Opoe Klein 100 jaar. Brandpunten der Internationale Politiek Duitslands herbewapening* HET MODEHUIS SOEST IN DE HOEK. Voor beter Schoeisel naar Stichtsche Schoenhuizen VRIJDAG 5 OCTOBER 1951. 27« JAARGNG No. 75. SOESTER 0OURANT UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON No. 2566 Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. Het is zuur om met zoveel woorden te zeggen: We hebben jullie in 1945 wel ver slagen, maar we hebben nu jullie hulp weer nodig. Nóg zuurder zou het zijn in een eventueel conflict tussen Oost en West Duitse mili tairen tegenover zich te vinden bij de tegenpartij óf ze alleen maar als be langstellende toeschouwers langs de kant te zien. West-Europa heeft een aantal divisies no dig. West-Duitsland is aangewezen op West-Europa en omgekeerd kan West- Europa niet zonder West-Duitsland. Het nieuwe „vredes-contract" stelt Duits land zo ongeveer op voet van gelijkheid met de andere staten. Waarom naast de rechten dan niet de plichten? De man die er tegen is. Laten we eerst eens nagaan hoe de rede nering van de gewone man in Duitsland er uit ziet voor zover die man tégen her bewapening is. Ten eerste weet die man wat een oorlog betekent. '40-'45 heeft geleerd, dat de do den en de ellende niet alleen op het slag veld resideren. Zijn geestesoog ziet een neutraal, ongewapend, onbezet en her enigd Duitsland, dat het wrijvingsvlak tussen Oost en West en daarmee de kans op oorlog zou verkleinen. Ten tweede heeft die man geen vertrou wen meer in de generaals van het Hitier- bewind en wie anders moeten een functie in het nieuwe leger vervullen? Ten derde ziet hij de verhouding tussen die oude generaals en) de nieuwe nazi partijen en ten vierde begrijpt hij, dat met of zonder bewapening West-Duits land al even snel onder de voet gelopen zou zijn als b.v. het Oosten van ons land in de Meidagen van '40. Het oude gebral. Dat zijn de nuchtere stemmen van de straat in Duitsland. Maar van de tijd van Bismarck af tot en met de tijd van Hitier heeft de brood-, bier- en gewelddronken- stem immer weer de nuchtere overstemd en men heeft het gebral en geleuter van de bonden van oud-strijders maar te le zen en het bejubelen van de losgelaten oorlogsmisdadigers maar aan te horen, om te ervaren, dat het nóg zo is. Wat. hjpzielt deze in, Duitsland helaas nog „gewone" me'hsen? Rancune Een soort poging tot militaire zelfrehabiliteit De oude manie van sol daatje spelen? De behoefte van de voor malige horige om zich op een of andere manier in dienst van een „Heer" te stel len Het mag zijn wat het wil; ze laten de laatste tijd hoe langer meer van zich spre ken. Niet ten ongerieve overigens van die po litici, die menen dat Duitsland het Duits land van vóór 1940 weer moet worden: 'n macht in Europa, op zijn best niet tégen, maar zeker niet vóór een Europese ge meenschap. Deze politici vinden, dat een samenwer king met de rest van Europa zo duur mo gelijk moet worden betaald. Die heren zijn vooral voor bewapening, omdat ze verwachten, dat de nieuwe generaals, net als de oude indertijd, het met de burger lijke partijen en hun leiders „wel klaar zullen spelen". De Frankfurter Zeitung maakte onlangs in een artikel dat man en paard noemde, Adenauer een verwijt, dat de buitenland se dienst al weer gelardeerd was met oud-nazi's. Een vijfde colonne, die de plaats voor de generaals en hun aanhang vast klaar moeten maken Onbetrouwbare elementen. Niet alleen dit soort, in divisies denkende politieke leiders, ziet zijn kansen in de herbewapening, ook de leiders der Duitse zware industrie zijn daar uiteraard vóór. Al te beginnen met Krupp, in de Deens- Duitse oorlog, heeft deze industrie haar opkomst te danken aan de eeuwige be- Als de krant vanavond uitkomt Denkt vast iedereen aan haar, Opoe Klein is heden jarig, Opoe Klein is honderd jaar. Op de Soester grond geboren, Woonde zij hier honderd jaar, Haar familie, vijf geslachten, Viert vanavond feest met haar. Veel herinnering komt boven Wat die eeuw lang is geschied, Heel veel liefde, heel veel zegen, Maar helaas ook veel verdriet. Toen zij twee en veertig jaar was Stond dat Moedertje alleen, Zij was weduwe geworden, Met acht kinders om haar heen. Zwaar was 't leven voor die Moeder, Maar zij droeg heel fier haar lot, Omdat zij daarin gesterkt werd Door vertrouwen in haar God. d'Eerste vijftig levensjaren Toen had Opoe Klein het zwaar, Daarna zorgde immers keurig Al haar kinderen voor haar Thans woont Opoe Klein tevreden In het Rusthuis „Eikenhorst" Na een leven, waarin Opoe, Heel wat lasten had getorst. Lieve Opoe, met de „Kleintjes", Hartelijk gefeliciteerd En wij hopen dat U heden Maar eens flink wordt getracteerd. Lieve Opoe Klein, de lezers Van dit blad, de Soester krant, Reiken U, als warme hulde, Allerhartelijkst de hand E. VAN EEDEN. hoefte van Duitsland aan oorlogstuig. Deze industriëlen steunden het nationaal- socialisme, wat hun niet verhinderde nauwe zakelijke en financiële betrekkin gen te onderhouden met het buitenlandse kapitaal. De nederlaag van '45 zou, evenals die van '18, een einde maken aan de productie van wapentuig. Het ziet er naar uit, dat het deze keer niet zo lang zal duren als na de eerste wereldoorlog vóórdat de Ruhrbaronnen hun oorspronkelijke taak weer zullen opnemen. Dit alles doet de vraag rijzen of 'n West- Europese gemeenschap een toekomstig Duits leger zal kunnen „verbeteren". Wel iswaar hebben legerleiders en wapenfa brikanten overal de neiging hun eigen gang te gaan, maar in een democratische gemeenschap is er altijd nog een afdoen de parlementaire controle, d.i. van het volk. Maar in Duitsland zien wij nu, evenmin als in het verleden, mannen van formaat, die aan het drijven van leger en industrie paal en perk kunnen stellen. En de opname in een Europees leger of in z.g. gevechtseenheden Met onwillige honden is het slecht hazen vangen. Elk Duits element in de verdediging van het democratische Westen is een onbetrouw baar element om de doodeenvoudige re den, dat elk democratisch beginsel en el ke democratische traditie dit volk van Herren en landsknechten vreemd is. Twee zieken. Oliekwestie brengt Engeland in moeilijkheden. Voor de Veiligheidsraad. Ruslands veto recht. Italië maakt goede beurten. Duitsland en de stembus. Een mooi Ideaal. Het leven stelt zijn eisen. Het werk moet worden gedaan, zelfs als de Koning ern stig ziek is. Daarom heeft men in Enge land een Staatsraad ingesteld, bestaande .uit Koningin Elisabeth, drie prinsessen en de Hertog van Gloucester. Deze Raad zal voor Koning George optreden, zodat diens werk, tenminste wat het tekenen van documenten aangaat en het doen van benoemingen, gewoon kan voortgaan. Dat er geen regent wordt benoemd kan wor den gezien als een gunstig teken. De laat ste berichten over de toestand v§#i deKo-^ nmg mogen dan'ook op een bescheiden optimisme ten aanzien van de zieke wij zen. Een andere, veelbesproken zieke is de vrouw van de Argentijnse dictator: Eva Péron. De schone Evita kreeg „de schok van haar leven" toen zij vernam, dat er een niet zorgvuldig voorbereide po ging was gedaan om aan het bewind van haar echtgenoot een einde te maken. De revolte duurde slechts enige uren en Péron had haar spoedig onder de knie. De rust is in het land weergekeerd en de schuldigen zullen voor een inmiddels in gestelde „Hoge Raad van de Strijdkrach ten" van hun poging een revolutie te ont ketenen, verantwoording moeten afleggen. De wereld draait verder. Argentinië is voorlopig weer uit het nieuws verdwe nen en aller belangstelling kan zich weer op de oliekwestie in Perzië richten. Minister President Mossadeq, krachtig terzijde gestaan door Hussein Makki, die zijn rechterhand wordt genoemd, blijft zich verzetten tegen de Britse olierechten. Na de nationalisatie van de Perzische olie bronnen hield de premier vast aan zijn eis, dat ook de laatste Engelsen Abadan moesten verlaten. De kostbare Britse in stallaties vielen Perzië daardoor vanzelf in handen. Brits bezit werd bedreigd en daarom la gen er in de Perzische Golf oorlogsschepen gereed om die eigendommen en eventueel de levens der Britse onderdanen te be schermen. Mossadeq zal er zich weinig aan gelegen laten liggen, dat hij door deze houding zijn collega Attlee, mede met het oog op de komende verkiezingen in Engeland, in een zeer lastig parket brengt. Engeland heeft alles gedaan om geweld te voorkomen en in uiterste nood mag men wel zeggen, deed Attlee eerst nog een beroep op President Truman om te be middelen en vervolgens bracht hij de zaak in de Veiligheidsraad. Zal dit alleen maar uitstel van executie blijken Mossadeq heeft het voornemen zelf naar New York te gaan, waarschijnlijk om daar te vertellen, dat de Veiligheidsraad zich met deze zuiver binnenlandse aangele genheid niet behoeft te bemoeien. Deze kaart heeft Indonesië ook eens met succes uitgespeeld. Zelfs de Britse leider der delegatie had er niet veel vertrouwen in, dat de Veilig heidsraad hier uitkomst zou kunnen bren gen. Hij meende dat Rusland zijn veto wel zou uitspreken, waardoor het aanne men van een of andere resolutie ten gun ste van Engeland zou worden verhinderd. Duidelijk is, dat in het gehele Perzische drijven Rusland de hand heeft. Rusland ziet mede met lede ogen aan, Het is 's avonds al wat kouder Behagelijk voelt U zich dan in 'n heerlijke warme PULLOVER, VEST of DEUX PlèCES. ELEGANTE MODELLEN. APARTE KLEUREN. STEENHOFFSTRAAT 15 - TEL. 2132 brengt altijd iets aparts. dat Italië er bij Amerika tegenwoordig 'zo goed op staat. Ook Italië heeft Amerika voor zijn plan nen met Europa nodig. Engeland, Frank rijk en Amerika hebben dan ook reeds te kennen gegeven, dat zij een herziening van het Italiaanse vredesverdrag in wel willende overweging zouden nemen. Voorts zouden zij bevorderen, dat Italië als lid van de Verenigde Naties zou wor den toegelaten en daarbij zou er naar 'n juridische mogelijkheid worden gezocht om aan veto van Rusland te ontkomen. Ten slotte heeft de Italiaanse premier de Gasperi bij een van zijn bezoeken aan de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Acheson, de verzekering gekregen, dat Amerika zou voortgaan, militaire en economische hulp aan Italië te verle nen. De algemene verkiezingen voor Duitsland zullen wel geen voortgang vinden, omdat eisen en tegeneisen niet kunnen worden opgevolgd. Hetzelfde kan van de voorge stelde proefstemming worden gezegd. Het lijkt allemaal eenvoudiger dan het is. Zo mag men dan ook nog zulk een warm voorstander zijn van de wereldfederatie van staten en de woorden van Churchill Onderschrijven, dat het er voor vrede en vooruitgang somber blijft uitzien als men er niet in slaagt een overkoepelende we reldregering te organiseren, voorlopig is zulk een regering er nog niet. Ook al is er een handvest aanvaard, waarin begin selen en bevoegdheden van die wereld regering zijn vastgesteld. De toestanden zijn en blijven somber. GEMEENTERAADSVERGADERING De raad onzer gemeente is in openbare vergadering bijeen geroepen tegen Dins dag 9 October 1951, te 19.15 uur, ter be handeling van de navolgende agenda: 1. Vaststelling der notulen der vergade ring d.d. 11 September 1951. 2. Ingekomen stukken. a. Voorstel van B. en W. om de controle rapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële adviezen der Vereniging van Nederlandse Gemeenten betreffende de administratie van het Wo ningbedrijf, Maai schappelijk Hulpbetoon, Wegenfonds en Natuurbad, voor kennis geving aan te nemen. 3. Voorstel tot het toestaan van een ver hoogd crediet t.jb.v. de Burgerlijke Ver dediging. I i| i t%, toegestane bedré-g van 25®met f 640.te ver hogen. 4. Voorstel tot Verhoging van het crediet voor het object voor werkloze hoofdar beiders. B. en W. vragen hiervoor nog 1200. Van dit bedragkomt 300.ten laste der gemeente. 5. Voorstel inzake voorziening in kasgeld. 6. Voorstel tot aankoop van een strook grond aan de Nieuwstraat van J. S. Rasch te Soest, bestemd voor uitbreiding van 't plantsoen. Voor de aankoop van bedoelde strook grond, ter grootte van 34 vierkante Me ter, waarmede het plantsoen Koninginne- laan-Nieuwstraat zal worden vergroot, vragen B. en W. 'n crediet van0,25. 7. Vaststelling van een besluit tot ver huur van het perceel Birkstraat 7. MULTI-VOICE DE LUXE, In aansluiting aan het verslag over de de monstratie van 't nieuwe muziek-instru- ment, Multi-Voice de Luxe, welke in ho tel Eemland plaats had, kan worden me degedeeld, dat dit instrument werd aan gekocht door de heer W. Ripken, pianist alhier. STEUN WETTIG GEZAG EN NATIONALE RESERVE. Dinsdagavond werd in het St. Ludgardis- gebouw een bijeenkomst belegd door „Steun Wettig Gezag" en „Nationale Re serve". De Burgemeester heette de aanwezigen welkom, in het bijzonder de heer Keu- chenius, voorzitter van de afd. Utrecht van S.W.G., Overste Klaverstijn, Kapt. Offermans en Luit. Huygen. De reden dat wij hier samenkomen is een ernstige, zeide de burgemeester, en ik hoop, dat U met Uzelf en met Uw gewe ten te raden zult gaan, of er voor U een taak ligt in de organisatie van goedwillen de elementen. Kapitein Offermans, die in de plaats van Mr. J. G. A. van Geldrop Meddens sprak, ving aan met een schildering van het le ven zonder vrijheid. Wanneer de vrijheid weg is, verraad en gevangenis dreigen, wanneer wij ieder ogenblik gesteld kunnen worden voor 'n conflict, waarbij het gaat tussen ons ge weten en de machtswellust van een mens, wanneer alle kranten precies hetzelfde zeggen en de redenaars precies hetzelfde betogen, verliezen we onze geestelijke weerstand en gaan we op in een grauwe, vreugdeloze massa. Zonder vrijheid is het leven niet meer waard geleefd te worden en de wereld wil leven in vrijheid. De oude Romeinen hadden gelijk met hun spreuk: „Wie de vrede wil bewapene zich". Daarom staat ook in de vlag van het At lantisch Pact: „Waakzaamheid is de prijs van de vrijheid." Spr. herinnerde zijn gehoor aan de 10e Mei 1940, toen wij niet beseften wat ons te wachten stond. Wel groeide later het besef en het verwijt, dat wij ons niet aaneengesloten hadden tegen de agressie. Daarna kwam Mei 1945 en we dachten dat nu vrede in vrijheid zou volgen, doch in het Oosten sloeg de Sovjet-beer zijn klauwen uit. Estland, Letland en Lithauwen werden opgeslokt. De bevolking van deze landen werd gedeporteerd. Grondiger dan de Duitsers het hadden gedaan. Griekenland kwam toen aan de beurt. Hier werd de Russen een halt toegeroepen, doch acht en twintig duizend onschuldige kinderen werden door hen meegenomen. Wij zwegen zoals wij zwegen toen Roe menië, Bulgarije en Hongarije de vrijheid verloren en Kardinaal Mindszenty en 15 protestantse predikanten in het verzet te gen de aantasting van de vrijheid vielen. Tjecho-Slowakije, Oost-Duitsland en Ko rea werden daarna het toneel van agres sie, doch toen bleken er nog vaderlanders te zijn, die de fakkel van onze vrijheid brandende willen houden. Zij richtten het Nationaal Instituut „Steun Wettig Gezag" op. Zij begrepen, dat als geheel Neder land een levende veste zou zijn in een oor log, de vijfde colonne geen kans zou krij gen. Spr. lichtte hierna het doel van S.W. G. en Nationale Reserve toe. Als organisatie van vrijwiligers die in hun gemeente de gezagsorganen in tijd van nood zullen versterken. Nadat Luit. Huygens de voorwaarde tot toetreding besproken had, traden een 50- tal personen toe, die de kleine Soester af deling, welke een jaar geleden werd op gericht, 'n belangrijke versterking zullen geven- HOE DE DUIVEN VLOGEN. Aan de wedvlucht vanaf Quievrain werd door de vereniging „De Vriendschap" deelgenomen met 107 duiven. Aankomst le duif te 3 uur, 41 min., 34 sec. Aan komst laatste duif te 4 uur, 9 min., 44 seconden. De uitslagen waren: Jac. Stalenhoef 1 15 20. J. Onwezen 2 3 4 13 21. J. Gaasbeek 5 7 10 22 27. C. Dijk man 6 23. J. Peters 8. R. Koster 9 14 16. J. Mets 11. W. Nieuwenhuis 12 24 26. H. Klarenbeek 13. H. Pohlman 17 19. G. v. d. Broek 25. OOGSTFEEST-ZENDINGSBAZAR. Door het Leger des Heils zal dit jaar de Oogstfeest-Zendingsbazar worden gehou den op Maandag 8 October, in het wijk- gebouw „Eltheto" aan het Driftje. Voor bijzonderheden zie men de desbe treffende advertentie in dit nummer. DISTRICT „EEMLAND" VIERDE EERSTE LUSTRUM. Vijf jaar geleden werden de biljartspelers van Soest, Baarn en Amersfoort georga niseerd in het district „Eemland", welk district een onderdeel werd van de Ko ninklijke Nederlandse Biljart-Bond. Het initiatief tot de oprichting van dit district ging uit van de heren A. G. Spijker, R. J. Stalenhoef, G. Stel en A. Verkerk, waar uit men veilig kan concluderen, dat de bakermat van dit district in Soest ligt. Met 15 verenigingen ging men 5 jaar ge leden georganiseerd biljart spelen en met enige trots werd Maandag, toen het eer ste lustrum werd gevierd, vastgesteld, dat in deze 5 jaar het district is uitge groeid tot 25 verenigingen met ruim 400 leden. In hotel „De Gouden Ploeg" werd Maan dag door het bestuur gerecipieerd. Van 3 tot 6 uur kwam een stroom van sprekers gelukwensen aanbieden, terwijl met een steeds aangroeiende bloemenpracht het bestuur eveneens werd gehuldigd. De heer J. Jansma, voorzitter, sprak een welkomstwoord, waarin hij in het bij-^ zonder de afgevaardigde van het Hoofd bestuur van de K.N.B.B. dank bracht voor diens komst. Hierna huldigde hij de heer A. G. Spijker, die tot voor kort voor zitter van het district was en zeer veel werk heeft verzet. De rij van sprekers werd geopend door de heer Spetter, hoofdbestuurslid van de K.N.B.B. Spr. bracht de gelukwensen over van het Hoofdbestuur, er tevens op wijzend, dat dit de eerste maal was, dat een afgevaardigde gezonden werd naar 'n eerste lustrum. Het district Eemland be hoort tot een van onze beste districten en daarom werd hier een uitzondering ge maakt, zeide spr. Hij huldigde de vier grondleggers van dit district en roemde de organisatie, hetwelk een bloeiend wed strijdleven mogelijk maakte. Hierna voerden het woord de heren Dam man (district 't Gooi), Van Drie, Steffen (Vergulde Wagen), Van de Meer (Popu lair), Meeuwissen (district Utrecht), v. d. Linden (Centraal), Uiting (D.O.S.), Ver- steegh (Gijsbrecht van Aemstel), Ramse- laar (Metropole), A. Stalenhoef (Zonne- heuvel), v. d. Berg (Leusderkwartier), Robbersen (Oranjeboom), De Vries (Ge west 't Oosten), Van Veen (Tiel), Baten burg, namens het gemeentebestuur en de V.V.V. „Soest-Vooruit", Kool (K.O.T.), Oudedorps (O.D.L.), Schulte (Nieuwe Kei), Mörsing (De Schouw) en Van Essen (Zo- merlust). Vele hartelijke woorden werden hierbij geuit, die telkenmale door voorzitter Jansma werden beantwoord. Des avonds werd in Café-Restaurant „Eemland" een feestelijke bijeenkomst gehouden, waarbij een cabaret-revue, on der leiding van Roland Wagter, werd op gevoerd onder de titel „Wij zijn aan.... stoot". De medewerkenden: Greetje .van Schaik, Roland Wagter Sr. en Jr., Dick Harris en Tobi Rix hebben de volle zaal kostelijk vermaakt. Tijdens deze feestavond sprak de heer J. Jansma over het doel en de verrichtin gen van het district en bracht in dankba re herinnering het werk door de grond leggers van het jubilerende district ver richt. Aan de heer G. Stel, de ambitieuse pen ningmeester werd eveneens dank ge bracht, alsmede aan de heer R. Stalen hoef, die als bestuurslid en speler had me degewerkt tot de groei en bloei van het district „Eemland". Tot dit gezelschap van mannen van het eerste uur behoorde natuurlijk ook de heer A. G. Spijker, die bijna 5 jaar voor zitter is geweest en in het werk van het district een groot aandeel heeft gehad. Abonn. per kwart, 1.75 - per post 1.95 POSTGIRO No. 126156 Die smid in Rotterdam, die, toen de deur waarder niet tevreden was met hetgeen de executoriale verkoop van de smederij inventaris had opgebracht, liever zijn meubels twee hoog 't raam uitkeilde en tot splinters verwerkte dan verkoop van zijn laatste bezit aan te zien, is geen man naar mijn hart, maar wel een man waar naar mijn hart uitgaat. Ik kan me het gevoel indenken, dat hij moet hebben gehad toen hij, in zijn rade loosheid, geen andere uitweg meer zag en liever zijn laatste bezit aan atomen smeet dan het zonder verweer door de deurwaarder aan „de meest biedende" te laten verkopen. Op het moment, dat hij zijn meubeltjes krakend op de straatstenen uiteen hoorde splijten, moet hij een heerlijk gevoel van voldoening hebben gehad. Het tragische van het geval is, dat de man er natuurlijk geen snars mee is op geschoten. Dat kan ook niet en het is goed dat het zo is. Het zou te gek worden (bij al het gekke dat we toch al beleven), dat we van onze schuld zouden afkomen door onze meubelen drie hoog het raam uit te schuiven zonder „van onderen" te roepen. Zelfs voor een belastingschuld, die de doorsnee burger nu eenmaal als iets an ders aanvoelt dan een handelsschuld (al legt de ontvanger der Belastingen dit wel anders uit), kan dat niet de oplossing zijn. Maar ondanks dat en misschien juist wel omdat met zo'n executoriale verkoop niet anders dan de wet wordt nagekomen, vind ik het verkopen a la minuut door 't Rijk, via een deurwaarder, als een Mid deleeuws „kielhalen" of op de „rekbank" leggen. Zo iets doen we, als zijnde uit de tijd en onmenselijk, óók niet meer. Ik vind, dat gevallen als van deze smid, die zijn hele leven trouw zijn belasting penningen op tijd moet hebben betaald,, anders was hij niet tot een eigen lasserij kunnen komen en nu, door financiële moeilijkheden van zijn afnemers, zelf in onmacht tot betalen komt te verkeren, alleen maar verbitterde mensen kweekt. Deze smid koos de weg van vernietiging van zijn meubelen. Er zijn er, die, tot wanhoop gedreven door hun belastingschuld, nog héél andere dingen doen H. OEKMAN. De wedstrijdleider van het district, de heer A. J. Verkerk, moest ook woorden van dank in ontvangst nemen voor zijn minitieus werk ten behoeve van de dui zenden biljart-partijen. Met daverend ap plaus stemde de volle zaal in met het voorstel van de voorzitter om de heer Verkerk tot lid van verdienste te benoe men. Aan de heren Spijker en Verkerk werd tenslotté door de heer Jansma, als blij vende herinnering, 'n cadeau aangeboden. Officiële mededelingen. GEMEENTERAADSVERGADERING. De Burgemeester der gemeente Soest maakt bekend, dat een openbare verga dering Van de raad dezer gemeente is be legd tegen Dinsdag 9 October 1951, te 19.15 udr. iurgerU|ke stand GEBOREN. Jannie, dochter v. W. Steen kamp en M. van Weerhorst, Steenhoif- straat 7j2. Maria Petronella Elisabeth, d. van J. Kamphorst en H. A. Vonk, Stad houderslaan 102. Willem, zoon van W. H. Steginga en C. W. N. Meffert, Schaep- manstraat 37. Ernstine Fanny Evangeline Ingrid, dochter van A. W. C. Rijnders en A. N. E. d'Adelhart Toorop, Baarn. Cor- nelie Cateau, dochter van R. A. de Rui ter de Wildt en S. Hoyer, Haren. Roelof Jacob, zoon van R. A. de Ruiter de Wildt en S. Hoyer, Haren. Jaap, zoon van J. Vonk en M. Waller, Sparrenlaan 3. Ger- ritje, dochter van A. Hop en J. Wouters, Schoolstraat 27. Theodore Wilhelmus Ma ria, zoon van A. F. Graafmans en W. H. A. Bien, Birktstraat 64. Rinke, zoon van B. Hoogeveen en J. B. Hoefakker, Baarn. ONDERTROUWD. A. G. W. van Loon, 24 jr., slager, Den Haag en W. C. G. Groenestein, 23 jr., Schoutenkampweg 43. GEHUWD. J. Choufoer, 28 jr.. tekenaar constructeur, Amersfoort en N. de Man, 22 jr., Heideweg 10. H. J. Wolfsen, 22 jr., expediteur en H. M. Hoogeveen, 21 jr., Beukenlaan 44. J. J. van Gorkum, 23 jr.. kantoorbed. en G. Kuijper, 25 jr., Steen hof f straat 37. J. G. M. Mangé, 29 jr., boek houder en E. M. W. Bremer, 30 jr., Zeist. P. Jansma, 30 jr., vertegenwoordiger en K. Everaard, 23 jr., Rotterdam. H. v. d. Heijden, 27 jr., administrateur en A. B. Latté, 25 jr., Zeist. OVERLEDEN. Cornelis Middag, 76 jr., geh. m. M. Knopperts, Rademakerstr. 10. Elisabeth van Rooijen, 82 jr., ongehuwd, Amersfoortsestraat 1. Annigje Reijnders, 76 jr., ongehuwd, Mendelssohnlaan 7. Teunis Onwezen, 81 jr., wednr. van A, M. Boom, Krommeweg 14. Frans Luijer, 60 jr., geh. m. L. Hoogendoorn, Kostverlo- renweg 5B. Maria E. Cats, 50 jr., geh. m. P. C. Bodegraven, Braamweg 35.

Soester Courant | 1951 | | pagina 1