Engeland op de tweesprong Naar de maan! Begroting 1951 nog steeds niet goedgekeurd. Voor beter Schoeisel naar Stichtsche Schoenhuizen Uitbreidingsplan en Industrieterrein in het geding. IN DE HOEK. In de beste stemming de Winter tegemoet VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1951. 27e JAARGANG No. 69. soester((Tourant Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. Abonn. per kwart, 1.75 - per post f 1.95 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON No. 2566 POSTGIRO No. 126156 BELANGRIJKE DATA IN ZICHT. Toen de Labourregering bij de vorige al gemene verkiezingen juist met de hak ken over de sloot haar meerderheid kon houden, verwachtte men algemeen, dat weer spoedig verkiezingen nodig zouden zijn. Het is er niet van gekomen, maar de laatste tijd duiken die voorspellingen weer op. Want, zo redeneert men, de aanhang van Labour neemt meer en meer af en wanneer er nü verkiezingen worden ge houden, is er een kans, dat die meerder heid nog wordt behouden. Wanneer ze langer worden uitgesteld is die kans denk beeldig. Nu is een verkiezingsuitslag in Engeland altijd moeilijk te voorspellen, omdat het districtenstelsel sterk het ,gok"-element bevordert, maar als van de kleine meer derheid, die Labour nu heeft, al zoveel afgebrokkeld is, dat nieuwe verkiezingen verdere verliezen moeten consolideren, dan kan die afbrokkeling niet zo groot zijn. Een ander geval zou het zijn, wan neer de innerlijke samenhang van de so cialisten zoveel minder sterk was gewor den, dat ze zouden moeten regeren met 'n te sterke oppositie in eigen rijen. Een tweetal congressen van groot belang voor Engelands binnen- en buitenlandse politiek worden de volgende maand ge houden, het Labour-congres op 3 Octo- bor, het congres der conservatieven op 11 October. Verleden week hielden de vak verenigingen hun generale bijeenkomst. Het moeilijke leven. De oorlog op Korea en de daarmede ge paard gaande bewapeningseisen stellen aan de Engelse consumenten grote eisen. Een gedeelte van de sociale voorzieningen moest worden opgeofferd aan de bewape ning; het duurdere leven mag slechts zeer gedeeltelijk worden gecompenseerd door loonronden; binnenlands verbruik en subsidies op levensmiddelen moeten wor den beperkt of kunnen niet worden ver groot; nu de eerste hausse van Ameri kaanse oorlogsaankopen wat bedaard is, wordt het dollartekort weer nijpender. De reacties kent men. Bevan c.s. trad uit de regering; de vakcentrale spoorde de bon den aan looneisen te stellen; de mijnwer kers, die in Engelands industrie een sleu telpositie innemen, v ei telden,dat ze zich niet om anderen zouden bekommeren, eer\ houding, die, terecht, op het vakvereni gingscongres terdege werd gecritiseerd. Het vakverenigingscongres bleef met 5 te gen 2 millioen stemmen achter de rege- ringspolitiek staan, maar de vakvereni gingen hebben het niet alleen te zeggen in Labour. De oppositie op het congres bete kent volgens kenners van de politieke kaart een 10 oppositie in verhouding tot de gehele beweging. Dit cijfer wijst niet direct op tweedracht in Labour-rijen. Tenslotte moeten de stemmen komen van de velen, die met aangesloten zijn bij een der samenstellen de delen van de Labour partij en het is bekend, dat hier de bindingen met de lei ding veel minder sterk zijn dan in partij kringen. dg wapenschouw. Over nieuwe verkiezingen valt er dan eerst ook na 3 of 11 October iets te zeg gen wanneer de twee grote partijen hun wapenschouw hebben gehouden. Van de conservatieven is bekend, dat zij er, wa de binnenlandse politiek betreft op uit is de socialisten de wind uit de zeilen te ne men Maar qua buitenlandse politiek? En geland heeft in de laatste oorlog meerma len een kalmerende invloed geoefend op Amerika's politiek. Zouden de conserva tieven dit ook doen. Velen in Europa hebben altijd nog de il lusie, overigens zonder het plan enige principiële concessie te doen, een bemid delende rol te spelen tussen Rusland en Amerika. Wij geloven niet, dat een con servatieve regering in Engeland deze il lusie zou versterken. Waarom wil men naar Nieuw-Zeeland Of naar Canada toe gaan? Nog een poosje en wij kunnen Emigreren naar de maan! Enk'le zeer geleerde heren Op het Londense congres Zeiden: „met een tiental jaren Heeft ons pogen vast succes Eerst gaat men een kunstmaan maken Met een vastgestelde baan, Met een soort van overstapje Bereiken wij dan onze maan. Ik zou wel eens willen vragen Aan zo'n hoogeleerde man. „Als U strakjes op de maan bent, Nou meneer, wat doet U dan. Wil U soms beschaving brengen Op een onbevolkt gebied? Zelfs op onze goede aarde Is zo veel beschaving niet. Ondanks Uw geleerde poespas Is het hier niet veel gedaan, Strakjes gaat de hele aarde Wetenschap'lijk naar de maan. Op het vliegveld Valkenburg bij Leiden zijn vijf lichte bommenwerpers „Harpoon" uit Amerika voor de Marine Luchtvaart dienst gearriveerd als eerste onderdeel van de achttien machines welke in totaal geleverd zulen worden. De cockpit is in de romp gebouwd, terwijl een onder- en boven-mitrailleurkoepel is aangebracht. De maximum snelheid be draagt 480 kilometer per uur. Uit de Soester Raad. Dinsdagavond kwam de gemeenteraad bijeen onder voorzitterschap van de Bur gemeester. De heren Zoetelief en Schad- delee waren met kennisgeving afwezig. De navolgende punten kwamen in behan deling: 1. Vaststelling der notulen der vergade ring van 7 Augustus 1951. Na een kleine wijziging vastgesteld. 2. Vaststelling van een uitbreidingsplan, regelende de bestemming in onderdelen, met bijbehorende toelichting en bebou wingsvoorschriften voor het industrieter rein, gelegen nabij 't Hart. De heer VAN WELY oppert bezwaren tegen het voorstel van B. en W„ om de bezwaarschriften van 7 personen, die hun landbouwgronden nabij de Beckeringhstr. als industrie-terrein zien aangemerkt, ter zijde te leggen. Grote stukken zand- en heidegronden zijn hier te vinden en nu gaan we cultuur grond opofferen. Deze 7 belanghebbenden worden in hoge mate geschaad reeds van af het ogenblik dat hun grond bestemd wordt tot industrieterrein. De schadeloos stelling welke ons boven het hoofd hangt, indien er in de toekomst gronden moeten worden onteigend, is niet te schatten. Een bestaansbron van 6000.per jaar en een rentevoet van 4 procent per jaar, betekent een schadeloosstelling van 150.000.—. Spr. zegt zijn stem aan dit voorstel te zul len geven, als deze 7 agrarische bedrijven uit het plan worden gelicht. De heer A. P. HILHORST is het er mee eens, dat landbouwgronden niet opgeof ferd moeten worden, maar dit plan is reeds in princiepe aangenomen. Nu moe ten we de consequenties dragen. Meerde re malen heeft spr. gewezen op het ge vaar, hetwelk opoffering van cultuurgron den betekent. Daar het natuurschoon in Soest gespaard moest blijven, heeft men de grond aan de Beckeringhstraat aange wezen als industrie-terrein. Deze keus was goed, omdat er in de nabijheid vele arbeiders wonen. De industrieel, die zijn bedrijf wil vesti gen, zal de schadeloosstelling aan de ge dupeerden moeten betalen. Wethouder VAN ZADELHOFF wees op de inconsequentie thans bezwaren tegen 't uitbreidingsplan te hebben. Men heeft te voren kunnen zien, dat het gehele terrein aan de Beckeringhstraat voor industrie terrein zou worden bestemd. Een schadevergoeding van 1 150.000.— acht spr. niet erg, integendeel aantrekke lijk. Spr. vraagt zich af wie er nu ge schaad wordt. Een geval heeft zich reeds voorgedaan, dat de grond nabij de Becke ringhstraat hoger gewaardeerd werd bij verkoop, omdat de grond voor industrie bestemd was. Spr. moet het amendement Van Wely ont raden. De heer VAN WELY concludeert, dat wanneer de raad een plan in hoofdzaak aanneemt, de plannen in onderdelen niet behandeld behoeven te worden, omdat de raad toch geen wijzigingen mag aanbren gen. Spr. is niet tevreden over de wijze van werken door de ontwerper van deze plannen. Hij moet rekening houden mH bestaande toestanden en verkregen rech ten. Rooilijnen worden dwars door nuizen getrokken en spr. vraagt zich af, waarom tevoren geen overleg met belangheboen- den plaats heeft. Spr. vraagt een calcula tie van de schaderegeling voor de 7 ge noemde gevallen. Wethouder VAN ZADELHOFF betoogt nogmaals, dat er geen schade is en er dus ook geen schaderegelingsplan kan zijn. Indien een uitbreidingsplan gemaakt moest worden op de door de heer Van Wely bedoelde wijze, dan komt er geen uitbreidingsplan en zou men met duizen den personen overleg moeten plegen. Het amendement Van Wely wordt ver worpen met de stemmen van Mevr. Van der Swan en de heer Van Wely vóór. Mevrouw Van der Swan vraagt een on derzoek naar de geschiktheid van de ter reinen als industrie-terrein nabij de Den Blieklaan. Wethouder VAN ZADELHOFF zegt, dat er indertijd grote bezwaren waren tegen een industrie-terrein nabij de Den Bliek laan en dat daarom het terrein aan de Beckeringhstraat gekozen is, mede op grond van het sociaal-economisch rapport van Dr. Vlak. Het voorstel van B. en W. wordt hierna aangenomen met de stemmen van Mevr. v. d. Swan en de heer Van Wely tegen. Niettegenstaande deze beslissing wordt de discussie over dit punt voortgezet. Mevr. VAN DER SWAN stelt voor de in dustrie te Soestduinen te vestigen, waar op de VOORZITTER antwoordt, dat het niet juist is natuurschoon op te offeren. Mevrouw POLET protesteert tegen de dilletanterige behandeling van deze aan gelegenheid en acht het opmaken van 'n rapport inzake het niet-bestemmen als in dustrieterrein van de gronden te Soest duinen, zoals de voorzitter beloofde, on juist. 3. Voorstel tot het geven van namen aan een drietal straten. Mevrouw LANDWEER spreekt haar ver heugenis uit over het feit, dat in één der nieuwe straatnamen iemand geëerd wordt, die van grote betekenis was voor Chris telijk Nederland. We hebben reeds de Willibrordusstraat en het is juist om ook een straat naar Bonifp.cius te vernoemen, doch spr. hot 'iH?-t nodig, dat -het woordje Sint aan de naam voorafgaat. Hierdoor wordt deze naam in een bepaald kerkelijk aspect gebracht. De Protestan ten hebben geen kerk-heiligen, de Rooms Katholieken wel, doch geheel Chr. Ne derland zal zich met deze straatnaam kunnen verenigen, indien het woordje St. wordt weggelaten. De heer OOMS steunt het voorstel van Mevr. Landweer. De figuur van Bonifa- cius moet niet worden gebracht in een be paald kerkelijke sfeer door een heiligver klaring. De VOORZITTER zegt, dat de naam St. Bonifaciusstraat analoog is aan St. Willi brordusstraat, in welke laatste naam wél het woordje Sint is gebruikt. Het is een inconsequentie de ene keer dit woord wèl te gebruiken en de andere keer niet. hoewel spr. de bezwaren van Mevrouw Landweer wel kan begrijpen. De stemming over het voorstel Landweer had het volgende resultaat. Blanco stem den: Mevr. Polet en de heer Burgwal. Vóór-stemmers waren: Mevr. Landweer, mevrouw v. d. Swan en de heren Kruif, v- d. Arend, Ooms, Schaafsma, Dorrestein en Van Wely. De R. K. fractie en wethouder De Haan stemden tegen, zodat met 8-6 stemmen besloten werd de nieuwe straat langs de R.K. Kerk te Soest-Zuid Bonifa ciusstraat te noemen. De andere straatnamen: Esdoornlaan en Dr. 's Jacoblaan werden zonder stemming goedgekeurd. De heer HILHORST: Kan de 's van 's Ja- cob nog kwaad? 4. Voorstel tot uitbreiding van het aantal leden der raadscommissie Grondbedrijf en Uitbreidingsplan en. in verband daarmede wijziging van de betrekkelijke verorde ning en benoeming van twee leden. Zonder hoofdelijke stemming goedge keurd, met de stem van de heer Burgwal tegen, die er tegen protesteert, dat hij uit de commissies wordt geweerd. Gekozen worden Mevr. v. d. Swan-de Kie- wit en Mevrouw Landweer. 5. Voorstel tot het toestaan van een aan vullend crediet voor uitvoering van de gemeentelijke sociale werkvoorzienings regeling voor handarbeiders. De heer BURGWAL vraagt welke werk zaamheden met deze 12.000.zullen worden verricht. De werkloosheid stijgt en 73.000 man is zonder werk, hetgeen zijn oorzaak vindt in de oorlogsproductie. Wethouder DE HAAN zegt, dat de heer Burgwal op dit punt toch niet te overtui gen is en niet beseft, dat juist zijn bent genoten in een ander land oorzaak zijn van de grote defensie-uitgaven, welke we ons moeten getroosten. In de sociale werk voorziening wordt met tevredenheid ge werkt. De heer BURGWALzegt, dat indien hier Rusland bedoeld wordt, de wethou der de zaken verkeerd ziet. Het is Ame rika, dat aan de touwetjes trekt. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen met de stem van de heer Burgwal tegen. 6. Belastingreclames. Conform besloten. 7. Voorstel tot toekenning van 'n subsidie aan de Naaldvakschool. Conform besloten. 8. Voorstel tot het aangaan van een geld lening ad 8.600, Conform besloten. 9. Aanwijzing vertegenwoordigers in de gemeentelijke commissie van georgani seerd overleg in ambtenarenzaken. Conform besloten met de aantekening, dat de heer Burgwal tegen dit voorstel is. Ge kozen worden als leden de heren R. Hil- horst en Schaafsma en als plaatsvervan gende leden Mevrouw v. d. Swan en de heer Kruyff. 10. Voorstel tot vaststelling van een tij delijke ziektekosten-regeling voor het ge meente-personeel. De heer SCHAAFSMA acht het niet juist, dat in dit voorstel een weistandsgrens is opgenomen. Sociale rechten moeten voor iedereen gelden, ook al heeft men een top-salaris. Alle ambtenaren moeten bij ziektegevallen een uitkering hebben van maximaal 50. Ook mevrouw POLET ontwikkelt bezwa ren tegen deze weistandsgrens en vraagt een regeling te ontwerpen voor het on derwijzend personeel. De heer BURGWAL acht het bedrag van 50.te laag en verzoekt bij de volgen de begroting een hoger bedrag aan te houden. De VOORZITTER wijst erop, dat het be ginsel, dat ook zij die een top-salaris ver dienen sociaal verzorgd moeten zijn, niet te vinden is in de sociale wetgeving. In tegendeel, de overheid heeft in deze bij hoge salarissen geen taak. Spr. zegt toe 'n regeling voor de onderwijzers te zullen ontwerpen. Wethouder DE HAAN geeft, naar aanlei ding van de strijd welke ambtenaren-or ganisaties voeren om te komen tot de op richting van een ambtenaren-ziekenfonds, een uitvoerig exposé van het ontstaan der ziekenfondsen en betoogt aan de hand van citaten van Dr. Mol, Tweede Kamerlid der K.V.P., dat ambtenaren een klasse- verschil beogen door de oprichting van 'n apart ziekenfonds en een soort superiori teitsgevoel tonen. De slechte resultaten van het politie-ziekenfonds maken de la gere politie-ambtenaren tot gedupeerden. De heer CLEMENS acht de hogere amb tenaar gadiscrimineerd door het invoeren van een weistandsgrens. Zij moeten op één lijn gesteld worden met de lagere ambtenaren. De heer OOMS dient een amendement in, met het doel de weistandsgrens in dit voorstel te laten vervallen. Wethouder VAN ZADELHOFF raadt een ambtenaren-ziekenfonds af. De lagere ambtenaren moeten hier niet intrappen, daar zij de dupe zullen worden. De loon grens is een beginsel in de gehele sociale wetgeving. Bij hoger gesalarieerden kan men verwachten, dat zij zelf hun risico's dekken bij particuliere verzekerings-maat- schappijen. Mevrouw POLET acht het een sterk ar gument in de verplichte verzekering, dat ieder verantwoordelijk is voor ieder en al le werkers één zijn ondanks salarieering. Wethouder VAN ZADELHOFF zegt, dat alle ziekenfondsen van vroeger het prin cipe kenden van „Draagt elkanders las ten". Nadat wethouder Van de Arend had me degedeeld zich niet meer achter B. en W. te kunnen stellen, werd het voorstel om de weistandsgrens te laten vervallen, aan genomen met 13 tegen 3 stemmen (Van Zadelhoff, A. P. Hilhorst en De Haan). Het voorstel wordt voor het verdere deel ongewijzigd goedgekeurd. 11. Vaststelling van besluiten inzake ge meente-eigendommen, t.w.: a. Verpachting van een perceel grond met schuur nabij de Julianalaan aan W. Ben schop. Conform besloten. b. Vestiging van een zakelijk recht op ge meente-eigendommen ten behoeve van kabellegging door de P.U.E.M. Conform besloten. c. Aankoop van twee stroken grond nabij de Belvédèreweg van A. G. de Bruin en Th. de Zoete. Conform besloten. 12. Voorstel tot het verlenen van mede werking ingevolge art. 72 der L.O. Wet 1920, ten aanzien van het verzoek van het R.K. Schoolbestuur te Soest, voor 't aan brengen van een verbetering voor de gas- verwarmings-installatie in de R.K. Jon gensschool. Conform besloten. 13. Verdeling door loting van de raad in twee afdelingen, in verband met de be handeling van de gemeentebegroting. Door loting worden beide afdelingen sa mengesteld. 14. Voorstel tot voorbereiding van een uitbreidingsplan in onderdelen voor enige gebieden ten Noorden van de spoorlijn UtrechtAmersfoort. Conform besloten. RONDVRAAG. De heer CLEMENS vraagt, naar aanlei ding van berichten omtrent de vele ver keersongevallen, maatregelen te treffen waardoor het publiek opmerkzaam wordt gemaakt op de gevaren van het verkeer. De woorden „STOP" op wegen welke uit monden op een hoofdweg, hebben prac- tisch nut en spr. vraagt een dergelijk bord te plaatsen op de Kampweg en de Mont- gomeryweg. De VOORZITTER wijst op de afdeling Soest van Veilig Verkeer, welke dit ter rein zeker niet verwaarlozen zal. .De heer SCHAAFSMA vraagt wanneer de nieuwe begroting wordt ingediend. De VOORZITTER: Dit kan ik U nog niet mededelen, daar de vorige begroting nog niet is goedgekeurd. De heer BURGWAL vraagt verlaging van de trottoirbanden langs de Beetzlaan, Koekoeksweg e.d., ten gerieve van de be woners, zodat zij met een voertuig het trottoir kunnen oprijden. Wethouder VAN ZADELHOFF zegt dit verzoek te zullen doorgeven aan Gemeen tewerken. De heer KRUYFF vraagt aandacht voor de slechte toestand, waarin de Veenzoom verkeert. Straks als het regenweer komt is deze weg onbegaanbaar. Mevrouw LANDWEER vraagt maatrege len te nemen, dat baders in het Natuurbad vooraf een douche moeten nemen, zulks met het oog op de hygiëne. Bovendien De laatste stroohalm, die tienduizenden Nederlanders zagen in de Vredesconferen tie die de geallieerden inzake Japan hiel den en waarin, naar zij hoopten, hun rechtmatige schadevergoedingen zouden worden behandeld, is deze mensen, die alles verloren, uit de handen geslagen. Te voren stond echter al vast, dat het vechten tegen de bierkaai zou worden en een beetje vreemd, om het maar voorzich tig te zeggen, deed mij de poppenkasterij van die Vresdesbesprekingen dan ook wel aan. Alles stond te voren reeds vast, doordat aan het door Amerika opgestelde verdrag geen der belanghebbenden (en Nederland was 'n zeer grote belanghebbende) amen dementen of wijzigingen mocht toevoegen. Hoe ik dit vind zal ik maar niet zeggen. Niet dat ik de moed niet heb om het neer te schrijven, maar meer omdat ik het pijnlijk vind vrienden van iets onaange naams te betichten. Minister Stikker heeft in San Francisco zijn best gedaan, daar niet van, maar met de vooraf gestelde voorwaarde dat er niets te veranderen viel aan de opgestelde ver dragen, had hij, hetgeen hij daar heeft gezegd, evengoed in Den Haag kunnen mededelen. Daarvoor had hij niet naar San Francisco behoeven te gaan. De opposanten, w.o. Nederland, zijn aan gehoord zoals we luiteren naar een ver velende klier in een gezelschap, die we, hoe graag ook, niet weren kunnen. De comedie in Frisco is voorbij. In Japan liggen de vlaggen met de rij zende zon gereed en de yellow bellies zul len weer uitzwermen over de Pacific. Japanse „kappers" en „neringdoenden" zullen weer proberen vaste voet te krij gen in alle omringende landen en onze Marine zal, als voorheen, weer ogen te kort komen om te zien wat de Japanse vissers op de kusten van Nieuw Guinea uitspoken, want ook op het punt der vis serij viel met Amerika niet te marchan deren. Vooruit maar weer, we hebben al zo veel geslikt na de oorlog. Laten we ons maar groot houden en alles weer vergeten en vergeven, ook het onnoemelijke leed, dat de Jappen 'n paar honderdduizend Neder landers aandeden in Indië en andere be zette gebieden. Ook deze mensen zullen wel vergeten, maar ik ben bang, dat ik voor hen het woord vergeven tussen aanhalingstekens moet zetten. h 'j H. GEKÏvIAN. verzoekt spr. de douches in het bad een betere plaats te geyen en te verbeteren. Wethouder DE HAAN antwoordt, dat de ze aangelegenheid reeds in studie is. De douches zullen worden verplaatst. Dat deze niet goed werken is de schuld van de jeugd, die deze apparaten vernielde. De VOORZITTER sluit hierna de verga dering. Burgerllfke stand GEBOREN. Jacob Evert, zoon van G. Kamphdrst en E. v. d. Brink, Schoolstraat 25. Bernardus Petrus, zoon v. A. H. Hoff- man en G. J. M. Pieper, Anna Paulowna- laan 11. Robert Cornelis, zoon van J. A. Jansen en L. M. Ladd, Gen. Spoorstraat 47. Ronaldus, zoon van M. W. van Stijn en P. M. Butzelaar, Noorderweg 33. Paul Gerardus, zoon van A. G. Christiaans en A. W. Baars, Heuvelweg 35. Robertus Alexander Georgius, zoon van J. J. Schut en A. A. M. F. Veltman, Heideweg 64. In- grid, dochter van H. Tiggelaven en H. Kerkhof, Bosstraat 63. Warnardus Corne lis Machtildus, zoon van C. M. de Bruin en J. F. H. Vaillant, Heideweg 56. Hélène Nelly Annie, dochter von B. M. Lobstein en A. Esser, Gallenkamp Pelsweg 11. ONDERTROUWD. G. H. Hilhorst, 29 jr., spoorwegarb., Smitsweg 51 en C. W. Sand- brink, 21 jr., Torenstraat 24. H. van Oos terum, 26 jr., administr.schrijver L.S.K., Veldm. Montgomeryweg 58 en K. Krottje, 27 jr., Santpoort. C. Prinsen, 24 jr., tuin der, Nieuwstraat 33 en J. G. Rosendal, 25 jr., W. Toplaan 2. GEHUWD. G. G. Tammer, 24 jr., chauf feur en A. G. Koek, 25 jr., Postweg 23. H. v. d. Heiden, 29 jr., monteur en D. Tans, 26 jr., Da Costalaan 8A. O. B. Verheijen. 29 jr., bewerker van wasmiddelen en A. M. Blom, 22 jr., Lange Brinkweg 35A. E. Th. Th. van Soest, 26 jr., schoenmaker, Jutphaas en M. A. Olthof, 21 jr., Molen straat 142. J. A. Vonk, 38 jr„ boekh.kas sier en G. J. Kok, 36 jr.. Eikenhorstweg 10. H. Kuiper, 58 jr., schilder en G. v. d. Brink, 48 jr., 's-Graveland. P. Moster, 22 jr., fabrieksarb., Nijkerk en M. Bunt, 22 jr., Koninginnelaan 125. OVERLEDEN. Albertus Reehorst, 72 jr., gehuwd met M. Albers, Talmalaan 9. An na H.*Johanson, 70 jr., gehuwd met J. F. Lorie, Stationsweg 16. Jacqueline C. Rut- gers, 76 jr., weduwe van H. A. van Andel, Soesterbergsestraat 168.

Soester Courant | 1951 | | pagina 1