w mmm 0 kW Hl Eventjes terzijde MMM» racMiMi ihkwmm Fa. Reehorst noteert heden SOESTERBERG. Doet Uw voordeel D. VAN DE BROEK mi 1 50.-65.- 75,-85- 1 1 Voetbal. Anker Emaille-fabrieken N V. meisje als assistente reuze-afslag pracht PRUIMEN VOORBIJ. Waar het hart vol van is, loopt de mond van over. Waarom zou ik daarom ditmaal niet eens over m'n vacantie schrijven? U moogt het gerust weten: ik ben er lek ker tussen uit geweest. Ik heb gewandeld, gefietst en van ongebanderolleerde vrijheid geprofiteerd. Ik heb genoten van de prach tige wolkenluchten en kwartieren van te voren heb ik een bui zien aankomen, die mij daarna schuilend onder een of andere grote boom aantrof. Ook kon ik zien hoe in de verte de lucht weer brak en dat even later de zon weer scherp doorkwam. Ik heb tegen de wind in getrapt om mij later langs 't brede echt-Hollandse strand langs een schuimende zee naar huis terug te laten waaien. O rustige, o heerlijke vacantietijd, zonder krant of radio. Ja, ook zonder radio. Wel had de man, wiens huis aan de zeekant wij voor een deel hadden gehuurd, welwillend aangeboden z'n radio wat harder aan te zetten, opdat wij mee konden genieten, maar ik gaf er heus de voorkeur aan dat genot niet te smaken. Als je de hele dag het ruisen der bomen boven je of het zingen der zee aan je voe ten hebt beluisterd, dan wil je des avonds liefst lekker luieren of genieten van een goed boek. Die mooie vacantie is om. alleen de her innering aan een rustige, zorgenloze tijd is gebleven. Nu duik ik weer in de kranten en hang ik weer aan de radio, om toch maar niets te missen. Sjongen, wat hebben ze zich druk gemaakt over die speelhuizen en dan die koning Faroek van Egypte, die in één nacht in Cannes zo'n 350.000 vergokte. Ik heb die nacht lekker geslapen, al neem ik aan, dat hij nog wel een paar lieve dui ten over zal hebben, terwijl ik op het ter rein van de financiën tot op mijn hemd ben uitgekleed. Gek toch, dat ik alles terugbreng tot m'n vacantietijd. De eerste trein met geluids-installatie is van de Ardennen naar Knokke gestart. Ze zullen in die trein tekst en uitleg geven van de bezienswaardigheden die de trein passeert en er zullen plaatjes worden ge draaid. Ik denk aan het gezellige boemeltje zon der geluidsinstallatie, waarin je zélf moest zien hoe mooi de streek was waar we door puften. Ik zie m'n vacantietrein nog rij den, vol gelukkige mensen, die er heerlijk tussen uit waren. Nu zie ik de trein naar Knokke met men sen, diemet een blasé gezicht plaatjes beluisteren en telkens weer op het moois om hen heen attent worden gemaakt. Is het een wonder, dat er zoveel zenuw zieken zijn? GESLAAGD MUZIEKCONCOURS. Nadat wij hier in 20 jaar geen muziekcon cours meer hadden gehad, werd, onder auspiciën van de R.K. Federatie van Har monie- en Fanfare-gezelschappen, door de R.K. Harmonie „St. Jozef" van Soester- berg, in verband met de viering van haar 25-jarig bestaan, op het prachtige terrein van het Missiehuis „St. Jan" een bonds- concours georganiseerd, dat volkomen is geslaagd. Nadat Zaterdagavond in de parochiekerk 'n plechtig lof was gehouden, vertrok men te half acht vanaf de kerk met muziek van de vereniging „Wilskracht" uit Amers foort naar het concoursterrein. Bij aankomst sprak, namens de commis sie van ontvangst, de heer J. Luyf, een woord van welkom tot de aanwezigen, on der wie de wethouders De Haan en v. d. Arend, paters van „St. Jan" en de bonds- secretaris. Voorts wees spreker op de spon tane wedewerking, welke „St. Jozef" on dervonden heeft bij de voorbereiding van dit concours. In 't bijzonder werd ook dank gebracht aan de Rector van het Missiehuis voor het bereidwillig afstaan van het terrein. Daar de Burgemeester verhinderd was, sprak daarna Wethouder De Haan namens het gemeentebestuur een openingswoord, waarin hij de betekenis schetste van een muziekconcours, dat voor elke deelnemen de vereniging een stimulans is om zich in te spannen. Ook werd hierbij gewezen op de mooie entourage. Tot slot bracht spr., namens de Burgemeester, aan „St. Jozef" de beste wensen over voor het slagen van dit con cours. Daarop volgde er 'n concert van de R.K. Harmonie „Wilskracht" uit Amersfoort, dir. de heer J. Wakelkamp, dat op zeer bekwame wijze een achttal bekende en gewilde muzieknummers ten gehore bracht. Intussen gingen er op het terrein verschil lende attracties van de fancy-fair open, welke ten bate van 't instrumentenfonds van „St. Jozef" gehouden werd. Zondag was de grote dag. Te 1 uur nam het concours een aanvang. Te half vijf vertrokken alle deelnemende verenigingen, onder het spelen van pitti ge marsmuziek, in optocht naar het mars- trrein midden in het dorp, voor het hou den van de marswedstrijd. Ook hiervoor bestond veel belangstelling. Te 6 uur werd de concertwedstrijd weer voortgezet, welke ook nu weer een vlot verloop hadden. De uitslagen voor de concert- en mars wedstrijden waren als volgt: 4e Afdeling Fanfare: „St. Caecilia", Gees teren, 2e prijs, 284 punten. 3e Afdeling Harmonie: „St. Leonardus", Hilvarenbeek, le prijs, met promotie, 343 punt. „Amicitia", Loil bij Didam, 2e prijs, 286 punten. Marswedstrijd, le prijs, 105 p. 2e Afd. Fanfare: „Pro Honore et Virtu- te", Son, le prijs met promotie, 346 pun ten. „Kunst na Arbeid", Houten, le prijs, 309 punten. Marswedstrijd: le prijs, 107 p. le Afdeling Harmonie: „St. Jan", Kaats heuvel, 2e prijs, 291 punten, le Afdeling Fanfare: „Door wilskracht sterk", Achterveld, 3e prijs, 259 punten. Afdeling Uitmuntendheid Harmonie: „Oe fening en Uitspanning", Goirle, le prijs met promotie, 350 punten. Ere-Afdeling Harmonie: „Wilskracht", Amersfoort, 3e prijs, 258 punten. Marswed strijd: le prijs, 123 punten. „Amicitia", IJsselstein, le prijs, 337 p. Marswedstrijd, le prijs, 124 punten. BENOEMING. Tot kapelaan van de R.K. Kerk alhier is benoemd de Weleerwaarde heer G. J. v. d. Meer. MOTORRIJDER ERNSTIG GEWOND. Op de hoek Rademakerstraat-Schoolweg had een aanrijding plaats tussen twee mo torrijwielen. De motorrijder A.V. alhier, reed vanuit de Schoolweg links af de Ra- demakerstraat in, doch wijfelde toen hij een andere motorrijder zag naderen. Ten gevolge hiervan reden beide voertuigen tegen elkaar. De tweede motorrijder, v. uit Monster, werd met zijn duo-rijder tegen het wegdek geslingerd. Hij kreeg 'n schedelbasisfractuur, terwijl de duorijder een hersenschudding opliep. Zij werden beide naar het ziekenhuis „De Lichtenberg" te Amersfoort overgebracht. PERSONENAUTO WERD GEKRAAKT. Op het kruispunt nabij Hotel ,,'t Zwaan tje" had een ernstige aanrijding plaats. De heer v. M. uit Zeist, reed met een per sonenauto, komende uit richting Utrecht, op de Amersfoortsestraat en wilde links af de Veldm. Montgomeryweg inrijden, waarvoor hij geen richting aangaf. Een truck met oplegger, komende uit te genovergestelde richting, greep de perso nenauto in de rechter flank, waardoor de ze een gehele slag omdraaide. De per sonenauto bleef vervolgens aan de iruck hangen en deze schoof de ptrsonenauto naar de linkerzijde van de weg tegen een geparkeerd staande auto. De vrachtauto en de personenauto werden zwaar be schadigd. De heer v. M. en zijn dochtertje kwamen met de schrik vrij. VLIEGVELD SOESTERBERG WORDT VLIEGBASIS. Op Vrijdag 31 Augustus zal het militaire vliegveld Soesterberg officieel geopend worden als vliegbasis van de Nederlandse luchtmacht. De chef luchtmachtstaf, luit.- generaal I. A. Aler, zal dan de vliegbasis opdragen aan de commandant der lucht verdediging, de kolonel J. van der Werff. Deze draagt daarop het commando van de vliegbasis over aan luit.-kolonel A. P. M. van Rooy. Na deze plechtigheid wordt er een parade gehouden. Voor deze plechtigheid, die te 11 uur aan vangt, zijn tal van militaire en burgerlijke autoriteiten uitgenodigd. De betekenis van deze opening is, dat Soesterberg als militair vliegveld niet langer meer op het tweede plan staat, doch over gaat naar het eerste plan, van dat der vliegbases. Porceleinen Serviezen eet-, thee-, ontbijt- vanaf 97.50 Kop en Schotels (decor) vanaf 0.70 Keukens vanaf 85.50 Deze weck op deze arti kelen 10 procent korting. Inmaakglazen enz. enz. Koninginnelaan 103 NIET SLECHTER WEL GOEDKOPER 3 B'J ONS VINDT U I EEN SORTERING VAN 5 S| p"j s F e UNGESTR. 43 AMERSFOORT g 3-JARIG JONGETJE DOOR AANRIJDING GEDOOD. Vrijdagmiddag, ongeveer kwart over 5, naderde op de Amersfoortsestraat, ter hoogte van het Bondshuis van de Ned. Protestantenbond, een auto uit de richting Utrecht, met een snelheid van ongeveer 60 kilometer. Op dat moment stak het 3-ja- rig zoontje, enigst kind van luit. Snapper, plotseling de rijweg over, met het noodlot tig gevolg, dat het jongetje door de auto werd aangereden en op slag gedood. De bestuurder treft geen schuld. S.E.C. De Hilversumse club Actif was Zondag de gast van S.E.C. De gespeelde wedstrijden hadden het volgende resultaat: S.E.C. 4—Actif 3 2—1 S.E.C. 3—Actif 2 3—0 S.E.C. 2—Actif 1 5—1 Dinsdagavond wordt nogmaals de wed strijd S.E.C.L.S.K. gespeeld. De lucht vaartmensen willen zich graag revanche ren voor de geleden nederlaag van enige tijd geleden. S.E.C. Zaterdag a.s. worden de wedstrijden ge speeld, welke voor de S.E.C.-jeugd waren vasgesteld tegen de jeugd van de Haagse club „Cromvliet". GOEDE OEFENWEDSTRIJD VAN B.D.C. B.D.C. speelde Zondag een nuttige oefen wedstrijd tegen het elftal van de Haagse Club Terlaak. De Soestenaren probeerden, op deze laatste Zondag vóór de nieuwe competitie, een nieuwe opstelling, waarin o.m. linksbuiten Rademaker als rechts back fungeerde. Met Epskamp en Roland vormde deze het achtertrio, terwijl de middenlinie bestond uit Heeremans, P. Brouwer en A. Brouwer. De voorhoede was samengesteld uit H. van Megen, G. Huurdeman, G. v. d. Berg, Appel en Ver hoef. Het leek er in de aanvang van de strijd niet op, dat B.D.C. tenslotte een 51 overwinning zou behalen. De Soestenaren waren wel regelmatig in de aanval, doch de aanvallen welke zij opzetten waren te doorzichtig om gevaarlijk te zijn. De mid denlinie trok niet voldoende mee naar vo ren. In de voorhoede was weinig systeem te ontdekken en verschillende goede kan sen werden gemist. Het was Terlaak dat de leiding kreeg, toen een der B.D.C.-spelers de bal uit het doel sloeg. De penalty welke werd toege wezen bracht de stand op 01. Bij B.D.C. werd hierna niet fel genoeg op dit doel punt geageerd om het doel van Terlaak in gevaar te brengen. Integendeel, de Ha genaars kregen een veldoverwicht en hun aanvallen, die verrassender en gevaarlij ker van opzet waren dan die van B.D.C., gaven Roland en Rademaker plus de mid denlinie regelmatig werk. Na een half uur kwam B.D.C. uit een ver dedigende houding en toen Huurdeman 'n fraaie pass gaf startte v. d. Berg op het juiste moment en omspeelde de uitlopen de keeper. Met een kalm schot scoorde hij de gelijkmaker. 11. Dit gaf B.D.C. de nodige inspiratie. De B.D.C.-mannen kwamen terug en Huurde man kreeg een goede kans om te doelpun ten, doch schoot tegen de keeper. Hij kreeg echter één minuut later de kans om zich te revancheren. Hij kreeg de bal van v. d. Berg, die er alleen tussenuit trok en van dichtbij passeerde hij de keeper der gas ten. 21. Enige tellen later werd deze voorsprong vergroot doordat de linksback van Ter laak trachtte het spel te verplaatsen en de bal schepte, waarbij deze van zijn schoen in eigen doel verdween. 31. Na de rust benutte v. d. Berg weer een. scherpe pass en in het duel met de kee per bleef hij de meerdere (41). Na 20 minuten brak v. d. Berg weer ui terst snel door de verdediging en schoot de bal over de uitlopende keeper tegen de lat. Terlaak trachtte het spel te verplaatsen en na enige gevaarlijke aanvallen passeerde haar midvoor de Soester keeper, doch zijn schot werd door Heeremans uit het doel geslagen. De toegekende penalty werd door keeper Epskamp gehouden. Een kwartier voor het einde, toen B.D.C. regelmatig in de aanval was, maakte Huurdeman gebruik van een wijfeling in de Haagse achterhoede en passeerde de doelman van dichtbij (51), met welke stand het einde kwam. B.D.C. 2 wist van Terlaak 2 te winnen met 71. B.D.C. 4 wist met 3-2 te winnen van Soester Boys 2 en een B.D.C.-combinatie won met 20 van Soester Boys 1. PROGRAMMA B.D.C. In de nieuwe competitie start B.D.C. in 'n wedstrijd tegen Victoria, welxe vereniging bij B.D.C. op bezoek komt. Aanvang 2 uur. Ter gelegenheid van de opening van het terrein van de onlangs opgerichte R.K. Voetbalvereniging „Limvio" te Baarn, speelt B.D.C. 2 te Baarn tegen deze club, (aanvang 3 uur), terwijl het eerste hand bal-team van de B.D.C.-dames te 2 uur op 't Limvio-terrein speelt tegen E.M.M. 1. Te half 1 uur voetballen de Limvio-adspi- ranten tegen de B.D.C.-adspiranten. K.P.S. KAMPIOEN VAN HET GOOI. Giseravond speelden de 2 afdelings-kam- pioenen van de zomeravond-competitie, K.P.S. en Gooitax, op het E.M.M.-terrein te Hilversum, om het kampioenschap van het district 't Gooi. Een duizend-koppige menigte was getui ge van een uiterst spannende strijd, waar in K.P.S. tweemaal drie kwartier 'n veld- meerderheid had. Het slechte schieten van de K.P.S.-voor- hoede, alsmede het uitstekende doelverde- digen van de Gooitax-doelman, was oor zaak, dat de eerste helft geen doelpunten opleverde. In de tweede helft zagen we K.P.S. regel matig aanvallen, zonder dat dit met een doelpunt bekroond werd. Snelle uitvallen van Gooitax werden even snel gebroken door de trapvaste K.P.S.-verdediging en het leek er op, dat ook de tweede helft zonder doelpunten zou verstrijken. Zeven minuten voor het einde behaalde K.P.S. echter haar kampioenschap. Links buiten Hoogeveen schoot scherp voor en de toestormende rechtsbuiten Van Soest, liep de bal in doel. 01. Gooitax kwam hierna verwoed opzetten en trachtte minstens een gelijk spel uit 't vuur te slepen, waardoor zich enkele spannende momenten voor het K.P.S.- doel afspeelden. Hierbij werd keeper Van Beest zelfs éénmaal gepasseerd zonder dat het K.P.S.-doel doorboord werd. Met deze benauwde, doch volkomen ver diende zege werd K.P.S. voor de tweede maal kampioen en werd zij geplaatst in de eindstrijd tussen de verschillende di- stricts-kampioenen, welke Zaterdag te Amersfoort zal plaats hebben. In de kleedkamer reikte de heer Maas de fraaie zilveren wisselbeker aan de aan voerder Jurriens over. P.V.C. WINNAAR VAN HET ZILVEREN VLIEGTUIG. Zondag werden de vliegtuigwedstrijden voortgezet. De C.D.N.-combinatie en P.V.C. versche nen het eerst in de demi-finale. De rust ging in met 0; het einde kwam met 11. Tweemaal moesten strafschoppen genomen worden, waardoor P.V.C. zich in de finale plaatste. De wedstrijd Minerva-Celeritudo was wei- licht de beste wedstrijd van het gehele tournooi. Voor de rust wist Celeritudo een tweetal doelpunten te maken. Na de rust maakte ook Minerva een tweetal fraaie doelpunten, maar Celeritudo wist toen nog éénmaal te scoren, waardoor het ein de kwam met 23. Het spel in de finale tussen P.V.C. en Ce leritudo is voor velen een teleurstelling geworden. Het was een futloos partijtje voetbal, vooral voor de rust. Na de rust pakte P.V.C. wat beter aan, waardoor de stand achtereenvolgens op 20 werd ge bracht. Met deze stand kwam het einde, Zodat P.V.C. ditmaal winnaar werd van het tournooi en in het bezit kwam van het zilveren vliegtuig. Na afloop had in café ,,'t Centrum", door de voorzitter van „Soesterberg", met toe passelijke woorden de uitreiking der prij zen plaats. MACHINAAL RUIKEN De menselijke neus is een onbetrouwbaar in strument, want de een ruikt scherp en de ander maar heel matig. De beoordeling van de sterkte van de reuk van verschillende stof fen is daardoor altijd moeilijk te bepalen ge weest. Thans heeft men een apparaat gecon strueerd, dat druppeltjes kwikzilver, minerale olie en gedistilleerd water bevat en de wer king van het toestel is deze, dat de druppels groter of kleiner worden, wanneer er bepaalde reukstoffen in de nabijheid komen. Zo kan men de sterkte van de reuk meten. vraagt voor spoedige indiensttreding een voor de boekhouding. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties te richten aan Anker Emaille fabrieken N.V., De Beaufortlaan, Soestduinen. Dubb. Boeren Witte, ook speciaal voor de weck, 2 pond voor 45 ct. Grote rode Pruimen per kilo 45 Grote partij Moesappelen (geplukt) 10 pond voor 1. Grote Netmeloenen, per stuk 40 Grote Suikermeloenen, per stuk 55 Grote Ananasmeloenen, per stuk 65 Honingzoete Druiven per Vl kilo 75 Rijpe Handperen per kilo 45-55 Tomaten per V2 kilo 30 Grote Komkommers 2 voor 25 Sperciebonen per V2 kilo 38-40 Snijbonen per Yz kilo 38 Jonge pronksnijbonen, per V2 kilo 24 Andijvie, goudgeel, per Y2 kilo 10 Postelein per Y2 kilo 18 Grote Kropsla 10-12 Worteltjes per grote bos 35-40 Zomerbietjes per kilo 25 Nieuwe Uien per kilo 25 Grote Bloemkool 70 Groene Kool per V2 kilo 18 Handappelen (Zigeunerin) per kilo 55-60 Drielingen per kilo 12 Probeert U eens onze prima Duinzand aardappelen (koken niet af) per kilo 16. Per 10 kilo 1.55. Eigenheimers van buitengewone kwali teit. Per kilo 15 cent. Per 10 kilo 1.40.

Soester Courant | 1951 | | pagina 3