Jubileum-actie? Drukkerij SMIT ENGELS! Denkt U aan onze Meningen van onze lezers. SOEST SOESTERBERG. Meisje ol Werkster Wilde Konijnen, Bakkersbediende of leerling. F. R. van Beenen Prijsopgave gevraagd Familie-drukwerk Verenigings-drukwerk Handelsdrukwerk Voetbal Gijsbertje van Woudenberg, F. LUYER, HUIS, voor het vegen van schoorstenen De hoogste waar- de betalen wl| voor Metalen, Lom pen, Couranten, Bont papier en Accu's. D. Huurdeman J. W. Staal Inspecteur Dierenbescherming Ned. Ver. tot Bescherming v. Dieren, Soesterberg, 4 October 1951. Geachte H. Oekman. Naar aanleiding van Uw „In de Hoek" van 2 October j.1., moet ik ditmaal begin nen met U gelijk te geven: Ja, ik bekijk de zaken door een politieke bril Ik heb meermalen mensen aangetroffen, die niet aan politiek deden en de stelling huldigden: De sterkste man is hij, die al leen staatDe ervaring, door hen opge daan, lokte geenszins tot navolging. Ik ben integendeel zeer dankbaar, dat ik enige politieke opvoeding in politiek verband heb genoten. Dat heeft mij ge leerd de vraagstukken in hun organisch verband te zien. Dat heeft mij ook geleerd hoe onjuist het is „iedereen met iedereen gelijk te schakelen". Bij een ambtenarencorps, bij het over heidspersoneel, zijn mensen met verschil van aanleg, bekwaamheid en verant woordelijkheden. Wie tot de hoogst ver antwoordelijke, tot de meest bekwamen, tot de meest getrouwen behoort, komt trapsgewijze een hogere beloning toe dan diegenen, die in bekwaamheid, ijver en goede wil achterblijven. Die beloning bestaat niet alleen in variabele salarissen maar ook in meerdere rechten en voor rechten, ontzag en hoogachting. Maar ondanks dit verschil is het gehele ambtenarencorps één organisch geheel. Waar sociale rechten in het geding komen, dient corpsgeest, het besef van saamho righeid tot uiting te komen. Daarom is en blijft het onjuist voor de ene groep, de meerderheid, over „sociale hulp" te spreken en voor de anderen ver „sociale rechten", zoals H. Oekman blijk baar voornemens is te blijven doen. Wanneer wij echter de personeelszaken in organisch verband blijven zien kan het misschien nog zover komen, dat ook H. Oekman de betekenis van het „één voor allen, allen één" leert verstaan. Hopelijk ziet hij dan ook nog in, dat sa menwerking met geestverwanten in poli tiek verband, voor mensen, die niet per soonlijk de wijsheid in pacht hebben, nut tig is en dat uitwisseling van gedachten tussen verschillende politieke groepen in het belang der volksgemeenschap is. Hoogachtend, J. A. SCHAAFSMA. D.W.S.V.S.E.C. 2—4. S.E.C. heeft Zondag het nog ongeslagen D.W.S.V. te Utrecht een nederlaag toege bracht, welke alleszins verdiend was. Na de gelijkopgaande strijd in het eerste kwartier scoorde de gastheren, doordat de rechtsbuiten een voorzet gaf aan de onge dekt staande midvoor, die met een kopbal zijn club de leiding bezorgde. 10. S.E.C. viel enthousiast aan en reeds bin nen enkele minuten dacht men M. Maas- sen de gelijkmaker te zien scoren, doch 't schot werd met een prachtige safe van de doelman onschadelijk gemaakt. Bepaald ongelukkig waren de Soestena- ren, toen even later een vrije trap tegen de staander van het D.W.S.V.-doel te recht kwam, terwijl vlak voor de rust een achterspeler van de Utrechtenaren een zeker schijnend doelpunt voorkwam. Na de rust werden de S.E.C.-aanvallen steeds gevaarlijker van opzet. De Mink liet weer prachtig spel zien en O. Maas- sen, Dasselaar en M. Maassen wisten het de Utrechtse verdediging zeer lastig te maken. Het was O. Maassen, die de gelijkmaker scoorde. Bij één van zijn vele voorzetten ontstond een scrimmage en toen de bal hierna weer voor het doel werd geplaatst, schoot O. Maassen hard en scherp tussen enige spelers door. 11. S.E.C. drong op en de thuisclub moest toezien hoe enige minuten later M. Maas sen een hard schot lostte, waarbij de bal tegen de staander terecht kwam, doch rechtsbuiten Dasselaar in volleken de te rugspringende bal inschoot. 2-1. D.W.S.V. had niet lang deze achterstand, enkele minuten later liet doelman Adams, die Hornsveld verving, bij een vrije schop de bal door zijn handen glippen en was de stand weer gelijk. 22. De stand bleef 22 tot een kwartier voor het einde. M. Maassen nam toen zo schem een corner, dat de bal, via de vuist van de keeper in het doel verdween. 23. Nauwelijks was dit doelpunt gemaakt, of weer had een snelle S.E.C.-aanval succes. Een terugspringende bal, welke op de doellat was terechtgekomen, werd door O. Maassen ingekopt. De stand werd hier door 24, waarmede ook 't einde kwam. De overige uitslagen waren: S.E.C. 2Velox 3, scheidsr. niet gekomen. S.E.C. 3—Donar 3 2—4 N.S.C. 2—S.E.C. 4 3—1 Spakenburg AS.E.C. A 03 Jonathan AS.E.C. B 23 Amsvorde aS.E.C. a 02 B.D.C.—SOESTERBERG. 2—1. Onder grote belangstelling werd Zondag de derby B.D.C.Soesterberg gespeeld. De B.D.C.-ers trokken na de aftrap in ver schillende aanvallen op het Soesterbergse doel af. Schoten van Rademaker, Huur- deman en anderen waren echter niet hard noch gevaarlijk genoeg om de keeper te verrassen. Bovendien wist deze keeper door snel uitlopen de B.D.C.-aanvallen on schadelijk te maken. Doch ook Soester berg kwam los. Gesteund door lange trap pen van de achterhoede trachtte Preusser c.s. de B.D.C.-achterhoede te doorbreken, doch Roland en Heeremans waren uitste kend op dreef, evenals keper v. d. Lugt, die met zijn 17 jaren een rustige indruk maakt. De zon, die dwars over het veld stond, was een handicap bij de B.D.C.-aanvallen, welke regelmatig over de rechter vleugel werden geleid en waarbij de aanvalslinie telkenmale de bal moesten opwachten met de zon in het gezicht. Het werd een levendige partij met aan weerszijden aanvallend spel, waarbij echter doelpunten uitbleven, zodat de rust met blanke stand aanbrak. Het eerste half uur na de rust bleef de stand blank, ondanks vele aanvallen van B.D.C.aanvallen, welke steeds in de diep te werden uitgevoerd, waarbij v. d. Berg gemist werd. Midvoor Rademaker kon de ze passes niet altijd benutten en dit spel maakte het de Soesterberg-achterhoede niet moeilijk. Eindelijk, toen het laatste kwartier was aangebroken, schoot Van Megen onverwacht, na een scrimmage voor het Soesterberg-doel, in de uiterste linker hoek, waartegen de keeper machte loos stond. 10. Fel attaqueerde Soesterberg en nog geen 5 minuten later was de stand gelijk, door dat de linksbinnen doorbrak en met een Heden overleed, na een geduldig gedragen lijden, onze lieve Moeder. Be huwd-, Groot- en Over grootmoeder, Weduwe van J. VAN DEN BROEK, in de ouderdom van ruim 94 jaren. Uit aller naam, W, van den Broek. Soest, 7 October 1951. Dorresteinweg 72A. De begrafenis zal plaats hebben op Woensdag 10 October a.s., te 2 uur, op de begraafplaats der Ned. Herv. Gemeente te Soest. Vettrek van het sterfhuis ca. 1 30 uur. Langs deze weg zeggen wij allen, die hebben medege leefd met de ziekte en het overlijden van onze lieve Man, Vader en Opa, hartelijk dank, in het bij zonder Dr. Rip en de Eer waarde Zuster Usebia. Uit aller naam L. LUYER- HOOGENDOORN. Soestdijk, Kostverlorenweg 5B. WONINRUIL. Aangebo den huis Nieuweweg, bev. kamers ensuite, gang, keu ken, kelder, bijkeuken; bo ven 2 slaapk., overloop, gr. tuin, buur f 5.75, tegen klei ner vrij huis met tuin. Br. no. 544 bur S.C. TE KOOP kinderwagen, Eng. model, hobbelpaard, z.g.a.n. Molenstraat 18. Handig MEISJE gevraagd, tot 15 jaar, van 8.30 tot 12.30 uur. Burg. Grothe- straat 37. Aangeb. vrij HUISJE, ge meubileerd, centrum Soest, bev. vooik., slaapk., keuken, badk. en serre, voor echt paar of 2 dames. Br. no. 545 bur. S.C. TE KOOP kookkachel, z. g.a.n., f 30.—. gt. gashaard, f 30'handnaaimachine f 70.—. 2 bureau-stoelen f7.— en f5.haardstoel- tje f 2.50, schoenen, keu kengerei. Hartmanlaan 104. Prima PENSION aangeb. met huiselijk verkeer, voor heer of dame, bij dame al leen. Br. no, 543 bur. S.C. Te koop 2-pits GASSTEL, z.g.a.n. f 15. Mevr. Ber- ton, Soesterb.straat 79. Aangeboden in Soest-Zuid SLAAPKAMER, event. m. 2 bedden. Br. 542 bur. S.C. Gemeubileerde ZIT- EN SLAAPKAMER aangebo den, event. met warme maal tijd; verder gebruik van keu ken, badkamer en telefoon. Br. no. 541 bur. S.C. Te koop prima WINTER AARDAPPELEN. J. B. Lanser, Soester Engweg 8. diagonaal schot v. d. Lugt verraste. 11. Enige minuten later werd een B.D.C.-aan- val besloten met een corner en hieruit maakte linksbuiten Voskuilen met een goed schot 21. TELEVISIE. Zoals men heeft gestaan bij het eerste pe- troleum-lampje, het eerste gaslicht, de eerste locomotief, de eerste auto en de eerste radio, zo staan we thans verwon derd te kijken bij het televisie-apparaat. Het is de zoveelste uitvinding in deze eeuw, na de radio en de atoomsplitsing, doch de moderne mens staat niet lang stil bij een uitvinding als deze. De moderne mens beheerst en ontleedt de natuur. Hij verbaast zich niet meer over het vliegtuig, dat met de snelheid van het geluid over hem heen vliegt, noch over het feit, dat gefotografeerde beelden door de lucht worden gezonden en op hetzelfde moment in de huiskamer worden opge vangen: de televisie. -v Ook Soest had televisie. Vrijdagavond heeft Soest op drie plaat sen in de gemeente kennis kunnen maken met deze wonderlijke uitvinding. De firma Schoemaker, Van Weedestraat, had een toestel in de etalage geplaatst, terwijl de firma R. S. twee toestellen in Café „Zonneheuvel" en 2 toestellen in haar showroom en winkel aan de Kerk straat demonstreerde. Voor deze drie uitzendingen was de be langstelling buitengewoon groot, terwijl de ontvangst, zowel van beeld als geluid, uitstekend was. Hedenavond geeft de Firma Schoemaker een demonstratie in hotel Eemland, ter wijl de fa. R. S., eveneens hedenavond, nogmaals, op verzoek, demonstreert in café „Zonneheuvel". MEVROUW TE BOEKHORST ZINGT TE BAARN. Morgenavond (Woensdag), te 8 uur, geeft Eïisabeth te Boekhorst-Kolkmeijer, so praan, en Henk Herzog (organist), 'n ruil- concert in de Ned. Herv. Kerk te Baarn. Gezien de reputatie van beide musici, be looft deze avond heel veel. 'Zij: hebben o.a. met veeil succes enige jaren geleden een tournee door Zwitser land gemaakt. Als oud plaatsgenote is Mevr. te Boek horst hier algemeen bekend en vele plaatsgenoten en personen uit de omtrek werden door haar gevormd in de zang De heer Herzog organist van de Juliana- kerk in Den Haag, geeft daar in de zo mermaanden reeds 15 jaar lang kerkcon- certen met verschillende solisten en de Haagse Courant prijst hem als een voor treffelijk organist. Het programma laat veel moois en goeds zien. Er worden o.a. uitgevoerd werken van Bach, Geraerds, Mendelssohn, Franck, Fauré, Wolff en An- driessen. Men houde vooral deze avond vrij voor dit concert. De toegang is vrij. OPBRENGST COLLECTE. De collecte, welke in onze gemeente ter gelegenheid van Dierendag werd gehou den, heeft 595,76 opgebracht. MC. „SOESTERBERG" VERRIJDT HAAR DERDE FIETSPUZZLERIT. Voor de derde en laatste fietspuzzlerit, uitgeschreven door de Motorclub „Soes terberg", bestond Zondag weer grote be langstelling. 72 Deelnemers bevonden zich om half drie aan de start bij „De Ta veerne" te Huis ter Heide. Het was een paddenstoelenrit, die zonder routekaart werd gereden en waarbij men over een lengte van 32 K.M. en een gemiddelde snelheid van 12 k.m. per uur, langs door de motorclub aangebrachte paddenstoelen of pijltjes, in totaal circa een 200 kente kens, opeenvolgend genummerd, de weg moest vinden. Bij elk kruispunt en binnen 100 M. van elke zijweg was een padden stoel geplaatst. Het was een zoeken van belang en geen wonder dan ook, dat er vele laatkomers waren op deze in hoge mate spannende rit. De uitslag was alsvolgt: 1. Koch, Soesterberg, 77 strafpunten. 2. L. Driezes, Austerlitz, 96 p. J. Heuzer Aus- terlitz, 96 p. 3. G. Stronks, Utrecht, 100 p. 4. H. Hornsveld en G. de Rijk, Soester berg, 101 p. 5. Wil Otten, Utrecht, 113 p. 6. J. v. d. Akker, Huis ter Heide, 125 p. 6. A. Wijnands, Driebergen, 125 p. De uitslag van de competitie is: Hiervoor geldt niet het aantal strafpun ten, maar de som van de behaalde klasse mentsnummers in een tweetal ritten. 1. Koch, Soesterberg, 3 p. 2. L. Driezes, Austerlitz, 7 p. 3. J. Heuzer, Austerlitz, 7 p. 7. G. Bouman, Soest, 16 p. 10. A. J. La- mens, Soestdijk, 21 p. Met een toepasselijk woord maakte de voorzitter, de heer Van Daal, na afloop de uitslagen bekend. B.D.C.—SOESTERBERG 2—1. Een spannende wedstrijd met aan beide zijden momenten van fraaie combinaties, waarbij Soesterberg de beste achterhoede blijkt te hebben en B.D.C. een betere voorhoede. Alzo tekent zich het spel af voor de rust, als het fraaie combinatiespel van B.D.C. steeds moet stranden op de hechte verdediging van Soesterberg. De voorhoede van Soesterberg blijkt niet pro ductief genoeg om op het beslissende mo ment te scoren. Met de rust is de stand nog steeds 00. Ongeveer een kwartier na rust neemt B.D.C. een corner op rechts, die wordt weggewerkt, waarbij de bal even buiten het strafschopgebied belandt, waarop de linksbinnen met een hard en onverwacht schot het eerste doelpunt maakt. Een kwartier voor het einde brengt de rechtsbuiten van Soesterberg met een fraai en onhoudbaar schot de stand op 11, doch na 10 minuten weet de links buiten van B.D.C. In volle ren een hard schot in te zenden en met de stand 21 komt het einde. De verhouding was o.i. een gelijk spel. DRUKTE OP SOESTERBERG. Evenals van ouds was er Zondag weer veel bezoek aan ons dorp. Per bus, rijwiel of auto was men van heinde en ver geko men om de Engelse Vampire straaljagers te zien starten of dalen: Vooral in de na middag was het om en nabij het vlieg veld een drukte van belang en op de an ders verlaten toegangswegen een onop houdelijk komen en gaan. De café's maak ten goede zaken. TE KOOP aangeb. een 1-pers. opklapbed met el- ken ombouw, zo goed als nieuw, f 60,en zinken noodaanrecht. Te bevragen Soesterb.straat 100 (boven). Ter overname gevr. een grote HONDENMAND. Heideweg 88. TE KOOP 2 autopeds op luchtbanden. 2 jongensfiet sen, harmonica (knopkla- vier), 2 guitaren en mando line. SteeDhoffstraat 32. WON1NGRU1L. Aangeb. te Amsterdam Z., moderne vrije etage-woning, bev. 5 kamers, keuken, complete badkamer, in ruil voor woongelegenheid in Gem. Soest. Br. letters F.Z. bur. Soester Crt. WINKEL te huur. Te bevr. Birkstraat 26B. Direct leeg te koop vrij staand modern Kerkpad 98 Z Z 6 ka mers, vast bad enz. Bevr. Parklaan 25. gevraagd. Van der E!nt Braat, Van Lennepl. 65. Soep- en Braadkippen en tamme Konijnen bij H. van Zijtveld, Poelier, JuliaDa- laan 64, Telef. 3228. Voor direct gevr. een nette Moet goed kunnen rekenen. Koninginnelaan 46. Ook voor beginners en emigranten. Conversatie, bijwerken. Mevr. N. van Marle-Moet, lerares M.- O., Julianalaan 52. van de gemeentewoningen aan de Laanstraat, Koe- koekweg, Leeuwerikweg. Klaarwaterweg, Vinken weg en de Generaal Spoorstraat, allen te Soest. In totaal 131 woningen. Brieven aan de Directeur van Gemeentewerken, Lan ge Btinkweg 49b. Schoutenkampweg 2 Lange Brinkweg 56a TEL. 2532 SOESTERBERGSESTR. 28 Wegens plotselinge benoeming van de Heer MARIS in andere functie wordt gezocht een tegen nader overeen te komen vergoeding. Schriftelijke sollicitaties aan de Heer L. Mook, Soesterbergsestraat 24. Persoonlijk bezoek al leen na oproeping. KLACHTEN voorlopig bij de heer Lankamp, Kerkpad Z.Z 33. Voor telef. boodschappen No. 2877. afdeling Soest en Omstreken. Een goed adres hiervoor is VAN WEEDESTRAAT 35 - TELEFOON 2566 Uitgave: SOESTER COURANT.

Soester Courant | 1951 | | pagina 3