hoopte, dat ze spoedig hervat zouden kunnen worden. Volgens Britse en Amerikaanse kringen in Teheran is dit niet mogelijk, zolang Mos sadeq aan het bewind blijft. Na het laatste onderhoud van anderhalf uur, dat Mossadeq had met Stokes en Har riman, overhandigde de Perzische minis ter-president twee enveloppen met nieu we voorstellen aan Stokes. Hierin zou Perzië zich bereid verklaren olie aan vroegere afnemers te leveren op basis van de in het verleden gekochte hoe veelheden en tegen prijzen, zoals die op de wereldmarkt gelden. De afnemers zullen direct met Perzië handelen of via een tus senpersoon, die een internationale distri butiemaatschappij kan zijn. Perzië is voorts genegen de buitenlandse staf in dienst te houden op basis van de door de voormalige Anglo-Iraanse olie maatschappij met hen gesloten contracten. Ook de sfeer van optimisme, die volgens de Franse minister van buitenlandse za ken, Schuman, merkbaar is, vermogen wij nog niet aan te voelen. Evenmin kunnen wij optimistisch zijn over de gang van za ken in Frankrijk. Men weet, dat Premier Pleven zijn kabinet kon vormen door het terrein der schoolkwestie te vermijden, doch dezer dagen zou in de Franse As semblee die kwestie in behandeling wor den genomen. De grote vraag is nu, of dat schooldebat zal uitlopen op een déba- cle voor de nieuwe regering. De politiek bemoeit zich zelf reeds met 'n sportgebeurtenis als het overzwemmen van het Kanaal. De Egyptenaren, die in aanmerking kwamen voor de prijzen, die in deze wedstrijd door een Engelse krant waren uitgeloofd, weigerden deze te aan vaarden, omdat hun koning Faroek zou zijn aangevallen. De verhouding Egypte-Engeland is trou wens niet erg hartelijk, hetgeen wel bleek uit het wederzijds aflassen der be leefdheidsbezoeken, welke oorlogsbodems zouden brengen, hetgeen weer verband houdt met de Suez-kanaal-kwestie, welke tegen Israël is gericht, maar waarvan ook andere landen de dupe zijn. BEGRAFENIS W. HUISMAN. Het stoffelijk overschot van de 29-jarjge W. Huisman, alhier, die overleed ten ge volge van een aanrijding bij de Oranje boom te Baarn, werd Zaterdagmiddag op de algemene begraafplaats onder grote belangstelling ter aarde besteld. Aan de groeve sprak Ds. Vergunst uit Zeist. Namens de directie van de N.S.F. te Hilversum sprak de heer Kouwen, terwijl namens de afdeling houtbewerking, waar op de overledene werkzaam was, de heer Hogenbirk het woord voerde. Een familie lid dankte voor de belangstelling. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent de navolgende gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen aan het politiebureau, Van Weedestraat 3, op Woensdag- en Zaterdagmiddag, van 2 tot 4 uur. Zilveren armband, wieldop, wit kinder kousje, blauwe hoofddoek, jong grijs poes je, rijwielband, zijden sjaal, groene haar- strik, rijwielslot-sleuteltje, blauwe alpino muts, doublé broche, grijs ceintuurtje, zwarte motortas met inhoud, kinderregen jas met capuchon, rood zakmesje, speel goedwagentje, herenrijwiel. Aanbieding op het Paleis Soestdijk van 'n maquette van de stad Gorinchem, in vroe ger tijden. Tijdens het recente bezoek aan Gorinchem werd deze maquette aangeboden en dezer dagen op het paleis Soestdijk aan H.M. de Koningin overhandigd, waarbij de maker enige toelichtingen verstrekte. De maquette is bedoeld als speelgoed voor de Prinsessen. DIERENBESCHERMING. Wie met vacantie op reis gaat zorge er voor, dat zijn dieren een goed onderdak vinden (b.v. het asyl) of door vrienden of buren behoorlijk worden verzorgd. De fa milie C. alhier, nam het niet zo nauw; ging 12 dagen met vacantie en liet de kat on verzorgd achter. Welwillende buren ont fermden zich over het dier. Het onver zorgd achterlaten van dieren is niet al leen laakbaar, doch ook strafbaar. Herhaaldelijk komen klachten in over het vangen van vogels met lijmstokken of od andere wijze en het afmaken van deze dieren. Men begrijpt niet, dat zich steeds weer mensen lenen tot een dergelijk min derwaardig bedrijf. Bij controle bleek, dat de behuizing van verschillende dieren dikwijls zeer ver waarloosd worden. Zo werden geiten aan getroffen in geheel vervuilde hokken. Op dit gebied is de beroemde „Hollandse zin delijkheid" doorgaans ver te zoeken. EEN NIKUWF UITVINDING. Deze week werd ons de vraag gesteld hoe het stond met de schoorstenen op ons bu reau. Dit was niet zo zeer uit bezorgdheid over de inwendige toestand van onze schoor stenen, maar om de aandacht te vestigen op 'n geheel nieuwe machine, n.1. de elec- trische schoorsteenveegmachine, welke ons tevens werd gedemonstreerd. Het bleek een zeer vernuftig apparaat te zijn, waarbij het niet meer nodig is, dat men het dak beklimt, doch waarmede de schoorsteen van de kamer uit geveegd wordt. In zeer korte tijd was de schoorsteen dan ook handig geveegd en de vrees voor stof bleek ongegrond, daar na het gebruik van de machine geen stof of roet was te be speuren. Dit volkomen stofvrij vegen zullen de huisvrouwen ongetwijfeld toejuichen en wij twijfelen niet aan het succes, dat de Fa. Tak's Brandstoffenhandel, die deze machine exploiteert, er mede zal hebben. OPBRENGST COLLECTE. De collecte voor de Blindeninstituten, wel ke in onze gemeente is gehouden, heeft op gebracht 475.79. SUDAN INTERIOR MISSION. A.s. Donderdag 30 Augustus zal in de Ge reformeerde Kerk aan de Driehoeksweg te Soest een zendeling spreken over zijn werk in de Soedan. De spreker, Mr. Williams, komt 29 Aug. van zijn zendingsveld en zal spreken en films vertonen over Afrika. De Sudan Interior Mission staat op posi tief Christelijke grondslag, is interkerke lijk en internationaal. KOEIEN ONDER DE TREIN. In de nacht van Zaterdag op Zondag is 'n electrische personentrein op een koppel koeien gereden, welke dieren zich bevon den op de spoorlijn Baarn-Amersfoprt, ter hoogte van de Kleine Melm alhier. Van de 17 koeien werden er 5 dood gereden. De wagenvoerder van de electrische trein, die te 23.33 uur uit Amsterdam was ver trokken en te 0.18 uur in Amersfoort moest aankomen, bemerkte plotseling, dat zijn treinstel, hetwelk met een snelheid van c.a. 100 k.m. reed, op een aantal koeien in reed. Hij remde onmiddellijk doch kon niet verhinderen, dat 5 kostbare melkkoe- en werden doodgereden. Het personeel van de trein ontdekte na de botsing nog 12 koeien op de spoorbaan en het gelukte hen een naderende goede rentrein uit Amersfoort nog tijdig te doen stoppen, waardoor nog erger werd voor komen. Het electrische treinstel bleek zó zwaar beschadigd, dat het op eigen kracht niet kon doorrijden. Een locomotief uit Amers foort moest het treinstel wegslepen. Dank zij het krachtige remmen is voorkomen, dat het treinstel derailleerde. De 17 koeien zijn het eigendom van de landbouwer D. Lam, wonende aan de Birk- straat, alhier. Uit het onderzoek bleek, dat het toegangs hek van de weide, welke langs de spoor baan ligt, geopend was. Hoe dit hek open is gekomen, kon niet worden vastgesteld. Wel staat vast, dat het hek te circa 7 uur 's avonds gesloten was» De schadepost voor de landbouwer is aan zienlijk, daar, behalve het verlies van zijn 5 melkkoeien, ook nog de schade aan de trein voor zijn rekening komt. MEISJE LIEP TEGEN MOTORRIJWIEL. Dinsdag bezocht een groep Rotterdamse kinderen het Natuurbad te Soestduinen. Toen deze groep na de zwempartij op de Veldm. Montgomeryweg wandelde, liep 'n zesjarig meisje van de groep weg en stak de rijweg over- Zij liep daarbij tegen een motorrijwiel, dat juist passeerde en werd tegen het wegdek geslingerd. Met een gecompliceerde beenbreuk werd zij per ziekenauto naar een Rotterdams ziekenhuis overgebracht. OOK PSEUDO-VOGELPEST IN ONZE GEMEENTE. Bij de pluimveehouder W. K. aan de Ei gendomweg, alhier, zijn verschijnselen van pseudo-vogelpest onder de kippen ge constateerd. Onmiddellijk is de gehele pluimveestapel van de heer K. tegen deze ziekte ingeënt en, zoals thans blijkt, met een bevredigend resultaat. Het bedrijf is geheel geisoleerd om uitbreiding van de ziekte te voorkomen. AUTO OVER DE KOP. Op de Birkstraat verloor Zondagmorgen de bestuurster van een personenauto de macht over zijn stuur, met het gevolg, dat de wagen tegen een boom terecht kwam en over de kop sloeg. De bestuurster liep een shock en enkele gekneusde ribben op, terwijl haar echtgenoot, die eveneens in de wagen was gezeten, met de schrik vrij kwam. De autc w.wd zwaar beschadigd. HOE DE DUIVEN VLOGEN. Zondag werd een wedvlucht met jonge duiven, gehouden vanaf Quievrain. Af stand 226 k.m. In concours waren 269 dui ven van de Vereniging „De Zwaluw", die te 7.40 uur met N.W. wind werden gelost. De uitslag was: F. Limburg 1. J. v. d. Belt 2 29. A. Waaijenberg 3 4 33. G. Coerman 5 10 27 32. W. Krijt 6 20 30. A. Snijders 7 36. J. Knoops 8 17. H. Smit 9 65 66. Sj. Rijksen 11 67. E. v. d. Broek 12. K. Keja 13 15 18 22 64. P. de Bes 14 37. G. Marchal 16. G. Haks 19. P. Grift 21. L. van Kloos ter 23 24. H. Gorissen 24 51 57 61. E. Veer man 25. C. van Soest 26 38 48. H. Kriek 28 45. A. Priem 30 41. H. Onwezen 35. H. J. Westerveld 39 46 49 56 63. A. van Asch 40 44 50 59 60. P. Wolfsen 42. A. Dorre- stein 43 52 55 62. R. J. de Schiffart 47. A. Donselaar 53 58. A. Grauwmans 54. De vereniging „De Vriendschap" kwam uit met 176 jonge duiven. De uitslag was: G Sukkel 1 2 7 35 36 37. W. Peters 3 26 31. P. Wagner 4 22. J. Rijnders 5 6 17 29. G. v. d. Broek 8 9 43. C. Dijkman 10 12 24 38. H. Klarenbeek 11 14. Jac. Stalenhoef 13 15 21. J. Onwezen 16 33 34. 'H. Spikman 18 20 28 32 40 41. G. Sikkelbein 19. W. Roest 23. J. Kaats 25. J. Mets 27. J. Mulders 30. J. Gaasbeek 39. J. Rams 42. W. Nieuwen- huis 44. LADELICHTSTER. De politie arresteerde een juffrouw, die bij een winkelier uit een toonbanklade 'n bedrag van f 40.had gestolen. DOMBO. Van heden af gaat in het City-Theater Walt Disney's nieuwste schepping „Dom- bo", de historie van een gelijknamig cir cusolifantje, dat met zulke grote oren is bedeeld, dat hij kan vliegen. Men kan zich voor de grote tovenaar Dis ney nauwelijks een dankbaarder onder werp bedenken, dan de wereld van het circus met zijn vele diersoorten. Hier heeft hij volop gelegenheid om diverse karak ters te scheppen, waarvan vooral de kwaadsprekende olifanten zeer goed ge typeerd zijn. Een staaltje van zijn onuitputtelijke fan tasie levert Disney in het gedeelte waar Dombo, na een ruim gebruik van cham pagne, in steeds weer andere kleurschake ringen olifantjes aan zijn oog ziet voorbij trekken. Het is voor de toeschouwers mis schien wel iets te vermoeiend, maar 't be wijst weer opnieuw het onbetwistbare meesterschap van deze man. Vele kostelijke en humoristische scènes zorgen, dat een ieder zich uitstekend amu seert. In het voorprogramma brengt Disney de ze keer zijn eigen studio op het witte doek en wordt ons op kostelijke wijze voorge schoteld wat er allemaal aan zo'n teken film vastzit. De artisten van de studio spe len in „Walt Dinsney's geheim" de hoofd rollen en zo krijgen wij een vrij aardig idee van de arbeid van deze mensen. TREKKERS ZONDER ONDERDAK. Een viertal „trekkers" arriveerden Woens dagavond zó laat in onze gemeente, dat zij geen onderdak meer konden vinden. Zij kozen het autobus-wachthuisje op Nieu- werhoek tot nachtverblijf, alwaar zij des nachts door de politie werden aangetrof fen. De politie verschafte hen nachtver blijf op het politiebureau. Een paar weken geleden las ik in 'n week blad een ingezonden stuk van een lezer, waarin deze, naar aanleiding van de actie: Foeter niet met Uw toeter", mededeelde, dat hij van Amsterdam, via Amersfoort- Zwolle, naar Friesland was gereden en te rug over de afsluitdijk weer naar Amster dam, zonder ook maar één maal z'n claxon te hebben gebruikt. Aangenomen dat de man deze rit met een auto maakte en niet met een autoped, dan zijn er maar 2 mogelijkheden: of de man liegt (mogelijk zonder het zelf te weten) of het is iemand, die met de meeste spoed z'n rijbewijs moet worden ontnomen. Iemand, die kans ziet door stad en dorp te vliegen in een rit van enige honderden kilometers, zonder een enkele keer te toe teren, blijf ik liever uit de weg. De actie „Zwijgend verkeer, Veilig ver keer" schiet m.i. haar doel voorbij, wan neer zij zover wordt doorgevoerd, dat we de hoorn in het gehéél niet meer gebrui ken. Met de rammelkasten van vroeger, die je op kilometers afstand al hoorde aankomen, was dit misschien wel mogelijk, maar het is niet verantwoord de auto's van tegen woordig, die je niet eens hoort lopen, wan neer je je oor op de motorkap legt, zonder geluid als projectielen over de wegen te laten schieten. Wat mij betreft mogen ze af en toe gerust eens door middel van hun claxon van hun aanwezigheid of nadering blijk geven. Iets geheel anders vind ik 't in de avond en vooral in de nachtelijke uren. Dan heb ben lichtsignalen een betere uitwerking dan claxongeloei. Voor de nacht ben ik er zelfs voor het claxonneren strafbaar te stellen, vooral in die gevallen, zoals bij mij in de buurt nog al eens voorkomt, dat een autobezitter, die we wel kunnen aanmerken als de gemeen tenaar, die het laatst van ons allen thuis komt en te bed gaat, met langdurig claxon neren z'n thuiskomst meldt en hiermede zolang doorgaat tot de garage voor hem geopend wordt. Deze „mijnheer" vindt het blijkbaar bo vendien een onbetaalbare mop, als hij, door het ontsteken der lichten, constateert, dat hij er inderdaad in is geslaagd zijn buren en de hen toebehorende kinderen wakker te krijgen. Is „claxonproleet" 'n scheldnaam voor de ze „mijnheer" en zou men strafbaar zijn als men maar éénmaal een grote steen door een zijner autoruiten smeet? H. OEKMAN. MOOI SUCCES. Op de hondenkeuring van de K.N.P.V. te Zeist behaalde onze plaatsgenogt, de heer J. W. Staal, het Certificaat A met 240 punten. De heer G. van Buuren te Baarn behaalde met 239 punten eveneens dit cer tificaat. DE BILJART-COMPETITIE BEGINT. De biljart-competitie van de Nederlandse Biljart Bond neemt Maandag 17 Septem ber weer een aanvang. In het district Eemland is het aantal clubs weer met 2 uitgebreid. 25 Clubs zullen de strijd aanbinden met 90 teams, oftewel 18 teams meer dan vorig jaar. Burgerli|ke stand GEBOREN. Gerrit Jan, zoon van H. v. d. Kuil en E. M. I. Holland, Beetzlaan 41. Sijtske, dochter van W. J. van Ee en W. A. C. van Sloten, Van Weedestraat 7a. Clazina, dochter van N. de Graaf en C. van Haringen, Sinnemaplein 8. Lodewijk, zoon van W. Vermanen en M. van Hou ten, woonwagen. Richarda Adriana Wil- helmina, dochter van B. J. ten Haaf en W. A. van 't Klooster, Kerkpad Z.Z. 39. Al- bertha, dochter van C. J. van Velzen en A. van Essen, Nieuwstraat 72. Gijsberdina, dochter van W. Wiss en G. Fonken, Birk straat 29. Cornelia Anna, dochter van W. Wiss en G. Fonken, Birkstraat 29. Woutje dochter van A. Klaassen en H. Mulderij, Andriessestraat 7. Neeltje Annigje, doch ter van H. Terlouw en N. de Wit, Juliana- laan 18. Wilhelmus Maria Cornelis, zoon van W. H. Sukel en S. M. Breijer, Talma- laan IA. Olga Theresia, dochter van A. Reehorst en A. C. de Haan, Beetzlaan 43. Geertruida Maria Jenneke, dochter van P. A. Dorresteijn en G. H. Seders, Nieuw straat 2. Markus Wouter Frederik, zoon van F. W. Jacobs en J. J. van Wijk, Bos straat 23. Marinus Antonius Johannes, z. van A. Sossewij en M. W. Hellmons, Gen. Winkelmanstraat 115. ONDERTROUWD. P. van Ravenswaaij, 22 jr., machinebankwerker, Weesp en W. J. Bruins, 17 jr., Schoutenkampweg 6A. W. F. Evers, 27 jr., mijnwerker, Brunssum en E. C. Luijer, 26 jr., Kostverlorenw. 5b. O. B. Verheijen, 29 jr., bew. van wasmid delen, Korenweg 9 en A. M. Blom, 22 jr., Lange Brinkweg 35A. H. Brood, 51 jr., kantoorbediende, Parklaan 24 en C. M. den Hartog, 30 jr., Weesp. J. A. Vonk, 38 jr., boekhouder-kassier, Eikenhorstweg 10 en G. J. Kok, 36 jr., Noorderweg 11. N. H. Heesemans, 33 jr., meubelmaker, Nieuw straat 52 en G. J. H. van Kooi, 25 jr., Nieuwstraat 35A. GEHUWD. J. Epskamp, 30 jr., bakker en P. H. de Ruijgt, 24 jr., Birkstraat 3a. W. A. Pohlman, 35 jr., keurm. vee en vlees en H. E. Dorresteijn, Amersfoort. A. Post mus, 56 jr., zonder ber. en W. Langen, 47 jr., Kerkstraat 10b. OVERLEDEN. Hendrika J. Deenik, 72 jr., wed. van D. P. Harting, Kerkpad Z.Z. 98. Adriaan H. van Nieuwkerk, 61 jr., geh. m. J. Diters, Birkstraat 51. Gemt van Es, 45 jr., ongeh., Wieksloterweg O.Z. 25. Arie de Kruijff, 53 jr., geh. met J. M. Buijsen, Koninginnelaan 92. Willem Huisman, 29 jr., wednr. van J. Lenderink, Eigendom weg 110. Petronella M. J. M. Labout, 60 jr., ongeh. Amsterdam.

Soester Courant | 1951 | | pagina 1