Serviezen. Bazar De Luxe Bazar De lm Bazar Pt Lm Bazar Pt Luxe Het kalf met vijf poten. Speelgoedafdeling. Lederwaren* ALLE Grote uitbreiding SOEST. Meningen van onze lezers. Huishoudelijke artikelen Een nieuwe keurcollectie VAN HALL Voetbal. van de VAN HALL Een geheel nieuwe collectie VAN HALL VAN HALL ■WH8Etra»ï*— Het meest gezochte dier is op het ogenblik zeker het kalf met vijf poten. Want al kan tegenwoordig geen autoriteit meer een rede voering houden zonder het brengen van offers te bepleiten, hij verbindt daar meestal ook een serie verlangens aan, die met geen mogelijk heid alle te verwezenlijken zijn. Nu is het zo, wanneer men alleen maar over offers spreekt, wordt het op de duur vervelend. Sinds 1945 horen we al voortdurend hetzelfde liedje van harder werken en minder verteren en offers, offers, offers. Doch als zoiets te vaak wordt gezegd, wordt het niet meer geloofd en zeker niet wanneer intussen de toestanden slechter worden. In het begin was ons in het vooruit zicht gesteld, dat we, bij goed gedrag, in 1952 weer een evenwichtige economische toestand zouden hebben, doch nu we niet zover meer van 1952 af zijn, is die verwachting allesbe halve uitgekomen. Nu is dat zeker niet de schuld van de economen, alleen hebben ze misschien op te losse gronden aangenomen, dat er een periode van ongestoorde vrede in het naaste verschiet lag. Toegegeven moet worden, dat voor de grote massa der bevolking de offers, waar men het zo ijverig heeft gehad, nogal zijn meegevallen. Natuurlijk hebben we allemaal veel meer be lasting moeten betalen dan ons lief was, maar laten we eerlijk zijn en de toestand van 1945 vergelijken met die van vandaag. Welke offers hebben we dan eigenlijk gebracht? We heb ben onze achterstand aan kleren en huisraad voor het grootste deel weer ingelopen en in het algemeen is ons levenspeil luxueuser dan voor de oorlog. De meeste mensen beseffen dit niet, maar het is wel degelijk een feit. Men gebruikt bijv. meer licht en meer lek kers, men gaat gemakkelijker uit, men zit losser aan zijn geld, men stelt hogere eisen aan zijn kleding, enz., enz. Zijn er dan helemaal geen offers gebracht? Ja, natuurlijk wel, een heleboel zelfs. Of fers zijn immers verlangd van de mensen met de vaste inkomens, die het leven duur zagen worden zonder dat hun inkomen toenam; dat geldt ook voor de bezitters van huizén en van land. En offers zijn zonder twijfel ook ge bracht door de mensen, die uit hun huis zijn ..gezet of die een groot deel van hun woon ruimte en daarmee van hun persoonlijke vrij heid hebben moeten afstaan. Hoeveel bejaarde mensen zijn er niet, die erop gerekend hadden ongestoord te kunnen wonen in hun met moeite bij elkaar gespaard huisje en die nu gedwongen zijn tot samenwoning met of bij anderen met alle narigheid, die daaraan is verbonden. Als offers kunnen we voorts be schouwen het opteren van spaargeld dat aan gesproken moest worden omdat de inkomsten geen gelijke tred hielden met de uitgaven. En ook in het bedrijfsleven zijn er offers ge bracht. Offers in de vorm van mislukte zaken. Nu ziet men altijd wel na een oorlog eendags vliegen in de zakenwereld verschijnen, die bij toenemende concurrentie de strijd om het bestaan niet kunnen volhouden. Doch na de laatste oorlog zijn tal van zaken mislukt door de geweldige druk van de belastingen en doordat men er zich vaak geen rekenschap van gaf, dat vroeg of laat de Duitse concur rentie, die een veel grotere ervaring had, weer terug zou komen. Niettemin betekent het toe nemend aantal faillissementen zonder twijfel een aantal offers dat men niet te licht moet tellen. Hadden wij gehoopt tegen deze tijd eindelijk eens die roep om offers kwijt te raken, het tegendeel geschiedt. Iedereen verlangt ze, maar iedereen zegt heel beleefd tegen de ander: ,,Na U!" Iedereen is ervan overtuigd, dat hij persoonlijk, of de groep, waartoe hij behoort ,al meer dan voldoende te dragen heeft, maar iedereen meent ook, dat van an dere groepen nog wel heel wat meer verlangd kan worden. Dan zijn er mensen, die menen dat men de Staat en het bedrijfsleven maar tot in het oneindige kan belasten en dat men dan toch nog in staat zal zijn het volkshuishoudboekje sluitend te maken. Dat is dan weer zo'n kalf met vijf poten. Als voorbeeld van een derge lijke politiek kan men Engeland nemen, waar het grote publiek in de watten werd gelegd en het bedrijfsleven aan alle kanten het leven zuur werd gemaakt. Dat moest dan een ge lukkige samenleving opleveren, maar het feit, dat men er thans alweer fluistert over een verdere devaluatie van de munt, bewijst men dat men eerder het tegendeel heeft bereikt. Met een dwang-economie en met zware eco nomische en sociale offers blijkt men er dus ook niet te komen, zelfs niet wanneer de schrale keuken verzoet wordt met cadeautjes in de sociale sfeer. Het wil ons daarom voor komen, dat we harder in de gewenste richting zouden opschieten, wanneer men het plezier in de arbeid herstelde door de ondernemings zin eerder aan te wakkeren dan te verlammen. KAMPONG-S.E.C. 3—1. De Utrechtse ploeg bleef Zondag de meer dere over een hard zwoegend S.E.C., dat met een 3-1 nederlaag naar Soest werd gestuurd, na een wedstrijd, waarin zij het In West-Duitsland werd door de legers der Westelijke Mogendheden en manoeu vre gehouden, waaraan ook 7000 Neder landers deelnamen. Dörverden, dat door de Nederlandse troe pen werd verdedigd, door Franse eenhe den aangevallen. beste van het spel had. Reeds in de eerste minuten joeg rechts buiten Dasselaar de bal, uit een voorzet van linksbuiten O. Maassen, in de touwen, maar dit doelpunt werd door de scheids rechter geannulleerd wegens buitenspel. Onderbroken door snelle uitvallen van Kampong, behield S.E.C. het beste van 't spel. Admiraal en Baltus zuiverden met verre trappen het terrein, terwijl de zwoegende Van Klooster, met zijn aal- vlugge halfs De Mink en Westerveld de Kampong-uitvallen beteugelden. De Kam pong-keeper wist tot de rust zijn doel voor doorboring te vrijwaren. Na de rust zette Kampong een offensief in en had het geluk, dat keeper Hornsveld 'n schot, van verre afstand gelost, door zijn handen liet glippen. 10. Het antwoord op dit deprimerende doel punt was een serie aanvallen, waaruit, na 10 minuten, Van 't Klooster met 'n hard schot de gelijkmaker scoorde. 11. S.E.C. zette haar offensief voort en de Kampong-verdediging kreeg het zwaar te verduren. Het beslissende schot ontbrak echter deze middag in de Soester aanvals- linie, terwijl bovendien de Utrechtse kee per een geweldige hindernis bleek. Kampong werd in de verdediging gedron gen, hetgeen haar winst werd. Hornsveld maakte eenmaal een schot corner, welke met een hoge kopbal van de Kampong- midvoor tot doelpunt werd verwerkt. 2-1. Juist voor het einde werd de ver opge drongen Soester verdediging nogmaals gepasseerd evenals Hornsveld (31), met welke stand het einde kwam. De overige uitslagen waren: S.E.C. 2—D.O.S. 4 0—3. S.E.C. 3—F.A.K. 2 2—1. Amersfoortse Boys 4S.E.C. 4 34. H.V.C. A—S.E.C. A 1—2. Quick B—S.E.C. B 4—2. S.E.C. a—H.V.C. a 3—2. ZONNEGLOREN—K.P.S. Zaterdagmiddag waren de Paleismannen de gasten van de Voetbalvereniging „Zon negloren". Met een wedstrijd, waarin bei de groepen tegen elkaar uitkwamen, werd 't nieuwe terrein achter hotel De Schouw in gebruik genomen. Voor de aanvang van de wedstrijd bracht de heer G. Maud, voorzitter van de Voet balvereniging „Zonnegloren", dank aan allen, die de totstandkoming van dit ter rein hadden mogelijk gemaakt, speciaal de directie van „Zonnegloren". Namens K.P.S. bood de heer Hoogeveen zijn gelukwensen aan en wenste „Zonne gloren" vele sucessen toe op dit nieuwe speelveld. De heer J. Bezemer, voorzitter van de personeels-vereniging van „Zonnegloren", feliciteerde de voetballers van het sana torium met deze grote aanwinst en wenste de spelers veel succes toe. De aanvoerder van K.P.S., de heer Jur- riens, bood de aanvoerder van de gasthe ren, de heer J. van Herwaarden, een mand bloemen aan, waarna de heer Fritsze de aftrap verrichtte. De eerste helft kenmerkte zich door een technisch overwicht van K.P.S., doch vele harde schoten van het aanvalstrio gingen over en naast het vijandelijke doel. Zonnegloren, dat over een goed back-stel en een goede half-linie beschikte, wist het gevaar van de K.P.S.-aanvallen veelal te verzwakken en zette haar voorhoede door lopend aan het werk. In deze voorste linie wilde het niet goed vlotten, doch 'n kwar tier voor de rust kwam toch het eerste doelpunt voor Zonnegloren. Het was de rechtsbuiten Grift, die een verrassend dia gonaal schot, via de handen van de kee per, juist onder de lat in het doel plaatste. K.P.S. zette hierna een offensief in, dat na enige minuten met een doelpunt werd be loond, doordat Ten Hove de bal langs de uitlopende keeper inschoot. 11. Na de rust, toen het spel ongeveer een kwartier gaande was, werd de score her opend door Zonnegloren. De K.P.S.-keeper liep bij een aanval uit, doch een der K.P.S.- mannen pikte de bal voor de voeten van z'n keeper weg. De rechtsbinnen van Zon negloren, Oudorp, was er snel bij, maakte zich meester van de bal en schoot over de keeper in het lege doel. 21. Het offensief van K.P.S., dat hierop volg de had geen resultaat. Integendeel, nog geen drie minuten later was het weer rechtsbuiten Grift, die een diagonaal schot lostte, hetwelk doel trof. 31. Deze achterstand werd na enige minuten door K.P.S. verkleind. Ten Hove benutte 'n hoge voorzet van Hoogeveen en schoot van dichtbij in. 32. Voordat scheidsrechter Saarloos het einde floot wist K.P.S. de stand gelijk te maken. Ditmaal was het Jansen, die een voorzet van Hoogeveen in een doelpunt omzette en daarmede de stand op 33 bracht, waarmede ook het einde kwam van deze levendige strijd. Drie maal moesten strafschoppen beslis sing brengen en het was K.P.S., die hier door winnaar werd. In hotel „De Schouw" kreeg K.P.S. de be ker, welke door „Zonnegloren" was uitge loofd. OLYMPIA—B.D.C. 2—i. Zondag trok B.D.C. naar Hilversum en ontmoette daar Olympia, haar oude rivaal uit de vierde klasse. B.D.C. wist weer 'n flinke overwinning te behalen en schijnt in deze competitie een rol van betekenis te willen spelen. Voor de rust hielden beide partijen elkaar in evenwicht. Wel was B.D.C. sterker in het veld, doch de Soestenaren konden het doel niet vinden door de listige buiten- spelval, waarin zij steeds hun aanvallen zagen stranden. Het duurde tot 5 minuten voor de rust, voor het eerste doelpunt ge maakt werd. Ben Rademaker, die deze middag drie doelpunten voor zijn rekening nam, be nutte een voorzet van links en bracht de stand op 01. Na de rust was het weer Rademaker, die de score verhoogde, toen de strijd een kwartier gaande was. 02. Deze achterstand prikkelde de Olympia- mannen. Zij zetten een hevig offensief in, waarbij de Soester verdediging handen vol werk kreeg. Met een fraaie kopbal werd de achterstand verkleind en de stand op 12 gebracht. Olympia hield het offensief vol, drong ver naar voren op en trachtte B.D.C. te over rompelen. Dat zij hierbij risico nam, bleek, toen een snelle uitval van B.D.C. aan Rademaker gelegenheid gaf de hat trick te verichten. 13. Een kwartier later wist v. d. Berg het doel te vinden. Deze bracht de stand op 14, waarmede de zege wel veilig was gesteld. Enige minuten voor het einde kreeg Olympia een strafschop toegewe zen, welke goed benut werd, zodat de wedstrijd met 24 een einde nam. De overige uitslagen waren: B.D.C. 2—P.V.W. 3 11—1. N.S.C. 2—B.D.C. 3 4—0. ONGEVAL OPGELOST. Het ongeluk, dat de heer Hop vorige week op de Stadhouderslaan overkwam, waar bij hij met een hersenschudding naar dr. Schutte werd vervoerd, is opgelost. Gebleken is, dat hij door de voorvork van zijn rijwiel is gezakt en met zijn gezicht op de straat is terecht gekomen. DAMCLUB „DE VARIANT". A.s. Woensdag begint de onderlinge com petitie van onze Soester damclub. Door uitbreiding van het ledental wordt nu in 3 groepen gespeeld en zullen de spelers el kaar in een dubbele ronde ontmoeten. De eerste afdeling wordt gevormd door de spelers van het eerste tiental, die zul len uitmaken wie in het nieuwe seizoen de kampioen zal worden. O.i. zal de huidige kampioen, de heer J. Soesterberg, 22 September 1951. Geachte H. Oekman. De denkfout, die door U wordt gemaakt in Uw „In de Hoek" van 21 September 1951, is gemakkelijk aan te wijzen. Zij bestaat hierin, dat ge de „sociale rech ten" liever „sociale hulp" zoudt willen noemen. Volgens Uw gedachtengang is er dus bij het overheidspersoneel, een grote groep, verreweg de meerderheid, die in haar rechten" zozeer is besnoeid, dat haar „hulp" moet worden verleend. Boven deze groep staat een kleinere groep met zulke hoge salarissen, dat voor hen geen „sociale hulp" nodig is en „sociale rechten" hen onverschillig zijn, althans kunnen zijn. Deze denkfout, ook aanwezig bij tal van hogere ambtenaren, is sinds jaren een be letsel geweest voor een behoorlijke rege ling van het overheidspersoneel als ge heel. Het lagere personeel organiseerde zich; het hogere personeel hield er zich buiten of groepeerde zich in aparte kringetjes. De hogere ambtenaren trachtten door per soonlijk contact met overheidspersonen hun positie veilig te stellen; het lagere personeel moest in jarenlange actie door middel hunner organisatie trachten tot verbetering van arbeidsvoorwaarden te geraken. Door deze tegenstelling in het ambtena rencorps is in de loop der jaren veel kwaad gesticht. Door U, overigens zeer geachte H. Oek man, wordt dit kwaad gesteund. Niet de Raad der Gemeente Soest, maar gijzelf hebt Uzelf „voorbijgespurt". Met verschuldigde hoogachting, J. A. SCHAAFSMA, lid van de Raad. W. Ooms, zijn titel wel prolongeren, daar naar onze mening hij wel de sterkste spe ler van De Variant is. Dat het hem wel lastig gemaakt zal worden behoeft niet betwijfeld te worden. Vooral zijn we be nieuwd naar de prestaties van Damen, die meer onbevangen zal spelen nu hij het eerste bord niet behoeft te verdedigen. Ook Veerman en Collet zulen een hartig woordje meespreken. Ook zijn we be nieuwd of Terlouw zich aan het tweede bord zal handhaven. Waal, die vroeger meermalen de kampioenstitel behaalde, moet nu wel als outsider beschouwd wor den, daar deze speler volkomen uit vorm is. Van Es, Sjollema, Kraaij en Van Ooste- rom zijn spelers van wie men kan ver wachten, dat zij menig sterke speler zullen verrassen. In de tweede afdeling verwachten wij 'n zware strijd om de leiding tussen Flaman, Krete, Liefhebber en Van Gelderen. Wij zijn ook benieuwd naar het debuut van de overige deelnemers, waaronder ook Mevr Den Hollander. In de junioren-klasse zullen de jeugdige deelnemers het elkaar wel moeilijk maken, maar wij durven ons hier niet aan een voorspelling te wagen. Het programma luidt: le Afdeling: Ooms-Van Oosterom. TerlouwSjollema. Damen—Van Es. Veerman—Waal. Collet- Kraay. 2e Afdeling: FlamanOmmerzeel. KreteMevr. Den Hollander. LiefhebberN. L. Verrips. Van GelderenP. Bremer. Niemantsverdriet Bulens. WallenburgNap. 3e Afdeling: BuntC. Verrips. BarneveldN. Verrips. ReehorstF. Beemer. SjollemaJ. Bre mer. MOTORRIJDER SLIPTE. Zaterdag reed in de Birkstraat, komende uit de richting Amersfoort, een file mo torvoertuigen, waarvan de eerste auto remde ter hoogte van de Bartolottilaan, naar welke weg de bestuurder wilde af slaan. Tegenliggend verkeer noodzaakte hem stil te blijven staan, waarom de ach ter hem rijdende automobilist hem rechts passeerde. Twee motorrijders deden dit ook, doch de tweede slipte bij deze ma noeuvre en kwam met zijn duorijdster op de straatstenen terecht. Beiden werden gewond en ter plaatse verbonden. Het bleek, dat de motorrijder geen rijbe wijs bezat en een handrem aan het mo torrijwiel ontbrak. Het motorrijwiel werd beschadigd. BROMFIETS AANGEREDEN. Zaterdag reed een automobilist vanaf de Birkstraat de Hartmanlaan in. Hij nam de bocht naar rechts echter te ruim, waar door 'n bromfietsende dame, die de Hart manlaan wilde uitrijden, werd aangere den. De bromfiets werd hierdoor bescha digd.

Soester Courant | 1951 | | pagina 2