Voor beter Schoeisel Stichtsche Schoenhuizen SOEST. Fa.Van de Wijngaart Foto-wedstrijd werd een succes» naar Voetbal. Makelaars- en Assurantiekantoor B.D.C.—F.A.K. 3—1. Met twee invallers voor G. v. d. Berg en Roland behaalde B.D.C. Zondag een ver diende en nuttige overwinning op F.A.K. uit Bilthoven. Met de wind schuin in de rug kwamen de eerste aanvallen voor B.D.C., welke in ai- werking echter niet gevaarlijk genoeg wa ren om de Bilthovense defensie in moei lijkheden te brengen. Een snelle tegen aanval van F.A.K. bracht het Soester doel in gevaar, mede door de indirecte vrije trap, welke de bezoekers van de rand van het strafschopgebied mochten nemen. De jeugdige B.D.C.-keeper toon de hierbij zijn talenten, zoals hij dit la ter nog meerdere malen deed in deze wed strijd. In de gelijkopgaande strijd, in snel tempo gespeeld, ontkwam het F.A.K.-doel aan een doorboring, toen een snelle aanval over rechts, ingeleid door Huurdeman, in geschoten werd. De keeper was reeds ge passeerd, doch een achterspeler bracht nog redding'. In de 20e minuut opende B.D.C. de score. Een vrije schop op het F.A.K.-doel werd goed door de keeper gehouden. De bal werd echter nogmaals ingeschoten en voor de tweede maal door een achterspèler uit het doel gehouden en tot corner ver werkt. Brouwer maakte uit deze corner 'n doelpunt met een keurige kopbal. Even later had B.D.C. pech toen een vlie gend schot, in volle ren genomen door Huurdeman, de lat scheerde, doch zij had ook weer geluk toen, een tel later, kee per v. d. Lugt misgreep op een voorzet van links en de rechtsbuiten van F.A.K. juist over het lege doel schoot. Dit schot leidde een offensief van de be zoekers in en B.D.C. trok op eigen veste terug. De Soester backs Rademaker en Heeremans verzetten veel werk en wisten met keeper v. d. Lugt tegendoelpunten te voorkomen. Een ver schot uit 't achter veld verbrak de insluiting en het was de snelle Verhoef, die de ver opgedrongen F.A.K.-defensie passeerde en met 'n hard schot de uitgelopen keeper passeerde. 2-0. Na de rust ontwikkelde F.A.K. een hevig offensief. Weer werd B.D.C. in de verde diging gedrongen en de jeugdige Soester keeper moest enige malen zijn lichaam riskeren om redding te brengen. Na een kwartier brak de midvoor van F.A.K. door de Soester verdediging en de B.D.C.-backs maakten de blunder om te appeleren wegens hands. Daar de scheids rechter dit blijkbaar ontgaan was, werd het doelpunt gemakkelijk gemaakt. 21. Weer brak Verhoef toen door de opge drongen verdediging der gasten, doch z'n schot was voor de keeper. Enige tellen la ter leidde midvoor Segers een goede aan val in over de linkervleugel en de scher pe voorzet werd door Van Megen met 'n prachtige kopbal benut. 31. Het verdere deel van de strijd was in het voordeel van B.D.C., hoewel het niet meer tot doelpunten kwam. De Bilthovenaren toonden zich slechte verliezers en ont sierden de wedstrijd. De overige uitslagen waren: Minerva 3B.D.C. 2 26. B.D.C. 3—S.E.C. 4 4—2. S.E.C. VERLOOR. S.E.C. heeft 't Zondag tegen D.V.S.U. niet tot een overwinning kunnen brengen. De gebroeders Maassen bleken van hun blessures hersteld te zijn, terwijl Jansen was vervangen door Baltus. Èen experi ment was de opstelling van Belt op de plaats van Loman als linksbinnen, wel ke opstelling wel niet geprolongeerd zal worden. S.E.C. startte goed en regelmatig werd voor het doei der gastheren geopereerd. Het te smalle en afgekeurde terrein van D.V.S.U. was echter een handicap voor de Soestenaren, die herhaaldelijk te breed speelden. De Utrechtse defensie bleek bovendien wel opgewassen tegen de voorhoede van S.E.C. Zij wist het gevaar steeds te keren en met verre trappen haar eigen voor hoede aan het werk te houden. Deze Utrechtse voorhoede was snel en zeer schotvaardig, zodat Hornsveld vele malen in het geweer moest komen. Voor de rust aanbrak hadden beide par tijen ieder een goede scoringskans. Dase laar kopte een voorzet van O. Maassen juist naast het doel, terwijl Hornsveld een zeker schijnend doelpunt met 'n fraaie safe voorkwam. Hoe smal het terrein was, bleek uit het feit, dat in de eerste speeihelft de bal bij na 60 maal over de zijlijn was gegaan. De tweede helft gaf een ''elijkopgaande strijd te zien, waarin beide verdedigingen domineerden. Ook deze speeihelft zou puntloos zijn verlopen, als niet 10 minu ten voor 't einde de scheidsrechter hands meende te constateren in het strafschop gebied van 't S.E.C.-doel. Hij kende bier- Door het verbond van Nederlandse werk gevers werd gedurende vier dagen een ex cursie gehouden met 74 Eerste en Twee- Kamerleden langs diverse grote bedrij ven in ons land. Bij het bezoek aan een der Nederlandse metaalbedrijven toonden de kamerleden veel interesse voor het werk in deze fa briek. voor een penalty toe, bij het nemen waar van Hornsveld werd gepasseerd. 10. S.E.C. trachtte in de resterende tijd nog een doelpunt uit het vuur te slepen, doch dit gelukte niet, zodat D.V.S.U. als over winnaar uit de strijd kwam. S.E.C. tekende na de wedstrijd protest aan tegen toekenning van de strafschop. De overige uitslagen waren: Zeist 3S.E.C. 2 21 A.W. 2—S.E.C. 3 4—1 B.D.C. 3—S.E.C. 4 4—2 S.E.C. AC.J.V.V. A 2—2 SOESTER BOYS—AUSTERLITZ. De Soester Boys zagen geen kans de competitie-wedstrijd tegen Austerlitz te winnen. Het werd een gelijkopgaande strijd. Wel zagen de Boys kans enige cor ners te forceren, doch deze leverden geen succes op. Na 35 minuten wist Austerlitz de score te openen. Via een kopbal namen zij de leiding (01), met welke stand de rust inging. Na de rust waren de Boys enige tijd in de meerderheid, doch de gelijkmaker bleef uit. Weer was het uiteindelijk Austerlitz die scoorde. 02. Met deze stand kwam ook het einde. Soester Boys 2Kievitten 2 11. BEDRIJFSONGEVAL. Vrijdagmiddag werd de Amersfoortse ar beider V., in 'n werkplaats van de L.S.K. te Soestduinen, door een wegspringende beitel getroffen. De scherpe beitel drong in zijn linker been en raakte een slagader, waardoor ernstig bloedverlies ontstond. Het been werd afgebonden en per ziekenauto werd V. naar ,,De Lichtenberg" overgebracht. CONCERT „ZONNEGLOREN". Het jaarlijkse concert in de Oude Kerk ten bate van het Sanatorium „Zonneglo ren" is weer op komst. Het behoort tot de jaarlijks terugkerende gebeurtenissen in het Soester muziekleven en is dus, na ve le jaren een traditie geworden. Traditie in dubbele zin. In de eerste plaats, omdat U eenmaal per jaar op de ze wijze in de gelegenheid gesteld wordt het sympathieke doei te steunen en ook, omdat deze avonden van een voortreffe lijk gehalte plegen te zijn, zodat Uw of fer, in de vorm van een toegangsbewijs, eigenlijk geen offer is, maar een beschei den prijs voor een avond goede Kunst met een grote K. Mag ik dan in dit eerste bericht een en kel woord wijden aan de uitvoerenden van dit jaar? Daar is in de eerste plaats het Amster dams Madrigaal Ensemble, dat, onder lei ding van zijn dirigente Renske Nieweg, geestelijke liederen en madrigalen zal zin gen, Dit koor, bestaande uit geschoolde stemmen, geniet een uitstekende reputatie en heeft overal in den lande een voortref felijke pers. Dan een oude bekende: Lucie van 't Erve zal viool spelen. Als ik mij goed herinner, is het ongeveer 25 jaar geleden, dat Soest deze, van huis uit Soester violiste, heeft gehoord en allen, die haar vroeger hoor den, zullen met spanning deze hernieuw de kennismaking tegemoet zien. Tenslotte de ijverige organisatrice van de ze avonden: Ida Jongsma, die naast de be geleidingen ook enkele orgelsoli zal spe len. Daar behoeft niet veel over gezegd te worden, want Ida Jongsma is hier vol doende bekend! De volgende week hoop ik U enkele bij zonderheden over de uit te voeren wer ken te kunnen geven. V. SUCCESSEN VOOR „OLYMPIA". Twee herenploegen van „Olympia" na men Zaterdag deel aan de Volleybalm'd- dag, welke werd uitgeschreven door de kring Utrecht van het N.C.G.V. en geor ganiseerd door de gymnastiekvereniging „Dolto" te Driebergen. In de eindstand be zette Olympia 1 de derde plaats, terwijl Olympia 2 op de vierde plaats werd ge- klassificeerd. In totaal namen 9 heren- ploegen deel. BILJART-SEIZOEN WEER AANGEBROKEN. In het district „Eemland" is het biljart seizoen weer begonnen. De navolgende Soester clubs zullen als volgt spelen: Hoofdklasse: Zonneheuvel 1Vergulde Wagen 2, op 17 September. Ie Klasse: Vergulde Wagen 3Centraal 2, op 21 September. Zonneheuvel 2Gouden Ploeg 2, op 19 September. 2e klasse: Centraal 3V.V.V. 1 op 21 Sep tember. 3e Klasse: Zonneheuvel 3Soester Kwar tier 3 op 20 September. 4e Klasse: Middelwijk 1Ons Genoegen 4 op 19 September. Limburgia 1Gouden Ploeg 3 op 19 September. 5e Klasse: De Schouw 1Viersprong 1 op 19 September. 6e Klasse: Zonneheuvel 4Populair 2 op 20 September. 7e Klasse: Vergulde Wagen 5Centraal 4 op 17 September. 8e Klasse: Zonneheuvel 5-Leusder kwar tier op 18 September. 9e Klasse: Poedel 7De Schouw 2 op 19 September. De volgende Soester clubs hebben reeds gespeeld: Centraal 4Populair 3 44. Viersprong 2Ruimzicht 3 08. NIEUWE POSTCOMMANDANT TE SOESTERBERG. Met ingang van 1 September is benoemd tot brigadier van politie, met standplaats Soesterberg, de hoofdagent C. van der Heijden alhier. De heer v. d. Heijden zal daar de plaats van de post-commandant, brigadier A. W. Kooman, innemen, welke laatste met ingang van 1 September werd gepensionneerd. HOE DE DUIVEN VLOGEN. Zondag werd een wedvlucht gehouden vanaf Vilvoorde, waaraan door de Ver. „De Zwaluw" werd deelgenomen met 292 duiven, met de volgende uitslag: G. Visser 1 24 59 61 63. H. Gorissen 2 4 26 49 52 58. C. van Soest 3 22 23 33. P. de Bes 5 10 14 29 34 36 55. A. v. Slooten 6 11 13 16 43 60 66. A. Rijksen 7 27 37. J. Knoops 8 21 72. A. Dorrestein 9 19 20 30 46 54. A. Waaijenberg 12 51. G. Haks 15 53. Sj. Rijksen 17 41 45 48 71. A. Snijders 18. A. v. d. Vaart 25. J. v. d. Brakel 28 69. N. van Vulpen 31 42. J. v. d. Belt 32 50 67 73. K. Keja 34. A. van Donselaar 38 64. P. van Brienen 39 65. W. van Klooster -iO. L. van Klooster 44. W. Krijt 45 70. H. On- wezen 47. G. Marchal 57. H. J. Wes.e veld 56 62. V. Reijerse 69. Aan de wedvlucht vanaf Duffel werd door de- vereniging „De Zwaluw" deel geno men met 389 duiven. De resultaten waren: A. Snijders 1 38. H. Gorissen 2 5 26 28 48. P. de Bes 3 11 22 27 86. G. Visser 4. A. Rijksen 6 8 18 31 32 42 53 61. A. van Slooten 7 19 24 39 58. C. Coerman 9 54 73 88. Sj. Rijksen 10 13 21 25 41 56 72 76 89. C. van Soest 12 14 40 44 45 49 63. J. v. d. Belt 15 29 35 37 51 70. H. Kriek 16 60. L. van Klooster 17. F. Limburg 20 78. E. Veerman 23 30 69 94. A. van Asch 33 43 59 67 68 79. J. Leek 34. N. van Veen 36 81. H. Smit 46. A. Donselaar 47. N. van Fulpen 50 90. H. On- wezen 52. G. Haks 55. J. v. d. Brakel 57. E. v. d. Broek 62 84. J. v. d. Brink 64 87. N. Reijerse 65. G. Marchal 66. J. Knoops 71 74. A. Priem 75. J. Ravenhorst 77. K. Keja 80 82. W. Pureveen 83. W. Krijt 85. H. v. d. Kuil 91. H. J. Westerveld 92. P. van Brienen 93. De vereniging „De Vriendschap" nam deel met 186 duiven. Hier waren de re sultaten: J. Onwezen 1 19 23 25 26. E. v. Daatselaar 2 22. Jac. Stalenhoef 3. R. Koster 4 10 24. W. Nieuwenhuis 5 3 12 13 16 17 18 19 32 33 37 39. J. Mets 6 27 43. G. Sukel 7 9. H. Klarenbeek 11 28 44. G. v. d. Broek 14 21 31. C. Dijkman 15 30. J. Meijwes 20. H. Pohlman 34. P. Wagner 35 36. J. Gaasbeek 38 40 46 47. J. Rutten- berg 41. G. Sikkelbein 42 45. STEENHOFFSTRAAT-ACTIE BEëINDIGD. De winkeliers van de Steenhoffstraat heb ben Zaterdagavond hun verkoop-actie, ter gelegenheid van de vernieuwing van hun straat, besloten met de laatste trekking van meer dan 30 prijzen. De hoofdprijzen werden toegewezen aan: Wolfs, Steenhoffstraat 77c, rijwiel, W. Brouwer, Lange Brinkweg 59; electrische kachel; H. Kok, Steenhoffstraat, tafelkl.; Brouwer, Steenhoffstraat 64, koffiemolen; A. Blerik, Bosstraat, stel pannen; Nieuw Mariënburg, kist fruit; Heinsius, Zwalu- wenweg 7, bon voor 10.levensmidde- Heideweg 29 - Soest Telefoon 2064 Koop en Verkoop. Taxaties - Hypotheken - Assurantiën - Expertise len; C. Loc'ntenstein, P. v. d. Breemerweg 1, kapstok. De winnaars van de jeugdwedstrijd waren: le Prijs, Marijke Verkerk, Van Weede- straat 1. 2e Prijs, Telkens, Talmalaan. 3e prijs, Schrijvers, Prins Bernhardlaan 31. Achter het schoolgebouw van de Sint Bonifacïusschool werd Vrijdagavond een openlucht-filmvoorstelling gehouden. De Zonnegloren-film en enige natuurfilms werden onder grote belangstelling ver toond. TONEELVEE. „SOESTDIJK Zoals uit een advertentie in ons nummer van Vrijdag blijkt, opent de Toneelvereni ging „Soestdijk" het seizoen met een op voering van „De kleine Apostel", toneel spel in 3 bedrijven. Dit toneelspel, waarvoor weer grote be langstelling bestaat, vertoont veel gelij kenis met het in het vorig jaar door de radio uitgezonden spel „De Lijmkit van Moeke Mullemans". Het feit, dat voor deze avond nog slechts 100 kaarten beschikbaar zijn, voorspelt nu reeds, dat „Soestdijk" Zaterdag a.s. voor een uitverkochte Eemland-zaal zal spe len. DIERENBESCHERMING OVER AUGUSTUS. Helaas komt het nog geregeld voor, dat woonwagenpaarden worden afgebeuld. Voor deze magere aftandse dieren zijn de woonwagens een veel te zware vracht. De inspecteur deed een paard uitspannen en behoorlijk rusten voor het zijn tocht ver volgen mocht. Enige honden vielen als slachtoffer van 't drukke verkeer op de hoofdweg. Men dra- ge zorg, dat zijn dieren daar niet los lo pen, hetgeen trouwens verboden is. Een familie ging op reis voor onbepaalde tijd en liet de kat aan haar lot over. Te gen het hoofd van dit gezin werd terzake procesverbaal opgemaakt. Bent U Uw (jonge) hond of poes kwijt? Informeer dan altijd bij het asyl aan de Lange Brinkweg 54, want geregeld wor den daar zwervend aangetroffen honden en katten binnengebracht, vooral ook jonge dieren. TEMPO-PUZZLE-RIT. De ren- en toervereniging „Tempo" orga niseerde Zaterdagmiddag een rijwiel- puzzlerit. Het parcours, ter lengte van 20 k.m., voerde door Soest-Zuid en Soestdui nen en de om half vier gestarte deelne mers waren te 6 uur weer in café Zonne heuvel verzameld. De jury kende de prijzen als volgt toe. 1. H. Buters en C. v. Rees, 4 strafp. 2. Mej. J. v. d. Broek en A. v. d. Broek, 5 strafpunten. 3. F. Simons en J. Lamens, 6 strafpunten. 4. J. van Straten en G. Al- blas, 7 strafpunten. 5. Mej. B. v. d. Broek en F. Marcé, 7 strafpunten. 6. P. Hoek en J. Bon, 9 strafpunten. Het 5-jarig zoontje van de heer Nijboer, die met zijn vader de rit op zijn fietsje had volbracht, kreeg een toepasselijke prijs van de 2e voorzitter, de heer C. C. Jellema, die ook de andere prijzen uit reikte. DIEF IN ARREST. De Amersfoortse politie arresteerde Zater dag een inwoner van Amersfoort, die zich aldaar schuldig had gemaakt aan enige inbraken en daar hij mededeelde ook te Soest te hebben geopereerd, werd hij op transport gesteld naar onze gemeente. Het blijkt dat hij niet alleen in ónze ge meente, doch ook in Hilversum, Bussum, Arnhem, Haarlem en diverse andere plaat sen inbraken en diefstallen heeft ge pleegd. Zijn woning te Amersfoort geleek op een bergplaats van rijwielen, radiotoestellen, overhemden, levensmiddelen e.d. Hij is reeds meerdere malen met de justitie m aanraking geweest. WIELRIJDER REED TEGEN AUTO. Op de Soesterbergsestraat, hoek Ossen- damweg reed een wielrijder tegen een auto en verwondde zijn rechter knie. De wielrijder gaf. evenals een andere wiel rijder, voorrang aan een automobilist, welke, vanaf de Ossendamweg, linksaf de Soeterbergsestraat wilde oprijden. De au to remde echter af, waarop de wielrijder niet was berekend. HUMANISME EN BUITENKERKELIJKHEID. Over dit onderwerp spreekt a.s. Donderdag Dr. G. Stuiveling, viee-voorzitter van het Humanistisch Verbond. Voor bijzonderheden zie men de adver» tentie in dit nummer. „KINDEREN VAN ONS VOLK". Zondag 23 September a.s. geeft de R.K. Toneelclub „Kunst naar Kracht", in het parochiehuis „St. Ludgardis", een opvoe ring van het toneelspel „Kinderen van ons volk" van Anton Coolen, in een bewerking van Kees Spiering en Cor Hermus. De belangstelling voor dit prrchtige stuk levenswerk van Ajrton Coolen zal onge twijfeld groot zij::. De, ter gelegenheid van het 12% jarig be staan van zijn zaak, door de heer Mook uitgeschreven foto-wedstrijd is, zowel voor hem zelf als voor de inzenders een groot succes geworden. Dit bleek gister avond, toen de ingezonden foto's in het nieuwe atelier van de heer Mook werden tentoongesteld en de prijswinnaars wer den bekend gemaakt. Een klein gezelschap genodigden was bij deze gebeurtenis tegenwoordig. Onder de genodigden waren de Burgemeester; de heer J. G. A. Batenburg, als voorzitter van Soest-Vooruit; de heer C. J. Schadde- lee, als voorzitter van de Winkeliersver eniging; de heer C. Dreyer, voorzitter van de Ned. Fotograf en-Vereniging; de heer C. J. Weers, vak-fotograaf, lid van de ju ry; de heer A. Pastoor, vak-fotograaf, lid van de jury; de heer W. Surink, directeur van Soest-Vooruit, lid van de jury en de winnaar van de hoofdprijs, de heer H. v. d. Crommenacker. De heer Mook zeide in zijn welkomst woord, dat deze wedstrijd in verschillende opzichten geslaagd is. Soester en niet- Soester amateurs zochten en vonden de mooiste plekjes in Soest, terwijl deze wed strijd waarschijnlijk de oprichting van 'n amateur-fotografen-vereniging tot gevolg zal hebben. De Burgemeester zeide, dat de heer Mook de Soester amateur-fotografen zeer aan zich heeft verplicht met deze wedstrijd en ook met de tentoonstelling zullen zij zeer zijn ingenomen, daar zij hierop vergelij kingsmateriaal vinden en goede idééën kunnen opdoen. De oprichting van een amateur-fotografen-vereniging juichte spr. van harte toe, daar het bijeenbrengen van personen met dezelfde hobby de ge meenschap goed doet. Onder gelukwen sen overhandigde spr. hierna de hoofd prijs, een Agfa Isolette, aan de heer H. v. d. Crommenacker. Namens de collega's fotografen wenste de heer Breyer de heer Mook geluk met deze wedstrijd, welke voor het eerst in Ne derland door een fotograaf werd uitge schreven. De heer "Weers releveerde de zware taak, welke de jury had gehad. Hij wees hierbij op de bloei van de zaak van de heer Mook in twaalf en een half jaar en gaf de verzekering, dat, indien er overgegaan wordt tot oprichting van een vereniging, de Algemene Bond van Nederlandse Fo to-amateur-vereniging, welks voorzit ter, de heer W. J. A. Bartels, deze avond verhinderd was te komen, achter de op richters zal staan. De heer Batenburg dankte de heer Mook voor het verheugend initiatief, waardoor het vreemdelingenverkeer werd gediend. De heer Weers gaf hierna een interessan te toelichting op de ingezonden foto's. De prijswinnaars waren: Hoofdprijs: (Agfa Isolette) H. v. d. Crom menacker, Julianalaan 72. Klasse A Mooi Soest: Eerste prijs: J. Reurmk. Ossendamweg 53. Tweede prijs: P. Hoogendoorn, Eigendom weg 102. Derde prijs: J. van Oostende, Schaepmantraat 53. Vierde prijs: P. A. Riksen, Nieuweweg 22a. Vijfde prijs: J. v. Beek. Schoolstraat 62. Zesde prijs: H. Steendam, Soesterbergsestraat 118. Klasse B Vacantie in Nederland: le Prijs J. W. F. Bruin, Pelikaanweg 18. 2e Prijs: P. Hogendoorn, Eigendomweg 102. 3e Prijs J. F. Groart, Van Weedestr. 36 en Corporaal<B. Sliggers, L.S.K. Soest duinen. 4e prijs: Mej. v. Soest, Sparren laan 4. 5e Prijs: Frans Trautwein, Linden- laan 9. 6e Prijs, H. J. de Wilde, Anna Pau- lownalaan 4. R.K.T.T.V. „SOESTDIJK De in dit weekeinde aangevangen onder linge wedstrijden, georganiseerd door de R.K Tafeltennisvereniging „Soestdijk' hadden het volgende resultaat: W. ClörenC. van Haarlem 16-21, 14-21. B. van HaarlemPI. Romer 21-18. 21-17. C. v. HaarlemB. v. Haarlem 21-12, 21-11. Th. GreeveC. van Haarlem 17-21, 18-21. M. Schut—H. de Jong 21-19, 21-10. A. v. HaarlemC. v. Haarlem 21-19, 19-21, 18-21. H. GreeveA. v. Haarlem 12-21, 13-21. M. SchutC. van Haarlem 15-21, 14-21. H. RomerB. van Haarlem 19-21, 18-21. W. Clören—M. Schut 11-21, 7-21. G. BuurmanC. v. Haarlem 21-18, 21-19. 'B. van HaarlemG. Berends 21-18, 21-16. Besloten is dit jaar deel te nemen aan de Bonds-competïtie en bij voldoende opgave van nieuwe leden, zal nog een tweede team worden afgevaardigd. ONACHTZAAMHEID MET GEVOLGEN. Het had weinig gescheeld of een brandend sigarettenpeukje, dat een 61-jarige los- werkman uit onze gemeente uit het zol derraam gooide, had de gehele woning in de as gelegd. De man had een sigaret ge rookt en in de mening, dat het peukje was uitgedoofd, gooide hij het uit het zolderraam. Kort daarna vertrok hij, maar bij zijn terugkeer bleek, dat het wegge worpen peukje had vlamgevat en dat de brandweer het brandje bijtijds had ge blust. De Utrechtse Politierechter, waarvoor de werkman zich Maandag wegens brand stichting door schuld moest verantwoor den, wees hem er op, dat hij wel erg on voorzichtig had gehandeld. Gezien echter o~::-tan:.Dhe:-\ «J?t vsrJtcbV. bij het

Soester Courant | 1951 | | pagina 2