Voor beter Schoeisel naar Stichtsche Schoenhuizen Rubber laarsjes. Fa.Van de Wijngaart Meningen van onze lezers, i De Televisie-demonstratie Nu in alle maten voorradig. Makelaars- en Assurantiekantoor Prijzenf 785,-, f 985,- en f1750,- Nu ook voor Televisie naar Voetbal JAARVERGADERING „ONS GENOEGEN". Onder grote belangstelling had in zaal Van de Broek de jaarvergadering plaats van „Ons Genoegen". Na de jaarverslagen van secretaris en penningmeester, waarin de groei der ver eniging tot uiting kwam, werd een nieuw bestuur gekozen en als volgt samen ge steld: A. Neef, voorzitter; Mevr. H. van Boeyen-Kruitbos, secretaresse; H. v. d. Broek, penningmeester. Commissies wer den benoemd voor de viering van het St. Nicolaasfeest, voor de speeltuin en voor de afdeling amusement. Met de gemeente wordt overleg gepleegd voor een nieuwe speeltuin, daar de thans bestaande zal moeten verdwijnen we gens woningbouw. BILJARTEN. De uitslagen van de gehouden biljart uitslagen zijn als volgt: le klasse: Zonneheuvel 2Centraal 2 3-3. Vergulde Wagen 3Zomerlust 1 60. 2e Klasse: Centraal 3Leusderkwartier 2 26. Ons Genoegen 3V.V.V. 1 44. 3e klasse: Zonneheuvel 3D.O.S. 1 uitge steld. 4e Klasse: Middelwijk 1Gouden Ploeg 3 2—6. 5e klasse: Soesterkwartier 4Gouden PI. 4 uitgesteld. De Schouw 1O.DL. 3 53. Ruimzicht 2Viersprong 1 62. 6e klasse: D.O.S. 2Leusderkwartier 3 08. Soesterkwartier 5Populair 2 62. Zonneheuvel 4Oranjeboom 4 08. 7e klasse: De Poedel 4Oranjeboom 5 2-6. Limburgia 2Metropole 4 6-2. Vergulde Wagen 5Zomerlust 2 6-2. Populair 3 Ons Genoegen 5 62. 8e klasse: Vriendenschaar 1De Poedel 5 44. K.O.T. 2Oranjeboom 6 08. Po pulair 4Zonneheuvel 5 44. Zomerlust 3Leusderkwartier 4 41. 9e klass: Leusderkwartier 5De Poedel 74. Ruimzicht 3Soester kwartier 5 80. De Poedel 6Viersprong 2 80. D.O.S. 3De Schouw 2 62. FEESTAVOND „ONS GENOEGEN". Zaterdagavond hield „Ons Genoegen" haar jaarlijkse feestavond in de zaal van Café-Restaurant „Eemland". Na de opening door de voorzitter traden de Zingende Broertjes en Zusjes op, waarna^het toneelstuk „Moeder" voor het voetlicht werd gebracht. Dit toneelwerk geeft een conflict weer- tussen een oude boerin en haar jonge mo derne schoondochter, die bij haar in inge- trouwd. Een zeer dramatisch stuk met als hoogte punt de dood van de boerin, waardoor de schoondochter tot inkeer komt. Het gezelschap speelde dit spel zeer goed, onder regie van de heer Jac. Kamerbeek. De hoofdrollen werden vertolkt door Mej. F. Roelofs (Moeikedoor), L. Wortel (Peer), J. Zeggelaar (Willem) en Mevr. Geijten- beek-Meesters (Marie). De volle zaal toonde vele malen haar in stemming met het goede spel. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent de navolgende gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen aan het politiebureau op Woensdag en Zater dag tussen 14 en 16 uur. Penning, tol, sleutel, bruine sandaal, handschoen, rozenkrans, dames hand schoen, rode boodschappentas, paar he renhandschoenen, kinderpantoffel, pad- vindersriem, stofzuigerborstel, herenvest, boodschappentas, dameshandschoen, auto ped, bankbiljet, glacé dameshandschoen, bril in etui, blauwe ceintuur, L.S.K.-baret, schede van padvindersmes, dop van vul pen. in de grote zaal van Hotel „Eemland" op hedenavond, is wegens propramma-wijzi- ging, gesteld op 7,30 uur. Van Weedestraat 36 A Telefoon 2792 HOND LIET WIELRIJDSTER VALLEN. Zondagmiddag stak een hond plotseling de Beckeringhstraat over en liep pardoes tegen het voorwiel van het rijwiel van de aldaar rijdende Mevr. M. uit Hilversum. Mevr. M. kwam te vallen en moest met een hersenschudding en ontvellingen naar Hilversum worden vervoerd. De politie verzoekt de eigenaar van deze hond, een soort spaniel, zich in verbin ding te stellen met het politiebureau. De Gymnastiekvereniging „Sport Staalt Spieren" en het Tamboers- en Pijpers corps „Wilhelmus" uit Sliedrecht defi leerden voor H.M. de Koningin ten palei- ze Soestdijk. Aan de prinsessen Beatrix, Irene en Ma rijke werd een cadeau aangeboden. WAARSCHUWING. De politie waarschuwt tegen twee straat fotografen, Albertus Veenvliet en Jan Kok, beide wonende te Utrecht. Zij ma ken straatfoto's en laten de kosten vooruit betalen. Van aflevering komt niets, tenzij de politie ten behoeve van gedupeerden ingrijpt. Wanneer deze personen door de politie worden gehoord omtrent hun prak tijken, dan worden de vooruit betaalde foto's afgezonden, doch wanneer er niet gereclameerd wordt, vindt in de regel geen aflevering plaats. R.K.T.T.V. „SHOT". Donderdagavond speelt de R.K.T.T.V. „Shot", in het St. Ludgardisgebouw, een vriendschappelijke wedstrijd tegen 't ster ke team van de R.K.T.T.V. „Vitus" uit Blaricum. Bij deze wedstrijd zal de nieu we verlichting in gebruik worden geno men. GESLAAGD. De heer A. Reehorst alhier slaagde voor 't vakdiploma „Handelaar in aardappelen, groente en fruit". CHR. METAALBEWERKERSBOND. Vrijdagavond werd door de afdeling Soest van de Chr. Metaalbewerkersbond in de zaal van Café-Restaurant „Eemland" de jaarlijkse propaganda-feestavond gehou den. Na psalmzang en schriftlezing sprak de heer D. Woudenberg een welkomst woord, waarna het feestprogramma een aanvang nam. Het gezelschap „De Korte Golf" van de N.C.R.V. verzorgde dit met muziek, zang en declamatie, waaraan medewerkten Liesbeth van Barneveld, Johan Bodegra ven, Kees Deenink en Henk Eggersman. De voorzitter van de Metaalbewerkers- bond, de heer J. Peters, hield een enthou siaste propaganda-rede, waarin hij het be lang van de Chr. Vakbeweging uitdroeg en opwekte tot grotere activiteit. Na afwerking van het tweede deel van 't programma sloot de heer J. v. d. Ley, voorzitter van de Chr. Bestuurdersbond, met een kort woord. COLLECTE GEZAMENLIJKE MILITAIRE FONDSEN. In het tijdvak van 8 tot en met 20 October zal in het land en ook in onze gemeente weer de jaarlijkse collecte worden gehou den voor: Fonds 1815 voor oud-militairen en nagelaten betrekkingen, Kon. Nat. Ver. tot steun aan miliciëns, Ver. Ereschuld en Dankbaarheid, Karei Doormanfonds, Pr. Bernhard Stichting en Van Weerden Poel manfonds. U kent ze deze verenigingen en stichtin gen, welke in het leven werden geroepen tot steun aan weduwen en nagelaten be trekkingen van gesneuvelde militairen, in valide en zieke militairen enz. Per jaar wordt door deze zes fondsen 700.000.uitgekeerd als aanvullende steun op de van "-rijkswege toegewezen bedragen en pensioenen en nog jaren lang zullen wij er voor hebben te zorgen, dat deze gelden bijeen komen. Ook Soest zal dit jaar weer een flink aandeel moeten bijdragen, en zij zal dit zeker doen, wanneer dezer dagen lijsten of bussen worden aangeboden. Collectanten en collectrices zijn er nim mer te veel, waarom wij er op wijzen, dat men zich als zodanig nog kan melden bij de heren C. Lagerweij, Den Blieklaan 44 en J, A. Paans, Oranjelaan 31. STENENAUTO VERLOOR EEN DEEL VAN DE LADING. Een vrachtauto met aanhangwagen reed, komende uit de richting Amersfoort, in de bocht nabij Nieuwerhoek. Door stu wing van de lading bezweek het achter schot van de aanhangwagen, waardoor 'n groot gedeelte van de lading stenen van de wagen schoof en op de rijweg terecht kwam, tot groot ongerief van talrijke au tomobilisten. De chauffeur laadde de ste nen weer op zijn wagen en vervolgde zijn weg. KNOLLENPLUKKERS. Naast het muziekgezelschap „De Soester Knollenplukkers" is er nog een gezel schap Knollenplukkers, hetwelk elk jaar in deze maand optreedt. Het zijn de schooljongens, die de knollenvelden af stropen en de gestolen exemplaren in hun grage magen laten verdwijnen. De politie heeft reeds verschillende leden van dit gezelschap bij hun nekvelletje gepakt. BRIDGEDRIVE. Ten bate van de kas der Soester Schaak club werd Zaterdagavond een bridge drive gehouden in het Oranje-Hotel. Er waren 76 spelers bijeen, afkomstig uit Soest, Baarn, Bussum, Laren, Loenen aan de Vecht, Amersfoort en Utrecht, toen de organisator van deze drive, de heer H. Schreuder uit Baarn, een welkomstwoord sprak. Hij dankte de directie van Oranje- Hotel voor het gratis afstaan van de zaal, de leden voor de fraaie prijzen, welke zij beschikbaar hadden gesteld en de heer en mevr. Loenhout uit Hilversum, de wed strijdleiders van de Ned. Bridge Bond. Na indeling der spelers door de wed strijdleider nam de drive een aanvc~~. Gespeeld werd volgens Schevank-rr steem, op 5 lijnen. De uitslagen waren als volgt: Lijn a: le prijs: Dr. v. d. Veld en de heer Walhout uit Utrecht, 39 p. 2e prijs: de he ren Van Dam en Hulshof uit Amersfoort, 38% p. Lijn b: le prijs: heer en mevr. Keuken uit Bilthoven, 39 p. 2e prijs: de heer en mevr. Bruidegom uit Baarn, 36 p. Lijn c: le prijs: heer en mevr. Zwaaff uit Amersfoort, 38 p. 2e prijs de heren De Hoogh en De Regt uit Utrecht, 37 p. Lijn d: le prijs: heer en mevr. Van de Voort uit Amersfoort, 45 p. 2e prijs: heer en mevr. Goedegehuren uit Amersfoort, 44% p. Lijn e: le prijs: heer en mevr. Houwers uit Bilthoven, 42% p. 2e prijs: heer en mevr. Keyser uit Hilversum, 37% p. SOESTERBERGSESTRAAT 10 - SOEST AUTO DUWDE WIELRIJDSTER IN DE SLOOT. Vrijdagavond reed een automobilist op de P. v. d. Breemerweg, zonder dat zijn auto voorzien was van verlichting. Een fietsen de dame uit Amersfoort werd het slacht offer van dit onveilig verkeer. Zij werd van achteren aangereden en in de sloot geworpen, waardoor zij licht werd ge wond. De bestuurder bekommerde zich nergens om en reed door. WITTE LIJSTER. Sinds enige maanden wordt een witte lijster gesignaleerd in verschillende tui nen op Soestdijk. Het witte dier is vol gens deskundigen niet zeldzaam doch wel vreemd en mooi om te zien. IN HET LAND DER PHARAO'S. Des morgens om 9 uur stapte zij in een K.L.M.-toestel op Schiphol en des avonds om 9 uur bevond Mary Pos, schrijfster en journaliste, zich aan de boorden van de Nijl in Egypte, Is het een wonder, dat zij haar causerie, welke zij Maandagavond hield voor het Departement Soest van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen de titel had gegeven: „Een sprong naar het land der Pharao's" Mary Pos gaf geen dorre beschrijving van het land, waarin de pyramides niet alleen aan het verleden deden herinneren. In 'n gezellig praatje schetste zij hoe de bewo ners van de Nijl-delta nog in dezelfde pri mitieve omstandigheden leven als 5000 jaar geleden. Nog steeds bewerkt de Egyp tische boer de harde klei met primitieve werktuigen, bewoont hij zijn lemen hut, is de adat dezelfde als van zijn voorou ders en benut hij de droge mest van zijn beesten als brandstof. Een schrijnend contrast vormt deze le venswijze met de omstandigheden, waar in de enkele rijken verkeren. Ontwikkel de Egyptenaren hadden haar gewezen op Heideweg 29 - Soest Telefoon 2664 Koop en Verkoop. Taxaties - Hypotheken - Assurantiën - Expertise het feit, dat Egypte nog niet lang geleden baas werd in eigen land na eeuwen lange overheersing, eerst van de Perzen, Grieken en Romeinen en daarna door de Turken, Arabieren, Fransen en de Engel sen. Egypte werkt hard om een achterstand van eeuwen in te halen, door onderwijs te verplichten, hospitalen in te richten, universiteiten te bouwen enz., maatrege len, waarvan het succes reeds merkbaar is. Over de bevolking, die ten getale van 20 milioen samengeperst is op een grondge bied zo groot als Nederland, had spr. niets dan lof. Hartelijk, voorkomend en gastvrij was men haar tegemoet getreden. Talrijke lichtbeelden van foto's, welke zij had gemaakt, gaven een duidelijk beeld van het land der Pharao's en haar bevol king. De goedgevulde Eemland-zaal ge noot van een leerzame avond. BETER LAAT DAN NOOIT. Een juffrouw, die naar de vliegen] op Soesterberg ging kijken en haar rijwiel in de hei had gedeponeerd, moest ervaren, dat haar karretje in andere handen was overgegaan. Deze diefstal, welke Zondag middag te 5 uur gebeurde, werd eerst 4 uur later aan het politiebureau gemeld, hetgeen de dader een veilige voorsprong gaf. DAMCLUB „DE VARIANT". De uitslagen van de in de 2e ronde speel de partijen in de onderlinge competitie luiden: le Afdeling: TerlouwDamen 11. Van EsKraay 11. OomsVeerman 20. Van OoteromWaal 11. SjollemaCol- let 1—1. 2e Afdeling: NapImmerzeel 20. Bre- merNiemantsverdriet 11Flaman Kreger 02. VerripsVan Gelderen uit gesteld. BulensWallenburg 02. Dielis senStruyck 20. Junioren: C. VerripsJ. Bremer 11. N. VerripsReehorst 20. F. BremerSjol lema 20. BuntBameveld 02. Van MunsterVan Kuil 20. Van Munster Reehorst 20. Voor Woensdagavond zijn de volgende partijen vastgesteld. Dielissen-Immerzeel. Liefhebber-Flaman. Van GelderenStruyk. WallenburgBre mer. NapBulens. Junioren-afd.: BarneveldC. Verrips. SjollemaN. Verrips. ReehorstBunt. J. BremerK. Bremer. Sjollemav. d. Kuil en BarneveldVan Munster. De idem is er! Meer speciaal voor het demonstreren van onze vele modellen radio- en televisie-ap paraten hebben wij naast onze winkel 'n smaakvolle showroom ingericht. In deze showroom hebben Dinsdag- en Vrijdagavond, door middel van verschil lende toestellen, meerdere gegadigden ge noten van de eerste televisie-uitzendingen, terwijl ook in en vóór onze zaak zeer veel belangstellenden niet minder hebben ge noten door middel van een tweede appa raat, dat wij in onze winkel hadden opge steld. Ook in café „Zonneheuvel" hebben Vrij dagavond velen genoten van de door ons aldaar gegeven demonstratie op een klein en grootbeeld-apparaat. Allen waren vol lof over het prachtige beeld en zuivere geluid. Hedenavond zullen wij weer èn in café „Zonneheuvel" èn in onze zaak demon streren. Wij wijzen er echter op, dat, in verband met het overlijden van de heer Philips, de demonstratie te 7,45 uur aanvangt. Zij, die belangstelling hebben voor tele visie en onder liet genot van een kopje thee een demonstratie in onze showroom wensen mede te maken, verzoeken wij beleefd ons dit even te melden. WIJ DEMONSTREREN MET ALLE TOT NU UITGEKOMEN MODELLEN. ALLE MODELLEN UIT VOORRAAD LEVERBAAR. Soesterberg, 4 October 1951 Geachte H. Oekman. Naar aanleiding van Uw „In de Hoek" van 2 October j.l„ moet ik ditmaal begin nen met U gelijk te geven: Ja, ik bekijk de zaken door een politieke bril Ik heb meermalen mensen aangetroffen, die niet aan politiek deden en de stelling huldigden: De sterkste man is hij, die al leen staat De ervaring, door hen opge daan, lokte geenszins tot navolging. Ik ben integendeel zeer dankbaar, dat ik enige politieke opvoeding in politiek verband heb genoten. Dat heeft mij ge leerd de vraagstukken in hun organisch verband te zien. Dat heeft mij ook geleerd hoe onjuist het is „iedereen met iedereen gelijk te schakelen". Bij een ambtenarencorps, bij het over heidspersoneel, zijn mensen met verschil van aanleg, bekwaamheid en verant woordelijkheden. Wie tot de hoogst ver antwoordelijke, tot de meest bekwamen, tot de meest getrouwen behoort, komt trapsgewijze een hogere beloning toe dan diegenen, die in bekwaamheid, ijver en goede wil achterblijven. Die beloning bestaat niet alleen in variabele salarissen maar ook in meerdere rechten en voor rechten, ontzag en hoogachting. Maar ondanks dit verschil is het gehele ambtenarencorps één organisch geheel. Waar sociale rechten in het geding komen, dient corpsgeest, het besef van saamho righeid tot uiting te komen. Daarom is en blijft het onjuist voor de ene groep, de meerderheid, over „sociale hulp" te spreken en voor de anderen ver „sociale rechten", zoals H. Oekman blijk baar voornemens is te blijven doen. Wanneer wij echter de personeelszaken in organisch verband blijven zien kan het misschien nog zover komen, dat ook H. Oekman de betekenis van het „één voor allen, allen één" leert verstaan. Hopelijk ziet hij dan ook nog in, dat sa menwerking met geestverwanten in poli tiek verband, voor mensen, die niet per soonlijk de wijsheid in pacht hebben, nut tig is en dat uitwisseling van gedachten tussen verschillende politieke groepen in het belang der volksgemeenschap is. Hoogachtend, J. A. SCHAAFSMA. D.W.S.V.S.E.C. 2—4. S.E.C. heeft Zondag het nog ongeslagen D.W.S.V. te Utrecht een nederlaag toege bracht, welke alleszins verdiend was. Na de gelijkopgaande strijd in het eerste kwartier scoorde de gastheren, doordat de rechtsbuiten een voorzet gaf aan de onge dekt staande midvoor, die met een kopbal zijn club de leiding bezorgde. 10. S.E.C. viel enthousiast aan en reeds bin nen enkele minuten dacht men M. Maas- sen de gelijkmaker te zien scoren, doch 't schot werd met een prachtige safe van de doelman onschadelijk gemaakt. Bepaald ongelukkig waren de Soestena- ren, toen even later een vrije trap tegen de staander van het DW.S.V.-doel te recht kwam, terwijl vlak voor de rust een achterspeler van de Utrechtenaren een zeker schijnend doelpunt voorkwam. Na de rust werden de S.E.C.-aanvallen steeds gevaarlijker van opzet. De Mink liet weer prachtig spel zien en O. Maas- sen, Dasselaar en M. Maassen wisten het de Utrechtse verdediging zeer lastig te maken. Het was O. Maassen, die de gelijkmaker scoorde. Bij één van zijn vele voorzetten ontstond een scrimmage en toen de bal hierna weer voor het doel werd geplaatst, schoot O. Maassen hard en scherp tussen enige spelers door. 11. S.E.C. drong op en de thuisclub moest toezien hoe enige minuten later M. Maas sen een hard schot lostte, waarbij de bal tegen de staander terecht kwam, doch rechtsbuiten Dasselaar in volle ren de te rugspringende bal inschoot. 2 1. D.W.S.V. had niet lang deze achterstand, enkele minuten later liet doelman Adams, die Hornsveld verving, bij een vrije schop de bal door zijn handen glippen en was de stand weer gelijk. 22. De stand bleef 22 tot een kwartier voor het einde. M. Maassen nam toen zo scherD een corner, dat de bal, via de vuist ^an de keeper in het doel verdween. 2 3. Nauwelijks was dit doelpunt gemaakt, of weer had een snelle S.E.C.-aanval succes. Een terugspringende bal, welke op de doellat was terechtgekomen, werd door O. Maassen ingekopt. De stand werd hier door 24, waarmede ook 't einde kwam. De overige uitslagen waren: S.E.C. 2Velox 3, scheidsr. niet gekomen. S.E.C. 3—Donar 3 2—4 N.S.C. 2—S.E.C. 4 3—1 Spakenburg AS.E.C. A Jonathan AS.E.C. B 2—3 0—2 KERKSTRAAT 29 TELEF. 2938 Amsvorde aS.E.C. a B.D.C.—SOESTERBERG. 2—1. Onder grote belangstelling werd Zondag de derby B.D.C.—Soesterberg gespeeld. De B.D.C.-ers trokken na de aftrap in ver schillende aanvallen op het Soesterbergse doel af. Schoten van Rademaker, Huur- deman en anderen waren echter niet hard noch gevaarlijk genoeg om de keeper te verrassen. Bovendien wist deze keeper door snel uitlopen de B.D.C.-aanvallen on schadelijk te maken. Doch ook Soester-

Soester Courant | 1951 | | pagina 2