Voor beter Schoeisel naar Stichtsche Schoenhuizen Meningen van onze lezers. SOEST. Fa.Van de Wljngaart Officiële mededelingen. Voetbal. Makelaars- en Assurantiekantoor BEVOEGDHEID TOT STEMMEN BIJ VOLMACHT. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat een kiezer bevoegd is om bij volmacht te stemmen, indien zijn beroep of werkzaamheden medebrengen, dat hij werkzaam pleegt te zijn buiten de gemeente op welker kiezerslijst hij voor komt, mits zijn afwezigheid telkens lan ger dan drie dagen duurt. Mede is bevoegd bij volmacht te stemmen de echtgenote van hem, die voldoet aan de bovenvermelde voorwaarde, voorzover zij met deze, in verband met zijn beroep of werkzaamheden, afwezig pleegt te zijn. De aanwijzing geschiedt niet dan nadat de belanghebbende een daartoe strekkend met redenen omkleed verzoekschrift aan het gemeentebestuur heeft ingediend; de indiening moet geschieden vóór 1 Januari en niet eerder dan 1 October van het voorafgaande jaar. Formulieren voor de bedoelde voorschriften zijn van heden af ter gemeente-secretarie kosteloos voor de kiezers verkrijgbaar. De belanghebbende, die 'n verzoekschrift als bovenbedoeld heeft ingediend en die van de gevraagde bevoegdheid gebruik wil maken, doet daarvan in persoon me dedeling ter secretarie van een gemeen te, aan de burgemeester of de daartoe door deze aangewezen ambtenaar. De me dedeling kan geschieden zodra het. ver zoek is ingediend, doch niet later dan 'n week na de dag der candidaatstelling. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Soest vestigt hier bij uitdrukkelijk de aandacht op de be palingen vervat in art. 63 van het ver keersreglement, inhoudende, dat het be stuurders van rijwielen met hulpmotor, de z.g. bromfietsen, verboden is de rij wielpaden, aangeduid door het ronde, blauwe bord met het witte rijwiel, te be rijden met een' grotere snelheid dan 20 k.m. per uur en dat het hun geheel ver boden is te rijden op rijwielpaden, aange geven door het rechthoekige zwarte bord met het in witte letters uitgevoerde opschrift „Rijwielpad", tenzij de hulpmo tor is uitgeschakeld. Aan de politie is opgedragen nauwlet tend toe te zien dat aan deze voorschrif ten de hand wordt gehouden. GEEN SPREEKUUR. De Burgemeester van Soest brengt ter kennis van belanghebbenden, dat hij verhinderd is om op Woensdag 3 October a.s. zijn gewone wekelijkse spreekuur te houden. 4 OCTOBER: DIERENDAG. 4 October, de Werelddierendag, nadert weer en wij vragen ons af: Kunnen wij die feestelijk gedenken? Het antwoord op die vraag zal m.i. ja en neen moeten luiden. Ja, want het blijkt, dat de gedachten van dierenbescherming hoe langer hoe meer in alle lagen van ons volk doordringen. Velen in den lande schenken op 4 October extra aandacht aan de belangen van het dier. Op veel scholen heeft men de goede gewoonte op 4 October enige tijd te wij den aan de bespreking van een of ander dier. De leerkrachten voelen meer en meer de opvoedkundige waarde van een dergelijke les, waarbij vooral eerbied voor de levende natuur wordt aange kweekt. Het komt mij voor, dat de jeugd al een betere houding aanneemt dan vroe ger en dat is hoopvol. Maar 't antwoord op mijn vraag kan ook „neen" luiden, want nog altijd komen er ergerlijke mishandelingen en wreedheid ten opzichte van de dieren voor; nog al tijd liggen er duizenden honden aan een korte ketting en missen de nodige bewe gingsvrijheid, nog altijd zitten er veel vo gels in kleine kooien, wat geheel in strijd is met de aard van onze gevleugelde vrienden; nog altijd worden dieren mis bruikt door de dressuur, door ze te be handelen als voorwerpen, waarmee men mag doen wat men wil; nog altijd wach ten wij op een goede dierenwet, die de rechten der dieren op een goede behande ling erkent. De Afd. Soest van de Nederlandse Vereni ging tot Bescherming van Dieren doet haar best het lot van de dieren te verbe teren, alle ruwheid en wreedheid tegen te gaan. Zwervende dieren worden opge nomen in ons Asyl (Lange Brinkweg 54). Het wakend oog van de inspecteur tracht mishandelingen te ontdekken. Laten alle plaatsgenoten, die nog afzijdig staan, ons helpen en lid worden van on ze afdeling. A. VAN ASSELT, voorz. In de tweekamp om het wereldkampioen schap dammen, tussen Rozenburg en Kei ler, werd door Rozenburg Vrijdagavond een totaal aantal punten bereikt, dat niet meer benaderd kon worden door Keiler. Met de eindstand 19-17 heeft Rozenburg zijn wereldtitel geprolongeerd. Een Die- mer meisje geeft bloemen aan Rozenburg en zijn verloofde. S.E.C. WON MET 7—2 OP NIEUW TERREIN. Zondag heeft S.E.C. haar nieuwe terrein ingewijd met een grote zege op de Hilver- sumse Zebra's. Vóórdat de gasten met de nederlaag huiswaarts 'werden gezonden, werd met enig plechtig vertoon het nieu we terrein in gebruik genomen. Te midden van de junioren- en eer ste elftallen van S.E.C. en De Zebra's en in het bijzijn van genodigden, w.o. de Bur gemeester, Wethouder Van Zadelhoff, de heren Batenburg, Van Es en Van Noesel, alsmede van het S.E.C.-bestuur, releveer de de voorzitter van S.E.C., de heer O. Zimmerman, de samenwerking en de eendracht onder de leden en het bestuur, waardoor het mogelijk werd de accomo- datie en de bouw van het clubhuis binnen drie weken gereed te hebben. Spr. wees op de noodzaak van deze ver huizing, daar het terrein aan de Schriks- laan te klein was en te weinig bezoekers kon bergen. Het ligt in de bedoeling om in 1952 een tweede speelveld aan te leg gen en daarna een derde veld, aldus spr., die er voorts op wees, dat S.E.C. door be paalde omstandigheden in een bevoor rechte positie verkeert, die dit alles mo gelijk maakt, doch dat de goede verstand houding in de vereniging doorslaggevend is. De Burgemeester bood hierop zijn geluk wensen aan en zijde, dat wat hier werd verricht prijzenswaardig is, omdat de ver eniging dit deed zonder de steun van de overheid te vragen. Het gemeentebestuur ziet gaarne een vereniging, die zoveel 'kracht kan opbrengen, dat me zichzelf helpt. Het enthousiasme en de eendracht in deze vereniging moet U grote voldoe ning schenken en de eigenwaarde ver sterken. Spr. wenste S.E.C. vele succes sen toe op dit nieuwe terrein en knipte daarna het groen-witte lint door, met welke handeling het nieuwe terrein werd geopend. De voorzitter van De Zebra's, de heer H. van de Coterlet, bood, onder aanbieding van bloemen, zijn gelukwensen aan. Ook de heer Admiraal, aanvoerder van 't eerste elftal van S.E.C., bood, namens dit elftal, zijn gelukwensen aan, terwijl na mens de overige leden hartelijke woorden werden besproken door de heer Jansen. Na de aftrap door de heer Zimmerman waren de eerste aanvallen voor S.E.C. De Zebra's kwamen echter spoedig los en draaiden de rollen om. Met goed samen spel brachten zij S.E.C. spoedig in ver dedigende positie en de S.E.C.-achterhoe- de greep nog al eens mis bij de snelle aanvallen van De Zebra's. Het tempo waarmede De Zebra's de Soestenaren wil de bedwingen, was te hoog om dit lang te kunnen volhouden. Na enkele uitvallen van de S.E.C.-voorhoede moest men te vens ervaren, dat de keeper der gasten voor twee speelde. Hij liep telkenmale ver uit zijn doel om het gevaar te bezwe ren en enkele hachelijke momenten wer den in dit doelgebied verwerkt, toen de keeper niet in het bezit van de bal kwam. De strijd ging snel op en neer en het wa ren De Zebra's, die, na 16 minuten, de lei ding namen. Van flinke afstand schoot rechtshalf Schouten onverwacht de bal onder de vallende Hornsveld in het doel. 01. De opgedrongen Hilversumse verdediging gaf de S.E.C.-voorhoede volop gelegen heid door te breken, doch al konden de beide backs niet rtegen de snelheid op van de Soester voorwaartsen, de Hilver sumse keeper verdedigde zijn doel met veel bravour. Na 35 minuten kreeg S.E.C. het doelpunt, dat reeds zo lang al in de lucht hing. Uit een scherp genomen cor ner kopte M. Maassen over de hoog op springende keeper. 11. Nog geen 30 seconden later nam S.E.C. de leiding, doordat midvoor de Mink een scherpe pass benutte. 21. Na de rust bleek, dat De Zebra's slachtof fer waren geworden van hun eigen hoog tempo in de eerste helft. Na 5 minuten trok O. Maassen er tussen uit, passeerde 4 tegenstanders, om daarna dit solo-werk te besluiten met een hoog schot. 31. Doorlopend bleef S.E.C. nu in de aanval en na een kwartier scoorde De Mink met 'n lage kopbal. 41. Na 20 minuten zwenkte O. Maassen weer naar binnen en schoot een scherpe pass van M. Maassen, via de paal in het Zebra- doel. 51. Vijf minuten later kregen De Zebra's een penalty toegewezen, welke benut werd. 5—2. De Zebra's kwamen hierna meer in de aanval, maar de voorhoede van S.E.C. had doelpuntenhonger. M. Maassen stoof zes minuten voor het einde alleen op het doel af, doch werd, toen hij het beslissen de schot zou lossen, gehaakt. De strafschop mocht Admiraal nemen. 62. Dit laatste doelpunt was de Hilversumse keeper blijkbaar te erg. Hij schoot de bal uit en het leer belandde op de rechter voet van M. Maassen, die de bal retour neerde, voordat de keeper in zijn doel terug was. 72. Ruim 4000 bezoekers woonde deze wed strijd bij. De overige uitslagen waren: De Zebra's 2S.E.C. 3 07 S.E.C. 4Veenendaal 3 43 S.E.C.-jun.De Zebra's-jun. 20 S.E.C. aSaestum a 03 K.P.S.—P.S.V. 8—0. De Philips voetballers waren Zaterdag middag aan de Praamgracht de gasten van K.P.S. De Paleismannen werden de meerderen over de Eindhovenaren. Met niet minder dan 80 werd K.P.S. over winnaar, doch deze uitslag is hoofdzake lijk te wijten aan het ver opdringen van de P.S.V.-achterhoede, die overigens een andere opvatting hadden van de buiten spelregels dan scheidsrechter Saarloos. STERKER B.D.C. VERLOOR. Tegen V.V.O.G. te Harderwijk heeft B.D.C. geen winst kunnen behalen. Een teleurstellend resultaat voor de blauw- hemden, die hun overwicht, vooral in de tweede helft van de strijd, niet met doel punten tot uitdrukking konden brengen. Voor de rust had B.D.C. een kleine veld- meerderheid, waarbij zich vele sco ringskansen voordeden. Deze kansen wer den of niet benut of door de in goede vorm spelende doelman van V.V.O.G. verhinderd. Het doelpunt dat in de lucht zat, kwam aan de verkeerde kant. Een der snelle Harderwijkers bemachtigde na 20 minu ten een slecht weggewerkte bal voor het B.D.C.-doel en met een hard schot in dc uiterste hoek werd doelman v. d. Lugt ge passeerd. 10. B.D.C. zette hierna alles op de aan 'al, doch V.V.O.G. liet zich niet insluiten. Een snelle Hardewijkse combinatie bracht 10 minuten later haar midvoor alleen voor de Soester keeper en met een goed schot werd de stand 20. Niet ontmoedigd zette B.D.C. een hevig offensief in en vlak voor de rust werd het zwoegen beloond, doordat G. Huurdeinan met een strak schot de roos trof. 2-1. Na de rust beheerste B.D.C. de wedstrijd. Met vele aanvallen zette zij het Harder- wijkse doel onder druk, hetwelk echter stug verdedigd werd. De Soestenaren hadden echter het geluk bovendien niet aan hun zijde en konden hun overwicht niet te gelde maken. Toen er nog een kwartier te spelen was brak de V.V.O.G.-voorhoede door de op gedrongen Soester achterhoede. Een hard schot van de midvoor belandde tegen de doelpaal, doch voordat de uitgevallen keeper opgestaan was, had de Harder- wijkse midvoor de in het veld terugge sprongen bal reeds over hem heen gescho ten. 31. Enthousiast heeft B.D.C. getracht deze stand te veranderen en het was Radema ker, die even voor het einde de achter stand kon verkleinen tot 32. Om nog 'n gelijkspel uit het vuur te slepen restte geen tijd meer. De overige uitslagen waren: Soesterberg 2—B.D.C. 2 2—7 B.D.C. 3—H.V.C. 5 0—2 Limvio 2—B.D.C. 4 0—11 TAFELTENNISTOURNOOI EN DEMONSTRATIE. De R.K. Tafeltennisvereniging „Shot" al hier zal in November de tennissport acti veren en demonstreren. Begin November wordt een groot tournooi georganiseerd, waarin de open kampioenschappen van Soest zullen worden verspeeld. Heideweg 29 - Seest Telefoon 2064 Koop en Verhoop. Taxaties - Hypotheken - Assurantiën - Expertise Aanvangende op 10 November met het kampioenschap heren enkelspel zullen de kampioenschappen dames enkelspel, da mes dubbelspel en heren dubbelspel ach tereenvolgens worden afgewerkt. Deze wedstrijden zullen tot en met de halve finale gespeeld worden in het Sint Ludgardisgebouw op 3 achtereenvolgende Zaterdagen, waarna de finales op de Za terdag, volgende op de laatste toumooi- Zaterdag in de grote zaal van Café-Res taurant „Eemland" worden gespeeld. Door diverse instellingen en verenigingen zijn fraaie prijzen beschikbaar gesteld voor deze wedstrijden, bij welke organi satie de medewerking van de V.V.V. „Soest-Vooruit" is verkregen. Als slot van dit tournooi zal een grote ta- feltennis-demonstratie worden gehouden. Niet minder dan onze nationale kampioen Cor du Buy, de oud-kampioen van Ne derland, Will van Zoelen en enkele ande ren zullen naar Soest komen, om te de monstreren hoe tafeltennis gespeeld moet worden. De inschrijving van het tournooi sluit 1 November, terwijl besloten is een speciaal comité in het leven te roepen voor de ontvangst van Cor du Buy e.a. Ongetwijfeld zullen de Soester tafelten nissers meewerken om dit tournooi te doen slagen. Ook de belangstelling van de tafeltennissers uit andere plaatsen is voor dit tournooi en deze demonstratie reeds groot. Dit verheugende initiatief zal er onge twijfeld toe bijdraen, dat de tafeltennis sport in onze gemeente op een hoger plan worden gebracht en een stimulans zijn om 't volgend jaar de 2e open kampioen schappen van Soest te gaan organiseren ALS MEN DE DEUR NIET SLUIT. Toen een echtpaar, wonende aan de St. Willibrordusstraat, Zondag een dagje uit ging, vergat men de achterdeur af te slui ten. Bij thuiskomst moest men ervaren, dat deze open deur aan onbevoegden ge legenheid had geboden het huis te betre den. Men vond een met modder besmeurd ta pijt en open kasten en laden in de keuken, huiskamer en slaapkamer. De politie vond spoedig de „daders". Het waren 4 jongens van resp. 3, 4, 5 en 0 jaar, die de open deur dankbaar hadden geaccepteerd om hun eerste avontuur te beleven. Zij hadden met lucifers gespeeld in de keuken en zich daarbij gebrand en hadden voorts nog een portemonnaie mee genomen. ZWARE NACHTRIT MET VELE UITVALLERS. Van de 19 deelnemers aan de nachtrit, welke de Soester Motor- en Automobiel club Zaterdagavond organiseerde, kwa men Zondagochtend slechts een 8-tal aan de finish, na een zware moeizame strijd tegen de mist, welke het parcours van 284 kilometer beheerste- Om 10 uur werd gestart bij café „Zonne- heuvel" en het parcours voerde naar Baambrugge, Vinkeveen, Kamerik, Utrecht, Zeist en vandaar naar Stroe, Lunteren, Putten en over Nijkerk naar Soest. Zoals gezegd werd de zware mist een gro te handicap en deed de strafpunten hoog oplopen. Een der deelnemers is in een sloot terecht gekomen en 7 automobielen en 1 motorrijder hebben de rit uitgereden. De eerstaankomende, de heer Bierhorst uit Naarden, kwam enige minuten voor zes uur aan, na een tocht van 8 uur, de overigen kwamen daarna binnen. De uislagen waren: 1. v. d. Ent Braat, Soest, 167 strafpunten. 2. Van Schuppen, Amersfoort, 184 strafpunten. 3. Van Dom- melen, Utrecht, 236 strafpunten. 4. Slagt, Soest, 306 strafpunten. 5. Bierhorst, Naar den, 425 strafpunten. 6. Spijkhoven, Leer- sum, 448 strafpunten. 7. de dames Sevens en Schorel, Amersfoort, 538 strafpunten. De motorrijder Jorna uit Naarden kreeg de prijs in de afdeling motoren, terwijl de heer Slagt, kaartlezer van de heer v d. Ent Braat, de „Zonneheuvel-beker" won als de beste kaartlezer. WIELRIJDERS VERLOREN MACHT OVER HUN STUUR. Zaterdagmiddag is de 60-jarige Th. v. d. D. uit Zeist met grote snelheid met zijn rijwiel tegen het wegdek van de Montgo- meryweg geslagen, terwijl zijn zoon, G. v. d. D., die achter hem reed, eveneens kwam te vallen. Vader en zoon hadden een bezoek ge bracht aan het sanatorium „Zonnegloren" en bij de snelle afdaling van de steile Montgomeryweg verloor Th. v. d. D. de macht over zijn stuur. Hij werd met een schedelbasisfractuur naar het ziekenhuis „De Lichtenberg" vervoerd, evenals zijn zoon, die ontvellingen en kneuzingen op liep. SOESTER TENNISCLUB. De finale gemengd dubbelspel, welke tij dens het tournooi om het kampioenschap van Soest, twee weken geleden, niet meer gespeeld kon worden, is Zondagmiddag gespeeld. Mevrouw M. Goedkoop en dr. Lay won nen van Mevrouw Schuuring en de heer Schuuring. De uitslag was 7-5, 6-2.

Soester Courant | 1951 | | pagina 2