HERVATTING DER LESSEN Voetbal. SOEST. SOESTERBERG. SIJBREN F0KKENS, DANSSTUDIO DAN BEARDA LAKEN—S.E.C. 2—2. S.E.C. is Zondag met de halve winst uit Laren teruggekomen, dank zij de 22 uitslag in deze wedstrijd. Zoals te verwachten was kreeg S.E.C. geen gelegenheid om haar eigen spel te spelen, terwijl de Laren-achterhoede fel en hard de gevaarlijke Soester aanvallen in de kiem smoorden. Na 20 minuten moest de Larense verdedi ging bijna zwichten voor een doelpunt van O. Maassen, doch door deze speler ongestraft van de bal te lopen werd diens doorbraak niet beloond. Aan de andere zijde brak de Laren-midvoor door en al leen voor keper Hornsveld staande ging zijn schot naast het doel. Vijf minuten voor de rust bracht een snelle S.E.C.-aan- val het eerste doelpunt. Een voorzet van O. Maassen werd van dichtbij door M. Maassen ingeschoten en met deze stand (01) kwam de rust. Na de rust wist Laren al spoedig de ge lijkmaker te scoren. Na een kwartier wist de midvoor der gastheren doelman Horns veld te passeren. 11. In hoog tempo werd de strijd voortgezet, waarbij beide partijen elkaar niet veel toegaven. De S.E.C. rechtsback Jansen werd geblesseerd, waarna Baltus inviel. Er werd niet gedoelpunt tot een kwartier voor het einde, toen de Larense linksbui ten naar binnen zwenkte en met een dia gonaal schot Hornsveld versloeg. 21. S.E.C. nam binnen één minuut revanche. Een aanval over rechts bracht de bal voor het doel van Laren, waar de keeper de bal wegstompte. M. Maassen nam dit echter niet en bracht met een kopbal de stand op 22. De Soestenaren waren na dit doelpunt hevig in het offensief doch het geluk liet hen in de steek. Het Larense doel ontsnap te enige malen aan een doorboring en het tegen-offensief van Laren in de laatste minuten bracht geen succes. De overige elftallen speelden als volgt: S.E.C. 2—Elinkwijk 3 24 S.E.C. 3—E.M.M. 2 3—3 ACTIF—B.D.C. 14. Met een flinke overwinning op Actif te Hilversum heeft B.D.C. zich op de twee de competitie-Zondag hersteld van de ne derlaag van vorige week. Vanaf de aftrap namen de Soestenaren het initiatief in handen en zetten zij druk op het Hilver- sumse doel. De thuisclub bleef de eerste 20 minuten succesvol tegenstrijd leveren, doch toen legde v. d. Berg de grondslag voor de Soester overwinning. Hij brak snel door de Hilversumse verdediging en passeerde de uitlopende keeper. Zijn schot op het open doel werd echter met de hand uit het doel gehouden door een Actif-speler. De toegewezen penalty werd direct benut en B.D.C. leidde met 01. Aangemoedigd door dit succes be hield B.D.C. het beste van het spel en vijf minuten voor de rust was het Van Me- gen, die de stand op 02 bracht. Na de rust waren de eerste aanvallen voor Actif en al spoedig scoorden de gast heren een tegenpunt, toen dit uit een cor ner de stand op 12 werd gebracht. B.D.C. gooide er hierna nog een schepje op en met fraaie, snelle aanvallen bracht zij de thuisclub in de verdediging. Toen een kwartier voor het einde v. d. Berg nogmaals het doel wist te vinden (13), was de thuisclub gesiagen. Van Megen, wist enige minuten voor het einde nogmaals de stand te veranderen, waar mede B.D.C. deze wedstrijd met 14 won. SOESTER BOYS—HOOGL.VEEN 2—1. Met een nuttige overwinning op Hoog landerveen hebben de Soester Boys de competitie goed ingezet. Deze stand is na de rust pas ontstaan. Kamphorst wist een kwartier na de rust het doel der gasten te vinden met een kop bal uit een Voorzet van rechtsbuiten Vos kuilen. 10. De gasten ontwikkelden hierna een offen sief, waaruit enige corners werden gefor ceerd, doch doelpunten kregen zij niet. Een kwartier voor het einde, toen in de achterhoede van de gasten een misver stand ontstond, was Jonker er snel bij, om hieruit een doelpunt te formeren. 2 0. Vlak voor het einde werd de voorsprong bedreigd en kregen de Hooglanderveners een penalty toegewezen, welke de stand op 2-1 bracht. De Boys wisten deze stand tot het einde te houden. De uitslag van de wedstrijd Soester Boys 2Hooglanderveen 2 is 52. TENNISTOURNOOI. Begunstigd door goed weer zijn de ten niswedstrijden, in het kader van het on derling tournooi van de Lawn Tennis Club „Soest", Zaterdag en Zondag voort gezet. Op 2 finales na, zijn de partijen beëindigd, waarin verrassende uitslagen voorkwamen. Het sterke dames-dubbel van de dames Goedkoop en Schuuring werd uitgescha keld door de gezusters Wilmink, die ook de eerste prijs behaalden. Nog grotere verrassing bracht de finale in het heren-enkelspel, waar J. van Breuke- len, na een moeizame overwinning op dr. Lay, de kampioen van Soest, A. W. Schuu ring in een enerverende partij versloeg. De wisselbeker, bestemd voor de dames kampioen was de inzet voor felle strijd. Mej. R. Segers werd door Mevr. Schuu ring uitgeschakeld, terwijl Mej. Steen beek, die opvallende prestaties leverde, door Mevrouw Goedkoop werd overwon nen. De finale, gespeeld tussen Mevrouw Goedkoop en Mevrouw Schuuring, werd voor beiden een zware partij, waaruit Me vrouw Goedkoop als overwinnares te voorschijn kwam en houdster van de wisselbeker werd wegens het behalen van het kampioenschap voor de derde maal. De uitslagen waren: Heren enkelspel: HoyngVermandei 60 6-0. SchuuringMud 3-6, 6-1, 6-0. Schuu ringHoyng 6-0, 7-5. Dr. LayVan Breu- kelen 3-6, 8-6, 1-6. Finale: Schuuringv. Breukelen 7-5, 5-7, 3-6. Dames enkelspel: SteenbeekPoot 6-2, 6-4. I. WilminkSteenbeek 1-6, 2-6. GoedkoopReimerink 6-2, 6-3. R. Segers- Van Hees 6-4, 6-0. v. d. BergKappelhof 6-1, 6-1. D. Wilminkv. d. Berg 6-4, 6-1. GoedkoopSteenbeek 6-1, 6-1. Schuu ringD. Wilmink 5-7, 6-4, 6-4. Schuuring Segers 6-3, 3-6, 6-3. Finale: Goedkoop Schuuring 4-6, 6-3, 6-2. Heren dubbelspel: Sprangers en De Bruin Dr. Stroband en Eysink 6-1, 5-7, 6-3. Reimerink en De GraafNijhoff en dr. Lay 6-3, 6-3. Hoyng en MudBekker en Goedkoop 6-2, 6-0. Barendse en Schuu- ringSprangers en De Bruin 6-4, 6-1. Hoyng en MudDe Graaf en Reimerink 6-1, 6-3. Finale: Hoyng en MudBarendse en Schuuring 7-5, 5-7, 6-4. Dames dubbelspel: I. Wilmink en D. Wil minkGoedkoop en Schuuring 7-9, 7-5, 6-2. Reimerink en v. d. BergEysink en Poot 6-2, 6-3. Segers en RupertReime rink en v. d. Berg 7-5, 1-6, G-2. Finale: I. Wilmink en D. WilminkSegers en Ru pert 3-6, 6-4, 6-4. Gemengd dubbelspel: Mej. I. Wilmink en BarendseMej. Rupert en Mud 6-1, 3-6, 0-6. Mevr. Goedkoop en Dr. LayMevr. Stroband en Hoppenbrouwers 6-1, 6-4. Mej. Poot en G. Soors d'AnconaMej. D. Wilmink en Van Breukelen 5-7, 8-6, 6-2. Finale: Heer en Mevr. SchuuringMevr. Goedkoop en dr. Lay uitgesteld. Gemengd dubbelspel (sterk-zwak): Mevr. Hafkamp en HoornMej. Witte en Ba rendse 6-0, 3-6, 5-7. Mej. Steenbeek en MolenaarMej. Van Hees en Mud 7-5, 8-6. Mej. R. Segers en SpijkersMej. v. d. Berg en Sprangers 0-6, 1-6. Mevr. Goed koop en VermandeiMej. I. Wilmink en Th. Segers 6-2, 6-1. Mej. Steenbeek en MolenaarMej. Witte en Barendse 6-1, 6-3. Mevr. Goedkoop en VermandeiMej. v. d. Berg en Sprangers 6-3, 9-7. Finale: Mej. Steenbeek -en MolenaarMevrouw Goedkoop en Vermandei uitgesteld. Zondagavond werden de prijzen uitge reikt door de voorzitter van de L.T.C. „Soest", onder dankzegging aan wedstrijd leider en anderen. TOELICHTINGEN OP DE RAADSAGENDA. Uitbreiding commissie. B. en W. stellen voor, de commissie Grond bedrijf en Uitbreidingsplan uit te breiden met twee leden. Voorgesteld worden Mevr. S. G. Landweer-de Visser en Mevr. H. A_ E. K. van der Swan-de Kiewit. crediet voor sociale werkvoor zieningsregeling. De gemeentelijke sociale werkvoorzie ningsregeling voor handenarbeiders komt op het bedrag van 31.000.welke som voor deze dienst is uitgetrokken, 6.000.- tekort. Bovendien verwacht men een stij gende werkloosheid, waardoor het aantal bij deze instelling geplaatste personen groter zal worden. Bij een gemiddelde toename van 5 personen zal in totaal nog 10.000.nodig zijn. Aan de gemeente raad wordt gevraagd dit bedrag te vote ren. Nog geen huishoudschool. Blijkens mededelingen door B. en W. aan de gemeenteraad zal de totstandkoming van een huishoudschool nog wel op zich laten wachten. Zolang deze school niet wordt gebouwd is het wenselijk, dat de Naai- en Breischool (Naaldvakschool) aan de Burg. Grothestraat blijft bestaan. De ze school, waarvan de kosten gedekt wor den door een jaarlijkse bijdrage van het Huis van Oranje (Koningin Emma deed dit vroeger), heeft dit jaar een nadelig saldo wegens verhoging van salarissen en andere uitgaven. B. en W. stellen voor de ze school een subsidie te verlenen ter grootte van het te verwachten tekort over 1951, zijnde 1500. Nieuwe straatnamen. De verbindingsweg tussen St. Willibror- dusstraat en de Braamweg zal de naam St. Bonifaciusstraat krijgen, de weg, die de Heideweg met de Foekenlaan verbindt zal Esdoornlaan gaan heten, terwijl de verbindingsweg tussen Ossendamweg en Plasweg Dr. 's Jacoblaan genoemd zal worden. De straatnamen genoemd naar St. Boni- facius en St. Willibrordus, die beiden het Christendom predikten in ons lage land, passen als straatnaam, lopende voor en langs de R.K. Kerk, goed bij elkaar. De naam Esdoornlaan spreekt voor zich zelf in deze bosrijke omgeving, terwijl de vroegere Commissaris der Koningin, Dr. 's Jacob, die als volontair op het Soester gemeentehuis werkzaam was en steeds veel belangstelling voor onze gemeente had, met de laatste naam is vernoemd. VOOR VEILIG VERKEER. Diverse personen werden bekeurd, we gens het rijden per rijwiel op voetpaden, het berijden van een rijwiel zonder het stuur vast te houden, het besturen van 'n automobiel, zonder in het bezit te zijn van een werkboekje en andere overtredingen. AANBESTEDING. Te Hoogland heeft de architect A. Brou wer alhier aanbesteed het bouwen van 'n woonhuis, zulks in opdracht van de heer H. Boersen te Hoogland. Laagste inschrijver was de heer W. van Wilsum te Baam, voor 15.080, AUTOBOTSING. Op het kruispunt nabij het hotel „Het Zwaantje" had een aanrijding plaats tus sen twee auto's. De bestuurder van een, voor het hotel geparkeerde auto, wilde de Montgomeryweg inrijden en om de bocht naar links goed te kunnen nemen, week hij eerst naar rechts uit. Hij lette niet op het doorgaand verkeer, hetgeen tot gevolg had, dat een hem tegemoetko mende auto tegen de rechterflank van z'n auto botste. Beide wagens liepen schade op. WIELRIJDER BRAK EEN ARM. Toen Mej. B. met haar bromfiets een voor haar rijdende wielrijder wilde inhalen op het rijwielpad aan de Amersfoortsestraat, kwam zij met de wielrijder in botsing, waardoor beiden ten val kwamen, waar bij de wielrijder een gebroken arm opliep en naar het ziekenhuis „De Lichtenberg" moest worden overgebracht. De brom- fietsherijdster kreeg schaafwonden aan armen en benen. M C. „SOESTERBERG" HOUDT HAAR TWEEDE FIETS-PUZZLE-RI.T Zondag werd door M.C. „Soesterberg" de tweede fiets-puzzle-rit gehouden, welke een onderdeel vormt van de competitie van drie fietsritten, waarvan de beste prestaties, geleverd in twee rijwieltoch- ten, de eind-uitslag zullen vormen. Er was weer veel belangstelling voor deze rit, die met een lengte van 30 k.m. en een gemiddelde snelheid van 12 kilometer per uur, door het Oostelijk gedeelte van de provincie Utrecht leidde langs mooie en voor vele nog onbekende plekjes, die echter niet altijd even gemakkelijk voor de fietsrijder waren. Het was een origine le gedachte van de organisatoren om op deze rit ook de kennis van de rijders aangaande de verkeersborden te toetsen. Het waren er slechts enkelen, die de ver keersregels onder de knie hadden, ter wijl velen in gebreken bleven en hiervoor een 4-tal strafpunten moesten incasseren. De start had om half drie bij „De Ta veerne" te Huis ter Heide plaats. Alles had een vlot verloop. De uitslagen waren als volgt: 1. B. Joa- ehimstal, Soesterberg, 26 strafpunten. 2. Koch, Soesterberg, 33 strafpunten. 3. G. Heden heeft de Here in zijn heerlijkheid opgeno men onze lieve Echtge noot, Vader, Behuwdva- der en Grootvader Gep. Hoofd der Chr. U.L.O.-School te Soest- dijk, in de ouderdom van 66 jaar. Psalm 23. Soest, T. Fokkens- Jongbloed. St. Annaparochie, B. S. Fokkens. Fokkens-Runia. Bilthoven, J. van Zanten- Fokkens. B. van Zanten. Soest, 11 Sept. 1951. Oranjelaan 20. De begrafenis zal plaats hebben op Vrijdag M September a,s., te 2 uur. op de Ned. Herv. Be graafplaats te Soest. Postma, Soesterberg, 34 strafp. 4. J. ten Cate, Soesterberg, 34 punten. 4. J. van Eden, Driebergen, 36 pnt. 4. Mej. Schoe- maker, Soesterberg, 36 pnt. 5. F. H. v. d. Breul, 37 pnt. 6. J. H. v. Schuppen, Drie bergen, 39 pnt. Alle bovengenoemden werden geklas seerd. Het hoogste aantal strafpunten be droeg 135. Na afloop reikte de voorzitter, de heer Van Daal met een toepasselijk woord de prijzen uit. EEN AANHOUDING. Alhier werd een 50-jarig manspersoon aangehouden, verdacht van een zedenmis drijf. AANGIFTE VAN DIEFSTAL. Van een tweetal onbeheerde rijwielen werd een heren- en damesregenmantel ontvreemd. BEëDIGING VAN OFFICIEREN OP DE VLIEGBASIS SOESTERBERG. Donderdag v.m. 11 uur, had op de vlieg basis Soesterberg de beëdiging plaats van 13 officieren, de eerste beroepsofficieren van de Luchtmacht, die op de Kon. Mil. Academie zijn opgeleid. De plechtigheid had plaats voor het mo nument der gevallen vliegers, waar enige compagnieën van de Luchtvaarttroepen uit Nijmegen waren opgesteld. Als para de-commandant fungeerde de Kap. D. Borkus. Onder de aanwezigen merkten we o.m. op: Kol. J. E. Brouwer, chef afdeling Ge neeskundige Dienst van de Luchtmacht. De plechtigheid werd ingezet met een 2-tal hoorn-signalen. Daarna inspecteerde Gen. Maj. S. Mante, Chef personeel Lucht machtstaf, bij verhindering van Gen. I. A. Al er, en vergezeld van Gen. Maj. Sjoerds- ma, vader van één der beëdigde officieren, de troepen. Dan had voorlezing plaats van het betref fende Kon. Besluit, waarna Gen. Mante de eed af nam. Vervolgens hield de Ge neraal een toespraak, waarin hij wees op het bijzondere karakter van deze plech tigheid, nu de beëdigden niet alleen de eersten zijn, die op de K.M.A. zijn opge leid, maar ook, dat deze plechtigheid het eerst op het historische „Soesterberg", de bakermat van de militaire luchtvaart, plaats vindt. Vervolgens werd gewezen op de betekenis van deze eed, waarvan elk onderdeel in beschouwing werd ge nomen. Tot slot defileerden de troepen voor de Generaal en de beëdigden. De plechtigheid werd opgeluisterd door muziek van de Luchtmachtkapel uit Nij megen, onder leiding van Kapelmeester le Luit. J. H. van Diepenbeek. Na afloop stegen vliegtuigen op voor een lucht-parade, die ook door honderden toe schouwers buiten de afrastering werd ge volgd. OVERTREDING RADIO-LUISTER-BESCHIKKING. Bij meerdere personen alhier werd door ambtenaren van de P.T.T. het radio-toe stel verzegeld, dat niet was aangegeven. Procesverbaal werd opgemaakt. EEN NIEUW ORGEL VOOR HET HERVORMDE WIJKGEBOUW. Het oude orgel van het Ned. Herv. Wijk- gebouw aan de Postweg is niet meege groeid met het gebouw, dat in 1927 werd gesticht en daarna 2 maal moest worden uitgebreid. Begrijpelijk daarom, dat er 'n. dringende behoefte bestond aan 'n nieuw orgel met groter capaciteit. Intussen mocht de ijverige commissie van het or gelfonds er dezer dagen in slagen om tot de aankoop van een nieuw pijporgel over te gaan. Met de verbouwing hiervoor is men reeds bezig, zodat 't orgel in de loop van de week kan worden geplaatst, wat de dienst zeker ten goede zal komen. Zaterdag 15 September a.s., aanvang 8: uur 's avonds, zal het nieuwe orgel in ge bruik worden genomen met een orgelcon cert door de heer Stoffel van Viegen, or ganist van de Domkerk, waarbij de heer Borgers, hoboïst, medewerking zal ver lenen. De avond is voor een ieder vrij toegankelijk. SOESTERBERG WINT MET 2—1 VAN P.V.C. Na een spannende en van beide zijden zeer snel gespeelde wedstrijd, heeft Soes terberg haar 2e competitiewedstrijd ver diend gewonnen. Na een half uur gespeeld te hebben, breekt de linksbuiten van Soesterberg door, om met een hard en laag schot het het eerste doelpunt te maken. Er wordt nu in hoog tempo gespeeld en met 10 gaat de rust in. In de tweede helft duurt het weer een half uur alvorens de midvoor van Soes terberg met een onhoudbaar schot de stand op 20 brengt. Soesterberg wordt nu gevaarlijker, doch bij een snelle aan val krijgt de rechtsbuiten van P.V.C. de bal toegespeeld en met een hard schot springt de bal via een been van de Soes terberg back in het doel, 21. In de laatste vijf minuten wordt er door beide partijen hard gewerkt om te sco ren, waarbij de linksbinnen van Soester berg enkele fraaie kansen mist. Maar de stand blijft ongewijzigd. Na afloop protesteerde P.V.C. tegen het eerste doelpnnt van Soesterberg, een pro test, dat weinig hoopgevend is voor P.V.C. Leraar moderne dansen. Utrechtseweg 89 - Amersfoort - Telefoon K 3490 - 4456. De school voor studerenden. INSCHRIJVING EN BESPREKING DAGELIJKS VANAF HEDEN van 10-12 en 14-21 uur.

Soester Courant | 1951 | | pagina 3